Gemeente met Willibrord in gesprek over tbs-kliniek PvdA-raadslid Ris wil praten over diftarbesluit Voetbaltoernooi basisscholen Gemeente neemt nieuwe huisvuilwagens in gebruik ccyfck* o Ffei Aonhoopp/anm? IBrqekman GRATIS CD krant u_£> benefiet^ PRIMALI^ WêêÈÊÊêëè BORDEN KMA FALKLAND TONEEL 'Examenkoorts' CENTERDISC EUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN ZAALVOETBAL CO cc 0) LU - CO «ft LU M Tel. 072-532 10 65 Dé Hy^heekwinkel B.V. BIJ BESTEDING VAN 45 GULDEN AAN CD'S Redactieacquisitie en administratie MÊÊÊKÊÊÊlÊKÊKÊÊÊÊÊÊÊÊ J> Drukkerij uitkijkpost bv 5 APRIL 2000 65e JAARGANG NO. 14 Benefietconcert Heiloo Wereldwijd belooft veel Seniorenraad definitief ingesteld Eighties-party in Buk Buk Ledenvergadering wijkvereniging Ypestein Matthaus Passion in Witte Kerk Opbrengst reuma collecte VRIJDAG 7 APRIL SPORTHAL 't VENNEWATER 20.40 uur HEREN 1 - DAGERAAD 1 zondag 9 april (072) 535 10 00 Wat we is wat we rjaarscotlectie te voor uwe keuzes mascotte PRESENTEERT: reclameproducties Nieuwbouw of bestaande bouw Dé Hypotheekwinkel heeft er dé hypotheek voor! Kennemerstraatweg 125-1851 BC-HEIL00 tel. 072 5320322 Nieuwe expositie Atelier TP Keuze uit duizenden lampen Zeer veel cadeau-artikelen Diverse inbouwspots Postbussen-Zonnewijzers Lichtadvies service Bezorgen-montage geen probleem Voor de deur parkeren Broek op Langedijk Heerhugowaard Alkmaar Limmen M UZI E K41 Olb ATAG S E Met o.a.: Anouk Eurithmics K's Choice De Dijk Live Erykah Badu Mary J. Blige Backstreet Boys Britney Spears Vengaboys e.v.a. dè CD zaak van Heiloo Regio Noord" Kennemertand C- HACHMAIMG Peter Ghyczy De Hoefsmid 5 - 1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 Openingstijden kantoor: maandag t/m vrijdag: 8.00-17.30 uur Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 0226 331020 (Nieuw nummer Rodi verspreiding bv) De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 20.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef, Egmond aan Zee en Rinnegom. Redactionele kopij en advertentie-opgave moeten uiterlijk maandag om 15.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 83 cent (excl.BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden nR=*n <n. aanzienlijk lagere mm-prijzen. c=^ J Q=^ O verzorgt tevens al uw drukwerk; van briefpapier tot full-color brochures. Vraag offerte! HEILOO - Onlangs heeft overleg plaatsgevonden tussen het college van B en W van Heiloo en een bestuurlijke vertegenwoordiging van PC Willibrord. In dit overleg is onder meer gesproken over de ontwikkelingsvisie voor het terrein van Willibrord en de mogelijke komst van een tbs-kliniek. Tijdens het overleg is over de mogelij ke komst van een tbs-kliniek in Heiloo op het terrein van PC Willibrord ge sproken. Het ministerie van Justitie is op zoek naar een geschikte locatie daarvoor in het gebied tussen Leiden en Texel en heeft Willibrord hiervoor op het oog. Uit het overleg met de di rectie van Willibrord is duidelijk ge worden dat er meerdere locaties door het ministerie worden bekeken, waar onder de locatie in Heiloo. Over het standpunt van het college van Heiloo dat de komst van een tbs-kli niek niet overeenkomt met de plannen voor de herinrichting van de openbare ruimte van Willibrord, is uitvoerig van gedachten gewisseld. In opdracht van de directie van Willibrord en in samen spraak met het gemeentebestuur van Heiloo is een ontwikkelingsvisie ge maakt voor de inrichting van de open bare ruimte van Willibrord. Enkele van de doelstellingen van de herinrichting waren het meer 'openbaar' maken van het terrein, het meer onderdeel laten vormen van de gemeenschap (parkach tig karakter en woningbouw) en het integreren van functies, bijvoorbeeld door sportaccommodaties en andere openbare functies op te nemen in het gebied. Volgens Willibrord is een tbs-kliniek goed in het herinrichtingsplan in te pas sen. Een definitief standpunt van het gemeentebestuur zal pas worden voor bereid en geformuleerd nadat het ministerie een definitieve keuze heeft gemaakt, zo luidt de uitkomst van het overleg. Tot slot is afgesproken dat regelmatig bestuurlijk en ambtelijk overleg plaatsvindt tussen de verschil lende partijen. HEILOO - PvdA-raadslid Gré Ris- Dekker heeft haar collega-raadsleden in een brief gevraagd hun besluit over diftar te heroverwegen. De gemeente raad van Heiloo heeft op 7 februari besloten om diftar (gedifferentieerde tarieven afvalstoffenheffing) in te voe ren, waarbij het aangeboden gewicht als basis wordt genomen. 'Als raadslid heb ik tegen gestemd omdat ik er toen niet van overtuigd was dat alle relevan te aspecten voldoende over het voet licht waren gekomen,' schrijft Ris. Volgens haar werden in die vergade ring veel te veel onzekerheden als details afgedaan, waardoor het bewuste besluit onvoldoende aan alle kanten is belicht en daardoor een sprong in het duister is geworden. 'In de dagen na de laatste raadsverga dering is mijn twijfel alleen nog maar groter geworden,' vervolgt Ris. Ze schrijft dat nog nooit zoveel dorpsgeno ten haar benaderd hebben als in deze kwestie en tot nu toe niemand ontmoet te hebben die met het besluit om diftar in te voeren kon instemmen. Ze roept de gemeenteraad op om alle nadelen die ook een gevolg zijn van diftar nog eens goed onder ogen te zien. Ris zou graag zien dat de kwestie weer op de agenda van de betreffende commissie belandt. Dat ziet er vooralsnog niet in, zo blijkt uit een reactie van burgemeester en wethouders. De raad heeft in februari zonder hoofdelijke stemming inge stemd met het besluit om diftar in te voeren. Alleen de PvdA stemde tegen, GroenLinks was tegen de beschikbaar stelling van het bedrag van f 150.000,-. Het college schrijft begrip te hebben voor Ris' bezorgdheid, maar zegt deze niet te delen. Heiloo is beslist niet de eerste gemeente waar diftar wordt ingevoerd. Op dit moment wordt in circa 95 gemeenten een bepaalde vorm van diftar toegepast. Soms op basis van volume, volume gecombineerd met fre quentie 6t op basis van gewicht. Het systeem dat Heiloo wil invoeren -wordt momenteel in vijftien gemeentes ge hanteerd. Het college benadrukt dat in de commissie- en raadsvergadering alle aspecten rond de invoering ervan nog aan de orde zullen komen. HEILOO - Komende zondag is het zover. Dan houdt Heiloo Wereldwijd het benefietconcert waarmee zij haar actie voor hulp aan Nicaragua besluit. Het concert, dat duurt van 14.30 tot 17.00 uur, wordt gehouden in de Moe der Godskerk aan de Holleweg. Toegangskaarten kosten een tientje. Optreden zullen Dat Koor uit Heiloo, onder leiding van Lonneke Lute, met medewerking van Dat Combo. Het koor brengt popmuziek uit de jaren '60, '70 en '80.Tevens komt zijn opwachting maken het koor Evergreen uit West- Friesland. Zij zingen een gevarieerd re pertoire, van een stuk uit de Pa relvissers tot 'Too much love will kill you'. De middag zal worden afgesloten door wethouder Evalyn Schoutsen- Bolten, die namens de gemeente een bijdrage aan het Nicaragua-project zal geven. Zoals gezegd is de opbrengst van het concert bestemd voor dit project. Het Platform Heiloo Wereldwijd wil struc turele ondersteuning geven aan fami liebedrijfjes die geleden hebben onder orkaan Mitch. Voor meer informatie hierover kunt u terecht bij J. Rood, tel. 072-5335297. Een bijdrage storten kan op bankrek.nr. 120513455, t.n.v. Plat form Heiloo Wereldwijd. HEILOO - Op vrijdag 7 april om 16.15 uur is de aftrap van het zo langzamer hand traditionele De Boer Staal Schoolvoetbaltoernooi. Na jaren te gast zijn geweest bij HSV, is dit jaar de beurt aan Foresters (jongenswedstrijden) en hockeyvereniging De Terriërs (meisjes wedstrijden) op het sportcomplex aan Het Vennewater. Dit is een primeur voor het meisjes voetbal, omdat dit de eerste keer is dat er bij het schoolvoetbaltoernooi op kunstgras wordt gespeeld. De organisa tie verwacht dat het spelen op kunst gras het meisjesvoetbal sneller en aan trekkelijker zal maken. De meisjes zijn wel verplicht op sportschoenen te spe len, aangezien noppen en kunstgras elkaar niet verdragen. Supporters en deelnemers worden ver zocht hun fietsen bij de sporthal of aan de Vennewatersweg te stallen. Zowel dé kantine van De Terriërs als die van Foresters zijn tijdens het toernooi geo pend. Op 7 april strijden de twaalf meisjesteams, waaronder titelverdedi ger Willibrord, en de twaalf jongens teams met in hun midden de 1999-kam- pioen De Duif om plaatsing voor de finaleronde vaq 14 april. De uiteindelij ke kampioenen kunnen zich via een wedstrijd tegen de kampioen van de Egmonden en Limmen plaatsen voor het regionale kampioenschap. De nieuwe vuilniswagen. Het meisjesteam van de Willibrordschool moet dit jaar de titel verdedigen. HEILOO - Wethouder Juup Wuijster- Schuddeboom nam afgelopen maandag de eerste van twee nieuwe huisvuilwa gens van de gemeente Heiloo officieel in gebruik. De nieuwe wagen heeft een ander systeem dan de oude wagens en beantwoordt hiermee aan de vernieuw de Arbo-eisen. Ook is de wagen voor bereid qua beladingssysteem op het uitvoeren van diftar in de toekomst. Niet alle technische aspecten zijn aan gebracht, omdat nog een onderzoek HEILOO - Afgelopen maandag heeft de Heilooër gemeenteraad besloten om de seniorenraad een definitieve sta tus te geven. De seniorenraad heeft de titel van onafhankelijke adviescommis sie gekregen, die adviseert over oude renbeleid op basis van deskundigheid die de leden hebben verkregen door eigen ervaring. Twee jaar geleden werd op proef een seniorenraad ingesteld. Doel was toen dat het standpunt van senioren zou meetellen bij politieke besluitvorming en dat het gemeentebestuur meer inzicht zou krijgen in het standpunt van senioren in Heiloo. Of dat doel inder daad bereikt is, is volgens het college van B en W niet duidelijk: er is name lijk niet beschreven hoe de situatie vóór die tijd was. Wel is twee maanden geleden een eva luatie gehouden, waaruit naar voren kwam dat opdracht en doel van de raad zoals die destijds waren omschreven, niet goed op elkaar aansluiten. Als doel werd toen namelijk belangenbeharti ging genoemd, terwijl tegelijkertijd werd gezegd dat de raad een adviesor gaan is. Bovendien gaven de leden in de evaluatie aan dat ze hun advies eerder willen geven aan de hand van een amb telijke notitie, nog voordat het college een standpunt heeft ingenomen. Met dat laatste stemde het college in, waar na afgelopen maandag de gemeente raad eveneens haar akkoord gaf. Het is nu de bedoeling dat de senioren raad advies uitbrengt over een ambte lijke notitie, waarna dit naar het college gaat. Het college bepaalt vervolgens of het advies van de seniorenraad wordt overgenomen of niet, of dat er nog zaken verder uitgewerkt of onderzocht moeten worden door de desbetreffen de ambtenaar. In de raadsvergadering van maandag werden ook de nieuwe leden en ver vangende leden van de seniorenraad benoemd. In totaal zijn ër zeven leden, waarvan er twee door de ouderenbon den ANBO en KBO zijn voorgedragen. Voorzitter is A. Cahn (ANBO), vice- voorzitter H. Settèls-Dekker, secretaris is M. van Roozendaal-Bersee en leden zijn A. Lont, E. Bijkerk, E. van Vliet- Gemmink en J. Rood (KBO). De raad vergadert zes keer per jaar en de leden krijgen ieder per vergadering een ver goeding van f 123,-. Deze wordt betaald uit de pot 'Nieuw ouderenbeleid'. HEILOO - Vrijdag 7 april neemt dj Sophie de touwtjes in handen en draait dan weer de beste liedjes uit de jaren '80. Een greep uit het muzikale aanbod: Bronski Beat, New Order, Madness, The Cure, Dexy's Midnight Runners, Blondie, Doe Maar en vele anderen. Dit festijn begint om 21.00 uur en de entree is gratis. HEILOO - Op vrijdag 14 april houdt wijkvereniging Ypestein een ledenver gadering in de Ypsalon aan De Hucht. Aanvang is 20.00 uur. Het is nog niet zeker of er een spreker komt om uitleg te geven over een tbs-kliniek. Dit in verband met de plannen om op het ter rein van PC Willibrord een dergelijke kliniek te vestigen. gaande is naar de beste techniek voor het wegen van afval. De wagen heeft een lage instapcabine vanwege nieuwe veiligheidseisen: de belader loopt naast de wagen of stapt weer in de cabine. Verder heeft de wagen een zogenaamde roltrommel, die ervoor zorgt dat de hoeveelheid vrijkomend stof en vuil uit de belading tot nul wordt gereduceerd. De tweede huisvuilwagen verwacht de gemeente eind april in gebruik te nemen. HEILOO - Op 16 april, Palmzondag, wordt in de Witte Kerk weer de Matthaus Passion uitgevoerd. Bezoe kers van voorgaande jaren kennen deze intieme uitvoering door kleinkoor en kleinorkest, maar met een diepe emotionele ondertoon. Bachs Matthaus Passion blijft de meest geliefde passie muziek. Velen vinden echter het totale werk een te lange zit. Daarom is ook nu weer gekozen voor een verkorte versie van circa 2,5 uur, waarbij de essentie van het verhaal intact blijft, evenals de koralen en bekende aria's. Het werk wordt uitgevoerd door Yoshifumi Hata tenor en evangelist, Koen van Stade Christuspartij en basa- ria's, Frederike Schenk sopraan, José Biermans alt, Gerard Leegwate orgel continuo. Het koor is het Collegium Vocale Cantores in Dies (met jongens stemmen). Het orkest bestaat uit ge renommeerde musici van verschillende Nederlandse orkesten. Het geheel staat onder leiding van Hendrik Timmer man. De toegangsprijs bedraagt f 22,50, met korting f 20,-. Telefonisch kaarten bestellen kan op 072-5334804, 5331536 of 5335852. De aanvang is 20.00 uur. HEILOO - De collecte voor het Natio naal Reumafonds heeft in Heiloo f 12.321,70 opgebracht. Wie de collec tant gemist heeft, kan alsnog een bij drage storten op giro 324 of banknum mer 35.76.74.812 ten name'van het Nationaal Reumafonds. Amsterdam. concert ten bate van het Nicaragua project Moeder Godskerk, aanvang 14:30 entree 10,— aankondiging aangeboden door: M AKELAARS TAXATEURS ONROEREND GOED www.vosmakclaardij.nl VAN DER Makelaar sinds 1933 .vanderborden.nl www NVM RSGROEP Kennemerstraatweg 129 te Heiloo tel.: 072 5335330 Met 4 kantoren actiefin de regio (Alkmaar (2), Heiloo en Heerhugowaafd). Ook op zaterdag geopend Mascotte Mode Stationsweg 85 Heiloo FALKLAND TONEEL -zr'-m Mascotte Mode Geesterduin 54 Castricum \/an Michael Snelgrove in theater De Beun. (Zie adv. elders in dit blad). 'Mummies' door Tine Poelsma. HEILOO - Vanaf half april is er weer een nieuwe expositie in Atelier TP op Termijen 189. Er hangen abstracte vor men, die ontstaan zijn door lijnen in stenen en hout. Verder hangen er schilderijen van mummies die ouder zijn dan de mum mies van Egypte. Tine Poelsma werd geïnspireerd door een film over deze mummies die zijn gevonden in de Atacama woestijn in de Andes. Deze mummies fascineerden haar Omdat ze heel anders zijn dan die bekend zijn uit Egypte. Het bezoeken van de tentoonstelling is gratis en vrij blijvend. Het atelier is geopend op woensdag van 10.00 tot 16.00 uur of na telefonische afspraak, tel. 072-5334596. t.o Karwei t.o. Gamma in Klercq woonwereld Rijksweg 43, t.o. Ten Dam parket VAN S APRIL T/M 15 APRIL hoek Heerenweg/Slimpad 072 S334906 centerdisc@hetnet.nl Als bijlage in dit Nieuwsblad de Woningkrant Regio Noord-Kennemerland. Deze Woningkrant komt twee keer per maand uit en wordt huis-aan-huis verspreid met het Heerhugowaards Nieuwsblad, Alkmaars Nieuwsblad, De Uitkijkpost en Langedijker Nieuwsblad. In de Woningkrant publiceren de woningcorporaties de leeggekomen én de toegewezen huurwoningen in de hele regio Noord-Kennemerland. In deze krant Is ook alles te lezen over de nieuwe aanpak van woningtoewijzing. INSTALLATIEBEDRIJF - Badkamerinstallatie - Centrale verwarming - Dakbedekking - Loodgieterswerk Droonecampstraat 13 1851 TH Heiloo Telefoon 072-533 50 85 Werkplaats: Holleweg 19 omschrijving: bijzettafel materiaal: smeedijzer/glas prijs: ƒ1408.- m Kennemerstraatweg 99 Heiloo telefoon: 072 533 1 1 99

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2000 | | pagina 1