i Raad akkoord met voorkeursrecht Zandzoom Schoolkinderen steunen Novib-actie Wethouder opent 30 km-zone Westerweg DAT 30 RIJ Ui \jfvan I PRIMALIjp» Burgemeester loodst voorkeursrecht door commissie en gemeenteraad passie SJé Vos Makelaardij BORDEN N Vrijblijvende Waardebepaling? Broekman NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN A P E L L A KMA nvm Dé Hy^heekwinkel Redactieacquisitie en administratie: bJU Drukkerij uitkijkpost bv 12 APRIL 2000 65e JAARGANG NO. 15 w m Voorj aarseditie Ledenvergadering wijkvereniging Ypestein Zelfverdedigingscursus Tendenz Wethouder spreekt over woningbouw Zondag 16 april Wat we is wat we voorjaarscoftectie ruimte voor nieuwe keuzes SCH0NG SCHILDERWERKEN B.V. 06-53576089/072-5338472 Internet voor vrouwen Excursie Culturele Commissie (072) 535 10 00 W Gevonden voorwerpen Kinderactiviteiten en wandelen op Nijenburg Geld voor DAC van Juliana Welzijn Fonds Nieuwbouw of bestaande bouw Dé Hypotheekwinke! heeft er dé hypotheek voor! Kennemerstraatweg 125*1851 BC-HEILOO tel. 072 5320322 B.V. Keuze uit duizenden lampen Zeer veel cadeau-artikeien Diverse inbouwspots Postbussen-Zonnewijzers Lichtadvies service Bezorgen-montage geen probleem Voor de deur parkeren Broek op Langedijk Heerhugowaard Alkmaar Limmen C. HACHMAIMG De Hoefsmid 5-1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 Openingstijden kantoor: maandag t/m vrijdag: 8.00-17.30 uur Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 0226 331020 (Nieuw nummer Rodi verspreiding bv) l_H De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 20.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef, Egmond aan Zee en Rinnegom. Redactionele kopij en advertentie-opgave moeten uiterlijk maandag om 15.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 83 cent (excl.BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden n aanzienlijk lagere mm-prijzen. verzorgt tevens al uw drukwerk; van briefpapier tot full-color brochures. Vraag offerte! pt is vnnriaar! Dp 7nn laatw*' Het is voorjaar! De zon laat zich geregeld zien en dat heeft tot gevolg dat de na tuur eindelijk ontwaakt uit haar winterslaap. De bomen il; hullen zich in een groen waas, de vogels zijn druk be- g;; zig met het maken van hunjfl nestjes en bij zoele nachten gaan de padden massaal op M pad om hun eieren te leggen.|p En dat terwijl de lammetjes al lang en breed vrolijk dar- M telen door de wei! De hoog-f^t ste tijd dus voor een speciale voorjaarseditie van de Uit-i® kijkpost. Een fijne, dikkeer lees- en kijkkrant, die u een kijkje biedt op wat onderne mend Heiloo en omgeving zoal te bieden heeft. En om dat dat best wel veel is, von den we het tijd dat de Uit kijkpost de vleugels eens uit slaat. De speciale voorjaarse ditie die u in deze Uitkijk post aantreft, wordt daarom behalve in Heiloo, Aker sloot, Limmen en de Egmon- den ook bezorgd in Bakkum, Castricum en Alkmaar-zuid. De redactie HEILOO - Op vrijdag 14 april houdt wijkvereniging Ypestein een ledenver gadering in de Ypsalon aan De Hucht. Er komt geen spreker om uitleg te geven over een tbs-kliniek, zoals eerder werd aangekondigd. Wel wil het be stuur tijdens de vergadering praten over de plannen om op het terrein van PC Willibrord een dergelijke kliniek te vestigen. Bewoners van de wijk Ype stein en belangstellenden zijn daarbij welkom. Aanvang is 20.00 uur. HEILOO - Er zijn nog enkele plaatsen vrij op de zelfverdedigingscursus van Tendenz voor meisjes van 14 en 15 jaar. Tijdens de cursus wordt aandacht besteed aan het vergroten van het zelf vertrouwen, de assertiviteit en de weer baarheid. De cursus start op maandag 17 april van 17.00 tot 18.15 uur, duurt acht weken en kost f 75,-. De cursus vindt plaats bij Dojo 't Loo aan de Bergeonstraat. Wie zich wil opgeven kan bellen naar Tendenz van woensdag tot en met vrijdag tussen 14.00 en 17.30 uur, tel. 072-5321069. HEILOO - De gemeenteraad moest af gelopen maandagavond een besluit nemen over de Wet voorkeursrecht ge meenten die gaat gelden in het gebied Zandzoom. Geen eenvoudige kwestie, zoals ook al bleek in de commissiever gadering vorige week dinsdagavond. Burgemeester Henk den Boon had toen een kleine drie uur nodig om, ten overstaan van een volle publieke tribu ne, de materie te verhelderen en uit te leggen. De Wet voorkeursrecht gemeenten houdt in dat eigenaren die hun woning en grond willen verkopen, deze eerst aan de gemeente moeten aanbieden. Pas wanneer de gemeente geen interes se toont, mag aan een andere gegadig de worden verkocht. De gemeente Hei loo besloot tot invoering van deze wet omdat zij in de toekomst van Zand zoom een woonwijk wil maken. De wet moet voorkomen dat speculanten de grondprijzen gaan opdrijven. Storm van protest Nadat de gemeente bekendgemaakt had deze wet toe te willen passen, stak er een storm van protest op in Heiloo. Veel mensen hadden uit de officiële brief van de gemeente opgemaakt dat de gemeente hun bezit wilde afnemen. Een andere grief was dat de gemeente de wet gebruikt om de grondprijzen te drukken. Na een drukbezochte infor matie-avond zijn ongeveer 120 wonin gen uit de Wet Voorkeursrecht gehaald. Zij staan voornamelijk aan de Ken- nemerstraatweg, de Westerweg en de Hoogeweg en vallen er niet langer onder vanwege de grootte en/of de lig ging. De commissieleden zaten vorige week dinsdag in elk geval nog met flink wat vragen, ook al waren zij het in principe wel eens met het instellen van de wet. Burgemeester Henk den Boon (ook maandag zonder ambtsketen): Het leed is geschied: Maar niet iedereen was gelukkig met de manier waarop dat was gegaan. Den Boon legde uit dat het instellen van de Wet Voorkeursrecht altijd een 'over rompeling' lijkt. Zou de gemeente ech ter van tevoren een dergelijke maatre gel aankondigen, dan wordt het effect ervan onmiddellijk teniet gedaan. Vol gens Den Boon had de gemeente dui delijke signalen gekregen dat 'grote partijen', waarmee hij projectontwikke laars bedoelde, speculatief grond aan het verwerven waren in het gebied Zandzoom, daarom kon er niet langer gewacht worden. Daarmee verklaarde hij ook meteen de werkwijze 'van grof naar fijn': in de loop der tijd wordt steeds bekeken wel ke percelen onder de wet uit kunnen, op grond van ingediende verzoeken en bezwaren. Dat geldt ook voor veel ei genaren van wat Den Boon 'voortuin, woonhuis, achtertuin' noemde. Ook is het mogelijk dat percelen gesplitst wor den, zodat de woning niet, maar de bij behorende agrarische grond wel onder de wet blijft vallen. De Wet Voorkeurs recht zal in principe blijven gelden tot dat de gemeenteraad het ontwerp structuurplan vaststelt. Dit moet uiter lijk gebeuren over maximaal twee jaar en vijf maanden. Vragen, vragen, vragen... Maandagavond trok de gemeenteraad er nog eens twee uur voor uit om tot een besluit te komen. Veel vragen, die ook al tijdens de commissievergadering waren gesteld, moest burgemeester Henk den Boon nog eens beantwoor den en uitleggen. Getwijfeld w^rd er over de rechtsgeldigheid van de 'ver klaring van geen bezwaar' die door de provincie is afgegeven, onder meer door Roelof Bos (PvdA) en John Daas (Heiloo 2000). Deze verklaring van de provincie is indertijd namelijk afgege ven toen de gemeente de Wet voor keursrecht toe wilde passen in de Boekelermeer. Een gemeente mag ver volgens deze wet op de hele gemeente toepassen, als zij dat wil. George Borst van het CDA, die de Wet voorkeurs recht betitelde als 'een uitkomst voor de gemeente, maar een bom voor de grondeigenaren', pleitte er voor om deze verklaring dan wel in de krant te publiceren, met een toelichting. Roelof Bos was er nog steeds niet van overtuigd dat het voorkeursrecht op dit moment gevestigd moet worden. De vertrouwelijke informatie over specu latieve grondaankopen zag hij dan ook graag openbaar gemaakt. Bijna alle fracties vroegen aandacht voor de voortzetting van bestaande bedrijven in het gebied Zandzoom. Den Boon beloofde zich daarvoor in te zetten, onder meer door oriënteringsgesprek- ken te voeren met de Westelijke Land en Tuinbouw Organisatie. Hij bena drukte overigens wel dat het overleg met de bedrijven in feite niets met de Wet voorkeursrecht heeft te maken, maar meer een kwestie is van de plano logische ontwikkeling van de Zand zoom. Niets staat nog vast Over die ontwikkeling van de Zand zoom staat overigens nog maar heel weinig vast, want, zo zei PvdA'er Aad van Yperen, 'alles hangt af van de taak stelling van de provincie'. Dat was dan ook precies de reden waarom John Daas herhaaldelijk betwijfelde of het gebied ten westen van de spoorlijn ook onder het voorkeursrecht moet vallen. Volgens hem is dat gebied niet drin gend noodzakelijk voor de ontwikke ling van Zandzoom, de eerste vijftien jaar zeker niet. Het was dan ook met dit voorbehoud dat Heiloo 2000 uiteinde lijk samen met de andere raadsfracties unaniem akkoord ging met het raads voorstel. HEILOO - Op donderdag 13 april spreekt wethouder Juup Wuijster- Schuddeboom op uitnodiging van de ANBO over woningbouw in Heiloo. Daarin geeft zij een toelichting op het gemeentelijk woningbouwbeleid. De bijeenkomst vindt plaats in het Tref punt aan de Abraham du Bois-hof 2 en begint om 14.00 uur. Henny Stoop Uitvaartverzorging Heiloo e.o. Tel: 072 - 532 03 45 - NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN Concert gemengd R.K. kerkkoor aanvang: 15.00 uur locatie: Moeder Gods kerk aankondiging aangeboden dpor: MAKELAARS <fr TAXATEURS ONROEREND GOED idfc fft ftSS s SS 4< I,''? Mascotte Mode Mascotte Mode mFi^COttP Stationsweg 85 Heiloo Geesterduin 54 Castricum CJ V- v. Erkend schilder- wandafwerkingsbedrijf. Bel voor vrijblijvend offerte HEILOO/EGMOND - In alle openba re bibliotheken staat de komende weken het thema 'Internet Apenstaar tje Megabyte: nieuwsgierige vrouwen gaan naar de bibliotheek' centraal. In samenwerking met het tijdschrift Libel- Ie is een groot aantal activiteiten ont wikkeld, zo ook in Heiloo en Egmond. De bieb in Heiloo geeft al 3,5 jaar inter- netcursussen, waar tot nu toe meer dan 1000 personen aan deelnamen. Binnen kort start daar een speciale internetcur- sus van drie bijeenkomsten voor vrou wen. De cursus is 's middags en 's mor gens te volgen. Öp de vrijdagen 12, 19 en 26 mei wordt de cursus gegeven van 13.00 tot 14.00 uur, op de woensdagen 24 en 31 mei en 7 juni van 9.00 tot 10.00 uur. De kosten zijn f 40,-; niet-leden betalen f 45,-. Opgeven kan bij de bibli otheek in Heiloo. Bij voldoende be langstelling wordt de cursus een aantal malen herhaald. Ook bij de bibliotheek in Egmond aan Zee staat het thema 'Vrouwen en inter net' centraal. Daar kunnen vrouwen tot en met 15 april een half uur gratis gebruik maken van internet, daarna geldt het gebruikelijke tarief van f 5,- per half uur. HEILOO - Op dinsdag 25 april houdt de Culturele Commissie een excursie naar Gouda. Vervoer is per trein. Na een stadswandeling worden het ge meentehuis en de Sint-Janskerk be zocht met de beroemde ramen. Na de lunch vindt een bezoek plaats aan het Catharina Gasthuis (met chirurgijnska mer, dolcel en de stadsapotheek) en De Moriaan. Uitgebreide informatie is verkrijgbaar aan de balie van het Trefpunt. In schrijven kan op dinsdag 18 april van 10.00 tot 12.00 uur aldaar. Na die datum kunt u bellen met tel. 072-5330724 of 5330969. Kosten zijn f 20,- inclusief entrees en rondleiding. VAN DER Makelaar sinds 1933 .vanderborden.nl www Leerlingen van vier Heilooër basisscholen pleitten vorige week voor onderwijs voor hun leeftijdgenootjes in arme landen. (Fotostudio Starfield) HEILOO - Op de fiets arriveerde wet houder Anne-Marie Worm-de Moei vo rige week woensdag op de Westerweg bij de kruising met de Stationsweg. Op die manier kon ze meteen uitproberen of de Westerweg tussen de Zeeweg en de spoorwegovergang op de Zeven- huizerlaan inderdaad veiliger is gewor den voor fietsers en voetgangers. Want dat was de opzet van de omvangrijke reconstructiewerkzaamheden en de instelling van een 30 km-zone in dit gebied, dat Worm woensdag officieel heropende. Geassisteerd door een aantal kinderen knipte de wethouder een lint door bij een 30 km-bord, de maximumsnelheid die nu op dit deel van de Westerweg geldt. Vorig jaar werd ruim zes maan den gewerkt om dit gedeelte van de weg in te richten als verblijfsgebied, met als doel het terugdringen van door gaand autoverkeer. Er zijn drempels geplaatst om de snelheid te remmen bij het inrijden van de Westerweg vanaf de Zeeweg en de Zevenhuizerlaan. Bo vendien werden diverse as-verspringin gen in de weg aangelegd om het ver keer te dwingen langzamer te rijden. Verder is de omgeving opnieuw inge richt met een nieuwe bestrating en nieuw straatmeubilair (onder meer bankjes en prullenbakken). Bij het maken van de plannen en de uitvoering ervan zijn zowel omwonenden, winke liers uit het gebied en de Heilooër ver- keerscommissie nauw betrokken ge weest. HEILOO - 'Zij willen school, geef ons maar een uurtje minder.' Vol overtui ging kwam dit voorstel vorige week vrijdagmiddag uit de kelen van zo'n tweehonderd leerlingen van de groe pen 6 tot en met 8 van de Heilooër Freinetschool, De Duif, Willibrord- school en De Zuidwester. Op het schoolplein in Boekenstein zongen zij gezamenlijk het speciale onderwijslied van de Novib en de Algemene Onder wijsbond, die vorige week landelijk een actieweek hielden om de overheid aan te sporen meer geld te investeren in basisonderwijs voor kinderen in Afrika, Azië, Latijns-Amerika en Oost-Euro pa. Tegelijk met de leerlingen van deze Heilooër basisscholen zongen ook kin deren van andere scholen verspreid over heel Nederland dit lied voor het zelfde doel. Bovendien hielden Novib en Algemene Onderwijsbond een handtekeningenactie en een actiemid dag op het Binnenhof in Den Haag. In Heiloo was vorige week door de kinde ren op school druk gerepeteerd om de tekst van het lied, dat werd geschreven door Nol Havens van VOF de Kunst en Erik van Muiswinkel, onder de knie te krijgen. Maar ook werd er gepraat over het doel van de actie: vanaf het jaar 2015 onderwijs voor alle kinderen over de hele wereld. „Bij het idee dat je nooit naar school hoeft, denk je eerst: leuk, lekker vrij," vertelt Casper Sombroek uit groep 8 van de Freinetschool. „Maar als je er langer over nadenkt wat dat betekent, is het toch minder leuk. Dan moet je dus al heel jong werken en je kunt niet kiezen wat je later worden wilt. Want om een beroep te leren, moet je toch eerst naar school," realiseren Casper en zijn klasgenoten zich. Zelf hebben ze grootse plannen voor hun toekomst. Automonteur willen ze worden, of journalist, fotograaf en schooljuf. „Wij kunnen zelf kiezen wat we willen doen, dat moeten kinderen in andere landen ook kunnen." Behalve dat je met een opleiding in de toekomst meer mogelijkheden hebt, zijn de Freinetleerlingen zich er ook van bewust dat de Nederlandse scholen rijk zijn in verhouding tot scholen in sommige andere landen. „Wij hebben heel veel spullen op school, zoals boe ken, potloden, pennen en papier. In arme landen hebben ze soms helemaal niets." Met z'n allen zijn ze er van over tuigd dat de Novib-actie zeker zin heeft. „Omdat we op heel veel scholen in Nederland dit lied zingen, weet de regering dat we allemaal vinden dat er meer geld naar arme landen moet om daar ook scholen voor kinderen te bou wen." ELA4RSGROEP Kennemerstraatweg 129 te Heiloo tel.: 072 5335330 'Met 4 kantoren actief in de regio! (Alkmaar (2), Heiloo en Heerhugowaard). Ook op zaterdag geopend Wethouder Anne-Marie Worm temidden van de kinderen, die na de inrichting van de Westerweg als 30 km-gebied veiliger moeten kunnen spelen. (Fotostudio Starfield) HEILOO - Vorige week werden de vol gende voorwerpen als gevonden bij het politiebureau aangemeld: paar schoe nen 'Rugged Trail' maat 41, gouden trouwring zonder inscriptie, horloge met zwarte wijzerplaat en bandje, Opel autosleutel, rechter bruine handschoen, zilvergrijze Panasonic gsm, twee Opel autosleutels, kabelslot met sleutels, Volvo autosleutel, oorbel met bloem bladeren. HEILOO - Op zondag 16 april zijn er op landgoed Nijenburg vanaf 10.00 uur kinderactiviteiten en natuurexcursies in het Heilooërbos. Bij de Kattenberg staat een informatiekraam van Natuur monumenten en een kraam voor de kinderactiviteiten. Bij deze kraam kun nen kinderen worden geschminkt en er is een opdrachtenblad voor een kinder wandeltocht verkrijgbaar. Om 10.30 uur is er een excursie door het IVN en om 14.00 uur wordt een excursie verzorgd door een boswachter van Natuurmonumenten. De excursies duren ongeveer twee uur. Alleen bij aanhoudende regen gaan de kinderac tiviteiten niet door. HEILOO - Het Juliana Welzijn Fonds heeft f 20.000,- toegekend aan PC Willibrord. De bijdrage is bestemd voor het opknappen en inrichten van het dagactiviteitencentrum voor (ex)-psy- chiatrische patiënten. Het Juliana Welzijn Fonds kent geld toe aan projecten die bedoeld zijn om er voor te zorgen dat mensen zelfstandig zijn en blijven, zich kunnen redden in de samenleving en in staat zijn daarvan deel te nemen. Het Juliana Welzijn Fonds is een onafhankelijk fonds dat zijn geld ontvangt uit onder andere de BankGiroLoterij, de Lotto en giften van particulieren en bedrijven. de CO t.o Karwei l.o. Gamma in Klercq woonwereld Rijksweg 43, t.o. Ten Dam INSTALLATIEBEDRIJF - Badkamerinstallatie Droonecampstraat 13 - Centrale verwarming 1851 TH Heiloo - Dakbedekking Telefoon 072-533 50 85 - Loodgieterswerk Werkplaats: Holleweg 19

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2000 | | pagina 1