LG schuift Min naar voren als wethouder Excelsior kijkt uit naar Night of the Proms Handbal Dt Meervogels A X ÊT Akersloo ePressie Adressen Limmen UITKIJKPOST - 4 OKTOBER - PAGINA 13 POLITIE ^>enic6te*t 0900- 8844 Jazz session club Yredeburg POLITIE Jèk 0900- ^esUc/iteu 8844 Kinderboekenweek Outcast en de Sjonnies in d'Enterij NIEUW E-MAIL ADRES REDACTIE redactie uitkijkpost.nl Restaurant Gastronome in de prijzen Bridgeclub Limmen Activiteiten Conquista 1 Cees Beentjes exposeert foto's SV Yredeburg Pandora lotgenotenlijn Toplopers Noord-Holland naar boslopen in Castricum Gezondheids wijzer over artritis en artrose 0900 612 09 09 IT IP Themamiddag voor mensen met kanker en hun naasten Bibliotheek Akersloot Expositie van schilderijen van Ineke Haverman, te zien tijdens openingstij den. Gemaal 1879 Elke eerste zondag van de maand van 13.30 tot 16.30 uur is het gemaal aan de Fielkerweg 4 in Akersloot in werking te bezichtigen. Tevens expositie over watermolens, gemalen en archeologi sche vondsten. 112 «Noord-Holland Noord •AKERSLOOT AKERSLOOT - Op een bedrijfsterrein aan de President Kennedylaan werd op 24 september getracht een aanhangwa gen te stelen. Getuigen zagen dat omst reeks 22.10 uur de bestuurder van een rode personenauto met de aanhangwa gen probeerde weg te rijden. De aan hangwagen zat echter niet goed vastge koppeld aan de auto, waardoor deze losschoot. Het slot van het toegangshek van het terrein was geforceerd. Op 28 september werd aangifte gedaan van diefstal van een buitenboordmotor. Deze werd gestolen uit een schuurtje aan het water van Klein Dorregeest. Dit werd op 24 september ontdekt. Het betrof een grijze buitenboordmotor van het merk Yamaha. In de nacht van 30 september op 1 oktober werd gepoogd een personen auto vanaf het parkeerterein van het hotel te stelen. Nadat de eigenaar de auto met de afstandsbediening had geopend, bleek dat het contactslot niet goed meer werkte. De ter plaatse geko men Wegenwacht constateerde dat het zekeringskastje onder de motorkap was geopend. Vermoedelijk heeft men zo getracht de Mercedes 280E te stelen. Niet bekend is hoe men er in geslaagd is de auto te openen. Wendy Schoonakker. LIMMEN - Jazz session club Vrede- burg is toe aan de tweede sessie van het seizoen. En maar liefst twee gastoptre dens van twee verschillende orkesten staan er gepland voor de sessie van zondag 8 oktober in Vredeburg. Aller eerst het combo van zangeres Wendy Schoonakker, een vernieuwd viermans orkest met de charmante Wendy, die vorig jaar zoveel succes had met de groep So Loud. De bezetting hiervan is Wendy Schoonakker zang, Harold Koopman gitaar, Frits Postema bass en Petro Nykyruj drums. Het tweede gastoptreden betreft de zesmans formatie Jazzes. Dit orkest, dat ruim drie jaar bestaat, heeft reeds een behoorlijke reputatie in de regio opge bouwd met moderne, doch zeer bevat telijke jazzmuziek. Alle muzikanten inclusief zangeres Ellen Gosselink heb ben hun sporen ook als sessiemuzikant duidelijk verdiend en ze zullen zeker ook in andere combinaties met wisse lende muzikanten veel van zich laten horen. U bent van 16.00 tot 20.00 uur welkom. De toegang is gratis. Inlichtingen: Vredeburg 072-5051950, Fred Timmer 072-5053414, Ron Pols 0251-65867. LIMMEN - De Limmer Gemeenschap heeft vorige week Gerard Min als wet houder naar voren geschoven, als opvolger van de voor de zomer afgetre den Cees Rood. Eerder wilde de LG Gerda Kuijper-Bruschke op het pluche hebben, maar de partij heeft haar kan didatuur inmiddels weer ingetrokken. Wel zal zij in de gemeenteraad geïnstal leerd worden. Gebleken was namelijk dat zij niet op de steun van coalitiepart ners VVD en PvdA kon rekenen. Kuijper-Bruschke werd 2,5 jaar geleden bij de laatste gemeenteraadsverkiezin gen opnieuw gekozen in de gemeente raad, maar stapte vlak daarna op. Zij zou zich niet hebben kunnen vinden in de samenstelling van het college. Zelf verklaarde ze later dat ze is weggegaan omdat de samenstelling van een nieuw college al voor de verkiezingen zou zijn beklonken. Om te voorkomen dat in het college een onwerkbare sfeer ontstaat, moet de nieuwe wethouder er komen met steun van de coalitiepartners, aldus het pers bericht van de LG. De coalitiepartners VVD en PvdA leveren momenteel allebei een wethouder. Voorkomen 112 «Noord-Holland Noord •LIMMEN Gerard Min (LG). moet worden dat het bestaande college ten val komt, vindt de partij. Gerard Min (tot nu toe fractievoorzitter) kan wel rekenen op raadsbrede steun. LIMMEN - De Culturele Raad Lim- men heeft in het kader van de kinder boekenweek de voordrachtskunstenaar Iwan de Groot uitgenodigd naar Limmen te komen. Op zaterdag 7 okto ber om 14.30 uur treedt hij op in de openbare bibliotheek, Zonnedauw 2. Iwan de Groot is vooral bekend en gewild om zijn voordracht uit het werk van Annie M.G. Schmidt, maar heeft ook ander werk op het repertoire waar mee hij de jeugd (en ook de volwasse nen) weet te boeien. De voorstelling is bedoeld voor kinderen, maar ook vaders, moeders, opa's en oma's zijn welkom. De toegangsprijs bedraagt f 2,50, inclusief versnapering. LIMMEN - Op zaterdag 7 oktober is er insporteentrum d'Enterij een spette rend optreden van het trio de Sjonnies, met in het voorprogramma de formatie Outcast. Het belooft een toffe avond te wórden, want van de Sjonnies wordt gezegd: 'Ze hoeven maar op het podi um te verschijnen en de pret begint'. De zaal gaat open om 19.30 uur. Kaar ten kosten f 17,50 en zijn verkrijgbaar bij het sportcentrum. Voor meer infor matie kunt u bellen met 072-/5052913 of kijk op internet, www.enterij.nl. LIMMEN - Een heuglijk feit heeft zich vorige week afgespeeld in Ahoy in Rotterdam. Restaurant Gastronome uit Limmen won de finale van een wijn/spijs combinatie, georganiseerd door de Academie voor Gastronomie en Proefschrift The WineSite. In de jury zaten vele topkoks, meestergastheren en culinaire journalisten. Ton Fagel deed de presentatie van de wedstrijden. Bij de prijsuitreiking werd gezegd dat Restaurant Gastronome heel veel ster renzaken ver achter zich had gelaten. Het winnende gerecht bestond uit een huwelijk van ossobuco met kalfszweze rik op een bedje van gecaramellisseer- de knolselderie. De wijn die er bij uit gezocht was kwam uit Oostenrijk. De gasten van de Gastronome kunnen deze weken het winnende gerecht proeven in de verrassingsmenu's. Reserveren kan op 072-5051296. LIMMEN - De uitslagen van de gespeelde wedstrijden van Bridgeclub Limmen op woensdag 27 september zijn als volgt. A-lijn: 1. Korff - Straathoff 58.9, 2. Alderlieste - De Groot 57.1, 3. Fam. Kuin 56.3. B-lijn: 1. Van Buytenen - Kuiper 57.12. Keyzer - Keyzer 54.0, 3. Valkering - Van Charl- doi p 53.1C-lijn: 1Liefting - Blommert 60.7.2. Goedhart - De Wit 58.9,3. Fam. Nierop - Groot 56.3. D-lijn: 1 Fam. Van Wijk 59.9, 2. Fam. Kiebert 58.5, 3. Sonnakuyl - Hoeksema 56.7. E-lijn: 1. Fam. Maas 65.12. Beentjes - Kaandorp 58.5.3. Tromp - Zijp 54.5. LIMMEN - Tussen 25 en 27 september werd een poging gedaan een witte Opel Kadett te stelen. De wagen stond ach ter een bedrijfspand annex woning aan de Rijksweg. Het contactslot van de au to werd vernield. Een 65-jarige inwoner van Limmen raakte tijdens verbouwingswerkzaam heden aan een woning aan de Mei doornlaan gewond. De man was omst reeks 13.00 uur op een ladder bezig met werkzaamheden toen de ladder ver schoof. Hij viel van de ladder af en werd met schaafwonden en een be bloed gezicht door een ambulance overgebracht naar het MCA te Alk maar. De bewoonster van een woning aan de Visweg ontdekte bij thuiskomst, op vrijdagmorgen 29 september rond 04.00 uur, dat in haar woning was inge broken. De woning bleek doorzocht en er was een kleine som geld gestolen. Het is niet geheel duideljk hoe men toegang tot de woning wist te verkrij gen. Een 17-jarige bromfietster raakte op 30 september omstreeks 17.00 uur gewond op het fietspad van de Rijksweg. De inwoonster van Hejloo reed op dat tijd stip op het fietspad in de richting van Castricum. Op een gegeven moment kwamen twee meisjes haar op de fiets tegemoet, aan de verkeerde kant van het fietspad. Een van hen schrok van de bromfietster. Zij wilde daarop uitwij ken en kwam met haar stuur met de bromfietster in aanraking, waardoor deze ten val kwam. Haar bromfiets raakte beschadigd en later bleek dat zij ool< gewond was aan haar rechtervoet. De twee meisjes van circa 15 jaar zijn weggefietst zonder hun identiteit bekend te hebben gemaakt. Inmiddels is hun identiteit bekend. Verloren: bruine portemonnee met inhoud, vijf sleutels in rood etui, twee sleutels aan hanger, zilveren halsket ting met parel, plastic tas met één sleu tel, goudkleurig horloge, pieper, lees bril, bruine portemonnee met inhoud. LIMMEN - Kinderen van 4 tot en met 12 jaar gaan zaterdag een eigen hoofd deksel creëren. Dit gebeurt tussen 10.30 en 12.30 uur en meedoen kost een piek. Tieners van 12 tot en met 15 jaar staat zaterdag een spectaculaire avond te wachten. Een avondje griezelen op de horrornight. Van 19.00 tot 23.00 is Conquista omgetoverd in een duistere gelegenheid. Jongeren vanaf 16 jaar kunnen vrijdag en zaterdag weer te recht in het jongerencafé, van 20.30 tot 01.00 uur. Vrijdag 13 oktober gaan de danslessen van start. Voor wie het vergeten is: opgeven kan nog tot vrijdag bij Esther Schaap, tel. 072-5053095 of de fam. Hollander, 072-5052966. LIMMEN - Muziekvereniging Excel sior zal op 28 oktober met een spette rende Night of the Promsconcert haar jubileumjaar afsluiten. Van 21.00 tot 24.00 uur zal in Sportcentrum d'Enterij dit spektakel plaats vinden. Kaarten a f 25,- (donateurs kortingskaart) zijn verkrijgbaar bij de servicebalie van Albert Heijn,in sportcentrum d'Enterij en bij alle leden van Excelsior. De zaal is open om 20.00 uur en sluit omstreeks 01.00 uur. Excelsior is een muziekvereniging die de laatste tien jaar een sterke bloeipe riode doormaakt. Misschien is de eerste Night of the Proms in 1995 wel mede een stimulans geweest voor het grote aantal jonge leerlingen dat de laatste jaren is toegetreden tot de vereniging. Muziekvereniging Excelsior bestaat uit een harmonieorkest met bijna zestig spelende leden met een gemiddelde leeftijd van rond de dertig; een op mo derne leest geschoeide enthousiaste slagwerkgroep met vijftien leden en een grote groep jonge leerlingen van wie de meeste actief zijn in het leerlin- genorkest. Een betrekkelijk nieuwe activiteit van de vereniging is het ver zorgen van de muzikale vorming van een zestigtal blokfluitleerlingen van de basisscholen in Limmen. Bij elkaar zijn er bijna honderdvijftig mensen betrok ken bij Excelsior en daarmee is het bestaansrecht van de muziekvereniging meer dan bewezen. Op 28 oktober is het dus feest, voor de muzikanten en voor de toehoorders. Ontzcuend veel tijd is geïnvesteerd door dirigent, orkest, slagwerkgroep en de band Full Circle om een goede muzikale prestatie neer te zetten. Excelsior hoopt dat, net als vijf jaar geleden, iedereen uit zijn dak kan gaan. Meezingen en bewegen zorgen dan weer voor een fantastische ambiance. Een foto van Cees Beentjeste zien in het gemeentehuis. LIMMEN - Vanaf 6 oktober is in het gemeentehuis Limmen een expositie te zien van landschapsfoto's die Cees Beentjes maakte tijdens zijn recente vakanties in Frankrijk en de Schotse hooglanden. Cees Beentjes (58) is een geboren Limmer en hij heeft al op jonge leeftijd veel geleerd van Cor de Rooy, die hem liet assisteren bij' het maken van foto's van de bloemenmo- zaïeken. Hierbij trokken ze op de fiets door het dorp om de mooiste opnamen te maken. Veel jonge Limmers kennen Beentjes als docent fotografie aan de Pax Christischool. Elke zomer is er een ten toonstelling van de foto's van de leer lingen van groep 7 van deze school in het i gemeentehuis te zien. En nu is Beelntjes dus zelf aan de beurt om zijn kun'nen te tonen. Inmiddels heeft hij sinds een jaar beeldhouwles. Bij de foto-expositie zullen een paar voor beelden van zijn beeldhouwkunst te zien zijn. De expositie wordt op donderdag 5 oktober om 16.00 uur geopend en duurt tot 7 december en is te bezichti gen in de publieke ruimtes van het gemeentehuis Limmen. Het gemeente huis is open op werkdagen van 9.00 tot 12.30 uur en 13.30 tot 17.00 uur, behal ve op vrijdagmiddag. LIMMEN - Vrijdag 29 september speelde schaakvereniging Vredeburg ronde 2 van de competitie. J. limmen had zich goed voorbereid op de strijd tegen J. Admiraal, maar werd tegen zijn zin in een scherpe Siciliaan gemanoeu vreerd, waarbij hij een centrumpion verspeelde en verder kansloos in een verloren eindspel belandde. R. Rom mel hield zuchtend lang stand tegen H. Ebels, maar moest uiteindelijk zijn meerdere erkennen. K.Kramer blijft ongeslagen door zijn winst tegen P. Van der Heijdt en zal zich binnenkort kun nen meten met de topspelers van Vredeburg. Ook J. Levering won op een knappe manier zijn tweede partij tegen de onberekenbare J. de Graaf. J. Tebbens blunderde verschrikkelijk in een betere stelling, waarna N. Pepping zijn cen trum uit elkaar sloeg en eenvoudig de winst binnenhaalde. E. Stolp bouwde een goede zoniet gewonnen stelling op, maar liet zich verrassen door de slimme G. Hafkamp, die ongemerkt een mat- combinatie voorbereidde en genade loos toesloeg. De jongste speler, K. Keijzer, liet zich imponere(n door de oudste schaker, H. de Hoog, en verslik te zich zodanig in de opening dat hij al na enkele zetten kon opgeven. De uitslagen: Groep A: J. Admiraal - J. Limmen 1-0, R. Rommel - H. Ebels 0-1, P. v.d. Heijdt - K. Kramer 0-1, J. de Graaf - J. Leve ring 0-1J. Tebbens - N. Pepping 0-1E. Stolp - G. Hafkamp 0-1P. Zwart - D. Schut 0-1, H. Levering - K. Aafjes 1-0, D. Aafjes - E. van Duin 1-0, R. Termes - M. Kos 0-1, H. de Hoog - K. Keijzer 1- 0. Groep B: D. Keijzer - B. Blekemolen 0- 1, T. Witkamp - S. Sofan 0-1, M. van Rees - W. van Leen 1-0, M. Tijm - T. Castelein 1-0, K. van Leeuwen - V. Kaandorp 1-0, N. van Leen - J. Duin 1- 0, E. Mooij - J. Valkering 1-0, M. Mooij - B. Schijf 0-1, A. Zwart - I. Mooij 0-1, J. Levering - M. Koot 1-0. AKERSLOOT - De dames senioren 1 van Meervogels verloren in de zaal van Kwiek met 12-13. De eerste wedstrijd van het nagenoeg geheel vernieuwde dames 1 team van Meervogels heeft deze nipt verloren. 'De verwachtingen voor het komende seizoen zijn niet hoog gespannen,' zo bekende de nieu we trainer Theo Krom heel eerlijk. Kwiek beschikt over een geroutineerd team en stond vorig jaar stevig in de middenmoot. Meervogels kwam na twee minuten op voorsprong door een strafworp van Annemiek Verduin. Een strafworp tegen bracht de teams weer op gelijke hoogte. Na vijf minuten weel een strafworp mee, die door de ervaren Kwiek-keepster werd gepareerd, maar op de rebound van Lindsay van der Eng had zij geen antwoord, 2-1. Meervogels speelde vrijuit en liet zien dat zij niet de zwakke ploeg was die Kwiek verwachtte en door doelpunten van Anja en Jeanetle Krom en een onderhandse treffer van Maaike Gro- neman namen de dames de leiding, 6-4. In de laatste tien minuten van de eerste helft had Kwiek het initiatief en had bij het rustsignaal de leiding, 6-7. Het duurde tot in de tiende -minuut toen Gitta Lute de gelijkmaker scoor de. Anja Krom bracht na voorberei dend werk, van Marjolein Zoon Meervogels weer op voorsprong. In deze fase werden ook een drietal zeke re treffers gemist en werd de voor sprong niet vergroot. Het ervaren Kwiek beschikte over1 veel veerkracht en leidde vlak voor tijd met 12-13 en gaf dit niet meer uit handen. Aanhoudende regen De dames senioren 1 versloegen op het veld de Valken met 18-17. Alleen in de eerste helft kon men een goede wed strijd zien, een gelijkopgaande strijd met goede tweedelijnschutters van de tegenstander, die Meervogels beletten afstand te nemen. Er werd om en om gescoord, ruststand 11-12. In de tweede helft maakte een aanhoudende regen het onmogelijk om goed handbal te spelen. Door een gladde bal en een gevaarlijk glad veld was de snelheid verdwenen, daarbij gevoegd dat Meervogels met drie invalsters speelde werd het een zwaar bevochten zage. Redelijk hanteerbaar De heren senioren 1 van Volendam verloren van de heren van Meervogels met 12-15. Net als voorgaande wedstrij den tegen Volendam was er nu ook regen. Het veld was glad maar de wed strijdbal redelijk hanteerbaar en er kon goed gehandbald worden. In de begin fase werd er schaars gescoord en na een kwartier spelen stond er een schamele 2-2 stand op het bord. Na 3-3 liep Meervogels uit naar 3-6, deze voor sprong werd weer te makkelijk uit han den gegeven. Met een 6-7 stand brak de rust aan. Na rust wist Meervogels deze kleine voorsprong uit te breiden tot drie ver schil. Door accuraat verdedigen en goed keeperswerk van beide keepers bleef het verschil steeds twee a drie punten. Tien minuten voor het eindsig naal, bij de stand 11-13, sloeg Meervogels het beslissende gat 11-15. Door een verrassend schot uit de twee delijn kon Volendam nog eenmaal sco ren en werd het een verdiende over winning voor de Meervogels die nu de ranglijst aanvoeren. CASTRICUM - AV Castricum organi seert jaarlijks vijf boslopen. De opening van het seizoen vindt plaats op zondag 8 oktober. Het parcours voert voor het grootste deel over de asfaltwegen en bospaden van het terrein van Duin en Bosch. De langste afstand is de klassieke 10 Engelse mijl (16,1 km). Daarnaast kun nen afstanden van 5,4 en 10,7 km wor den gelopen. Voor kinderen tot en met 12 jaar is een parcours van 2,2 km uit gezet. Alle kinderen krijgen na het pas seren van de finish een medaille en uiteraard zijn er voor de snelsten onder hen prijzen te verdelen. Extra stimulans voor potentiële win naars is de premie van f 100,- op verbe tering van de parcoursrecords op de 5,4, 10,7 en 16,1 km. Omdat dit par cours pas drie keer is afgelegd staan de tijden nog niet zo scherp. Heckett Cup Evenals vorig jaar wordt zowel voor dames als heren over de vijf boslopen van AVC een klassement opgemaakt, de zogenaamde Heckett Cup. In dit klassement zijn stevige geldprijzen te verdienen. De 5,4 en 10,7 km tellen mee voor de Heckett Cup van respec tievelijk de dames en de heren. De start en finish van alle afstanden zijn op atletiek-sportpark De Duin loper aan de Zeeweg in Castricum. Vanaf 9.30 uur kan daar worden inge schreven. Voor inlichtingen belt u Ruud Geutskens, 0251 -650575 oi' kijkt u op internet: www.avcastricum.nl. ALKMAAR - De Gezondheidswijzer Alkmaar besteedt in de maand oktober extra aandacht aan artritis en artrose, belangrijke hoofdgroepen van reuma. Artritis is een reumatische aandoening die gekenmerkt wordt door langdurige gewrichtsontstekingen. Het afweersys teem van het lichaam is ontregeld, waardoor er veelal ontstekingen in de gewrichten ontstaan. De ziekte komt vaker voor bij vrouwen dan bij mannen en begint meestal tussen het veertigste en vijftigste jaar. Artrose is een reumatische aandoening waarbij het gewrichtskraakbeen in kwaliteit achteruit gaat en op den duur zelfs kan verdwijnen. Artrose komt voornamelijk voor in de gewrichten van de handen, knieën en heupen. Hoe wel het onder ouderen de meest voor komende gewrichtsaandoening is, zijn in Nederland naar schatting 25.000 jonge patiënten (tussen de 25 en 44 Huisartsen Onder tel. 5051272 is altijd één van de doktoren bereikbaar. Tandartsen Tijdens het weekeinde en in de avon duren, uitsluitend voor spoedgevallen: tel. 06-53937620. Apotheek Limmen Kerkweg 29a. Geopend van 8.00 tot 18.00 uur. Tijdens het weekeinde en in de avonduren, uitsluitend voor spoed gevallen: tel. 5052620. Uitvaartverzorging Uitvaartverzorging Lia Groot, tel. 5053009. RIMA Regionale Instelling Maatschappelijke Dienstverlening, spreekuur: donderdag van 14.00 tot 15.00 uur in het wijkge- bouw, Middenweg 26a, tel. 5051250. Stichting Regionale Thuiszorg Tel. 072-5127127 (24 uur per dag, 7 dagen per week), zie verder de rubriek Medische diensten Heiloo. Artsenlaboratorium Trombosedienst (Starlet) Prikpunt Zorgcentrum De Cameren, Yrcdeburglaan 1, dinsdag en vrijdag tussen 8.00 en 8.30 uur. Verloskundige M.C.G. Groot-Valkering, Hoogeweg 72, Heiloo. Spreekuur na tel. afspraak (5052635). Gemeente Limmen Zonnedauw 4, 1906 HA Limmen, tel. 5051456. Open van 8.30 tot 12.30 uur. Grof vuil Tel. 5413533. Indicatiecommissie Aanvragen voor thuiszorg, verzorgings- en verpleeghuiszorg bij Regiobureau Zorgindicatie, postbus 9331, Alkmaar, tel. 072-5670050. Ouderenwerk SWOL Secretaris mw. B. van Wieringen-van Wees, Oranjezon 3, 1906 VC Limmen, tel. 5051670. Unie van Vrijwilligers Voorzitter mw. T. Stroethoff-van Lieshout, Visweg 20. Inlichtingen (tus sen 18.00 en 19.00 uur) tel. 5051398. Openbare Bibliotheek Zonnedauw 2, 1906 HA Limmen, tel. 5052135. Openingstijden: maandag 14.00-17.30 19.00-20.30 uur woensdag 10.00-12.00 14.00-17.30 uur vrijdag .14.00-17.30 19.00-20.30 uur H. Corneliuskerk Pastor J. Oiling, tel. 5051275 en fax 5054503, spreekuur dinsdag 8.30 tot 9.15 uur, donderdag 16.00 tot 17.00 uur in de pastorie. Voor afspraken bellen. Diensten zaterdag 19.00 en zondag 10.00 uur. Secretariaat open vrijdag van 14.00 tot 16.00 uur, tel. en fax 5053793. Ned. Hervormde Gemeente Predikant ds. H.C. van het Maalpad, Ypesteinerlaan 19, Heiloo, tel. 5331473. Scriba J.P. Hartog, tel. 5053403. Dienst: zondag 10.00 uur. Politiebureau Limmen tel. 0900-8844, geopend maandag van 9.00 tot 12.00 uur en donderdag van 14 00 tot 17.00 uur. Politiebureau Akersloot tel. 0900-8844, geopend maandag van 14.00 tot 17.00 uur en donderdag van 9.00 tot 12.00 uur. jaar) met artrose. De Gezondheidswijzer heeft in de maand oktober veel folders in huis met informatie en tips over artritis en artro se. Met andere vragen op het gebied van gezondheid bent u welkom. Het adres is Gezondheidswijzer, Hertog Aalbrechtweg 5, 1823 DL Alkmaar (achter station Alkmaar-Noord), tel. 072-5199214, geopend van maandag tot en met donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Vrijwilligers gezocht De Gezondheidswijzer Alkmaar kampt met een tekort aan vrijwilligers. Van de vrijwilligers wordt verwacht dat zij inte resse hebben op het gebied van ge zondheid en welzijn; goed kunnen lui steren; graag andere mensen willen hel pen bij het vinden van informatie; kun nen of willen leren werken met de com puter en 1 a 2 dagdelen per week beschikbaar zijn. Voor meer informatie en of een in schrijfformulier kunt u contact opne men met de Gezondheidswijzer Alk maar. (22 c cent per minuut) elke werkdag van 18.00 tot 21.00 uur Een Initiatief van stichting Pandora ALKMAAR - Het Medisch Centrum Alkmaar (MCA) en Regionale Thuis zorg organiseren ook dit seizoen weer een serie van acht themamiddagen over kanker. Deze bijeenkomsten zijn uit sluitend bestemd voor mensen met kanker en hun naasten. De opbouw van de middagen is steeds gelijk: een des kundige houdt een inleiding en daarna is er gelegenheid voor herstellen van vragen en uitwisselen van ervaringen. Het maximale aantal deelnemers is twintig. De eerste bijeenkomst heeft als thema algemene voorlichting óver kanker en is op dinsdagmiddag" 10 oktober van 13.45 tot 15.45 uur in het Gezond heidscentrum Daalmeer, Johanna Na- berstraat 43-45, Alkmaar. Gastspreker Bibliotheek Heiloo Zaterdag 7 oktober van 14.00 tot 15.30 uur Groot Leesbeestenfeest, voor kin deren van 6 tot 9 jaar. Kaarten a f 3,- verkrijgbaar bij de bibliotheek. In de kleuterafdeling een presentatie van materialen rond het thema 'Herfst in het bos, voorlezen thuis'. Dierenartsen Schaap en de Jong In oktober en november expositie van de Groep van 7, Commandeurslaan 1. Rayonkantoor Thuiszorg In het kantoor aan de Nijverheidsweg 33 expositie van foto's van Sjoekie Tip en schilderijen van Wim Twaalfhoven, te zien op werkdagen tussen 9.00 en 17.00 uur. Atelier TP Atelier op Termijen 189, wisselende exposities, open elke woensdag van 10.00 tot 16.00 uur en na tel. afspraak op 072-5334596. Casa Design Expositie van olieverf- en acrylverf schilderijen van Nella van Os bij de in terieurzaak in 't Loo. Silhouet Groepsexpositie van stillevens van Kitty Dillen, J. Molenaar en Marjo van der Burgt.Te zien tot 22 november. Het Alternatief Tot en met november foto-expositie van Loretta Bart-Tulfer, De Trefpunt Donderdag 5 oktober lezing 'Antiek of namaak, kunst of kitsch'. Aanvang 14.00 uur, entree f 3,50. Meegebrachte voorwerpen worden getaxeerd a f 2,50 per taxatie. Expositie van schilderijen en foto's van Piet Beers, Trudi Buis-Beers en Suzan ne Swindell-Buis, te zien van maandag tot en met vrijdag van 8.30 tot 17.30 uur en zaterdag van 13.30 tot 16.30 uur. Stuifbergen 6. is M. Legdeur, oncologisch internist. Zij bespreekt wat kanker is, hoe het ont slaat, welke behandelingsmogelijkhe den er zijn en wat het verloop van de ziekte is. Aan het bijwonen van deze bijeen komst zijn geen kosten verbonden. Aanmelden kan bij het MCA, tel. 072- 5483500.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2000 | | pagina 13