Een nieuw verfje voor de Witte Kerk I Leerlingen krijgen les over 'dode hoek' Radboudleerlingen nog tot Kerst in PCC 4, Verltoopplmen? Begroting 2001 sluit met tekort f O f a ROEKMAN >KMA BORDEN NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN Dé Hypftheekwinkel FALKLAND TONEEL JDrukkerij uitkijkpost bv 65e JAARGANG NO. 40 4 OKTOBER 2000 mmSSm Appartementen Paulusgebouw Plaatsen vrij naar Polen Expositie in Kapel Willibrord Speelterrein Patrijsakkers Excursie NVVH Lezing Groei en Bloei Collectanten gezocht Uitje Culturele Commissie Griekse maaltijd in het Trefpunt Activiteiten Tendenz 'Actie tegen diftar loopt goed Cursussen Ouderenwerk .thuis in Heiloo. Nieuwbouw of bestaande bouw Dé Hypotheekwinkel heeft er dé hypotheek voor! PRESENTEERT: De deur naar Sprookjesland De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 20.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef, Egmond aan Zee en Rinnegom. Redactionele kopij en advertentie-opgave moeten uiterlijk maandag om 15.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 83 cent (excl.BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. [JU verzorgt tevens al uw drukwerk; van briefpapier tot full-color brochures. Vraag offerte! Redactieacquisitie en administratie: De Hoefsmid 5-1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 Openingstijden kantoor: maandag t/m vrijdag: 8.00-17.30 uur Geen Uitkijkpost ontvangen* Bel donderdag tot 15.00 uur: 0226 331020 (Nieuw nummer Rodi verspreiding bv) W HEILOO - De raad heeft met het nemen van een voorbereidingsbesluit de eerste stappen gezet om het voor malige Paulusgebouw aan de Ypesteinerlaan (behorend tot het com plex van de GGZ Willibrord) te ver bouwen tot een complex van acht appartementen. De status van rijksmo nument, die dit jaar aan het gebouw is verleend, waarborgt behoud van het uiterlijk. Bij de woningen wil het college ook een achttal garages en een fietsenberging realiseren. Met dat laatste had een deel van de raad toch wel enige moeite, zowel inhoudelijk als procedureel. Na enkele toezeggingen van de wethouder kon de gehele raad zich echter vinden in het collegevoorstel. HEILOO - Binnenkort vindt weer een uitwisseling plaats met Heiloos zusters tad Swietochlowice in Polen. Het thema van deze uitwisseling is deugd en jongerenproblematiek'. De Stichting Stedenband heeft nog enkele plaatsen over in de bus. Mensen die belangstel ling hebben voor het thema, of die in het verleden gastgezin zijn geweest, kunnen van deze plaatsen gebruik maken. Het verblijf in Polen is in gast gezinnen. Het vertrek is op vrijdagavond 20 okto ber om 19.00 uur. De'bus word terug in Heiloo verwacht op woensdagochtend 25 oktober rond 11.00 uur. De reiskos ten bedragen f 200,-. Belangstellenden kunnen contact opnemen met het secretariaat van de Stichting Steden band, A. van Riel, Gertoomsakker 15, tel. 072-5320149. HEILOO - Van 15 tot en met 22 okto ber wordt in de kapel van de Willibrord aan de Kennemerstraatweg 464 een expositie gehouden van aquarellen en schilderijen in acryl- en olieverf van de heer Firet. De expositie is gratis te bezoeken, dagelijks tussen 16.00 uur. De heer Firet, heeft al een aantal jaren schilderen als hobby. Nu hij als predi kant in Alkmaar met emeritaat is, heeft hij daar meer tijd voor gekregen. Hij schildert heel naturel en daardoor zul len bezoekèrs herkenbare plekjes kun nen aanschouwen. Te zien zijn onder meer de Kapel van O.L. Vrouw ter Nood, diverse plaatsjes op het terrein van Willibrord en de Willibrordusput. Naast aquarelleren houdt de schilder zich ook bezig met olie- en acrylverf. Ook daar zijn een aantal voorbeelden van te bekijken. De heer Firet is vrijwel elke middag zelf aanwezig om vragen te beantwoorden of uitleg te geven. HEILOO - De discussie heeft vier jaar geduurd, maar nu is de herinrichting van het speelterrein aan de Patrijsak kers in zicht. De raad ging maandag avond akkoord met de kredietverstrek king voor de herinrichting. Het meeste geld gaat naar het aanpassen van de ondergrond, zodat deze voldoet aan de gestelde veiligheidseisen. Het speelter rein zal sober en doelmatig worden ingericht, waarbij bestaande speelele- menten opnieuw hun plaats zullen krij gen. De woningstichting zal door mid del van het plaatsen van een nieuw speelelement zorgdragen voor 'kleur en fleur'. Een likjeverf voor de Witte Kerk. (Fotostudio Starfield) •:C Klaas Hoekstra geeft verkeersles aan de jeugd van Heiloo. (Fotostudio Starfield) HEILOO - Afgelopen maandag en dinsdag werd de smalle doorgang langs het gemeentehuis geblokkeerd door een vrachtwagen. Niet zomaar een vrachtwagen, maar één waarin alle leerlingen van de groepen 7 en 8 van de basisscholen in Heiloo les kregen over verkeersveiligheid in het algemeen, en over 'het gevaar van de dode hoek in de spiegel' in het bijzonder. In totaal 473 leerlingen brachten een bezoek aan de vrachtwagen, in groepjes van twintig kinderen per keer, om naar de deskundige uitleg van de chauffëur te kijken en te luisteren. Ook verkeers wethouder Anne-Marie Worm-de Moei kwam maandagochtend even kijken in de speciaal voor dit doel uitgeruste vrachtwagen. De vrachtwagen is van de Chauffeurs Vereniging Friesland, en is naar Heiloo gereden door Klaas Hoekstra, bus chauffeur in Leeuwarden. In zijn werk ondervindt hij aan den lijve wat er alle maal mis kan gaan in het verkeer. Hij vertelt dat de 'dode hoek in een spiegel' inmiddels een ernstig probleem is ge worden. Jaarlijks vinden er tussen de vijfentwintig en dertig'dodelijke onge vallen plaats, daarnaast gebeuren er jaarlijks 15.000 ongelukken waarbij de dode hoek een rol speelt. In de vracht wagen wordt de kinderen onder meer aan de hand van videobeelden uitge legd waar het gevaar schuilt, en wat zij er zelf aan kunnen doen om zo veilig mogelijk aan het verkeer deel te nemen. Dit tweedaagse project is een initiatief van de vorig jaar opgerichte groep Verkeersouders. Deze groep, waarin namens elke basisschool in Heiloo één ouder zit, werkt samen met de gemeen te Heiloo aan het thema verkeersveilig heid. HEILOO - Twee noodlokalen zullen in de directe nabijheid van de Rad- boudschool geplaatst worden, om on derdak te bieden aan de groepen 7 en 8 van deze school. Tegelijkertijd worden er plannen gemaakt voor een perma nente uitbreiding van het schoolge bouw. Dat is de uitkomst van het over leg dat het katholieke schoolbestuur Kaprion gevoerd heeft met de gemeen te Heiloo. Met ingang van 4 september heeft de Radboudschool twee lokalen in het gebouw van het Petrus Canisius Col lege (PCC) ingebruik genomen. Naar aanleiding van negatieve reacties op deze huisvesting van betrokken ouders en het schoolbestuur is er op bestuur lijk niveau overleg gestart tussen het bestuur van de Stichting Katholiek Primair Onderwijs Noord-Holland (Kaprion) en vertegenwoordigers van het college van burgemeester en wet houders van Heiloo. Inmiddels zijn er twee óverleggen ge voerd. Tijdens deze overleggen is geke ken naar mogelijke alternatieven voor de twee PCC lokalen. Ook is volgens de afspraken, die gezamenlijk zijn gemaakt vóór de zomervakantie, ge start met de beoordeling van de huis vestingsbehoefte en -mogelijkheden voor de langere termijn. De gesprekken hebben uiteindelijk geleid tot een gezamenlijk voorstel voor de korte en langere termijn. Voor de korte termijn wordt gedacht aan de plaatsing van twee noodlokalen in de directe nabijheid van de Radboud school. Onder voorbehoud van de nog te volgen procedures is het de bedoe ling de uiteindelijke oplossing na de kerstvakantie gerealiseerd te hebben. Dit voorstel zal worden besproken in de vergadering van de raadscommissie Welzijnszaken en Burgerij van 10 okto ber. Voor de langere termijn wordt tegelij kertijd een procedure voor de realisatie van permanente uitbreiding van het hoofdgebouw. Over deze oplossing vindt binnenkort opnieuw overleg plaats tussen het schoolbestuur en de gemeente. Beide voorstellen zullen uit eindelijk afzonderlijk ter besluitvor ming aan de gemeenteraad worden voorgelegd. HEILOO - Een nieuw, likje verf, daar knapt de boel altijd lekker van op. De Witte Kerk in Heiloo wordt deze we ken grondig onder handen genomen door schildersbedrijf Nic Ursem uit Heiloo. Het is voor het eerst dat de toren (eigendom van de gemeente) en de kerk zelf (eigendom van de Ne derlands Hervormde kerk) tegelijker tijd onder handen worden genomen. De laatste schilderbeurt van de kerk dateert van 25 jaar geleden, de toren werd zo'n tien jaar terug voor het laatst geschilderd. De toren, die door de jaren heen behoorlijk groen uitslaat, krijgt grondige schoon- wel geregeld een maakbeurt. „En dat likje verf, maak daar maar ruim 410 liter van," lacht Harry Ursem. Zo'n drie a vier man zijn een dikke drie weken met hun kwasten aan de gang geweest, vertelt hij. Afgelopen vrijdag werd de laatste hand gelegd aan het schilderwerk. Ook de klok is onder handen genomen. De wijzerplaten wor den opnieuw geschilderd en de wijzers en cijfers van de klok worden van een laagje bladgoud voorzien. Over een week of drie wordt de klok terugge plaatst en dan is de Witte Kerk weer helemaal 'bij de tijd'. HEILOO - De NVVH afdeling Heiloo organiseert op woensdag 11 oktober een rondleiding in de Grote of Sint Laurenskerk te Alkmaar. De rondlei ding wordt verzorgd door Theo Klop en begint om 11.00 uur. Kosten bij deel name van tien personen bedragen f5,-. Verzamelen tien minuten van tevoren bij de zij-ingang van de kerk. Na afloop is er een kopje koffie (en eventueel lunch) in restaurant Tata Rada. Opgave gaarne voor 6 oktober bij Anneke Ka «er, tel. 072-5332935. HEILOO - Donderdag 12 oktober opent Groei en Bloei afdeling Heiloo en omstreken het, winterseizoen met een lezing over de kunst van het com bineren van planten en heesters in de tuin. Een onderwerp dat zal worden besproken door Florentine van Eeghen uit Bloemendaal; de te vertonen dia's zijn van Marijke Heuff. Na een algemeen gedeelte over het combineren komen achtereenvolgens diverse soorten planten en heesters in de vier seizoenen aan bod. Van bollen en vroegbloeiende struiken in het voor jaar tot zomerbloeiende vaste en klim planten, laatbloeiers en tot slot het w'in- tersilhouet. Tijdens de pauze zijn de boeken van Van Eeghen 'De Kunst van het combi neren' en 'Mooi en makkelijk' ter inza ge en te koop. De avond wordt gehouden in het ont moetingscentrum van GGZ Willibrord, Kennemerstraatweg 464, Heiloo. Aan vang 20.00 uur. De toegang is voor iedereen vrij. HEILOO - Van 29 oktober tot en met 4 november is de landelijke collecte Geef voor Diabetes van het Diabetes Fonds Nederland. Dit jaar speelt de relatie tussen diabetes (suikerziekte) en oog- aandoeningen een centrale rol in de campagne. Diabetes is de grootste ver oorzaker van slechtziendheid en blind heid in de Westerse wereld. Het zijn juist de diabetische complicaties die diabetes tot een ingrijpende aandoe ning maken. Alleen onderzoek kan daar verandering in brengen. Wilt u meehelpen door te collecteren bel dan Anja Terol (072-5337095), Pieternel Baas (072-5337459) of Clementien Sengers (072-5320368). HEILOO - Op dinsdag 24 oktober maakt de Culturele Commissie een middagtocht naar het Media Park Event Studio te Hilversum. Dit studio centrum is een onderdeel van het Nederlands Omroepproductie Bedrijf. Om 14.00 uur start na eeri korte inlei ding de rondleiding. Bezocht worden het decorcentrum en de Journaalstudio (onder voorbehoud), de master control room en de eindregies. De rondleiding duurt twee uur. De kos ten bedragen f 25,- inclusief koffie vooraf en na afloop een frisdrank. Vertrek is per trein om 12.18 uur, ver zamelen om 12.00 uur op station Hei loo. U dient zelf een kaartje te kopen haar Hilversum-Noord. Inschrijven kan op dinsdag 10 oktober in het Trefpunt van 10.00 tot 12.00 uur. HEILOO - Vrijdag 13 oktober om 18.00 uur start het nieuwe seizoen voor 'Eten in het Trefpunt' met een Griekse maaltijd. Vanaf '17.30 uur is er nog gele genheid voor het nuttigen van een drankje. Het menu is tomatensoep, Griekse salade, rijst en gyros met saus, aardappelpuree met slavink, snijbonen met witte boontjes en als toetje ijs. De kosten bedragen f 15,-. Opgave bij het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2 in Heiloo, telefoon 072-5331297. HEILOO - In oktober zijn er in Ten denz weer leuke activiteiten. Zo is er op vrijdagavond 13 oktober een Sea World party, waarbij alles in het teken van de oceaan staat. Het is daarom leuk als jullie iets aantrekken of meenemen wat hierbij aansluit. Een zwembril bij voorbeeld, of een handdoek om je nek. De entree is f 1,50 en als je een pasje hebt f 1,-. We duiken om 20.00 tot 23.00 uur. Op 18 oktober is er 's middags een leu ke film. Zoals altijd blijft het een ver rassing welke het wordt. Ook is Ten denz elke woensdag- en donderdag middag geopend vanaf 15.00 uur. De toegang is gratis en je kunt er lekker relaxen met je vrienden en vriendin nen. Zaterdagavond 14 oktober is er voor de achtste groepers weer een base dance avond, die duurt van 19.00 tot 22.30 uur, met gratis toegang. Tijdens de herfstvakantie is Tendenz overdag ge sloten, met uitzondering van vrijdag avond 27 oktober. HEILOO - De actie die het Actie comité diftar nee voert (tegen de invoe- van gedifferentieerde tarieven voor afval) loopt volgens het comité goed. Inmiddels hebben zo'n 1502 huis houdens (circa 4500 personen) de bon ingevuld waarmee ze aangeven tegen diftar te zijn. Het comité noemt deze eerste ronde 'een groot succes'. De en quête werd gehouden omdat het co mité van mening is dat over de invoe ring van diftar de hele bevolking gehoord moet worden. Het comité is tegen de invoering van diftar omdat zij vindt dat het systeem dat nu in Heiloo gehanteerd wordt een 'sociaal collectief systeem is, onafhan kelijk van het aantal kilo's afval en het aantal gezinsleden'. Diftar noemt het comité 'een vrije markt-systeem, wwar- bij egoïsme de boventoon voert'. Binnen enkele weken krijgen alle huis houdens in Heiloo een folder in de bus, met daarin nogmaals afgedrukt de enquêtebon. Het resultaat van deze actie zal daarna aangeboden worden aan het gemeentebestuur. Voor meer inlichtingen kunt u bellen 072-5337575 of 072-5334588. HEILOO - Bij Aktief 50-plus starten binnenkort drie interessante cursussen. De cursus Italiaans voor gevorderden is een vervolg op de cursus van vorig seizoen. Zij die toen deelnamen doen dit wederom, maar er zijn nog plaatsen vrij. Die zijn dan voor hen die ook reeds een begin gemaakt hebben met het leren van deze taal. De cursus is eenmaal per week en begint op dinsdag 17 oktober van 13.30 tot 14.30 uur. In de gezondheidscursus Qi-gong wordt gebruik gemaakt van traditione le Chinese gezondheidsoefeningen. Aandacht wordt besteed aan beweging, ademhaling, ontspanning en zeker ook het plezier daarin. Het effect is nog gro ter als u regelmatig thuis oefent. Er zijn tweemaal tien lessen van 13.30 tot 14.45 uur op woensdagen, te beginnen 4 oktober en 10 januari. En dan is er nog de cursus Ontspan ningsmassage. Leer de kunst je goed te ontspannen door middel van deze cur sus. Breng lichaam en geest weer in balans door de spanningen wan het moderne leven zoals stress en overver moeidheid te bestrijden met deze ont spanningsmassage. Elke les wordt er een massage gegeven waarbij behan deld worden hoofd, rug, benen en armen. Je kunt hier alleen aan wer ken,maar ook samen mét een partner of vriend(in). De cursus bestaat uit zeven lessen, wordt wekelijks op don- vvegzo, 1852 CR Heiloo info@vosmakelaardij.nl www.vosmakclaardij.nl kitS 4e TAXA BEGINNERSCURSUS TAROT Cursusplaats: het Open Huis'in het winkelcentrum 't Loo Tijd: donderdagochtenden van 10.00-12.00 uur of maandagavonden van 20.00-22.00 uur Duur: 20 lessen a fl 35,- per les Cursusleider: Arij de Jong (docent aan de School voor ontwikkeling van hogere vermogens) Opgave en info: Vrieswijk 183,1852 VL Heiloo tel 072 *533 52 92 Kennemerstraatweg 125-1851 BC-HEIL00 tel. 072 5320322 NVM RSGROEP Kennemerstraatweg 129 te Heiloo tel.: 072 5335330 'Met 4 kantoren actiefin de regio! (Alkmaar (2), Heiloo en Heerhugowaard) derdag gegeven van 9.45 tot 11.45 uur. De eerste les is op 2 november. Voor informatie en opgave: Stichting Ouderenwerk Heiloo, Abraham du Bois-hof 2, Heiloo, telefoon 072- 5331297. FALKLAND TONEEL door Judith Porceiijn in theater De Beun. (Zie adv. elders in dit blad). VAN DER Makelaar sinds 1933 iwww.vanderborden.n!| n a a KI f"** - Badkamerinstallatie H AO H IN/I N C3 - Centrale verwarming - Dakbedekking INSTALLATIEBEDRIJF - Loodgieterswerk Droonecampstraat 13 1851 TH Heiloo Telefoon 072-533 50 85 Werkplaats: Holleweg 19 HEILOO - De begroting van de gemeente Heiloo sluit met een tekort van ongeveer 2,9 miljoen gulden. Bij de bespreking van de Voorjaarsnota eer der dit jaar was al bekend dat de begro ting 2001 niet sluitend zou zijn. Zoals door de gemeenteraad besloten is bij de behandeling van de Voorjaarsnota 2000, wordt dit tekort gedekt uit de reserves. Deze reserves zijn flink aangevuld met een bedrag van 26 miljoen gulden uit de verkoop van de aandelen Multika- bel. Het tekort is fors hoger dan bij de Voorjaarsnota nog werd aangenomen. Oorzaak is dat in het voorjaar het ge meentebestuur nog uitging van een hogere uitkering uit het gemeentefonds en ongeveer gelijkblijvende lasten voor bijstand en uitvoering van de Wet voor zieningen gehandicapten. Die uitkering van het rijk valt ondanks de economische groei tegen. Ge meenten krijgen al enige jaren korting opgelegd, die afhankelijk is van de waarde van het ortroerend goed in de gemeenten, de zogenaamde eigen in komstenmaatstaf genoemd. De waar destijging van onroerend goed is in Heiloo op grond van voorlopige cijfers meer dan gemiddeld. Het rijk gaat er namelijk van uit dat gemeenten dat zelf kunnen compenseren door hogere OZB-tarieven (onroerende zaakbelas ting) vast te stellen. Het collége van burgemeester en wethouders van Hei loo stelt de gemeenteraad echter voor de tarieven niet extra te laten stijgen. Verder wordt een korting toegepast om gemeenten te 'prikkelen' om meer bij standsgerechtigden aan het werk en uit de bijstand te krijgen. Gunstige bijkom stigheid is dat de begrotingstekorten kunnen worden gedekt door de stijging van de reserves van de gemeente. Die reserves zijn fors hoger door de ver koop van de aandelen Multikabel. De begroting wordt in oktober voorgelegd aan de raadscommissie Bestuurszaken (9 oktober) en maandag 6 november voor vaststelling voorgelegd aan de ge meenteraad. Deze vergaderingen zijn openbaar. Lasten voor de inwoners Ondanks het begrotingstekort wordt aan de gemeenteraad een beperkte las tenverhoging voorgesteld. De tarieven van de onroerende zaakbelastingen wil het college met 2 procent verhogen. Echter de verwachte stijging van de waarde wordt met een evenredige ver laging in de tarieven-verwerkt. De tota le opbrengst blij 11 dus na de inflatiecor rectie ongeveer gelijk, ondanks de waardestijging van het onroerend goed die voor het eerst in het jaar 2001 wordt gébruikt voor de onroerende zaakbe lasting. De tarieven voor de aivalstotfenhef- fing/reinigingsrechten worden gemid deld 0,5 procent verlaagd als gevolg van verwachte kostendaling. In ver band met de invoering van diltar wil het college voor het eerste halfjaar een aanslag opleggen. Na een gewennings periode van een halfjaar wordt vanaf 1 juli een aanslag opgelegd die is geba seerd op een vastrecht en een prijs per kilo aangeleverd afval. Deze zoge naamde diftartarieven moeten nog door de gemeenteraad worden vastge steld. De tarieven voor het rioolafvoefrecht worden per aanfluiting verhoogd met f 28,80 op grond van het jaarlijks bijge stelde rioolbeheersplan. De tarieven voor de hondenbelasting worden verhoogd met f 7,80 per hond. Hierbij is rekening gehouden met de in het beleidsprogramma afgesproken 100 procent kostendekking. De leges voor vergunningen, reispapie- ren en dergelijke en de overige/rechten en tarieven worden aangepast aan de kostenontwikkelingen, de inflatie van 2 procent of de al eerder afgesproken kostendekking en aanpassingen.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2000 | | pagina 1