Diftar: rechtvaardiger verdeling van de kosten en goed voor het milieu OPEN DAG BRANDWEER HEILOO, Gewijzigde openingstij den gemeentehuis en buitendienst Uitnodiging PAGINA 4 UITKIJKPOST - 4 OKTOBER De gemeente Heiloo gaat Diftar invoeren: een gelijk bedrag aan vastrecht voor iedereen. Daarnaast betalen inwoners straks per kilo voor het afval. Het inleveren van papierglas en textiel blijft gratis. Een rechtvaardigere ver deling van de kosten en het milieudaar draait het om bij Diftar. Medio september heeft u in een artikel op deze Informatiepagina over de tarieven, wijze van betalen en de voor- en nadelen kunnen lezen. In dit vervolgartikel leest u over toezicht, bladafval van bomen, hoe Diftar uitpakt voor huishoudens met medi sche problemen en hoe Diftar zich verhoudt tot het minimabeleid. Het nieuwe systeem gaat in per januari 2001. Reden genoeg om tekst en uitleg te geven over Diftar. Vandaar dat de gemeente een Nieuwskrant over Diftar aan het samenstellen is. Deze nieuwskrant laat de gemeente huis-aan-huis verspreiden. Wie veel afval aanlevert betaalt meer Het inzamelen en verwerken van huishoudelijk afval kost in Heiloo 5 miljoen gulden per jaar. Op dit moment betalen éénpersoonshuishou dens 11 356,50 en meerpersoonshuishoudens U 597,60 per jaar. Deze bijdrage vervalt bij de invoering van Diftar. Of huishoudens in Heiloo in de huidige situatie veel of weinig aanleve ren, wel of niet goed afvalstromen scheiden of afval apart wegbrengen, dat heeft nu geen enkele invloed op het bedrag dat moet worden betaald. In de huidige situatie betalen bewo ners van een woning zonder tuin bijvoorbeeld mee aan de kosten voor het verwerken van tuinafval van een andere inwoner van Heiloo. Een ouder echtpaar wonend in een flat, zonder thuiswonende kinderen, betaalt mee aan het afval van een groot gezin met een grote tuin. Het grof afval wordt nu door alle inwoners samen betaald: wie zelden of nooit grof afval aan de weg zet betaalt mee voor mensen met veel grof afval. En als laatste voorbeeld: inwo ners die zorgvuldig hun papier, glas en textiel apart inleveren, betalen mee voor de mensen die dat allemaal in de grijze rolemmer depone ren. Dit gegeven vormt geen stimulans om nog beter te scheiden. Daarom streeft de gemeente Heiloo naar een rechtvaardiger verdeling van de afvalkosten. Wie veel afval aanlevert betaalt meer dan wie weinig afval aanbiedt. Dit systeem stimuleert ook om afval beter te scheiden, in te leveren voor hergebruik of om afval te voorkomen. Diftar is dus ook beter voor het milieu. Controle en handhaving De gemeente wil bij de start van de invoering van het nieuwe Diftar-systeem controlerende milieu-ambtenaren inzetten. Op deze wijze denkt de gemeente beter op te kunnen treden tegen eventueel voorkomend afvaltoerisme of het dumpen van afval. Ook zal overleg plaats vinden met buurgemeenten. Bladafval van bomen van de gemeente Twee a drie keer per jaar maakt de gemeente tijdens de herfst een ronde door het dorp om bladafval afkomstig van bomen in eigendom en beheer van de gemeente op te halen. Dit blad moet dan wel op een hoop of in een open plastic zak door inwoners worden aange boden. Dit begint vanaf 2001. Medische problemen Voor inwoners met een medisch probleem dat extra afval veroorzaakt, zoals bijvoorbeeld incontinentiemateriaal, is een vrijstelling van 400 kilogram die niet betaald hoeven te wor den voorgesteld aan de commissie. Minima Inwoners die onder het minimabeleid vallen, ontvangen net als andere huishoudens een afvalstoffenheffing per kwartaal. Het vastrecht wordt in zijn geheel in mindering gebracht. Daarnaast wordt voor een éénpersoonshuis houden maximaal 98 kilogram groen en 147 kilogram grijs afval per jaar in mindering gebracht. Bij meerpersoonshuishoudens is dit 253 kilogram groen en 353 kilogram grijs afval. Gestapelde bouw Bewoners van etaga/flatwoningen hebben de afgelopen maanden al kunnen kiezen: ze blij ven gebruik maken van de verzamelcontainers of ze stappen over op het gebruik van eigen rolemmers. Dit laatste is echter alleen mogelijk als ze de rolemmers op eigen terrein kunnen plaatsen. De verzamelcontainers zijn afsluit baar en de kosten van het afval daarin worden verdeeld over degenen die er gebruik van hebben gemaakt, waarbij uiteraard gekeken wordt naar verschil in grootte van de huishou dens. Voor wie geen eigen rolemmers kan of wil hebben, blijven de bestaande verzamel containers in gebruik. De sloten op de verza melcontainers zijn gratis. Sloten op inzamelcontainers De verzamelcontainers bij gestapelde bouw staan veelal op (semi) openbaar terein. Deze verzamelcontainers worden gratis voorzien van een slot. Alleen de geregistreerde gebruikers hebben een sleutel. De kosten worden dan over de gebruikers verdeeld. Wie sloten op zijn (individuele) rolemmers wil hebben, kan die bij de gemeente bestellen. Inclusief montage kosten de sloten 11 47,00 per stuk. De mogelijkheid bestaat om dit in één keer te betalen of in vijf jaarlijkse termij nen van 1ï 10,00. Het gaat om de zogenaamde kantelsloten. Inwoners kunnen hun rolemmers met een sleutel afsluiten. Bij het legen kantelt de rolem mer waardoor het slot openvalt. De medewer kers van de reiniging hoeven dus geen sleutel te gebruiken. Actie compostvaten Om de kosten van 'groen' afval te drukken loont composteren. In het voorjaar start een actie compostvaten, waarbij de gemeente subsidie geeft op de aanschafkosten van zo'n compostvat. Ook geeft de gemeente uitgebrei de voorlichting over zelf composteren. Tot slot Aan de service van de gemeente verandert niets: het huishoudelijk afval wordt op dezelf de wijze opgehaald en kan ook net als vroeger worden weggebracht. Wat wel verandert is de toerekening van de kosten: wie veel afval aan levert betaalt meer dan wie weinig aanlevert. Op dit moment is een eerste nieuwsbrief, de zogenaamde 'Diftar-krant' in de maak. Deze nieuwsbrief wordt huis-aan-huis verspreid. Op deze Informatiepagina leest u daar elders meer over. Op de regeling voor mensen die hun eigen woonomgeving opruimen komen we nog terug. ZATERDAG 14 OKTOBER A.S VAN 10.00 UUR TOT 16.00 UUR, ROSENDAAL 2a BEZICHTIGEN KAZERNE DEMONSTRATIES BEZICHTIGEN VOERTUIGEN PREVENTIE INFORMATIE VIDEO-VOORSTELLINGEN VERKOOP ROOKMELDERS BRANDWONDENSTICHTING Verleende collectevergunningen Door burgemeester en wethouders is aan de volgende instellingen vergunning verleend voor het houden van een collecte in de vol gende periode. - Nederlandse Vereniging tot Bescherming van Dieren van 1 tot en met 7 oktober 2000. - Nederlandse Brandwonden Stichting van 8 tot en met 14 oktober 2000. De collectanten horen een legitimatiebewijs bij zich te hebben, waaruit blijkt dat zij bevoegd zijn te collecteren. Wet milieubeheer Burgemeester en wethouders van Heiloo delen mee dat zij op de hieronder vermelde aanvragen voor een vergunning ingevolge artikel 8.1 van de Wet milieubeheer (W.m.) hebben besloten vergunning te verlenen aan. Bellekom G.W.W. b.v., Stationsweg 22, 1851 LK te Heiloo, voor het oprichten en inwerking hebben van een grond-, weg en waterbouwbedrijf gelegen op het perceel Stationsweg 22, 1851 LKte Heiloo. J. Liefting, Oosterzijweg 120, 1851 PS te Heiloo voor een nieuwe, de gehele inrich ting omvattende, vergunning betreffende een groothandel in groenten en fruit gelegen op het perceel Oosterzijweg 120 (in de toekomst Ypesteinerlaan 128), 1851 PS te Heiloo. De besluiten en andere stukken die op de zaak betrekking hebben liggen vanaf donder dag 5 oktober 2000 tot en met donderdag 16 november 2000 ter inzage bij de publieksbalie Bouwen en Wonen in het gemeentehuis. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. In de middag kunt u op afspraak terecht. Desgewenst kunt u bij de publieksbalie Bouwen en Wonen afschriften van de stukken tegen kostprijs verkrijgen. De besluiten zijn ten opzichte van de ter inza ge gelegde ontwerpbesluiten niet gewijzigd. Beroepstermijn De beroepstermijn bedraagt zes weken en begint na datum van deze kennisgeving (beroep tot en met 16 november 2000). Het beroepschrift moet worden gericht aan de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA te Den Haag. Tegen een besluit staat, volgens artikel 20.6 lid 2 Wet milieubeheer, beroep open bij de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State voor: a. degenen die bedenkingen hebben ingebracht tegen het ontwerp van het besluit; b. de adviseurs die gebruik hebben gemaakt van de gelegenheid advies uit te brengen over het ontwerp van het besluit; c. degenen die bedenkingen hebben tegen wijzigingen die bij het nemen van het besluit ten opzichte van het ontwerp daarvan zijn aangebracht; d. belanghebbenden, aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen beden kingen te hebben ingebracht tegen het ontwerp van het besluit. Het besluit wordt na afloop van de beroepstermijn van kracht. Het beroep schorst de werking van het besluit niet. Wel is het mogelijk om als u beroep instelt de Voorzitter van de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State te verzoeken om een voorlopige voorziening te treffen. Aan het verzoek om voorlopige voorziening en het instellen van beroep zijn kosten verbonden. Natuurlijk persoon 200,00 verzoek voorlopige voorziening 200,00 instellen beroep Rechtspersoon 400,00 verzoek voorlopige voorziening 400,00 instellen beroep Belangstellenden kunnen een folder inzake 'Bezwaar en beroep tegen een beslissing van de overheid' kosteloos afhalen bij het gemeentehuis. Informatie Voor meer informatie of het maken van een afspraak kunt u contact opnemen met de afdeling Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu, mevrouw K. Coenen, telefoonnummer (072) 535 67 33 of de heer H. Overdevest telefoonnummer (072) - 535 67 35. Commissie Welzijnszaken en Burgerij Dinsdag 10 oktober a.s. vergadert de com missie Welzijnszaken en Burgerij. De vergade ring begint om 20.00 uur in de raadzaal van het gemeentehuis (oude ingang Raadhuisweg) en is voor iedereen toegankelijk. Op de agenda staan onder meer de volgende punten: - Radboudschool - Instelllen Fonds en Inkomen - Subsidieboek 2001 - Beleidsplannen OV-taxi Wet milieubeheer Burgemeester en wethouders van Heiloo maken bekend, dat zij, gelet op artikel 3:19, tweede lid van de Algemene wet bestuurs recht, voornemens~zijn positief te beschikken op de aanvraag om een milieuvergunning ingevolge de Wet milieubeheer, onder opleg ging van een aantal voorschriften in het belang van de bescherming van het milieu. De aanvraag betreft: B. v.d. Meij de Bie B.V., Bijlmermeerstraat 42, 2131 HG te Hoofddorp voor een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning, betreffende een detailhandel in tuin- en parkmachines gelegen op het perceel Kennemerstraatweg 390, 1851 PS te Heiloo. Ter inzage De aanvraag, de ontwerpbeschikking en andere stukken die op de zaak betrekking hebben liggen ter inzage vanaf donderdag 5 oktober tot en met donderdag 2 november 2000 bij de publieksbalie Bouwen en Wonen in het gemeentehuis. De openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. In de middag kunt u op afspraak terecht. Indien u een mondelinge toelichting wenst, kunt u telefonisch een afspraak maken. Desgewenst kunt u bij de publieksbalie Bouwen en Wonen afschriften van de stukken tegen kostprijs verkrijgen. Indienen bedenkingen Vanaf 5 okober tot en met 2 november 2000 kunt u tegen het ontwerp van de beschikking schriftelijke bedenkingen inbrengen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Ook kunnen in die periode mondelinge bedenkingen worden ingebracht; hiertoe zal na telefonische afspraak een bijeenkomst worden vastgesteld. Belanghebbenden kun nen dan over de aanvraag en het ontwerp van de beschikking van gedachten wisselen met het college van burgemeester en wethouders, eventueel de aanvrager en de overige aanwezigen. Wie bedenkingen inbrengt kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet te vermelden. Alleen zij die tijdig schriftelijke of mondelinge bedenkingen hebben ingebracht tegen het ontwerp van de beschikking, kunnen later beroep instellen bij de afdeling bestuursrecht spraak van de Raad van State, tenzij wordt aangetoond dat men redelijkerwijs niet in staat is geweest tijdig bedenkingen in te dienen, of dat het ontwerp van de beschik king afwijkt van de definitieve beschikking. Informatie Voor meer informatie of het maken van een afspraak kunt u contact opnemen met de afdeling Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu, de heer H. Overdevest, telefoonnummer (072 -)535 67 35. Nieuwe bouwplannen via procedure art. 19 Wet R.O. Burgemeester en wethouders van Heiloo maken bekend, dat zij voornemens zijn om met toepassing van de vrijstellingsmogelijk heid, als omschreven in artikel 19 lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, medewer king te verlenen aan de hieronder vermelde bouwplannen. 1Boekenstein 7 - plaatsen berging 2. Harrelaers 6 - vergroten woning 3. Holleweg 35 - bouw garage/berging met kelder 4. Stationsweg 6 - bouw berging 5. Vrieswijk 172 - vergroten woning Ter inzage^ Bovengenoemde plannen liggen met de daar bij behorende stukken vanaf donderdag 5 oktober 2000 gedurende vier weken voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na afspraak, telefoon nummer (072 -) 535 67 47. Indienen van bedenkingen Gedurende de termijn dat de stukken ter inza ge liggen kan een iedertegen het voornemen om voor bovenvermelde bouwplannen vrij stelling te verlenen van de ter plaatse gelden de bestemmingsplanvoorschriften, schriftelijk gemotiveerd bedenkingen naar voren bren gen bij het college van burgemeester en wet houders van Heiloo, Postbus 11850 AA Heiloo. Op vrijdag 6 oktober a.s. zijn zowel het gemeentehuis als het onderkomen van de buitendienst aan het Rosendaal tussen 11.45 en 14.15 gesloten vanwege een personeelsbijeenkomst. Belangrijk De rolemmers worden op deze dag wel geleegd, maar waarschijnlijk op een ander tijdstip dan u gewend bent. U wordt verzocht uw rolemmer om 07.00 uur bui ten te zetten en tot na 16.00 uur te laten staan. Het legen van de rolemmers kan op deze dag later dan 16.00 uur gebeuren. Bij voorbaat dank voor uw medewerking. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met mevrouw W. Barth van bureau Voorlichting, telefoonnummer (072 -) 535 66 41. De heer mr. F.G.Mencke, gemeentesecre taris, neemt na ruim 7 jaar afscheid van de gemeente Heiloo. Per 15 oktober 2000 zal hij in dezelfde functie werkzaam zijn in de gemeente Heerhugowaard. Ter gelegenheid van zijn afscheid wordt op woensdag 11 oktober 2000 een recep tie gehouden. U bent van harte uitgeno digd hierbij aanwezig te zijn. De receptie, die plaatsvindt in het gemeentehuis (oude ingang Raadhuisweg) in Heiloo, begint om 17.00 uur. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met mevrouw W.H. Barth van de afdeling Bestuurszaken, Voorlichting, telefoonnummer (072-) 535 66 41. Verleende bouwvergunningen en geaccepteerde meldingen bouwvoornemen Door het college van burgemeester en wethouders zijn de hieronder vermelde bouwvergunningen verleend en meldingen positief bevonden. Oosterzijweg 68 - oprichten woning De Kandelaar 5 - plaatsen berging Westerweg 295 - vergroten woning Holleweg 37 - vergroten woning Zevenhuizerlaan 50 - vergroten woning Laan van Muijs 3 - oprichten woning, garage en kantoorruimte Ter inzage Deze bouwvergunningen/meldingen liggen na telefonische afspraak met de bijbehorende tekeningen en overige stukken ter inzage bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12,30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na afspraak, telefoon nummer (072 -) 535 67 37 of 535 67 38. Procedure Degene, die de bouwvergunning/melding bouwvoornemen heeft aangevraagd krijgt bericht van de afdeling VROM wanneer de bouwvergunning gereed is en wat de kosten zijn. Pas nadat de bouwleges zijn betaald en de vergunning is ontvangen mag met de bouw worden begonnen. Het begin van de bouwwerkzaam heden moet nog wel tevoren bij de afdeling VROM worden gemeld. Dit kan onder tele foonnummer (072 -) 535 67 37 of 535 67 38. Indienen van bezwaar Als u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van een bouwvergunning of het accepteren van een melding, dan kunt u hiertegen binnen 6 weken na deze publicatie een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Wanneer u bezwaar maakt, kunt u ook om een voorlopige voorziening vragen bij de President van de Rechtbank te Alkmaar, Postbus 251, 1800 BG Alkmaar. Nadere infor matie over de mogelijkheden om bezwaren in te dienen of een voorlopige voorziening te vragen kunt u inwinnen bij de afdeling VROM. Raadhuisplein I Pb. I I850 AA Tel. Afd. Voorlichting 5356641. Gemeentehuis is open van 8.00 tot 12.30 uur Maandagavond van 18.00 tot 20.00 uur, tel. 5356666. Informatierubriek v ,v;:.i©-•'v.- v'T.V' "xV'T'i

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2000 | | pagina 4