De Egmonden Expositie Iwan de Groot •UITKIJKPOST - 8 NOVEMBER - PAGINA 10 Winnares Vredesposterwedstrijd bekend Clubkampioenschappen De Spetters Inbreker verkent woning Heilooër Bridgeclub Inbraak in kledingzaak Brilinzamelingsactie voor Derde Wereld Nederlands kampioen bij de Boscrossers Yoram Ish-Hurwitz in Witte Kerk Expositie het Trefpunt Woninginbraken Prinsenbal in Egmond Bijeenkomst Vrouwen van Nu Activiteiten Oosthonk Vrijwilligers voor Hobbyfarm gezocht Sans Atout Cursus kalligrafie Lezing Arbor Yitae Verkoop handwerken Rode Kruis V.l.n.r. Loyce, BartSander, Nadine en Jelske, met tussen de bQrden burgemeester Henk den Boon en rechts de Lions-voorzitter Willem de Haas. HEILOO - Afgelopen donderdagmid dag maakte burgemeester Henk den Boon van Heiloo de prijswinnaars be kend van de vredesposterwedstrijd die de Lionsclub Heiloo, Limmen en de Egmonden dit najaar voor de vierde achtereenvolgende keer organiseerde. Ruim driehonderd kinderen uit groep zeven en acht van de basisschool maak ten het de deskundige jury zeer moei lijk. Uiteindelijk werd gekozen voor het ontwerp van Joyce Brest van Kempen. Zij is leerlinge van basisschool De Duif. De jury motiveerde die keuze als volgt: 'Joyce heeft een compleet beeld neer gezet met een duif, regenboog en men sen van alle landen en culturen hand in hand met in het midden een hart. Zowel de compositie als het gebruik van meerdere technieken (verf, stift en potlood) maakten de inzending tot win naar'. Bij de prijsuitreiking waren veel kinde ren, ouders en leraren aanwezig. De voorzitter van de Lions Heiloo, Lim men en de Egmonden vond het fantas tisch dat het theipa van dit jaar 'Eens gezind in vrede' bij zoveel kinderen leeft. 'Patatje vrede' Wereldwijd is het de dertiende keer dat de wedstrijd wordt georganiseerd. Er doen ongeveer 300.000 kinderen aan mee uit bijna tweehonderd verschillen de landen. In het Engels is het thema 'United in peace'. In verband met de internationale jurering mogen er op de poster geen teksten voorkomen. De inzending 'Patatje vrede' in plaats van patatje oorlog kwam daardöor niet voor een prijs in aanmerking. De burgemeester was erg enthousiast en vereerd dat hij de prijzen mocht uit reiken. Ook volgend jaar is hij weer beschikbaar voor deze klus. Hij stelde echter wel als voorwaarde dat dan alle scholen uit Heiloo, Limmen de Eg- mond moeten meedoen. De jury nomineerde 36 posters. Deze HEILOO - Op maandag 30 oktober werden in het zwembad van Egmond weer de jaarlijkse clubkampioenschap pen van zwem- en poloclub de Spetters uit Heiloo gehouden. Aan de leden van alle disciplines (zwemmen, waterpolo en synchroonzwemmen) werd de mo gelijkheid geboden zich te meten met anderen en te kijken welke resultaten de trainingen van het afgelopen jaar hadden opgeleverd. Tevens waren alle leden van zwemvereniging Aquafit uit Castricum uitgenodigd. De Spetters vormen namelijk samen met Aquafit een startcombinatie voor regionale zwemwedstrijden. Onder het toeziend oog van een groot aantal supporters verschenen ruim tachtig deelnemers aan de start van zowel de schoolslag als de vrijeslag. De meer gevorderde zwemmers konden zich ook nog meten op de 100 meter wisselslag. De resultaten -van deze uitermate sportieve en gezellige avond werden bekend gemaakt op de bingo avond op zaterdag 4 november. De clubkampioenen zijn: meisjes '91- '92 Stephanie de Boer, jongens '91-'92 Rens de Jong; meisjes '89-'90 Daphne van Dijk; jongens '89-'90 Jeroen Bakker; meisjes '87-'88 Christel Brouwer de Koning; jongens '87-'88 Menno Buis; jongens '85-'86 Jonne Kingma; meisjes '83-'84 Marloes Oostendorp; jongens '83-'84 Jaap Overal; dames Ilona Hogerheid; heren Frans van Westerop. HEILOO - Een inbreker van een woning aan De Hofstee heeft een dag voor zijn daad de bewuste woning alvast verkend. Vorige week dinsdag meldde zich bij deze woning een man voor onderhoud aan de verwarmings ketel. Terwijl een van de bewoners bij de man bleef, deed hij wat onduidelijke dingen bij de ketel en in de douche. Even later vertrok de 'monteur'. Een dag later werd in de woning ingebro ken. Navraag bij het bedrijf dat door gaans het onderhoud aan de cv-ketel pleegt, leerde dat deze niet langs waren geweest. Het gaat om een 40-jarige blanke man, lengte 1.75 a 1.80 m, normaal postuur, donkerblond grijzend haar, kort model met inhammen. Hij droeg een donkere jas en een grijze broek. HEILOO - De Heilooër Bridgeclub heeft dinsdag 31 oktober als volgt gespeeld: A-lijn: Kloots - Kramer 62.00, Brokx - Verhoef 55.20. B-lijn: V.d. Mark - Ribberink 59.60, Fam. Happe 57.90. Donderdag 2 november was de uitslag: A-lijn: Huting - Arnold 61.70, Fam. Roozen 59.60. B-lijn: Fam. Neefjes 58.90, Mooy - V. Baar 55.00. C-lijn: Fam. Brinkhuis 64.60, Mooy - Koot 63.50. D- lijn: Nielen - Beentjes 71.50, Brugman - Velseboer 54.20. Bij de Heilooër Bridgeclub, die in het rookvrije Open Huis speelt, is op don derdagavond in de D-lijn nog plaats voor enige paren. EGMOND - Vorige week is in de nacht van woensdag op donderdag ingebro ken in een kledingzaak in Egmond aan Zee. De daders kwamen het pand bin nen door het slot van de deur te vernie len. Een flinke hoeveelheid broeken en jasjes is buitgemaakt. HEILOO - Slijterij en wijnhandel ADO bestaat tien jaar. „En zoals dat hoort, trakteert de jarige," lacht Cees Opdam, die samen met zijn vrouw Hetty en inval-medewerkster Norma de zaak aan de Heerenweg 242 runt. Daarom is er deze week een leuke, maar vooral feestelijke aanbieding voor de klanten, waarover u elders in deze Uitkijkpost meer leest. In het kantoortje achter de slijterij blik ken Opdam en zijn vrouw nog even terug op de voorbije jaren. Weliswaar steeds onderbroken door het geklingel van de winkelbel, vertellen zij dat ze de zaak nog steeds met veel plezier run nen. Het is dan ook een fraaie winkel, met een uitgebreid assortiment dat aantrekkelijk staat uitgestald op de vele schappen. Fraaie wijnen in dito verpakkingen, een uitgebreid pakket relatiegeschenken, een breed assortiment buitenlands gedistilleerd waaronder de exclusieve Davidoff-cognac, waar Opdam best wel een beetje trots op is en natuurlijk, last but not least, de lokale specialiteit de Heilooër kruidenbitter. Heerlijk om gekoeld te drinken op een frisse dag, bijvoorbeeld na een stevige strandwan deling of een koude schaatstocht. Keus genoeg dus, zo met de feestdagen voor de deur. En ook al drink Opdam zelf het liefst een biertje, toch kan hij desgewenst deskundig adviseren over de wijn. „Dat is toch ook een beetje het mooie aan dit vak, dat je samen met de klant bekijkt wat je het beste schenken kunt bij een bepaalde gelegenheid." Over wijn valt sowieso veel te vertel len, want de keus is enorm. Veruit favo riet op dit ogenblik zijn de wijnen uit Zuid-Afrika en Chili, en helemaal terug van weggeweest is de rosé. „Om dat wij aangesloten zijn bij De Bottelier, een formule van zelfstandige vakslijters, kunnen we groot inkopen, tegen zeer scherpe prijzen. We hebben een grote, vaste klantenkring die we daardoor op hun wenken kunnen be dienen." HEILOO - pe ongeveer 100 Register Vakbekwaam Opticiens in Nederland starten een nationale actie. In samen werking met de Stichting Dark Light gaan de RVO opticiens op grote schaal gebruikte brillen inzamelen. Deze bril len worden vervolgens aangeboden voor hergebruik in de Derde Wereld. In de Derde Wereld is nog altijd een chronisch tekort aan deugdelijke bril len. Men behelpt zich vaak met zelf in elkaar geknutselde constructies en toe vallig gevonden glazen. De RVO opti ciens weten uit ervaring dat vrijwel alle brildragers in Nederland nog wel er gens één of meer brillen bewaren die ze nooit meer zullen gebruiken. Daarom doen ze de oproep deze brillen bij hen in te leveren, onder het motto: 'Uw RVO opticien geeft uw oude bril een tweede leven in de derde wereld!' Deze oproep wordt juist nu gedaan met het oog op de naderende sinterklaas- en kerstvieringen. De initiatiefnemers hopen dat de inwoners van ons welva rende land in de juiste stemming zijn om ook de minder bedeelden in deze wereld eens een 'cadeautje' te geven. Behalve in de winkel van Zonneveld Optiek zal aan deze actie bekendheid worden gegeven met behulp van adver tenties in de dagbladen en huis-aan- huis verspreide, bedrukte brilinzamel- zakjes. De actie wordt mede onder steund door optiek-leveranciers zoals Rodenstock en Essilor, bekend van Varilux. HEILOO - Fietscrossclub De Boscros sers heeft het fietscrossseizoen afgeslo ten. Alle wedstrijden zijn verreden en de leden hebben weer een prachtig sei zoen achter de rug. Dit jaar is er een Nederlands kampioen bij de Boscros sers, en wel Dailey van Galen bij de 11- jarigen. Verders zijn er binnen de club veel rijders die bij de eerste vier plaat sen geëindigd zijn tijdens dit Ne-der- lands Kampioenschap. Ook mag Dailey zich Open Indoor Kampioen noemen dit jaar. Binnen de afdeling, die bestaat uit de provincies Noord-Holland, Zuid-Hol- iand, Utrecht en de Flevopolder waren er eerste plaatsen voor Anouk van der Brink, Sharon van der Kolk, Stanley Herf, Robin van der Kolk en Bob van Westerop. Tijdens de competitie om het kam pioenschap van Noord-Holland wisten de Boscrossers ook goed te presteren. Daar werden kampioen van de NH-cup Dailey van Galen, Robin Kuyper, Stanley Herf en Marvin Herf. In januari beginnen de trainingen weer. Voor informatie over de fietscross en De Boscrossers kunt u bellen met het secretariaat, tel. 072-5334661. werden vorige week in de bibliotheek aan Hét Malevoort op panelen ten toongesteld. Alle genomineerden kre gen van Den Boon een certificaat met handtekening ter herinnering, met een eervolle vermelding. De schoolwin- naars kregen naast de eerste prijs ook een T-shirt met daarop een print van hun eigen poster. De overall winnaars van Heiloo en Egmond, Joyce Brest van Kempen en Djamila Atlaoui van de Egmondse basisschool De Driemaster, mogen in het voorjaar mee met een zweefvlucht boven de duinen tussen Castricum en Egmond. De inzendingen van alle schoolwinnaars doen mee met de landelijke wedstrijd. De. landelijke winnaar maakt kans op een grote geld prijs en een bezoek aan Amerika. De overige schoolwinnaars waren Vincent Huen (Benedictus), Sander de Graaf (Freinetschool), Bart Sabel (Paulusschool), Jeltske Streefkerk (De Springschans), Nadine Gronert (Meander) en Debbie van Trigt (Sint- Radboud). Yoram Ish-Hurwitz HEILOO - Met zijn terugkeer in de Witte Kerk op zondag 12 november opent pianist Yoram Ish-Hurwitz daar het nieuwe muzikale winterseizoen. Gezien het geestdriftige onthaal dat hem bij zijn vorige optreden hier ten deel viel, zal het nieuwe optreden van deze jonge musicus vele liefhebbers welkom zijn. Het recital wordt geopend met deel 2, 'Italië', uit Années de Pèlerinage van Franz Liszt. Dan volgt de Sonate 1.X.1905 van Leos Janacek en na de pauze klinkt tot slot de Waldstein- sonate van Ludwig van Beethoven. Yoram studeerde aan het Sweelinck Conservatorium in Amsterdam en de vermaarde Juilliard School in New York, waarna nog twee jaren studie in Hannover volgden. Tot zijn leraren behoorden Danièle Dechenne, Jan Wijn en György Sandor. Hij won eer volle prijzen op een aantal concoursen en heeft al een drietal cd's op zijn naam staan. Het concert begint om 15.00 uur. De toegangsprijs bedraagt f 17,50 voor 65- plus, voor CJP-houders en kinderen tot en met 12 jaar kost de entree f 15,-. Telefonisch reserveren is mogelijk via de nummers 072-5335852 en 072- 5334804. Tevens bestaat weer de moge lijkheid voor f 50,- het concertbezoek te combineren met een aansluitend diner in restaurant De Loocatie tegen over de kerk. Voor dit arrangement kan uitsluitend telefonisch worden gereser veerd via het telefoonnummer 072- 5334804. Een van de tekeningen in het Trefpunt. HEILOO - Tot 2 december exposeren Bart van Dam en Marian van Dam- Keijzer, vader en schoondochter, in het Trefpunt. De tentoonstelling is samen gesteld uit aquarellen en pentekenin gen. Tien jaar geleden kreeg Bart van Dam (1931) door zijn pensionering tijd vrij om meer te gaan tekenen met inkt en waterverf. Hij doet dat voornamelijk buitenshuis, op plaatsen waarvan hij vindt dat ze zich ervoor lenen om op papier gezet te worden. In het Trefpunt hangen dorpsgezichten uit Heiloo van zijn hand. Het plezier dat hij beleeft bij EGMOND - Afgelopen weekeinde is er ingebroken in drie woningen aan de Prinses Irenelaan en de Prinses Marij- kestraat in Egmond aan den Hoef. De inbraken werden zondagavond en maandagochtend ontdekt. Aan de ach terzijde van de woningen werden ra men en deuren vernield. In een van de woningen zijn geld, een televisie en een videorecorder buitgemaakt. Niet be kend is wat er uit de andere woningen is gestolen. In Egmond-Binnen werd zondag tus sen 16.00 en 21.30 uur ingebroken in een woning aan de Kruiskroft. De daders kwamen binnen door de achter deur te vernielen. Uit de woning is een computer weggenomen. Een dag eer der, tussen 20.00 en 23.00 uur, werd ingebroken in een woning aan de Fazantenlaan. Hier kwam men binnen door een achterraam. Hier werden geld en sieraden gestolen. EGMOND - Zaterdag 11 november viert carnavalsvereniging 't Alf Elleffie uit Egmond aan Zee, tijdens het carna val omgedoopt in Juttersdonk, haar jaarlijkse Prinsenbal. Op deze avond wordt de nieuwe carnavalsprins voor het seizoen 2000/2(X)l door het opvoe ren van een toneelstukje ten tonele gebracht. Iedereen die eens wil kijken hoe een Prinsenverkiezing in Egmond aan Zee in zijn werk gaat, is welkom. De avond zal muzikaal worden opge luisterd door het duo Cherra's. Het Prinsenbal vindt plaats in café-res taurant de Egmonden, gelegen aan de Sportlaan 2 te Egmond aan Zee. Het feest begint om 20.00 uur. De entree is f5,-. Galerie Om de Noord Tekeningen, aquarellen, olieverfschil derijen en grafiek van Ewoud de Groot en anderen, te zien aan de Prinses Ma- rijkestraat la in Egmond aan Zee van donderdag tot en met zondag van 12.00 tot 18.00 uur. Galerie Conny van Kasteel Tot 19 november expositie van sculptu ren van Joop Hollanders en schilderij en van Norbert Thomas. Te zien vari donderdag tot en met zondag tussen 15.00 en 19.00 uur aan de Noorder straat 4 in Egmond aan Zee. St. Historisch Egmond Expositie Het Slot op den Hoef, te zien in het informatiecentrum aan de Slot- weg46.Te zien op zondag van 14.00 tot 17.00 uur en dinsdag van 20.00 tot 22.00 uur. Galerie De Kapberg Expositie tot en met 5 november van werk in gemengde technieken en kera miek van Co van Assema, papier- en textielobjecten van Gerda Weijerman en schilderijen van Onno Bakker. De galerie aan de Slotweg 17 is open op zaterdag en zondag van 13.30 tot 17.00 uur. Karmelklooster Expositie,'Van binnenuit' in het voor malige Karmelklooster over het dage lijks leven van de Karmelzusters. Te zien op 11 en 12 november van 12.00 tot 17.00 uur, Herenweg 269, Egmond aan den Hoef. Abdijkaarsen Tot en met zaterdag 11 november een verkooptentoonstelling van werk van de verstandelijk gehandicapte leerlin gen van De Alk. Te zien van maandag tot en met zaterdag van 10.30 tot 16.30 uur. HEILOO - De NBvP, Vrouwen van Nu, afdeling Heiloo, houdt een och tendbijeenkomst waarop enkele leden zullen vertellen over hun leven en werk. M. Schepers-Kleine en T. Bakker- Van der Sluys, twee boerinnen met een groot leeftijdsverschil, schetsen hun le vensloop. Duidelijk zal zijn dat het leven van een boerin vroeger heel an ders kon zijn dan tegenwoordig. Na de pauze spreken M. Meiboom- Boekelaar, coördinator bij de terminale thuiszorg, en T. van Dorrestein-Baas, coördinator van het Beatrixfonds, over hun werk. De bijeenkomst wordt ge houden op 16 november in het Open Huis en begint om 9.30 uur. Toegang voor de leden is gratis, niet-leden beta len f 5,-. HEILOO - Elke maandagavond is het Oosthonk geopend voor dartliefheb bers. Wie eens wil weten hoe deze sport in zijn werk gaat, is welkom. Er is altijd een drankje en gezellige muziek. Bel voor meer informatie Paul Pesser, 072- 5335179. Vrijdag 10 november is er een klaver- jasavond. De aanvang is 19.45 uur. Voor niet-leden is de entree f 4,-, leden van de wijkvereniging betalen f 3,-. Hiervoor krijgt u een gezellige avond en een kopje koffie of thee gratis. Wilt u meer informatie, bel Gerard Bes, 072- 5338430. HEILOO - De Hobbyfarm is een stich ting waar door jong en oud creatieve dingen worden gemaakt. Deze stichting is naarstig op zoek naar vrijwilligers voor de jeugdgroepen. Vanwege vakan-. ties en ziekte zit de jeugdgroep op de woensdagmiddag nu te krap in vrijwilli gers. Belangstellenden hoeven zelf niet creatief te zijn, want dat zijn de kinde ren vaak zelf al. Daarnaast zijn er natuurlijk ook nog andere vrijwilligers die kunnen helpen. De groepen draaien van 13.30 tot 15.00 uur en van 15.00 tot 16.30 uur. Tevens kunnen nog kinderen op de zaterdagochtend gaan knutselen van 9.00 tot 10.30 uur of van 10.30 tot 12.00 uur. Er zijn nog plekken open. Voor vragen kun je bellen met Ilse Plas- meijer, 072-5338838. HEILOO - Bridgeclub Sans Atout heeft afgelopen maandag als volgt gespeeld: A-lijn: 1. Fam. Kaashoek 58,33, 2. Dolmans - Schouten 57,92. B- lijn: 1. Kuiper - Zijp 59,17, 2. Fam. Mak 58,33. C-lijn: 1. Daudeij - Beerepoot 59,58, 2. Doornbos - Van Es 57,50. D- lijn: 1. Bolweg - Uil 62,50, 2. V.d. Hulst - Fagel 59,58. E-lijn: 1. Lind - van Vliet 64,58, 2. Fam. Kemper 57,92. F-Iijn: 1. Brouwer - Staphorsius 60,42, 2. Interna - V.d. Linden 57,92. HEILOO - De kalligrafiecursus voor beginners van het Nivon onder leiding van Jan van der Nat zal bij voldoende deelnemers starten op dinsdagmiddag 21 november. De lessen zijn eenmaal per veertien dagen. Deze cursus bestaat uit tien lessen van twee uur en vindt plaats in het Open Huis te Heiloo (rol stoeltoegankelijk). De cursus is geschikt voor iedereen, jong en oud. Met goede wil en wat doorzettingsvermogen kunt u al gauw uw eigen wenskaarten schrijven. In deze cursus wordt aandacht besteed aan de schriftsoorten (half) unciaal, karolingische minuskel en gotisch. U leert met pen en verf teksten te schrij ven. Inlichtingen zijn te krijgen bij Reina Mulder, tel. 072-5333127 of Astrid Oudhoff, tel. 072-5336259. het naderen van de eindfase van een schets is duidelijk af te lezen aan de getoonde werken. Marian van Dam-Keijzer (1959) werd vijfjaar geleden, tijdens een vakantie in de Dordogne, door een vriendin mee genomen naar een aquarelworkshop. Deze werd gegeven door Vrouwtje Spaans, afkomstig uit Heiloo. Aldaar enthousiast geworden nam ze terug in Heiloo les bij Marianne Eugster- Boonstra. Het liefst schildert ze haar onderwerpen aan de hand van foto's. Karakteristiek voor de stijl die ze han teert is het gebruik van weinig water en veel kleur. HEILOO - Waar kun je beter je kleur rijke schilderijen tentoonstellen dan in een zaak als Casa Design Interieur architectuur? Uitgangspunt voor expo sant Iwan de proot is harmonie en con trast. „Het licht in een schilderij hangt alleen maar af van het donker in dat zelfde schilderstuk," zegt deze schilder. Vanuit deze standpunten heeft hij een aantal bijzondere schilderijen gemaakt, die hij de komende periode ëxposeert in de zaak in winkelcentrum 't Loo. Opvallend zijn de vaak grote maten en het gebruik van allerlei materialen, die de schilder door zijn verf mengt om daardoor tot een heel eigen sterk, kleurrijk expressionistisch geheel te komen. Dit 'stoere' werk is daardoor uniek. De Groot schildert al zo'n twin tig jaar en zegt zelf een complete om mezwaai te hebben meegemaakt: van nogal traditionele vriendelijke land schapjes, allemaal heel acceptabel, naar deze krachtige, heel eigen werkwijze. Het is een zorgvuldige selectie gewor den, die ook, hoe verschillend de on derwerpen ook mogen zijn, al met al harmonisch is. Heel ander werk, onder het motto 'Denkend aan Holland, zie ik brede ri vieren traag door oneindig laagland gaan', is te zien in de openbare biblio theek te Oudorp. Hier stelt hij een klei ne selectie uit zijn enorme hoeveelheid Hollandse landschappen en rivierge zichten ten toon. Beide exposities zijn gedurende november en december te bezichtigen. Hetty en Cees Opdam in hun tienjarige zaak. Fotostudio Starfield) HEILOO - Op maandag 13 november spreekt Diana Grose bij Arbor Vitae over 'Breng de kracht van de godinnen- energie in je lichaam'. Doel van haar werk, zowel met groepen als individu eel, is hèt dieper laten indalen van je hogere zelf en het lichtlichaam in je fysieke lichaam. Deze introcuctie-avond zal zoveel mogelijk ervaringsgewijs gebeuren door middel van meditatie, klanken en zachte bewegingen maken. De lezing wordt gegeven van 20.00 tot 22.30 uur in het Open Huis. De toegangsprijs is f 10,-. HEILOO - Op vrijdag 10 en zaterdag 11 november vindt in winkelcentrum 't Loo weer een verkoop plaats van diver se handwerken (ook voor de kerst), vervaardigd door seniorendames die elkaar wekelijks op enkele locaties in Heiloo ontmoeten. Van de opbrengst wordt nieuw handwerkmateriaal ge kocht en wordt een gift geschonken aan een Rode Kruis project. Voor inlichtingen kunt u bellen met J. Poppes, tel. 072-5332102, Een materieschilderij met de titel Boerderijen te Ceillacvan Iwan de Groot.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2000 | | pagina 10