Heiloo Wereldwijd voert actie voor Max Havelaar-kledinglijn FORESTERS KOBTINC Unique "BJkma 072 5331895 [ömn krant Autobelettering nodig? Taxatie nodig? "mode 'ROEKMAN CH BORDEN NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN ZAALVOETBAL APELLA Actie DIFTAR NEE Groot succes Verlicht door Extase fill, Redactieacquisitie en administratie: 8 NOVEMBER 2000 J L Lj J Drukkerij uitkijkpost bv 65e JAARGANG NO. 45 Kader Abdolah in Literair Jazzcafé Tijdelijke gemeentesecretaris Gepromoveerd Kinderkunstmuseum De Zuidwester Floortje Prein wint voorleeswedstrijd Standbeeldenwedstrijd voor kinderen Minder chemische middelen bij bestrijding onkruid Verstrekking subsidies Vlooienmarkt in Heiloo Gevonden voorwerpen SCH0NG SCHILDERWERKEN B.V. 06-53576089/072-5338472 TïQDO reclameproducties Tel. 072-532 10 65 VRIJDAG 10 november SPORTHAL 't VENNEWATER 20.40 uur HEREN 1 7 op de totale 1/1Q/ kollektie IU /O en div. AANBIEDINGEN Tel. 072-515 08 88 ...thuis in Heiloo. C. HACHMANG Ï-H r£y Im SI binnenhuisarchitectuur De Hoefsmid 5 - 1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 Openingstijden kantoor: maandag t/m vrijdag: 8.00-17.30 uur Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 0226 331020 (Nieuw nummer Rodi verspreiding bv) De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 20.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef, Egmond aan Zee en Rinnegom. Redactionele kopij en advertentie-opgave moeten uiterlijk maandag om 15.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 83 cent (excl.BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden n n=^ aanzienlijk lagere mm-prijzen. verzorgt tevens al uw drukwerk; van briefpapier tot full-color brochures. Vraag offerte! HEILOO - Bij de opening van het nieuwe winterseizoen van het Literair Jazzcafé Heiloo zal op zondag 19 no vember als eerste schrijver Kader Abdolah een lezing verzorgen. Deze in 1954 in Iran geboren schrijver studeer de natuurkunde aan de Universiteit van Teheran, maar moest om politieke redenen in 1985 zijn land ontvluchten. Op uitnodiging van de Verenigde Na ties kwam hij in 1988 naar Nederland. Kader Abdolah schrijft in het Ne derlands, daarnaast vertaalt hij Ne derlandse literatuur, proza en poëzie voor Iraanse ballingen. Zijn veelgeprezen verhalenbundel De Adelaar werd bekroond met de Gou den Ezelsoor 1994. Ook verscheen van zijn hand De meisjes en de partizanen in 1995. Hij schrijft regelmatig colums in de Volkskrant. Een aantal colums is gebundeld in het boek Mirza, waarvoor hij in 1997 de Mediaprijs ontving. Zijn meest recente roman is Spijkerschrift, dat begin dit jaar uitkwam. De muzikale omlijsting wordt door het Black Jack Combo verzorgd. Plaats van handeling is restaurant Klein Varne- broek, De Omloop 22 in Heiloo. Aan vang 11.00 uur (zaal open 10.30,uur) en de toegangsprijs bedraagt f 12,50 (kopje koffie inbegrepen). Kaarten zijn te koop bij Boekhandel Deutekom en telefonisch te bestellen bij Jaap Schuuring, 072-5115511 HEILOO - De v'acature van gemeente secretaris, die ontstaan is door het ver trek van Frans Mencke naar Heer- hugowaard, wordt tijdelijk opgevuld door mr. R.H. Engel. De raad ging afgelopen maandag akkoord met zijn benoeming voor de periode dat nog niet in de vacature is voorzien, maar uiterlijk voor de periode van zes maan den. Engel heeft ervaring als gemeente secretaris (onder andere te Leidschen- dam) en was beschikbaar. Daarmee is Heiloo voorlopig uit de brand, hetgeen niet wegneemt dat voortvarend wordt gewerkt ^an de definitieve invulling van de vacature. Burgemeester Henk den Boon was zichtbaar en hoorbaar ingenomen met deze tijdelijke oplos sing en heette Engel dan ook van harte welkom binnen de Heilooër gemeente- organistie. HEILOO - Oud-plaatsgenote Eva C. Creutzberg is vrijdag 27 oktober aan de Universiteit van Maastricht gepromo veerd op haar proefschrift 'Anabool management bij patiënten met chro nisch obstructieve longziekten'. Zij werd daarmee doctor in de Gezond heidswetenschappen. HEILOO - Op 9 november houdt basisschool De Zuidwester een inloop avond en een kinderkunstmuseum. Tijdens deze avond zijn de ouders en belangstellenden welkom om te komen kijken naar de 'kunst' van hun kinde ren, de creatieve en de leerkunsten. Het thema van het kinderkunstmuse um is 'Driftkikkers, feestvarkens en andere boekenhelden'. Zo zijn de klas sen, gangen en de aula allemaal de moeite waard om te bewonderen. Iedereen is van 17.00 tot 19.00 uur wel kom op Boekenstein 43 in Heiloo. - Het kledingatelier in Ixtepec in Zuid-Mexico. HEILOO - Voor de vijfde maal gaat het Platform Heiloo Wereldwijd een gezamenlijke actie voeren. Dit maal is als doel gekozen de actie die Solidari- dad al enkele jaren voert, 'Naar een nieuw patroon'. Heiloo Wereldwijd wil geld bijeenbrengen voor een bepaald onderdeel van dit project, en wel het uitrusten van een kledingatelier in Mexico. Elk jaar kiest het Platform Heiloo Wereldwijd, waarin tal van ideële orga nisaties samenwerken,- een nieuw pro ject. Eerst was er het schooltje in Sri Lanka, gevolgd door het ziekenhuis in Polen, de familiebedrijfjes in Nicaragua en de werkplaats in Kameroen. Het actiedoel van dit jaar, het kledingate lier, is voorgedragen door de Werk groep Kerk en Samenleving, het Zen- dings- en Werelddiaconaat Ontwikke lingssamenwerking (ZWO) en de Wereldwinkel. Cor Duyn, penningmeester van de Wereldwinkel, vertelt waarom voor deze actie is gekozen. „In Midden- Amerika werken honderdduizenden vrouwen aan onze kleding. Maar naar hun rechten wordt echter nauwelijks omgekeken. Ze moeten hard werken voor weinig geld, vaak in een stoffige, warme omgeving. En voor je rechten opkomen is er niet bij. Dat moet anders, vond Solidaridad. En daarom werkt deze organisatie, na de Max- Havelaarkoffie en de Okébanaan, aan de komst van fair trade kleding." Werk voor jongeren Zo'n twee jaar geleden ontstond bin nen de Max-Havelaarkoffiecoöperatie Uciri in Mexico de behoefte aan meer werkgelegenheid buiten de koffieteelt. Met name voor jongeren is er te weinig werk op het platteland. Het kledingate lier waar het Platform Heiloo Wereld wijd actie voor voert, is opgezet voor met name de dochters van deze koffie boeren. Het is gesitueerd in Ixtepec in Oaxaca, een zuidelijke provincie van Mexico. Dicky Dompeling van het ZWO: „Het is de bedoeling dat hier een 'eerlijke' kledinglijn ontwikkeld wordt. Voor een fatsoenlijke prijs, waar producenten in de Derde Wereld van kunnen leven, van eerlijk materiaal als biologisch ge teeld katoen, waarbij het de bedoeling is dat de spijkerbroeken geverfd wor den met de oorspronkelijke natuurlijke kleurstof indigoblauw. Met het geld dat wij bijeen hopen te brengen, kunnen er moderne machines aangeschaft wor den." De kledinglijn zal bestaan uit casual wear: sportieve, niet al te modegevoeli- ge kleding, zoals spijkerbroeken, swe aters en poloshirts, gemaakt naar eigen tijdse modellen. Mini-braderie en modeshow Geld is er dus nodig. Het Platform streeft ernaar om in totaal f 20.000,- bij een te brengen. Daarvan zou een bedrag van f 12.000,- bijeengebracht moeten worden via acties en een col lecte, de gemeente Heiloo' wil maxi maal f8000,- bijdragen. Over de op handen zijnde acties licht Coby Wesseling van de Werkgroep Kerk en Samenleving alvast een tipje van de sluier op. „Op 13 november start Heiloo Wereldwijd de actie met een informatie-avond in het Trefpunt. Vanaf 20.00 uur zullen diverse deskun digen vertellen over het project. Jeroen Douglas van Soladaridad vertelt over 'Naar een nieuw patroon', Oscar Se- bastiani, projectleider van een biolo gisch katoenproject in Peru, vertelt over de manier van werken aldaar. Er wordt een video vertoond en tévens is er gelegenheid tot discussie." Op zaterdag 9 december volgt er dan een mini-braderie in winkelcentrum 't Hoekstuk, waar onder andere de stich ting Sarana en de Wereldwinkel verte genwoordigd zijn met een kraampje HEILOO - Maandagmiddag werd in de bibliotheek van Heiloo weer een voor ronde van de landelijke voorleeswed strijd gehouden. Alle deelnemers zitten in groep 7 of 8 van de basisschool. Zij mochten een fragment voorlezen uit een zelfgekozen boek. De jury, die bestond uit voorzitter Stroomer van de openbare bibliotheek, wethouder Érnest ten Hacken en hoofd van de biblotheek A. Timmer, had een moeilijke taak, want de voorlezers wa ren bijna allemaal even goed. Uiteindelijk eindigde Floortje Prein van de Willibrordschóol als eerste, ge volgd door Jessica Winder van de Be- nedictusschool op de tweede plaats en Koen Hoijtink van De Duif op de derde plaats. Floortje las voor uit Matilda van Roald Dahl. Verder was schrijfster Carry Slee zeer populair bij de deelnemers. De landelijke finale van de voorleeswed strijd wordt gehouden in mei 2001. met producten en waar informatie te krijgen is over het project. Op 17 en 25 december staan tevens infostands in respectievelijk de Moeder Godskerk en de Gereformeerde Kerk in Heiloo. In maart volgend jaar zal een huis-aan- huiscollecte gehouden worden. Tevens is het Platform Heiloo Wereld wijd druk doende met de organisatie van een heuse modeshow in 't Loo, om de 'eerlijke kleding' aan het publiek te tonen. Deze zal in het voorjaar gehou den worden. Daarnaast denkt de groep erover om voor de basisscholen een zeskamp te houden, en als afsluiting zijn er plannen voor een wereldhan- delsspel met een Mexicaanse avond. De informatie-avond in het Trefpunt komende maandag is gratis toeganke lijk. Voor meer informatie kunt u bellen met de voorzitter van het Platform Heiloo Wereldwijd, Desiree van der Krogt, tel. 072-5202517. Op 29 november verschijnt de December Feestmaand bijlage van de Uitkijkpost. Tips over activiteiten in december (exposities, voorstellingen, kerstmarkten etc.) in ons verspreidingsgebied zijn welkom bij de redactie, -tel. 072-5330175. HEILOO - Tijdens de koopzondag van 26 november wordt in Winkelhof 't Loo een standbeeldenwedstrijd gehouden. Kinderen van 6 tot en met 14 jaar kun nen aan de wedstrijd deelnemen en winnen zeker allemaal een prijs. De bedoeling is dat zij zich individueel of als groepje van ten hoogste drie perso nen zo origineel mogelijk transforme ren tot standbeeld. In de grote steden verdienen al vele menselijke standbeelden de kost met dit fenomeen en kun je bij een aantal van echte kunst spreken. De tentoon stelling is vanaf 13.00 tot 15.30 uur, ui teraard met een aantal pauzes. Sin-ter klaas komt hoogstpersoonlijk jureren en er zijn schitterende prijzen te ver dienen. Wil je meedoen, meld je dan voor 21 november bij Marianne Vollers, tel. 0251-650263. HEILOO - De gemeente Heiloo werkt aan het terugdringen van het gebruik van chemische middelen bij het bestrij den van onkruid in Heiloo. Onkruid op trottoirs en rijbanen zal in de toekomst alleen nog maar bestreden worden met de inzet van mechanische middelen. Voor het bestrijden van onkruid in plantsoenen \yorden al jaren geen che mische middelen meer gebruikt. Deze afspraak is gemaakt in het be leidsprogramma van 1998-2002. In 2003 komt er mogelijk een totaalverbod op het gebruik van chemische middelen bij het bestrijden van onkruid, omdat deze middelen het milieu niet ten goede komen. Om zich voor te berei den op deze overgang heeft de gemeen te dit jaar al gebruik gemaakt van mechanische middelen. Hierdoor is het aantal gebruikte liters van chemische middelen al ongeveer met 35 procent 'gedaald, van 118 liter naar 77,5 liter. Bij mechanische onkruidbestrijding wordt er een borstelmachine ingezet, die het onkruid losborstelt waarna het wordt opgeveegd. In tegenstelling tot chemische onkruidbestrijding, waarbij nog geruime tijd het afstervende onkruid op de verharding aanwezig blijft, is het resultaat bij mechanische bestrijding direct zichtbaar na de be handeling. Wel zal bij inzet van borstel machines eerder hergroei plaatsvinden van onkruid, waardoor onkruid inten siever bestreden moet worden. HEILOO - Door de gemeente wordt aan instellingen en Verenigingen (102 aanvragen) in totaal voor ruim 3 mil joen gulden aan subsidies verstrekt. Het merendeel van deze subsidiepot (88 procent) gaat naar een zevental instellingen en sectoren, te weten de openbare bibliotheek, de muziek school, kinderopvang, jeugd- en jonge renwerk, ouderenwerk, maatschappe lijk werk en peuterspeelzaalwerk. Hoewel de raad bij het afsluiten van deze bditie van de Uitkijkpost nog geen goedkeuring aan de begroting heeft gegeven (de begrotingsvergadering is wegens overschrijding van het tijdstip van 23.00 uur verdaagd naar dinsdag avond) kon uit het begrotingscommen taar van de fracties worden opgemaakt dat zij akkoord zullen gaan met het col legevoorstel. HEILOO - Op zondag 12 november wordt een vlooienmarkt gehouden in sporthal Het Vennewater aan het Zevenhuizen 48 te Heiloo. tientallen kramen met uiteenlopende tweede hands artikelen zijn deze dag in de hal te vinden. De markt duurt van 10.00 tot 16.00 uur en de toegang bedraagt f 3,50. Kinderen tot en met 11 jaar en onder begeleiding hebben gratis toegang. In de gezellige sportkantine kan men terecht voor een lekkere versnapering. Voor inlichtingen of reserveringen kunt u contact opnemen met organisatiebu reau Mikki, tel. 0229-244739, dagelijks bereikbaar van 9.00 tot 20.00 uur. Erkend schilder- wandafwerkingsbedrijf. Bel voor vrijblijvend offerte ypF i Dr Prinsenhal 1 korting geldt niet op de aanbiedingen Heerenweg 174/Heiloo tel. 072 533 20 91 RSGROEP Kennemerstraatweg 129 te Heiloo tel.: 072 5335330 'Met 4 kantoren actief in de regio! (Alkmaar (2), Heiloo en Heerhügowaard). Zeeweg 20, i852 CRHeiloo info vo s ma ke laai ciij.nl www.vosmakelaard.ij.nl ÓMDAT ieDFR \)AARWE1 EEN BIJZONDERE IS Uitvaartverzorging Heiloo e.o. Makelaa vanderborden Henny Stoop Tel: 072 - 532 03 45 - Tot nu toe enkele duizenden ingeleverde steunbetuigingen van gehele huishoudens. - Enquête 1998: 75 van de ondervraagden is zeer tevreden over huidige systeem van afval ophalen, en de meerderheid gedecideerd tegen diftar. Waarom heeft de gemeente de uitslag van deze enquête niet gebruikt in de besluitvorming? - Burgers klagen bij ons veelvuldig over het niet luisteren naar de bevolking 15 november 2000 is de commissievergadering grondgebiedzaken I over het vaststellen van de tarieven. Een niet te missen kans om te protesteren en uw mening te laten horen, ledereen heeft spreekrecht. - Gezien het fantastische resultaat van de actie zal het actiecomité DIFTAR NEE!! zeker gebruik maken van het spreekrecht om namens u het NEE!! uit te spreken tegen invoering van Diftar. - Tevens zullen de tussenresultaten van de actie bekend worden gemaakt. - Dank u wel voor uw ondersteuning ennog niet ingevuld, doe het alsnog!! Actiecomité DIFTAR NEE!! Postbus 166 1850 AD HEILOO W. Albers 533 75 75 W. Gomes 533 45 88 H. Boon 533 67 15 H. Greeuw 533 12 80 INSTALLATIEBEDRIJF Badkamerinstallatie Centrale verwarming Dakbedekking Loodgieterswerk Droonecampstraat 13 1851 TH Heiloo Telefoon 072-533 50 85 Werkplaats: Holleweg 19 HEILOO - De volgende voorwerpen zijn bij het politiebureau als gevonden aangemeld. In Heiloo zijn dat een gsm Ericsson, vijf sleutels waaronder een van een Mazda en een afstandsbedie ning in een blauw hoesje, een blauw regenjack, een Casio-calculator, een boodschappentasje van Livera met een bh, een gsm Nokia, een gsm KPN Chi cago en een Polaroid-zonnebril. In Limmen is gevonden een rood/groe ne Batavus meisjesfiets; verloren zijn drie sleutels aan een hanger, vijf sleu tels en een zwarte portemonnee met inhoud. In Akersloot zijn zes sleutels aan een hanger verloren. Regio Noord- Kennemerland Als bijlage in dit Nieuwsblad de Woningkrant Regio Noord-Kennemerland. Deze Woningkrant komt twee keer per maand uit en wordt huis-aan-huis verspreid met het Heerhugowaards Nieuwsblad, Alkmaars Nieuwsblad, De Uitkijkpost en Langedijker Nieuwsblad. In de Woningkrant publiceren de woningcorporaties de leeggekomen én de toegewezen huurwoningen in de hele regio Noord-Kennemerland. In deze krant is ook alles te lezen over de nieuwe aanpak van woningtoewijzing. I x WÊÊM lamp Extase in mat messing 3295.- .i-*" De deelnemers aan de voorleeswedstrijd met de winnares in het midden. Fotostudio Starfield) ESS .,X silhouet binnenhuisarchitectuur Kennemerstraatweg 99 Heiloo telefoon: 072 533 1 1 99

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2000 | | pagina 1