Nieuwjaarsconcert harmonie Caecilia Bouwaanvraag bibliotheek ingediend krant Vrijblijvende Waardebepaling? Broekman /-"BcIkma OPRUIMING 50% KORTING t/ fX ■ft 0 Huisstijl nodig? BORDEN gelezen worden NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN Gezond 2001. Redactieacquisitie en administratie: J O j) Drukkerij uitkijkpost bv Cursus Muziek van de twintigste eeuw Cursus 'Verhalen en andere pennenvruchten' Slank-klup van start Lezing Groei en Bloei WAO stichting ontbonden Klaverjasdrive Trefpunt Expositie Trefpunt ..thuis in Heiloo. reclameproducties Tel. 072-532 10 65 Regio Noord* Kennemeriond SCH0NG SCHILDERWERKEN B.V. 06-53576089/072-5338472 Lezing Arbor Vitae Nieuwj aarsreceptie UW Priesterzaterdag NIEUW E-MAIL ADRES REDACTIE redactie@uitkijkpost.nl Mijn wens Vanaf 2 januari 13.00 uur ;ÏÏ:iï;1HËff NIN::., :A De Hoefsmid 5-1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 Openingstijden kantoor: maandag t/m vrijdag: 8.00-17.30 uur Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 0226 331020 (Nieuw nummer Rodi verspreiding bv) De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 20.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Redactionele kopij en advertentie-opgave moeten uiterlijk maandag om 15.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 87 cent (excl.BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden nB aanzienlijk lagere mm-prijzen. verzorgt tevens al uw drukwerk; van briefpapier tot full-color brochures. Vraag offerte! 3 JANUARI 2001 66e JAARGANG NO. 1 HEILOO - De jaarwisseling hebben we achter de rug, en dat betekent dat het hoog tijd wordt voor het jaarlijkse nieuwjaarsconcert 'van het Heilooër harmonie-orkest Caecilia. Dit jaar wordt dat gehouden in de ontmoetings ruimte én de kapel van GGZ Willibrord, komende zondag van 14.00 tot 16.30 uur. Het belooft een bijzonder concert te worden, met dit jaar twee muzikale gas ten en veel muziek van overzee. Voor de pauze treedt Caecilia op met Ivan Meylemans, solo-trombonist van het Koninklijk Concertgebouworkest. Meylemans is na fluitist Jacques Zoon en hoornist Jacob Slagter de derde top- muzikant van het Concertgebouworkest die bij Caecilia te gast is. Deze in België geboren trom bonist volgde het conservatorium te Gent. Naast spelen in het Concertgebouworkest en het Nederlands Fanfare-orkest is hij werk zaam als trombonedocent aan het con servatorium in Amsterdam en dirigeert hij een aantal fanfares. Caecilia en Ivan Meylemans zullen twee nummers spelen, het 'Concertino for Trombone and Wind Band' van de Engelse componist Gordon Jacob en het virtuoze 'Blue Bells ofv Scotland' van Arthur Pryor. Dirigent Wim Klaver heeft daarnaast met Caecilia, naast de vertrouwde harmonieklanken, ook een bijzonder arrangement van Britse volksliedjes en de filmmuziek van Titanic ingestudeerd. Dit eerste gedeel te vindt plaats in het ontmoetingscen trum, voor het tweede gedeelte wordt verhuisd naar de kapel. Daar is het na de pauze de beurt aan de groep Kilshannig. Deze naam heeft de groep ontleend aan het dorpje Kilshannig in het zuidwesten van Ivan Meyelemans (foto Robert Schlingemann). Ierland, maar de leden ervan zijn allen afkomstig uit Noord-Holland. Onder de vijf groepsleden bevindt zich ook iemand van Caecilia, te weten Chiel Oudejans. In de harmonie speelt hij klarinet, maar deze middag laat hij zijn grote pdssie horen, de 'Irish whistle', ofwel de fluit. De groep Kilshannig zal in een onge veer één uur durend programma zowel traditionele als hedendaagse Ierse en Schotse folkmuziek ten gehore bren gen. De gezongen en ook instrumenta le nummers variëren van rustige meer stemmige ballades tot opzwepende drinkliederen. Kaarten voor dit nieuwjaarsconcert zijn a f 15,- (donateurs betalen f 12,50) te koop bij de Schrijverij aan de Heerenweg 140 en bij Disc't Loo in het gelijknamige winkelcentrum. Kilshannig. HEILOO - Het heeft zo'n twee jaar geduurd maar nu is het dan zo ver. De bouwaanvraag voor het complex op de hoek van de Stationsweg en Westerweg, waar de bibliotheek van Heiloo een nieuw onderkomen krijgt, is ingediend. Op de begane grond komt naast een bibliotheek een vestiging van de Rabobank en mogelijk nog een gebruiker. Op de twee verdiepingen daarboven komen 21 appartementen. Op de hoek van het gebouw zal één appartement doorlopen naar de derde verdieping. Het aantal bouwlagen is ten opzichte van eerder geschetste ideeën op basis van reacties van inwoners van Heiloo teruggebracht. Onder het gehele com plex komt een parkeerkelder met ber gingen vóór de woningen. Het college van burgemeester en wet houders heeft onlangs besloten de raad voor te stellen een krediet beschikbaar te stellen van ongeveer 6,9 miljoen gul den voor het realiseren van de nieuwe bibliotheek. Belangstellenden kunnen dinsdagavond 9 januari tijdens een inloopavond meer informatie krijgen over de plannen, vragen stellen, gevel tekeningen en een plattegrond bekij ken tussen 18.00 en 20.00 uur in de hal van het gemeentehuis. Direct omwo nenden krijgen een persoonlijke uitno diging van het gemeentebestuur van Heiloo. In de commissie Welzijn en Burgerij van 16 januari wordt gesproken over hej voorstel van het college betreffende de kredietaanvraag, waarna de raad maandag 5 februari een besluit neemt. Zoals het er nu naar uit ziet zal de bouw van de bibliotheek kunnen star ten in het najaar van 2001. De opleve ring van het complex staat gepland rond het einde van 2002. Voor het daadwerkelijk kunnen betreden van het nieuwe bibliotheekgebouw moeten de inwoners van Heiloo nog wat geduld hebben. Deze staat gepland voor begin 2003. Het nieuw te bouwen complex op de hoek van Stationsweg en Westerweg is in strijd met het huidige bestemmings plan. Het project kan gerealiseerd wor den met een artikel 19 lid 2 procedure Wet ruimtelijke ordening. Deze proce dure houdt in dat de vrijstellingsbe voegdheid ligt bij het college van bur gemeester en wethouders. Een verkla ring van geen bezwaar van Gedeputeerde Staten is dan ook niet nodig. Bibliotheek aftands De huidige locatie van de Openbare Bibliotheek Heiloo is niet centraal gelegen en daarmee ongunstig. Ook de staat van onderhoud en de inrichting van het gebouw voldoen niet meer aan de eisen van deze tijd. En tot slot speel de bij de beslissing om een nieuwe loca tie voor de bibliotheek te zoeken de gewenste toekomstige ontwikkelingen van de bibliotheek een rol. De biblio theek die zich ontwikkelt van een cen trum voor uitlening van boeken naar een plaatselijk informatie- en educatie centrum, daarbij inspelend op de bibli otheek van de toekomst. Verplaatsing en nieuwbouw bieden de oplossing voor bovengenoemde knel punten en ontwikkelingen. Aan de hand van een locatiestudie bibliotheek heeft het gemeentebestuur van Heiloo de locatie op de hoek van de Westerweg en de Stationsweg als meest geschikte locatie bestempeld voor de nieuwbouw van de bibliotheek. In het voorjaar van 1999 hebben drie archi tectenbureaus een schetsontwerp gemaakt voor een totaalplan oftewel een complex voor de huisvesting van de bibliotheek, de Rabobank en parkeer kelder en appartementen. Op basis van het schetsontwerp is besloten het archi tectenbureau Reus en Leeuwenkamp het plan verder uit te laten werken. Een werkgroep, bestaande uit onder meer vertegenwoordigers van het bestuur van de bibliotheek Heiloo, het architectenbureau, een deskundige uit de bibliotheekwerelden de gemeente, heeft een Programma van Eisen opge steld. Op basis van dit programma van eisen is een plan gemaakt en uiteinde lijk een ontwerp met een daarbij beho rende bouwaanvraag. Deze bouwaan vraag is getoetst door de Welstandscommissie Heiloo. Het definitieve ontwerp is uitgewerkt na ruggespraak met de raadscommis- §iejeden en op basis van het goedge keurde beeldkwaliteitsplan Stationsomgeving. ts> HEILOO - Wegens het grote succes van de cursussen 'Klassieke muziek', die werden gehouden in de maanden januari en februari van 1999 en 2000, organiseert de bibliotheek Heiloo óok begin 2001 weer een cursus muziek: 'Muziek vai de twintigste eeuw'. De cursus wordt gegeven in het Trefpunt door de muziekbibliothecaris van de biblotheek Heiloo. In deze cur sus zal een (klank)beeld worden gege ven van he componeren in verschillen de landen gedurende de afgelopen eeuw. Onder andere stromingen als de twaalftoonsmuziek, het surrealisme en de minimal music zullen daarbij wor den toegelicht en met voorbeelden ver duidelijkt. De cursus 'Muziek van de twintigste eeuw' is voor een ieder die geïnteres seerd is, ongeacht de leeftijd. Hij wordt gehouden op zes donderdagochtenden van 10.00 tot 12.00 uur, te beginnen op 11 januari. De deelnamekosten bedragen f 85,- voor bibliotheekleden en f 90,- voor niet-leden. Inschrijven kan bij de bibli otheek en de Stichting Ouderenwerk Heiloo. HEILOO - De Heiloose dichteres Margreet Schouwenaar start op maan dag 15 januari met een nieuwe cursus levensverhalen, poëzie, proza en sprookjes schrijven. In deze cursus wordt tien avonden gewerkt aan een genre naar keuze. De groep is klein (maximaal vijf personen) waardoor er veel aandacht en begeleiding mogelijk is. Door middel van gerichte opdrachten wordt gewerkt aan het schrijven van teksten. Daarbij komen spelenderwijs de basisprincipes van het schrijven aan de orde. Het geschrevene wordt vervol gens met elkaar besproken. De cursus is voor iedereen die van taal, vertellen en woorden houdt, maar vooral voor mensen die graag schrijven en het leuk vinden zowel met fantasie als met levensverhalen te werken. Voor informatie en/of opgave kunt u bellen met 072-5332418, na 19.30 uur. HEILOO - De feestdagen zijn weer achter de rug en misschien bent u wat pondjes aangekomen die u graag weer kwijt wilt. Of u hebt wat meer overge wicht, waar u lang mee tobt en waar u niet van af komt. De Slank Klup geeft tijdens een wekelijkse bijeenkomst begeleiding om te helpen ervan af te komen. Tijdens het 'klupuur' is er gelegenheid om over diverse onderwerpen te praten die met afslanken te maken hebben. Ook krijgen cursisten voorlichting over gezonde voeding. Daarnaast wordt er aandacht besteed aan speciale onder werpen, zoals het omgaan met etentjes en feestjes, het krijgen van inzicht in het eigen eetgedrag en het versterken van het zelfvertrouwen. Bij Slank-klup krijgen deelnemers geen diëten maar menu's. Deze zijn zo samengesteld dat apart koken, dure voeding en pillen niet meer nodig zijn. Naast gezonde voedingsmiddelen is er ruimte voor lekkernijen, want ook dat hoort bij gezond afslanken. De menu's worden opgesteld door de diëtist die aan Slank-klup verbonden is. De leid ster geeft voorlichting over voeding, eetpatronen en de mogelijkheid deze te veranderen. Wie mee wil doen is welkom op maan dagavond om 19.15 uur in de Ypsalon. Inlichtingen kunt u krijgen bij C. de Reus, tel. 072-5401185. HEILOO - Op dinsdag 9 januari houdt de plaatselijke afdeling van Groei en Bloei een lezing in het ontmoetingscen trum van GGZ Willibrord aan de Kennemerstraatweg 464. De aanvang is 20.00 uur, de toegang is vrij. Spreker deze avond is H. van der Wilt, hovenier van kasteel-museum Sijpesteijn te Loosdrecht. Zij vertelt over de architectuur en het natuur schoon van dit kasteel-museum. HEILOO - De WAO stichting is na rijp beraad ontbonden. Na intern overleg is besloten om de stichting in een andere vorm te gieten. Om te voorkomen dat wao-ers en andere uitkeringsgerechtig den hun thuishaven verliezen, op straat komen te staan en hun belangen niet meer worden behartigd worden, is de stichting belangen behartiging uitke ringsgerechtigden, waaronder WAO, AWW en overige opgericht. Op maandag 8 januari, om 10.00 uur, wordt er een bestuursverkiezing ge houden in het gebouw aan de Ber- geonstraat 30. Uitkeringsgerechtigden die mee willen stemmen zijn welkom. Ook mensen die zich verkiesbaar wil len stellen worden uitgenodigd te rea geren. Opgeven kan zo spoedig moge lijk bij JosTurk, tel. 072-5330838. De stichting hoopt dat uitkeringsge rechtigden kennis komen maken met hun nieuwe belangenbehartigingver- eniging. Het gebouw aan de Bergeon- straat 30 is elke middag van 13.30 tot 16.30 uur vrij toegankelijk. Bij proble men met uw uitkering of in de recre atieve sfeer bent u welkom. U kunt er darten, biljarten, een kaartje leggen of zomaar wat kletsen. Tevens zijn sugges ties voor het opstarten van activiteiten welkom. HEILOO - Met ingang van 14 januari houdt de Stichting Ouderenwerk Heiloo in samenwerking met de activi teitencommissie van de ouderenbon den elke zondag van 13.30 tot 16.30 uur een klaverjasdrive in het Trefpunt. De drive wordt niet in verenigingsverband gehouden, dus deelnemen kan per keer tegen betaling van f 3,50. De zaal is open vanaf 12.45 uur, inschrijven kan tot 13.15 uur. Per mid dag speelt u drie rondes, na elke ronde wordt geteld en gewisseld. U speelt niet met een vaste partner. Behalve klaverjassen kan er op zon dagmiddag in het Trefpunt ook deelge nomen worden aan een open bridgedri ve, onder dezelfde voorwaarden. Ook kunt u er internetten, biljarten, een krantje lezen of wat bijkletsen. HEILOO - Tot en met 6 maart kunt u in het Trefpunt een expositie bekijken van Adrie Oudejans. Hij is lid van de schilderclub Jan van Scorel in Schoorl. Voor deze expositie heeft hij aquarel len van stillevens en landschappen uit gekozen. Het Trefpunt is open op werk dagen van 9.00 tot 17.00 uur, op zondag van 14.00 tot 17.00 uur. Zeeweg zo, 1852. CRHeiloo mfo@vosmakelaardij.nl www.vosmakeiaardij.ril Aquarel-stilleven van Adrie Oudejans. Cm m /v |v AKI - Badkamerinstallatie I~1 AL» rl IVIAIM VJI Centrale verwarming - Dakbedekking INSTALLATIEBEDRIJF - Loodgieterswerk Droonecampstraat 13 1851 TH Heiloo Telefoon 072-533 50 85 Werkplaats: Holleweg 19 Als bijlage in dit Nieuwsblad de Woningkrant Regio Noord-Kennemerland. Deze Woningkrant komt twee keer per maand uit en wordt huis-aan-huis verspreid met het Heerhugowaards Nieuwsblad, Alkmaars Nieuwsblad, De Uitkijkpost en Langedijker Nieuwsblad. In de Woningkrant publiceren de woningcorporaties de leeggekomen én de toegewezen huurwoningen in de hele regio Noord-Kennemerland. In deze krant is ook alles te lezen over de nieuwe aanpak van woningtoewijzing. Erkend schilder- wandafwerkingsbedrijf. Bel voor vrijblijvend offerte HEILOO - Maandag 8 januari is er bij Arbor Vitae een lezing met als titel 'Kosmisch bewustzijn, wat is dat?' De lezing wordt gegeven door dr. Robert Bac en begint om 20.00 uur in het Open Huis boven winkelcentrum 't Loo. De entree is f 10,-. HEILOO - Op maandagmiddag'8 janu ari houdt de UVV-Heiloo haar nieuw jaarsreceptie in zorgcentrum de Loet, van 14.00 tot 16.00 uur. Tijdens deze receptie zal rond 14.30 uur voorzitter E. van Beusekom een korte toespraak houden. HEILOO - Op zaterdag 6 januari wordt in de kapel van Onze Lieve Vrouw ter Nood' priesterzaterdag gevierd. De intentie is voor priesterroe pingen. Om 11.30 uur is er een rozen kransgebed met biechtgelegenheid, gevolgd om 12.00 uur door een heilige mis. Om 14.00 uur begint de stille aan bidding, om 14.30 uur gevolgd door het sluitingslof. Tel: 072-515 08 88 NVM :elaJrsgroep Kennemerstraatweg 129 te Heiloo tel.: 072 5335330 Met 4 kantoren actiefin de regio! (Alkmaar (2), Heiloo en Heerhugowaard). VOOR HET NIEUWE JAAR I DAT U MIJ NIET NODIG HEEFT. Henny Stoop Uitvaartverzorging Heitca e.o, MM Van onze wintercollectie Alle bekende merken GROTE OPRUIMING Mascotte Mode Mascotte Mode Stationsweg 85 Heiloo Geesterduin 54 Castricum Bergen Hoorn Heiloo

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2001 | | pagina 1