Heilooër Jan Swart gaat voor de laatste keer naar de Filipijnen Medische dien ran Double Stars peanuts winnen Pannenkoekentoernooi BoeyWvtVEi 44,95 39,50 Kerkdiensten Kerstkransje DEUTiKOM UITKIJKPOST - 10 JANUARI - PAGINA 2 AFWEZIG H.D. Gransbergen, huisarts 18 en 19 januari Internetcursussen bibliotheek Open huis postzegelverzamelaars Spreekuur en fietsronde CDA GroenLinks vergadert Informatiemiddag over Lourdes Informatieve bijeenkom sten softdrugs gebruikers Heilooër Bridgeclub Wat dë stilte Vërtêlt Kerstkransje door Paul de Leeuw Wat de stilte vertelt door Nomi Eve CD van de week: O O Winkelhof 't Loo 53 Tel. 5335535 Boek van de week: Wat de stilte vertelt Lezing over stamboom onderzoek via internet Ledenvergadering HSV Vrijwilligers zijn goud waard Cursus Overgewicht te lijf gelezen worden Klassiek homeopaat in Reformhuis Heiloo Sans Atout Agenda Sporthal Het Vennewater Zwembad Het Baafje BAP Doktersdiensten (uitsluitend voor spoedgevallen) Huisartsen te Heiloo (A.L. Duijvestijn, H.H. den Engelsen, H.D. Gransbergen, W. Hartong, S. Voskuil, C.W. Wille- boordse en A.M. Kruize-Mosch): voor spoedgevallen 's avonds, 's nachts en in het weekeinde is de dienstdoende huis arts bereikbaar onder tel. 5339669. F.A. Poelakker en F. de Haan, huisart sen te Ypestein: voor spoedgevallen 's avonds, 's nachts en in het weekeinde is de dienstdoende huisarts bereikbaar onder tel. 5330077. Apotheken Sibilo, Pastoor van Muijenweg 17, tel. 5330200, ma t/m vr 8.00 tot 18.00 uur. Heylo, Stationsweg 53, tel. 5331070, ma t/m vr 8.00 tot 18.00 uur, za 9.00 tot 17.00 uur. Ypestein, De Krommert 14, tel. 5340200, ma t/m vr 8.00 tot 18.00 uur, za 11.(X) tot 15.00 uur. Voor spoedgevallen is de Regionale Spoedapotheek 's avonds, 's nachts en in het weekend bereikbaar, locatie De Hoef, van Ostadelaan 248 te Alkmaar, tel. 5143060. Verloskundige J.F.M. Bugter, Haesackerlaan 41, Heiloo, tel. 5337531 (volgens afspraak). HEILOO - In de maanden januari, fe bruari en maart geeft de Openbare Bibliotheek Heiloo weer een groot aantal internetcursussen. Het program ma bestaat uit vijf verschillende cursus sen, van een 'demonstratiecursus inter net voor de computeranalfabeet' die wel eens meer wil weten over dit rela tief nieuwe informatiemedium, tot een 'workshop internet voor gevorderden'. Naast deze twee uur durende cursussen staat er ook een 'workshop voor de echte beginners' (dus absoluut geen voorkennis vereist) op het programma, bestaande uit twee bijeenkomsten van t,5 uur. Voor geïnteresseerden met wat computerervaring is de 'workshop internet' zeer interessant. Bij deze cur sus wordt een half uur theorie gevolgd door 1,5 uur oefenen, aan de hand van zorgvuldig samengestelde opdrachten. De meest uitgebreide cursus uit het programma is bedoeld voor hen die wel reeds enige computerervaring hebben, maar nog niets van internet weten, en zich daar eens flink in willen verdiepen. In drie bijeenkomsten wordt een beeld gegeven van internet, wordt volop zelf geoefend en is er plaats voor eigen inbreng. Zo is er voor iedereen en voor elk niveau een öp maat gesneden cur sus internet. De kosten van deelname aan deze cur sussen variëren voor leden van de bibli otheek van f 20,- voor de demonstratie cursus tot f 45,- voor de cursus die bestaat uit drie bijeenkomsten. Voor niet-leden van de bibliotheek worden iets hogere prijzen gehanteerd. Voor opgave of meer informatie kunnen geïnteresseerden zich richten tot de klantenservice van de openbare biblio theek Heiloo, tel. 072-5330670. ALKMAAR - De Nederlandse Vereni ging van Postzegelverzamelaars afd. Alkmaar houdt op vrijdag 12 januari een open huis voor leden en belangstel lenden. Het open huis heeft plaats in het Clusius College aan de Drechter- waard 16 in Alkmaar. De bijeenkomst begint om 19.15 uur. Öe redactie van de Uitkijkpost is op de volgende uren bereikbaar: maandag en dinsdag van 9.00 tot 17.00 uur, donderdag en vrijdag van 10.00 tot 14.00 uur, tel. 072-5330175, fax 072-5335644, e-mail redactie@uitkijkpost.nl. ■I Aangeleverde kopij wordt éénmaal geplaatst, afhankelijk van nieuwswaarde en exclusiviteit. De redac tie behoudt zich het recht voor om stukken te bewerken, in te korten, te verplaatsen naar een volgende editie of niet te plaatsen, een en ander mede afhankelijk van het advertentie-aanbod. ■I Foto's en kopij, g^tyfff en voorzien van naam en tel.nr. van de afzender, kunnen tot uiterlijk maandag 16.30 uur aangeleverd worden bij het kantoor van de Uitkijkpost, De Hoefsmid 5 in Heiloo. ■|in Limmen kan de kopij maandag uiterlijk tot 12.00 uur bij N. Admiraal, Bloemenhof 5, bezorgd worden. Het algemene postadres van de redactie is Postbus 68, 1850 AB Heiloo. De redactie stuurt geen foto's en floppy's retour. Deze kunt u aan de balie van de Uitkijkpost weer ophalen. U kunt eventueel een aan uzelf geadresseeerde en voldoende gefrankeerde envelop meesturen voor terugzending. Tandartsen Doorkiesnummer van de tandarts- dienst bij spoedgevallen: tel. 5123889. Dierenartsen Dr. Schaap en dr. De Jong zijn te berei ken op tel. 5331606 (Commandeurslaan 1). Spreekuur werkdagen 10.30-11.30 en 18.00-19.00 uur, zaterdag van 11.00- 12.00 uur. Dierenkliniek De Kapel, J.A. de Rid der, Runxputteweg 24, Heiloo. Be handeling uitsluitend volgens afspraak. Dierenkliniek De Kattenberg, Wester- weg 125, Heiloo, tel. 5340550. Spreek uur werkdagen 13.30-14.30 uur, zater dag 10.00-11.00 uur en volgens af spraak. Stichting Regionale Thuiszorg Ampèrestraat 21, 1817 DE Alkmaar, tel. 072-5127127 (24 uur per dag, 7 dagen in de week). Thuiszorgwinkel: Geert Groteplein 8,1813 BM Alkmaar, tel. 5199265, geopend ma t/m vr van 10.00 tot 17.30 uur en za van 14.00 tot 17.00 uur. Gezondheidswijzer: Hertog Aalbrechtweg 5,1800 GH Alkmaar, tel. 5199214. Artsenlaboratorium Trombosedienst (Starlet) De prikpunten van Starlet in Heiloo zijn: Overkerck, Stationsweg 92c, werk dagen van 8.00 tot 8.30 uur. De Loet, De Loet 1, werkdagen van 9.00 tot 9.15 uur. Uitvaartverzorging Capella Uitvaartverzorging Heiloo eo, Henny Stoop, tel. 5320345. HEILOO - Morgen, donderdag 10 januari om 19.30 uur, houdt de CDA- fractie weer het maandelijkse info spreekuur in het gemeentehuis, oude ingang. Iedereen is welkom. U kunt zich vooraf aanmelden (niet verplicht) bij Martin Groot, tel. 072- 5335573, e-mail martin-groot@wxs.nl of bij George Borst, tel. 072-5112487, e- mail g.borst@hccnet.nl. Zaterdag 13 januari fietsen de CDA- fractie en het bestuur weer door Heiloo. Wilt u dat bepaalde plaatsen worden bekeken, dan kunt u zich bij bovenstaande personen opgeven. HEILOO - Op donderdag 11 januari vergadert de gemeenteraadsfractie van GroenLinks om 20.00 uur in het gemeentehuis, oude ingang. Belang stellenden zijn welkom om hun mening te laten horen. U kunt ook bellen met Carla Coenders, tel. 072-5320018 of Arend Plezier, 5321888 of e-mailen met groenlinksheiloo@yahoo.com. HEILOO - Op zondagmiddag 14 janu ari wordt om 14.00 uur in het Trefpunt in Heiloo een informatiemiddag over Lourdes gehouden. Tijdens deze infop matiemiddag wil de Lourdesgroep Heiloo u graag iets vertellen over haar ervaringen van zo'n reis. Er zal een video-film vertoond worden over Lour des. Dit jaar gaat de Lourdesgroep van 24 tot en met 31 mei naar Lourdes. Geïnteresseerden krijgen de gelegen heid om mee te gaan. Voor informatie kunt u bellen met Jaap Langedijk, tel. 072-5336537. Hervormde Gemeente Heiloo Witte Kerk Zondag 10.00 uur: ds. F. van der Wind, gez. dienst. Gereformeerde Kerk Zie Witte Kerk Hervormde Gemeente Limmen Zondag 10.00 uur: ds. J. Kila (Alkmaar). Rooms-katholieke kerkdiensten WillibrorÓuskerk Zaterdag 19.00 uur: woord- en commu nieviering met Die Schaeckelsinghers o.l.v. parochianen. Zondag KF00 uur: woord- en commu nieviering. J. Oiling. Met medewerking van het herenkoor. Kapel GGZ Willibrord Zondag 10.00 uur in de grote kapel wpord- en communiedienst met de Schola. Voorganger P. Jacobs. OL Vrouw ter Nood Zondag 10.30 uur hoogmis; elke zon dag om 15.00 uur lof met rozenkrans gebed in de kleine kapel. Dinsdag en donderdag 9.30 uur eucharistieviering bij de Julianazusters. Woensdag en vrij dag 8.30 uur eucharistieviering in de kleine kapel. H. Corneliuskerk Limmen Zaterdag 19.00 uur: woord- en commu nieviering met gemengd koor. Pastor J. Oiling. Zondag 10.00 uur: woord- en communieviering met Cantoren. De viering wordt voorgegaan door de eigen W. en C. groep. Egmond-Binnen Diensten zaterdag 19.15 uur; zondag 10.30 uur. Egmond aan den Hoef Diensten zaterdag 19.00 uur; zondag 10.30 uur; woensdag 9.30 uur. Egmond aan Zee Diensten zondag 9.00 uur, woensdag 9.30 uur. English Church Heiloo Kruiskerk, Maas Geesteranusweg. English speaking service every Sunday at 5 pm (17.00 uur), families welcome, Sundayschool and creche facilities. Evangelische Gemeente Egmond Dinsdag 19.30 uur: bijbelstudie in het Dorpshuis, Hanswijk 1, Egmond aan den Hoef. Geest en Kracht Volle Evangelie Gemeente. Zondag dienst om 10.00 uur in het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2 in Heiloo. Kinderdienst aanwezig. Inlichtingen: tel. 0299-427509. De peanuts van Double Stars wonnen het Pannenkoekentoernooi. HEILOO - Op zaterdag 30 december hielden de peanuts van de honkbalver eniging Double Stars hun jaarlijkse Pannenkoekentoernooi. Dit honkbal- gebeuren vond plaats in sporthal Het Vennewater. De zaal was onderverdeeld in een echt wedstrijdveld en een deel waar flink geoefend kon worden. Voor het toer nooi waren andere teams uitgenodigd en elke team ging onder -leiding van Double Stars-junioren zich voorberei den op de wedstrijden. De eerste twee wedstrijden wonnen de peanuts van Double Stars. De Flying Petrels uit Purmerend was echter een zware tegenstander en het werd de eer ste wedstrijd die de peanuts verloren. Het zou er echt om gaan spannen. De Flying Petrels hadden al meerdere malen het toernooi gewonnen, maar juist deze keer wilden de Double Stars alles op alles zetten om de grote beker thuis te krijgen. Het zou de laatste peanutwedstrijd voor zeven peanuts worden, die na dit toernooi naar de pupillen gaan. In de finale ging het er flink aan toe. Er werd flink geslagen, de bal schoot over het veld. Er werd goed nagedacht en de samenwerking verliep vlekkeloos, waardoor de nodige punten binnenge haald werden. Uiteindelijk konden de peanuts de toernooibeker in ontvangst nemen. De peanuts die komend sei zoen overgaan werden daarna in het zonnetje gezet. Zij kregen een oorkon de en een echte wedstrijdbal. Over een week gaan de binnentrainingen weer beginnen en staat er een flink aantal trainers klaar om de Double Stars- jeugd weer andere technieken bij -te brengen. ALKMAAR - De Brijder, centrum voor verslavingsproblematiek, houdt op maandag 15 en 22 januari van 19.30 tot 22.00 uur twee informatieve bijeen komsten voor ouders/verzorgers van jongeren die soft drugs of XTC gebrui ken. Tijdens de cursus wordt informatie over hasj en weed, XTC en andere drugs gegeven. Met behulp van video materiaal wordt een en ander verduide lijkt. Tevens wordt ingegaan op de motivatie om drugs te gebruiken en de mogelijkheden die ouders hebben om drugsgebruik in de opvoeding te hante ren. De Brijder Stichting is gevestigd aan de Kees Boekestraat 20 te Alkmaar. Deel name is gratis. De informatiemap kost f 5,-. De inschrijving geldt voor beide avonden. Voor opgave kunt u bellen met tel. 072-5155414. HEILOO - De leden van de Heilooër Bridgeclub hebben dinsdag 2 januari als volgt gespeeld: A-lijn: Klerk - Stark 60.40, Brokx - Verhoef 57.30. B-lijn: Fam. Niele 58.30, Kraakman - V.d. Molen 57.30. Donderdag 4 januari was de uitslag: A- lijn: Huting - Arnold 59.60, Dubbeld - Mooy 58.80. B-lijn: Muller - Mutsaerts 59.00, Mooy - Koot 54.90. C-lijn: Fam. de Winter .60.40, Nielen - Beentjes 57.60. D-lijn: Fam. Hutten 58.30, Theune - De Jager 56.90. In tegenstelling tot wat de titel 'Kerstkransje' doet vermoeden belandt u met deze dubbel-cd niet in verlate kerstsferen. Paul de Leeuw brengt met zijn cd een ode aan de vorig jaar over leden grootmeester Toon Hermans. De liedtekst en muziek van 'Hoempa Hoempa Hoempapa' die terug te vin den is op deze cd, is dan ook door Her mans geschreven. Paul de Leeuw zorgt voor de gesproken tekst, in samenwer king met Jacques Klöters. De cd werd live opgenomen in het Beatrixtheater te Utrecht op 18 en 19 december 2000. 'Kerstkransje' van Paul de Leeuw zorgt voor een boeiend geheel tussen ener zijds zang en muziek en anderzijds conférences. Liedjes als 'Geluk', 'Moe', 'Lieverd' en 'Ballonnetje' zijn terug te vinden op deze cd. De conférences worden onder andere 'uitgevoerd' door Willem Alex ander, De Voorzitter. Opa en Toon en Bob de Rooij. Het laatste nummer op de cd is misschien wel de mooiste eer die Toon Hermans krijgt: '24 Rozen'. De Leeuw vindt dan ook: „Je zingt maar door. Je bent tenslotte trouba dour!" Het boek van deze week 'Wat de stilte vertelt' is geschreven door de joodse auteur Nomi Eve. Zij heeft een zeer oorspronkelijke familiegeschiedenis geschreven die leest als een roman. Het boek gaat dieper in op de geschiedenis van haar voorouders, en dan met name van de vrouwen onder hen. De liefdes geschiedenissen worden sensueel b- eschreven. Maar ook haar andere fami lieleden komen uitgebreid aan bod in haar boek. Het verhaal begint in 1837 in Jeruza lem. Huwelijken, geboorte, godsdienst, de sabbat, ontrouw, criminaliteit en ar moede nemen de lezer mee op de schrijfsters reis door de familiegeschie denis. Middels diverse stambomen ver duidelijkt zij de geschiedenis en de levensloop van diverse personen in haar boek. Het verhaal begint met het huwelijk tussen Esther en Yochanan. In hun huis in Jeruzalem zullen vele generaties van de familie geboren worden en opgroei en. 'Wat de stilte vertelt' is een verhaal over verraad en de kracht van de liefde, de moeilijkheden tussen andersden kenden in hun geloof en de terugkeer naar het Beloofde Land. Het is een ver haal dat afwisselend ontroert en ver maakt. door Paul de Leeuw voor door Nomi Eve voor Haarwweg 67-69.1851 KL Heitoo Wtnktfhof 1 loo, ©72 5331483 LIBRIS. Uw Complete Boekhandel HEILOO - Reeds vele malen heeft Heilooër Jan Swart de reis naar de Filipijnen gemaakt. In januari gaat hij weer, waarschijnlijk voor de laatste keer. Maar zijn goede werken zullen zeker niet stoppen. Vanaf 1987 heeft Swart een goed contact met de missio naris in Villa Verde, pater Ted Bandsma. Onder zijn bezielende lei ding en zorg en met financiële onder steuning vanuit Nederland kunnen weeskinderen, halfwezen en armlastige kinderen een schoolopleiding volgen. Het begint bij de basisschool en eindigt als de kinderen voor zichzelf kunnen zorgen, na een beroepsopleiding of uni versitaire opleiding. Deze hogere oplei dingen worden gevolgd in Manilla, een stad die ver van het dorp Villa Verde ligt. Maar ook tijdens die periode wordt voor onderdak, voeding, kleding en stu diekosten gezorgd. Regelmatig worden de goede gevers in Nederland op de hoogte gehouden van de belevenissen en vorderingen van de kinderen. De vier kinderen die Jan Swart tijdens zijn eerste bezoek leerde kennen, zijn inmiddels in de leeftijd van 17 tot 21 jaar. Zij volgen een beroepsopleiding, MBO en middelbaar onderwijs. Een dorpsgenote, Crismelita, is inmiddels cum laude afgestudeerd als arts en is zich nu aan het specialiseren. Dagje uit Het is een traditie geworden dat tijdens zijn bezoek Jan Swart de kinderen trak teert op een dagje uit. Dit betekent twee busjes vol kinderen naar het zwembad, speeltuin, ijs eten, picknic ken. Nu willen ze proberen naar het strand te gaan, waar de kinderen nog nooit zijn geweest. Dat betekent wél vijf uur rijden over slechte wegen. Inmiddels is de situatie in het dorp Villa Verde veranderd. De gezondheid van pater Ted Bandsma wordt minder. Zo schrijft hij zelf dat hij 'zeker met open mond in de vegen heeft gelopen' omdat hij vocht in ce longen had. En zijn hart slaat soms op hol. Pater Ted woont nu niet meer in Villa Verde, maar daar is een geweldige opvolger gekomen, de jonge, enthousiaste, aan pakkende pater Vxtor Abijay, die zeer goed met zowel de kinderen als de vol wassenen kan omgaan. Jan Swart mag dan misschien voor het laatst naar de Filipijnen gaan, maar een bezoek van 'zijn meisjes' aan Neder land ligt in het verschiet. Zodra hun studies afgerond zijn, worden ze hier met open armen ontvangen. Zijn zorg voor de kinderen in Villa Verde zal altijd blijven. Daartoe is inmiddels een stichting opgericht, waarin jonge men sen zitting hebben genomen, die het werk met enthousiasme en zorg zullen voortzetten. Tijdens het bezoek van Swart in januari zal er in Villa Verde gesproken worden over deze stichting. En daarbij zullen pater Ted en pater Victor kennis kun nen maken met Jos Swart, zoon van Jan en penningmeester van de stichting. De stichting blijft op zoek naar mensen die armlastige kinderen in de Filipijnen een goede toekomst willen bieden. De naam van de stichting wordt nog veranderd, omdat niet alleen weeskin deren geholpen worden, maar ook half wezen en kinderen uit armlastige gezin nen. De gegevens zijn Stichting Weeskinderen Villa Verde (Filipijnen), p/a Kapellaan 3a, 1851 PE Heiloo, bankrekening nr. 12.05.13.730, Rabo bank Heiloo. HEILOO - Koos Boertjens is de schrij ver van een groot aantal bestsellers op computergebied. Zowel voor de begin nende als de gevorderde computerge bruiker schreef hij zeer goed bruikbare handleidingen en (basis)cursussen over vele softwareprogramma's, zoals Ac cess, Quattro Pro en Outlook. Daar naast heeft Boertjens op heel verdien stelijke wijze een aantal internetgidsen over speciale onderwerpen geschreven. Hierbij kwamen onder andere carrière planning, hard- en software en stam boomonderzoek aan bod. Kond het onderwerp 'Stamboom onderzoek via internet' komt Koos Boertjens op 21 januari een lezing hou den in de Openbare Bibliotheek Hei loo. De aanvang van deze informatieve avond is 20.00 uur. Kaarten zijn a f 7,50 voor bibliotheekleden (op vertoon van bibliotheekpasje) en af 10,- voor niet- leden verkrijgbaar bij de klantenservi ce van de bibliotheek Heiloo (072- 5330670). HEILOO - Tennisvereniging HSV houdt voor de negentiende keer een algemene ledenvergadering. De verga dering vindt plaats op woensdag 17 januari, aanvang 20.00 uur in het club huis aan de Bayershoffweg 45 te Hei loo. Aansluitend aan deze vergadering zal de nieuwjaarsreceptie plaatsvinden. Ook voor het heffen van een glas op het nieuwe jaar bent u welkom. Het jaar 2001 is uitgeroepen tot 'Het Jaar van de Vrijwilligers', en dat werd ook wel eens tijd. Een heel jaar lang speciale aandacht voor deze onbezol digde, maar zeer betrokken en nuttig werk verrichtende medewerkers is een prima idee. Ook de bibliotheek heeft een groot aantal vrijwilligers, die op zeer uiteen lopende gebieden hun steentje bijdra gen aan de kwaliteit van de biblio theekvoorziening in Heiloo. Als u de bibliotheek aan Het Male- voort bezoekt, valt het u misschien niet direct op dat er meer dan zestig vrij willigers, veelal buiten de schijnwer pers, actief zijn. Twee groepen van circa tien personen zetten 'verdwaalde' boe ken weer op de juiste plaats, repareren 'stukgelezen' boeken, houden de cultu rele agenda in de hal van de biblio theek actueel, assisteren bij het inrich ten van tentoonstellingen en verzorgen de verkoop van afgeschreven materia len. Daarnaast verzorgt een team van circa vijftien vrijwilligers de boekendienst aan huis: het halen en brengen van bibliotheekboeken voor inwoners van Heiloo, die wel graag willen lezen, maar niet zelf(standig) naar de bibliotheek kunnen komen. Ook zijn vrijwilligers in het algemeen minder gehaast, zodat vaak even tijd is voor een heel welkom praatje. En dit laatste is ook van groot belang bij de uitleenposten in de zorg centra, waar ook vrijwilligers werk zaam zijn. Ook daar is het sociale karakter minstens zo belangrijk als het uitlenen van boeken. Een vrij 'jonge' groep zijn de leden van de club '50-plus leest voor', die sinds enkele jaren in de herfst voorlezen op de basisscholen in Heiloo. Het over zicht van de bij de bibliotheek betrok ken vrijwilligers zou niet compleet zijn zonder het bestuur te noemen. Vijf onbezoldigde bestuursleden leveren op een zeer betrokken wijze hun bijdrage aan de beleidsbepaling en de continuï teit van de bibliotheekorganisatie in Heiloo. Vrijwilligers zijn voor de bibliotheek van dubbel belang. Naast al het nuttige werk dat ze afleveren vormen ze ook een perfect klankbord voor alles wat er leeft binnen de Heilooër gemeenschap. Hierdoor kan de bibliotheek eerder en beter inspelen op de wensen van het publiek. Dus ook op deze indirecte wijze helpen vrijwilligers de kwaliteit van de dienstverlening van de biblio theek te vergroten. U zult zich voor kunnen stellen dat we heel blij zijn met en ook een beetje trots op een zo geweldige groep men sen, die zich belangeloos voor de bibli otheek wil inzetten. Het 'Jaar van de vrijwilligers' had al veel eerder georga niseerd moeten worden! Robert van de bibliotheek HEILOO - Verantwoord eten lijkt wel steeds moeilijker te worden. Gezonde keuzés maken is niet eenvoudig. Klach ten die hiermee samenhangen nemen toe. Een van die problemen is overge wicht. In de afgelopen paar jaar is het ernstig overgewicht in Nederland verdubbeld. Dat dit vele gezondheidsrisico's met zich meebrengt is geen nieuws. Wel nieuws is misschien het feit dat zelfs 5 tot kilo afvallen al een belangrijke gezondheidswinst kan betekenen. Je hoeft beslist niet altijd te streyen naar maat 38. De combinatie sporten en gezond eten blijkt de meest effectieve methode te zijn om het gewicht in balans te houden. Sportinstituut Het Vennewater biedt samen met diëtist Ria Penders de cur sus 'overgewicht te lijf aan om dit evenwicht te vinden. De cursus bestaat uit een voedings- en bewegingspro gramma van twaalf weken. Een a twee keer per week gaat u sporten en elke week volgt informatie over de vele aspecten die rond voeding en gewicht spelen. U leert omgaan met moeilijke situaties. Daarnaast krijgt u informatie over vetten, calcium en botten en obsti patie. Woensdag 17 januari is er van 9.00 tot 10.00 uur een informatie-ochtend. De cursus start woensdag 24 januari om 9.00 uur in het Sportinstituut Het Vennewater. Er is kinderopvang aan wezig. Voor informatie belt u met het Sportinstituut, tel. 072-5330344 of met Ria Penders, tel. 072-5336673. Judith Keijzer. HEILOO - Judith Keijzer, Klassiek Homeopaat, is sinds donderdag 4 janu ari elke dinsdag en donderdag in het Reformhuis Heiloo aanwezig. De prak tijkruimte is onder het Reformhuis gevestigd. U kunt bij haar binnenlopen voor informatie, om kennis te maken, vragen te stellen of om een afspraak te maken. Eveneens kunt u bellen tijdens de telefonische spreekuren, tel. 020- 6594922, op maandag- en donderdag avond van 20.00 tot 21.00 uur en op woensdag- en vrijdagochtend van 8.00 tot 9.00 uur. HEILOO - Damesbridgeclub Sans Atout heeft 3 januari als volgt ge speeld: A-lijn: 1. Middelbeek - Daudeij 67,19,2. Vecht - V. Duijn 55,73. B-lijn: 1. Oosterwijk - Warmenhoven 58,33, 2. Dolmans - Tuinstra 54,69. C-lijn: 1. V. Os - Zijp 67,92, 2. Admiraal - V. Baarsen 56,25. D-lijn: 1. Mosch - Tuinstra 60,76, 2. Blankendaal - Eikenaar 58,33. Het Zevenhulzen 48 -1852 JC Heiloo - tel 5333152 Telefoonnummers van de partners in Sportcentrum Het Vennewater: Sportinstituut Het Vennewater (fitness aerobic), (072) 5330344 Sportcafé en Biljartcentrum De Wit, (072) 5335313 Sporthal, (072)5333152 Gemeente, afd. Welzijn (inlichtingen over verhuur), (072) 5336681 Voor de huur van iosse uurtjes kunt u terecht bij de afdeling Welzijn van de gemeente Heiloo, tel. 5356682 of tet. 5356681. Voor een incidenteel uurtje zaalvoetbal kunt u terecht op de woensdagen en donderdagen van 18.00 tot 19.00 uur. Op zaterdag 20 januari 2001 een optreden van het Volendams Opera Koor Heilooër Salon Orkest en Spijkergoed in verband met het 25 jarig bestaan van Sportcentrum Het Vennewater. Hobbybeurs op zondag 21 januari 2001 Vlooienmarkten op zondag 11 februari 2001 en zondag 18 maart 2001. Woensdag 10-01-2001 13.30-17.00 zaalvoetbal 18.00-19.00 vrij 19.00-22.30 zaalvoetbal Donderdag 11-01-2001 14.00-15.30 sporiinstuif 16.30-17.30 zaalvoetbal 19,00-22.30 zaalvoetbal Vrijdag 12-01-2001 08.30-12.15 schoolgym 17.00-18.30 basketball 19.00-23.15 zaalvoetbal Zaterdag 13-01-2001 11.00-12.00 handbal 12.30-16,30 zaalvoetbal 17.00-20.00 basketball 20.30-21.30 zaalvoetbal Zondag 14-01-2001 10.00-13.00 conditietest Maandag 15-01-2001 08.45-15.30 schoolgym 17.00-22.30 vdlleybaf Dinsdag 16-01-2001 08.30-15.30 schoolgym 19.00-22.30 zaalvoetbal Woensdag 17-01-2001 13.30-17.00 zaalvoetbal 18.00-19.00 vrij 19.00-22.30 zaalvoetbal Donderdag 18-01-2001 14.00-15.30 sportinstuif 18.00-19.00 vrij 19.00-22.30 zaalvoetbal Vrijdag 19-01-2001 08.30-12.15 schoolgym 17.00-18.30 basketball 19.00-23.15 zaalvoetbal Zaterdag 20-01-2001 jubileumconcert Zondag 21-01-2001 hele dag Hobbymarkt Maandag 22-01-2001 08.45-15.30 schoolgym 17.00-22.30 volleybal Dinsdag 23-01-2001 08.30-15.30 schoolgym 19.00-23.00 volleybal Woensdag 24-01-2001 13.30-17.00 zaalvoetbal 18.00-19.00 vrij 19.00-22.30 zaalvoetbal Donderdag 25-01-2001 14.00-15.30 sportinstuif 18.00-19.00 zaalvoetbal 19.00-22.30 zaalvoetbal Vrijdag 26-01-2001 08.30-12.15 schoolgym 17.00-18.30 basketball 19.00-23.15 zaalvoetbal Zaterdag 27-01-2001 13.30-15.00 handbal 15.30-16.30 zaalvoetbal 17.00-20.00 basketball 20.30-21.30 zaalvoetbal Zondag 28-01-2001 10.00-13.00 con ditietest 13.00-18.00 voileybaitoe Maandag 29-01-2001 08.45-15.30 schoolgym 17.00-22.30 volleybal Dinsdag 30-01-2001 08.30-15.30 schoolgym 19.00-23.00 zaalvoetbal Woensdag 31-01-2001 13.30-17.00 zaalvoetbal 18.00-19.00 vrij 19.00-22.30 zaalvoetbal De Omloop 11 -1852 RJ Heiloo - tel 072 5333909 Bezoekersoverzichten 2000 met vergelijking met voorgaande jaren: jaar 2000 1999 1998 totaal aantal bezoekers 46.913 56.605 42.716 We gaan weer open op zaterdag 28 april 2001 1997 62.092

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2001 | | pagina 2