f* De Egmonden i Oud-voorzitter Braids Stichting WAO betreurt haar voortijdig afscheid Nieuwe Geestgronden uit Jngezo' Dierenbescherming brieven Activiteiten Egmon Oud-papieracties in Heiloo UITKIJKPOST - 10 JANUARI - PAGINA 6 Damclub Heiloo 't Vennewater badminton wint van koploper Amor Dialezing Nivon Sans Atout Bijeenkomst KVG St. Monica Gevonden voorwerpen Zwemdiploma's Plusactiviteiten Bonhoeffercollege Expositie Gonny van Dongen Nieuw traject halve marathon van Egmond Workshop passe-partoutsnijden Gezondheidswijzer informeert over diabetes Le Champion mountainbike race Woninginbraak Zeeweg Verdachten van diefstal aangehouden Algemene informatie: 072-5332879 Vermiste en gevonden dieren: 072- 5616106 Knaagdieren: 072-5119998 Honden en katten Akersloot: 0251- 310079 Asiel: 072-5114861 Dierenambulance Noord-Kennemer- land: 072-5150173 (alarm) en 072- 5150085 (informatie) Stichting Zwerfdier: 072-5612482 Kids for animals: 072-5336180 Vermist Lapjespoes, witte buik en poten, bruin zwart bandje met zilverkl. koker, 3 jr. Bestevaerslaan, Heiloo. Zwarte gec. kater, tussen de achterpo ten wit op de buik, 5 jr. Jan Schuitlaan (Egelshoek), Heiloo. Waarschijnlijk op zoek naar het oude adres aan het Rosendaal. Gevonden Volwassen schildpadpoes, Kanaalweg, Heiloo. Crème kleurige Perzische gec. kater, Bestevaerslaan, Heiloo. Zwart met rood gevlekte schildpad poes, wit borstvlekje, Van Merlenlaan, Heiloo. De Dierenagenda 2001 is nu voor f 10,- verkrijgbaar bij I. de Rover, Rechte Hondsbosschelaan 4, Heiloo. HEILOO - De uitslagen in de onder linge competitie van Damclub Heiloo: 7-12: A. Valkering - W. Solleveld 2-0, R. Koch - E Schouten 0-2, J. Kraakman - C. v. Lieshout 0-2. 21-12: P. Heyne - W. Solleveld 2-0, M. Out - F. Schouten 0-2, C. v. Lieshout - A. Valkering 0-2, R. Koch - J. Kraakman 2-0, 4-1: A. Val kering - P. Heyne 2-0, C. v. Lieshout - R. Koch 0-2, W. Solleveld - M. Houtenbos 0-2. De stand in de kopgroep is nu N. Ligthart 17 uit 10, A. Valkering 17 uit 11 en C.v. Lieshout 17 uit 13. HEILOO - Het is de badmintonners van 't Vennewater gelukt om dit sei zoen voor de derde maal een koploper te verslaan. Eerder werden Slotermeer en Duinweijck geklopt. Al doet de eindstand 6-2 het niet vermoeden, het was een spannende wedstrijd. Het Heilooër team had echt zin om te vlam men na een lange winterstop. Jasper Timmermans had het moeilijk tegen Rik Wilbers en kon de zege niet binnenhalen. Met 15-12 en 15-10 was de winst voor de Groningse tegenstan der. Daniël Bruin won de eerste set na verlenging met 17-14. De spanning droop er vanaf. De tweede set werd heel gemakkelijk gewonnen met 15-6. Mieke Laan kreeg van Xandra Stelling weinig kansen. Met 5-11 en 8-11 werd zij verslagen. Mirjam Baart daarente gen maakte korte metten met haar noordelijke opponent. Met liefst 11-1 en 11-2 won Mirjam. De heren dubbel, ditmaal gespeeld door Jeroen en Daniël, leverde het derde punt op voor 't Vennewater. De dames Mieke en Mirjam wonnen met maar liefst 15-4 en 15-5. De beide mixdubbels werden driesetters. Door beide ploegen werd er hard voor gewerkt om het succes te behalen. Het lukte de Groningers niet om alsnog met een 4-4 uitslag uit Heiloo te vertrek ken. Met nog twee duels te gaan heeft 't Vennewater nog alle kans om eervol tweede te worden. HEILOO - Op zaterdagavond 13 janu ari houdt H. Moscou voor het Nivon uit Heiloo een dialezing over de Nationale Parken in Canada, Alaska en de Verenigde Staten. Zij heeft met haar man vele van deze beschermde natuur gebieden bezocht en daarbij haar indrukken van de natuur op dia's vast gelegd. Zowel beroemde parken als Yellowstone en Grand Canyon, als het minder bekende Mount Rainier en het Petrified Forest werden door haar ver kend en gefotografeerd. Daarnaast zal H. Moscou iets vertellen over de erva ringen in Noord-Amerika en over wetenswaardigheden van land en volk. De lezing vindt plaats in het Open Huis. De kosten zijn voor Nivon-leden f 2,50, niet-leden betalen f 5,-. De jeugd mag voor een gulden naar binnen. De aanvang is om 20.00 uur. HEILOO - Bridgeclub Sans Atout heeft afgelopen maandag als volgt gespeeld: A-lijn: 1. Fam. Kuyt 61,3, 2. Fam. Mak 55,8. B-lijn: 1. Nap - v. Steeg 60,8, 2. H. en G. Schipper 60. C-lijn: 1. Fam. Witting 66,3,2. Fam. v.d. Klis 56,3. D-lijn: 1. Fagel - Ravensloot 66,1, 2. v. Toornburg - de Vries 55,7. E-lijn: 1. Hutten - Roerdinkkolder 64,5, 2. Hardeveld - Post. F-lijn: 1. Fam. Zomerdijk 66,3,2. Hoff - de Vries 61,3. HEILOO - Woensdag 17 januari heeft het Katholieke Vrouwen Gilde St. Mo nica weer een bijeenkomst. Deze avond wordt verzorgd door het Heiloose thee huis De Theeklipper. Eigenaresse de Haan zal een uiteenzetting geven over allerlei soorten thee of, zoals zij het zelf zegt, de geheimen van de thee worden uit de doeken gedaan. Uiteraard wor den naast de uitleg ook diverse thee soorten geschonken en daarbij wordt een passend hapje geserveerd. De onkosten van deze theeschenkerij bedragen f 3,50 all in. Niet-leden zijn ook welkom, zij betalen f 7,50. Opgave vóór 13 januari bij het bestuur. De avond begint om 20.00 uur in het Trefpunt, A. du Bois-hof 2. Info: 072- 5336137 of 072-5334234. T' 'IT'. -k* HEILOO - Oud-voorzitter Wil Kuiper-Braids tweede van linksen enkele oud-bestuursleden van de WAO- stichting zitten nog een keer met z'n allen rond de tafel. HEILOO - De voormalige voorzitter van Stichting Belangen AOW/AAW en overige uitkeringsgerechtigden Wil Kuipers-Bralds is teleurgesteld. Door een confrontatie met enkele donateurs werd zij gedwongen om af te treden als voorzitter. Een aftreden dat haar veel pijn doet. Overigens had ze zelf al het idee om de voorzittershamer binnen kort neer te leggen. Zij was inmiddels driftig op zoek naar de juiste mensen die haar werk konden overnemen. De overname is echter in een stroomver snelling geraakt, waarbij Wil Kuipers- Bralds niets anders restte dan direct haar werkzaamheden te staken. Dat haar afscheid op deze manier zou ver lopen had zij nooit kunnen bevroeden. De stichting WAO/AAW zet zich ruim 25 jaar in voor mensen die in de AOW terecht zijn gekomen, of anderzijds met een uitkering te maken hebben. Acht tien jaar daarvan heeft Wil Kuipers- Bralds zich sterk gemaakt om de men sen daarbij behulpzaam te zijn. De stichting WAO/AAW werd in 1975 als vereniging opgericht. Hein Scholte, de toenmalige voorzitter, zorgde er voor dat de vereniging werd ingeschreven bij de Kamer van Koophandel. Eigen clubhuis In 1983 werd Wil Kuipers-Bralds ver kozen tot voorzitter. Daarbij was zij meteen de eerste vrouw in Nederland die voorzitter werd van een WAO- groep. Zij hield spreekuur en zette zich in voor diverse belangen. Mede door haar ijver werd indertijd de rolstoelbus in het leven geroepen. Ook begeleidde zij mensen naar het GAK, bemiddelde bij voorzieningen in en rond het huis en bij uitkeringen. De stichting WAO/AAW maakte zich sterk voor de uitkeringsgerechtigden. Daarnaast kon deze groep terecht in het eigen clubhuis, voor een praatje, een kopje koffie, om een kaartje te leg gen of om een potje te biljarten. „Met de laatste groep, de biljarters, is het conflict ontstaan," vertelt de oud-voor zitter. „Zij wilden binnen onze stichting een eigen biljartvereniging oprichten, waar bij zij zelf de touwtjes in handen kon den nemen en de eigen regels konden bepalen. Ik heb hen uitgelegd dat je geen vereniging binnen een vereniging kunt beginnen." Volgens Wil Kuipers- Bralds heeft zij aangegeven dat de bil jarters eerst maar eens moesten kijken of er genoeg animo was om een aparte vereniging op te richten. Daarna zou den zij wel verder zien. De biljartclub bleek echter zeer voor uitstrevend en zette vaart achter het werven van leden. „Voor ik het wist hadden zij al prijzen afgesproken voor een lidmaatschap en wilden zij spon sors aantrekken om mooie prijzen uit te kunnen delen. Dat is mij behoorlijk in het verkeerde keelsgat geschoten. Zonder enig overleg formeerden zij een nieuwe club waar wij niets over mochten zeggen. De activiteiten zou den echter wel gewoon bij ons in het pand plaatsvinden. Dan vind ik wel dat enig overleg op zijn plaats is." Jos Turk, interim-voorzitter van de nieuwe stichting Belangenbehartiging Uitkeringsgerechtigden, is echter een heel andere mening toegedaan. Vol gens zijn visie is het juist Wil Kuipers- Bralds zélf geweest die verzocht om de oprichting van de biljartvereniging. Öm de week gezellig af te kunnen sluiten met een hapje en een drankje besloten de kandidaat-leden om f 5,- per maand te betalen. Dit bleek echter een groot struikelblok. „De voorzitter was het absoluut niet met onze plannen eens," vertelt JosTurk. „Zij vond dat alleen zij als bestuurslid mocht beslissen over het innen van geld. Als wij het daar niet mee eens waren, dan konden we maar beter vertrekken." Escalatie Het meningsverschil escaleerde echter in december op een dusdanige wijze dat beide partijen lijnrecht tegenover elkaar kwamen te staan. „De biljarters vonden dat, wanneer de voorzitter het niet met de plannen eens kon worden, deze dan maar moest opstappen," zegt Wil Kuipers-Bralds met pijn in het hart. „De situatie was inmiddels zo pijnlijk aan het worden dat mij inderdaad niets anders restte dan de voorzittershamer neer te leggen." Het geld dat de stich ting nog in het bezit had werd aan diverse goede doelen geschonken, het gebouw met delen van het inventaris werd achtergelaten. Inmiddels is een tijdelijke stichting opgericht voor de uitkeringsgerechtigden, die gewoon gebruik maken van de faciliteiten. „Zelf ben ik met het voormalige be stuur naar de Kamer van Koophandel gestapt en heb onze vereniging op 12 december opgeheven. Op deze wijze werd ons 25-jarig bestaan niet echt leuk 'gevierd'. Ik vind wel dat ik in al die tijd mijn doel bereikt heb, maar het afscheid dat ik graag had willen hebben kreeg ik echter niet," geeft de oud voorzitter aan. Een afscheid zoals zij zich gewenst had zit er voor Wil Kuipers-Bralds waar schijnlijk niet meer in. „Nee, ik ben zelfs niet meer welkom op de kaartclub binnen de stichting," doet zij haar relaas. „Ik heb twintig jaar gekaart, maar ik kreeg te horen dat het wellicht niet zo verstandig was om dat te blijven doen." „Ik heb mij tot de krant gewend omdat ik dit hoofdstuk wil afsluiten," besluit Wil Kuipers-Bralds haar verhaal. „Ik wil niet met modder gooien of gedane zaken gaan oprakelen. Wat ik wel graag wil is de mensen bedanken die zich altijd enorm voor onze stichting heb ben ingezet. Ik heb met een heleboel mensen te maken gehad, en met de meeste heb ik prima contact gehad. Als je mij vraagt of dit het me allemaal waard is geweest zeg ik volmondig ja. Alleen mijn afscheid had ik liever iets anders gezien. Ik vind niet dat ik dit na achttien jaar hard werken verdiend heb." HEILOO - De volgende voorwerpen zijn bij het politiebureau in Heiloo als gevonden opgegeven: enkele sleutels, meerkleurige sjaal, gsm Sony, horloge met kleurige band, gekleurde halspor temonnee met inhoud, rechter grijze handschoen, zilveren herenhalsketting, kinderportemonnee bruin met inhoud, cognackleurige damesbril. In Limmen is gevonden een zilveren kinderarmbandje naamplaatje 'Natas- ja'. Verloren werden: VW autosleutel in leren hoesje, grijze aktentas, grijze por temonnee met inhoud, diverse pasjes, bruine handtas met inhoud, bos met 6 a 7 sleutels. In Akersloot werd verloren een gsm Nokia. Gevonden werden 7 a 8 sleutels aan label 'Boedapest', 7 sleutels aan ring'. HEILOO - Zaterdag 16 december is er in zwembad 't Vennewater afgezwom men voor de onderstaande zwemdiplo ma's A-diploma: Ruby Hogenes, Chris v.d. Gulik, Esmee Hageman, Co Ploegaert, Annemarie Eykel, Nicole Broers, Tessa Pit, Wouter Vrolijk, Chic- cho van Zaal, Bart Waterdrinker, Martijn Linck, Jeroen van Willigen, Iris Tamis, Wendy Vreeburg, Tinka Swin- kels, Marisa Czeyki, Lennard Prinking, Anna de Groot, Anna Ranzijn, Nina Haazelager, Timon Tlomacrewski, Sjoerd van den Bos, Tim en Bram Hoo- geveen, Frouke Niesert, Simon Lee- rink, Alexander Smit, Janneke de Rid der, Daniël Beukers, Edwin Sisanovic, Daphne Hoedjes, Jesse Koopman, Emily v.d. Haagen, Kim Schonenberg, Sjoerd Seekeles, Jofel en Flynn Joche- ma, Yamilla Smit en Alfred Lüttje. B- diploma: Pascal van Wanrooy, Wietske de Waard, Kelly Pieters, Milann Veldink, Wouter Tuinstra, Mechteld Arnold, Mitchell Schlaap, Robin Haak, Dennis Ooms, Suzanne Smit, Kevin Johansen, Charlotte Maas, Joep Brouwer, Amber Buyten, Dennis Janse, Mark Kooijman, Rens Althuis en Jos Gaarthuis. C- diploma: Claudia Tóth, Judith Suiker, Yaelle Vleugel, Rooerick Treskes, Leandra van Opzeeland, Matthijs Kaandorp, Sanne Pepping, Judith Schipper, Inge de Moor en Vincent Admiraal. Overlevings-diplo- ma Brons: Frank Noorlander, Joyce van Duivenvoorde, Thijs en Sophie Kuys, Theo Schipper, Joy van Wooning, Rong Zwemmer, Boyd Vleugel en Laura Lute. Zilver: Lenneke Beeldman, Floor Welling en Rhino Beets. Goud: Denise Seignette, Leonie Admiraal, Job Valkering, Robbin Suiker, Tessa Klaassen en Boyan Blanchard. CASTRICUM - Maandag 15 januari start het winterprogramma van de Plusactiviteiten van het Bonhoeffer college. Er zijn diverse leuke cursussen, zoals bridgen, dozen en mappen maken, fietsonderhoud, Grieks op vakantie, kalligraferen, neurolinguï- stisch programmeren, t'ai-chi en com putercursussen. Cursussen astrologie, psychologie en perkamentkunst zijn in voorbereiding. Verder zijn er cursussen effectief om gaan met kinderen, ouder worden, homeopathie, bloesemremedies en Afrikaanse percussie. Over al deze activiteiten kunt u infor matie inwinnen via tel. 0251-659119. De cursussen worden gegeven in het schoolgebouw aan de Pieter Kieftstraat 20. ALKMAAR - Gonny van Dongen exposeert van 5 januari tot 4 april een aantal van haar bloemaquarellen op de derde verdieping van het gebouw van de GGZ aan de Oude Hoeverweg 10 te Alkmaar. De aquarellen van Gonny van Dongen kenmerken zich door een open en hel der kleurgebruik en zijn daardoor heel herkenbaar. Zij schildert voornamelijk bloemen, maar ook dieren en land schappen. Tevens werkt zij in opdracht. Voor meer informatie kunt u bellen met Gonny van Dongen, Van Merlen laan 8 te Heiloo. Haar telefoonnummer is 072-5334033. Ingezonden brieven mogen maximaal 350 woorden zijn. De redactie behoudt zich het recht voor om brie ven in te korten of te weigeren. Anonieme brieven worden niet geplaatst. Gladde straten en wegen De Holleweg is glad. Houden zo, zegt Heiloo. Bij een vorige gladheid werd mijn geparkeerde auto gegrepen door een slippende auto. Mijn auto had een groté deuk, de andere auto raakte total loss. Het antwoord van de gemeente op mijn vraag waarom de Holleweg niet wordt ontdooid: 'De Holleweg is geen doorgaande weg'. Nou, moet je die grote vrachtkarren de Holleweg maar eens zien gebruiken als sluiproute. Ook wagens van de gemeente met hijskraan en al rijden hier langs. Vandaag of mor gen rijdt zo'n ding mijn huis binnen. Iedereen heeft wel eens een pak boter en een brood nodig. De winkel is niet om de hoek, dus je moet op stap, en dan val je je een breuk. En als een medebe woner, omdat hij toch met de strooiwa gen op weg is, de Holleweg even mee- bestrooit, krijgt hij een reprimande van de gemeente! De Holleweg is een bolle weg, bestraat met mooie steentjes, die wél spekglad worden. Nee, niet asfalteren, maar ont dooien. Een kilo zout kost niet zoveel. Tiny de Graaf Heiloo EG MOND - De 29ste editie van de Nike Egmond Halve Marathon op zon dag 14 januari wordt anders dan an ders. Een nieuw traject zal het uiterste vergen van elke deelnemende atleet. Door de renovatie van de Noord- Boulevard zullen zowel start als finish plaatsvinden op de Zeeweg van Eg mond aan Zee. In tegenstelling tot voorgaande jaren zullen de lopers bij de hoofdstrandafgang bij de vuurtoren direct het Noordzeestrand bereiken. Tot voorbij Bakkum volgen de deelne mers massaal het strand. Na acht kilo meter wordt via een loodzware beklim ming van de eerste duintoppen het Noordhollands Duinreservaat bereikt. Via de Van Oldenborghweg volgt bij Bakkum aan Zee de oversteek van de Castricummer Zeeweg. Het heuvelach tige traject door de duinen wordt daar na over onverharde duinpaden ver volgd. Via de Van Oldenborghweg en een laatste klim op de Bloedweg wordt Egmond aan Zee weer bereikt. Het parcours door het Noordhollands Duinreservaat is daarnaast ongekend zwaar. Een klim 'buitencategorie' vormt de entree naar dit duingebied. Al snel volgt een tweede, iets minder zwa re klim. Later volgen vlakke gedeelten, maar in de laatste kilometer speelt de Bloedweg als scherprechter. Deze exact 21.1 km lange halve mara thon wordt begonnen met de start van de vrouwen prominenten om 12.00 uur. Bijna tien minuten later starten de mannen en op het zware strandpar- cours zullen de eerste vrouwen reeds ingehaald worden. Wie de afstand van 21 kilometer te lang vindt, kan deelnemen aan de trimlopen over 3 of 7 kilometer. Deze lopen heb ben een nieuw traject en van begin tot eind zullen de deelnemers in eigen tempo de loop kunnen volbrengen. De start en finish zijn onder de vuurtoren tegenover hotel Sunny Home. Direct na de start van de vrouwen prominen ten gaan deze trimlopers van start. Zij lopen over het strand richting Bergen. Op de terugweg is in het traject de zeer fascinerende klim tegenover hotel Bellevue naar de Noord-Boulevard opgenomen. Duizenden toeschouwers ontvangen daarna de lopers bij de finish. Inschrijven is op de dag van de loop mogelijk in de sporthal en bij VV Egmóndia. Na afloop ontvangt elke deelnemer die de afstand binnen een uur volbrengt een fraaie plaquette aan hanglint. Bij de 29ste Nike Egmond Halve Marathon is de limiet van ÏO.OOO in schrijvingen voor de 21 km loop nog niet bereikt. De voorinschrijving heeft wel een record van 9500 deelnemers opgeleverd. Om die reden zal het op 13 en 14 januari nog mogelijk zijn voor de 21 km prestatieloop in te schrijven. Wie zich ter plekke meldt zal dan nog mee kunnen doen. Na-inschrijving voor de 21 km is mogelijk op zaterdag 13 janu ari van 14.00 tot 18.00 uur" in hotel Zuiderduin en zondag 14 januari vanaf 9.00 uur in de sporthal van Egmond aan Zee of de kantine van vV Eg móndia. Het inschrijfgeld inclusief de huur van een chip bedraagt f35,-. In Egmond aan Zee wórden op 14 januari zeker 10.000 deelnemers ver wacht. Daarom heeft het organiserende Le Champion een uitgebreide buspen deldienst vanuit Alkmaar en Heiloo opgezet om de sporthal van Egmond aan Zee zonder files te kunnen berei ken. Tussen 9.45 uur en 11.45 uur zullen die dag ruim twintig bussen rijden vanaf de A en P Hypermarkt aan de Wendelaarstraat in Alkmaar alsmede vanaf winkelcentrum 't Loo, NS-station Heiloo en Het Baafje in Heiloo. Deze bussen zijn ook bestemd voor suppor ters, toeschouwers en bezoekers van het subtropisch zwembad in Egmond aan Zee. Buskaartjes kunnen bij ver trek gekocht worden voor de prijs van f. 5,- (retour). Voor het geregeld laten verlopen van het parkeren vraagt de organisatie nog een aantal medewerkers uit Heiloo of Alkmaar. Als herinnering ontvangt men een Nike Egmond T-shirt. Aan meldingen: tel. 072-5338136. De halve marathon van Egmond loopt dit jaar over een heel nieuw parcours. EGMOND - Geestgronden, Egmonds historisch tijdschrift, jaargang 7, num mer vier is uit. Het tijdschrift is een uit gave van de Stichting Historisch Egmond (SHE) en wordt drie maal per jaar verspreid. Geestgronden heeft tot doel het vastleggen en verspreiden van informatie en kennis over het Egmond- se verleden van prehistorie tot heden. Geestgronden opent met het artikel 'Begraven in de Slotkapel' van de ama teur-historicus Jos Hof. Sinds januari 1984 is hij als vrijwilliger en sinds okto ber 1988 ook als bestuurslid voor de Stichting Restauratie Slotkapel actief. Zijn uitgebreid onderzoek naar gege vens over de zerkenvloer van de kapel resulteerde in 1994 in een overzicht van graven, zerken en tussen 1451 en 1817 begraven personen. Speciaal voor Geestgronden heeft Jos Hof een algemeen overzicht gemaakt van graven in de Slotkapel en belicht hij enkele prominente personen, die in de Slotkapel begraven liggen, nader. In dit artikel wordt onder andere aan dacht besteed aan graaf Jan van Eg mond ('Manke Jan') en zijn gemalin Magdalena van Weerdenburg en aan de oudste grafzerk in de Slotkapel, die van Jan II van Egmond. Kees Blaauboer brengt de betrokken heid van Egmonders bij de berging van De Cycloop in herinnering. 'De Cy cloop werd op 2 januari 1855, na voort durend met stormweer geworsteld te hebben, bezuiden Zandvoort hoog op het strand geworpen'. Het lukte de reders G. de Groot en J. Conijn uit Egmond aan Zee om het schip half mei 1855 vlot te krijgen. Aan de hand van drie afbeeldingen van strandingen laat Kees Blaauboer de schaalvergroting in de scheepvaart zien. Piet Groen en Rob Leijen hebben in vorige uitgaven van Geestgronden artikelen geschreven die betrekking hadden op Egmond tijdens de Tweede Wereldoorlog. Bij het onderzoeken van bronnen stuitten ze op strandingen van vinvissen, al dan niet ten gevolge van ontploffend oorlogstuig. In het artikel 'Vinvissen op het strand' wordt aan dacht besteed aan een aantal strandin gen van vinvissen in Nederland. Het artikel 'Bollenteelt op de Eg- mondse Geestgronden' is van de hand van Jan Hopman. In dit vervolg van zijn serie artikelen over de bollenteelt beschrijft hij de komst van bestrijdings middelen, de gevolgen van de mechani satie en de samenwerking met colle ga's. Cor Oorthuijsen heeft voor de vijfde aflevering van 'Egmondse monumen ten' een viertal foto's gemaakt van stolpboerderijen in de dorpskernen. In de rubriek 'Vraag en aanbod' wordt aandacht besteed aan het boekje 'Jan Dekkers en zijn werken' dat in 1999 gepubliceerd werd door Dekkers' we duwe Lucy van Leeuwen. Beeldend kunstenaar Jan Dekkers (1919-1997) verbleef eind jaren vijftig enige tijd in Egmond aan den Hoef, waar hij in de rooms-katholieke kerk aan de Herenweg de kruiswegstaties schilder de. Foto's van deze werken zijn zowel in het boek als in de rubriek 'Vraag en aanbod' opgenomen. Deze gevarieerde uitgave van Geestgronden sluit af met 'Kort Nieuws' en 'Register 2000'. Nadere informatie over Geestgronden kunt u krijgen bij mevrouw Hannie de Vries, tel. 072-5061817. Bloemenaquarel van Gonny van Dongen. HEILOO - Dat een passe-partout een aquarel, tekening of foto tot een mooi geheel maakt, kunt u ervaren tijdens de workshops die binnenkort in Heiloo georganiseerd worden. Lijstenatelier Inzet geeft in februari en maart passe- partoutworkshops. In twee avonden van 19.30 uur tot 22.00 uur worden de deelnemers de fijne kneepjes van het passe-partoutsnijden geleerd. Tijdens de inleiding kunt u onder vakkundige leiding zelf oefenen. Gereedschap hoeft u niet mee te nemen, want u kunt gebruikmaken van de aanwezige passe-partoutsnijders en materialen. De deelname kost f75,-, inclusief mate rialen. Het aantal deelnemers per workshop is beperkt. Atelier Inzet vindt u aan de Raad- huisweg 10 in Heiloo. De workshopda ta zijn voor workshop 1 maandag 5 en 2 februari en voor workshop 2 maandag 19 en 26 maart. ALKMAAR - Bij de Gezondheids- wijzer staat dit keer de ziekte diabetes (suikerziekte) centraal. Het aantal mensen met diabetes mellitus neemt de laatste jaren sterk toe. Een op de twin tig volwassenen heeft diabetes. Symp tomen die kunnen wijzen op diabetes zijn het hebben van dorst, veel plassen, gewichtsverlies en het voortdurend moe zijn. EGMOND - De boulevard van Eg mond aan Zee is op zaterdag 13 januari wederom het decor van start en finish van de vierde editie van de cyclospor- tieve strandrace voor mountainbikers: Egmond-pier-Egmond. Deze nog jonge fietstocht over het strand naar de pier van IJmuiden blijkt een goede greep van Le Champion te zijn. Nu voor het derde jaar georganiseerd, heeft het eve nement in de voorinschrijving al een belangstelling van enige duizenden deelnemers. Behalve een wedstrijd, die vorig jaar door Gert-Jan Theunisse gewonnen werd, is het peloton van cyclosportie- ven voor de organisatie misschien nog belangrijker. Hier gaat het om de eigen prestatie, die door middel van een elec- tronische chip wordt vastgelegd. De organisatie is goed, bij pech is er hulp, en ongevallen zijn nog niet voorgeko men. Gezien het ervaren deelnemers veld verwacht Le Champion ook dit jaar geen problemen. Inschrijving is mogelijk op de dag zelf tegen betaling van f 40,- van 09.00 tot 12.00 uur in de sporthal aan de Wa- tertorenweg te Egmond aan Zee. Om 13.00 uur wordt er gestart. Voor diege nen die hun mountainbike met de auto naar Egmond brengen zijn er gratis parkeermogelijkheden in de omgeving van de sporthal. Daar zijn ook kleed- en douchemogelijkheden, terwijl er eveneens een voorziening is om de fiets weer schoon mee naar huis te nemen. Voor inlichtingen kunt u bellen met Frits Reek, telefoon/fax 023-5389651,of e-mail f.reek@wxs.nl. EGMOND - Vorige week donderdag werd tussen 13.30 en 21.00 uur ingebro ken in een huis aan de Zeeweg. De die ven kwamen binnen door een ruit aan de achterkant van de woning te vernie len. Het huis werd doorzocht. Onder andere computers en geld werden gestolen. EGMOND - De politie heeft vrijdag- vond een 20-jarige jongeman uit Egmond-Binnen en een 16-jarige jon gen uit Eindhoven aangehouden. Deze twee worden verdacht van diefstal van een personenauto en van diefstal van dieselolie. Rond 23.15 uur kwam er bij de politie een melding dat er brandstof werd ge stolen uit de tanks van twee vrachtwa gens op een bedrijfsterrein aan de Weg over de Bisschop. De vermoedelijke daders waren weggereden in een eer der die dag in Heiloo gestolen auto. De bemanning van een politieauto zag de gestolen auto op de Zeeweg rijden. Het voertuig reed Castricum in, maar werd uit het oog verloren. Enige tijd later kwamen de verdachten over de Zeeweg aanlopen. Op grond van het opgegeven signalement werden zij aan gehouden. De gestolen auto werd op het Tulpenveld in Castricum aangetrof fen. Galerie Om de Noord Tekeningen, aquarellen, olieverfschil derijen en grafiek van Ewoud de Groot en anderen, te zien aan de Prinses Marijkestraat la in Egmond aan Zee van donderdag tot en met zondag van 12.00 tot 18.00 uur. Galerie Conny van Kasteel Tot en met 28 januari overzichtsexposi tie van voorafgaande en volgende exposities. Te zien aan de Noorderstraat 4, donderdag tot en met zondag van 15.00 tot 19.00 uur. Dorpshuis Hanswijk Expositie van werk van Annemarie Kuster, te zien in het dorpshuis aan Hanswijk 1. Zaterdag 13 januari Muziekvereniging Eensgezindheid, huis-aan-huis actie in het Block- hovepark en plan Oost. Dozen of bun dels gereed zetten op de rolemmer-ver- zamelplaatsen, voor 9.00 uur. (geen plastic zekken). Elke zaterdag Gymnastiek- en Turnvereniging Hei loo, container op parkeerterrein achter de Moeder Godskerk tussen 10.00 en 12.30 uur. Maandag t/ni vrijdag De Springschans, Sluijsweijdt 9 en Breedelaan 6. Brengen tussen 8.45 en 15.30 uur. De Zuidwester, Boekenstein 43. Tijdens de schooluren. Ook gebruikte kleding. Muziek Dansschool Heiloo, Het Veld 1. Tussen 9.30-12.00 uur en 14.00- 19.30 uur. Benedictusschool, J.P. Hasebroekweg 21.Tussen 8.45-15.30 uur. Maandag t/ni zaterdag Stichting Ouderenwerk Heiloo, contai ner achter het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2„tussen 9.00 en 17.00 uur. Dagelijks Hockeyvereniging De Terriërs, kantine op sportpark Het Vennewater. Alle dagen tussen 17.00-21.30 uur, behalve op woensdag: 13.30-18.00. In het week end bovendien tussen 10.00-17.00 uur. Willibrordschool, container naast A&P, hoek Westerweg/Ewislaan. HSV, container op parkeerterrein sportpark Bayershoffweg, ingang aan De Omloop. Foresters, container bij sportvelden aan de Vennewatersweg 23. Scouting Nederland, Victoriegroep Alkmaar-Heiloo, container nabij club gebouw De Bolder, hoek Kerkelaan Westerweg. Base- en softbalclub Double Stars Heiloo, container bij het clubhuis op sportpark Het Vennewater, tijdens trai ningen en wedstrijden.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2001 | | pagina 6