Plan voor enquête naar draagvlak voor diftar-proef van de baan Ambulant jongerenwerkster Samuel valt bij jeugd goed in de smaak Maarten Asscher te gast in literair jazz-café Aankoopplannen? Broekman Gemeente moet opnieuw om de tafel met bewoners Bosrank en Harrelaers 072 5331895 ro>amï min; Wh KMA V BORDEN Vbs Makelaardij NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN Uw huis verkopen? Redactie, acquisitie en administratie: j Drukkerij uitkijkpost bv 24 JANUARI 2001 66e JAARGANG NO. 155 'Echte' weigeraars Geslaagd C- HACHMANG Politie verkoopt gevonden fietsen Boekenmarkt Trefpunt Waterschap brengt waterlopenstelsel oostelijk Heiloo in kaart Tel. 072-515 08 88 www.hal ma kelaard ij.nl HighLow nieuwe naam popkoor Cursussen in het Trefpunt ...thuis in Heiloo. De Hoefsmid 5-1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 Openingstijden kantoor: maandag t/m vrijdag: 8.00-17.30 uur Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 0226 331020 (Nieuw nummer Rodi verspreiding bv) De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 16.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Redactionele kopij en advertentie-opgave moeten uiterlijk maandag om 15.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 87,cent (excl.BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden n rpj» aanzienlijk lagere mm-prijzen. c=^ i> D=^ w verzorgt tevens al uw drukwerk; van briefpapier tot full-color brochures. Vraag offerte! HEILOO - Er komt geen enquête naar het draagvlak voor een proef met dif- tar. Dat is de uitkomst van de vergade ring van de commissie grondgebiedza ken I vorige week donderdag. Met de instemming van de opnieuw overvolle publieke tribune verwezen de commis sieleden, met uitzondering van Rob Opdam van de VVD, het plan naar de prullenbak. Een volstrekt overbodig plan, zo oor deelden de commissieleden. Want vol gens hen is het wel duidelijk dat er op het ogenblik in Heiloo geen draagvlak voor een proef met diftar bestaat. Dat getuigen alleen al de handtekeningen van 4456 huishoudens, die ingeleverd werden bij het Actiecomité Diftar Nee!. Woordvoerder en inspreker Hans Boon van dit comité liet bij aanvang van de vergadering een kratje vol hand tekeningen zien aan wethouder Juup Wuijster-Schuddeboom, dit om aan te tonen dat die handtekeningen echt bestaan, hetgeen eerder openlijk betwijfeld werd door de wethouder. Boon op zijn beurt twijfelde openlijk aan de kennis die er momenteel bij de gemeente is over diftar. „Wij zouden het plan graag om willen draaien," zo stelde hij voorafgaand aan de feitelijke vergadering voor. „Wij zouden graag met het college, de gemeenteambtena ren en de raadsleden diepte-interviews en een enquête willen houden over hun kennis van diftar, hun inzichten, hun contact met de bevolking en hun over tuiging van het draagvlak." Ander systeem voor diftar PvdA'er Roelof Bos had een geheel andere kijk op de zaak. „Het probleem zit 'm niet alleen in de diftar-kwestie, maar gaat ook over de relatie tussen het bestuur en de burger. De commotie rond diftar is eigenlijk een opstand tegen een bestuurlijke stijl." Bos her haalde een opmerking die hij ook al in de gemeenteraadsvergadering van de cember had gemaakt, dat het wellicht beter is de invoering van diftar door een andere portefeuillehouder te laten behandelen. Verder pleitte hij ervoor om ook eens te gaan kijken naar een ander systeem voor de invoering van diftar. Tot nu toe is er alleen maar gesproken over invoering van gediffe rentieerde tarieven op basis van aangeboden- hoeveelheid, op basis van gewicht dus. Maar er zijn ook andere mogelijkheden, aldus Bos. Bijval voor dit idee kwam van Tom ten Hoope van Heiloo 2000. Na alle commissieleden gehoord te hebben, zag wethouder Wuijster er van af gedetailleerd op alle vragen in te gaan. Wel hield zij een hartstochtelijk pleidooi om samen toch vooral te pro beren die afvalberg te verminderen en om hét afval beter te scheiden. Want feit is dat wanneer in Heiloo het afge lopen jaar het afval beter was geschei den, als gft, oud papier, glas en textiel apart waren aangeboden, het de gemeente f 277.000,- had gescheeld aan verwerkingskosten. Tevens moest de wethouder het hoofd buigen richting Actiecomité Diftar Nee! door de bewering in te trekken dat dit comité zich vooral door emoties had laten leiden, en niet door inhoude lijke argumenten. Alle commissieleden verklaarden zich, op de uitdrukkelijke vraag van de wet houder, bereid om de komende tijd intensief deel te nemen aan tal van ronde tafel-gesprekken met zoveel mogelijk vertegenwoordigers uit de bevolking van Heiloo, om zo te dicus- siëren met en vooral te luisteren naar de burgers en op die manier hun voor- en tegenargumenten wat betreft diftar te inventariseren. Want alle commissie leden bleven wel achter het eenmaal genomen besluit staan: de invoering van diftar. HEILOO - Van de in totaal 9000 huis aansluitingen in Heiloo hebben er in totaal 155 geweigerd mee te werken aan het aanbrengen van weeg-chips op de grijze en groene rolemmers. Dat blijkt uit cijfers die de gemeente heeft over het aanbrengen van deze meet- voorziening op de afvalbakken in de laatste maanden van het afgelopen jaar. In totaal zijn er bij 334 huishoudens in Heiloo geen chips op de rolemmers aangebracht. Daaronder vallen dus de 155 'echte weigeraars', de andere huis houdens waren vergeten de bakken buiten te zetten of waren niet thuis in die periode. HEILOO - Op 24 januari is plaatsge noot Arjen Mosselaar afgestudeerd in de studierichting fiscaal recht aan de Universiteit van Amsterdam. HEILOO - Sinds maart vorig jaar heeft Stichting Jeugd en Jongeren Hei loo een ambulant jongerenwerkster in dienst. Deze Beulah Samuel (26) voelt zich prima thuis tussen de Heiloose jeugd. Op de fiets rijdt zij langs plekken waar de jongeren elkaar ontmoeten. Hoewel ze in het begin nog wel eens bang was om op deze wijze het contact met de jeugd te zoeken, lijkt de ergste angst inmiddels wel verdwenen. Toen de ambulant jongerenwerkster vorig jaar werd aangenomen, had zij er eigenlijk nog geen idee van wat zij moest doen. „Ik werd tot mijn grote verbazing aangenomen," vertelt ze. „Voor die tijd werkte ik in Den Helder, bij het Bureau Nieuwkomers. Dit is een soort informatiepunt voor vluchtelin gen en asielzoekers. Zij krijgen daar maatschappelijke begeleiding en wor den bijgestaan bij juridische procedu res. Uiteindelijk was ik het een beetje zat om steeds dezelfde problemen aan te moeten horen. Ik wilde gewoon iets heel anders!" Dat zij dat 'anders' in Heiloo kon krij gen werd haar duidelijk na haar eerste werkzaamheden. „Ik moest op de jon geren afstappen, mijzelf voorstellen en maar afwachten hoe zij op mij zouden reageren," aldus Beulah Samuel. In middels maakt zij naast haar bezoeken aan de jeugd een inventarisatie van wensen en behoeften van de jongeren. Extreme overlast „Ik probeer een tussenpersoon te zijn tussen de jeugd en bijvoorbeeld de ge meente," legt ze uit. „Ik houd dossiers bij, heb contact met de gemeente, neem een kijkje hoe een 'hangplek' is inge richt en probeer het voor de jongeren zo aangenaam mogelijk te maken. Daarnaast ga ik 's avonds op pad om een praatje te maken met de jeugd. Uit een doodgewoon praatje kun je soms al een goed idee halen." De jongeren uit Heiloo lijken de komst van Beulah Samuel inmiddels wel geac cepteerd te hebben. Volgens haar eigen zeggen komt dit ook door de manier waarop zij zich opstelt. „Ik wil mijzelf absoluut niet opdringen," laat ze weten. „Alhoewel ik nog geen jon geren met echte problemen ben tegenge komen, hoort de begeleiding daarvan eigenlijk ook niet'bij mijn werkzaamhe den. Ik zou er, mede gezien de voorkennis die ik heb opgedaan tijdens mijn vorige baan, wel op ingaan wanneer iemand aan geeft dat er een problemen zijn. Maar de jongeren laten natuurlijk niet alles los, ook niet bij mij." Overigens vindt Beulah Samuel niet dat de Heiloose jeugd extreme overlast ver oorzaakt. „Zeker nu niet, met dit koude weer," lacht ze. „Ze zitten veel liever bin nen, lekker bij de kachel." Overigens is de jongerenwerkster in contact geweest met diverse wijkverenigingen. Ze heeft wel eens een vergadering bezocht en pro beert bij klachten te bemiddelen tussen de bewoners en de jeugd. Het contact met de politie omschrijft de ambulant jongerenwerkster als 'prima'. Wanneer er vanuit de politie vragen zijn gaat Beulah Samuel hier direct mee aan de slag. „Ik sta ook hier tussen de jongeren en de instanties in," windt ze. „De vertrouwensrelatie tussen mij en de jongere is echter heilig. Wanneer iemand bekent iets vernield te hebben zal ik dat dan ook nooit doorgeven aan de politie. Ik probeer in dat geval of ik een bemiddelende rol kan spelen, zodat beide partijen toch vrede kunnen hebben met de afloop." Maarten Asscher. (Foto Mark KohnJHollandse Hoogte) HEILOO - Zondag 4 februari vindt voor de tweede maal dit winterseizoen het Literair Jazz-Café plaats, ditmaal met Maarten Asscher. Deze schrijver en dichter werd geboren in 1957 en stu deerde rechten in Leiden. Hij verdiepte zich tijdens zijn studie onder meer in auteursrecht, een specialisme waarin hij zijn kennis van het recht kon combi neren met zijn liefde voor literatuur en kunsten. In mei 1998 werd hij directeur kunst van het Ministerie van Onder wijs, Cultuur en Wetenschappen, waar hij beleidsmatig actief is op het bredere terrein van de kunsten. In 1993 debuteerde Asscher als schrij ver met de verhalenbundel 'Dodenei land' en in 1994 als dichter met 'Verbarium'. In 1995 volgde daarop de verhalenbundel 'Strindbergs dood'. Het meest recente werk van Asscher verscheen in 1999, de novelle 'De Verstekeling'. Het belooft een boeiende zondagmor gen te worden, mede door de inbreng van het Opus 4 Kwartet, de vertrouwde musici van het Literair Jazz-Café. Een en ander vindt plaats in restaurant Klein Varnebroek, De Omloop 22 in Heiloo. De aanvang is om 11.00 uur (zaal open 10.30 uur) en de toegangsprijs bedraagt f 12,50, inclusief koffie. Voor kaartver koop kunt u terecht bij boekhandel Deutekom. Telefonisch kunt u kaarten bestellen en informatie krijgen bij J. Schuuring, tel. 072-5115511. INSTALLATIEBEDRIJF - Badkamerinstallatie - Centrale verwarming - Dakbedekking - Loodgieterswerk Droonecampstraat 13 1851 TH Heiloo Telefoon 072-533 50 85 Werkplaats: Holleweg 19 Beulah Samuel. (Fotostudio Starfield) Tevreden over de initiatieven van de gemeente Heiloo is Beulah Samuel zeker. Zij vindt dat de gemeente goed haar best doet om iets voor de jeugd te betekenen. Momenteel is de ambulant jongerenwerkster in samenwerking met de plaatselijke jeugd bezig om een fotoproject op te starten. Jongeren die regelmatig op straat te vinden zijn, maar ook in Buk Buk of Tendenz zor gen voor portretfoto's die tijdens een expositie in het gemeentehuis tot een kennismaking met de overige bewo ners van Heiloo moet leiden. „Volgende week ga ik met een aantal jongeren naar de wethouder. Daar kun nen zij hun wensen en behoeften door geven en tevens kennismaken. Ik vind dit een stap in de goede richting. De uitkomst van zo'n gesprek is natuurlijk nooit te voorspellen, en het is afwach ten wat er met de wensen van de jonge ren wordt gedaan, maar het begin is er tenminste." HEILOO - In navolging van andere districten begint de politie van de afde ling Heiloo met de verkoop van gevon den fietsen aan particulieren. Uiteraard zijn aan de verkoop van deze fietsen regels verbonden. Een van deze regels is dat fietsen alleen worden verkocht aan gedupeerden die aangifte van dief stal van hun fiets hebben gedaan na 1 januari 2001. De verkoop zal plaatsvinden op het politiebureau van Heiloo op elke eer ste zaterdag van elk kwartaal. De eer ste fietsverkoop is op 7 april. Om 10.30 uur start de verkoop. Voorafgaand kun nen tussen 10.00 en 10.30 uur de fietsen worden bekeken. Er kan dan een bod op de fiets worden gedaan. De fietsen worden aan de hoogst biedende verkocht. Na afloop bestaat de mogelijkheid de fiets te voorzien van de postcode van de nieu we eigepaar. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met het politiebureau van Heiloo, tel. 0900-8844. HEILOO - Op zaterdag 27 januari wordt er van 10.00 tot 13.00 uur een tweedehands boekenmarkt gehouden in het Trefpunt, aan de Abraham du Bois-hof 2 in Heiloo. De opbrengst is zoals altijd bestemd voor de door de Stichting Ouderenwerk georganiseerde sociaal culturele activiteiten en goede doelen. Wanneer u nog boeken en pla ten over heeft, dan is daar dus een goede bestemming voor. U kunt bellen naar 't Trefpunt, tel. 072- 5331297, dan worden de boeken of pla ten bij u opgehaald. U mag natuurlijk uw spullen ook zelf naar 't Trefpunt brengen. HEILOO - Het vastleggen van de-hui dige situatie om te bekijken wat de knelpunten zijn in de waterbeheersing. Dat is waarom waterschap Het Lange Rond op dit moment het hoofdwater systeem en de stuwen in oostelijk Heiloo laat inmeten door een ingeni eursbureau. Het gaat om de Oos- terzijpolder en dat is globaal gezien het gedeelte van Heiloo dat ten oosten van de spoorlijn ligt. Soms is het nodig dat de medewerkers van het ingenieursbu reau, die de meetwerkzaamheden uit voeren, gebruik maken van particulier terrein. Door een ruilverkaveling is in dit gedeelte van Heiloo een nieuwe situ atie ontstaan, die tot nu toe niet gede tailleerd in kaart is gebracht. Wat het waterschap nu doet, is de veranderin gen goed in kaart brengen. Op de nieuw ontstane situatie laat het water schap nauwkeurige berekeningen los. Zo kan aan het licht komen dat er op sommige plekken te krappe duikers zijn of dat bepaalde waterlopen te smal zijn. Als dit soort problemen boven komen drijven, neemt Het Lange Rond maatregelén om ze op te lossen. 'Schouwverzwaring' In principe zet het waterschap alle slo ten op de kaart. Het is daarom mogelijk dat er mensen zijn die een zogeheten 'schouwverzwaring' krijgen. Dat wil zeggen dat zij een sloot moeten gaan onderhouden, die voorheen niet op de kaart van het waterschap voorkwam. Dat de sloot er straks wel op staat, heeft vooral als voordeel dat er beter gecontroleerd wordt en een sloot of beek niet meer onopgemerkt kan ver dwijnen. Hoe meer waterlopen er zijn, hoe beter de mogelijkheden tot water berging en afvoer. Burgers die een schouwverzwaring krijgen, ontvangen deze zomer, als het voorgenomen besluit ter visie gaat, een brief van het waterschap. Zij hebben dan de mogelijkheid om schriftelijk bezwaar aan te tekenen bij het water schap. Aan de andere kant zullen er ook mensen bij zijn die een verlichting van de schouwplicht staat te wachten. Het beleid van het waterschap is name lijk om ook de natuur een kans te geven haar gang te gaan. Van waterlopen waar de maaiboot door heen vaart, hoeft de aangrenzen de perceeleigenaar straks alleen nog maar de taluds te onderhouden en wordt hij vrijgepleit van zijn taak ook een deel van de sloot schoon te hou den. De kant mag tegenwoordig best een beetje begroeid zijn. Dit reduceert de kans op afkalving en geeft de natuur meer ruimte. Het waterschap adviseert zijn ingelan den de schouwborden in de gaten te houden. Meer informatie over het waterschap is ook te vinden op de web site: www.hollandsnoorderkwartier.nl. RSGROEP NVM Kennemerstraatweg 129 te Heiloo tel.: 072 5335330 'Met 4 kantoren actief in de regio! (Alkmaar (2), Heiloo en Heerhugowaard). VAN DER Makelaar sinds 1933 lwww.vanderborden.ni HEILOO - Het nieuwe popkoor van Heiloo trok dinsdag 16 januari een groot aantal belangstellenden. Dankzij de enthousiaste inzet van Martine Schouten en Brigitte van Trigt over steeg het aantal belangstellenden alle verwachtingen. De 63 aanwezigen wis ten aan het eind van de middag, die onder leiding stond van Jasper Teule, driestemmig een nummer van de Blues Brothers ten gehore te brengen. Het popkoor, dat de naam HighLow heeft meegekregen, verzorgt in juni in De Melkweg in Amsterdam een optreden. Jongerenwerkster Beulah Samuel wordt op handen gedragen door de jeugd. (Fotostudio Starfield) vergadering van 13 september vorig jaar hebben ingestemd met de plannen voor de woningen achter de Bosrank en de Harrelaers, daarom was dat nu zo in het plan opgenomen. Verkoop van een strook grond aan de bewoners van de Harrelaers zou volgens de wethou der niet gelukt zijn, omdat deze daar eenvoudigweg niet op gereageerd had den. Dat de bewoners niet voldoende betrokken zouden zijn bij de plannen werd ook door de wethouder bestre den. Volgens haar was er met hen 'uit puttend gepraat'. Een honend gelach van de publieke tribune werd haar deel. De commissieleden toonden zich be reid om de wethouder wat meer 'band breedte', meer ruimte om te onderhan delen over groenstroken en aantallen woningen, te geven, zodat Wuijster opnieuw met de belanghebbende be woners kan gaan praten. Ton van Dril van GroenLinks was sowieso van me ning dat bij een inbreilocatie als deze het aan de omwonenden is om de rand voorwaarden te stellen. Had de wet houder eigenlijk wel zin om met hen verder te praten, zo vroeg hij zich af. Roelof Bos van de PvdA concludeerde dat de zeventien aanpassingen wel na inspraak, maar niet in overleg met de bewoners waren gedaan. HEILOO - Tussen de bestaande en de nieuwe percelen aan de Bosrank en Harrelaers komt een zes meter brede groene buffer, om de privacy wat meer te waarborgen. Dit stuk plantsoen zou dan eigendom moeten worden van de bewoners van de bestaande en de nieuw te bouwen woningen, aan beide kanten ieder drie meter. Alle leden van de commissie grondgebiedzaken I kon den afgelopen donderdagavond in stemmen met de eventuele verkoop van die grond. Verder voelden D66 en de VVD wat betreft woningbouw achter de Harre laers het meest voor acht twee-onder- een-kapwoningen, GroenLinks wilde vijftien goedkope huurwoningen, de PvdA zag het liefst drie blokken van vier woningen en Heiloo 2000 vond dat de wethouder dat zelf maar moest uit zoeken. De commissie boog zich vorige week over de aangepaste plannen rond het winkelcentrum 't Hoekstuk en de loca tie Zeskant. Het is de bedoeling het winkelcentrum te slopen en nieuw te bouwen, met daarboven ongeveer 45 woningen. Daarnaast komen er op de plek van de bibliotheek, die naar de Westerweg verhuist, en de voormalige schoolgebouwen nog eens 73 wonin gen. Wel of geen inspraak En ook al had de gemeente eerder la ten weten de plannen op zeventien punten te hebben aangepast, afgelopen donderdag bleek dat zowel de bewo ners van de Bosrank als die van de Harrelaers maar matig te spreken waren over het overleg dat met hen gevoerd was. Beide insprekers namens deze twee wijken pleitten - met succes, zo bleek later - nogmaals voor een groene afscheiding tussen de wijken. Namens de Woningstichting en Hoek stuk-bewoners maakte de heer van Dam ook zijn ongerustheid kenbaar. Zij vrezen vooral het laden en lossen bij het winkelcentrum (volgens het plan vindt dit echter ondergronds plaats) en voelen meer voor een bouw hoogte van maximaal twee lagen, omdat de geplande nieuwbouw op het winkelcentrum dicht op de huurwonin gen ligt. Alle insprekers voelden zich ronduit overvallen door de berichten in de media dat de plannen 'rond' waren. Wethouder Juup Wuijster-Schudde boom kaatste de bal meteen terug naar de commissieleden. Zij zouden in de HEILOO - In het Trefpunt zijn er nog plaatsen vrij bij de cursus 'Kijk op kunst'. Het doel van deze cursus is hulp bieden bij het kijken naar kunst, zodat het een manier wordt om kunst beter te zien, te begrijpen en te waarderen. De cursus begint op maandag 26 februari, van 9.30 tot 11.30 uur en duurt drie les sen. Kosten f 37,50. Ook in het weekeinde is er veel te doen in het Trefpunt. Op zaterdag 10 maart start de cursus 'Schrijven is Blijven'. Onder begeleiding van een docente schrijft u uw verhaal aan de hand van het thema 'Mijn leven in Heiloo'. Aan het einde van de cursus, die acht maal op zaterdagochtend van 10.30 tot 12.00 uur is, worden de verhalen in een boek je samengebonden. De kosten van de cursus zijn f 75,-, inclusief gebruik van een computer. Op zaterdagmiddag 17 maart is er tus sen 14.00 en 15.00 uur een demonstra- tieles zelfverdediging/werken aan je conditie, georganiseerd door karatever- eniging Funakoshi. U kunt gratis ko men kijken en meedoen. Vanaf zater dag 24 maart kunt u elke zaterdag tus sen 14.00 en 15.00 uur meedoen. De kosten zijn f 25,- per maand. Voor in formatie of aanmelden kunt u bellen met Aktief 55 plus, tel. 072-5331297. Zeeweg 2.0,1852 CR Heiloo inCo@v0smakelaardij.ni www; vosmakekardij.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2001 | | pagina 1