Zonnebloem op de bres voor de samenleving NOG VIER OPERATIES EN DAN LACHT HIJ OOK WEER AAN DEZE KANT m Activiteiten Limmen Adressen Limmen mm Jongerencentrum Conquista Bridgeclub Limmen Peutermaand in bibliotheken Expositie Limmen Creatief Bibliotheken CAL gaan samen Vierde bosloop in Castricum Drie nationale records voor Arend Koet Damclub De Broeikas SV Yredeburg Handbal Meervogels Politieberichten Limmen HSV Limmen nieuws T'ai chi bij Vrouwen van Nu Politieberichten Akersloot Nieuwe Plusactiviteiten Brandwonden behoren tot de meest ernstige ongevallen die een mens kunnen overkomen. De behandeling is vaak pijnlijk en langdurig. Daarnaast ontstaan in veel gevallen ontsierende littekens die voor het slachtoffer blijvende gevolgen hebben, zowel lichamelijk als geestelijk. De Nederlandse Brandwonden Stichting trekt zich het lot van deze mensen aan en helpt door: het ondersteunen van onderzoek ter verbetering van de behandeling; de nazorg aan brandwondslachtoffers uit te breiden; het geven van voorlichting over preventie van brandwondongevallen; het instandhouden van de Nationale Huidbank. Postbus 1015 1940 EA Beverwijk Tel.: (0251) 27 55 55 Giro: 20 21 22 Bank: 70.70.70.643 'f LIMMEN - Kinderen van 4 tot en met 12 jaar kunnen bij jongerencentrum Conquista op zaterdag 27 januari van 10.30 tot 12.30 uur de mooiste sieraden maken met behulp van Krimpi Dinky. Je mag zelf kiezen wat je maakt en welke kleur(en) het krijgt. Entree f 1,50. Tieners van 12 tot en met 15 jaar kun nen zaterdag 27 januari naar de disco. Zij kunnen helemaal uit hun dak gaan op de nieuwste hits en goeie ouwe nummers. Van 19.00 tot 23.00 uur staan de deuren open. De toegang is gratis. Jongeren vanaf 16 jaar kunnen op don- derdagaivond meedoen met de dart competitie, van 19.30 tot 22.30 uur. Vrijdag en zaterdag is Conquista open van 20.30 tot 01.00 uur. Deze zaterdag is het Goud van Oud-avond. Kom lek ker swingen op de beste nummers uit de jaren '70 en '80, of gezellig aan de bar hangen. Gratis entree. LIMMEN - Onderstaand de uitslagen van de wedstrijden gespeeld op 17 januari door bridgeclub Limmen: A- lijn: 1. Dolmans - Bolweg 65.6, 2. Korff - Straathof 63.4,3. Stark - v.Toorenburg 56.3. B-lijn: 1./2. Valkering - Witting en v. Roest - Strauss 57.1, 3./4. Fam. Mor- cus en v. Bellen - v. Bergenhenegouwen 55.8. C-lijn: 1./2. Balkenende - Min en Hoeksema - Kops 57.9,3. Goedhart - de Wit 57.5. D-lijn: 1Brinkhorst - Tuinstra 61.1,2. Fam. de Nijs 56.1,3. Balkenende - Hulsebosch 53.2. E-lijn: 1. Wagenaar - Roes 62.5,2. Fam. Segerius 56.8,3. Fam. v.d. Storm 54.3. LIMMEN/AKERSLOOT - De bibliot- heken in de regio hebben de maand februari uitgeroepen tot peutermaand, om peuters en hun ouders nog meer te laten genieten van boeken. Peuters die in de maand februari lid worden van de bibliotheek krijgen een leuke attentie. Het lidmaatschap voor deze groep is gratis en er hoeven deze maand ook geen inschrijfkosten betaald te worden voor peuters. Het prentenboek 'Waar is Dikkie Dik!' van Jet Boeke staat centraal in de peu termaand. Jet Boeke kreeg voor haar gehele oeuvre de Kiekeboekprijs 2000. Dikkie Dik is de dikke rode poes uit Sesamstraat. Op vrijdagochtend 16 februari komt Jet Boeke bij de bibliotheken Limmen (9.00 tot 10.00 uur) en Akersloot (10.30 tot 11.30 uur) op bezoek. Zij nodigt peuters en ouders uit om mee te spelen met Dikkie Dik. Kaartjes zijn bij de bibliotheken te verkrijgen voor f 2,50 per peuter, zij mogen één volwassene gratis meenemen. De bibliotheken organiseren nog meer speciale activiteiten in de peuter maand. De peuterspeelzalen krijgen een collectie prentenboeken te leen om samen met de peuters van te genieten. In alle bibliotheken is een tentoonstel ling te zien van de leukste prentenboe ken. Voor ouders en opvoeders zijn er handige themalijstjes, lijstjes met voor leesboeken en boeken over opvoeden te vinden. Een van de deelnemers aan een eerdere editie van Limmen Creatief. LIMMEN - Op 3 en 4 maart houdt de Culturele Raad weer het jaarlijkse eve nement Limmen Creatief in Vrede- burg. Naast schilderijen, tekeningen, beelden, keramiek en foto's worden ook de meer artistieke vormen van handvaardigheid zoals zelfgemaakte poppen, kinder- of poppenkleding, bor duurwerk en andere vormen van hand werk, houtsnijwerk en smeedwerk ge ëxposeerd. Voor informatie en opgave voor deel name kunt u terecht bij de commissie Creatief van de Culturele Raad, tel. 072-5051774, 072-5051825 of bij de receptie van het gemeentehuis tel. 072- 5051456. REGIO - De besturen van de bibliot heken van Castricum, Akersloot en Limmen hebben besloten per 1 januari 2002 tot fusie over te gaan en één bibli otheekorganisatie te vormen. Het uit gangspunt is dat de huidige drie vesti gingen gehandhaafd blijven. Aanleiding voor de fusie is de overtui ging dat door schaalvergroting de kwa liteit van het bibliotheekwerk in het werkgebied verbeterd kan worden. Daarnaast is de komende samenvoe ging van de drie gemeenten per 1 janu ari 2002 een belangrijke reden. Dit jaar wordt deze samenvoeging voorbereid door een projectgroep, bestaande uit professionele krachten. Deze projectgroep werkt in opdracht van de drie afzonderlijke bibliotheek- besturen. Er wordt begonnen met het opstellen van een bedrijfsplan voor een nieuw op te richten stichting. Dit wordt ter toetsing voorgelegd aan enkele klankbordgroepen (besturen, perso neel). Ook wordt met de betrokken gemeentebesturen overlegd over de nieuwe bibliotheekorganisatie. De voorbereiding zal naar verwacht in juni afgerond zijn. De tweede helft van dit jaar zal worden gebruikt voor de invulling van nieuwe situatie, zodat vol gend jaar ook de bibliotheken één geheel zullen vormen. REGIO - De ruim 35.500 vrijwilligers van de Nationale Vereniging de Zonne bloem constateren een groeiende behoefte van ouderen, zieken en ge handicapten aan contacten waarin tijd voor aandacht is. Dat toont weliswaar de zin van het vrijwilligerswerk dat de Zonnebloem al jaren realiseert overtui gend aan, het is minstens zo zeer een teken aan de wand. Kennelijk is er een toenemend gebrek aan niet-georgani- seerde, spontane contacten waarin de een oog en hart heeft voor de ander en dat niet alleen als het zo uitkomt. Aan contacten die zijn gebouwd op echte belangstelling en daardoor helpen om in deze maatschappij mee te blijven tel len. Deze verschraling van aandacht is vol gens de Zonnebloem een keerzijde van de welvaart. De florisserende economie met prachtige groei- werkeloosheids- en koopkrachtcijfers, de zich in rap tempo ontwikkelende informatietech nologie, met de mobiele telefoon en in ternet voorop, de enorme prestatie drang en de om zich heen grijpende in dividualisering hebben tot gevolg dat mensen worden voorbijgelopen. In relaties, gezinnen, families, in de straat. Vooral de mensen die afhankelijk zijn. Zwaardere opgave Een ontwikkeling die de Zonnebloem grote zorgen baart en die de vrijwilli gersorganisatie met het jaarthema 2001 'Samen leven?' aan de orde wil stellen. Samen leven blijkt voor steeds meer mensen een steeds zwaardere opgave. Nog nooit waren de persoonlijke ont plooiingsmogelijkheden en vrijheden zo groot, maar tegelijkertijd is de vlucht in onder meer consumentisme en aan passing aan de ander nog nooit zo mas saal en vergaand geweest. Heel veel mensen maken steeds vaker keuzes omdat de ander die ook maakt. Er is een onthutsende vlucht in prestatie drang, kapitaalvergroting, uitgaven en zogeheten sociale verplichtingen: visite hier, visite daar, etentjes en ontspan ningsverplichtingen. De individualisering blijkt meer en meer een lege dop: mensen ontplooien zich niet als een zelfstandig denkend en handelend persoon die bijdraagt aan een leefbare samenleving, maar zinken weg in hebzucht, overactiviteit en zin loos vermaak, aldus de Zonnebloem. Als compensatie vluchten steeds meer mensen in allerhande therapieën, on der noemers als 'rebalancing' en 're- birthing'. Intussen blijven steeds meer mensen van elke noodzakelijke aan dacht verstoken. Vooral langdurig zie ken, lichamelijk gehandicapten en hulpbehoevende ouderen zitten daarbij in de hoek waar de klappen vallen. Vraagtekens bij leefbaarheid Kortom: er mogen gerust grote vraagte kens worden gezet bij de leefbaarheid van de samenleving. Er vallen schrij nende gaten van aandacht. Vooral in de zorg voor chronisch zieken, in de oude renzorg, de thuiszorg. Te meer daar de laatste jaren een groot aantal verple- genden de zorg verlaat. Vrijwilligers vullen die gaten zo goed mogelijk. En daarin zijn zij van letter lijk onschatbare waarde. De contacten die zij realiseren zijn voor veel mensen van levensbelang. Dat wil de Zon nebloem in dit Internationaal Jaar van Vrijwilligers onderstrepen. Blijft het feit dat de toenemende behoefte aan contact een harde boodschap is. Deze samenleving blijft in gebreke waar het gaat om noodzakelijke zorg en aan dacht. Als vrijwilligersorganisatie wil de Zonnebloem daarom een appèl richten aan de samenleving. Een leef bare, menselijke samenleving is alleen bereikbaar als mensen naar elkaar omkijken, zichzelf en elkaar serieus nemen. Dit alles kan alleen als wij de schaduwkanten van onze manier van leven en samenleven eerlijk onder ogen willen zien en daar consequenties aan verbinden. CASTRICUM - Op zondag 28 januari houdt AV Castricum de vierde van de jaarlijkse serie van vijf boslopen. Bij de eerste drie boslopen zijn veel sterke lopers uit Noord-Holland aan de start verschenen om te strijden voor de Heckett Cup. De start van de 10 en de 16,1 kilometer is om 10.30 uur. De lopers op de twee korte afstanden vertrekken vijf minu ten later. Vanaf 9.15 uur kan op De Duinloper aan de Zeeweg in Castricum voor deelname worden ingeschreven. Het inschrijfgeld voor de 16,1 kilome ter, inclusief een herinnering, bedraagt f 9,-. Zonder herinnering betaalt u f 6,-. Deelnemers aan de 10 kilometer kun nen voor f 8,- van start, terwijl de lopers op de 4 kilometer f 6,- baaien. Lopers op deze afstanden die geé?i herinnering wensen, betalen f 5,- voor de 10 en f 4,- voor de 4 kilometer. Voor de wedstrijdlopen zijn de tarieven f 8,- (10 km) en f 9,- (16,1). Kinderen jonger dan 12 jaar kunnen tegen bet aling van f 2,50 starten op de 2,3 kilo meter. Zij krijgen allen een herinne ring. Voor verdere inlichtingen belt u met Ruud Geutskens, 0251-650575. Gemeentehuis Limmen Tot en met 28 februari een expositie van werk van een groep Alkmaarse fij nschilders. Te zien in de publieke ruim tes van het gemeentehuis, Zonnedauw 4, op werkdagen van 8.30 tot 12.30 uur ën van 13.30 tot 17.00 uur, behalve op vrijdagmiddag. De Burgerij Op 27 januari Tiroleravond van de Uylenspieghels. Après-ski met live optredens en wedstrijden spijkerslaan, houtzagen en bonkenschillen. Gemaal 1879 Elke eerste zondag van de maand van 13.30 tot 16.30 uur is het gemaal aan de Fielkerweg 4 in Akersloot in werking te bezichtigen. Tevens expositie over watermolens, gemalen en archeologi sche vondsten. LIMMEN - In Zuidbroek (Groningen) werden het afgelopen weekend de nationale indoorkampioenschappen gehouden voor atletiekveteranen. Arend Koet van de atletiekvereniging Castricum deed mee in de categorie mannen 70-plus op de nummers 200 m hardlopen, hoogspringen en versprin gen. Op alle drie nummers verbeterde hij het Nederlandse record in zijn leef tijdsgroep in respectievelijk 32,25 sec, 1.30 m en 3.81 m. AKERSLOOT - De uitslagen van damclub De Broeikas van de interne competitie, gehouden op 16 januari, zijn als volgt: 1ste team: A. Roemeling - R. Veenstra 0-3, J. van Dijk - M. Twaalfhoven 3-0, G.J. Zonneveld - A. Broersen 1-1, C. de Wit - L. Ridder 0-3, G. Oud - R. Boelens 1-1. Stand: W. Broersen 11-26, R. Veenstra 8-24, G. Oud 8-16, A. Roemeling 11-16, L. Ridder 9-15, G.J. Zonneveld 11-12, A. Broersen 11-11, C. de Wit 11-10, M. Twaalfhoven 11-8, J. van Dijk 11-6, R. Boelens 6-5. 2de team: J. Stam - F. Zonneveld 0-3, G. Berkhout - C. van Diepen 3-0, J. Broersen - R van Diepen 0-3, R. van Bohemen - M. Kerssens 0-3, B. Pragt - J. Snijder 0-3, W. Laan - B. Boots 0-3. Stand: M. Kerssens 12-26, F. Zonneveld 12-26, J. Broersen 11-17, C. van Diepen 11-17, P. van Diepen 10-15, J. Snijder 10- 15, B. Pragt 11-13, G. Berkhout 8-12, R. van Bohemen 9-12, B. Boots 11-12, J. Stam 11-10, W. Laan 11-6. LIMMEN - Vrijdag 19 januari speelde Schaakvereniging Vredeburg ronde veertien van de interne competitie. J. Admiraal nam revanche op de jeugdige koploper K. Kramer via het agressieve Morra gambiet. Dit had succes toen Kramer op de zeventiende zet een dub bele aanval toeliet, waarna hij direct kon opgeven. E. Stolp ondervond op een pijnlijke manier de wreedheid van het schaak spel toen hij in een gewonnen stand wellicht uit vermoeidheid een misreke ning maakte en een volle toren weggaf tegen G. Hafkamp die deze buitenkans opgelucht benutte en de partij snel uit maakte. P van der Heijdt hield lang stand tegen H. Ebels maar moest toch ondervinden dat zijn twee pluspionnen niet opwogen tegen de extra loper van Ebels. J. de Graaf moest tegen zijn zin zijn meerdere erkennen in H. Levering, die zeer ingenomen was met dit resul taat en hier nog lang van nagenoot. K. Keijzer liet zijn stukken beter samenwerken dan T. Al die na groot materiaalverlies moest opgeven. B. Stolp leek beter uit de opening te ko men tegen R. Rommel, maar Rommel kende de voortzetting en wist feilloos de stelling remise te houden. In groep B neemt Duncan Keijzer steeds meer afstand van zijn belagers door te win nen van Samer Sofan. De uitslagen: Groep A: J. Admiraal - K. Kramer 1-0, G. Hafkamp - E. Stolp 1-0, H. Ebels - P. vd Heijdt 1-0, B. Kerkhof - R. van de Storm 0-1, B. Stolp - R. Rommel remi se, J. Levering - K. Aafjes 0-1, D. Aafjes -J.Tebbens remise, R. Termes - P. Zwart 0-1, J. de Graaf - H. Levering 0-1, T. Al - K. Keijzer 0-1, G. de Graaf - M. Kos 1- 0, N. Pepping - T. Admiraal 1-0, H. de Hoog -M. Wester 0-1, C. Pepping - E van Duin 0-1. Groep B: D. Keijzer - S. Sofan 1-0, M. Tijm - N. van Leen 1-0, M. van Rees - B. Blekemolen 0-1, T. Witkamp - E. Mooij remise, J. Duin - J. Valkering 1-0, I. Mooij - V. Kaandorp 1-0, J. Levering - B. Schijf 0-1, T. Castelein - W. van Leen 0-1M. Mooij - M. Koot 1-0. AKERSLOOT - De dames senioren 1 van Meervogels hadden tegen het Amstelveense Kwiek weinig in te bren gen. Vooral de doellatten moesten het zaterdagavond ontgelden, met meer zuiverheid in de schoten en minder bal verlies had er een beter resultaat in gezeten. De uitslag was 20-19 voor Kwiek. Na twaalf wedstrijden nog steeds geen punten, werk aan de winkel dus om vooral de eensgezindheid te bewaren en te zorgen dat de neuzen in een rich ting blijven staan. De keuze van het bestuur en de technische commissie om bijna alleen met eigen kweek verder te gaan heeft hier alles mee te maken. Positief is dat de vereniging, supporters en sponsors achter dit besluit staan. Mochten de dames onverhoopt degra deren dan zal ook iedereen achter ze blijven staan. Het heren senioren 1 team van Meer vogels had een goede start en via twee break-outs van William Kerssens kre gen de heren een 2-5 voorsprong. Hal verwege de eerste helft veranderden de aanvalspatronen van Celeritas en voor dat Meervogels dit door had liepen de gastheren weg van een 3-6 achterstand naar een 11-6 voorsprong. In de laatste vijf minuten van de eerste helft werd Meervogels geheel weggespeeld en ging met een achterstand van acht doel punten de rust in. Na rust werd het gat alleen maar gro ter. Na tien minuten in de tweede helft bedroeg de marge al tien doelpunten. In het laatste kwartier van de wedstrijd begon het weer te draaien bij Meer vogels. De gevaarlijkste man van Celeritas werd uitgeschakeld. Meer vogels vocht zich via Cees Brandjes terug van 22-14 naar 22-19. Dit had veel kracht gekost en er was te weinig tijd om het Celeritas nog moeilijk te maken. Via 23-20 werd het uiteindelijk 24-21. Een nederlaag die in het rijtje onnodige verliezen thuishoort. Spectaculaire reddingen De B-ééntjes hebben tegen Wasmeer thuis een goede wedstrijd laten zien, er werd weliswaar verloren en om zich veilig te stellen zal er gewonnen moe ten worden. Keeper Esther Krom onderscheidde zich bijzonder door spectaculaire reddingen. Yoni Dekker opende met een schitterend doelpunt uit de hoek. Anneke Veldt en Marit Blokker hadden vanaf de tweedelijn succes. Eindstand 4-8. De wedstrijd van de week werd onge twijfeld de thuiswedstrijd van dames Junioren Al, de debutant in de jeugddi- visie, tegen van Riet-Nieuwegein. In de eerste helft werden de dames wegge speeld. Ze kwamen 1-7 achter waarna een licht herstel volgde en een 3-8 rust stand. Na rust was het Meervogels die de gehele tweede helft domineerde, vooral door twee sublieme treffers van Ilse Hellinga en Yoni Dekker vanaf de cir kel. Annemiek Verduin scoorde uit de tweedelijn en Sanne Boots uit de hoek, waarna Wendy Kerssens uiteindelijk een 10-10 stand op het scorebord zette. Een dik verdiend punt voor de dames Junioren Al. Klaverjasdrive Vrijdag 26 januari is er een klaverjas drive in de handbalkantine aan de Boschweg te Akersloot. De kantine is open vanaf 19.30 uur. Vanaf die tijd kunt u inschrijven. Eerder inschrijven kan ook bij Tineke Krom, tel. 0251- 333355. De drive start om 20.30 uur. De drive en verloting zijn rond 23.15 uur afgelopen. Iedereen is welkom. LIMMEN - Op 20 januari werd omst reeks 01.20 uur door een onbekende automobilist een hekwerk van een wo ning aan de Uitgeesterweg geramd. Het voertuig was door de afrastering heen gereden en in een weiland tot stilstand gekomen. De wagen liep forse schade op. Op de plaats van de aanrijding wer den spiegels en een bumper aangetrof fen. Desondanks zag de bestuurder kans weg te rijden. Aan de hand van een getuige kon de veroorzaker wor den achterhaald. Er werd proces-ver baal opgemaakt. Gevonden: gouden schakel damesarm band en een Sony gsm; verloren: zilve ren halsketting, een bruine leesbril, huis- en fietssleutel aan een sleutelhan ger, kijk- en leesbril met donker mon tuur. LIMMEN - Hengelsportvereniging Limmen gaat een tweetal zeewedstrij den organiseren op het sluizencomplex van IJmuiden en op de noordpier te Wijk aan Zee. Indien het weer het toe laat zal de eerste wedstrijd op zondag 28 januari worden gevist vanaf de Noordersluis. De aaskeuze is vrij, er mag met twee hengels worden gevist, elk voorzien van maximaal drie haken. De wedstrijd duurt van 8.30 tot 11.00 uur, maar u kunt daarna gewoon door blijven vissen. Voor aas dient u zelf te zorgen. Opgeven is niet noodzakelijk. Zondagochtend om 7.15 uur bij garage Schilder is het vertrek. Inleg f 5,-. Inlichtingen bij Peter van der Heijdt, tel. 0251-310429. LIMMEN - Vrouwen van Nu, afdeling Limmen is weer gestart met lessen t'ai chi. De lessen vinden plaats op woens dagmorgen in Vredeburg, van 9.30 tot 10.45 uur. Er zijn nog enkele plaatsen vrij. De kosten voor elf lessen bedragen voor leden f 82,50, niet-leden betalen f 110,-. Inlichtingen en opgave bij Bea Uylenhoet, tel. 072-5054054. Op dinsdag 6 februari gaan de Vrou wen van Nu bowlen in Bowlingcentrum Heiloo. De aanvang is om 9.30 uur. De kosten bedragen f 15,- per persoon, inclusief koffie en gebak. Opgave bij Coby van Wees, tel. 072-5055810. AKERSLOOT - Op dinsdag 16 januari werd in de middaguren op de Boekei een snelheidscontrole gehouden. De maximum snelheid daar is 50 kilometer per uur. Er passeerden 993 automobi listen, van wie er 149 te hard reden. De hoogst gemeten snelheid was 85 kilo meter per uur. De eigenaar van een Opel Kadett con stateerde op 20 januari dat van zijn voertuig een wieldop was gestolen. Een andere wieldop lag in de nabijheid van de auto. De auto stond geparkeerd op de Lange Dresch. Verloren: gsm KPN Swing oranje. CASTRICUM - Het winterprogram- ma van de plusactiviteiten Bonhoef- fercollege is deze maand van start gegaan. Voor de cursussen 'Ontspan ningsmassage voor vrouwen', 'Vaar bewijs 1 en 2', 'Voetreflex-zonemassa ge' en 'Fotografie 4, digitale beeldbe werking' zijn nog enkele plaatsen vrij. In de bibliotheken liggen programma boekjes van de Plusactiviteiten. Voor informatie en inschrijving kunt u bellen met 0251-659119. Huisartsen Onder tel. 5051272 is altijd één van de doktoren bereikbaar. Tandartsen Tijdens het weekeinde en in de avon duren, uitsluitend voor spoedgevallen: tel. 06-53937620. Apotheek Limmen Kerkweg 29a. Geopend van 8.00 tot 18.00 uur. Tijdens het weekeinde en in de avonduren, uitsluitend voor spoed gevallen: tel. 5052620. Uitvaartverzorging Uitvaartverzorging Lia Groot, tel. 5053009. RIMA Regionale Instelling Maatschappelijke Dienstverlening, spreekuur: donderdag van 9.00 tot 10.00 uur. Direct bereik baar via de achteringang Dopheide van het gemeentehuis, Zonnedauw 4, ka mer 0.30 tegenover de kamer van de politie. Tel. 5055363. Stichting Regionale Thuiszorg Tel. 072-5127127 (24 uur per dag, 7 dagen per week), zie verder de rubriek Medische diensten Heiloo. Artsenlaboratorium Trombosedienst (Starlet) Prikpunt Zorgcentrum De Cameren, Vredeburglaan 1, dinsdag en vrijdag tussen 8.00 en 8.30 uur. Verloskundige M.C.G. Groot-Valkering, Hoogeweg 72, Heiloo. Spreekuur na tel. afspraak (5052635). Gemeente Limmen Zonnedauw 4, 1906 HA Limmen, tel. 5051456. Open van 8.30 tot 12.30 uur. Grof vuil Tel. 5413533. Indicatiecommissie Aanvragen voor thuiszorg, verzorgings- en verpleeghuiszorg bij Regiobureau Zorgindicatie, postbus 9331, Alkmaar, tel. 072-5670050. Ouderenwerk SWOL Secretaris mw. E. van Wieringen-van Wees, Oranjezon 3, 1906 VC Limmen, tel. 5051670. Unie van Vrijwilligers Voorzitter mw. T. Stroethoff-van Lieshout, Visweg 20. Inlichtingen (tus sen 18.00 en 19.00 uur) tel. 5051398. Openbare Bibliotheek Zonnedauw 2, 1906 HA Limmen, tel. 5052135. Openingstijden: maandag 14.00-17.30 19.00-20.30 uur woensdag 10.00-12.00 14.00-17.30 uur vrijdag 14.00-17.30 19.00-20.30 uur H. Corneliuskerk Pastor J. Oiling, tel. 5051275 en fax 5054503, spreekuur dinsdag 8.30 tot 9.15 uur, donderdag 16.00 tot 17.00 uur in de pastorie. Voor afspraken bellen. Diensten zaterdag 19.00 en zondag 10.00 uur. Secretariaat open vrijdag van 14.00 tot 16.00 uur, tel. en fax 5053793. Ned. Hervormde Gemeente Predikant ds. H.C. van het Maalpad, Ypesteinerlaan 19, Heiloo, tel. 5331473. Scriba J.P Hartog, tel. 5053403. Dienst: zondag 10.00 uur. Politiebureau Limmen tel. 0900-8844, geopend maandag van 9.00 tot 12.00 uur en donderdag van 14.00 tot 17.00 uur. Politiebureau Akersloot tel. 0900-8844, geopend maandag van 14.00 tot 17.00 uur en donderdag van 9.00 tot 12.00 uur. NEDERLANDSE BRANDWONDEN STICHTING Galerie 1719 Tot en met 3 februari expositie van schilderes Hanneke de Jager en beeld houwer Amiran Djanashvili. Donder dag, vrijdag en zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur en de laatste zondag van de maand van 14.00 tot 17.00 uur. Entree gratis. Adres: Verdronkenoord 29. Stedelijk Museum Alkmaar Tentoonstelling Van Pietje Bell tot Kippenvel, een expositie over de boe ken van uitgeverij Kluitman aan het Canadaplein 1. Openingstijden dinsdag tot en met vrijdag van 10.00 tot 17.00 uur, zaterdag en zondag 13.00 tot 17.00 uur. Toegang f 7,50, kinderen tot 12 jaar, groepen en houders van kortings pas f 3,75. Nederlands Kachelmuseum Van 1 oktober tot 1 april open op zon dag van 12.00 tot 16.00 uur. Toegang f 2,-, MJK en kinderen tot 12 jaar gratis. Bierkade 10, Alkmaar. GGZ Riagg Tot en met 4 april een expositie bloe- menaquarellen van Gonny van Dongen. Te bezichtigen tijdens de kan tooruren van de GGZ aan de Oude Hoeverweg 10, Alkmaar. Korenmolen Het Rode Hert Tot 3 februari expositie van Ton Ver- planke, beeldend kunstenaar en dich ter. De toegang is gratis, met rondlei ding in de molen f 3,50. Waterschap Het Lange Rond Tot en met maart de tentoonstelling van Jan Deckwitz, 'het oog wil ook wat'.Te bezichtigen aan de Arcadialaan 40 te Alkmaar tijdens kantooruren. Een doek van Hanneke de Jager.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2001 | | pagina 9