Sterrenkijkdagen werpen een blik in het heelal Muziek centraal tijdens 'Egmonds Bloemenzee' Activiteiten Limmen gelezen worden LIMMEN BERICHTEN Nieuwe VVD-afdeling CAL opgericht Holland Top Jeugd competitie Conquista neemt invalidenlift in gebruik Publiek uit zijn dak bij après-ski SV Vredeburg Politieberichten Akersloot Het bloemenvirus is weer in aantocht Open huizen-route bij ERA-makelaars Sans Atout Bridgeclub Limmen Uitleg belastingstelsel en salarisstrook Expositie bij Galerie Conny van Kasteel Handbal Meervogels Studiedag voor koorzangers Foresters laat punten liggen Noord-Holland Noord LIMMEN - Vorige week woensdag kwamen de VVD-afdelingen van Cas- tricum, Akersloot en Limmen bij elkaar in het Castricumse gemeentehuis. Eerst werd van 20.00 tot 21.00 uur in aparte kamers de laatste vergadering van elke afdeling afzonderlijk gehouden. Het financiële jaarverslag 2000 werd goed gekeurd, evenals de notulen van de vo rige vergadering. Daarna Jbegon in de raadszaal deel twee van de avond: de oprichtingsver gadering van de nieuw te vormen VVD-afdeling van de CAL-gemeente. Pierre Lommerse, voorzitter van de werkgroep die belast was met de voor bereiding, was verheugd over de flinke opkomst. Het voorstel tot het oprichten van de nieuwe afdeling had ieders instemming. Door de aanwezige leden werd een 'nieuw bestuur gekozen. Hierbij is Cas- tricum vertegenwoordigd door Pierre ■Lommerse als voorzitter, Eelco Wil- lems als vice-voorzitter en Ben Tem pelman als secretaris. Oud-penning- meester Piet de Boer (Castricum) heeft het penningmeesterschap doorgegeven aan Adriaan van Liempt, (Limmen). Voor Bakkum/Castricum is Alex Baard toegetreden tot het bestuur, voor Akersloot Martin Sluiter en Kees Kroone voor Limmen. Door de nieuwe penningmeester werd ingebracht dat Limmen in zijn laatste vergadering besloten heeft een extra spaarpotje te bestemmen voor de komende CAL- verkiezingen. LIMMEN - Zaterdag 3 februari wordt in sporthal d'Enterij de tweede speel dag georganiseerd van het Holland Top Jeugd Toernooi. Vanaf 9.30 uur treden de meisjes A, de jongens A en de jon gens B tegen elkaar in het strijdperk. Een mooie gelegenheid dus voor vol- leybalminded Limmen om talentvolle jongens en meisjes in de leeftijd van 14 tot 18 jaar aan het werk te zien. Zondag 25 maart wordt weer het jaar lijkse Onder-ons gespeeld in de sport hal aan de Hogeweg. Leden en spon sors van Oranje-Wit spelen op deze uitermate gezellige dag in gemengde t$ams tegen elkaar om de felbegeerde eerste prijs. Wil je deze dag niet missen, geef je dan snel op bij John Scheep maker, tel. 072-5054430. LIMMEN - Ze hebben er lang op moe ten wachten, maar komende zaterdag is het zover. Dan nemen medewerkers van jongerencentrum Conquista om 10.30 uur de nieuwe invalidenlift in gebruik, samen met welzijnswethouder Will Maréchal-Goossens. Hiermee gaat een lang gekoesterde wens van Con quista in vervulling. Het jongerencen trum is ruim een jaar bezig geweest met het verkrijgen van de financiële midde len voor de aanleg van de lift. Met de steun van negen fondsen, de gemeente Limmen en een sponsor is een bedrag van ruim f 11.000,- bijeengebracht. Na de ingebruikname van de lift is het tijd voor de wekelijkse activiteiten. Voor kinderen van 4 tot en met 12 jaar is er van 10.30 tot 12.30 uur een bingo. De entree is f 1,50 en er zijn leuke prij zen te winnen. Voor de tieners van 12 tot en met 15 jaar is er zaterdagavond een Trance Energy night, van 19.00 tot 23.00 uur. Jongeren vanaf 16 jaar zijn welkom op donderdagavond van 19.30 tot 20.30 uur en op zaterdag en zondag van 20.30 tot 01.00 uur in hun eigen jongerencafé. Zaterdag is daar een spe ciale cocktailavond. Voor de activitei ten van tieners en jongeren is de entree gratis. Met ingang van 4 februari is Conquista elke zondagmiddag open van 14.00 tot 17.00 uur. Iedereen die zin heeft in een gezellige middag is welkom. Dikke pret op de ciprès-ski van d'Uylenspieghels. LIMMEN - Afgelopen zaterdag stond de tussenavond van carnavalsvereni ging d'Uylenspieghels geheel in het teken van het après-ski. Kosten noch moeite werden gespaard om de sfeer van de Alpen en de 'gemütlichkeit' na te bootsen en een volle zaal te trekken. De Burgerij was tot een ware 'après- ski-hut' omgetoverd en af en toe viel er een flinke sneeuwbui op van de dansende massa. Hoogtepunt van de avond was wel de Alpen-driekamp, waarbij drie duo's uit verschillende alpenlanden streden om de eer,.Na de estafette van spijkerslaan, bonken schillen en boomstammen doorzagen kwam het duo Arie Groot en Rob Blom als winnaar uit de bus. Dj Harold aus Tirol, bijgestaan door co- assistent Johann Schiffmacher, zorgde niet in de laatste plaats voor een gewel dig scala van skihutfavorieten, dijen de hoofden kletsers en speciale effecten, waardoor het publiek boven op de tafels danste en geheel uit zijn dak ging. Aanstaande zaterdag gaan d'Uylen spieghels langs alle huizen in Limmen om statiegeldflessen en vreemde valuta op te halen. Afgelopen week heeft elk huishouden in Limmen een envelop in de bus gekregen met daarin een plastic tas en een brief. U steunt daarmee de vereniging die zich op haar beurt weer kan inzetten voor de gemeenschap. LIMMEN - Vrijdag 26 januari speelde schaakvereniging Vredeburg ronde vijftien van de interne competitie. K. Kramer verloor na vele ronden zijn eerste plaats aan G. Hafkamp, die hem pijnlijk nauwkeurig op de zwakke plek ken van zijn spelinzicht wees en een koningsaanval krachtig afrondde. J. Admiraal klom naar de tweede plaats door een snelle remise in de Siciliaanse drakenvariant tegen H. Ebels. E. Stolp en D. Schut vochten een interessante strijd uit, waarbij Stolp een sterke pion- nenaanval op de koning van Schut liet wegglippen en Schut het initiatief over nam. Toen zijn koningsaanval niet doorsloeg knapte er iets bij Schut en kon Stolp naar een gewonnen eindspel afruilen. K. Aafjes ging door een diep dal tegen B. Kerkhof en haalde opgelucht aderh toen Kerkhof de winnende zet niet zag en door fouten de partij zelfs moest opgeven. De jeudige K. Keijzer had een goede avond door verdienstelijk te winnen van J. Levering. J. de Graaf ver keert in een ernstige vormcrisis en zakt diep weg na een onnodig verlies tegen M. Kos. Uitslagen: groep A: J. Admiraal - H. Ebels remise, G. Hafkamp - K. Kramer 1 -0, E. Stolp - D. Schut 1 -0, P. v.d. Heijdt - R. v.d. Storm 0-1, K. Aafjes - B. Kerkhof 1-0, B. Stolp - D. Aafjes 1-0, A. Kaandorp - H. Levering 0-1, K. Keijzer - J. Levering 1-0, G. de Graaf - N. Pepping 1-0, M. Wester - T. Al 0-1, M. Kos - J. de Graaf 1-0, E. van Duin - T. Admiraal 1-0. Groep B: D. Keijzer - M. van Rees 1-0, S. Sofan - M. Tijm 1-0, B. Blekemolen - I. Mooij 1-0, J. Duin - N. van Leen 1-0, B. Schijf - T. Witkamp 0-1E. Mooij - W. van Leen 1-0, J. Valkering - V. Kaandorp IA), A. Zwart - M. Mooij 0-1, J. Levering - M. Koot remise. LIMMEN - Op zaterdag 27 januari werd 's morgens om 02.00 uur brand gemeld in een kledingcontainer aan de Vuurbaak. De brandweer zag kans de brand te blussen. Mogelijk is broei de oorzaak van de brand geweest. Op zondag 28 januari werd in een woning aan de Pagenlaan ingebroken. Hoewel de woning was voorzien van een alarminstallatie zagen de dader(s) toch kans een geluidsinstallatie met boxen uit de woning te stelen. De in stallatie werd door de dader(s) onklaar gemaakt waardoor kortsluiting ont stond. Gevonden: gouden schakelarmband, goudkleurige armband, zwarte gsm Nokia. Verloren: fietssleutel. AKERSLOOT - Op woensdag 24 janu ari vond omstreeks 08.00 uur op de westelijke rijbaan van de A9 een een zijdige aanrijding plaats. De bestuurder van een personenauto kwam op dat tijdstip in de berm terecht en kwam vervolgens in botsing met de vangrail en een praatpaal. Het voertuig kwam op zijn kop in de bermsloot tot stil stand. De 30-jarige bestuurder zag kans een ruit in te trappen en ongedeerd het voertuig te verlaten. Hij verklaarde later dat hij achter het stuur in slaap was gevallen. Verloren: leesbril met bruin montuur. ts» CU CU LIMMEN - Bij de leden van de Stich ting Bloemendagen Limmen begint het al weer aardig te kriebelen. Ze zijn dart ook alweer drie maanden aan het ver gaderen voor de komende bloemenda gen. Op maandag 19 maart zal de infor matie-avond gehouden worden in café de Lantaarn. Er zal een film vertoond worden van het afgelopen jaar en een van twintig jaar geleden en er is ruim schoots gelegenheid voor het stellen van vragen. Ook dit jaar zal voorafgaand aan de Bloemendagen weer de inzet van de bewoners gevraagd worden in de vorm van ritsers. Om een mozaïek te maken heb je hyacinten nodig. Deze worden vers van het land geplukt/gesneden. Dit noemt men ritsen. Vorig jaar hebben velen zich vrijwillig aangemeld en ook dit jaar zijn er veel mensen nodig. EGMOND - Van donderdag 1 tot en met maandag 5 februari wordt in sport hal de Schulp weer de tentoonstelling 'Egmonds Bloemenzee' gehouden. Bolbloemenkwekers componeren aan de hand van het thema 'muziek' prach tige composities van tulpen, hyacinten, krokussen, lelies en vele bijzondere bolgewassen. Naast het orkest van bloemen is er in een aparte tent de gezinsbeurs. Kin deren kunnen zaterdag en zondag van 13.00 tot 16.00 uur worden geschminkt en voor het eerst is er ook een kleine kinderboerderij, met onder andere gei tjes en konijnen. Er wordt ook muziek gespeeld. Donderdag, vrijdag en zater dag zijn er van 15.00 tot 18.00 uur regel matig optredens van jonge musici uit de regio. Kijkje in de keuken Wat er aan vooraf gaat om bolbloemen in deze tijd van het jaar al te laten bloeien, is te zien op zaterdag 3 febru ari. U kunt van 11.00 tot 16.00 uur een kijkje nemen bij Ton Bruin aan de Heilooër Zeeweg 7 in Egmond aan den Hoef. Dit bedrijf laat zien hoe tulpen worden gekweekt in de kas. Tevens zet loonbedrijf Denneman, gevestigd aan de Herenweg 6 in Egmond-Binnen, de deuren voor u open. De nieuwste agra rische machines, die onder andere nodig zijn om bollen te kunnen telen, worden hier tentoongesteld. Een plat tegrond met daarop aangegeven de plek van de beide bedrijven is te ver krijgen aan de kassa van de bloemen tentoonstelling. De openingstijden zijn van 10.00 tot 21.00 uur en maandag tot 17.00 uur. De gezinsbeurs is alle dagen geopend tot 19.00 uur en vrijdag is het koopavond tot 21.00 uur. Op donderdag, vrijdag en maandag krijgt elke volwassen bezoe ker (zolang de voorraad strekt) een gratis hyacint bij het verlaten van de bloemententoonstelling. Egmonds Bloemenzee vindt plaats in sporthal De Schulp aan de Visweg te Egmond-Binnen. Toegangsprijzen zijn f 7,50 voor volwassenen, f 5,- voor 65- plussers en f 2,- voor kinderen tot en met 12 jaar. Groepen van twintig perso nen of meer ontvangen- op de entree prijs een korting van 20 procent. De tentoonstelling is rolstoeltoegankelijk. Wilt u meer informatie, dan kunt u tij dens kantooruren bellen naar het plaatselijk VVV-kantoor, telefoon: 072- 5061362. HEILOO - In het weekend van 2 tot en met 4 februari worden in Nederland weer de jaarlijkse landelijke sterren kijkdagen gehouden. Dit keer is er sprake van een dubbel jubileum: de kijkdagen worden voor de 25ste keer georganiseerd in het jaar dat de NVWS (Nederlandse Vereniging voor Weer- en Sterrenkunde) haar honderdjarig bestaan viert. In Heiloo kunt u weer terecht op Vries wijk 122. Drie amateur-astronomen, Si mon van Leverink, Jan Tromp en René Marchand, staan dan op beide dagen van 20.00 tot 23.00 uur voor u klaar. Aanschouw - bij helder weer - met ei gen ogen de Orionnevel, kraters op de maan, de schijngestalte van Venus, de ringen van Saturnus en de manen bij Jupiter. De maan is tijdens de sterren kijkdagen half tot driekwart verlicht (het is 1 februari precies eerste kwar tier). Met een telescoop zijn dan vooral langs de grens van licht en donker op de maan tientallen kraters te zien, met fascinerende slagschaduwen. PlaneetboIIetje Op 2 en 3 februari staan de planeten Saturnus en Jupiter vlakbij de maan. Saturnus is de beroemde planeet met het ringenstelsel, maar weinigen heb ben die ringen echter met eigen ogen gezien. Nu is er gelegenheid om dat waar te nemen met een echte sterren kijker: je ziet het planeetbolletje zwe ven in de ringen. Jupiter is een erg indrukwekkende planeet in een kijker: je ziet een afgeplatte planeetbol met grillige wolkenbanden en aan weerszij den daarvan drie of vier heldere punt jes: manen die rond Jupiter bewegen. Begin februari is Venus een sikkel: on geveer 40 procent van de naar de aarde gekeerde kant van Venus is verlicht door de zon. Details zijn met een gewo ne telescoop niet zichtbaar, want Venus is omgeven door een egaal wit wolken dek. Onder dit wolkendek is het trou wens een echte broeikas met tempera turen tot 500 graden Celcius. Rigel en Betelgeuze Aan het begin van de avond zie je in zuidelijke richting, links onder de maan en de planeet Jupiter, het grote sterren beeld Orion met als helderste sterren Rigel en Betelgeuze. In het midden drie sterren op een rij. Daaronder een neve lig vlekje: de beroemde Orionnevel. Die laatste is met een verrekijker maar vooral in de telescoop een boeiende verschijning. Het is een gigantische gas- nevel tussen de sterren, waaruit nog steeds sterren geboren worden. Deze grote gaswolk bevindt zich op 1500 lichtjaar van de aarde. Boven Jupiter zie je de fraaie sterrengroep der Plei- aden: de verrekijker laat een aardige zwerm sterren zien en de telescoop toont er wel honderd. Mocht het weer niet zo goed zijn, dan is in elk geval informatie te krijgen over de hobby sterrenkunde, men kan ins trumenten bekijken en resultaten (foto's, dia's). Er is nu ook een exposi tie van sterrenkaarten waarvan vooral enkele oude exemplaren uit 1660,1690, en 1743 interessant zijn. Verder zijn er prachtige foto's te zien van de Hubble Space telescoop. Ook zijn er draaibare sterrenkaarten verkrijgbaar en zolang de voorraad strekt zijn deze kosteloos beschikbaar. Een impressie van Egmonds Bloemenzee. REGIO - De woning van uw dromen uitkiezen is geen sinecure. We hebben meer geld te besteden en ons wensen pakket is toegenomen. Tegelijkertijd is de hypotheekrente niet meer zo laag als een paar jaar geleden. De bomen groeien niet meer tot in de hemel. We kijken eerst goed om ons heen voordat we beslissen. Heel verstandig, vinden de ERA-makelaars in Nederland. Zij spelen hier op in met een landelijke open huizen-route. Normaliter vinden in het weekend geen bezichtigingen van huizen plaats. De open huizen-route van alle ERA- makelaars door het hele land heen stelt de koper op zaterdag 3 februari toch in staat om een huis bij daglicht te bezich tigen. Bovendien hoeven ze geen af spraak te maken, de verkopers weten dat ze tussen 11.00 en 15.00 uur bezoe kers kunnen verwachten. In een aantal gevallen zal de verkoper de kijkers zelf rondleiden. In andere gevallen zal een van de medewerkers ter plaatse zijn om de rondleiding te verzorgen. Vorig jaar werd dit idee door de 175 ERA-makelaars in Nederland gelan ceerd. Een tiende van alle deelnemen de woningen werd dankzij die dag ver kocht op of direct na de actiedag. De woningen die deelnemen zijn herken baar aan een speciaal opzetbordje boven op het bekende feRA-tuinbord, waarop staat 'Open huis zaterdag a.s.'. Verder zijn alle deelnemende wonin gen op te zoeken via www.era.nl. HEILOO - Bridgeclub Sans Atout heeft afgelopen maandag als volgt gespeeld: A-lijn: 1. fam. v. Diepen 67,1, 2. Schipper - Sprenkelink 62,9. B-lijn: 1 v.d. Linden - Pippel 67,9, 2. Nap - v. Steeg 57,9. C-lijn: 1. Kat - Smit 56,3, 2. De R. de Wildt - Boelhouwer 55,4. D- lijn: 1Roelofs - Bijlsma 63,9,2. v.d. Last - Cornelissen 56,9. E-lijn: 1. Hutten - Roerdinkkolder 59,6, 2/3. Hardeveld - Post, de Jager - Roozen 59,2. F-lijn: Fam. Zomerdijk 61,7, 2. Baars - Niele 59,2. LIMMEN - Bridgeclub Limmen heeft op 24 januari als volgt gespeeld: A-lijn: 1. Dolmans - Bolweg 60.3, 2. Keyzer - Keyzer 58.5, 3. Limmen - Vinckmöller 55.8. B-lijn: 1. Noom - Min 61.4, 2. v. Roest - Straus 56.4, 3. fam. v.d. Molen 55.4. C-lijn: 1Goedhart - de Wit 61.2,2. Fam. Kiebert 57.2, 3. Fam. van Wijk 56.3. D-lijn: 1. Brinkhorst - Tuinstra 57.9, 2. Balkenende - Hulsebosch 56.1, 3. Wieffering - Sonneveld 52.5. E-lijn: 1. Duindam - Heywegen 59.6, 2/3 Fam. Maas en Bult - Kaandorp 52.9. REGIO - Deze week kunt u de eerste salarisstrook van 2001 verwachten. Wat is het resultaat van de veranderingen van het belastingstelsel? Ziet u op de salarisstrook de door de regering geda ne beloftes terug? Heeft uw werkgever voldoende rekening gehouden met de nieuwe regelingen? Een antwoord op deze vragen kunt u krijgen tijdens een thema-avond die georganiseerd wordt door de afdelin gen onder het Vakbondsconsulentenge- bied Alkmaar van FNV Bouw. Deze vindt plaats op 9 februari in Hotel Zandhorst aan de Gildestraat 2 in Heerhugowaard. De aanvang is 19.30 uur, de zaal is open om 19.00 uur. B. Leine, een van de samenstellers van de jaarlijkse belastinggids FNV, zal deze avond op duidelijke wijze uitleg geven over de gevolgen van het nieuwe belastingstelsel voor u. EGMOND - Op vrijdag 2 februari wordt bij Galerie Conny van Kasteel een nieuwe expositie geopend. De kun stenaars Ernst Hesse en Anthonie Sas exposeren hun werk tot en met 25 maart in de galerie aan de Noorder straat 4 te Egmond aan Zee. Ernst Hesse werd geboren in Düssel- dorf en gaat uit van de elementen rust en kracht in zijn werk. Zijn beelden zijn van roestig ijzer, staal of brons vervaar digd. Daarnaast fotografeert Ernst Hesse veel tijdens zijn oriëntaalse rei zen. Zijn foto's hebben bijna altijd een binding met de natuur en met voedsel. Anthonie Sas werd geboren te Leeu warden. Hij laat op deze tentoonstel ling diverse schilderijen zien. De wer ken van Sas zijn met acryl met tempera op papier en daarna op katoenen doek gebracht. De openingstijden van de expositie zijn van donderdag tot en met zondag tussen 15.00 en 19.00 uur en volgens afspraak. AKERSLOOT - De dames senioren 1 van handbalvereniging Meervogels versloegen die van Huysmans LHC met 17-15. Vooral in de beginfase had den de dames problemen met het afma ken van de kansen die werden ge creëerd, waardoor LHC halverwege de eerste helft een 3-7 voorsprong had. Daarna was er een ommekeer. Keep- ster Laura Groenveld had met sublie me reddingen de schade beperkt, 3-7 tussenstand. Jeanet Krom, de topscoor- ster in deze wedstrijd, zette de inhaal race in, 4-7, Lindsay van der Eng zorg de vanaf de cirkel voor 5-7, daarna volgden twee doelpunten vanuit de tweedelijn van Annemiek Verduin en was de stand gelijk, 7-7. Door een strafworp kwamen de gasten weer op voorsprong, 7-8. De gevaarlijk ste speelster van LHC, Heieen Box- beid, vergrootte uit de hoek de achters tand, 7-9. Jeanet Krom was nu attent op de cirkel en het werd een spannende 8- 9 ruststand. In de eerste minuut van de tweede helft kwam de gelijkmaker 9-9. Een gemiste strafworp voorkwam dat Meervogels voor het eerst op voor sprong zou komen. Tot de tiende minuut na rust werd er om en om ges coord en bij de stand 11-11 volgden drie fraaie treffers van Marjolein Zoon, Evelien Oud en Jeanet Krom, 14-11. In deze fase was de Meervogels-doel- vrouwe in perfecte vorm en zij liet zien dat een goede keepster 70 procent van Gemeentehuis Limmen Tot en met 28 februari: expositie Alk- maarse fijnschilders in de publieke ruimtes, op werkdagen van 8.30 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17.00 uur, be halve op vrijdagmiddag, Zonnedauw 4. Gemaal 1879 Elke eerste zondag van de maand van 13.30 tot 16.30 uur is het gemaal aan de Fielkerweg 4 in Akersloot in werking te bezichtigen. Tevens expositie over watermolens, gemalen en archeologi sche vondsten. het team kon zijn. Marjolein Zoon wist de LHC-keerpster nog tweemaal te ver rassen. Evelien Oud toonde in de 28ste minuut haar klasse. Zij zette 17-14 op het scorebord. LHC kon nog eenmaal scoren en met de eindstand 17-15 was de eerste overwinning een feit. Trucendoos open De heren senioren 1 van Meervogels versloegen Fulmen Fidelitas met 33-17. Na de stunt in de bekerwedstrijd tegen Aalsmeer 2, die in de verlenging met minimaal verschil werd gewonnen, was het nu zaak de derde plaats op de rang lijst te behouden. Het nog puatloze Fidelitas werd het slachtoffer van deze scoringsdrift. Het was een wedstrijd waarin veel technisch handbal mogelijk was; de hele trucendoos kon geopend worden en vooral Jeremy Duin kon zich hierin uitleven. Met de stand 17-8 ging men rusten. Na rust ging Meervogels door en scoor de Jacco Kerssens viermaal op rij. William Kerssens wist de hoekverdedi- ging gemakkelijk te passeren, de ge broeders Out verrasten de Fidelitas- doelman veelal uit de tweedelijn en halverwege de tweede helft was het gat 13 doelpunten. De wedstrijd had alle spanning verloren en nu ging Meer vogels gemakkelijk naar een grote overwinning: 33-17. Inmiddels is be kend dat Kolping de volgende tegen stander in het bekertoernooi is. Deze derby op 6 september wordt met span ning tegemoet gezien. CASTRICUM - Zaterdag 3 maart is er in de Maranathakerk in Castricum een studiedag voor koorzangers. Deze dag, die georganiseerd wordt door Vocatie (werkgroep voor koorzangprojecten) is bedoeld voor iedereen met koorerva ring. U kunt een hele dag, van 9.30 tot 17.00 uur, zingen onder leiding van gerenommeerde dirigenten en zo ken nis nemen van repertoire dat u waar schijnlijk niet dagelijks zingt. De diri genten zijn André Kaart uit Haarlem en Piet Vessies uit Menaldum (Fries land). Het repertoire dat zij uitgezocht heb ben bestaat uit werken van componis ten uit de barok en de rococo, te weten Vivaldi, Gastoldi en Rathgeber. U kunt zich inschrijven tot uiterlijk 22 februari. Deelnemen aan deze dag kost f60,-. De informatiefolder kunt u opvragen via tel. 072-5320772. Dialoogvan Ernst EI esse. HEILOO - In de eerste competitiewed strijd na de winterstop moest Foresters- voetbal de punten aan koploper EVC uit Edam laten. In de eerste helft speel den beide teams wat onwennig, wat tot een onrustig spelbeeld leidde. Foresters was het meeste in balbezit, maar wist dit niet in kansen om te zetten. EVC daarentegen zette de eerste de beste aanval meteen in een doelpunt om, een vrije trap aan de rechterkant van het strafschopgebied werd scherp voor het doel gedraaid en de mee opge komen laatste man kopte ongehinderd binnen, 1-0. Het enige dat Foresters hier in de eerste helft tegenover stelde was een afstandschot van Mark Nies ten, die door de Edammer keeper ter nauwernood tot hoekschop kon wor den verwerkt en twee vrije trappen rond de zestien meter die beide in de muur belanden. Na rust waren het de rood-witten die duidelijk het betere van het spel had den. Er werd beter gecombineerd en er was meer overleg in de aanvallen. Dit resulteerde na een kwartier in de ver diende gelijkmaker. Niels Kok ging goed door op rechts en leverde een per fecte voorzet af op Maurice Stoffers, die met rechts beheerst binnenschoot 1 -1De volgende minuten leek het erop dat de Foresters door zou drukken en vroegtijdig een beslissing zou forceren. Ralf Mulder kreeg na een mooie pass de bal echter niet onder controle en ook Niels Kok kwam na een mooie solo net iets tekort. Het laatste kwartier van de wedstrijd vloeiden de krachten bij beide teams was weg en werd alleen de lange bal nog gehanteerd. Alles leek er dan ook op dat deze wedstrijd in een gelijkspel zou gaan eindigen, maar in de laatste minuut ging EVC er toch nog met de volle winst vandoor. Een Foresters- aanval werd door knullig balverlies on derbroken en in de daaropvolgende counter was keeper Nick van Aart kansloos op de kopbal van dichtbij, 2-1 Volgende week komt Duinrand S uit Schoorl naar de Egelshoek en zal het elftal van Fred Bisschot er alles aan moeten doen om de drie punten in Heiloo te behouden. Het tweede elftal boekte een knappe 3- 0 overwinning op VIOS uit Warmen- huizen. Een door blessures en vakantie gekortwiekt elftal begon zonder wissels aan deze toch zeer belangrijke wed- strijd. Na twintig minuten was het Maurice Kramer die de wedstrijd open brak. Kramer bracht de mooie diepte pass van Wijnand Visser in één bewe- ging onder controle en schoot beheerst in, 1-0. De rest van de eerste helft gebeurde er niets noemenswaardigs tot de laatste minuut. Daniël Roos speelde drie Warmenhuizer verdedigers voorbij al- vorens hij onreglementair werd gestuit. De toegekende vrije trap werd door dezelfde speler loepzuiver in de boven hoek gekruld, 2-0. Na rust bleef Fores ters het betere van het spel houden en wist het door een treffer van Edwin van Bronckhorst naar 3-0 uit te lopen. Hans Wiedewapper Naast de sportieve prestaties worden er bij de Foresters ook andere evenemen ten georganiseerd, zoals het jaarlijks terugkerende voetvolleytoernooi en voor de jeugd onder andere het jeugd kamp. In deze categorie valt ook het carnavalsfeest. Jaren geleden was dit een evenement waar menig Foresters- lid al maanden naar uitkeek vanwege de gezellige sfeer en de schitterende kostuums. Tegenwoordig moet Fores ters het echter' doen met mooie verha len van toen, wat voor een groep jonge Foresters-leden aanleiding was dit fenomeen weer nieuw leven te doen inblazen. Op zaterdag 24 februari vanaf 21.00 uur zal de tot d'Egeldonck omgedoop te kantine opengaan voor het grote spektakel. Kaarten voor dit feest zijn te bestellen bij Ellen Vos 072-5337177, Dennis Nanne 06-53275039, Marcel de Bock 072-5339421 en Jeroen Haanstra 06-20367114 en kosten f 5,-, hiervoor krijgt u tevens een consumptie. De mu ziek wordt deze avond verzorgd door Ruud Bos, die ook het feest na de wed strijd tegen Limmen verzorgde. Tijdens de avond zal er nog een prijs worden uitgereikt, door Prins Carnaval Hans Wiedewapper I, voor de best geklede persoon van de avond.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2001 | | pagina 13