Aanzoek climax op 25-jarig bowlingfeest 4YSTER I CAL - Gemeente Sueiios Gitanos 47,95 Pn Medische diensten |j .vul [li l: POLITIE fr.- Kerkagenda 39,50 DEUTEKOM UITKIJKPOST - 31 JANUARI 2001 BEDANKT Informatiebijeenkomst Ypsilon P #Jp« M i M B S IU J MN! Vrijwilliger belicht Spreekuur PvdA Eten in het Trefpunt in teken van vrijwilligers Stichting belangenbehartiging ug van start Cd-rom uitleg in bibliotheek HEILOO BERICHTEN Priesterzaterdag Standwerkers in 't Loo Heilooër Bridgeclub Hernando d HL"! VAN HE the ros Fusie nieuws Suenos gitanos door The Rosenberg Trio Het mysterie van het kapitaal CD van de week: O O Winkelhof 't Loo 53 Tel. 5335535 Boek van de week: Het mysterie van het kapitaal <^CE/y> Agenda Sporthal Het Vennewater Zwembad Het Baafje Doktersdiensten (uitsluitend voor spoedgevallen) Huisartsen te Heiloo (G.E. van Brug gen, H.H. den Engelsen, H.D. Grans- bergen, W. Hartong, S. Voskuil, C.W. Willeboordse en A.M. Kruize-Mosch): voor spoedgevallen 's avonds, 's nachts en in het weekeinde is de dienstdoende huisarts bereikbaar onder tel. 5339669. F.A. Poelakker en F. de Haan, huisart sen te Ypestein: voor spoedgevallen 's avonds, 's nachts 'en in het weekeinde is de dienstdoende huisarts bereikbaar onder tel. 5330077. Apotheken Sibilo, Pastoor van Muijenweg 17, tel. 5330200, ma t/m vr 8.00 tot 18.00 uur. Heylo, Stationsweg 53, tel. 5331070, ma t/m vr 8.00 tot 18.00 uur, za 9.00 tot 17.00 uur. Ypestein, De Krommert 14, tel. 5340200, ma t/m vr 8.00 tot 18.00 uur, za 11.00 tot 15.00 uur. Voor spoedgevallen is de Regionale Spoedapotheek 's avonds, 's nachts en in het weekend bereikbaar, locatie De Hoef, van Ostadelaan 248 te Alkmaar, tel. 5143060. Verloskundige J.F.M. Bugter, Haesackerlaan 41, Hei loo, tel. 5337531 (volgens afspraak). Tandartsen Doorkiesnummer van de tandarts- dienst bij spoedgevallen: tel. 5123889. Dierenartsen Dr. Schaap en dr. De Jong zijn te berei ken op tel. 5331606 (Commandeurslaan 1). Spreekuur werkdagen 10.30-11.30 en 18.00-19.00 uur, zaterdag van 11.00- 12.00 uur. Dierenkliniek De Kapel, J.A. de Rid der, Runxputteweg 24, Heiloo. Behan deling uitsluitend volgens afspraak. Dierenkliniek De Kattenberg, Wester- weg 125, Heiloo, fel. 5340550. Spreek uur werkdagen 13.30-14.30 uur, zater dag 10.00-11.00 uur en volgens af spraak. Stichting Regionale Thuiszorg Ampèrestraat 21, 1817 DE Alkmaar, tel. 072-5127127 (24 uur per dag, 7 dagen in de week). Thuiszorgwinkel: Geert Groteplein 8,1813 BM Alkmaar, tel. 5199265, geopend ma t/m vr van 10.00 tot 17.30 uur en za van 14.00 tot 17.00 uur. Gezondheidswijzer: Hertog Aalbrechtweg 5,1800 GH Alkmaar, tel. 5199214. Artsenlaboratoriuni Trombosedienst (Starlet) De prikpunten van Starlet in Heiloo zijn: Overkerck, Stationsweg 92c, werk dagen van 8.00 tot 8.30 uur. De Loet, De Loet 1, werkdagen van 9.00 tot 9.15 uur. Uitvaartverzorging Capella Uitvaartverzorging Heiloo eo, Henny Stoop, tel. 5320345. Na de onverwachte beëindiging van onze praktijk zijn er dermate veel lieve reacties, in allerlei verschillende vormen, bij ons binnen gekomen, dat mijn vrouw en ik niet in staat zijn iedereen persoonlijk te bedanken. Wij ervaren dit echt als een grote steun: bedankt. A'.L. Duijvestijn, huisarts ALKMAAR - Op maandagavond 5 fe bruari organiseert de vereniging Yp silon Noord Holland-Noord een Infor matieve bijeenkomst in Alkmaar. Deze avond zal H. Lodder, arbeidsdeskundi- ge bij het GAK, een inleiding houden over uitkeringen als WAO en WAJONG, de nieuwe belastingmaatre gel voor mensen met een uitkering en werken met behoud van een uitkering. Tevens is er daarna gelegenheid tot het stellen van vragen. De avond wordt gehouden in het Riagg-gebouw aan de Oude Hoever- weg 10 in Alkmaar. De aanvang is 19.30 uur, de toegang is gratis. 0e redactie van de Uitkijkpost is op de volgende uren bereikbaar: maandag en dinsdag van 9.00 tot 17.00 uur, donderdag en vrijdag van 10.00 tot 14.00 uur, tel. 072-5330175, fax 072-5335644, e-mail redactie@uitkijkpost.nl. ■1 Aangeleverde kopij wordt éénmaal geplaatst, afhankelijk van nieuwswaarde en exclusiviteit. De redac tie behoudt zich het recht voor om stukken te bewerken, in te korten, te verplaatsen naar een volgende editie of niet te plaatsen, een en ander mede afhankelijk van het advertentie-aanbod. ■1 Foto's en kopij, getypt en voorzien van naam e.i tel.-ir. van de afzender, kunnen tot uiterlijk maandag 16.30 uur aangeleverd worden bij het kantoor van de Uitkijkpost, De Hoefsmid 5 in Heiloo. In Limmen kan de kopij maandag uiterlijk tot 12.00 uur bij N. Admiraal, Bloemenhof 5, bezorgd worden. Het algemene postadres van de redactie is Postbus 68, 1850 AB Heiloo. De redactie stuurt geen foto's en floppy's retour. Deze kunt u aan de balie van de Uitkijkpost weer ophalen. U kunt eventueel een aan uzelf geadresseeerde en voldoende gefrankeerde envelop meesturen voor terugzending. bil I 5 li l I i Dit jaar is het Internationaal Jaar van de Vrijwilligers. Allerlei organisaties die met vrijwilligers werkenzullen dit jaar het belang van hun inzet nog eens extra naar voren brengen, en daarnaast zelf ook eens wat extra doen voor deze onbetaalde maar onbetaalbare krach ten. Ook in onze regio is een heel leger vrijwilligers actief, op allerlei fronten. De Uitkijkpost start daarom met een nieuwe, geregeld terugkerende rubriek, 'Vrijwilliger, onbetaald en onbetaal baar'. Naam: Ans Hermans. Geboortedatum: 29 december 1942. Geboren in: Amsterdam. Woont in Heiloo sedert: 1976. Werkt als vrijwilliger bij: Graag Gedaan, een activiteit van de Stichting Ouderenwerk Heiloo. Geeft tijdelijke hulp bij de verzorging van dieren, als de eigenaar ziek is. Hiervoor was ze vrij willigster bij vogelasiel Damland in Bergen en bestuurslid en honden- en kattenconsulente bij de Heilooër afde ling van de Dierenbescherming. Sinds: Werkt als vrijwilligster sinds 1991, toen zij in de WAO belandde. Hoeveel keer per week? De frequentie van het vrijwilligerswerk is heel ver schillend. Soms wekenlang niets, soms wekenlang twee maal per dag. Motivatie: Ans Hermans houdt van dieren en via Graag Gedaan kan zij zowel mens als dier helpen. Het is niet altijd alleen maar leuk, zegt ze. De vrij willigers worden ook geconfronteerd met mensen die op hoge leeftijd nog een jong dier nemen. Van tevoren kum nen zij echter weten dat ze óp een gege ven moment zo'n dier niet meer kun nen verzorgen. De vrijwilligers kunnen natuurlijk niet jarenlang een hond uit laten, dus dan moeten zij 'nee' verko pen. Heeft belangstelling voor: Het verzor gen van haar eigen honden, katten en konijnen. Sinds haar man niet meer werkt gaan ze elk jaar een paar maan den met de camper op pad, het liefst naar Scandinavië. Verder houdt ze van handwerken, lezen, fietsen en wande len. Toekomstplannen: Zo lang mogelijk doorgaan met wat ze nu doet. HEILOO - De gemeenteraadsfractie van de Partij van de Arbeid houdt spreekuur op donderdag 8 februari vanaf 19.30 uur. U bent welkom in de raadzaal of de collegekamer van het gemeentehuis, via de oude ingang aan de Raadhuisweg. Wie wil komen, kan het beste vooraf even contact opnemen met een van de raadsleden: Aad van IJperen tel. 072- 5339845, Roelof Bos tel. 5335747 of Gré Ris tel. 5332429. E-mailen kan ook: rbosheiloo@cistron.nl. HEILOO - Vrijdagavond 26 januari hebben in het Trefpunt ongeveer 75 mensen kunnen genieten van een oer- hollandse winterse maaltijd, zoals snert met roggebrood en spek. De maaltijden in het Trefpunt, die zes maal per jaar plaatsvinden, worden -zoals gewoonlijk uitstekend verzorgd door de koks van zorgcentrum De Loet en op een voor treffelijke manier opgediend door een aantal vrijwilligers. Het eten in het Trefpunt geldt voor de meeste mensen die alleen zijn of altijd met z'n tweeën als een welkome afwisseling van de dagelijkse sleur. Men ontmoet weer eens andere mensen. In alle opzichten dus: verandering van spijs doet eten! Dit jaar, het Internationaal Jaar van Vrijwilligers, worden steeds tien vrijwil ligers van het Trefpunt uitgenodigd om mee te eten. Zij krijgen de maaltijd aangeboden als blijk van waardering. Dit keer waren enkele vrijwilligers van de groep 'Gastvrouwen en gastheren' en van 'Graag gedaan' aan de beurt. Tussen de gangen door vertelden een paar vrijwilligers enthousiast over hun vrijwilligersactiviteit. Zo zei Ans Her mans van 'Graag gedaan', die honden uitlaat en ook andere huisdieren ver zorgt, dat deze activiteit bedoeld is als tijdelijke hulp in geval van ziekte of iets dergelijks. Ouderen, die op hoge leef tijd een huisdier nemen en deze op een gegeven moment niet meer kunnen verzorgen, zullen hiervoor echter een permanente oplossing moeten zorgen. HEILOO - De Stichting belangenbe hartiging uitkeringsgerechtigden is be gin januari officieel van start gegaan. Het bestuur bestaat uit voorzitter Jos Turk, secretaris en waarnemend voor zitter Ton Dijkman, penningmeester Frans Schouten en waarnemend pen ningmeester Bep Langedijk. Waarne mend secretaris is Joep de Boer. De stichting heeft zich ten doel gesteld cliënten te ondersteunen bij de verwer king van het feit dat men in een uitke ring is beland en alle gevolgen van dien. Tevens wil zij een spreekbuis zijn naar de gemeente. De stichting, die gehuisvest is aan de Bergeonstraat 30, is te bereiken op tel. 072-5339885, op maandag de gehele dag en van dinsdag tot en met vrijdag van 13.30 tot 17.00 uur. Donderdag 8 februari wordt er gestart met een rummikub-ochtend, vanaf 9.30 uur bent u welkom. Gastvrouw is Bep Langedijk. Woensdag 14 februari is er een klaverjasdrive. Deze begint om 19.30 uur. HEILOO - De maandelijkse cd-rom uitleg in de bibliotheek van Heiloo trekt elke keer weer nieuwe belangstel lenden. Voor hen die meer willen weten over bepaalde cd-roms en hun werking en voor hen die gewoon geïnteresseerd zijn, houdt de openbare bibliotheek Heiloo elke eerste dinsdag van de maand van 15.00 tot 16.00 uur een cd- rom uitleg. De uitleg heeft een open karakter: deelname is gratis en iedereen kan in en uit lopen. Elke keer komt in het kort aan de orde wat een cd-rom is en hoe deze wordt geïnstalleerd op de compu ter, daarnaast worden steeds enkele in het oog springende cd-roms behandeld. De eerstvolgende cd-rom uitleg vindt plaats op dinsdag 6 februari. Rond het thema 'Nieuw in de collectie van de bibliotheek' worden drie nieuwe en opvallende cd-roms behandeld,* waar onder 'Turkije, wereldwijs op reis'. De behandelde cd-roms kunnen na de uitleg ook worden geleend, evenals alle andere zeshonderd cd-roms van de bibliotheek in Heiloo. De prijzen zijn vanaf f 3,- met een uitleentermijn van drie weken. \J Noord-Holland Noord HEILOO - Bewoners van een woning aan de Laan Eindeloos constateerden op dinsdag 23 januari om 20.30 uur dat er in hun huis was ingebroken. Een ruit van de achterdeur was ingeslagen. Uit de woonkamer werd een stereoinstalla tie weggenomen en een telefoon met oplader. Door het forceren van de voordeur werd toegang verschaft tot een woning aan de Ronde Laan. Uit het kantoorge deelte aan de achterzijde van de wo ning werden diverse goederen gestolen. In de nacht van dinsdag 23 op woens dag 24 januari werd op het Jan Bol- tenhof in een tweetal bouwketen inge broken. Enkele ruiten waren ingesla gen. De keten werden doorzocht en er werden vernielingen aangericht. Uit een van de keten is voor f 6000,- aan gereedschap gestolen. Ook werd ingebroken in de kantine van een sportvereniging aan Het Maal water. Men wist toegang te verkrijgen door het openwrikken van een raam. In het pand werden enkele toegangsdeu ren tot andere lokalen met grof geweld opengebroken. Er worden geen goede ren vermist. Wel werd er aanzienlijke schade toegebracht. Geen helm op Een poging werd gedaan in te breken in een woning aan de Laan Eindeloos. De achterdeur van de woning werd geforceerd. Tijdens een fietsverlichtingscontrole in Heiloo werden in de avond van zater dag 27 januari negen fietsers en drie bromfietsers bekeurd. Afgezien van het feit dat geen van de drie een helm droeg, waren twee van hen niet verze kerd en kon een bromfietser geen bromfietscertificaat tonen. 7 72 0900 88 44 Een kop-staart aanrijding vond omst reeks 08.00 uur plaats op de Kenne- merstraatweg nabij de kruising met de Van Aostastraat. De aanrijding werd veroorzaakt omdat een 34-jarige be stuurder niet in staat was tijdig voor zijn voorganger te stoppen. Er was alleen materiële schade. Op zondagavond 28 januari werd omst reeks 22.30 uur een taxichauffeur mis handeld. De man had op dat tijdstip twee mannen afgezet op de Kennemer- straatweg.Tijdens de rit van Heerhugo- waard naar Héiloo was een bepaalde prijs afgesproken. Tijdens het afreke nen ontstond onenigheid, waarbij de taxichauffeur door een van de mannen werd geslagen en geschopt. De man werd met een ambulance overgebracht naar het MCA, waar een gebroken neus en een scheur in zijn lip werden geconstateerd. Het ambulanceperso neel constateerde dat de 29-jarige ver dachte een scheurtje in zijn hand had opgelopen. Na behandeling in het zie kenhuis werd deze inwoner van Heiloo aangehouden en voor verhoor overge bracht naar het politiebureau in Alk maar. Oliespoor op de weg Zondagmiddag om 12.30 uur werd een oliespoor aangetroffen dat liep vanaf de rotonde van de Vennewatersweg tot aan de parkeerplaats van het Motel Heiloo. Op het parkeerterrein daar werd de personenauto aangetroffen die daar verantwoordelijk voor was. Door een losgetrild oliecarter-afsluitdopje was de rijbaan over genoemd gedeelte met vijf liter olie besmeurd. De brand weer slaagde er in het wegdek weer be rijdbaar te maken. Een deel van de jarige bowlingvereniging. V.l.n.r. Bets Wartenhorst, Ben Cretier, Arij de Graaf, Ben Verschuren, Marjanne Verschuren, Hans Steenhart ep Ad de Boer. (Fotostudio Starfield) HEILOO - Op zondag 28 januari was het feest in Bowling- en Partycenter Heiloo aan de Kennemerstraatweg. Bowlingvereniging Heiloo (BVH) be stond precies 25 jaar. Om deze reden had het bowlinghuis de vereniging uit genodigd deze dag in besloten kring (vierhonderd man) uitbundig te komen vieren. Op deze dag was het precies een kwart eeuw geleden dat Piet Lodder uit Hei loo samen met Dick Hommes het start sein gaf voor het houden van een op richtingsvergadering in het Open Huis te Heiloo. De Uitkijkpost van 4 febru ari 1976 schreef in haar verslag over deze vergadering dat het voor de initia tiefnemers geen gemakkelijke avond was geworden. Vanwege de onbekend heid rnet deze tak van sport was er nog al wat verwarring ontstaan, die na een ingelaste pauze en een door Dick Hommes aangeboden gratis kopje kof fie via een samenspraak toch nog tot besluiten had geleid. Afgelopen zondag, 25 jaar later, wer den door het bestuur van BVH onge veer vierhonderd gasten in het feeste lijk ingerichte bowlinghuis ontvangen. Koffie, cake, gratis drankjes, spelletjes... alles was aanwezig. De banen bleven ongebruikt en niemand miste de ver trouwde geluiden van de rollende bal len en omvallende pins. Integendeel zelfs; de muziek van Andre Pinas en Cas van Holland brachten al snel een gezellige sfeer, die later zou uitmonden in een uitbundig feest. Oude bekenden en genodigden herkenden elkaar en nieuwe banden ontstonden. Een over de breedte van de bowling opgestelde tafel met loterijprijzen trok bij binnenkomst de eerste aandacht, evenals de zaal die speciaal was gere serveerd voor een 15 meter lange foto collage. Boeken met foto's vanaf het begin van het bestaan van de vereni ging trokken veel belangstelling, even als een grote bak met een verzameling losse foto's waaruit een ieder gratis en onbeperkt zijn keuze mocht doen uit het vastgelegde verleden Tegen het eind van de middag werden alle gasten getrakteerd op een heerlijk buffet. Regelmatig werden er trekkin gen verricht van de loterij, waarvan de grote en kleine prijzen beschikbaar wa ren gesteld door de middenstand van Heiloo en omgeving. Voor de hoofd prijs (een reis naar Parijs) zou worden getrokken, volgde een achteraf niet ge pland hoogtepunt van de dag. Een aan kondiging door Ad de Boer, voorzitter van de vereniging, dat Ben de Bont uit Limmen het woord had gevraagd kreeg direct de volle aandacht. Deze zeer geziene en sympathieke vijf tiger, zelf al jarenlang bowler en spon sor van enkele in de hoogste klassen van de nationale league spelende teams, bezorgde vele aanwezigen een brok in de keel door na een korte inlei ding plotseling zijn vriendin Ans Heuckeroth naar voren te roepen en haar ten huwelijk te vragen. Iedereen was het er over eens: het was een ge slaagd feest met een mooi einde. Hervormde Gemeente Heiloo Witte Kerk Zie Gereformeerde Kerk. Gereformeerde Kerk Zondag 10.00 uur: ds. H.C. van het Maalpad. Hervormde Gemeente Limmen Zondag 10.00 uur: ds. F.J. van der Wind. Rooms-katholieke kerkdiensten Willibrorduskerk Zaterdag 19.00 uur: woord- en commu nieviering met herenkoor, voorganger J. Oiling. Zondag 10.00 uur: gezinsvie ring met kinderkoor, voorganger M. Strack van Schijndel. Kapel GGZ Willibrord Geen opgave ontvangen. OL Vrouw ter Nood Zondag 10.30 uur hoogmis; elke zon dag om 15.00 uur lof met rozenkrans gebed in de kleine kapel. Dinsdag en donderdag 9.30 uur eucharistieviering bij de Julianazusters. Woensdag en vrij dag 8.30 uur eucharistieviering in de kleine kapel. H. Corneliuskerk Limmen Vrijdag 9.30 uur: woord- en communie dienst, voorganger pastor J. Oiling. Zaterdag 19.00 uur: eucharistieviering met gemengd koor, voorganger pastor S. Minnema. Zondag 10.00 uur: woord en communieviering met koor, voorganger pastor J. Oiling. Egmond-Binnen Diensten zaterdag 19.15 uur; 10.30 uur. Egmond aan den Hoef Diensten zaterdag 19.00 uur; zondag 10.30 uur; woensdag 9.30 uur. Egmond aan Zee Diensten zondag 9.00 uur, woensdag 9.30 uur. English Church Heiloo Kruiskerk, Maas Geesteranusweg. En glish speaking service every Sunday at 5 pm (17.00 uur), families welcome,! Sundayschool and creche facilities. Evangelische Gemeente Egmond Dinsdag 19.30 uur: bijbelstudie in het Dorpshuis, Hanswijk 1, Egmond aan den Hoef. Geest en Kracht Volle Evangelie Gemeente. Zondag dienst om 10.00 uur in het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2 in Heiloo Kinderdienst aanwezig. Inlichtingen tel. 0299-427509. liturgisch zondag HEILOO - Op zaterdag 3 februari wordt in de kapel van Onze Lieve Vrouw ter Nood priesterzaterdag ge vierd. De intentie is voor priesterroe pingen. Om 11.30 uur is er eën rozen kransgebed met biechtgelegenheid, ge volgd om 12.00 uur door een heilige mis. Om 14.00 uur begint de stille aan bidding, om 14.30 uur gevolgd door het sluitingslof. HEILOO - Nederlands meest bekende standwerkers zullen zaterdag de bezoe kers van winkelhof 't Loo er van pro beren te overtuigen dat een bestaan zonder hun artikel niet waard is om geleefd te worden. Zij laten zien dat de schoonloopmatten ook werkelijk schoonlopen en dat de stofzuigermond alles opzuigt wat hem voor de mond komt. Bovendien wordt de enige echte Magie Mop gedemon teerd en de wonderlijke haarhanddoek met de veelzeggende naam Turbo Aladin. HEILOO - De Heilooër Bridgeclub heeft dinsdag 23 januari als volgt gespeeld: A-lijn: Klerk - Stark 55.00, fam. v.d. Laan 55.00. B-lijn: fam. Muller 60.40, Kraakman - v.d. Molen 58.80. Donderdag 25 januari was de uitslag: A-lijn: fam. Roozen 59,60, Koot - v. Baar 57.10. B-lijn: fam. Neefjes 63.00, Berkmnan - v.d. Vlies 55.70. C-Iijn: fam. Boukens 67.40, Nielen - Beentjes 64.60. D-lijn:Theune - de Jager 57.60, Koster - Visser 53.50. i De drie gemeenten Akersloot Castricum en Limmen werken achter de schermen hard door aan de fusie. De fusiedatum 1 januari 2002 is nog steeds streefdatum, ook als de gemeente Uitgeest nog aan de CAL (gemeenten Castricum, Akersloot en Limmen) toegevoegd zou worden,. De onzekerheid over het wel of niet meedoen van de gemeente Uitgeest zal overigens niet lang meer duren. Naar verwachting zal de Minister van Binnenlandse Zaken en Koninknjjtórelaties half februari een wetsvoorstel doen over de fusie. Nieuw gemeentehuis? Er wordt zo snel mogelijk een planning gemaakt om tot tijdelijke huisvesting van alle ambtenaren te komen in en bij de locatie raadhuis Castricum. In deze planning worden eventuele loketfuncties in Akersloot en Limmen meegenomen. Ondertus sen wordt er een visie ontwikkeld op permanente huisvesting. Voor zowel de tijdelijke als de perma nente huisvesting wordt een externe projectleider aangetrokken die beide projecten zal begeleiden, zodat een tijdelijke huisvesting een permanente oplossing niet in de weg komt te staan. Actieteam Organisatiestructuur Inmiddels is er een Actieteam actief, bestaande uit verschillende ambtenaren uit de drie g'emeenten, dat werkt aan de nieuwe organisa tiestructuur, Het team werkt gezamenlijk aan een voorstel dat dan uiteindelijk wordt voorge legd aan de Stuurgroep (colleges van de drie gemeenten). Sociaal Statuut Alle medewerkers van de gemeenten Akersloot, Castricum en Limmen zijn in het bezit van een Sociaal Statuut. Dit is een boekwerkje waarin de rechten, plichten en procedures voor de ambte naren zijn opgenomen die gelden voor de Inpas sing van functies voor de nieuwe gemeente. Alle ambtenaren worden vanwege de fusie ontslagen en kunnen dan solliciteren naar een functie in de nieuwe gemeente. Om deze inpassing goed te laten verlopen geeft het Sociaal Statuut uit leg over de te nemen stappen voor de medewer kers, ook de bezwaar- en beroepsregeling wordt hierin uitgelegd. De cd van deze week is 'Suenos gitanos', een gloednieuwe cd van het inmiddels vermaarde The Rosenberg Trio. De drie broers Stochelo, Nonnie en Nousche Rosenberg laten op deze cd horen dat zij k.og lang niet uitge speeld zijn en geïnspireerd blijven door tal van muziekstijlen. Opgenomen zijn onder meer de num mers Moonflower, Gitano, The shadow .of your smile, Les yeux noirs, Trou- blante Bolero, Moonlight Serenade en Bolero Triste. Aan deze laatste twee stukken wordt medewerking verleend door nie mand minder dan Toots Thielemans, wiens subtiele spel uitstekend lijkt te combineren bij de gitaarklanken van de Rosenberg-broers. Voor de arrange menten van de nummers tekende Leo nardo Amuedo en Stochelo Rosenberg. UYJ VAN m WÜUID Waarom kapitalisme zo'n succes is in het westen maar faalt in de rest van de wereld. Dat is de ondertitel van het boek van deze week, 'Het mysterie van het kapitaal', van de Peruaanse eco noom Hernando de Soto. Het boek be vat een plan om de armoede in de we reld serieus aan te pakken. De schrijver toont aan waarom het kapitalisme in het Westen succes heeft, maar daarbui ten vaak niet echt van de grond wil ko men. Veelgenoemde factoren als ras, cultuur en religie blijken geen enkele rol te spelen. Elke bezoeker van een Derde- Wereldland kan met eigen ogen zien dat de ondernemingslust van de bewo ners hoog is. Maar minder bekend is dat de waarde van alle bezittingen in deze landen een veelvoud is van de bedragen die vanuit het Westen naar de Derde Wereld gestuurd zijn. In dit boek doet Hernado op gedegen wijze uit de doeken hoe dat kan en wat volgens hem de oplossing is om de armoede te lijf te gaan. Door The Rosenberg Trio voor door Hernando de Soto Meerenweg 67-69,1851 KL Heiloo naast WinkBihaf 1 Loo, 072 5331483 LIBÏUS, Uw Complete Boekhandel e-mail: info.deutekom<®llbrla.ni voor Het Zevenhuizen 48 - 1852 JC Heiloo - tel 5333152 Telefoonnummers van de partners in Sportcentrum Het Vennewater: Sportinstituut Het Vennewater (fitness aerobic), (072) 5330344 Sportcafé en Biljartcentrum De Wit, (072) 5335313 Sporthal, (072)5333152 Gemeente, afd. Weizijn (inlichtingen over verhuur), (072) 5336681 Voor de huur van losse uurtjes kunt u terecht bij de afdeling Weizijn van de gemeente Heiloo, tel. 5356682 of tel. 5356681. Voor een incidenteel uurtje zaalvoetbal kunt u terecht op de woensdagen en donderdagen van 18.00 tot 19.00 uur. Op zaterdag 17 februari 2001 een optreden van het Volendams Opera Koor, Heifooër Salon Orkest en Spijkergoed in verband met het 25 jarig bestaan van Sportcentrum Het Vennewater. Hobbybeurs op zondag 21 januari 2001 Vlooienmarkten op zondag 11 februari 2001 en zondag 18 maart 2001 Woensdag 31-01-2001 Donderdag 01-02-2001 Vrijdag 02-02-2001 Zaterdag 03-02-2001 Zondag 04-02-2001 Maandag 05-02-2001 Dinsdag 06-02-2001 Woensdag 07-02-2001 Donderdag 08-02-2001 Vrijdag 09-02-2001 Zaterdag 10-02-2001 Zondag 11-02-2001 Maandag 12-02-2001 Dinsdag 13-02-2001 Woensdag 14-02-2001 13.30-17.00 zaalvoetbal 19.00-22.30 zaalvoetbal 14.00-15.30 sportinstuif 19,00-22.30 zaalvoetbal 08.30-12.15 schoolgym 19.00-23.15 zaalvoetbal 09.00-18.00 volleybal 10.00-15.00 handbal 08.45-15.30 schoolgym 08.30-15.30 schoolgym 13.30-17.00 zaalvoetbal 19.0Q-22.30 zaalvoetbal 14.00-15.30 sportinstuif 19.00-22.30 zaalvoetbal 08.30-12.15 schoolgym 19.00-23.15 zaalvoetbal 12.30-16.30 zaalvoetbal 20.30-21.3Cf zaalvoetbal 10.00-16.00 vlooienmarkt 08.45-15.30 schoolgym 08.30-15.30 schoolgym 13.30-17.00 zaalvoetbal 19.00-22.30 zaalvoetbal 18.00-19.00 vrij 16.30-17.30 zaalvoetbal 17.00-18.30 basketball 15.30-17,30 conditietest 17.00-22.30 volleybal 19.00-23.00 volleybal 18.00-19.00 vrij 18,00-19.00 vrij 18.00-19.00 vrij 17.00-18.30 basketball 17.00-20.00 basketball 17.00-22.30 volleybal 19.00-23,00 volleybal 18.00-19.00 vrij De Omloop 11 - 1852 RJ Heiloo - tel 072 5333909 Bezoekersoverzichten 2000 met vergelijking met voorgaande jaren; jaar 2000 1999 1998 totaal aantal bezoekers 46.913 56.605 42.716 We gaan weer open op zaterdag 28 april 2001 1997 62.092

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2001 | | pagina 2