Symposium startsein Multifunctioneel Wooncentrum Kids kunnen weer spelen ar I I h o Verkoopkannen? Bqkma n™ Dolle dagen! 50 t/m 70% si BORDEN 'ROEKMAN [jjj ft voor Volendam Huis kopen? Marc Cain Collections mascotte Verkoopster m/v ozuun I op de gehele wintercollectie korting Jl, L nJU Drukkerij uitkijkpost bv 66e JAARGANG NO. 6 7 FEBRUARI 2001 Nieuw kinderdagverblijf in aantocht lilil Gemeente wil regiokantoor Rabobank binnen haar grenzen zondag 11 februari Heilooër derde op wereldtentoonstelling Tel. 072-515 08 88 www.halmakelaardij.nl Jeugdtheater Heiloo straalt in 'De terugkeer van de Glimdingen' Openhaardhout Kapelbos Ledenmiddag PCOB /i C. HACHMANG De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 16.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binne'n Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Redactieacquisitie en administratie: De Hoefsmid 5 - 1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 Redactionele kopij en advertentie-opgave moeten uiterlijk maandag om 15.00 uur in ons bezit zijn Advertentieprijs per mm 87 cent (excl.BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden n aanzienlijk lagere mm-prijzen Openingstijden kantoor maandag t/m vrijdag: 8.00-17.30 uur Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 0226 331020 (Nieuw nummer Rodi verspreiding bv) verzorgt tevens al uw drukwerk; van briefpapier tot full-color brochures. Vraag offerte! HEILOO - De inwoners van Heiloo die al lang in deze gemeente wonen, kunnen het zich nog goed herinneren-. Een gigantisch zwembad Het Baafje, een buitenbad met diverse zwembaden en ligweiden en voorts veel speelterrei nen. In de loop der jaren is er veel ver anderd. Om de kosten (het verlies op de exploitatie), te drukken zijn grote gedeelten van het terrein aan het zwembad onttrokken, onder meer voor woningbouw. Afglopen maandag mocht de gemeen teraad beslissen over de verkoop van de grond van de voormalige fietsenstal ling van dit zwembad (838 m2) ten behoeve van de bouw van een kinder dagverblijf. De afgesproken prijs is f 150,- per m2. Oorspronkelijk zou ver koop plaatsvinden aan de twee initia tiefneemsters, maar intussen wil de Woningstichting Heiloo de bouw ver zorgen en het pand'vervolgens als kin derdagverblijf verhuren aan de oor spronkelijke initiatiefneemsters. In de (ver-)koopakte blijft gemeentelijke zeggenschap bij verkoop gewaarborgd. Over de bouw en de komst van een nieuw kinderdagverblijf was elke frac tie het wel eens. Over de grondprijs onstond nog wel enige discussie. Vooral de PvdA had daar moeite mee. Een reële grondprijs met daaraan zonodig gekoppeld een subsidie voor het kin derdagverblijf was volgens deze partij een betere optie. Burgemeester Henk den Boon was het wel eens met deze principiële stellingname, maar wilde om praktische redenen dit agendapunt afwerken zoals indertijd met de oor spronkelijke initiatiefneemsters is afge sproken. Tijdens het symposium werd er ook een forumdiscussie gehouden. (Fotostudio Stcirfield) HEILOO - „Het stuur moet om, anders komen we straks allemaal in de proble men,aldus Hans Hubbeling, voorzit ter van het bestuur van de Woning stichting Heiloo. „Door dit symposium komt de discussie op gang. Het gaat niet meer om het aanbod maar om de vraag." De 'je bent zo jong als je je voelt' seni or staat midden in de maatschappij. Gelukkig maar, want onze samenleving is in een snel tempo aan het vergrijzen en Heiloo zelfs nog iets sneller. De moderne oudere is mondig en maakt zelf uit hoe hij woont en welke zorg daarbij nodig is. Bejaardentehuizen zijn 'uit', levensloopbestendige woningen met zorg op maat zijn 'in'. HEILOO - Op initiatief van de ge meente, de Woningstichting Heiloo en buurtbewoner André Czeyki werd on langs het speelterrein aan de Patrijs akkers grondig vernieuwd. Omdat de staat waarin het terrein nu verkeert zoveel beter is dan daarvoor, namelijk veiliger, kindvriendelijker en ruimer van opzet, besloten de gemeente en de woningstichting om een feestelijk tintje te geven aan de opening. Geluidsoverlast, verouderd materiaal en veel hangjeugd waren de problemen waar het speelterrein aan de Patrijs akkers mee maken had. Met financiële bijdragen van de gemeente en de woningstichting werden deze proble men opgelost en is het speelterrein omgetoverd in een veilige plek waar veel plezier te beleven is. De oppervlakte is vergroot, er is een zachte ondergrond van boomschors aangebracht en de drie toegangen zijn teruggebracht tot één. Met minder ver lichting is het terrein onaantrekkelijk geworden voor hangjeugd, die boven dien niet meer met fietsen en brom mers de speelplaats op kan door het plaatsen van een hekje. En met het opknappen van verouderd speelmateri aal en de realisatie van nieuwe attribu ten is de renovatie compleet. Vorige week woensdag werd de officië le opening verricht door wethouder Anne-Marie Worm-de Moei en buurt bewoner André Czeyki. Om er een echt feestje van te maken was er een clown aanwezig met ballonnen voor de kinde ren. Ook stond er een kraampje met gratis koek-en-zopie. I Dit werd duidelijk tijdens het symposi um 'Zorg op maat in een woning op maat', georganiseerd door Woon- en Zorgcentrum Heiloo (WZH) en Wo ningstichting Heiloo (WSH). Illustere sprekers, onder wie Tweede Kamer-lid Erica Terpstra, zorgden vorige week vrijdagmiddag voor een informatieve en dynamische middag in Klein Varnebroek. In de drukbezochte verga derzaal werd ingegaan op het begrip 'levensloopbestendig wonen'. Spreker Marcel Snijders, directeur Zorgbeleid Univé, omschreef dit begrip kort en krachtig: „De mensen zo lang mogelijk gezond en gelukkig thuis." Renovatie en modernisering Het symposium was het officiële start sein voor een ambitieus Heiloos pro ject, geïnitieerd door Rogier Hörchner, directeur WZH, en Bertil Greeuw, directeur WSH. Het WZH stond een aantal jaren geleden voor een cruciale afweging. Of veel geld en tijd steken in de renovatie en modernisering van de huidige locaties De Loet en Overkerck, óf het ontwikkelen van beter op de toe- komst ingestelde plannen. Men koos voor het laatste. Daartoe kwam in 1999 een samenwerking tot stand met de WSH. De bedoeling is om tot 2010 Hei loo uit te breiden met; minstens vier honderd huur- en koopwoningen voor senioren. Gezamenlijk zochten zij naar vernieu wingen in de zorgsector, zodat ouderen langer zelfstandig kunnen blijven wonen. Een van de oplossingen is het idee van een multifunctioneel woon centrum in Heiloo, te realiseren rond de plek van het huidige zorgcentrum De Loet. In dit plan zijn wonen en zorg van elkaar gescheiden en kunnen beide 'op maat', dat wil zeggen naar behoe ven, worden afgenomen. De kwaliteit van de woningen en de aangeboden 24- uurs zorg staan hierbij voorop. Deze ontwikkeling is nodig omdat de steeds grotere groep ouderen onder ons zelfstandiger is dan vroeger en bo venal respect verdient. Deze senioren verdienen meer dan een gedwongen verhuizing naar een eenkamerflat zodra ze wat minder mobiel in de maat schappij staan. Fijn wonen in het groen De meeste sprekers op het symposium haakten in op nationale behoeften en trends. Wethouder Juup Wuijsters toe spraak ging over Heiloo. Zij Stelde en beantwoorde de vraag of 'Heiloo, fijn wonen in het groen' ook voor senioren geldt. „De vergrijzing in Heiloo is voor het gemeentebestuur geen probleem maar een uitdaging." De gemeente streeft naar wijken met een gemengde bevolkingsopbouw, wat betreft gezins samenstelling, inkomen en leeftijd. Uit onderzoek blijkt dat voor veel ouderen de hulp van hun buren belang rijker is dan die van hun kinderen. Het ideale eindbeeld is dan ook dat elke woning geschikt is voor senioren, de zogenaamde levensloopbestendige wo ningen. Als voorbeeld noemde Wuijster de woningen in de Egelshoek. Hier woont jong en oud tot volle tevreden heid door elkaar. De woningen zijn zo gebouwd dat ze geschikt of makkelijk aanpasbaar zijn aan veranderende omstandigheden van de individuele bewoner(s). Geen betutteling Wat staat de senioren van Heiloo te wachten als zij straks 'fijn wonen in het groen' in het nieuwe multifunctionele wooncentrum? In elk geval geen 'hóè- voelen-wij-ons-vandaag' betutteling, zo viel te beluisteren op het symposium. De woningen en het zorgcentrum zijn, weliswaar van elkaar gescheiden, maar een beroep op zorg is makkelijk en snel te doen. De toekomstige bewoners mogen zelf kiezen van welke van de kwalitatief hoogstaande zorgproducten en diensten (zoals dit op symposia zo mooi gezegd kan worden) ze gebruik willen maken. Denk daarbij bijvoorbeeld aan crisis- en nachtopvang, mantelzorg, een cen trale keuken en restaurant, recreatie, een apotheek en een gezondheidscen trum in de buurt. Fijn is ook de meer- ruimte in de woningen; de gedachte dat je aan één klein kamertje genoeg hebt als je oud bent, wordt losgelaten. Positief in de plannen rond het nieuwe centrum is de samensmelting van de diverse woonbelanghebbenden, onder wie ook de lichamelijk en/of verstande lijk gehandicapte medemens, ongeacht de leeftijd. Enig vuurwerk De forumdiscussie na afloop zorgde nog voor enig vuurwerk en ontlokte een aantal symposiumdeelnemers uit spraken waar men hen in de toekomst graag aan houdt. Vooral op de vragen van directeur Zeggelink van de Stich ting Westerhout, die sprak namens de bewoners van Amberhof (de geriatri sche verpleegafdeling in De Loet), werd fel gereageerd. Zeggelink vertel de over de financiële en andere proble men van Amberhof, waarbij wonen en zorg al min of meer gescheiden is. Hij wordt al jaren door diverse instanties, van het kastje naar de muur gestuurd. Becker (Humanitas) vertelde van soortgelijke problemen in Rotterdam en stak hem een hart onder de riem door op te roepen tot burgerlijke onge hoorzaamheid en vooral te blijven pro beren creatieve oplossingen te vinden. Snijders (Univé) beloofde hem per soonlijk de problemen aan te pakken en op te lossen. Hierop maande Terpstra iedereen zich toch vooral aan de regels te houden. Zij adviseerde Zeggelink zijn problemen op een A4- tje naar de Tweede Kamer te sturen. Zij noemde Amberhof een voorbeeld waarbij de praktijk vooruitloopt op de regelgeving en beloofde dit probleem spoedig in de Kamer te bespreken. Brandende hutjes Hörchner besloot het symposium met een anekdote over een ritueel in een Chinees dorpje. In dat dorpje brandde een lemen hutje af met daarin een speenvarken. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor, maar het varken was geroosterd. Zo ontdekte men dat gebraden speenvarken erg lekker was om te eten. En elke keer als men weer geroosterd vlees wilde eten, brandde men zijn hutje af. De boodschap van Hörchner was dui delijk: rituelen en 'zo doen wij dat nu eenmaal' kunnen vooruitgang danig in de weg staan. De zorgsector moet leren innovatiever en creatiever met de pro blemen om te gaan. Dankzij het initia tief van Hörchner en Greeuw hoeven senioren in Heiloo voortaan hun hutjes niet meer af te branden. Ze krijgen er zelfs vierhonderd luxe woningen bij. Sprekers op dit symposium waren Twee de Kamer-lid Erica Terpstra; directeur Zorgbeleid Univé drs. Marcel Snijders; algemeen Directeur Stichting Humani tas Rotterdam drs. Hans Becker; direc teur Facit drs. Hans van Goor; directeur Aedes drs. Hans van Harten en wethou der VROM van Heiloo Juup Wuijster- Schuddeboom. HEILOO - Sinds oktober 1998 is de ge meente Heiloo in gesprek met de Ra bobank over de vestiging van een re gionaal hoofdkantoor op een locatie aan de Vennewatersweg, ter hoogte en aan de overzijde van het tankstation van G.P. Groot. Inmiddels zijn bouw plannen in goed overleg aangepast en is een planprocedure gestart. Onlangs heeft de provincie voor dit project een 'verklaring van geen bezwaar' afgege ven, waarop de gemeente een bouwver gunning heeft verleend. Als gevolg van ingediende bezwaren heeft de recht bank deze vergunning enkele weken geleden voorlopig geschorst. De grond- verkoop moet nog plaatsvinden. De raad kreeg afgelopen raadsvergade ring een voorstel hiertoe. Verkoop van 4140 m2 grond tegen een koopprijs van f 315,- per m2 dient ruim 1,3 miljoen gulden op te brengen. Burgemeester Henk den Boon moest alles uit de kast halen om het voorstel erdoor te krij gen. Probleem is dat nog niet is te over zien wanneer de bouw echt kan begin nen. Dat zou nog jaren kunnen duren. Intussen kunnen de grondprijzen sterk gewijzigd zijn. Volgens het raadsvoor stel wordt de prijs dan aangepast met de prijsindexcijfers van het CBS, maar volgens Heiloo 2000 kan dat een be hoorlijk verschil maken met de werke lijke stijging van de grondprijzen. GroenLinks stelde daarom voor met de verkoop te wachten tot er mag worden gebouwd. Het CDA vond de oplossing in het direct betalen en leveren van de grond. Den Boon vond echter dat thans alles duidelijk moet worden afgerond om voldoende zekerheid aan de Ra bobank te kunnen bieden. Zijn drin gend beroep op de fracties trok het CDA over de streep, zodat het voorstel voldoende steun kon krijgen om te worden aangenomen. MoGojoKo en Caecilia ontmoetingsruimte GGZ Willibrord aanvang 14:30, toegang gratis aankondiging aangeboden door: MAKELAARS TAXATEURS ONROEREND GOED www. vosma kelaardijn 1 HEILOO - Heilooër Jan Bot heeft op de vogel-wereldtentoonstelling die onlangs in Portugal werd gehouden een derde plaats behaald. Hij deed dit met een kakariki, een grote Australische parkietensoort. Het is de derde keer in successie dat Bot op het erepodium is beland, aldus het persbericht van vogel vereniging Kleurenpracht, de 'thuisba sis' van Bot. 'Ondanks de reis die de vogel achter de rug had, was hij nog in zo'n goede conditie dat hij op een derde plaats uit de keuringen kwam. En dat is een ware prestatie', vermeldt de trotse vereniging. VQOHJ voor onze winkel in Heiloo zoeken wij een De ballonnen konden de lucht, het vernieuwde speeltuintje is weer open! (Fotostudio Star field) HEILOO - Ze hadden er een heel jaar voor gerepeteerd en naar toe geleefd. Afgelopen weekend was het zover: Jeugdtheater Heiloo stond drie maal in de Beun met het theaterstuk 'De terug keer van de Glimdingen'. Aan het eind van de voorstelling zondagmiddag kre gen de 31 jonge acteurs een staande ovatie van een goed gevulde zaal. En terecht, want het verhaal was pakkend en de acteer-, zang- en dansprestaties indrukwekkend. De productieleiding was in handen van Cas Himmelreich, tekst, regie en chore ografie berustten bij Marja Schoon- heym en Rieneke Oosting en voor de muziek en liedteksten tekenden Jaap- Jan vSchermer en Cas Himmelreich. Het decor en de kostuums (Ed Oosting, Frans Borst, Moniek en Sophie Louter, José Sengers, Truus Schoonderwaldt, Jeanette Kaandorp en Diane Berk hout) waren overtuigend. Niet door de kleur, overwegend blauwgrijs, maar vooral door de uitstraling. De saaiheid droop van de huizen en de acteurs van het dorpje Exterheide af. Henk (Loek Houwert), de hekkenbouwer, was de enige levenslustige bewoner. De rest van de dorpsbewoners leefde zijn dage lijks bestaan in slowmotion. Henk had een missie. En voor die roe ping had hij de hulp nodig van Cor (Jouke Piepenbrink) en Corrie (Kim Baart). Zij moesten zijn kast met glim dingen bewaken als hij, nu voor de laat ste keer, op reis zou gaan om weer nieuwe te zoeken. Als beloning kregen zij alvast een glimding. En daarmee begon de ellende. Want slechts een glimpje van zo'n glim ding had al verstrekkende gevolgen. 'De straling doet iets met ze, ze zijn zo anders. Ze hebben niet dat ene maar dat andere, ze zijn vreemd, vrolijk, ze doen raar,' was de mening van de sla perige dorpsbewoners over Cor en Corrie. Langzamerhand verdwijnt de beklemmende sfeer uit het dorpje. Ie dereen wil een glimding. Cor en Corrie bezwijken en delen Henks glimdingen uit. Ze ruilen. Tegen kleuriger kleren, tegen een kleurig versierd huis. Heb zuchtjaloezie en bedrog steken de kop op. De liedjes en dansjes worden feller. De vaart zit er goed in. Klaartje Klok (Hanneke de Man) hield de hele tijd haar hoofd koel. Zij, de strenge ordebewaarster, weet wanneer Henk terugkomt. Paniek, want de kast is leeg. Gelukkig komt iedereen, mede door de hulp van Miep (Sanne Him melreich), op tijd bij zinnen en als Henk terug is, is alles zo goed als opge lost. De hekkenbouwer heeft een goede bestemming voor de glimdingen in zijn kast. Hij bouwt samen met alle dorpsbewoners een hek van glimdin gen rond het dorp. Zo kan iedereen altijd van de straling genieten. Het goede»wint van het kwade. Eind goed, al goed. De deskundige De voorstelling was bedoeld voor kin deren van de basisschool en daar hoort het oordeel van een deskundige bij: Jasmijn, 6 jaar. Zij vond de uitvoering 'leuk'. Ook bij beter doorvragen, hield ze voet bij stuk: 'Ik vond het ERG leuk'. Op de vraag waar ze het meest van had genoten, antwoordde Jasmijn: 'Dat ik gewonnen heb met de kijkdo- zenwedstrijd'. De kinderen mochten namelijk zelfgemaakte kijkdozen mee nemen naar de voorstelling met daarin hun idee over die geheimzinnige glim dingen. Jasmijn had flink geknipt en geplakt en inderdaad, het resultaat mocht er wezen. De kijkdoos van de enige andere enthousiaste knutselaar was trouwens ook goed gelukt. Beide meisjes kregen een mooie, glimmende ketting als prijs. En oh ja, wat zijn dat nu eigenlijk, die glimdingen? Nou, ze stralen als dia manten, ze maken je anders, ze lijken op de zon, ze... ach, bedenk het zelf maar. HEILOO - Voor de liefhebbers is er nog een kleine hoeveelheid openhaard hout uit het Kapelbos, hetgeen wil zeg gen 'van een goede kwaliteit' te koop. Het gaat om hout dat overgebleven is na de laatste opruimbeurt van het bos, dat er in het voorjaar weer piekfijn uit zal zien. Voor informatie kunt u bellen met Jan Swart, tel. 072-5051477. HEILOO - De eerstvolgende leden middag van de Protestants Christelijke Ouderen Bond zal op 13 februari in Heiloo worden gehouden in de Gere formeerde kerk, Noordergeeststraat 12. Aanvang 14.00 uur, de toegang is vrij. G. Wieser uit Beverwijk vertelt over Patmos in Griekenland. In de grotten op dit eiland zijn nog schilderingen aanwezig. Via dia's worden deze ge toond. ben je rond de 20 jaar, houd je van werken in een leuk team, van merken als Inwear, Turnover, Esprit en Jackpot en ben je klantvriendelijk? Dan is dit vast wat voor jou! Tally-ho, Raadhuisweg 13, 1851 JA Heiloo, Tel. 072-533 61 91 (Marit Sanders) vanderborden IHlRSGROEP Kennemerstraatweg 129 te Heiloo tel.: 072 5335330 'Met 4 kantoren actief in de regio! (Alkmaar (2), Heiloo en Heerhugoivaard). %j n a n mam STATIONSWEG 61,1851 LJ HEILOO, TEL. 072 533 00 INSTALLATIEBEDRIJF -Badkamerinstallatie Droonecampstraat 13 - Centrale verwarming 1851 TH Heiloo - Dakbedekking Telefoon 072-533 50 85 - Loodgieterswerk Werkplaats: Holleweg 19

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2001 | | pagina 1