Stichting Accommodaties Egmond formeel opgericht Wokkels draaien met alle winden mee De laagste rente Nog steeds bij Alpha Hypotheken 1 Rente 5 jaar vast Rente 10 jaar vast Rente 20 jaar vast 5,25 5,6% 5,95 Nationaliteit Activiteiten Egmond Activiteiten Heiloo Geen week zonder Activiteiten Limmen Vervolg informatierubriek Per 1 februari 2001 is artikel V, tweede lid van de Rijkswet tot wijziging van de Rijkswet op het Nederlanderschap (RRWN) in werking getreden. Dit artikel herstelt onder bepaalde voorwaarden het verlies van het Nederlanderschap op grond van woonplaats buiten Nederland, de Nederlandse Antillen en Aruba gedurende 10 jaar (ononderbroken) na meerderjarigheid in het land waarin hij/zij is geboren en waarvan hij/zij eveneens de nationaliteit bezit. Dit is de algemene regel, waar nog bepaalde uitzonderingen op zijn. Door de nieuwe Rijkswet per 1 januari 1985 hebben derhalve in 1995 heel wat Nederlanders in het buitenland hun Nederlandse nationaliteit verloren. Artikel V, tweede lid van de RRWN herstelt dit verlies, indien aan betrokkene na 1 januari 1990, maar voor het verlies van het Nederlanderschap, is verstrekt: Door het college van burgemeester en wethouders zijn de hieronder vermelde bouw vergunningen verleend en meldingen positief bevonden. Winkelhof 't Loo 35 - plaatsen noodkapsalon De Sonneveld 9 - plaatsen dakkapel (achter- dakvlak) Kennemerstraatweg 486 - vergroten woning De Nieuwe Plantagie 3 - vergroten woning Arklaan 22 - vergroten berging Holleweg 58 - vergroten woning Westerweg 152 - vergroten woning Slimpad 6 - plaatsen garage .Baijershoffweg 15 - vergroten woning Westerweg 202 - veranderen aanbouw en plaatsen praktijkruimte Ter inzage Deze bouwvergunningen/meldingen liggen na telefonische afspraak met de bijbehorende tekeningen en overige stukken ter inzage bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na afspraak, telefoonnum mer (072 -) 535 67 37 of 535 67 38. Procedure Degene, die de bouwvergunning/melding bouwvoornemen heeft aangevraagd, krijgt bericht van de afdeling VROM wanneer de bouwvergunning gereed is en wat de kosten zijn. Pas nadat de bouwleges zijn betaald en de vergunning is ontvangen, mag met de bouw worden begonnen. Het begin van de bouwwerkzaamheden moet nog wel tevoren bij de afdeling VROM worden gemeld. Dit kan onder telefoonnummer (072 -) 535 67 37 of 535 67 38. een Nederlands reisdocumentdan wel een verklaring omtrent het bezit van het Nederlanderschap. Betrokkene wordt geacht in deze gevallen het Nederlanderschap niet te hebben verloren. Dit geldt ook voor hun, in die periode, minderjari ge kinderen. Wel moet steeds weer op tijd (binnen 10 jaar na afgifte) een nieuw docu ment worden aangevraagd. Deze regeling loopt vooruit op een wijziging van de totale Rijkswet per (waarschijnlijk) 1 januari 2002. Het is dus heel belangrijk om te (laten) bekijken of er voor deze laatste datum iets door u moet worden gedaan. Meer informatie Deze situatie kan gelden voor personen, die nu in Nederland wonen, maar ook voor familie in het buitenland. Wijst u hen dan op deze wijziging en laat hen zo spoedig mogelijk contact opnemen met de Nederlandse verte genwoordiging in dat land. In Nederland kunt u het beste naar de afdeling Burgerzaken van uw woongemeente gaan en verdere informatie vragen. In Heiloo kunt u terecht bij de afdeling Burgerzaken. Openingstijden zijn van maan dag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond van 18.00 en 20.00 uur. De afdeling is daarnaast bereikbaar onder telefoonnummer (072 -) 535 67 20. Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voor de hieronder vermelde bouwplannen voornemens zijn bouwvergunning te verlenen. Schuine Hondsbosschelaan 65 - vergroten woning Trompenburg 26 - vergroten woning. Ter inzage De ontwerpbesluiten liggen met de bouw plannen en de daarbij behorende stukken vanaf donderdag 22 februari 2001 gedurende twee weken voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en' 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na afspraak, telefoonnummer (072 -) 535 67 47. Indienen van bedenkingen Gedurende de termijn dat de stukken ter inzage liggen, kan een ieder tegen het voor nemen om voor bovenvermelde bouwplan nen vrijstelling te verlenen van de ter plaatse geldende bestemmingsplanvoorschriften schriftelijk bedenkingen naar voren brengen bij het college van burgemeester en wethou ders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Open podium voor Vrienden van de Muziektent Kermissen Egmond Ie Wijkpost. Hét gratis meehblad voor Heiloo en omstreken. Inbraak in woning gelezen worden Voorrondes karaoke kampioensschap Bijvoorbeeld: HYPOTHEKEN Verleende bouwvergunningen en geaccepteerde meldingen bouwvoornemen Nieuwe bouwplannen (vrijstelling bestemmingsplanvoorschriften) EGMOND - De Stichting Muziektent Egmond-Binnen houdt op zaterdag 24 februari de jaarlijkse culturele avond in café Tervoort (Abdijlaan). De avond begint om 20.00 uur. Op deze avond zal een open podium worden gehouden. Verschillende groepen en personen die voornamelijk uit Egmond komen zul len het publiek verrassen met zang en muziek van pop en licht-klassiek. De volgende muzikanten hebben hun medewerking toegezegd: Danny Bak- kum, de groep Black List (voorheen de Kids), Monique Groot, de groep Sa pient Pearwood, Karin Baart, de groep De jonge gitaristen, Peter van de Berg, de vocalgroup Bounce, Diane Hof, de gitaargroep De 7-B's, de Beukers, Ma- riëlle Tromp en Ut Mannühkoor. Do nateurs hebben gratis toegang. Voor niet-leden is de entree minimaal vijf gulden. Dit bedrag is tevens het 'lid maatschap' voor twee personen voor het jaar 2001 In de afgelopen maanden hebben zich wat bestuurswisselingen voorgedaan. Olga Zwijnenburg, de secretaris van de stichting, heeft het bestuur verlaten. Zij is opgevolgd door John van Woezik. Penningmeester Herman Admiraal, die vanaf het allereerste begin bij de oprichting van de stichting betrokken is geweest, heeft de kas overgedragen aan de nieuwe penningmeester Anne-Mie- ke Schouten-de Boer. Ila Duijnmeijer- Beentjes houdt voortaan de donateurs administratie bij. EGMOND - Sinds 4 december 2000 is Egmond een nieuwe stichting rijker. Ten overstaan van de notaris werden de statuten getekend van de Stichting Accommodaties Egmond. Hierdoor hebben het Sportcentrum Egmond, de dorpshuizen de Schulp ën Hanswijk en het multifunctioneel centrum de Zon- nehoek in de Egmonden een overkoe pelend bestuur gekregen. Hiermee is uitvoering gegeven aan het indertijd door de gemeenteraad van de voor malige gemeente Egmond vastgestelde accommodatiebeleid. De stichting ze telt in Egmond en is voor onbepaalde tijd opgericht. De stichting heeft het beheer en de ex ploitatie van het multifunctionele cen trum, Herenweg 72 te Egmond-Binnen. In deze voormalige basisschool de Zonnehoek zijn nu een kinderdagver blijf, een peuterspeelzaal, een tandarts, een fysiotherapeut en een openbare •bibliotheek gevestigd. Verder heeft de stichting ten doel de samenwerking te bevorderen tussen en het geven van adviezen aan de Stichting Dorpshuis Egmond-Binnen (de Schulp), Stichting Dorpshuis Egmond aan den Hoef (Hanswijk) en de Stichting Sporthal Egmond te Egmond aan Zee (sporthal en het subtropisch zwemparadijs). De stichting zal met name voor de dorpshuizen en het sportcentrum een coördinerende rol gaan vervullen en heeft onder andere tot taak een opti male bedrijfsvoering van de verschil lende accommodaties te bevorderen.Te denken valt aan het bevorderen van samenwerking op het gebied van de personele sfeer, centrale registratie van verhuur van zaalruimten en centrale inkoop. De stichting zal zich tevens be zig gaan houden met het beoordelen van de begrotingen van de genoemde stichtingen. Wel is afgesproken dat de bij de Sitchting Accommodaties Eg mond aangesloten stichtingsbesturen autonoom en geheel zelfstandig hun activiteiten blijven voortzetten. Voor de uitvoering van de bestuursbe sluiten en voor het management over de accommodaties heeft de stichting een algemeen manager aangesteld, E. Keizer. Hij heeft zijn kantoor in het Sportcentrum Egmond. Het bestuur van de stichting telt zeven leden. Vier leden zijn extern aangetrok ken., Het zijn J. Apeldoorn (voorziter), J. van den Berg (secretaris), A. Caste- lijns (vicevoorzitter) en H. Drent (pen ningmeester). De overige bestuursle den vertegenwoordigen de verschillen de accommodaties in deze stichting. Dit zijn P. Bakker (De Schulp), G. Damstra (Sportcentrum Egmond) en N. Groot (Hanswijk). Abdijkaarsen Schilderijenexpositie 'mens, natuur en spiritualiteit' van Ruud Reelinck, gratis te bezichtigen tot 10 maart. Van maan dag tot en met zaterdag van 10.30 tot 16.30 uur. Galerie Conny van Kasteel Tot en met 25 maart expositie van beeldhouwwerk van Ernst Hesse en schilderijen van Anthonie Sas. Te zien aan de Noorderstraat 4 van donderdag tot en met zondag tussen 15.00 en 19.00 uur. Galerie Om de Noord Tekeningen, aquarellen, olieverfschil derijen en grafiek van Ewoud de Groot en anderen, te zien aan de Prinses Marijkestraat la in Egmond aan Zee van donderdag tot en met zondag van 12.00 tot 18.00 uur. Dorpshuis Hanswijk Expositie van werk van Annemarie Kuster, te zien in het dorpshuis aan Hanswijk 1. Willem Blaeu Dinsdag 27 februari lezing van schrijf- ter Manon Uphoff. Aanvang 20.00 uur, kaarten (verkrijgbaar aan de zaal) f 2,50 voor leerlingen, anderen f 5,-. Aan de Robonsbosweg 11. Stedelijk Museum Alkmaar Tentoonstelling Van Pietje Bell tot Kippenvel. Openingstijden dinsdag tot en met vrijdag van 10.00 tot 17.00 uur, zaterdag en zondag 13.00 tot 17.00 uur. Toegang f 7,50, kinderen tot 12 jaar, groepen en houders van kortingspas f 3,75. Canadaplein 1. Nederlands Kachelmuseum Van 1 oktober tot 1 april open op zon dag van 12.00 tot 16.00 uur. Toegang f 2,-, MJK en kinderen tot 12 jaar gratis. Bierkade 10, Alkmaar. GGZ Riagg T*t en met 4 april een expositie bloe- menaquarellen van Gonny van Don gen. Te bezichtigen tijdens de kantoor uren van de GGZ aan de Oude Hoe- verweg 10, Alkmaar. Korenmolen Het Rode Hert Tot 24 februari expositie van Ton Ver- planke, beeldend kunstenaar en dich ter. De toegang is gratis, met rondlei ding in de molen f 3,50, Frieseweg 102. Waterschap Het Lange Rond Tot en met maart de tentoonstelling van Jan Deckwitz, 'het oog wil ook wat'.Te bezichtigen aan de Arcadialaan 40 te Alkmaar tijdens kantooruren. EGMOND - Het college heeft besloten om kermisexploitant Braak toestem ming te verlenen om in 2001 en 2002 weer de kermissen in Egmond te orga niseren. In Egmond aan den Hoef zal echter een nieuwe kermislocatie moe ten worden gezocht omdat over de bestaande locatie (het parkeerterrein aan de Oude Egmonderstraatweg) nu de toegangsweg naar het asielzoekers centrum loopt. De data voor de kermissen zijn voor Egmond aan den Hoef, 6 tot en met 8 juli, Egmond aan Zee (grote kermis), 25 tot en met 30 juli, Egmond aan Zee (kindermini-kermis), 14 tot en met 16 april en Egmond-Binnen 5 tot en met 7 oktober. Horizon College Vanaf donderdag 22 februari expositie van Crena de Jong, aan de Rechte Hondsbosschelaan 24a. Bibliotheek Woensdag 28 februari van 10.00 tot 11.30 uur: workshop internet voor be ginners. Tot maart tentoonstelling in de afdeling voor volwassenen over glas-in- loodtechniek en vakantiefoto applique- ren, op peuterafdeling de tentoonstel ling 'Met Dikkie Dik op schoot'. Trefpunt Donderdag 22 februari een dia-presen tatie met voorwerpen over het leven in de jaren vijftig. Tevens uitleg over het v/erk van mijnwerkers. Aanvang 14.00 uur, entree f 4,-. Tot en met 6 maart expositie van Adrie Oudejans, op werkdagen van 9.00 tot 17.00 uur, zondag van 14.00 tot 17.00 uur. Schaap en De Jong Tot en met maart expositie van aqua rellen van Paul Klamer in de dierenart senpraktijk aan de Commandeurslaan 1. Atelier TP Atelier Tine Poelsma, Termijen 189, heeft wisselende exposities, open elke woensdag van 10.00 tot 16.00 uur en na tel. afspraak op 5334596. Atelier Marijke Dekker Aan de Westerweg 22 is op zaterdag van 13.00 tot 16.00 uur geopend het keramiekatelier Marijke Dekker. Silhouet Binnenhuisarchitectuur Tot 31 maart expositie van werk van Roland van den Heuvel. Te zien aan de Kennemerstraatweg 99. Jan Walta geniet van zijn hobby. (Fotostudio Starfield) EGMOND - De hobbyist die dit keer wordt belicht in de Uitkijkpost is Jan Walta (61), beter bekend als 'de man van de wokkels'. In zijn hobbyruimte aan het Luilaantje 18 te Egmond-Bin nen is al menige wokkei in elkaar ge knutseld. Wokkels van hout wel te ver staan. „In het Engels heten ze windcat- cher," weet de knutselaar, „maar ik vind de naam wokkei veel leuker." De wokkels worden gemaakt van houten latjes of ijslollystokjes en lijken door hun gedraaide vorm op de bekende lekkernij. Wordt een wokkei in de wind gehangen, dan gaat deze in de rondte draaien. De wokkei komt van oor sprong uit Indonesië en is bedoeld om de kwade geesten te bezweren en de vogels weg te jagen. „Sommige mensen vinden het een rust gevend gezicht," verklaart 'de wokkel- man'. Ik heb ooit eens een wat oudere vrouw aan de deur gehad die even kwam vertellen dat haar man een stuk beter sliep sinds zij zo'n ding hadden gekocht. Voor het slapen gaan ging hij een half uur naar de draaiende wokkei zitten kijken en hij sliep vervolgens heerlijk! Geweldig toch?", lacht Walta. Het idee om houten wokkels te gaan maken kreeg hij dankzij zijn dochter, die in Nieuw-Zeeland een dergelijke windcatcher kocht. „Ik heb toen geroe pen dat zodra ik met de vut zou gaan ik dit ook zou gaan maken," vertelt de 'kunstenaar'. „In het begin was het wel even zoeken hoe ik dit het beste kon doen, maar al doende leert men." Volgens Jan Walta waren in die begin tijd, we praten over vier jaar geleden, de wokkels nog tamelijk exclusief. „Nu zie je ze wel vaker, zelfs bij Intratuin heb ik ze al zien hangen," zegt Walta. Toch ziet hij deze 'concurrentie' niet als een probleem. „Ik hoef er niet van te leven," is het openhartige antwoord. „Ik heb een EGMOND - In de nacht van woensdag op donderdag werd ingebroken in een woning aan de Prinses Beatrixstraat in Egmond aan Zee. Er werden gaatjes in een raam geboord, waarna de beneden verdieping werd doorzocht. Een gsm, een bankpasje en een aktetas werden meegenomen. hoop van mijn werk aan badgasten ver kocht die het wilden gaan namaken. Toen heb ik ook al gezegd dat ik dat best vind. Ze moeten alleen niet vlak bij me in de buurt wonen," grapt hij. De wokkels zijn te koop in diverse maten. De kleinste wokkels worden gemaakt van ijslollystokjes en kosten f 15,-. Een maatje groter komt een wokkei op f 25,- en de grootste soort kost f 45,-. De laatste twee worden van hardhout gemaakt. Een cent per uur „Eigenlijk kosten de kleinste wokkels mij nog het meeste werk," weet de Eg- monder. „Als mensen deze prijzen zien dan vinden ze mij al gauw aan de dure kant. Nou, ik kan je vertellen, ik ben soms behoorlijk lang bezig met die 'paar houten latjes'. Daarom zeg ik meestal maar: Ik ben niet duur en ver dien misschien maar een cent per uur!" Het hout voor de wokkels scharrelt Walta op diverse adressen en met ge sloten beurs bij elkaar. „Het moet ten slotte wel een hobby blijven," zo vindt hij. Mede daarom besloot hij ook om vier jaar geleden geen patent op zijn werk aan te vragen. „Er is mij wel ge vraagd of ik niet veertig van die dingen kon maken voor een bedrijf," verklapt de hobbyist. „Maar daar begin ik niet aan. Bovendien mag je zoiets als vutter helemaal niet doen. Ik heb toch echt geen zin om last te krijgen om die paar centen." Over dit onderwerp heeft Walta ook nog wel een aardig verhaal. „Ik heb ooit eens op een markt gestaan hier in Egmond, samen met mijn dochter. Ko men er toch ineens vier mannen van de belastinginspectie aanlopen. Die wil den kijken of onze papieren in orde waren en of er wel netjes belasting over de winst werd betaald. Stond ik daar in de zenuwen. Pas toen ik vertelde dat mijn opbrengst geheel naar de Stich ting Red de Klok zou gaan, (opgericht om geld bijeen te zamelen voor een nieuwe kerkklok) lieten ze mij verder ongemoeid. Gelukkig mocht dat wel zonder papieren, maar zulke toestan den wil ik nooit meer meemaken." Knutselaar, geen kunstenaar Walta is overigens niet alleen maar handig in het maken van windvangers. „Ik vervaardig eigenlijk alles wat ik zie en waarvan ik denk dat ik het maken kan van hout." Zo staan er houtsnij werken uit grote bomen in de tuin, sier een mooie houten uil de woonkamei staat een vissend houten poppetje in d gang en zijn er plantenbakken, tafels ei stoelen, butlertrays en fruitmanden ge fabriceerd. Ondanks het feit dat de wokkels di Walta maakt er goed uitzien, wil h zichzelf geen kunstenaar noemen. „I ben eigenlijk maar een knutselaar vei geleken bij de mensen uit Kenia c Marokko," zegt hij bescheiden. „Di werken met vier handen, ik maar me twee. Zij gebruiken hun voeten oo nog eens bij het vervaardigen van hu houten kunstwerken, nou zo handi ben ik niet." Handig of niet, de Egmonder is in zij omgeving toch wel het meest beken om zijn wokkelcreaties. „O ja, ik he verhalen zat over mijn wokkels. Zo he ik er eens een verkocht aan een jon stel uit Duitsland. Twee weken late staat er een ouder echtpaar voor d deur. Zij vertelden dat hun dochter ee wokkei bij mij had gekocht, maar da hij het niet deed. Om de wokkei te vei voeren kun je de schroefjes losdraaie waardoor je hem plat in je koffer me kunt nemen. Dat hadden deze mense dus ook gedaan. Ik had nog een stu draad meegegeven en instructies ove hoe de schroefjes en het draad vastge maakt moesten worden. Bleek dat z de wokkei wel keurig in elkaar hadde geschroefd, maar dat ze hem niet aa draad maar aan een haak hadden opge hangen! Ja, als een wokkei geen draa< heeft om aan te draaien dan werkt he natuurlijk niet. En de ouders aan miji deur vroegen zich nota bene af of e soms een speciale Hollandse wind voo nodig was om die dingen te laten draai en!" Heeft u ook een bijzondere hobby, waa u zich met hart en ziel op toelegt? Ben u helemaal gek van een bepaalde spori en loopt u zich daarvoor de benen ui het lijf, of reist u de hele wereld rond on bijvoorbeeld suikerzakjes te verzame len? En wilt u daar meer over vertellet aan de redactie van de Uitkijkpost? Be of schrijf ons dan. Het adres is Uit kijkpost, t.a.v. de redactie, Postbus 68 1850 AB Heiloo, of e-mail naar redac- tie@uitkijkpost.nl, of bel met 072- 5330175. De redactie van de Uitkijkposi neemt dan contact met u op. AKERSLOOT - Op zaterdag 24 febru ari zal tijdens de viering van carnaval de eerste voorronde voor het Nederlands kampioenschap karaoke worden gehouden. Wie de grote finale weet te bereiken maakt kans op een reis naar Amerika. De voorrondes vin den plaats in bar café 't Voorom te Akersloot. Gemeentehuis Limmen Tot en met 28 februari: expositie Alk- maarse fijnschilders in de publieke ruimtes, op werkdagen van 8.30 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17.00 uur, be halve op vrijdagmiddag, Zonnedauw 4. Conquista Donderdagavond dartavond van 19.30 tot 22.30 uur voor tieners en jongeren. Zaterdag film voor kinderen van 4 tot 12 jaar, van 10.30 tot 12.30 uur, toegang f 1,50. Zaterdagavond van 19.00 tot 23.00 uur carnavalfeest voor tieners van 12 tot 16 jaar. Vrijdag- en zaterdag avond van 20.30 tot 01.00 uur jongeren- café voor jongeren vanaf 16 jaar. Vrijdag 23 februari cocktailavond. Zondagmiddag van 14.00 tot 17.00 open voor jong en oud, van 14.00 tot 17.00 uur. Gemaal 1879 Tot april is het gemaal aan de Fiel- kerweg 4 in Akersloot (in werking) uit sluitend op afspraak te bezichtigen. Te vens expositie over watermolens, gema len en archeologische vondsten. Centrum De Lelie Zaterdag 24 en zondag 25 februari Akersloot Creatief. Geopend van 12.00 tot 17.00 uur. Toegang is gratis. *vp<ytrt* Om van dit aanbod te profiteren, bellen particulieren en tussenpersonen direct het Alpha kantoor in Alkmaar (072) 512 73 25. AlphA Alpha Hypotheken vindt u ook in: Alphen a/d Rijn - Amsterdam - Den Haag - Eindhoven Haarlem - Hoofddorp - Purmerend - Rotterdam - Schagen - Schiphol - Utrecht

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2001 | | pagina 8