1 7 gemeente Limmen wordt weer Gorteldonk LIMMEN, LET OP!!!, ^TWtc wSH DOE EENS LEKKER GEK ...11! j Grote Bossche bollen alaaf. GRATIS Iedere vrijdag van s i alaaf...!!! HSV Limmen nieuws Diefstal CAL-CDA krijgt voorlopig bestuur SV Vredeburg geklopt door Oppositie Lezing over Ama Dablam in bibliotheek Bridgeclub Limmen Pax Christi viert feest tijdens projectweek GroenLinks houdt inzamelingsactie kerk en molen Geslaagd een geboorte advertentie in de tot 14.00 uur op de Vuurt Deze vrijdag Super Elstar, 5 kilo5,00 Doyenne du Cornice, handperen, 2 kilo 2,50 Mineola's (mandarijn/sinaasappel) 3 pond 5,50 Witlof, veilingvers, per kilo1,50 SINNIGE'S AARDAPPELENGROENTEN EN FRUIT Hèt adres voor de beste kwaliteit en de laagste prijzen!,' Haal de pruiken en feestneuzen maar van zolder, want u mag weer een paar dagen 'n ander zijn, dat wordt dus hossen en genieten van deze carnavals-kraker... (gevuld met slagroom en rondom chocolade nu 4 stuks voor 10jm 11 II en omdat wij ook mal doen, geldt deze aanbieding van vrijdag t/m dinsdag a.s., dus 4 dagen fidtm 3 rfieualiieiten djakleiii Nationaliteit Verleende bouwvergunningenl-toestemming d.d.: Verleende sloopvergunningenf-toestemming d.d.: Informatierubriek van de gemeente Limmen. Inlichtingen en reacties: Zonnedauw 4, 1906 HA Limmen. Telefoon 072 5051456 Voorgenomen medewerking Standplaats-IVentvergunning Ophalen Oud papier Voorgenomen medewerking WOZ-beschikkingen PTT-brievenbus H? LIMMEN - Vrijdag barst het los: dan begint een druk en waarschijnlijk zeer gezellig carnavalsweekeinde in Lim men, dat voor de gelegenheid weer tot Gorteldonk omgedoopt wordt. Vrijdag 23 februari wordt het kindercarnaval gehouden, 's Morgens gaan de kinde ren van de onderbouw (groep 1 tot en met 5) verkleed op weg naar de Bur gerij, waar zij samen met de Raad van Elf plus een artiest feest gaan vieren. Voor de bovenbouw (groep 6 tot en met 8) is er in de middag een sound- mix/playbackshow. Alle acts worden afzonderlijk gewaardeerd, dus dit jaar strijden de basisscholen niet tegen elkaar om de wisselbeker. Zaterdag 24 februari is er om 19.00 uur de heilige mis, die door de Prins en zijn gevolg wordt bijgewoond. Om 20.30 uur gaat het grote gekostumeerde bal van start, met muziek van All Risk. Er wordt op ludieke en prachtige carna valsuitdossingen gerekend. Zondag 25 februari is het tijd voor de optocht. Deze gaat dit jaar om 13.30 uur van start op de Enterij. De fraai versierde wagens krijgen dit jaar on dersteuning van fusiepartner Castri- cum. Na de optocht staan de deuren van de Burgerij wijd open voor een gezellig samenzijn, met muziek van de speciale drive-in show van Harold van Vegten. Het discobal, dat om 20.30 uur begint, zal een knaller worden, zo belooft de feestcommissie. Gesproken wordt over een super megaspektakel. Kaarten kosten f 7,50. Maandag 26 februari zullen de ouderen een eigen carnaval vieren, en wel in verzorgingshuis de Cameren, voor de gelegenheid omgedoopt tot Camer- donk, samen met Prins Tijl X en zijn ge volg. De aanvang is 14.00 uur. Hekkensluiter wordt de dikke dinsdag avond, het Boerenkielenbal, de laatste gelegenheid om uit je dak te gaan. De entree is f 5,-, en een minimale ver plichting is het dragen van een boeren kiel, maar een andere leuke, gekke of originele creatie mag natuurlijk ook. De Telstars zorgen deze slotavond voor sfeervolle muziek. LIMMEN - Zondag 25 februari organi seert de HSV Limmen voor de tweede keer een zeewedstrijd, deze keer op de Noordpier te Wijk aan Zee. Het par cours loopt vanaf het hek bij 1000 meter tot de kop van de pier, waarbij zowel binnen als aan de buitenkant mag worden gevist. De stekkeuze is verder vrij en er mag gedurende de wedstrijd van plaats worden veranderd. Verzamelen om 8.00 uur bij het pavil joen op de Noordpier. De vangst wordt om 11.30 uur gemeten bij de jury nabij het hek. U dient zelf voor aas en ver voer te zorgen, opgeven vooraf is niet nodig. Meer informatie kunt u krijgen op tel. 0251-310429. Inleg is f 5,-. Bij slecht weer wordt de wedstrijd ver plaatst naar het sluizencomplex, wel verzamelen bij de pier. AKERSLOOT - Vorige week woens dag werd tussen 7.15 en 9.45 uur van een parkeerterrein van een horecabe drijf aan de Geesterweg twee roestvrij stalen tafels en een rek gestolen. Ook bleek een verwarmingsapparaat verd wenen. De goederen stonden op het parkeerterrein in verband met verbou wingswerkzaamheden LIMMEN - De CDA-afdelingen uit Castricum, Akersloot en Limmen heb ben in januari een voorlopig bestuur gekozen. Dit bestuur heeft als taak om het verkiezingsprogramma voor te bereiden en de kandidatenlijst op te stellen voor de gemeenteraad van de nieuwe gemeente die ontstaat uit de fusie tussen Castricum, Akersloot en Limmen. Het voorlopig bestuur bestaat uit ne gen bestuursleden (vier uit Castricum, twee uit Akersloot en drie uit Lim men). Om het proces professioneel te begeleiden wordt Jan Douma onafhan kelijk voorzitter. Douma maakte van 1970 tot en met 1998 deel uit van de gemeenteraad in Alkmaar en is in die periode 18 jaar wethouder geweest voor het CDA. Het voorlopig bestuur bestaat uit Fred Beekers (Castricum), Cees van den Berg(vice-voorzitter, Castricum), Jan Buur (Akersloot), Betty Dijkstra (Cas tricum), Wim Pool (Castricum), Janny Rijs (penningmeester, Limmen), Mar- go Vaandrager (Limmen), Arie Veldt (Akersloot) en Jan Wokke (Limmen). LIMMEN - Vrijdag 16 februari speelde schaakvereniging Vredeburg de bonds wedstrijd tegen Oppositie uit Heiloo. Vredeburg ging optimistisch van start met hoop op winst en daardoor behoud van kampioenskansen. Het pakte he laas anders uit. Oppositie was dit keer duidelijk sterker en won verdiend met 6-2. G. Hafkamp werd positioneel weg gespeeld en kreeg geen kansen. J. Admiraal kwam met een dubbelpion uit de opening en werd met sterke zet ten voortdurend onder druk gehouden totdat een mooi kwaliteitsoffer voor beslissend nadeel zorgde. E. Stolp wist een eindspel met toren tegen loper mooi remise te houden. H. Ehels overzag een torenwinst en moest berusten in remise. K. Kramer kwam niet goed uit de Scandinavische ope ning en verloor kansloos. D. Schut en R. Rommel verloren ook, waarna alleen J. Limmen de eer met een mooie over winning redde. In ronde zeventien van de interne com petitie hervond J. Levering zijn vorm van het vorige seizoen en won verdiend van T. Al. De jeugdige R. Termes en M. Kos hadden een goede avond door bei den te winnen van J. Tebbens en C. Pepping. G. de Graaf rukte op naar de top 10 door te winnen van K. Aafjes. Uitslagen: Groep A: G. de Graaf - K. Aafjes 1-0, D. Aafjes - P. vd Heijdt 1-0, P. Zwart - B. Kerk hof 0-1J. Leveri ng - T. A1 1-0, G. Pouw - N. Pepping 1-0, J. de Graaf - M. Weigraven 0-1, C. Pepping - M. Kos 0-1H. de Hoog - T. Admiraal 1-0. Groep B: B. Schijf - D. Keijzer 0-1, M. Tijm - I. Mooij 0-1, J. Duin - B. Blekemolen 1-0,T. Witkamp - N. van Leen 1-0, M. Mooij - S. Sofan 0- 1, J. Valkering - M. van Rees 0-1, E. Mooij - V. Kaandorp 0-1, W. van Leen - A. Zwart 1-0, M. Koot - T. Castelein 0-1 AKERSLOOT - De alpinist-fotograaf Robert Eckhardt komt op dinsdag avond 6 maart naar Akersloot om een dialezing te verzorgen over zijn beklim ming van de Ama Dablam. De lezing begint om 20.00 uur en vindt plaats in de bilbiotheek, Rembrandtsingel 1. Toegangskaarten zijn voor f 7,50 (voor biblioteekleden f 5,-) verkrijgbaar bij de bibliotheken in Akersloot en Lim men. Robert Eckhardt is al meer dan 25 jaar met klimuitrusting, camera en pen onderweg in de Alpen en andere Europese berggebieden. Vier keer reis de hij naar de Himalaya, twee keer naar de Karakoram en vijf keer naar de Andes. In het najaar van 1995 beklom hij met een Oostenrijkse expeditie de Ama Dablam. Deze moeilijke Hima- layatop wordt wel de mooiste berg ter wereld genoemd. Tot de klimmers be hoorde niemand minder dan de Oos tenrijker Peter Habeler. In 1978 was Habeler met Reinhold Messner de eer ste die de Mount Everest zonder zuur stof bedwong. Van de tien man/vrouw sterke expedi tie naar de Ama Dablam bereikten slechts Habeler en Eckhardt de top. De route bleek ondanks alle informatie zwaarder dan gedacht. Verder was een aantal expeditieleden onvoldoende vertrouwd met het fixeren van 'vaste touwen' en konden sommige expeditie leden onvoldoende discipline opbren gen bij het acclimatiseren. De lezing biedt een spannend verslag van de beklimming, maar geeft ook een beeld van het Solu Khumbugebied waar de berg staat. U maakt kennis met de sherpa's en hun boeddhistische cul tuur en ziet onder andere beelden van het beroemde Mani Rimdu festival in het klooster Thyangboche. LIMMEN - Bridgeclub Limmen heeft op 14 februari als volgt gespeeld: A- Lijn: 1. v. Diepen - Straathof 62,50, 2. Keyzer - Keyzer 56,25, 3. Dolmans - Bollweg 55,36. B-Lijn: 1. Fam. van der Molen 53,65, 2. v. Buytenen - Strauss 53,13, 3. Fam. Morcus 51,56. C-Lijn: 1. Schroor - Groot 56,25, 2. Hulsebosch - Zeeman 55,80, 3. Balkenende - Min 52,68. D-Lijn: 1. Engelen - v. Zeist 56,07, 2. Balkenende - Hulsebosch 53,57,3. Oosterling - Slemmer 52,50. E- Lijn: 1. Fam. Koene 61,07, 2. Tromp - Zijp 60,36,3. Beentjes - Duindam 57,14. Op Valentijnsdag verklaarde Eugene (meester Wim) zijn liefde aan Anne- lies (juf Carolien de Zeeuw). LIMMEN - Vanaf 14 februari werd de Pax Christischool uit Limmen voor alle leerlingen een soort partypalace. De jaarlijkse projectweek had als thema 'feest'. In alle groepen werden verschil lende soorten feesten behandeld. Van een verjaardagspartij, griezelfeest en junglefeest tot een letter- en kookfeest, klassefeest of zelfs een circus bij de kleuters. Afgelopen donderdag is een aantal groepen naar een gelegenheid geweest, waar ze alles werd uitgelegd over het organiseren van een speciaal thema- feest of een bruiloft. Weer anderen gin gen naar bakkerij Bakker, om van dichtbij te zien hoe nu zo'n lekkere ver jaardagstaart gerhaakt wordt. De leerlingen zelf mochten ook aan de slag, om een eigen taartje te maken, zodat er die middag lekker gesnoept kon worden. Ook werd er feestsnoep en koek gemaakt door de leerlingen uit de bovenbouw. Voor de ouders en belangstellenden is er een inloopuurtje op donderdag 22 februari van 17.00 tot 18.30 uur. Als afsluiting van de projectweek vieren de schoolkinderen op vrijdag 23 februari het kindercarnaval in de Burgerij. LIMMEN/AKERSLOOT GroenLinks heeft besloten om een inzamelingsactie te houden voor de res tauratie van de Hervormde Kerk te Limmen en de herbouw van molen de Oude Knègt te Akersloot. Deze molen ging in de nieuwjaarsnacht in. vlammen op door verdwaald vuurwerk. De partij heeft dit besloten na de kaartenactie die GroenLinks heeft gehouden in Akersloot en Limmen. Op de kaart stond de molen afgebeeld. Daarnaast werd er vanuit Limmen gereageerd op de restauratie van de Hervormde Kerk. GroenLinks heeft daarom besloten om onder haar achterban een oproep te doen de beide monumenten te onder steunen. Een bedrag is welkom op giro nummer 3151905 ten name van Pen ningmeester GroenLinks Castricum. Via de kaartenactie, waarbij Groen Links de bewoners vroeg op te schrij ven waar aandacht aan zou moeten worden besteed in de volgende raads periode, ontving de partij de afgelopen weken enkele tientallen reacties van inwoners uit Akersloot en Limmen. Vanuit Limmen werd gepleit voor het openhouden van de groene ruimte tus sen de dorpen, maar ook werd aan dacht gevraagd voor groen binnen de bebouwde kom van Limmen. De wens werd geuit dat Limmen het eigen ka rakter kan behouden. Het dorp mag na de fusie niet worden ondergesneeuwd door Castricum. Ook werd gepleit voor betere busverbindingen en werd aan dacht gevraagd voor fietsers en voet gangers. Ook de Akersloters maken zich zorgen over de open ruimte, zo gaven sommige inzenders aan. Zij willen graag het lan delijke karakter behouden zien. Het oprukken van Alkmaar richting het zuiden wordt daarbij gewantrouwd. Daarnaast pleitten enkele inwoners voor meer fietspaden en betere busver bindingen. LIMMEN - Oud-plaatsgenote Kim Bakker is aan de Vrije Universiteit te Amsterdam cum laude geslaagd voor het artsexamen. Op 2 maart ontvangt ze haar doktersbul. diverse collecties kaarten liggen ter inzage klaar Drukkerij Uitkijkpost De Hoefsmid 5, Heiloo tel. 072 5330175 (Deze aanbiedingen gelden alléén vrijdag 23 feb. in Limmen) Limmen Hoge weg 159 072-5051562 i O Akersloot, Jullanaweg 17 I o. U it geest, Dmgebtmrt 55, tel. 0251*312342 I Per 01 februari 2001 is artikel V, tweede lid van de Rijkswet tot wijziging van de Rijkswet op het Nederlanderschap (RWN) in werking getreden. Dit artikel herstelt onder bepaalde voorwaarden het verlies van het Nederlanderschap op grond van woonplaats buiten Nederland, de Nederlandse Antillen en Aruba gedurende 10 jaar (ononderbroken) na meerderjarigheid in het land waarin hij/zij is geboren en waarvan hij/zij eveneens de nationaliteit bezit. Dit is de algemene regel, waar nog bepaalde uit zonderingen op zijn. Door de invoering van de nieuwe Rijkswet per 01 januari 1985 hebben derhalve in 1995 een fors aantal Nederlanders in het buitenland hun Nederlandse nationaliteit verloren. Artikel V, tweede lid van de RWN herstelt dit verlies, indien aan betrokkene na I janu ari 1990, maar voor het verlies van het Nederlanderschap, is verstrekt: een Nederlands reisdocument, dan wel een verklaring omtrent het bezit van het Nederlanderschap. Betrokkene wordt geacht in deze gevallen het Nederlanderschap niet te hebben ver loren. Dit geldt ook voor hun, in die periode, minderjarige kinderen. Wel moet steeds weer op tijd (binnen 10 jaar na afgifte) een nieuw document worden aangevraagd. Deze regeling loopt vooruit op een wijziging van de totale Rijkswet per (waarschijn lijk) 01 januari 2002. Het is dus heel belangrijk om te (laten) bekijken of er voor deze laatste datum iets voor u moet worden gedaan. Deze situatie kan gelden voor personen, die nu in Nederland wonen, maar ook voor familie in het buitenland. Wijst u hen dan op deze wijziging en laat hen zo spoedig mogelijk contact opnemen met de Nederlandse vertegenwoordiging in dat land. In Nederland kunt u het beste naar de afdeling Burgerzaken van uw woongemeente gaan en verdere informatie vragen. In Limmen kunt u terecht bij de afdeling Burgerzaken. Openingstijden zijn van maan dag t/m vrijdag tussen 08.30 - 12.30 uur en iedere woensdagmiddag van 15.30 - 17.30 uur. De afdeling is daarnaast telefonisch bereikbaar onder nummer 072 5051456. 13.02.01 - Rietorchis I 14.02.01 - Westerwëg vergroten woning 8 oprichten/plaatsen woning 14.02.01 -Westerweg 18 sloop van een woning Tegen bovengenoemde beschikking(en) kunnen belanghebbenden op grond van de Algemene wet bestuursrecht binnen 6 weken na de datum van verzending schriftelijk en gemotiveerd bezwaar maken bij het college van burgemeester en wethouders. Nadere inlichtingen kunt u krijgen bij de sector Algemene Zaken. Ontvangen aanvragen bouwvergunningen en meldingen bouwvoornemen d.d.: 09.02.01 - Zeewinde 9 oprichten/plaatsen tuinberging 12.02.01 -Visweg 13 - Clusiuslaan 20 Burgemeester en wethouders zijn voornemens om met toepassing van de vrijstel lingsmogelijkheid, als omschreven in artikel 19 lid 2 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, medewerking te verlenen aan het realiseren van: een woning met garage op het perceel Dusseldorperweg 169 Het bouwplan is in strijd met het ter plaatse geldende bestemmingsplan. Medewerking kan worden verleend met toepassing van de hierboven genoemde vrijstellingsproce dure. Het verzoek ligt vanaf donderdag 22 februari 2000 gedurende vier weken voor een ieder in het gemeentehuis (afdeling Ruimtelijke Ordening) ter inzage. Tijdens deze inzageperiode kunnen belanghebbenden schriftelijk hun zienswijzen over het bouwplan naar voren brengen bij het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Limmen, Zonnedauw 4, 1906 HA te Limmen. Burgemeester en wethouders van Limmen hebben besloten om van I januari 2001 tot en met 31 december 2001 een standplaats/ventvergunning te verlenen aan: - Andrea B.V., ten behoeve van de verkoop van kaas en noten. De standplaatsvergun ning is slechts geldig op donderdag van 13.00 tot 18.00 uur en geldt niet op zon- en erkende feestdagen. - Kerssens Vishandel, ten behoeve van de verkoop van vis. De ventvergunning slechts geldig op woensdag tot 14.30 uur en geldt niet op zon- en erkende feestdagen. De standplaatsvergunning is slechts geldig op woensdag van 14.30 top 18.00 uur en geldt niet op zon- en erkende feestdagen. - Kaandorp Zuivel ten behoeve van de verkoop van zuivel en poelierswaren. De stand plaatsvergunning is slechts geldig op zaterdag van 8.00 tot 17.00 uur en geldt niet op zon- en erkende feestdagen. Tegens deze besluiten kunnen belanghebbenden op grond van artikel 7:1 van de Algemene Wet Bestuursrecht binnen zes weken een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij de burgemeester en wethouders van de gemeente Limmen, Postbus 9, 1906 ZG Limmen. Het besluit wordt hierdoor niet automatisch geschorst. Indien dan ook onverwijde spoed dit vereist, kan hangende de bezwaarschriftenprocedure, een voorlopige voorziening worden gevraagd aan de presdident van de rechtbank te Alkmaar (Postbus 252, 1800 AG). De griffierechten hiervoor bedragen f 200,- voor natuurlijke personen en f 40,- voor rechtspersonen. Zaterdag 24 februari Rijksweg te Limmen. a.s. wordt er weer oud papier opgehaald ten oosten van de oprichten/plaatsen serre vergroten woning De aanvragen en meldingen kunt u inzien in het gemeentehuis bij de afdeling Bouw en Woningtoezicht. Burgemeester en wethouders maken bekend dat een aanvraag om bouwvergunning is ingediend voor het realiseren van: 16 woningen in het plangebied 'Limmerbuurt, tweede fase'. Dit plangebied is gelegen tussen de tuinen van de Hortus Bulborum, De Schoolweg, De Zomerschoon en het plangebied 'Limmerbuurt'. Het bouwplan past niet in het geldende bestemmingsplan omdat er sprake is van woondoeleinden, terwijl de grond een agrarische bestemming heeft. Het ligt in het voornemen van burgemeesters en wethouders om toch medewerking te verlenen met toepassing van de vrijstellingsprocedure van artikel 19 lid I van de Wet op de Ruimtelijk Ordening. In verband hiermee ligt de aanvraag met bijbehoren de stukken met ingang van donderdag 22 februari 2001 gedurende vier weken voor een ieder ter inzage bij de receptie van het gemeentehuis. Gedurende de termijn van terinzagelegging kan een ieder zijn zienswijze schriftelijk kenbaar maken ten aanzien van de aanvraag eri de bijbehorende stukken. De zienswij ze dient te worden gericht tot het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Limmen, Zonnedauw 4, 1906 HA te Limmen. Aanvankelijk was het de bedoeling dat uiterlijk op 24 februari 2001 de beschikkings biljetten bij u, als belanghebbende, op de mat zpuden liggen. Door omstandigheden hebben wij dit moeten verschuiven. De WOZ-beschikking 2001 zal nu met een dagtekening van 10 maart 2001 verzon den worden. U ontvangt een WOZ-beschikking voor de waarde van het pand, omdat u daarvan 'belanghebbende' bent. Het kan zijn dat u alleen maar in dat pand woont of er een bedrijf uitoefent, het kan ook zijn dat u het pand in eigendom hebt. Op de WOZ-beschikking staat niet welk bedrag u aan belasting moet betalen, er staat alleen op wat de waarde van uw pand op de waardepeildatum is. De waardepeildatum is I januari 1999. Om te beoordelen of de waarde juist is vast gesteld kunt u de waarde vergelijken met marktprijzen rond die datum. Een nieuw of gewijzigd pand zal ook gewaardeerd worden naar dit prijspeil. Deze waarde zal doorgaans worden gebruikt voor de belastingheffing in 2001, 2002, 2003 en 2004. Deze beschikking blijft ook van kracht na samenvoeging van de CALgemeenten. De waarde is ten opzichte van het vorige tijdvak (van 1997 tot en met 2000) gemiddeld met 39 gestegen. Individueel kan dit percentage sterk afwijken, sommige panden zijn nauwelijks in waarde gestegen andere met veel meer dan 39 19.02.01 Op vrijdag 16 februari 2001 is een rode PTT- brievenbus geplaatst op de hoek van de Burgemeester Nieuwenhuijsenstaat - Hogeweg.Vanaf 16 februari 2001 is deze brieven bus geleegd conform de lichtingsinformatie welke staat aangegeven op de brievenbus. V

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2001 | | pagina 9