Schietclub vecht vooral met zichzelf Groot Russische Staatscircus biedt glitter en glamour Nieuwe pomp moet overlast rioolwater terugdringen krant Vrijblijvende Waardebepaling? Broekman /"BcJkma 072 5331895 NIEUW!!! rimulas! -I nu 3 voort. APELLA BORDEN NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN Huis kopen? FALKLAND TONEEL www.heiloo-online.nl Smm JDrukkerij uitkijkpost bv 28 FEBRUARI 2001 66e JAARGANG NO. 9 Provincie akkoord met golfbaan Opbrengst collecte Platform Heiloo Wereldwijd Buk Buk dicht Benieuwd naar plannen op www.cda.nl/heiloo Gevonden voorwerpen Meedoen met Libris Literatuurprijs SCH0NG SCHILDERWERKEN B.V. 06-53576089/072-5338472 Nieuw kinderdagverblijf in de planning Videofilm China in Trefpunt Tel. 072-515 08 88 wvww.halmakelaardij.nl ...thuis in Heiloo. PRESENTEERT: 'De Kneperige Kniepe Knuiper' NIEUW Fleur mv dag op met onze Primula st in vele vrolijke kleuren. PER STUK Ij5 Redactieacquisitie en administratie: De Hoefsmid 5-1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 e mail redactie: redactie@uitkijkpost.nl Openingstijden kantoor: maandag t/m vrijdag: 8.00-17.30 uur Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 0226 331020 (Nieuw nummer Rodi verspreiding bv) aAaC De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 16.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Redactionele kopij en advertentie-opgave moeten uiterlijk maandag om 15.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 87 cent (excl.BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden n aanzienlijk lagere mm-prijzen. bJU verzorgt tevens al uw drukwerk; van briefpapier tot full-color brochures. Vraag offerte! HAARLEM - Afgelopen donderdag moesten de leden van de commissie Ruimtelijke ordening en Bestuur van de provincie Noord-Holland (te verge lijken met de raadscommissies van de gemeente Heiloo) zich uitspreken over het voorstel van Gedeputeerde Staten het bestaande streekplan zodanig aan te passen dat de al jaren lang beoogde golfbaan aan de zuidzijde van Heiloo (ten zuiden van Ypestein) kan worden aangelegd. Gemeentebestuur van Heiloo en Pro vinciale Staten van Noord-Holland waren in eerste instantie hiermee al akkoord gegaan, maar de Raad van State heeft na bezwaren aangegeven dat een dergelijke verandering van de bestemming van de grond (agrarisch gebied) niet in overeenstemming is met het huidige streekplan. Daarop hebben Gedeputeerde Staten besloten het streekplan gedeeltelijk aan te passen. Door diverse tegenstanders (waaron der Milieu Contact Heiloo) en voor standers (het bestuur van de Golf- en Countryclub Heiloo en de gemeente Heiloo) werd gebruik gemaakt van de mogelijkheid hun standpunt aan de commissieleden toe te lichten dan wel te verdedigen. GroenLinks, SP en D66 waren duidelijk tegen het GS-voorstel. Vervanging van waardevol agrarisch natuurgebied door een golfbaan kon in hun ogen geen genade vinden. VVD en CDA toonden zich aperte voorstan ders. Alle ogen waren derhalve gericht op de PvdA die als laatste het woord voerde. In tamelijk gespierde taal kondigde de PvdA in eerste termijn aan dat als er onvoldoende compensatie voor het verloren gegane natuurgebied zou zijn, de PvdA niet akkoord kon gaan met het voorstel. De tegenstanders veerden op, het bestuur van de golfclub keek zorgelijk. Maar de soep werd lang niet zo heet gegeten als ze werd opgediend want, nadat gedeputeerde Meijdam het reeds bekende verhaal had verteld dat een groene golfbaan zelf als voldoende compensatie kan worden beschouwd, ging de PvdA tevreden gesteld door het antwoord toch akkoord. En daardoor zal het voorstel straks vol doende steun vinden in de vergadering van Provinciale Staten. Verwacht wordt dat tegenstanders deze uitspraak (van Provinciale Staten) opnieuw zullen aanvechten bij de Raad van State. Dat neemt niet weg dat de aanleg van de golfbaan toch weer een stapje dichter bij is gekomen. HEILOO - Van 5 tot 17 februari is in de meeste straten van Heiloo een huis- aan-huiscollecte gehouden door Heiloo Wereldwijd, het Platform voor Interna tionale Samenwerking, met een op brengst van f 6.103,-. Het Platform on dersteunt jaarlijks een goed doel, voor namelijk voor de derde wereldlanden. Dit jaar zijn de opgehaalde gelden voor het project 'naar een nieuw patroon'. Om te voorkomen dat jonge volwassen mensen in Zuid-Mexico óf uitgebuit worden óf op straat terecht komen als zwerver of nog erger, wil het Platform zich hard maken voor de uitrusting van confectie-ateliers. Naast de Max Have- laar koffie wordt nu ook gewerkt aan kwaliteitskleding die het milieu niet belast, die gemaakt wordt onder recht vaardige arbeidsomstandigheden en die geschikt gemaakt wordt voor ex port, ook naar Nederland. De zogehe ten Kuyichi-jeans worden gemaakt van katoen waarop geen pesticiden zijn ge bruikt en waarvoor het confectie-ate- lier in Mexico een minimum gegaran deerde prijs uitbetaalt. De komende maanden heeft het Platform nog de gelegenheid om in winkelcentrum 't Loo en op de vrij markt op 30 april informatie te geven over deze organisatie en het actuele Mexico-project. Heeft u de collectan ten gemist en wilt u toch het project on dersteunen, het bankrekeningnummer is 120513455 t.n.v. Platform Heiloo Wereldwijd. HEILOO - In verband met de werk zaamheden rond de verbouwing van Buk Buk in Heiloo, is nu ook het café gesloten en is Buk Buk voorlopig dicht. Vanaf september zal Buk Buk weer open zijn met het café en de grote zaal. In de Uitkijkpost van volgende week kunt u meer lezen over de verbouwing en de vordering daarvan. HEILOO - Het Groot Russisch Staats circus geeft op 6 en 7 maart voorstellin gen op het evenemententerrein Noor- derneg aan De Omloop in Heiloo. De Russen hebben keihard aan het pro gramma gewerkt. De circusshow, boor devol humor, spektakel en met een geweldig live-orkest, laat zien tot welke hoogte circus in de Russische Federatie is geëvolueerd. Maar liefst honderd artiesten, musici en technisch assisten ten werken mee aan de totstandkoming van deze circusshow. De hilarische clowns Alexander en Vassili, tijgers en bruine beren, dolko mische horrden, een veel te bijdehand paard dat maar niet in bed wil blijven, halsbrekende toeren op de 'Ruski Palki' en de inmiddels legendarische trapeze-virtuozen van de Broesjnikin groep zijn slechts een greep uit het jong en oud aansprekende, twee en een half uur durende programma. De aanvangstijden van de voorstellin gen zijn dinsdag om 15.00 en 19.30 (uit verkocht) uur en woensdag om 13.00 en 16.15 uur. Kaarten in de voorver koop zijn verkrijgbaar bij Boekhandel Deutekom, Hëerenweg 67-69 en de VVV aan de Voorstraat 82A in Eg- mond aan Zee. De circuskassa's zijn vanaf dinsdag 6 maart dagelijks geopend van 10.00 tot 20.00 uur. Voor informatie en reserve ringen kunt u bellen met de circustic- ketlijn, 0900-1122333. HEILOO - Schietsportvereniging De Vrijheid in Heiloo moet niets hebben van criminaliteit of andere duistere be zigheden. „Onze leden zijn zeer netjes en onze ballotagecommissie beslist of een nieuw lid ook werkelijk welkom is binnen onze vereniging. Ook met de politie staan wij op zeer goede voet. Dat moet ook wel, we zijn tenslotte met wapens bezig." Cornelis van Ginkel (74), secretaris van de 45 jaar bestaande schietsportvereni ging, is duidelijk in zijn boodschap. Op de vraag waarom iemand lid wordt van een schietvereniging antwoordt hij scherp: „Er heerst een vooroordeel dat mensen die lid worden van onze ver eniging per se iets slechts in de zin heb ben. Waarom toch? Wij heten niet voor niets schietsportvereniging. Bij de poli tie schieten ze, wij zijn hier met een sport bezig." Onder de leden van de vereniging zijn een advocaat en een pi loot te vinden en zelfs een burgemees ter schijnt tot de trouwe klantenkring te behoren. De secretaris ziet zijn vereniging net als de tennisclub. Het doel van de sport is punten scoren. Dit duel vecht je echter niet met je tegenstander uit, maar met jezelf. Natuurlijk worden de scores ver geleken met die van de andere leden, maar in eerste instantie moet een schutter het van zijn eigen eergevoel hebben. „Ik wil elke keer weer beter worden en meer raken dan de vorige keer," geeft Van Ginkel toe. Overigens krijgen aspirant-leden eerst een stevige uitleg over de verschillende wapens waarmee geschoten kan wor den.Onder andere wordt uit de doeken gedaan wat een wapen is, hoe het in elkaar zit en vooral hoe ermee omge gaan dient te worden. Baancommandant op scherp Hoofdverantwoordelijke voor het glad jes laten verlopen van de schietavon- den is de baancommandant. Hij houdt vanuit de controlekamer in de gaten Of er op de juiste baan wordt geschoten, of er op de goede manier met de wapens wordt omgegaan en of er wel met het juiste wapen wordt geschoten. Begin- nendeJeden schieten namelijk allemaal met een .22 wapen. Dit wapen is van het lichtste kaliber. HEILOO - De volgende voorwerpen zijn bij het politiebureau in Heiloo als gevonden aangemeld: enkele sleutels, trouwring met inscriptie, bruin-zwarte damesomslagdoek, kinderhandschoen, zonnebril in bruin-geel etui, herenarm band met naamplaatje Michella. HEILOO - De bibliotheek Heiloo organiseert ook dit jaar weer een lees- project rond de Libris Literatuurprijs. Deze prijs voor de beste oorspronkelijk Nederlandse literaire roman voor vol wassenen heeft tot doel de belangstel ling voor Nederlandstalige literatuur te stimuleren. De deelnemers aan het project kunnen zich, met de hulp van de bibliotheek, een goed beeld vormen van de voor deze literatuurprijs genomineerde boe ken. Al deze boeken worden namelijk speciaal voor hen extra ingekocht en beschikbaar gesteld. Daarnaast ver zorgt de bibliotheek recensies en een overzicht met aandachtspunten voor elk genomineerd boek. Naast bekende auteurs zijn ook minder bekende, maar minstens zo interessante schrijvers en schrijfsters voor deze prijs genomi neerd. Enkele titels zijn 'Fantoompijn' van Arnon Grunberg, 'Voor God en de Sociale Dienst' van Nicolien Mizee en 'Het gelukkige jaar 1940' van Hans Münstermann. Dit leesproject vormt voor de deelne mers de unieke gelegenheid om de boe ken die zijn genomineerd voor de Libris Literatuurprijs 2001 actiever te lezen en te beoordelen. Opgeven voor dit leesproject kan voor 12 maart bij de bibliotheek. De deelnamekosten (f 15,-) moeten betaald worden bij opgave. Deze schutter van SV De Vrijheid is al dertig jaar lid. (Fotostudio Starfield) De beginners krijgen eerst vijf instruc tielessen, alvorens zij in staat worden geacht zelfstandig de baan op te kun nen. Na twaalf schietbeurten, die overi gens alle met een goed resultaat moe ten zijn afgesloten, mag de schutter een wapen van een zwaarder kaliber ge bruiken. Overigens gaat de hele proce dure dan opnieuw in werking, pas na vijf instructielessen wordt iemand ge acht voldoende kennis te hebben om met het nieuwe wapen de baan op te stappen. Het eerste jaar zijn de leden verplicht om met wapens van de vereniging te schieten. Na die tijd mag worden over gegaan tot de aanschaf van een eigen wapen, zij het onder strikte voorwaar den. Zo moet de potentiële koper een verklaring Van goed gedrag kunnen overleggen, moeten er minimaal twaalf schietbeurten met goede resultaten zijn afgelegd en de kandidaat mag absoluut geen strafblad hebben. Uiteindelijk beslist de schietvereniging in samen werking met de politie of een wapen vergunning wordt afgegeven. Om een eigen wapen te mogen bezitten moetje in elk geval de leeftijd van acht tienjaar hebben bereikt. „Jongeren wil len nog wel eens een paar extra kop lampen op de auto hebben. Natuurlijk is dit mooi, maar het is slechts show en niet functioneel. Het gaat bij ons echter niet om het showen maar om het schie ten. Daarom willen wij mensen die deze sport alleen maar voor de show gebruiken weren," meent de secretaris. „Straks staan die jongeren ook nog met pistolen in holsters achter de bar!" Voor een lidmaatschap van schietsport vereniging De Vrijheid betalen de le den f 250,- per jaar. Daar komen dan echter nog wel de kosten voor de muni tie en de kaarten waarop geschoten moet worden bij. Volgens penning meester Ton Poelman valt dit bedrag best wel mee. Schiettent kermis is duurder „Onze vereniging is lid van de KNSA, de Koninklijke Nederlandse Schutters Associatie. Al onze leden zijn daar ver zekerd. Een vijfde gedeelte van het lid maatschapsbedrag gaat daar ook naar tóe. Voor een doosje .22 kogels, waar er vijftig inzitten, moet f 4,- worden be taald. Een pakket kaarten komt op een paar gulden, dus dat is niet het ergste. Schieten op de kermis is wat dat betreft echt een stuk duurder!" Schietsportvereniging De Vrijheid heeft acht schietbanen, waaronder 10 meter-, 12 meter- en 25 meter-banen. Het aantal leden ligt tussen de 110 en 120. Onder deze leden zijn vier vrouwen en enkele minderjarigen. De laatste groep schiet overigens niet met 'echte' wapens, maar met luchtdrukpistolen ,of -geweren Onderling worden wedstrijden gehou den, maar ook clubs uit de streek nemen het tegen elkaar op. Hoewel misschien niet gedacht, vor men de schietsportverenigingen met elkaar de zevende sportbond van Nederland, met een slordige 40.000 leden. Schietsportvereniging De Vrij heid heeft haar clubavonden op maan dag, woensdag en vrijdag, vanaf 19.30 uur aan Het Zevenhuizen 44. Voor meer informatie over de club kunt u contact opnemen met Cornelis van Ginkel, tel. 072-5334133. HEILOO - Veel bewoners van het Blockhovepark klagen al enige tijd over rioolwateroverlast tijdens en na hevige regenval. Deze overlast uit zich in de vorm van slecht afvoerende huis riolering en stankoverlast in de omge ving van de Zandersloot, als gevolg van het overstorten van rioolwater op het oppervlaktewater. De gemeente Hei loo vindt de frequentie waarbij deze overlast voorkomt onacceptabel. Daar om is gekeken naar de oorzaak en naar mogelijke oplossingen om overlast te voorkomen. Onlangs is dit onderzoek afgerond. Het onderzoek bestond onder andere uit het uitvoeren van rioolinspecties, her berekening van de benodigde en wer kelijke pompcapaciteit. Overstortmeter Daarnaast heeft het Hoogheemraad schap Uitwaterende Sluizen een over stortmeter in de overstortconstructie aan de Zandersloot geplaatst, om zo de overstortfrequentie vast te kunnen stel len. Met dit instrument kan uiteindelijk het effect van de maatregelen die de gemeente wil nemen worden bepaald. Uit het onderzoek bleek dat de overlast Erkend schilder- wandafwerkingsbedrijf. Bel voor vrijblijvend offerte Een berenact met Judith Kaiser. Regio Noord" Keonemeriand Als bijlage in dit Nieuwsblad de Woningkrant Regio Noord-Kennemerland. Deze Woningkrant komt twee keer per maand uit en wordt huis-aan-huis verspreid met het Heerhugowaards Nieuwsblad, Aikmaars Nieuwsblad, De Uitkijkpost en Langedijker Nieuwsblad. In de Woningkrant publiceren de woningcorporaties de leeggekomen én de toegewezen huurwoningen in de hele regio Noord-Kennemerland. In deze krant is ook alles te lezen over de nieuwe aanpak van woningtoewijzing. voornamelijk wordt veroorzaakt door een te lage pompcapaciteit en het te laat starten van deze pomp. De capaci teit bleek onvoldoende te zijn afge stemd op de afvalwatertoevoer vanuit het Blockhovepark en de diameter van de persleiding naar de kern van Heiloo. Door de te lage pompcapaciteit kan de pomp het rioolstelsel niet op tijd leeg pompen na een regenbui. Bovendien was het gemaal verkeerd afgesteld, waardoor de pomp te laat werd gestart. Dit had als gevolg dat het riool bij aanvang van een regenbui al halfvol stond. Het water in het riool stelsel bereikt hierdoor een zodanig hoog niveau, dat een goede afvoer van af de woningen wordt belemmerd en uiteindelijk een overstort plaats vindt op de Zandersloot. De geringe pompcapaciteit en hoge waterstand in het riool zorgen er ook voor dat de stroomsnelheid in het riool te laag wordt. Dit heeft bezinking van rioolslib en zand in het riool tot gevolg. Dit slib en zand heeft eveneens een negatieve invloed op de doorstroming, zodat dit proces zichzelf versterkt. Na verloop van tijd bezinkt er steeds meer rioolslib en bij overstort op de Zandersloot geeft dit stankoverlast. Rioolslib en zand Voorafgaand aan de rioolinspecties is eerst het riool gereinigd. Uit de inspec ties is gebleken dat vrijwwel al het rioolslib en zand door deze maatregel zijn verwijderd. De verwachting is dat een eventuele overstort in de Zan dersloot nu minder stank veroorzaakt. Inmiddels is in overleg met de gemeen te Alkmaar een geschikte pomp met een grotere capaciteit geselecteerd. Met deze pomp is het mogelijk het stel sel sneller leeg te krijgen. Verder is de niveauregeling van het gemaal aange past, waardoor de nieuwe pomp bij een Jager waterpeil zal aanslaan. De pomp zal uiterlijk in week 12 in werking wor den gesteld. Voor vragen kunt u contact opnemen met R. Gerritsen, tel. 072- 5356764. HEILOO - Wordt Heiloo binnenkort uitgebreid met een nieuw kinderdag verblijf? Als het aan Judith Steenhoek ligt wel. Zij is druk bezig met de voor bereidingen voor de realisatie van de nieuwe kinderopvang, Kits Oonlie genaamd. Het nieuwe onderkomen zou een plaats moeten vinden op het bedrij venterrein de Oude Werf, aan de Hoefsmid 9. De GGD heeft het pand inmiddels geïnspecteerd en op wat klei ne aanpassingen na voldoet het pand aan de wettelijke veiligheidseisen. Na de bezwaarprocedure wordt duide lijk of het kinderdagverblijf daadwer kelijk op het terrein mag worden opge zet, anders moet naar een nieuwe loca tie worden gezocht. In eerste instantie zal opvang voor twaalf kinderen van nul tot vier jaar mogelijk zijn, later kan dit aantal worden verdubbeld. Kits Oonlie heeft particuliere en bedrijfs- plaatsen. Omdat de plannen nog bij de gemeente liggen durft eigenaresse Ju dith Steenhoek nog geen exacte ope ningsdatum te geven. „Het komt an ders misschien over alsof wij druk wil len uitoefenen op de gemeente en dat is toch echt niet de bedoeling." Een voor zichtige schatting is dat wanneer alles meezit Kits Oonlie in mei of juni de deuren kan openen. Inschrijven is ech ter al wel mogelijk. Op internet kan de site www.kits-oonlie.nl worden be zocht. Daar kan tevens een informatie pakket of een inschrijfformulier wor den opgevraagd. Bellen voor meer in formatie of voor opgave is mogelijk op tel. 072-5335669. HEILOO - Een afwisselende docu mentaire over China, van filmer Nico Mantel uit Heiloo, is op donderdag 8 maart te zien in het Trefpunt. U ziet een grootbeeld videoprogramma met als hoogtepunten het Plein van de He melse Vrede, de Verboden Stad, een cruise op de Jantze Kiang rivier, de Chi nese Muur en het beroemde Terra-Cot- ta leger. De voorstelling begint om 14.00 uur, de entree is f 4,- inclusief koffie of thee. mm NVM LAJRSGROEP Kennemerstraatweg 129 te Heiloo tel.: 072 5335330 'Met 4 kantoren actief in de regio (Alkmaar (2), Heiloo en Heerhugoivaard). Zeeweg 20,1852 CR Heiloo mfo@vosmakeiaardii.ni: J www.vosmakelaardtj.ni FALKLAND TONEEL van Peter Lindes in theater De Beun. (Zie adv. elders in dit blad). Uitvaartverzorging Heiloo e.o. Henny Stoop Tel: 072 - 532 03 45 WEKELIJKS IN BE UITKIJKPOST Met uw webadres in de krant. Op elk tijdstip, vanaf elke plaats te bereiken door onze lezers voor meer info. zie pag. 5 VAN DER Makelaar sinds 1933 www.vanderborden.nl AjÈfa TUN ZS\/\ND/\M - Pieter Ohijsenlaan <y\ ZU/DOOSTBEEM STER Purmerenderweg Koopavonden op donderdag en vrijdag. Cm m li 41 /V Badkamerinstallatie Droonecampstraat 13 I I /A I 11 w I A\ 1^1 - Centrale verwarming 1851 TH Heiloo - Dakbedekking Telefoon 072-533 50 85 IN ST ALLATIEBE D RIJF Loodgieterswerk Werkplaats: Holleweg 19

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2001 | | pagina 1