i Slotconcert in Witte Kerk Verbouwing Buk Buk in volle gang Gemeente gaat met inwoners discussiëren over afvalstroom Met glas heen, met glas terug.. Verkoopplmen't Bc|kma 072 5331895 NIEUW!!! ROEKMAN Vos Makelaardij BORDEN NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN O AASTREKEN Thuis in uw regio! NIEUW www.heiloo-online.nl 7 MAART 2001 J^LgJU jj Drukkerij uitkijkpost bv 66e JAARGANG NO. 10 Rina Snel exposeert bij Casa Design Gevonden voorwerpen Herinrichtingsplan GGZ Willibrord begonnen Reünie ULO Tel. 072-515 08 88 www.halmakelaardij.nl Dansmiddag Trefpunt ...thuis in Heiloo. WEKELIJKS IN DE UITKIJKPOST bereiken Openingstijden zwembad Het Baafje Geslaagd Actiecomité DIFTAR NEE!! Er wordt nu met elkaar gepraat Redactie, acquisitie en administratie: De Hoefsmid 5 -1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 e mail redactie: redactie@uitkijkpost.nl Openingstijden kantoor: maandag t/m vrijdag: 8.00-17.30 uur Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 0226 331020 (Nieuw nummer Rodi verspreiding bv) De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 16.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Redactionele kopij en advertentie-opgave moeten uiterlijk maandag om 15.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 87 cent (excl.BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden n(=fc aanzienlijk lagere mm-prijzen. verzorgt tevens al uw drukwerk; van briefpapier tot full-color brochures. Vraag offerte! HEILOO - Sinds kort is bij Casa De sign in winkelcentrum 't Loo een nieu we expositie te zien van schilderijen van de Heiloose kunstenares Rina Snel. Een kleine expositie weliswaar, want er is slechts ruimte voor een be perkt aantal doeken, maar wel een waar het enthousiasme vanaf spat. De titel van deze kleine maar fraaie ten toonstelling luidt dan ook 'Een feeste lijk tintje'. En feestelijk zijn de schilderijen zeker. Doeken met voorstellingen die bijna allemaal als thema 'uitgaan' hebben. Blijheid, vrolijkheid, geluk, vertaald in kleurige gestalten, figuren, vrouwen, die zich ophouden in bijvoorbeeld de foyer van een theater. De doeken zijn geschilderd met acrylverf, verf die een enkele keer gemengd wordt met schel- penzand, wat een bijzonder effect geeft. „Ik wroet in de verf," zegt Rina Snel over haar werk. Daarbij houdt ze zich vast aan haar eigen leidraad, die luidt 'Je moet eerst de regels kennen om ze bewust te negeren; alle kleurmaterialen zijn toegestaan, want regels maak je zelf; wat het coloriet is in een schilderij, dat is toch het enthousiasme in het leven'. Dit enthousiasme is uitbundig tot uit drukking gekomen in deze kleine expo sitie in de sfeervolle zaak van Casa Design in winkelcentrum 't Loo, waar behalve moderne binnenhuisarchitec tuur momenteel ook een fraaie collec tie unieke glasobjecten uit de Borek Sipek-collectie te zien is. Architect Henk Mühren begeleidt de verbouwing van Buk Buk. Rechtsachter is goed te zien dat de nieuwe vloer een stuk lager is komen te liggen, vanwege de geluidsschil. (Fotostudio Starfield) HEILOO - Anderhalf jaar na de slui ting van de grote zaal van het Bru- nogebouw is het dan eindelijk zover: de bar en de zaal van jongerencentrum Buk Buk worden momenteel grondig verbouwd. Vorige week dinsdag kon den de gebruikers van het Brunoge- bouw samen met wethouder Evalyn Schoutsen-Bolten een kijkje komen nemen in het pand, onder leiding van Henk Mühren van architectenbureau Mühren en Bode. Een dag later deed hij het voor de Uitkijkpost nog een keer over. Met deze verbouwing, die 1,2 miljoen gulden kost, wordt hopelijk voorgoed een einde gemaakt aan het voortwoe keren van de beruchte huiszwam. De gehele zaal is nu gesloopt, er is een nieuwe betonnen vloer in gestort, er komt een totaal nieuw plafond in en ook in een nieuwe verwarming en luchtverversing wordt voorzien. Een doek van Rina Snel. HEILOO - De volgende voorwerpen zijn bij het politiebureau in Heiloo als gevonden aangemeld: enkele sleutels, bril met bruin gevlekt montuur, goud kleurige broche met afbeelding vogel, gouden oorknopje met puntjes. Dikke geluidsschil De verbouwing wordt meteen aange grepen om de geluidsoverlast die het jongerencentrum somtijds veroorzaakt een halt toe te roepen. Daartoe wordt om de grote zaal én het café een zoge naamde geluidsschil aangebracht. Het gaat daarbij om een laag isolatie van maar liefst vijftig centimeter dikte, die de zaal en het café helemaal inpakt, HEILOO - De gemeente gaat een serie rondetafelgesprekken voeren met groepen inwoners uit Heiloo, over hoe de Heilooërs in de toekomst om moe ten en zullen gaan met huishoudelijk afval. De gemeente heeft overleg gehad met het actiecomité Diftar Nee hoe deze discussie gevoerd gaat worden. In een persbericht zeggen zij 'open en constructief met elkaar gesproken te hebben over de voortgang van de dis cussie over afval in Heiloo. De gemeente heeft hiertoe besloten na de storm van protesten die in Heiloo heeft gewoed na het besluit om diftar in te voeren, in februari vorig jaar. Sinds dien hebben tal van Heilooërs kenbaar gemaakt dat zij niets in dit plan zagen. Ook het actiecomité Diftar Nee liet flink van zich horen. Begin dit jaar blies de .commissie grondgebiedzaken daar om ook het plan voor het houden van een enquête naar het draagvlak voor de invoering van diftar af. Want dat was er duidelijk niet. En daarmee was toen meteen het plan voor een proef met diftar van de baan. Het is de bedoeling om volgende week twee avonden lang rondetafelgesprek ken te voeren met groepen inwoners van Heiloo. Dit gebeurt op woensdag 14 eq donderdag 15 maart in het ge meentehuis, onder leiding van een onafhankelijke voorzitter. De gesprek ken duren steeds anderhalf uur. In middels zijn tal van groeperingen hier voor door de gemeente uitgenodigd, zoals ondernemersverenigingen, wijk- verenigingen, ouderenbonden, milieug roeperingen en bewonerscommissies. Tijdens deze twee avonden kan er frank en vrij gepraat worden. Alle ideeën, wensen, suggesties en opties over hoe Heiloo in de toekomst om kan gaan met huishoudelijk afval kunnen besproken worden. Als leidraad wor den de volgende items gehanteerd: het beperken van afval of het afremmen van de groei van afval; het beter schei den van afval; is er behoefte aan een andere wijze van verdelen van de kos ten van afval naar de inwoners en zo ja, hoe dan. omhult als het ware. De isolerende laag loopt onder de vloer door, achter de wanden langs en over het plafond heen. Een maatregel die vooral de omwonen den zullen kunnen waarderen. Omwo nenden overigens, die pas vorige week een brief van de gemeente ontvingen dat met de verbouwing, die toen al bijna twee maanden aan de gang was, begonnen werd. Omdat door de dikke geluidsschil het plafond van de zaal lager werd, is de nieuwe vloer ook verlaagd aangelegd. Binnenkomen doe je straks via een 'hellingbaan'. De verbouwde zaal krijgt vier nooduitgangen, die door dubbele deuren en extra portalen ook geïso leerd worden. Achter het (nu afgebro ken podium) komt ruimte voor een stoelenberging, aan de zijkant van de zaal is er een nis bijgètrokken. Tussen de grote zaal en het Bukcafé komt een speciale dj-hoek. Brunogebouw Met ue uitkomsten van deze gesprek ken voor ogen, zal er vervolgens eind april of begin mei een tweede serie ronde tafelgesprekken gehouden wor den. Daarna volgt een slotronde in de vorm van een dorpsgesprek. Dit zal waarschijnlijk op 6 of 7 juni gehouden worden. Uitkomst op voorhand geaccepteerd Tussen deze drie rondes door hebben het college, de leden van de commissie Grondgebiedzaken I en het actieco mité overleg met elkaar en stellen zij waar nodig dit plan van aanpak bij. Daarbij hebben zij aangegeven de uit komst van deze gesprekken te zullen accepteren. Dat kan zijn het behouden van het huidige systeem van afvalinza meling, een geheel nieuw afvalsysteem en/of een andere manier van verdeling van de kosten en alle mogelijke varian ten daartussen of daarop. Ook is afgesproken dat op een bepaald moment een representatieve meting plaatsvindt van het draagvlak van een of meerdere opties die in de discussie naar voren zijn gekomen. Tot slot zijn er ook afspraken gemaakt over hoe alle betrokkenen met elkaar communice ren gedurende dit hele proces. Bur gemeester Henk den Boon en woord voerder Hans Boon van het actieco mité zijn tot dusver tevreden. Hans Boon zei daarover: „Wij hebben de intentie om met elkaar, en niet over elkaar, te communiceren. Open en con structief op de achtergrond meeden ken. Het woord is nu aan de groepen inwoners van Heiloo." Burgemeester Henk den Boon voegde daaraan toe: „Nu eerst luisteren naar ideeën en wensen van groepen van onze inwoners, over hoe we (groei van) afval kunnen beperken, beter afval kunnen scheiden en dergelijke. Ik ben blij dat het gemeentebestuur een open en constructief gesprek met het actie comité Diftar Nee heeft gevoerd en dat we gezamenlijk een plan van aanpak hebben besproken en opgesteld, om een open discussie te voeren over het thema (huishoudelijk) afval in de toe komst." Elders repeteren De gebruikers van het zijn harmonievereniging Caecilia, tam boer- en majorettenkorps Nijenburg en de Stichting Jeugd en Jongerenwerk Heiloo (SJJH), waaronder Buk Buk en Tendenz vallen. Caecilia week, toen de zaal gesloten werd in september 1999, voor haar wekelijkse repetities uit naar elders, Nijenburg kon terecht in het naastliggende Tendenz. Buk Buk kon slechts haar activiteiten in het café nog voortzetten. Het jeugdwerk van Ten denz kon gewoon doorgaan, zij het wel met enige overlast. Dennis Seynen, bestuurslid jeugdwerk van SJJH,zit namens de gebruikers van het Brunogebouw in het bouwteam, dat eens in de twee weken vergadert. „Alle medewerkers zijn zonder uitzondering blij dat er nu eindelijk wat gebeurt. HEILOO - Wie momenteel over de Kanaalweg rijdt ziet dat er veel bomen zijn weggekapt uit de groenstrook tus sen de straat en GGZ Willibrord. Het herinrichtingsplan, dat twee jaar gele den gepresenteerd werd, moet er onder meer voor zorgen dat de drempel tus sen deze instelling en de rest van Heiloo weggenomen worden. De bedoeling van het plan is dat de GGZ Willibrord een open karakter krijgt. Hoewel Wim Haisma, groen- coördinator van GGZ Willibrord, be vestigt dat de kap van de vele bomen en struiken er nogal rigoureus uitziet, denkt hij dat de groenstrook er door het herinrichtingsplan alleen maar op vooruit zal gaan. „Deze noordkant was behoorlijk ver waarloosd, nu worden de blijvende bomen en struiken gescheiden van de 'wijkers'. Vervolgens zal door middel van nieuwe aanplanting het geheel een ander aanzien krijgen." Wanneer alles volgens plan verloopt zal binnenkort gestart kunnen worden met de aanleg van diverse terpen met daar op struiken als rododerïdrons. We1 beplanting dus, maar met het open karakter dat wenselijk is. HEILOO - De organisatie van de aan staande reünie van ULO Heiloo is nog op zoek naar diverse oud-leerlingen. Het gaat om leerlingen waarvan het eerste schooljaar 1948/'49, 49/'50, '5()/'51 en '51/,'52 was, of zij die tussen tijds op school kwamen. De reünie wordt gehouden op 23 maart, aanvang 15.00 uur, in het ont moetingscentrum van GGZ Willibrord te Heiloo. Nog niet alle adressen van de oud-leerlingen zijn bekend. Indien u geen uitnodiging heeft ontvangen neem dan contact op met P Dekker, Voorstraat 45 te Egmond aan Zee, tel. 072-5062147. Eigenlijk liggen de werkzaamheden nu voor op het schema. Dat is ook de re den dat het Bukcafé eerder dicht moest dan gepland." Het (vrijwilligers-)werk in de Buk ligt nu even stil, maar voor dat de boel weer open kan valt er nog genoeg te doen. Want de grote zaal wordt weliswaar geschilderd opgele verd, maar daarna moet er natuurlijk nog worden heringericht, uit eigen mid delen. Stapelbare stoeltjes Een van de wensen is nieuwe, makke lijk stapelbare stoeltjes voor de grote zaal. Wellicht dat er een actie op touw gezet wordt. Plannen heeft het jeugd- en jongerenwerk genoeg, als de 'tent' weer open is. Er zijn plannen voor een tweede jongerenwerker, waardoor er meer kantoorruimte nodig is, en verder willen Buk Buk en Tendenz vaker open. Uit eigen middelen wil de stich ting daartoe een proef houden met een beheerder annex conciërge. Maar eerst moet de Buk klaar, zodat er plannen gesmeed kunnen worden voor een feestelijk openingsweekeinde, dat er ongetwijfeld komt in september. Want Buk Buk, dat in 1968 van start ging op de zolder van het Brunoge bouw, waar je tweemaal moest bukken voor loshangende balken, heeft een naam hoog te houden van jongerencen trum waar altijd wat leuks te doen valt. Veel werd er in het verleden georgani seerd, op de zolder en later in de grote zaal en het café beneden. Muziek, caba ret, poetry, een heleboel grote Neder landse namen op dat gebied kwamen in hun beginperiode naar Heiloo, voor een optreden in de Buk. De Buk maak te goeie tijden, maar ook mindere pe rioden door. Wellicht dat die goeie tij den in september weer aanbreken... HEILOO - Het muzikale wintersei zoen in de Witte Kerk wordt zondag afgesloten door het ensemble Com- pendio Musicale. Onder leiding van de jonge dirigent Jorge Lavista worden voor de pauze werken uitgevoerd van Frangois Couperin en in het tweede deel muziek van Georg Friedrich Handel. Twee sopranen, Eri Takahashi en Ni- cola Wemyss, leveren het vocale aan deel in het programma. Instrumentaal treden op de violistes Monica en Paula Waisman, Heather Vorwerck bespeelt de viola da gamba en de violoncel en Diego Nadra de hobo. Dirigent Jorge Lavista bespeelt de cembalo en het orgel. Een blik op de namen van deze jonge musici wekt al direct het vermoeden dat zij allen van buitenlandse herkomst zijn. Hoboïst Diego Nadra is in Ar gentinië geboren en begon daar ook zijn studie. Daarna specialiseerde hij zich op het barokspel aan het Ko ninklijk Conservatorium in Den Haag. Daar belandde ook Eri Takahashi, ter wijl Jorge Lavista aan het Sweelinck Conservatorium in Amsterdam zijn studie voortzette. Veelal ontstond de onderlinge band uit deze contacten op de Nederlandse con servatoria. Het eerder aangekondigde optreden van het blaassextet gaat wegens om standigheden niet door. Het concert begint om 15.00 uur. De toegangsprijs bedraagt f 17,50. Voor 65-plussers, CJP en kinderen tot en met 12 jaar bedraagt de entree f 15,-. Kaartjes kunnen tele- Eri Takahashi. fonisch worden gereserveerd via de nummers 072-5335852 en 072-5334804. Ook dit keer bestaat de mogelijkheid om het concertbezoek te combineren met een diner na afloop in restaurant De Loocatie, gelegen tegenover de kerk. Concert en driegangen diner kos ten samen f 50,- en het reserveren hier van is alleen mogelijk via tel. 072- 5334804. HEILOO - Op 2 maart is door Juup Wuijster-Schuddeboom, de wethouder van milieuzaken, een achttien-delig glasservies van Royal Leerdam uitge reikt aan mevrouw Eppens uit Alk maar. Het servies werd vanwege de ac tie 'Glas voor Glas' ter beschikking ge steld door de Stichting Kringloop Glas als symbolisch gebaar van dank naar alle trouwe glasbakgebruikers in Ne derland. Nederland is een van de koplopers wat betreft het inzamelen van eenmalig glas. In 1999 werd landelijk 91 procent via de glasbak voor herverwerking aan geboden. Het inzamelpercentage van Heiloo bedroeg in 2000 84 procent. Landelijk gaat per inwoner gemiddeld 28 kilo aan flessen en potten langs de kassa, waarvan 24 kilo wordt terugge bracht en gerecycled. Dat is goed voor het milieu en de glasfabrieken zijn er blij mee, omdat op die manier geen kostbare grondstof voor nieuw glas verloren gaat. Glas hoort dan ook niet in de grijze rolemmer thuis, want op die manier wordt het verwerkt in de dure vuilverbranding. Op dit moment staan in Nederland cir ca 23.000 glasbakken. Hiervan staan er negentien in Heiloo. Toch bevat het af val in de grijze rólemmer in Heiloo nog altijd 2,3 procent glas. De doelstelling is dat dit naar nul procent wordt terugge bracht. Mevrouw Eppens uit Alkmaar was blij verrast met deze attentie. Zij vertelde al jaren boodschappen te doen in win kelcentrum 't Loo, omdat zij het daar fijn winkelen vindt. Diego Nadra. HEILOO - Op 14 maart is er van 14.00 tot 16.30 uur weer een dansmiddag in 't Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2 te Heiloo. De middag staat onder leiding van Jan Schouten, die muziek draait naar ieders smaak. De entree bedraagt f 2,-. Dit is inclusief thee of koffie. RSGROEP ELA NVM Kennemerstraatweg 129 te Heiloo tel.: 072 5335330 'Met 4 kantoren actief in de regio (Alkmaar (2), Heiloo en Heerhugoivaard). Zeeweg 20,1852 CR Heiloo info@vosmakelaardij.nl www.vosmakelaardij.nl ÖN*Ö£*.£!<£><?Ó£8 f voor meer HEILOO - Het is nog niet zeker wat de komende zomer de openingstijden zul len zijn van zwembad Het Baafje. De gemeente overweegt om dit jaar het zwembad 's avonds een uur eerder te sluiten. Dat zou dan om 18.30 uur zijn, in plaats van om 19.30 uur, zoals eerde re jaren. Het zwembad vroeger sluiten zou vol gens de gemeente gedaan worden om bedrijfseconomische redenen. „De stookkosten om het water op tempera tuur te houden zijn behoorlijk hoog; daarentegen zijn er op dat tijdstip rela tief weinig bezoekers," aldus gemeen tewoordvoerder Charlotte van Voorst. Het definitieve besluit is echter nog niet genomen, dus het adverteren met de nieuwe openingstijden in de Uit kijkpost van de afgelopen twee weken was wat voorbarig. Volgende week dinsdag buigt het college van burge meester en wethouders zich erover. 1933 wanderborden HEILOO - Oud-plaatsgenoot Mark van Kempen is aan de TU Eindhoven, faculteit Techniek en Maatschappij, afgestudeerd als ingenieur. Zijn afstu deerverslag heet 'Optimization of the building quality at the real estate deve lopment project Alam Sutera, Serpong, Indonesia'. Het actiecomité DIFTAR NEE!! neemt op uitnodiging van de gemeente deel aan voorbereiding en gesprekken omtrent de afvalstromen. In januari heeft'de raadscommissie zich uitgesproken om geen enquête te houden en aangegeven dat invoering van diftar onvoldoende draagvlak heeft. Het gemeentebestuur heeft besloten om een discussie aan te gaan met zoveel mogelijk belangengroeperingen uit Heiloo om te bekijken hoe we moeten omgaan met de hoeveelheid en de scheiding van afval. Over de wijze waarop is overleg geweest tussen gemeente en actiecomité. Het spreekt vanzelf, dat wij daar wel aan deelnemen, met onze suggesties en ideeën, u wel bekend, over beperking en scheiding van afval. Wij zullen zeker in deze gesprekken alle informatie gebruiken en naar voren brengen, die u ons de afgelopen periode gegeven heeft. Beperking en scheiding van afval is een goede zaak, daar willen we zeker aan mee werken. Binnenkort hoort u weer van ons. Secretariaat: E-mail: W.A. Gomes W.H.F. Albers Giro: Postbus 178,1850 AD Heiloo heiloo.diftar.nee@planet.nl 533 45 88 533 75 75 897 78 55 H.R. Boon H. Greeuw 533 67 15 533 12 80 Mevrouw Eppens was blij verrast met het glasservies. (Fotostudio Starfield) Cm m ja 1 m *v -Badkamerinstallatie Droonecampstraat 13 H AO t~ï - Centrale verwarming 1851 TH Heiloo - Dakbedekking Telefoon 072-533 50 85 INSTALLATIEBEDRIJF - Loodgieterswerk Werkplaats: Holleweg 19

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2001 | | pagina 1