Ontwerp-bestemmingsplan Blockhovepark o HEILOO HEILOO Ontwerp-Beschikking Drank- en Horecawet I HEILOO Werkzaamheden spoorweg overgang Vennewatersweg Raadhuisplein I Pb. I 1850 AA Tel. Afd. Voorlichting 535664 I. Gemeentehuis is open van 8.00 tot 12.30 uur Maandagavond van 18.00 tot 20.00 uur, tel. 5356666. UITKIJKPOST - 7 MAART 2001 Informatierubriek - Actueel bestemmingsplan gericht op bescherming en handhaving - Inloopavond 12 maart - Behandeling commissie 21 maart Woensdag 21 maart staat het ontwerp bestemmingsplan Blockhovepark op de agen da van de commissie Grondgebiedzaken I. Het college van burgemeester en wethouders vraagt de commissie advies over het vaststel len van dit geactualiseerde ontwerp bestem mingsplan. Vooruitlopend op deze openbare vergadering, welke begint om 20.00 uur in het gemeentehuis (oude ingang Raadhuisweg), kunt u vanaf 8 maart kennis nemen van het ontwerp. Mocht daar behoefte aan zijn dan kunt u spreektijd vragen over dit agendapunt van de commisie Grondgebiedzaken I. Het ontwerp ligt ter inzage in het Informatiecentrum in de hal van het gemeente huis. U kunt daar terecht tijdens de opening stijden iedere werkdag van 08.00 uur tot 12.30 uur en iedere maandagavond van 18.00 uur tot 20.00 uur. Bewoners van het Blockhovepark zijn per brief geïnformeerd over het ontwerp-bestemmingsplan en de pro cedures. Het ontwerp bestemmingsplan is nu weer actueel, het bevat heldere beleidsregels van deze tijd zonder de bijzondere waarden van het Blockhovepark aan te tasten. Aan de ene kant biedt de regeling van de erfbebouwing in dit plan de inwoners meer keuzemogelijkhe den wat betreft bebouwing en gebruik. Aan de andere kant wordt door het invoeren van een maximum inhoud hiervan voorkomen dat het aanwezige groene karakter van de wijk teveel wordt aangetast. Dit plan is immers niet gericht op uitbreiding of herinrichting van de bestaande ruimte, maar op consolidatie ofte wel bescherming en handhaving ervan. Eens per tien jaar moeten bestemmingsplan nen worden herzien. Dit is geregeld in de Wet op de Ruimtelijke Ordening. In 1997 is het voorontwerp gepubliceerd en met belangstellenden besproken tijdens een inspraakprocedure. Mondelinge en schriftelijke bijdragen die zijn binnen gekomen, zijn toege voegd alsmede de resultaten van het gevoer de vooroverleg. De reacties zijn daar waar mogelijk verwerkt. De lange periode tussen voorontwerp en ontwerp van het bestem mingsplan Blockhovepark is mede veroor zaakt door ontwikkelingen die zich tussentijds hebben voorgedaan. Het ging daarbij onder meer om de wijziging van de gemeentegrens begin 1998 en daarmee de uitbreiding van het aantal woningen in het plangebied. In het voorjaar komt er gelegenheid om als belanghebbende nogmaals te reageren. Dan wordt het ontwerp-bestemmingsplan ter visie gelegd en kunnen belanghebbenden eventu ele zienswijzen indienen. Naar verwachting kan dan in de raadsvergadering van 5 juni a.s. het bestemmingsplan Blockhovepark worden vastgesteld. Ook deze vergadering is open baar. Het-raadsbesluit wordt gepubliceerd. Het ontwerp-bestemmingsplan ligt ter inzage vanaf 8 maart a.s. in het informatiecentrum. Maandagavond 12 maart is er een 'inloop avond' over dit onderwerp. Dan is een mede werker van de afdeling VROM aanwezig tus sen 18.00 en 20.00 uur in het informatiecen trum om eventuele vragen te beantwoorden en/of een toelichting te geven indien u dat wenst. U bent van harte welkom. Informatie Voor vragen of meer informatie kunt u telefo nisch contact opnemen met de afdeling VROM, de heer J. van den Broek, tel. (072) 535 67 53. Burgemeester en wethouders van Heiloo delen mee dat zij voornemens zijn een ver gunning als bedoeld in artikel 3 van de Drank en Horecawet voor de uitoefening van een horecabedrijf te verlenen aan; Stichting Ouderenwerk Heiloo voor de horeca-inrichting gevestigd in perceel; Abraham du Bois-hof 2 1852 EZ Heiloo De vergunning wordt verstrekt onder het stellen van de volgende voorwaarden/beperkingen. 1 De vergunning geldt niet voor het verstrek ken van alcoholhoudende drank voor gebruik ter plaatse voor, tijdens of na bij eenkomsten van persoonlijke aard (bruilof ten en partijen etc.) als bedoeld in artikel 4, lid 2 onder a van de Drank- en Horecawet; 2 het is verboden bijeenkomsten van per soonlijke aard als bedoeld in artikel 4, lid 2 onder b van de Drank- en Horecawet openlijk aan te prijzen, hiermee te adverte ren of reclame te maken. 3 deze vergunning geldt uitsluitend voor het verstrekken van alcoholhoudende drank voor gebruik ter plaatse, een uur voor, tij dens en een uur na in verenigingsverband georganiseerde bijeenkomsten met een sociale of culturele strekking, of in het kader van activiteiten van de instelling zelf als bedoeld in artikel 4, lid 2 onder c van de Drank- en Horecawet. De ontwerpbeschikking ligt vanaf heden gedurende vier weken ter inzage op het poli tiebureau, Mallegatsplein 2 te Alkmaar. Belanghebbenden kunnen gedurende de genoemde periode hun zienswijze over de ontwerp-beschikking kenbaar maken aan de chef van het district Noord Kennemerland West, van de politieregio Noord Holland Noord, postbus 186, 1800 AD Alkmaar. Informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de afdeling Bijzondere Wetten van het district Noord Kennemerland West, van de politieregio Noord Holland Noord, telefoon nummer (072 -) 549 70 07. Nieuwe bouwplannen via procedure art. 19, lid 3 Wet R.O. Burgemeester en wethouders van Heiloo maken bekend, dat zij voornemens zijn om met toepassing van de vrijstellingsmogelijk heid, als omschreven in artikel 19 lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, medewer king te verlenen aan de hieronder vermelde bouwplannen: De Hoghe Weijdt 32 - vergroten van de woning; Kleijne Olven 18 - vergroten van de woning. Ter inzage Bovengenoemde plannen liggen met de daar bij behorende stukken vanaf donderdag 8 maart 2001 gedurende vier weken voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na afspraak, telefoon nummer (072 -) 535 67 47. Indienen van bedenkingen Gedurende de termijn dat de stukken ter inza ge liggen, kan een ieder tegen het voorne men om voor bovenvermelde bouwplannen vrijstelling te verlenen van de ter plaatse gel dende bestemmingsplanvoorschriften, schrif telijk gemotiveerd bedenkingen naar voren brengen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Ingediende bouwaanvragen Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde bouwaanvragen zijn ingediend. In dit stadium is nog niet bekend of aan de verzoeken mee gewerkt kan worden. Eventuele bouwvergun ningen en voornemens om vrijstelling te verle nen, worden te zijner tijd gepubliceerd. Daarna bestaat de mogelijkheid de bouw plannen in te zien en eventuele bezwaren in te dienen. Stationsweg 92, 92a en 92b - bouw kantoor ruimte, 9 appartementen en parkeerkelder Heerenweg 233 - vergroten woning (erker) Brasemcroftlaan 24 - vergroten woning Heerenweg 145 - vergroten woning Bestevaerslaan 33 - vergroten woning Commissie Bestuurszaken Maandag 19 maart a.s. vergadert de com missie Bestuurszaken. De vergadering begint om 20.00 uur in de raadzaal van het gemeen tehuis (oude ingang Raadhuisweg) en is voor een ieder toegankelijk. Op de agenda staan onder meer de volgende punten: - Verhoging kosten accountantscontrole 2001. Het gaat om een voorstel van het college aan de raad om in te stemmen met een begrotingswijziging. De commissie wordt om advies gevraagd. - Wijziging tarieventabel bij de legesverorde ning 2001. Het college is van plan de raad voor te stellen in te stemmen met de nieuwe tarie ven voor de paspoorten overeenkomstig het Besluit paspoortgelden. De commissie wordt om advies gevraagd. - Het college legt de commissie ter bespre king voor een plan van aanpak voor de afhandeling van gebruiksvergunningen. Het college is voornemens om met dit plan van aanpak in te stemmen, maar wil eerst weten hoe de commissie Bestuurszaken hier over denkt. - Brief van de Stichting Politieke Jongeren Projecten in Arnhem over de brochure over het project 'Eigen Wijs', dat jongeren inzicht geeft in politieke en gemeentelijke besluitvormingsprocessen. Commissie Welzijnszaken en Burgerij Dinsdag 20 maart a.s. vergadert de commis sie Welzijnszaken en Burgerij. De vergadering begint om 20.00 uur in de raadzaal van het gemeentehuis (oude ingang Raadhuisweg) en is voor een ieder toegankelijk. Op de agenda staan onder meer de volgende punten: - Nota integraal gehandicaptenbeleid. Het college van B&W is van plan de raad voor te stellen om in te stemmen met de genoemde nota, en stelt voor het voorge stelde onderzoek uit te laten voeren door de Hogeschool Alkmaar. Ook doet het col lege een voorstel voor een begeleidings groep. Het college is van plan de kosten te dekken door het begrotingstekort te ver hogen met 25.000 gulden dat gedekt wordt uit de budgetreserve. Het college vraagt de commissie om advies. - Beleidsverslag uitvoering Algemene Bijstandswet 2000. Onder voorbehoud op agenda geplaatst. - Aanvraag extra krediet voor het vernieu wen van de twee kleutertoiletgroepen in de openbare basisschool De Zuidwester. Het college van B&W is van plan de raad voor te stellen een extra krediet van 45.000 gulden beschikbaar te stellen voor het ver nieuwen van de hierboven genoemde toi letgroepen. De commissie wordt om advies gevraagd. - Wiw subsidieverordening. - Besluitvorming over fusie GGD-en. Het college van B&W is van plan de raad voor te stellen in te stemmen met het daadwer kelijk in gang zetten van de fusie van de drie GGD-en in het gebied van het Gewest Kop van Noord-Holland, van het Samenwérkingsverband NoordKennemerland en van het Samenwerkingsverband Westfriesland. Het college stelt voor dat de te verrichten inspanningen erop gericht moeten zijn dat de drie gezondheidsdiensten per 1 januari 2002 als één organisatie functioneren. Voordracht mw. A.H. Eeken als plaatsver vangend lid van de Seniorenraad voor de ANBO. Verleende collectevergunningen Door burgemeester en wethouders is aan de volgende instellingen vergunning verleend voor het houden van een collecte in de vol gende periode. Nationaal Jeugd Fonds voor de periode van 12 maart tot en met 17 maart 2001 De collectanten horen een legitimatiebewijs bij zich te hebben, waaruit blijkt, dat zij bevoegd zijn te collecteren. Commissie Grondgebiedzaken I Op woensdag 21 maart vergadert de com missie Grondgebiedzaken I in de raadzaal van het gemeentehuis (oude ingang Raadhuisweg). De vergadering begint Let op!! Let op!! om 20.30 uur en is voor ieder een toegankelijk. Op de agenda staan onder meer de volgende onderwerpen: - Bestemmingsplan Blockhovepark (zie arti kel elders op deze pagina) - Wijziging huisvestingsverordening. Het college legt de volgende wijzigingen op de huisvestingsverordening voor aan de commissie om te bespreken: regionale woonruimteverdeling, extra label voor star ters en volgordebepaling bij de toewijzing van de aanleun c.q. koppelwoningen. - Herhaald verzoek gashandel Zoon plaat sing propaantank op agrarisch gebied ten zuiden van het opslagterrein aan de Kanaal weg. Het college is van plan onder verwijzing naar eerdere besluiten van het college te besluiten het verzoek af te wijzen wegens strijd met het geldende bestemmingsplan Landelijk Gebied. - Brief inzake herinrichting van de locatie Zeskant, waarbij de raad op grond van de Natuurbeschermingswet wordt verzocht een aanvraag tot ontheffing in te dienen bij het Ministerie van Landbouw, Natuurbeheer en Visserij. Commissie Grondgebiedzaken II Donderdag 22 maart a.s. vergadert de com missie Grondgebiedzaken II. De vergadering begint om 20.00 uur in de raadzaal van het gemeentehuis (oude ingang Raadhuisweg) en is voor iedereen toegankelijk. Op de agenda staan onder meer de volgende onderwerpen: - Meerjarenonderhoud Kennemerstraatweg. Het college legt ten aanzien van dit onder werp het meerjarenonderhoud, de selec tieprocedure, het projectplan en het voor bereidingskrediet ter bespreking voor aan de commissie. Een medewerker van bureau Haskoning geeft een toelichting. - Openbare verlichting. Het college van B&W is van plan de raad voor te stellen in te stemmen met de uit voering van een onderzoek naar de open bare verlichting door het bureau CityTec voor een totaalbedrag van f 68.782,incl BTW en doet daarbij een dekkingsvoor- stel. - Maatregelen in het kader van 'alle bestuur ders van rechts voorrang'. Het college is van plan de raad voor te stellen in te stemmen met de voorgestelde verkeersmaatregelen op 10 kruispunten en hiervoor een bedrag beschikbaar te stel len. - Aanwijzing tot gemeentelijk monument. Het college van B&W is van plan de raad voor te stellen de panden Heerenweg 1 Kennemerstraatweg 59, 145 en 392-400, Hoogeweg 65, de schoorsteen van de Campinafabriek (Kanaalweg), een abri bushokje) ter hoogte van de Kennemerstraatweg 59 en ter hoogte van Kennemerstraatweg 462, op de gemeente lijke monumentenlijst te plaatsen. - Bestedingsvoorstellen projecten 2001 en verantwoording projecten 2000. In de nacht van woensdag 7 maart op don derdag 8 maart a.s. wordt de overweg Vennewatersweg herzien. In deze nacht wordt er gewerkt van 00.00 uur tot 06.00 uur. De spoorwegovergang is dan afgesloten voor het wegverkeer. Dit verkeer zal dan ook worden omgeleid. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opne men met de heer R. van der Meer van het Ingenieursbureau telefoonnummer (072 -) 535 67 63. Nieuw bouwplan (vrijstelling bestemmings planvoorschriften) Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voornemens zijn een bouw vergunning te verlenen aan RJ.C. Vonk te Heiloo voor het vergroten van de woning op het perceel Hoefcamplaan 9. Ter inzage Het bouwplan en de daarbij behorende stuk ken liggen vanaf donderdag 8 maart 2001 gedurende twee weken voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de publieks balie Bouwen en Wonen. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tus sen 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na afspraak, telefoonnummer (072 -) 535 67 47. Indienen van bedenkingen Gedurende de termijn dat de stukken ter inzage liggen, kan een ieder tegen het voor nemen om voor bovenvermeld bouwplan vrij stelling te verlenen van de voorschriften van het ter plaatse geldende bestemmingsplan schriftelijk bedenkingen naar voren brengen bij het college van burgemeester en wethou ders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Verleende bouwvergunning en geaccepteerde meldingen bouwvoornemen Door het college van burgemeester en wethou ders zijn de hieronder vermelde bouwvergunnin gen verleend en meldingen postitief bevonden. Perceel grond nabij het parkeerterrein van zwembad Het Baafje op een gedeelte van de voormalige fietsenstalling - bouw kinderdag verblijf Kennemerstraatweg 197 - vergroten woning (fase a.) Kennemerstraatweg 197 - vergroten woning (fase b.) Oosterzijweg 33 - plaatsen hobbykas (broei) Groenelaan 19 - plaatsen berging Obriglaan 33 - plaatsen tuinhuisje Geestakker 42 - vergroten woning Belieslaan 20 - plaatsen berging Vredenoord 9 - vergroten woning Van Vladerackenlaan 23 - vergroten woning (erker) Ter inzage Deze bouwvergunningen/meldingen liggen na telefonische afspraak met de bijbehoren de tekeningen en overige stukken ter inzage bij de Publieksbalie Bouwen en Wonen. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na afspraak, tele foonnummer (072 -) 535 67 37 of 535 67 38. Procedure Degene, die de bouwvergunning/melding bouwvoornemen heeft aangevraagd, krijgt bericht van de afdeling VROM wanneer de bouwvergunning gereed is en wat de kosten zijn. Pas nadat de bouwleges zijn betaald en de vergunning is ontvangen, mag met de bouw worden begonnen. Het begin van de bouwwerkzaamheden moet nog wel tevoren bij de afdeling VROM worden gemeld. Dit kan onder de telefoonnummers (072 -) 535 67 37 of 535 67 38. Burgerlijke stand gemeente Heiloo tot en met 2 maart 2001 Geboorten Stan P z.v. M.T. Huiting en E.J. Calf Elders geboren Noah d.v. E.T.G. Rozing en C.C. Wijnker Freek z.v. R.W.A. Vercammen en M. Menkveld Dewi d.v. J.M. v.d. Steen en E.M. Heeringa Emma d.v. M. Klaver en PC.M. Koot Huwelijksaangiften/aangiften geregistreerd partnerschap T. Schooneman en W.G.A. Meijer B.M.S. van Wijngaarden Lindhout en M.B. Eijbergen M. Bakker en J.C. Evers Huwelijken/geregistreerde partnerschap pen R.E. Hartjes en I. Veen Elders overleden M. van de Kleut A.A. Verkooijen

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2001 | | pagina 4