1 Computers dragen bij aan communicatie voor de kinderen van de Vijfhoek J^ngezonften brieven Oud c\\)i've a 'lil llvll()0 Activiteiten Heilo UITKIJKPOST - 7 MAART 2001 Vervolg informatierubriek De vergadering van de seniorenraad is open baar en vindt plaats op maandag 12 maart Agenda vergadering Seniorenraad Heiloo Let op! Gecombineerde vergadering van de commissies Welzijnszaken en Burgerij en Grondgebiedzaken I Woensdag 21 maart a.s. vindt een gecombi neerde vergadering plaats van de commissies Welzijnszaken en Burgerij en Grondgebiedzaken I. De vergadering begint om 19.30 uur in de raadzaal van het gemeentehuis (oude ingang Raadhuisweg) en is voor een ieder toegankelijk. Op de agenda staan de volgende twee onder werpen: - Tijdelijke huisvesting scholen Ypestein, te vol gen procedure Wet Ruimtelijke Ordening en wijze van aanbesteding permanente uitbrei ding. Het college is van plan de raad voor te stellen een krediet van f 1.000.000, beschikbaar te stellen voor de plaatsing en de huur van noodlokalen voor de tijdelijke huisvesting van de scholen Meander en Paulus tijdens de bouwactiviteiten voor per manente uitbreiding van het scholencomplex Ypestein. Ter bespreking legt het college de commissie de procedure voor permanente uitbreiding voor te weten artikel 19, lid 2 Wet Ruimtelijke Ordening en het formeren van een bouwteam. - Herinrichting HSV-complex Het college is van plan met betrekking tot de herinrichting van het HSV-complex te beslui ten om model 4b uit te werken om inzicht te verkrijgen in de kosten van herschikking van de sportvelden. Voor de woningbouwlocatie uitgangspunten te formuleren zodat geko men kan worden tot een exploitatiebereke ning en inzicht wordt verkregen in de opbrengsten. Verder is het college van plan vooroverleg met omwonenden ook als input te gebruiken voor het opstellen van deze uit gangspunten. Aan de commissie wordt ook ter bespreking voorgelegd de projectplanning en projectorganisatie. De vergadering van de seniorenraad is open baar en vindt plaats op maandag 12 maart a.s. om 10.00 uur in de raadzaal van het gemeentehuis. Agenda Opening Vaststellen agenda Overdracht contactpersoon gemeente Introductie van het begrip Ouderenadviseur door mw. M. Kooter Notulen SR d.d. 27/11/2000 Notulen DB d.d. 9/01/2001 Toezeggingenlijst gemeente Mededelingen RR. n.a.v. training 'Seniorenraden en p.r.' Verslag werkgroepen Concept-jaarverslag 2000 Wat verder ter tafel komt Rondvraag Mogelijkheid tot inspreken Wilt u gebruik maken van de mogelijkheid tot inspreken tijdens de vergadering, dan kunt u zich onder vermelding van het betreffende agendapunt voor de vergadering aanmelden bij de secretaris van de Seniorenraad, mw. M.J. van Roozendaal-Bersée. Ter inzage De vergaderstukken liggen ter inzage in het Trefpunt, Abraham Du Bois-hof 2 in Heiloo. De openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag van 08.30 uur tot 17.30 uur. Meer informatie Voor vragen of mededelingen kunt u contact opnemen met het secretariaat van de Seniorenraad Heiloo, mw. M.J. van Roozendaal-Bersée, tel. (072) 533 05 35. Ingezonden brieven mogen maximaal 350 woorden zijn. De redactie behoudt zich het recht voor om brieven in te korten of te weigeren. Anonieme brieven worden niet geplaatst. HZV de Witburger Optreden Goed Gestemd in Hervormde Kerk Kramen vol huisvlijt in 't Loo Sans Atout Activiteiten Trefpunt KVG St. Monica Computers gezocht voor Tendenz Bijeenkomst mantelzorgers Heilooër Bridgeclub mmmim Openingstijden zwembad Gelukkig we kunnen weer een zwem abonnement bestellen, staat er in de Uitkijkpost van weeknummer acht. Maar wat schetst mijn verbazing, de openingstijden zijn (weer eens) veran derd. Konden wij, vaste avondzwem mers, vorig jaar nog terecht tot 19.30 uur, dit is met ingang van dit zwemsei- zoen teruggebracht tot 18.30 uur! Wordt er geen rekening gehouden met mensen die werken? Als ik tot 17.30 uur moet werken en dus op z'n vroegst rond de klok van 18.00 uur thuis ben, kan ik dus niet meer zwemmen. Ik neem aan dat ik niet de enige ben die na een dag werken graag nog een aan tal baantjes zou willen trekken. Ik vraag me af waarom er op deze ma nier bezuinigd wordt. Heeft de ge meente dan helemaal niets op met zijn inwoners dan wel met Het Baafje? En wie heeft er besloten dat deze tijden veranderd moesten worden, is er wel overleg geweest met het personeel van Het Baafje, zij weten als geen ander dat er iedere avond een vaste groep zwem mers komt. Hopelijk wil de afdeling welzijn/sport zich hier nogmaals over buigen. A. Mossel Heiloo Het Baafje Vol verbazing vernam ik uit de Uit kijkpost de openingstijden van Het Baafje voor het nieuwe seizoen. Het zwembad sluit ten opzichte van vorig seizoen een uur eerder, dat wil zeggen om 18.30 uur. Voor veel werkende men sen betekent dit dat ze 's avonds na hun werk niet meer kunnen zwemmen. Ik snap dit beleid van de gemeente niet. Het is in de loop der jaren steeds minder geworden: geen zwemlessen meer, nog maar twee ochtenden in de week om 7.00 uur open en nu ook al een uur eerder sluiten. In plaats van het zwembad te promoten is de gemeente actief bezig om het zwembad zo snel mogelijk aan zijn einde te helpen. Dat is toch wel heel jammer van zo'n mooi bad met zoveel mogelijkheden. O. Bijl Heiloo Niet luisteren Het gemeentebestuur van ons mooie dorp heeft nog niets geleerd. Was het eerst de problematiek inzake diftar waar bijna een volksopstand voor no dig was om het college en raad tot ver standige gedachten te brengen, nu weer zijn het de openingstijden van Het Baafje waar nogal wat inwoners zich boos om maken. Werkende mensen, waar we het toch van moeten hebben, wordt het bijna onmogelijk gemaakt om na werktijd zich nog even in het zwembad te verpozen. Als nu eens de circa 1,5 miljoen gulden die nu reeds aan diftar zijn uitgegeven nu eens aan Het Baafje zouden zijn besteed. Dan zou bijvoorbeeld 15 jaar lang het tekort van dit zwembad zijn weggewerkt en zouden de openingstijden niet behoe ven te worden veranderd. J. Swart Heiloo Het Baafje Ik vind het fijn om als ontspanning 's avonds na het eten te gaan zwemmen in Het Baafje. Omdat ik laat thuis kom uit school en dan nog huiswerk moet doen, zwem ik na het eten. Ik ben dan rond 18.30 uur in het water. Als Het Baafje een uur eerder sluit (dus om 18.30 uur) kan ik niet meer zwemmen na het eten. Ik zou dit heel vervelend vinden. Ik hoop dat de gemeente Het Baafje op dezelfde tijd open kan houden als vorig jaar, dan kan ik nog blijven zwemmen na het eten. Edwin de Smalen Heiloo Het Baafje Toen ik het bestelformulier voor zwem abonnementen in de Uitkijkpost zag staan, was ik in de veronderstelling dat de sluitingstijden op een drukfout moest berusten. Helaas, bij navraag op het gemeentehuis bleek dit niet zo te zijn. Wederom worden de sluitingstij den vervroegd, hetgeen nu inhoudt dat wij niet meer na het eten naar Het Baafje kunnen gaan. Na een vermoei ende werkdag en het maken van huis werk is zwemmen, juist in de openlucht, een heerlijke ontspanning. Ook de kin deren genieten dan volop met klasge nootjes, die eveneens met hun ouders het als zeer prettig ervaren om na zes sen te zwemmen. Het enige echte bad in Heiloo is al slechts vier maanden open en laat ons er dan voor die korte tijd van genieten! Marjolein de Smalen Heiloo HEILOO - HZV de Witburger herstel de zich, na de teleurstellende 0-4 beker nederlaag tegen Tornado, knap middels een 6-1 overwinning voor de competitie tegen ISA/Ponge Sport uit Alkmaar. In de eerste minuten van de wedstrijd vie len er al twee doelpunten te noteren, gelijkelijk verdeeld over beide ploegen. De actieve Jan Schoorl scoorde, op aan geven van Steven Ursem, namens de thuisploeg de eerste treffer. Jan Schoorl nam in de vijftiende minuut ook de tweede treffer voor zijn rekening na een mooie individuele actie. Bijna in dezelfde minuut maakte Remco Homan de 3-1, na een goede uitgooi van de uitstekend keepende Rob Zoon. Zes minuten voor de wissel was het weer Remco Homan, die aan het einde stond van een mooi uitge speelde aanval van de Heilooërs: 4-1. Ondanks het feit dat het vertoonde spel het publiek maar matig kon bekoren, ging HZV de Witburger vrolijk verder met scoren; Jan Schoorl tekende voor zijn derde treffer op aangeven van de attente Dennis Koppes. Na deze goal liet ISA/Ponge Sport het hoofd hangen en was de wedstrijd in feite beslist. Dat Remco Homan zijn 23ste competitietreffer op het score bord zette betekende tevens de eind stand: 6-1Aanstaande vrijdag speelt de Heilooër ploeg om 21.10 uur in de Sprong te Zaandam tegen het op de tweede plaats staande Dam 93/50 't Huis. Soap De gemeente Heiloo en de provincie Noord-Holland spelen elkaar de (golf)- bal toe. Zo had ook de titel van mijn ingezonden schrijven kunnen luiden. De provincie gaat akkoord met golf baan, zo kopte de Uitkijkpost op 28 februari. De nuchtere burger blijft met vraagtekens zitten. Want wat is een streekplan c.q. bestemmingsplan waard als je te hooi en te gras tussentijds wij zigingen kunt aanbrengen. Het college, in de vorige raadsperiode onder aan voering van de VVD, was groot voor stander van de realisering van een golf baan. De laatste twijfelaar binnen de VVD-fractie werd over de streep ge trokken met de mededeling dat aanleg van een golfbaan huizenbouw op die plek zou vóórkomen. Er werd niet bij verteld dat die huizen vervolgens in een ander agrarisch gebied gebouwd zouden worden. Is de overheid betrouwbaar? Hoe gaat het nu verder? Mevrouw Els Swart zet haar 'korenwolf in bij haar protest bij de Raad van State, terwijl de WLTO be zwaar maakt tegen het verloren gaan van grasland (met natuurwaarde) voor de boeren. Dit alles zal het proces vertragen, maar de aanleg zal ongetwijfeld doorgaan. De gewone burger mag al wandelend om dit ruimte verslindend project ge nieten van al dat moois door er een blik op te werpen. Maar grote schrik: hoe moet het nu met een eventuele aanslui ting op de A9 in dit gebied? Er is in dat gebied nog één boerderij. So what? Eén boerderij? Dan offeren we die ook maar op. Leve de vooruitgang! B. Blank Heiloo EGMOND - In het kader van de muzi kale serie 'Rondom het kabinetorgel' zal op zondag 11 maart vocaal ensem ble Goed Gestemd een optreden ver zorgen in de Hervormde Kerk van Egmond-Binnen. Op het programma staan werken van Monteverdi, Di Nola, Lassus en Fazzaiola. Wereldlijke liede ren waarin - zoals Italianen als geen ander kunnen - de liefde uitvoerig wordt bezongen. Het vocaal ensemble Goed Gestemd uit Haarlem, onder leiding van Bert 't Hart, staat al zeven jaar voor een veel zijdig klassiek repertoire en gevarieer de concerten. Het concert vormt de afsluiting van het jaarlijkse repetitie weekend. Dirigent Bert 't Hart zal de vocale werken afwisselen met orgel werken van Sweelinck en Frescobaldi. De aanvang is om 16.00 uur. De toe gang is gratis, er wordt een vrijwillige bijdrage gevraagd bij de uitgang. De kerk aan de Abdijlaan is open om 15.30 uur. HEILOO - Aanstaande vrijdag en zaterdag is het weer zover. Een twaalf tal kramen wordt opgezet op de plei nen in winkelhof 't Loo en evenveel zeer creatieve mensen zullen deze kra men vullen met hun zelfgemaakte spul len. Het aanbod varieert van houten speelgoed, driedimensionale kaarten, schilderijen, poppen tot geborduurde handdoeken. Een grote verscheiden heid aan artikelen en alles met heel veel liefde gemaakt. Bent u op zoek naar een cadeautje of wilt u uzelf eens verwennen, u slaagt zeker bij een van de verkopers op de pleinen. De Beun Vrijdag 9 maart om 19.15 uur, zaterdag 10 en zondag 11 maart om 13.30 en 16.00 uur 'De kneperige kniepe knui- per door Falkland Toneel. Kaarten f 5,- donateurs f 2,50. Voor informatie tel. 072-5115511. Horizon College Expositie van Crena de Jong, aan de Rechte Hondsbosschelaan 24a. Bibliotheek Maandag 12 maart om 19.30 uur works hop internet. Open Huis Donderdag 8 maart de lezing 'In kan nen en kruiken' van drs A.Teunen, aan vang 13.45 uur, voor leden van de NVVH en introducés. Trefpunt Woensdag 7 maart een lezing over die rentuinen en Artis, aanvang 20.00 uur, voor leden van de NVVH, introducés betalen f 5,-. Donderdag 8 maart filmdocumentaire over China van Nico Mantel, aanvang 14.00 uur, entree f 4,-. Schaap en De Jong Tot en met eind maart expositie van aquarellen van Paul Klamer in de die renartsenpraktijk aan de Comman deurslaan 1. Rayonkantoor Thuiszorg In het kantoor aan de Nijverheidsweg 33 expositie van foto's van Sjoekie Tip en schilderijen van Wim Twaalfhoven, te zien op werkdagen tussen 9.00 en 17.00 uur. Atelier TP Atelier Tine Poelsma, Termijen 189, heeft wisselende exposities, open elke woensdag van 10.00 tot 16.00 uur en na tel. afspraak op 5334596. Atelier Marijke Dekker Aan de Westerweg 22 is op zaterdag van 13.00 tot 16.00 uur geopend het keramiekateljer Marijke Dekker. Silhouet Binnenhuisarchitectuur Tot 31 maart expositie van werk van Roland van den Heuvel. Te zien aan de Kennemerstraatweg 99. Casa Design Expositie van schilderijen van Rina Snel. Inzet lijstenatelier In maart en april exposeren cursisten hun werk in uiteenlopende materialen, aquarel, acryl, krijt en potlood. Raad huisweg 10, tel. 072-5336433. Golfbaan De krant berichtte dat de provinciale commissie van Advies en Bijstand be sloten heeft tot herziening van het streekplan inzake een weidegebied van 35 hectare aan de zuid-oostkant van Heiloo in de Oosterzijpolder. Een agra risch gebied van bijzondere betekenis voor landschap en natuurwaarden, ook wel genoemd consolideringsgebied. De nijpende financiële positie van de ondernemer (de golfclub) heeft een niet onaanzienlijke rol gespeeld bij de gunstige beoordeling van de provincia le VVD, CDA en zelfs PvdA commis sieleden op 22 februari. Al eerder speelde deze 'urgentie' een heel be langrijke rol bij het gemeentebestuur van Heiloo, dat zich op een werkelijk onnavolgbare wijze inzet voor de tot standkoming van een golfterrein. Een golfterrein met negen holes, dat geen financieel perspectief biedt naar de toe komst in het groeiende woud der goed geoutilleerde golfbanen in de regio. Zo zou het gebied nu, zowel in de ogen van de gemeente als in de ogen van de provincie, landschappelijk van nul en gene waarde zijn, terwijl eerder een ALN-status (agrarisch met landschap pelijke en natuurwaarden) aan de loca tie was gegeven, mede op uitdrukkelijk verzoek van dezelfde provincie. In korte tijd zowaar een ommezwaai van 180 graden. Provinciaal SP-commissielid Mienk Graatsma vroeg zich hardop af wat daar de reden voor zou zijn geweest. De STAB-adviseuse van de Raad van State spreekt in haar verslag van maart 2000 eveneens van een gebied met grote ornithologische waarden, een potentieel weidevogelgebied met rust, de afwezigheid van bebouwing en de aanwezige openheid. In het streekplan dient het compensa tiebeginsel volledig conform het rijks beleid te worden opgenomen. Dit houdt onder andere in dat bij alle ingrepen in de provinciale ecologische hoofdstructuur (hierin ligt het gebied) voorafgaand aan de besluitvorming onderzocht dient te zijn of sprake is van een zwaarwegend maatschappelijk belang dat met de ingreep gediend wordt. Naar onze mening is dit niet het geval. Milieu Contact Heiloo Els Swart Willem Gomes HEILOO - Bridgeclub Sans Atout heeft afgelopen maandag als volgt gespeeld: A-lijn: 1. Fam. v. Diepen 61,3, 2. Fam. Kuyt 58,3. B-lijn: 1Fam. Witting 60,8, 2. Fam. v.d. Klis 59,6. C-lijn: 1. De Groot - Kemmere 61,3, 2./3. Fam. H. Toby en v. Baar - Haan 54,2. D-lijn: 1. Vriend - v. Ophem 62,1, 2. Fam. Schreiber 56,3. E-lijn: 1. Folmer - Rootjes 60,8, 2. Hoff - de Vries 60. F- lijn: 1. v. Amerongen - Maas 63,2. Fam. v.d. Horst 56,3. HEILOO - Op zaterdagmiddag 17 maart is er tussen 14.00 en 15.00 uur een demonstratieles zelfverdediging en werken aan je conditie, georganiseerd door karatevereniging Funakoshi. U kunt gratis kijken en meedoen. De les sen starten een week later. De kosten zijn f25,- per maand. In het Trefpunt start op 26 maart de cursus 'Geschiedenis, Relieken en hun verpakking'. Relieken van heiligen speelden in de middeleeuwen een bij zondere rol in het geloof. Deze cursus gaat in op de wijze waarop reliekvere ring in de middeleeuwen gestalte kreeg. De laatste bijeenkomst is een excursie naar de nieuwe kerk in Am sterdam. De cursus is van 26 maart tot en met 9 april op maandagochtend van 9.30 tot 11.30 uur. De kosten zijn f 37,50 exclusief excursie kosten. Detlef en Marieke oefenen met de computer, onder leiding van Heieen Stoelinga. (Fotostudio Starfield) HEILOO - Spraakcomputers en com puters met aangepaste muizen en toet senborden. Software speciaal ontwik keld voor kinderen met een verstande lijke en/of lichamelijke handicap. Bij orthopedagogisch dagcentrum De Vijf hoek is het inmiddels heel gewoon. Het dagcentrum ontving onlangs een gift van f 600,- van de landelijke Stich ting de Witte Bedjes om de aanwezige computers aan te kunnen passen. Deze stichting uit Amsterdam financiert aan het eind van het jaar diverse projecten en geeft geld aan goede doelen. Het dagcentrum ontving eerder al giften van de Stichting Vrienden van de Vijfhoek, waarmee de aanleg van een buitenspeelplaats, de aanschaf van een snoezelruimte en de aanpassing van de gymzaal gerealiseerd konden worden. De kinderen die het dagcentrum be zoeken, gebruiken de speciaal voor hen aangepaste computers als invulling van hun dagbesteding, maar ook op thera peutische basis. De ergotherapeut ziet in het door de kinderen laten werken op computers een uitgelezen mogelijk heid om de handfunctie te stimuleren. Op de computer moeten immers knop pen bediend worden, anders gebeurt er niets. Daarnaast zorgt de computer voor een goede combinatie van actie en reactie. Zonder zelf echt veel te hoeven doen kan er op het scherm een hele boel gebeuren. Dit brengt meestal een enthousiaste reactie teweeg bij de kin deren. Logopedist Heieen Stoelinga (34) ziet door de inzet van computers veel mo gelijkheden voor haar pupillen. „Ook ik maak tijdens de logopedie gebruik van de computer. Voor sommige kinde ren wordt het veel duidelijker wanneer zij een plaatje op het scherm zien en de computer noemt het passende woord daarbij. Is het nog niet duidelijk, dan kan een kind dit plaatje rustig tien keer aanklikken en zo in zijn eigen tempo het oefenprogramma doorlopen. Als logopedist heb je dan meer een coachende rol naar het gehandicapte kind. Ik mag dan misschien denken dat iemand het wel of juist niet snapt, maar ik kan er wel helemaal naast zitten. De computer heeft deze gedachten niet. Wil een kind dat het plaatje tien keer wordt herhaald, dan wordt het ook tien keer herhaald en dat maakt het werken op de computer voor de kinderen zeer voorspelbaar. Op deze manier kan iedereen in zijn eigen tempo oefenen." Vijfhoek pictogrammen De Stichting Vijfhoek Intersect Picto grammen Systeem (VIPS) ontwikkelt software speciaal voor verstandelijk ge handicapten. Deze software bevat onder meer een grafische database en taalspellen, die vele oefenmogelijkhe den en ondersteuning biedt aan perso nen die niet of slechts in beperkte mate kunnen praten of aan mensen die moei te hebben gesproken taal te begrijpen. De pictogrammen maken de taal con creet. Een eenvoudig voorbeeld van een pictogram is het algemeen gangba re 'mannetje' of 'vrouwtje' op de deur van het toilet. De VIPS-pictogrammen worden lande lijk gebruikt. „Maar goed ook," vindt Stoelinga, „stel je voor dat een kind verhuist naar een ander dagverblijf of naar een andere school. Wanneer elk centrum met andere plaatjes zou wer ken dan kunnen de kinderen weer van voren af aan beginnen. Sommigen zien namelijk niet dat een oranje kopje net zo goed een kopje is als het witte kopje dat zij op ons centrum gewend zijn." Mede daarom zijn alle pictogrammen wit op een zwarte achtergrond. Gezich ten zijn rondjes en niet mannelijk of vrouwelijk. Ook dat zou voor sommi gen problemen op kunnen leveren. Behalve dat de kinderen op de compu ter het tempo kunnen volgen dat wen selijk is, biedt de computer ook een prima structuur. „Je moet niet vergeten dat structuur voor deze doelgroep zeer belangrijk is," verduidelijkt Stoelinga. „Leg jij maar eens aan een paar men sen het spelletje 'Mens erger je niet' uit. Dan vertel je het telkens anders. De computer is repeterend, er wordt steeds hetzelfde gezegd en herhaald. Boven dien verwacht zo'n apparaat helemaal niéts van je, er is eigenlijk niets dat je fout kunt doen." Hoewel het werken met pictogrammen in het dagelijks leven en op de compu ter zeer functioneel is, vindt de logope dist dat de computer niet alleen maar als leerinstrument gebruikt mag wor den. „De computer is een praktisch medium dat steeds meer ingeburgerd raakt. Het is voor de kinderen een ervaringsbeleving, waarbij grenzen ver legd kunnen worden. Het is een hulp middel om overdracht en herkenning bij te brengen. Heel belangrijk is ook dat de computer een soort belonings systeem kent: wanneer een kind op een knopje drukt dan gebeurt er iets. Het stimuleert ze dan ook enorm om aan de slag te gaan." De pictogrammen die de kinderen van De Vijfhoek gebruiken zijn oorspron kelijk ontworpen in Zweden. De Stichting VIPS ontwikkelde vervolgens samen met de voormalige orthopedag oog van het dagcentrum de versie voor de Nederlandse doelgroep en daarna werd er aan de ontwikkeling van de verschillende software gewerkt. Naast de programma's van VIPS wordt bin nen de reguliere software gezocht naar mogelijkheden voor gehandicapte kin deren. „We kijken goed naar wat er bruikbaar is. Tegenwoordig wordt er al software ontwikkeld voor kinderen van twee jaar. Deze software is binnen onze doelgroep soms ook te gebruiken. Het bevordert de zelfstandigheid van de kinderen en het geeft de leiding nieuwe inzichten. Toch waken wij er absoluut voor dat de computer niet de commu nicatie van mens tot mens wegneemt. De computer is namelijk geen commu nicatiemiddel, maar een welkome ondersteuning!" Zaterdag 10 maart Muziekvereniging Eensgezindheid, huis-aan-huis-actie in het Blockhove- park en plan Oost. Dozen en bundels gereéd zetten op de rolemmer-verza- melplaatsen, voor 9.00 uur (geen plastic zakken). Elke zaterdag Gymnastiek- en Turnvereniging Hei loo, container op parkeerterrein achter de Moeder Godskerk tussen 10.00 en 12.30 uur. Maandag t/m vrijdag De Springschans, Sluijsweijdt 9 en Breedelaan 6, brengen tussen 8.45 en 15.30 uur. De Zuidwester, Boekenstein 43, tijdens de schooluren, ook gebruikte kleding. Muziek- en Dansschool Heiloo, Het Veld 1tussen 9.30 en 12.00 uur en 14.00 en 19.30 uur. Benedictusschool, J.P Hasebroekweg 21, tussen 8.45 en 15.30 uur. Maandag t/m zaterdag Stichting Ouderenwerk Heiloo, contai ner achter het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2, tussen 9.00 en 17.00 uur. Dinsdag Zwem-en poloclub De Spetters, huis- aan-huis-actie tussen Spoorlijn, Zee weg, Pastoor van Muijenweg, Het Ma- levoort (incl. Harrelaars en De Riet vink), De Omloop en Belieslaan. Do zen en bundels gereed zetten op de rolemmer-verzamelplaatsen Voor 19.00 uur. Dagelijks Hockeyvereniging De Terriërs, kantine op sportpark Het Vennewater. Alle da gen tussen 17.00 en 21.30 uur, op woensdag van 13.30 tot-18.00 uur, in het weekend ook tussen 10.00 en 17.00 uur. Willibrordschool, container naast A&P, hoek Westerweg/Ewislaan. HSV, container op parkeerterrein sportpark Bayershoffweg, ingang aan De Omloop. Foresters, container bij sportvelden aan de Vennewatersweg 23. Scouting Nederland, Victoriegroep Alkmaar-Heiloo, container nabij club gebouw De Bolder, hoek Kerkelaan Westerweg. Base- en softbalclub Double Stars Heiloo, container bij het clubhuis op sportpark Het Vennewater, tijdens trai ningen en wedstrijden. Zwem- en poloclub De Spetters, con tainer op de parkeerplaats bij zwembad Het Baafje. Vogelvereniging Kleurenpracht He iloo, container bij clubgebouw achter sporthal Het Vennewater, halen op verzoek tel. 5337339. Trias, kantine bij de atletiekbaan, Het Maalwater 1. Tennisvereniging Het Vennewater, con tainer bij de ingang van de tennisbanen op sportpark Het Vennewater. Stichting belangenbehartiging ug, con tainer bij de Bergeonstraat 30. HEILOO - Woensdag 14 maart komt het Katholiek Vrouwen Gilde bijeen voor een avond country linedancing. Deze vorm van dansen geniet op het ogenblik een grote populariteit. Eén groep dansers uit de dansschool van M. Knip uit Heiloo komt een demonstratie geven. Meedoen mag ook. De avond begint om 20.00 uur in het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2. Niet- leden zijn ook welkom. Zij betalen f7,50, inclusief een kopje koffie of thee. Voor informatie belt u met tel. 072- 5336137 of 5334234. De eucharistievie ring en de koffieochtend, gepland op 28 maart gaan wegens omstandigheden niet door. HEILOO - Tienercentrum Tendenz is voor het computer- en het huiswerkbe geleidingsproject op zoek naar zes computers waarop een internetaanslui ting mogelijk is. Misschien zijn er be drijven die bij vernieuwing van hun computers, oude computers overhou den. Mocht uw bedrijf nieuwe computers aankopen en niet weten wat er met de oude computers moet gebeuren: Ten denz houdt zich aanbevolen. Uw bij drage wordt zeer op prijs gesteld en het tienercentrum zal met veel plezier van de computers gebruik maken. Con tactpersoon Mariska Ruiter is bereik baar via telefoonnummer 072-5321069, dinsdag tot vrijdag van 13.00 tot 17.30 ALKMAAR - Wanneer u voor iemand zorgt bent u een mantelzorger. Elke maand is er een bijeenkomst waar man telzorgers elkaar ondersteunen door ervaringen uit te wisselen. Op dinsdag 13 maart van 10.00 tot 12.00 uur zijn mantelzorgers uit Noord-Kennemer- land welkom aan de Reinaertlaan 3 te Alkmaar. Loop eens binnen of meldt u zich aan bij het Steunpunt Mantelzorg, tel. 072-5407099. HEILOO - De uitslagen van de bjj de Heilooër Bridgeclub gespeelde wed strijden op dinsdag 27 februari zijn: A- lijn: 1. Kraakman - v.d. Molen 65.80, 2. Brinkhuis - Meuleman 62.10. B-lijn: 1. Fam. de Rave 60.40,2. Geerlings - Mer- tens 57,90. De uitslagen van donderdag 1 maart zijn: A-lijn: 1Leek - v.d. Steen 59.20,2. de Bruyckere - Stark 59.20. B-lijn: 1. Pohley - Post 54.90, 2. Fam. Boukens 52.80. C-lijn: 1Plas - Wijnbeek 66.10,2. v.d. Loon - Neyens 59.90. D-lijn: 1Fam. van Dijk 63.20, 2. Olgers - Schram 60.40.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2001 | | pagina 6