<1 Nationale Boomfeestdag op woensdag 21 maart a.s. Openingstijden zwembad Het Baafje blijven in 2001 ongewijzigd Klankbordgroep Stationsomgeving Hi 1 UITKIJKPOST - 14 MAART 2001 HEILOO De gemeente Heiloo, afde ling Beheer Openbare Ruimteorganiseert in samenwerking met de Werkgroep Natuur- en Milieu-educatie (NME) op woensdag 21 maart 2001 de 45e Nationale Boomfeestdag, een 'Millennium Boomfeestdag'. Het thema voor de Boomfeestdag is dit jaar 'Bomen Wonen Waar en door wie wordt geplant Leerlingen van groep 415/6 van de Jan van Rijckenborghschool planten met 25 leerlingen, onder begeleiding van een leerkracht en medewerkers van de gemeente circa 25 bomen in wijk Oost aan de Laan van Frans. De bestaande Iepen worden vervangen door Elzenbomen, de Alnus Spaehtii. De plantgaten zijn al gespit, de leerlingen (2 of meer per boom) hoeven alleen maar de boompjes er in te zettenhet gat te vullen met grond en aan te stampen. Het programma duurt van 10.30 uur tot circa 12.00 uur en wordt afgesloten met een kleine attentie voor de leerlingen, uitgereikt door de voorzitter van de Werkgroep NME. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de secretaris van de werkgroep NME, mevrouw A. Busso-Besseling, telefoonnummer (072 -) 535 66 82 of met de heer C. Hartland van de afdeling BOR, telefoonnummer (072 -) 535 68 11. Middels een grote advertentie in de Uitkijkpost is de voorverkoop van abonnemen ten voor zwembad Het Baafje onder de aan dacht van de inwoners van Heiloo gebracht. In deze advertentie is abusievelijk als sluiting stijd op maandag tot en met vrijdag 18.30 uur vermeld. Voor 2001 zal echter in ieder geval de sluitingstijd op genoemde dagen net als vorig seizoen gehandhaafd blijven op 19.30 uur. Deze foutieve vermelding heeft onrust veroor zaakt onder de bezoekers van het zwembad. Uit enkele reacties bleek dat men deze maat regel als voorloper beschouwde van een mogelijke algehele sluiting van het gemeente lijk openluchtbad. Een sluiting van zwembad Het Baafje is echter niet aan de orde. Het is wel een doorlopend aandachtspunt van de gemeente om de exploitatie van het zwem bad waar mogelijk te optimaliseren. In dit kader is op ambtelijk niveau de suggestie gedaan om de openingstijden kritisch te bezien. Deze suggestie is nu helaas op een verkeerd moment en zonder dat hierover al enige besluitvorming heeft plaatsgevonden, middels de eerder genoemde advertentie naar buiten gebracht. Geheel ten onrechte. Het gemeentebestuur en de bedrijfsleiding van het zwembad bieden hiervoor langs deze weg verontschuldigingen aan. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer G. Presburg, telefoonnummer (072 -) 535 66 81. Reisdocumenten De Rijksministerraad heeft ingestemd met het voorstel om de rijksleges voor paspoorten per 1 april 2001 met fl. 27,50 te verlagen. De prijs voor een Europese identiteitskaart blijft dus gelijk. Om te waarborgen dat de verla ging hiervan ook daadwerkelijk ten goede komt aan de inwoners, is een wijziging van de plaatselijke Legesverordening aan de gemeenteraad voorgelegd. De leges voor een paspoort bedraagt na vaststelling per 1 april a.s. fl. 89,50. Deze situatie geldt slechts voor de periode, dat de huidige generatie documenten nog wordt uitgereikt en dat is tot 1 oktober 2001. Daarna worden de Nieuwe Generatie Reisdocumenten uitgereikt en prijsbepaling daarvan is nog niet bekend. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de afdeling Burgerzaken, telefoonnummer (072 -) 535 67 20. Nieuwe bouwplannen via procedure art. 19, lid 3 Wet R.O. Burgemeester en wethouders van Heiloo maken bekend, dat zij voornemens zijn om met toepassing van de vrijstellingsmogelijk heid, als omschreven in artikel 19 lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, medewer king te verlenen aan de hieronder vermelde bouwplannen: Rector Frederiklaan 10 - vergroten woning alsmede sloop bestaande en bouw nieuwe garage; Zevenhuizerlaan 65 - bouw berging met duiventil. Ter inzage Bovengenoemde plannen liggen met de daar bij behorende stukken vanaf donderdag 15 maart 2001 gedurende vier weken voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na afspraak, telefoon nummer (072 -) 535 67 47. Indienen van bedenkingen Gedurende de termijn dat de stukken ter inza ge liggen, kan een ieder tegen het voorne men om voor bovenvermelde bouwplannen vrijstelling te verlenen van de ter plaatse geldende bestemmingsplanvoorschriften, schriftelijk gemotiveerd bedenkingen naar voren brengen bij het college van burge meester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. De gemeente Heiloo heeft een klankbord groep ingesteld om de verdere uitvoering van de herontwikkeling Stationsomgeving te bege leiden. De leden van de klankbordgroep heb ben zitting in de commissie op persoonlijke titel en/of op basis van hun persoonlijke betrokkenheid, interesse of deskundigheid. De leden van de klankbordgroep zijn mevrouw M. Mathijse (inwoonster stationsomgeving), mevrouw E. Graafsma (inwoonster van Heiloo) de heer J. Ranzijn namens de Winkeliersvereniging Stationsomgeving, de heer L. Ohlenroth namens de Nederlandse Spoorwegen, de heer B.J. Gerrits (treinreizi ger) en de heer M.A. de Boer namens de Kamer van Koophandel. De klankbordgroep wordt voorgezeten door wethouder mw. J. Wuijster-Schuddeboom. Het correspondentie-adres van de klankbord groep Stationsomgeving is Postbus 1, 1850 AA Heiloo. De klankbordgroep geeft advies aan de gemeente en geeft de signalen door die in het gebied van de Stationsomgeving leven en hoe onder de bewoners wordt gedacht over de ontwikkelingen. Daarnaast toetst de klankbord groep ook de signalen die bij de gemeente binnen komen. De klankbordgroep wordt betrokken bij het tot stand komen van de uitwerkings- c.q. uitvoeringsplannen onder meer door middel van presentaties van ontwikkelaars. Tijdens een presentatie van het bestemmings plan Stationsomgeving op 28 maart a.s. om 19.30 uur in het Trefpunt, worden de leden van de klankbordgroep voorgesteld aan belangstellenden. Meer informatie Voor vragen of meer informatie kunt u contact opnemen met de coördinator Stationsomgeving, de heer J. Geerlings, tel. (072) 535 67 56. Werkzaamheden spoorwegovergang Kerkelaan/Belieslaan In de nacht van donderdag 22 maart op vrij dag 23 maart a.s. worden aan de overweg Kerkelaan/Belieslaan herstelwerkzaamheden verricht. In deze nacht wordt er gewerkt van 00.00 uur tot 06.00 uur. De spoorwegover gang is dan afgesloten voor het wegverkeer. Dit verkeer zal dan ook worden omgeleid. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer R. van der Meer van het Ingenieursbureau, telefoonnummer (072 -) 535 67 63. Verleende bouwvergunningen en geaccepteerde meldingen bouwvoornemen Door het college van burgemeester en wet houders zijn de hieronder vermelde bouwver gunningen verleend en meldingen positief bevonden. De Kleine Kanne 5 - vergroten woning Heerenweg 233 - veranderen en vergroten woning Trompenburg 29 - plaatsen berging Bosrank 58 - vergroten berging Breedelaan 7 - vergroten woning en plaatsen berging Groot Barlaken 36 - vergroten woning en ver plaatsen berging Ter inzage Deze bouwvergunningen/meldingen liggen na telefonische afspraak met de bijbehorende tekeningen en overige stukken ter inzage bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na afspraak, telefoon nummer (072 -) 535 67 37 of 535 67 38. Procedure Degene, die de bouwvergunning/melding bouwvoornemen heeft aangevraagd, krijgt bericht van de afdeling VROM wanneer de bouwvergunning gereed is en wat de kosten zijn. Pas nadat de bouwleges zijn betaald en de vergunning is ontvangen, mag met de bouw worden begonnen. Het begin van de bouwwerkzaamheden moet nog wel tevoren bij de afdeling VROM worden gemeld. Dit kan onder telefoonnummer (072 -) 535 67 37 of 535 67 38. Hoorzittingen commissie voor Bezwaarschriften De commissie voor Bezwaarschriften houdt deze maand op maandag 19 maart a.s. hoorzittingen voor de behandeling van de vol gende bij burgemeester en wethouders inge diende bezwaarschriften: 20.00 uur: afwijzing aanvraag bijzondere bijstand (niet openbaar) 20.30 uur: verlenen bouwvergunning 35 sociale huurwoningen voormalig Trefpuntterrein 21.00 uur: onttrekking Hoog en Laag 1 en 2 aan woningvoorraad De hoorzittingen worden gehouden in kamer 008 van het gemeentehuis (toegang via de hoofdingang van het gemeentehuis, Raadhuisplein 1 aan de zijde van het parkeer terrein). De hoorzittingen zijn, voor zover niet anders vermeld, in beginsel openbaar. Ambtshalve of op verzoek van belanghebbenden kan de zit ting om persoonlijke - of andere bijzondere redenen besloten worden gehouden. Ter inzage De stukken van de hiervoor genoemde zaken liggen tot de datum van de hoorzitting ter inzage, voor zover deze niet om persoonlijke - of andere gewichtige redenen niet openbaar zijn. De stukken liggen ter inzage bij de secre taris van de commissie voor Bezwaarschriften, de heer A.C. van der Jagt van de afdeling Bestuurszaken in kamer 126 van het gemeentehuis, telefoonnummer (072 -) 535 66 48. De openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 09.00 en 12.30 uur. Buiten de bezoekuren kunnen de stukken alleen op afspraak met de secretaris van de commissie worden ingezien. Meer informatie Voor nadere informatie over de inhoud van deze publicatie of de behandeling van bezwaar of beroep in het algemeen kunt u eveneens terecht bij de secretaris van de commissie. Verleende collectevergunningen Door burgemeester en wethouders is aan de volgende instellingen vergunning verleend voor het houden van een collecte in de vol gende periode. Nationaal Jeugd Fonds voor de periode van 12 maart tot en met 17 maart 2001 Nationaal Reuma Fonds voor de periode van 19 maart tot en met 24 maart 2001 De collectanten horen een legitimatiebewijs bij zich te hebben, waaruit blijkt, dat zij bevoegd zijn te collecteren. Ingediende bouwaanvragen Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde bouwaanvragen zijn ingediend. In dit stadium is nog niet bekend of aan de verzoeken mee gewerkt kan worden. Eventuele bouwvergun ningen en voornemens om vrijstelling te verle nen, worden te zijner tijd gepubliceerd. Daarna bestaat de mogelijkheid de bouwplan nen in te zien en eventuele bezwaren in te dienen. Van Vladerackenlaan 6 - plaatsen erker Laan van Muijs 18 - vergroten woonhuis Het Zandstuk 68 - vergroten woning Ronde Laan 24 - vergroten woning Pijlemeeth 2 - vergroten woning Kerkelaan 45 - vergroten schuur Paapenhof 17 - vergroten woning Nieuwe bouwplannen (vrijstelling bestemmingsplanvoorschriften) Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voor de hieronder vermelde bouwplan nen voornemens zijn bouwvergunning te ver lenen. Brasemcroftlaan 24 - vergroten woning; De Hoefsmid 9 - veranderen bedrijfsgebouw tot kinderdagverblijf. Ter inzage De ontwerpbesluiten liggen met de bouw plannen en de daarbij behorende stukken vanaf donderdag 15 maart 2001 gedurende twee weken voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na afspraak, tele foonnummer (072 -) 535 67 47. Indienen van bedenkingen Gedurende de termijn dat de stukken ter inza ge liggen, kan een ieder tegen het voorne men om voor bovenvermelde bouwplannen vrijstelling te verlenen van de ter plaatse gel dende bestemmingsplanvoorschriften schrif telijk bedenkingen naar voren brengen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Aanvraag monumentvergunning Burgemeester en wethouders van Heiloo maken bekend, dat op grond van artikel 14 van de Heilooër Monumentenverordening op 2 februari 2001 een aanvraag voor vergunning is ingediend door de heer W. Grootendorst voor het wijzigen van het gemeentelijk monu ment Westerweg 53. De aanvraag betreft de vergroting van een woning en de plaatsing van een dakkapel. Ter inzage De vergunningsaanvraag ligt met ingang van 15 maart gedurende 14 dagen ter inzage bij de publieksbalie in de hal van het gemeente huis. Openingstijden van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en op maandagavond van 18.00 tot 20.00 uur. Op andere tijden is inzage alleen mogelijk na afspraak met de afdeling VROM, telefoonnummer (072 -) 535 67 55. Gedurende de genoemde periode kunnen zienswijzen worden ingediend bij burgemeester en wethouders. Postbus 1, 1850 AA, Heiloo. Verleende sloopvergunning Door het college van burgemeester en wet houders is de hieronder vermelde sloopver gunning verleend. Breedelaan 7 - sloopwerkzaamheden i.v.m. vergroten woning Ter inzage Deze sloopvergunning ligt na telefonische afspraak met de bijbehorende tekeningen en overige stukken ter inzage bij de publieksba lie Bouwen en Wonen. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na afspraak, telefoonnummer (072 -) 535 67 37 of 535 67 38. Indienen van bezwaar Zie voor de procedure voor het eventueel indienen van bezwaren de tekst bij het artikel 'verleende bouwvergunningen/meldingen' op deze informatiepagina. Lezing geschiedenis Zaanse scheepsbouw Dansmiddag Open Huis Roos Verlinden in Overkerck The Sting in La StradaL HZV de Witburger Raadhuisplein I Pb. I 1850 AA Tel. Afd. Voorlichting 5356641. Gemeentehuis is open van 8.00 totl2.30 uur Maandagavond van 18.00 tot 20.00 uur, tel. 5356666. Informatierubriek N Werkgroep Natuur- en Milieu-educatie HEILOO - Op dinsdag 20 maart zal Jerzy Gawronski, archeoloog in diertst van de stadsarcheologische dien-st Amsterdam en medewerker van h;et Amsterdam Archeologisch Centrum, een lezing houden over de geschiedenis van de Zaanse scheepsbouw. De lezing maakt deel uit van een lezingencyclus met als thema 'water' en vindt plaats in de expositieruimte van de Stichting Regionale Archeologie Baduhenna (SRAB) op het terrein van GGZ Willibrord aan de Kennemerstraatweg. In 1998 vond een archeologisch onder zoek aan de oevers van de Zaan plaats onder leiding van Jerzy Gawronski en Pieter Floore. De ontdekking van e$n zeventiende eeuwse scheepswerf heeft toen veel opzien gebaard. Naast een werkplaats voor timmerlieden kwam een grote hoeveelheid gereedschap boven water, specifiek gebruikt in de scheepsbouw. Aan de hand van dia's zal Gawronski de bouw- en bewoningsgeschiedenis langs de Zaanoever toelichten en in gaan op de bijzondere betekenis van de scheepswerf. Zo gaat het verhaal dat tsaar Peter van Rusland ooit nog een bezoek aan de Zaanse scheepswerf heeft gebracht en onder de indruk was van de aanwezige kennis van de tim merlieden. De lezing begint om 20.00 uur. Vanaf 19.30 uur zijn de deuren van Ba duhenna geopend en wordt de gelegen heid geboden een blik op de perma nente expositie te werpen. In verband met het beperkte aantal zitplaatsen is telefonische aanmelding vooraf nood zakelijk. U kunt hierover contact opna men met Silke Lange, tel. 072-53375215 of Arsène Haverman, tel. 072-5337142. De toegang is gratis. HEILOO - Op zondag 18 maart wordt weer de maandelijkse dansmiddag in het Open Huis gehouden, met muziek van het Inter Ned Kwartet onder lei ding van Jaap de Haas. Van 14.00 tot 17.00 uur is iedereen welkom. De entree is f 5,-. De eerstvolgende en tevens laatste dansmiddag van dit sei zoen is in verband met Pasen verscho ven naar 22 april. HEILOO - De Openbare Bibliotheek Heiloo houdt op maandag 9 april een 'gezellige middag met Roos Verlinden' in zorgcentrum Overkerck. Verlinden werkte als fysiotherapeute in zieken huizen en later in haar eigen praktijL. Ze haalde er haar hart op aan 'de mens in de patiënt'. Want mensen intrigeer den haar, door hun verhalen, hun psyi- chologie, gedrag en relaties. Na enkele korte verhalen schreef ze columns en een aantal vrouwenromans, zoals 'Ja, duizendmaal ja', 'Die tweede man' en 'Liefde op Texel'. In deze romans blijft ze de fysiotherapeute dié opgewekte aandacht, steun en ontspan ning wil geven. Het zijn positieve, opti mistische, eigentijdse liefdesroman^ met herkenbare romantiek. „Met mijn boeken wil ik vrouwen lekker ontspan nen leesplezier geven,' zegt ze zelf. ,Jk werk er bewust aan dat ze gemakkelijk weg lezen. Ontspanning vind ik.et^ belangrijk." Haar personages zijn go^d opgeleide, geëmancipeerde, welden kende vrouwen en mannen. De middag begint om 14.45 uur en duurt tot circa 16.45 uur. Toegangs kaarten a f 5,- (voor bibliotheekleden) en f 7,50 (niet-leden) zijn verkrijgbaar bij de klantenservice van de biblio theek. HEILOO - Op 17 maart treedt de for matie The Sting op in La Strada. In dit gezellige café aan de Kennemëf- straatweg 215 in Heiloo brengt The Sting een swingend concert van beken de en minder bekende fifties, sixties ën seventies nummers. Met nummer varn The Stones, Golden Earring, The Beat les, Elvis en vele anderen. The Sting is tevens in voorbereiding voor de popmusical Abbey Road. Deze swingende popmusical heeft The Sting tien jaar geleden al in de Vest in Alk^ maar met groot succes uitgevoerd. De première vindt op 12 april plaats in Se Vest. Deze voorstelling is inmiddels ii$t-; verkocht en daarom is er een tweede voorstelling op 14 april. Aan dit spekfa-j kei doen vijftig dansers, zangers, zan^-j ressen, acteurs, actrices en muzikanten mee. Een voorproefje hiervan is;|e" horen in La Strada, zaterdag varjaf 21.30 uur. De toegang is gratis. v HEILOO - Tegen het op de tweédè plaats staande Dam '93 uit Koog aan dg Zaan konden de zaalvoetballers van HZV de Witburger het niet bolwerken en eindigde de wedstrijd met 3-1 in hef voordeel van de Zaankanters. Inde beginfase van het aantrekkelijke düel kreeg HZV een aantal goede schiet^ kansen, waar echter niet van geprofb teerd werd. Aan de andere kant gin^ Dam '93 twee keer alleen op keepef Rob Zoon af, maar beide keren kwam de sluitpost als winnaar uit de strijd. Naarmate de wedstrijd vorderde verb oor HZV de greep op het spel en wist zich zodoende weinig uitgespeelde kansen te creëren. Vijf minuten voor de wissel kwamen de Heilooërs ongeluk- kig op een 1-0 achterstand. Dit wa^ voor Dam het sein om weinig risico's in hun spel te leggen. Een lichte overtre ding aan HZV-zijde werd in de tweede helft bestraft met twee minuten, waar van Dam goed profiteerde: 2-0. Beide ploegen kregen daarna nog eerj twee minuten straf, waarin echter niet gescoord werd. HZV kwam drie minu ten voor tijd op 2-1 door een goal vari Remco Homan; in die fase speelden de HZV-ers al met een meevoetballend^ keeper, wat wel tot meer druk op het doel van Dam '93 leidde, maar het,bleef voor HZV bij die ene goal. De ploeg uit de Zaan bracht vlak voor het eindsig naal de stand nog op 3-1. Op vrijdag T6 maart speelt HZV de Witburger om 20.40 uur thuis tegen van Geelen.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2001 | | pagina 4