Wiskunde-bollebozen op een na beste van het land Expositie Gemaal 1879 i Egmondse Hanswijckers spelen musical The Wish Activiteiten Hei en Limmen iten Egmond UITKIJKPOST - 21 MAART 2001 Conquista zoekt vrijwilligers Heilooër Bridgeclub Pakketten voor Polen Spanning bij SV Vredeburg Kunst en jeugdliteratuur op de Sint-Maartenschool Lezing over persoonlijke ontwikkeling Pax Christi school over 'normen en waarden' gelezen worden Poëzie in Vredeburg Vrouwen van Nu naar operette Vinylavond bij café-bar de Lantaarn Bridgeclub Limmen Foto's carnaval Handbal Meervogels Open dag Rembrandtschool Nationale bekerfinale driebanden Fotoworkshop natuur- en landschapsfotografie Damclub Heiloo Voorlichting hartpatiënten Woninginbraak Deur niet op slot Conquista Donderdag darten van 19.30 tot 22.30 uur voor tieners en jongeren. Zaterdag voor kinderen van 4 tot 12 jaar een leuke film in de 'huisbioscoop', van 10.30 tot 12.15 uur, toegang f 1,50. Za terdagavond van 19.30 tot 23.00 uur Dance Party voor tieners van 12 tót 16 jaar. Vrijdag- en zaterdagavond van 20,30 tot 01.00 uur jongerencafé voor jongeren vanaf 16 jaar, met vrijdag cócktailavond. Zondagmiddag geo pend voor jong en oud, van 14.00 tot 17.00 uur. Vredeburg Zaterdag 24 maart poëzie voor jong en oud. Deelnemers gratis, toeschouwers f 5,-, aanvang 20.30 uur. Gemeentehuis Tot en met 2 mei expositie van beelden en schilderijen van Joop en Tónna Lucassen. Geniaal 1879 Tot april is het gemaal aan de Fiel- kerweg 4 in Akersloot (in werking) uit sluitend op afspraak te bezichtigen. Tevens expositie over watermolens, gemalen en archeologische vondsten. LIMMEN - De kinderochtend bij Conquista uit Limmen heeft een groot aantal trouwe bezoekertjes. De club mensen die de kinderochtend organi seert is dan ook zeer enthousiast. Echter, zij kunnen wel wat hulp gebrui ken. Zij zijn op zoek naar vrijwilligers die zin, tijd en gelegenheid hebben om een tot twee zaterdagochtenden per maand de kindergroep te ondersteu nen. De kinderen komen van 10.30 tot 12.15 uur. U kunt zich opgeven door te bellen met Jos Hollander, tel. 072- 5052966 of Marijke Cost, tel. 072- 5054193. HEILOO - De Heilooër Bridgeclub speelde dinsdag 13 maart als volgt: A- 1 ijnBrokx - Verhoef 60.40, Grootjen - Hurkmans 57.90. B-lijn: Manshanden - Pin 59.60, Dijkman - Schmid 56.70. Donderdag 15 maart was de uitslag: A- lijn: de Bruyckere - Stark 61.70, Haan - van Loon - Nap 55.00. B-lijn: Mooy - Koot 58.90, Bennink - v.d. Vlies 56.80. C-lijn: fam. Romar 61.10, Evers - Krouwels 61.10. D-lijn: fam. van Dijk 54.20, Theune - de Jager 52.80. ALKMAAR - Er is weer gelegenheid tot het inleveren van pakketten voor familie, vrienden en kennissen in Polen. Het pakket wordt in Polen aan huis af geleverd. Inleveren van pakketten kan in Alkmaar geschieden bij Annette Velthuis, Rhijnvis Feithlaan 94, op woensdag 28 maart van 16.00 tot 19.30 uur (tel. 072-5400467). De pakketten moeten goed verpakt zijn, bij voorkeur in een stevige karton nen doos, met plakband dichtgeplakt en met een stevig touw eromheen. De adressen van geadresseerde en afzen der dienen duidelijk leesbaar op de doos geschreven te worden. De pakket ten mogen ook brieven en tijdschriften bevatten, echter géén geld. Het maxi male gewicht van een pakket is 25 kilo gram, de kosten zijn f 7,50 per pakket plus f 2,50 per kilo. Horizon Co'.lege Expositie van Crena de Jong, aan de Rechte Hondsbosschelaan 24a. Muziek- en Dansschool Maandag 26 maart: presentatie video van Opera L'Incoronazione di Poppea m.m.v. Kees de Bruijn, toegang f 7,50 (leden van de muziek- en dansschool en bibliotheek) en f 10,-, aanvang 20.00 uur. Bibliotheek Woensdag 28 maart om 10.00 uur workshop internet voor gevorderden. Tot en met 2 april tentoonstellingen voor volwassenen 'Land van herkomst, schrijven tussen twee culturen' en voor kinderen 'Het oor van Leonoor'. Hema Expositie landschapsfoto's over de Schotse Hooglanden van Cees Been tjes uit Limmen. Schaap en De Jong Tot en met eind maart expositie van aquarellen van Paul Klamer in de die renartsenpraktijk aan de Comman deurslaan 1. Rayonkantoor Thuiszorg In het kantoor aan de Nijverheidsweg 33 expositie van foto's van Sjoekie Tip en schilderijen van Wim Twaalfhoven, te zien op werkdagen tussen 9.00 en 17.00 uur. Atelier TP Atelier Tine Poelsma, Termijen 189, heeft wisselende exposities, open elke woensdag van 10.00 tot 16.00 uur en na tel. afspraak op 5334596. Atelier Marijke Dekker Aan de Westerweg 22 is op zaterdag van 13.00 tot 16.00 uur geopend het keramiekatelier Marijke Dekker. Silhouet Binnenhuisarchitectuur Tot 31 maart expositie van werk van Roland van den Heuvel, te zien aan de Kennemerstraatweg 99. Inzet lijstenatelier In maart en april exposeren cursisten hun werk in uiteenlopende materialen, aquarel, acryl, krijt en potlood. Raad- huisweg 10, tel. 072-5336433. Casa Design Expositie van schilderijen van Rina Snel. LIMMEN - Vrijdag 16 maart speelde schaakvereniging Vredeburg ronde 21 van de interne competitie. K. Kramer maakte geen fouten tegen de gevaarlij ke outsider R. van de Storm en haalde het voile punt binnen. Hiermee profi teerde hij van de afwezigheid van J. Admiraal en nam de eerste plaats over. Ook H. Ebels had een goede avond tegen G. Hafkamp. Beide kenners van de Siciliaanse opening bestreden elkaar op het scherpst van de snede totdat Hafkamp op de 24ste zet een paard op a5 verloor door een geniepig tussen- schaakje. De rest was techniek, Ebels klom hier mee naar de derde plaats. B. Kerkhof liet zich niet gek maken door het jeug dige spel van K. Keizer en verdeelde zijn bedenktijd beheerst, wat hem een regelmatige overwinning opleverde. J. Limmen toonde zijn oude combinatie kracht tegen de voorzichtige D. Schut en liet zijn tegenstander in het stof bij ten. N. Pepping hield het lang vol tegen de klimmer M. Weigraven maar rukte te snel op met zijn pionnen. Weigraven veroverde materiaal en won hierna snel. In groep B verloor Barry Blekemolen van koploper Duncan Keijzer doordat zijn vlag viel. Duncan staat zoveel punten voor dat hij niet meer kan worden ingehaald en eigen lijk al kampioen is. Ook Jan Valkering dacht te lang na over zijn zetten (of werd teveel afgeleid) en had daardoor te weinig tijd over tegen Inge Mooij die de partij op tijd won. Uitslagen: Groep A: K. Kramer - R. vd Storm 1-0, H. Ebels - G. Hafkamp 1-0, K. Aafjes - H. Levering 0-1, p. vd Heijdt - E. Stolp 0-1, B. Kerkhof - K. Keijzer 1-0, D. Schut - J. Limmen 0-1, J.Tebbens - E. van Duin 1-0, A. Kaandorp - C. Pepping, M. Kos - R. Termes 0-1, N. Pepping - M. Weigraven 0-1 Groep B: D. Keijzer - B. Blekemolen 1-0, T. Wit kamp - S. Sofan 0-1, M. Tijm - J. Duin 0-1, N. van Leen - B. Schijf 1-0, M. Mooij - M. van Rees 1-0, I. Mooij - J. Valkering 1-0, E. Mooij -T. Castelein 1- 0, M. Koot - W. van Leen 0-1, V. Kaandorp - J. Levering 1-0. LIMMEN - Afgelopen maandag is op de Sint-Maartenschool het project 'Kunst en jeugdliteratuur' van start ge gaan. Elk jaar heeft deze school een projectweck. Alle groepen werken op hun eigen niveau en op hun eigen manier een bepaald onderwerp uit. Daarom werd begin deze week in de school 'Kunsthandel Sint-Maarten' eeopend en het is de bedoeling dat in de loop van deze projectweek de school langzaam maar zeker wordt omgeto verd tot één grote kunst- en literatuur verzameling. Tevens gaan sommige groepen op excursie en worden er kunstenaars uit genodigd om in de klas te komen ver tellen over hun werk. Tot slot wordt op donderdag 29 maart van 18.30 tot 20.00 uur een tentoonstelling gehouden, waarbij iedereen welkom is om de resultaten van deze kunstweck te bekij ken. LIMMEN - Donderdag 29 maart om 20.00 uur geeft Bouke de Boer een le zing over NLP (Neuro Linguïstisch Programmeren) in de openbare biblio theek te Limmen. De Boer heeft zijn ervaringen met de methodiek NLP beschreven in zijn boek 'De bijzondere reis van een prikkel'. Hoe komt het toch dat we regelmatig dingen doen die we eigenlijk niet willen doen en datgene wat we nu juist wel willen doen niet doen? Wat prikkelt ons, wat stuurt ons, en hoe kunt u din gen veranderen? De Boer, zelf woon achtig in Ljmmen, zal ingaan op deze vragen en op de inhoud van zijn boek. Het thema is 'Hoe kun jij goed commu niceren met een ander als je niet weet hoe je zelf communiceert'. De toegang is gratis. Reserveren kan op tel. 072- 5052135. De bibliotheek is gevestigd aan de Zonnedauw 2. REGIO - Zoals elk jaar doen de leer lingen van 5 en 6 VWO van het Jac. P. Thïjsse College uit Castricum mee aan de landelijk georganiseerde wiskunde Alympiade, waarvan de eerste ronde op vrijdag 24 november 2000 werd gehoudenr In totaal 45 groepjes van vier leerlingen bogen zich een dag lang over de medailleverdeüng bij de meest recente Olympische Spelen. Het was de bedoeling om een wiskun dig model te bedenken, dat op eerlijke wijze een realistische ranglijst tot stand bracht. Immers, die ene medaille van de Bahama's is, als je kijkt naar bijvoor beeld het aantal inwoners en de wel vaart van dat land, wellicht meer waard dan al het goud, zilver en brons dat de Verenigde Staten wist binnen te halen. Door gebruik te maken van de meest uiteenlopende informatie (die deels zelf moest worden opgezocht) werd door de leerlingen veelal een bruikbaar model uitgedacht en toegepast. Uit de vele inzendingen bleek dat het werkstuk van de Heiloose Heieen Kleijn uit 5 VWO bij de beste tien van Nederland behoorde. Dat betekent dat zij op 30 en 31 maart in het Gelderse Garderen aan de finale meedoet. Tijdens deze finale (waarbij naast Nederlandse ook Deense en Antil liaanse teams deelnemen) moet in an derhalve dag een nieuw toegepast wis kundig probleem worden aangepakt. Als klap op de vuurpijl werd op de val reep ook nog een tweede team, waarin Roos de Wildt uit Heiloo, voor deze finale uitgenodigd. Naast de wiskunde Alympiade werd, ook op 24 november, voor het eerst een wiskunde B-dag georganiseerd. Op zo'n tachtig scholen in het hele land bogen leerlingen zich over de wiskun dige kanten van een behoorlijk pittig probleem: de zonsverduistering. Aan de hand van gegevens over de zonsver duistering "van de zomer van 1999 moesten de leerlingen onder andere uitzoeken hoe vaak een zonsverduiste ring voorkomt, of de frequentie ervan door de eeuwen heen is gewijzigd en of zonsverduisteringen ooit tot het verle den zullen behoren. De steeds groter wordende afstand van de maan tot de aarde speelt hierbij een grote rol, zo bleek. Uiteindelijk bleek het werkstuk van onder andere de 6 VWO-er Pieter Baart uit Heiloo en Johan Kapteijn uit Akersloot tot de beste te behoren. Dit werkstuk werd dan ook ingestuurd en door het organiserende Freudenthal instituut verkozen bij de zeven beste van Nederland. Op vrijdag 23 maart werd in Utrecht de uiteindelijke rang schikking bekendgemaakt en dit team bleek het op een na beste werkstuk van het land te hebben geleverd. LIMMEN - Komende maandag 26 maart om 20.00 uur stelt basisschool Pax Christi ouders en leerkrachten in de gelegenheid om met elkaar te praten over het begrip 'normen en waarden'. Dat er in onze maatschappij sprake is van een verruwing en normvervaging zal een ieder onderkennen. Op school is dat ook duidelijk merkbaar en daar kan op deze avond over gesproken worden. Ieder mens doet en denkt anders en dat maakt mensen uniek. Toch is het zinvol om met elkaar te bespreken hoe het zou kunnen of hoe het anders moet. Aan de orde komt de vraag welke rol ouders en leerkrachten spelen in de opvoeding van de kinderen en in het eigenmaken van normen en waarden. De avond wordt ingeleid door Judith van Rooy van de onderwijsbegelei dingsdienst en de uitkomst van de gesprekken is een overzicht van nor men en waarden die volgens ouders en leerkrachten thuis en op school cen traal staan. De toegang is gratis en de locatie is de aula van de school aan de Hogeweg te Limmen. Voor informatie kunt u bellen naar.H. Lamers, hoofd van de school, 072-5051921 "S3 ■tö -*s =3 LIMMEN - Voor het evenement 'Poëzie in Vredeburg' in de bekende stolpboerderij in Limmen hebben zich zeventien deelnemers aangemeld. Samen hebben zij ruim veertig korte en lange poëtische teksten geproduceerd, die zij zelf zullen voordragen op zater dagavond 24 maart. Er zijn ook twee zangeressen bij, die hun eigengemaakte liederen vertolken. Aan deze manifestatie, die al weer voor de vierde keer wordt gehouden, doen dichters mee uit de hele regio, zoals Egmond-Binnen, Akersloot en Lim men. De avond begint om 20.30 uur, vanaf 20.00 uur wordt er koffie ge schonken. De toegangsprijs, inclusief koffie, bedraagt f 5,-. Dat is ook de prijs van het boekje, waarin alle gedichten en liederen zijn opgenomen. LIMMEN - De Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen, Vrouwen van Nu afdeling Limmen, gaat op vrijdag 23 maart naar operette 'Die Lustige Witwe' in Hoorn. Het vertrek is om 18.45 uur vanaf het gemeentehuis aan de Zonnedauw te Limmen. Op dinsdag 27 maart komt Willy van Hoeve-de Jager een lezing houden over haar werk bij het incestpastoraat. Deze lezing gaat vooral over het thema: bestaat er samenhang tussen de christe lijke godsdienst en seksueel geweld bij meisjes en vrouwen en de negatieve rol die bijbel en christelijke traditie kun nen spelen. De aanvang is om 20.00 uur in Ons Huis, Zuidkerkelaan te Lim men. Voor het voorjaarsreisje op 9 mei naar het Mediapark en omroepmuseum zijn nog enkele plaatsen vrij. U kunt zich opgeven bij de reiscommissie, Coby van Wees, tel. 072-5055810 en Riet Scheepmaker, tel. 072-5051722. LIMMEN - Op 31 maart gaat café-bar de Lantaarn muzikaal terug in de tijd. De cd verandert dan weer in de lp, zo dat het ouderwetse gekraak weer uit de luidsprekers zal klinken. Vele nostalgi sche nummers uit de jaren '70 en '80 zullen de revue passeren. De echte liefhebbers kunnen zelf een favoriete lp of single meebrengen. De avond wordt aangevuld met een pop quiz en leuke tunes uit die tijd. De entree is vrij en de deuren worden om 20.30 uur geopend. LIMMEN - De Bridgeclub Limmen heeft op 14 maart als volgt gespeeld: A- lijn- 1. Fam. Hoogland 58,48, 2. Dolmans - Bollweg 55,80, 3. Limmen - Vinckemöller 54,02. B-lijn: 1. Bom - Kruyswijk 63,39, 2. v.d. Molen 58,93, 3. v. Roest - Strauss 53,57. C-lijn: 1. Fam. v.d. Wulp 62,86,2. Endel - Slob 56,43,3. Fam. v. Wijk 53,21D-lijn: 1Apeldoorn - te Buck 62,95, 2. Liefting - onbekend 62,05, 3. Schoonakker - Geerlofs 56,77. E-lijn: 1. Fam. Maas 62,86, 2. Fam. Elsman 55,713. Tromp - Zijp 55,36. LIMMEN - Voor de liefhebber is er de mogelijkheid om nog even na te genie ten van het carnavalsfeest. Bij bakker Bakker aan de Vuurbaak in Limmen hangen de komende drie weken de car navalsfoto's van onder andere het groot gekostumeerde bal, de optocht, de middag in de Burgerij, de disco avond en tot slot de boerenkielen avond. De foto's van de kinderdag han gen op de basisscholen. AKERSLOOT -Tegenstander Dalfsen van dames senioren 1 Dimtronic Meer vogels had onlangs enige wedstrijden verloren en verspeelde daarmee de kampioenschapskansen. De Meervo- gels-dames zijn al gedegradeerd, en daardoor werd het dus een wedstrijd om des keizers baard. Ondanks dat. werd het toch een aantrekkelijke wed strijd en werden de supporters niet teleurgesteld. De beginfase was voor Dalfsen, die dan ook een 0-4 voorsprong nam. In de tiende minuut scoorde Yvonne Krom de eerste tegentreffer vanuit de hoek. Halverwege de eerste helft werd de wedstrijd gestaakt, een van de scheids rechters raakte geblesseerd zodat de wedstrijd verder ging met maar één scheidsrechter. Via een strafworp kwam Dalfsen op 2-7. Twee doelpunten van Annemiek Verduin en de jarige Marjolein Zoon, samen met een treffer van Lindsay van der Eng bepaalden de ruststand op 6-11 In de tweede helft verzuimde Meervo gels de tweedelijnschutters van Dalfsen te blokken en juist daarvan maakte de gasten gretig gebruik. Aanvallend ging het goed bij Meervogels. Gitta Lute wist de Dalfsen-doelvrouwe tweemaal te verrassen. Anja Krom zorgde voor de eindstand 14-25. Weinig op het spel Voor de heren senioren 1 van de Meer vogels stond er deze laatste wedstrijd weinig meer op het spel. Tegenstander Nieuwegein kon nog een tweede plaats bemachtigen, die recht geeft op een eventuele nacompetitie. De gastheren startten overrompelend en namen snel een voorsprong, 0-3. Meervogels pro beerde aansluiting te houden en via 8-4 werd het 8-6. De break-out en snelle aanvallen bleken een goed wapen van Nieuwegein en met de stand 15-8 brak de rust aan. Na rust herstelde de thuisploeg zich, nu was het Meervogels dat snel speelde en de verdediging beter organiseerde, wat resulteerde in een 16-13 stand. Meer vogels probeerde door te drukken maar er werden in deze fase teveel kan sen gemist, zodat Nieuwegein de marge van drie doelpunten kon behouden en weer uit kon lopen naar 22-17, met nog een kwartier te spelen. Het missen van een aantal opgelegde kansen en breaks tegen bracht Nieu wegein in een gewonnen positie, 24-18. Nog eenmaal ging Meervogels tot de bodem en wist tot 25-23 te naderen. Het was jammer dat de goede tweede helft de matige eerste helft niet meer kon doen vergeten. Rabopolderloop Ondanks het minder goede weer meld den zich bijna honderd deelnemers voor de sportieve Rabopolderloop. De uitslagen zijn: 4 km Jeugd: 1. Michel Butter, 13 min.45 sec., 2. Rene Albrink, 14 min.09 sec., 3. Barry Hoogeboom, 15 min.12 sec., Het eerste meisje werd Karlijn van de Putten in 17 min.24 sec. 8 km: 1John Diemeer, 31 min.37 sec., 2. Hans Hof, 32 min.32 sec., 3. Cees Albrink, 32 min.43 sec. De eerste dame was Susanne van Hooff in 40 min.31 sec. 14 km: 1. Fridtjhof Koomen, 50 min.55 sec., 2. Aldert Pepping, 51 min. 52 sec., 3. Jan Veldt, 52 min.44 sec., De eerste dame was Gerda Smit in 1 uur 01 min.58 sec. AKERSLOOT - Op donderdag 22 maart houdt de openbare basisschool Rembrandt een open dag voor ieder een die eens een kijkje wil nemen hoe het er op deze school toegaat. Van 09.00 tot 15.00 uur staat de deur voor u open. De hele dag zijn de directie, de groeps leerkrachten, de vakleerkracht muziek en leden van de ouder- en medezeggen schapsraad aanwezig om informatie te verstrekken en vragen te beantwoor den. Tevens is er gelegenheid om bij L. ten Wolde, directeur van de school, nieuwe leerlingen in te schrijven. De Rem brandtschool is gelegen aan de Mozart- laan 65 te Akersloot, tel. 0251-313623. HEILOO - De KENM Nationale bekerfinale driebanden zal van woens dag 21 tot en met zaterdag 24 maart worden verspeeld in het Golden Tulip hotel te Heiloo. In een prachtige am biance zullen de acht voor de finale geplaatste teams de strijd aangaan. Vele nationale en wereldtoppers zijn aanwe zig in teamverband en mogen uitmaken wie de opvolger wordt van Crystal Kelly als bekerwinnaar van 2000. Elke dag is live-entertainment aanwe zig in het sfeervol ingerichte biljartcafé in het hotel. Op woensdag 21 maart zal de openingsceremonie met een licht en geluidshow, indoorvuurwerk en live- entertainment om 13.30 uur aanvan gen. De wedstrijden zijn woensdag, donderdag en vrijdag om 14.00, 16.00, 19.00 en 21.00 uur gepland. Op zater dag 24 maart zijn de halve finales om 12.00 en 15.00 uur; de finale zal om 19.00 uur beginnen. In poule A spelen TAS uit Heemskerk, Strauss Biljart uit Hoeven, Twentevisie uit Hengelo en Princesse/Preciform uit Nijkerk. In poule B spelen Crystal Kelly uit Waalwijk, Arpa Shipping uit Etten-Leur, Havermans Groep uit Zundert en Business en Fun uit Rotterdam. CASTRICUM - Op 31 maart, van 13.30 tot 17.00 uur, wordt in bezoekerscen trum de Hoep, Johannisweg 2 te Cas tricum de eerste bijeenkomst van een cursus natuur- en landschapsfotografie gehouden. De cursus, 'Kijk op het duin' genaamd, wordt gegeven door natuur- en landschapsfotograaf Leo Vogelen zang. Tijdens vier bijeenkomsten leert u omgaan met compositie en sfeer in de natuurfotografie en het fotograferen van planten en dieren. In de herfst zal een foto-excursie plaatsvinden. De gehele cursus wordt in de herfst of winter samengevat en geëvalueerd. De data van de bijeen komsten worden tijdens de eerste bij eenkomsten samen met de deelnemers bepaald. Gepensioneerd biologiedo- cent Leo Vogelenzang verzorgt als amateur-fotograaf diavoordrachten en cursussen voor fotoclubs. Regelmatig wordt zijn werk gepubliceerd en geëx poseerd. De onderwerpen van zijn fotografie zijn landschappen en details, planten en bloemen en vlinders en vogels. Leo Vogelenzang is tevens be stuurslid van het Natuurfotografen- gilde (NFG), lid van Camera Natura en secretaris van het Natuurfotografen Verbond Nederland (NVN). De kosten bedragen f 250,-. De prijs is inclusief koffie/thee, een cursusmap en lunch tijdens de excursiedag. Aan melden kan bij de balie van de Hoep of telefonisch via 0900-7966288 (22ct/m). Bezoekerscentrum de Hoep is open van dinsdag tot en met zondag van 10.00 tot 17.00 uur. HEILOO - De uitslagen in de onder linge competitie van Damclub Heiloo: 21 februari: M. Out - J. Kraakman 2-0, M. Houtenbos - R Heyne 0-2. 28 febru ari: W. Solleveld - P. Heyne 0-2.8 maart: M. Out - A. Valkering 2-0, M. Houten- bos - R. Koch 0-2, P. Heyne - J. Kraak man 2-0. De uitslagen van de damwedstrijd Bergen-Heiloo is 13-7. Op vrijdag 23 maart speelt Heiloo haar laatste wed strijd tegen DOS. ALKMAAR - De Hartpatiënten Be langenvereniging Alkmaar en omstre ken houdt samen met het Medisch Centrum Alkmaar (MCA) op donder dag 22 maart een voorlichtingsbijeen komst over '(Over)bezorgdheid bij de hartpatiënt en zijn naasten'. Deze bij eenkomst is bestemd voor (ex)-hartpa- tiënten en hun directe omgeving. De voorlichtingsbijeenkomst is in het MCA van 10.45 tot 12.30 uur. J. Hoogervorst, maatschappelijk werker van het MCA, vertelt over het omgaan met de (over)bezorgdheid bij hartpa tiënten en hun naasten. Ook bespreekt zij waar de hartpatiënt terecht kan voor hulp en vragen. Daarnaast is er ruim schoots gelegenheid om vragen te stel len en ervaringen uit te wisselen. Aan deze bijeenkomst zijn geen kosten ver bonden. Aanmelden kan op tel. 072- 5483500. Huisartsen Onder tel. 5051272 is altijd één van de doktoren bereikbaar. Tandartsen Tijdens het weekeinde en in de avon duren, uitsluitend voor spoedgevallen: tel. 06-53937620. Apotheek Limmen Kerkweg 29a. Geopend van 8.00 tot 18.00 uur. Tijdens het weekeinde en in de avonduren, uitsluitend voor spoed gevallen: tel. 5052620. Uitvaartverzorging Uitvaartverzorging Lia Groot, tel. 5053009. RIMA Regionale Instelling Maatschappelijke Dienstverlening, spreekuur: donderdag van 9.00 tot 10.00 uur in kamer 0.30 in het gemeentehuis (via achteringang), Zonnedauw 4. Tel. 5055363. Stichting Regionale Thuiszorg Tel. 072-5127127 (24 uur per dag, 7 dagen per week), zie verder de rubriek Medische diensten, Heiloo. Artsenlaboratorium Trombosedienst (Starlet) Prikpunt Zorgcentrum De Cameren, Vredeburglaan 1, dinsdag en vrijdag tussen 8.00 en 8.30 uur. Verloskundige M.C.G. Groot-Valkering, Hoogeweg 72, Heiloo. Spreekuur na tel. afspraak (5052635). Gemeente Limmen Zonnedauw 4, 1906 HA Limmen, tel. 5051456. Open van 8.30 tot 12.30 uur. Grof vuil Tel. 5413533. Indicatiecommissie Aanvragen voor thuiszorg, verzorgings- en verpleeghuiszorg bij Regiobureau Zorgindicatie, Postbus 9331, Alkmaar, tel. 072-5670050. Ouderenwerk SWOL Secretaris mw. E. van Wieringen-van Wees, Oranjezon 3, 1906 VC Limmen, tel. 5051670. Openbare Bibliotheek Zonnedauw 2, 1906 HA Limmen, tel. 5052135. Openingstijden: maandag 14.00-17.30 19.00-20.30 uur woensdag 10.00-12.00 14.00-17.30 uur vrijdag 14.00-17.30 19.00-20.30 uur H. Corneliuskerk Pastor J. Oiling, tel. 5051275 en fax 5054503, spreekuur dinsdag 8.30 tot 9.15 uur, donderdag 16.00 tot 17.00 uur in de pastorie. Voor afspraken bellen. Diensten zaterdag 19.00 en zondag 10.00 uur. Secretariaat open vrijdag van 14.00 tot 16.00 uur, tel. en fax 5053793. Ned. Hervormde Gemeente Predikant ds. H.C. van het Maalpad, Ypesteinerlaan 19, Heiloo, tel. 5331473. Scriba J.P Hartog, tel. 5053403. Dienst: zondag 10.00 uur. Politiebureau Limmen tel. 0900-8844, geopend maandag van 9.00 tot 12.00 uur en donderdag van 14.00 tot 17.00 uur. Politiebureau Akersloot tel. 0900-8844, geopend maandag van 14.00 tot 17.00 uur en donderdag van 9.00 tot 12.00 uur. AKERSLOOT - Vanaf zondag 1 april tot eind mei exposeren Jaap en Afra Beentjes in het Gemaal te Akersloot. Afra Beentjes heeft haar artistieke impressies opgedaan in ons werelddeel en in Australië. Geïnspireerd door en met veel belangstelling voor mensen en hun gemoedstoestanden in het bijzon der en de natuur in het algemeen, ver beeldt zij situaties op papier en doek die andere mensen in het dagelijkse leven ontgaan en die bij haar emoties oproepen. Jaap Beentjes maakt objecten, hij is autodidact. Hij snijdt, tekent, hakt, kleurt, boort en freest en past manieren toe om verf op objecten aan te brengen die tot zeer verrassende effecten lei den. Daarnaast is hij filosofisch inge steld en ervan overtuigd dat het maken van kunst niet geleerd kan worden, maar een kwestie is van een technische toepassing van inspiratie. Geïnspireerd door onder andere de doelen van Greenpeace maakt hij objecten die soms een interessant ?oek- plaatje zijn. Andere objecten daarente gen zijn direct herkenbare uitingen van speelsheid en listigheid. Maar de objec ten bevatten altijd een boodschap. Het Gemaal 1879 is te vinden tussen het Hotel Akersloot en de dorpskom en is elke zondag geopend van 13.30 tot 16.30 uur. EGMOND - Op zaterdag 17 maart werd tussen 20.30 en 23.50 uur een huis aan de Jan Dirk z'n Dal bezocht door het dievengilde. Daarbij werd de voor deur opengebroken. De hele woning werd doorzocht. Het is nog niet bekend wat er werd weggenomen. De Hanswijckers. Cantina Architectura Expositie van schilderijen en mandala's van Anke Glas en houten beelden van Ton Verplanke. Aan de Geestersingel 11, tussen 11.00 en 22.00 uur op af spraak, tel. 072-5113265. Galerie 1719 Tot en met 25 maart expositie van schil derijen van Ton van Kesteren aan Verdronkenoord 29, geopend donder dag, vrijdag en zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur. "Zondag 25 maart geopend van 14.00 tot 17.00 uur. Stedelijk Museum Alkmaar Tot 21 april de tentoonstelling Van Pietje Bell tot Kippenvel. Openings tijden dinsdag tot en met vrijdag van 10.00 tot 17.00 uur, zaterdag en zondag 13.00 tot 17.00 uur. Toegang f7,50, kin deren tot 12 jaar, groepen en houders van kortingspas f3,75. Canadaplein 1. Nederlands Kachelmuseum Van 1 oktober tot 1 april open op zon dag van 12.00 tot 16.00 uur. Toegang f 2,-, MJK en kinderen tot 12 jaar gratis. Bierkade 10, Alkmaar. GGZ Riagg Tot en met 4 april een expositie bloe- menaquarellen van Gonny van Don gen. Te bezichtigen tijdens de kantoor uren van de GGZ aan de Oude Hoe- verweg 10, Alkmaar. Waterschap Het Lange Rond Tot en met eind maart de tentoonstel ling van Jan Deckwitz, 'het oog wil ook wat'.Te bezichtigen aan de Arcadialaan 40 te Alkmaar tijdens kantooruren. EGMOND/HEILOO - De groep twaalf jaar en ouder van musicalvereni ging De Hanswijckers uit Egmond zal dit jaar de musical The Wish, naar het verhaal van de Tovenaar van Oz, ten tonele brengen. Het verhaal gaat over het meisje Dorothy, dat tijdens een onverwachte storm meegezogen wordt door de wind. Ze zweeft door de ruim te en komt uiteindelijk terecht in het land van Oz. Ondanks de vreugde en vriendelijkheid van de inwoners van Oz is Dorothy zeer bedroefd. Ze heeft maar één wens, en dat is zo spoedig mogelijk weer naar huis terug keren. Alleen de mysterieuze en ge vreesde Tovenaar van Oz zou haar kun nen helpen. Dorothy besluit naar hem op zoek te gaan. Tijdens haar zoektocht ontmoet ze drie nieuwe vrienden: een vogelverschrikker, een blikkenman en een leeuw. Ook zij hebben alle drie een wens. De vogelverschrikker heeft geen hersens, de blikkenman heeft geen hart eri de leeuw is laf en bang en wil graag moed. Samen bereiken zij de stad Smaragd. Als zij eindelijk de grote Tovenaar heb ben gevonden, blijkt dat hij de vier vrienden niet zomaar wil helpen. Hij geeft ze een ontzettend moeilijke op dracht. Pas als deze opdracht is ge slaagd, zal hij hun wensen in vervulling laten gaan. Lukt het de vier vrienden de opdracht te volbrengen? Wilt u weten of zij zullen slagen, ga dan kijken op vrijdag 30 maart om 20.00 uur of zaterdag 31 maart om 15.00 en 20.00 uur in theater de Beun in Heiloo. Voor informatie over de kaartverkoop kunt u bellen met tel. 072-5064912 of 072-5061603. De entree bedraagt f 15,-. Kaarten zijn verkrijgbaar bij Boek en kantoorhandel 't Loo, tabak-cadeaus hop 't Hoekje in het Hoekstuk 14 en theater de Beun, Willibrordusweg 2 te Heiloo. EGMOND - Vrijdag 16 maart werd tussen 17.00 en 22.35 uur ingebroken in een woning aan de derde Oosterberg. De dieven kwamen binnen doordat de voordeur niet op het nachtslot zat. De slaapkamer werd doorzocht. Hierbij werden een aantal bankpasjes buitge maakt. Dorpshuis De Schulp Woensdag 21, donderdag 22, vrijdag 23 en zaterdag 24 maart toneelgroep Spiegel met 'Adel Blank'. Aanvang 20.15 uur, entree f 15,-, reserveren tel. 072-5062683. Galerie De Kapberg Tot en met zondag 1 april fototentoon stelling van Egmondse fotografen. Geopend zaterdag en zondag van 13.30 tot 17.00 uur en na telefonische af spraak, tel. 072-5062645. Galerie Conny van Kasteel Tot en met 25 maart expositie van beeldhouwwerk van Ernst Hesse en schilderijen van Anthonie Sas. Te zien aan de Noorderstraat 4 van donderdag tot en met zondag tussen 15.(X) en 19.00 uur. Galerie Om de Noord Tekeningen, aquarellen, olieverfschil derijen en grafiek van Ewoud de Groot en anderen, te zien aan de Prinses Marijkestraat la in Egmond aan Zee van donderdag tot en met zondag van 12.00 tot 18.00 uur.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2001 | | pagina 13