I I Informatie Mond- en Klauwzeer HEILOO Kies eens voor een andere oplossing! Provinciaal Restauratie Uitvoerings Programma G G Zoals u wellicht heeft gezien hebben de medewerkers van 't Beestenboetje aan de Ter Coulsterlaan en andere eigenaren van dieren in onze gemeente voorzorgsmaatregelen getroffen om de gevreesde virusinfectie Mond- en Klauwzeer (MKZ) buiten de deur te houden. Dit is gebeurd op advies van het Ministerie van Landbouw, Natuurbeheer en Visserij, Directie WM, afdeling Diergezondheid. Mond- en klauwzeer is een zeer besmettelijke en ernstige virusziekte die voorkomt bij evenhoevi- ge dieren. Runderen, schapen, geiten, varkens, wilde zwijnen, herten en sommige dierentuindie- ren (antilopen) kunnen ziek worden door het virus. De mens is niet gevoelig voor het virus, maar kan het virus wel overbrengen en verspreiden, bijvoorbeeld via kleren of schoeisel. Het MKZ-virus kan zich razendsnel over een veestapel verspreiden. Dit kan door zowel directe contacten (dier-dier), als indirecte contacten (bijv. dier-mens-dier, via dierlijke producten en via vervoersmiddelen). Bovendien kan het virus ook via de lucht over zeer grote afstand worden ver spreid. Dieren worden vooral geïnfecteerd door inademing van het virus, maar kunnen ook besmet worden via de bek en de huid. Twee tot vijf dagen na besmetting worden de ziekteverschijnselen zichtbaar, soms kan dit wel 14 dagen duren. Via alle lichaamsopeningen scheiden de dieren het virus uit, zelfs al voordat de kli nische symptomen zichtbaar zijn. Wat wij er zelf aan kunnen doen: De bestrijding heeft alleen kans van slagen als de verschijnselen in een vroeg stadium worden opgemerkt en de verspreiding beperkt wordt. Tref zoveel mogelijk hygiënische maatregelen, zoals het niet toelaten van bezoekers bij de dieren en het dragen van bedrijfskleding. Voer geen vlees- en voedselresten en keukenafval (groenten, broodresten, e.d.) aan de dieren. Vervoer geen runderen, schapen, geiten, varkens, eenden, etc. Raadpleeg bij de minste verdenking uw dierenarts! In verband met het beperken van de risico's tot MKZ is 't Beestenboetje tot nader bericht geslo ten en zijn alle activiteiten afgelast. Voor meer informatie kunt u zich wenden tot: RW, tel. 0800-1556 Internetsites LNV (www.minlnv.nl) ID-Lelystad (www.id-lelystad.nl) GD (www.gd-dieren.nl) Voor eventuele nadere informatie over 't Beestenboetje kunt u contact opnemen met de opzich ter, de heer W. Kesting, telefoonnummer (072 -) 535 68 02. De bewoners van onze gemeente benaderen nWujiiieii Imb ben met hun buren. Hierbij gaat het bijvoorbeeld over de (te) vroeg startende auto van de buur man, een te luid spelende radio, overhangende takken, voetballende buurkinderen, de erfschei- ding, visite die op luidruchtige wijze 's avonds laat afscheid neemt, de hond die luidkeels laat weten dat hij de hele dag alleen thuis is, etc. Waarschijnlijk kunt u het rijtje zelf nog met diver se voorbeelden aanvullen. Dit zijn echter vormen van overlast waaraan de gemeente niets of zeer weinig kan doen. Ingrijpen is pas mogelijk als overtreding van wettelijke voorschriften plaatsvindt, bijvoorbeeld op grond van de Algemene Plaatselijke Verordening. Dit is bij dit soort klachten gewoonlijk niet het geval, maar dat wil niet zeggen dat bovengenoemde zaken geen ergernis of overlast kunnen bezorgen. Wij doen daarom een beroep op u om dit soort problemen op te lossen als buren die bereid zijn met elkaar te praten, eikaars klachten serieus te nemen en begrip voor elkaar op te brengen. Met een klein beetje aanpassing en inschikkelijkheid van beide kanten zijn eenvoudige problemen ook eenvoudig te verhelpen. Kortom: kies eens voor een andere oplossing! Vergadering van de Monumentencommissie Op woensdag 28 maart a.s. vindt om 15.30 uur de openbare vergadering van de Monumentencommissie plaats in de B&W- kamer van het gemeentehuis. De agendapunten zijn: - Opening - Rondvraag - Mededelingen en ingekomen stukken - Notulen van de vergadering van 22 januari jl. - Bouwplannen: - Westenweg 53 - Nic. Beetsweg 94 - Bedevaartskerk op het Kapelterrein Onze - Lieve Vrouwe ter Nood - Archeologie - Open Monumentendag - Sluiting Meer informatie De stukken voor deze vergadering liggen ter inzage bij de publieksbalie Bouwen en Wonen' in het gemeentehuis, dagelijks geopend van 08.00 tot 12.30 uur en iedere maandagavond van 18.00 tot 20.00 uur. Voor meer informatie kunt u op donderdag en vrijdag contact opnemen met mevrouw A.°van Breugel van de afdeling VROM, telefoonnum mer (072-) 535 67 55. Nieuwe bouwplannen (vrijstel ling bestemmingsplanvoor schriften) Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voor de hieronder vermelde bouwplan nen voornemens zijn bouwvergunning te ver lenen. Bestevaerslaan 33 - vergroten woning Nic. Beetsweg 35 - bouw vrijstaande woning na sloop bestaande woonhuis Ter inzage De ontwerpbesluiten liggen met de bouwplan nen en de daarbij behorende stukken vanaf donderdag 22 maart 2001 gedurende twee weken voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na afspraak, tele foonnummer (072 -) 535 67 47. Indienen van bedenkingen Gedurende de termijn dat de stukken ter inza ge liggen, kan een ieder tegen het voorne men om voor bovenvermelde bouwplannen vrijstelling te verlenen van de ter plaatse gel dende bestemmingsplanvoorschriften schrif telijk bedenkingen naar voren brengen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Mededelingen van de afdeling Beheer Openbare Ruimte De gemeente is verantwoordelijk voor het kleine dagelijks onderhoud van de woonom geving. De afdeling Beheer Openbare Ruimte die voor dit onderhoud zorgt, is van maandag tot en met vrijdag bereikbaar tus sen 08.00 en 16.00 uur op telefoonnummer (072 -) 535 68 68. Bereikbaarheid buiten reguliere openings tijden voor spoedgevallen De gemeente is voor spoedgevallen over het dagelijks onderhoud ook buiten de reguliere openingstijden telefonisch bereikbaar. Heeft u een spoedmelding dan kunt u bellen met telefoonnummer (072 -) 535 68 68. Buiten de reguliere openingstijden hoort u een bood schap op een antwoordapparaat. Luister goed naar dit bericht en spreek uw naam, adres, telefoonnummer en de aard van uw spoedeisende melding in. De dienstdoende medewerker wordt na het inspreken van uw boodschap automatisch per semafoon gewaarschuwd. Hij belt u zo snel mogelijk terug. Let op! Bedenk, vóór u buiten de reguliere openingstijden belt, goed of uw melding écht spoedeisend is. Kan het tot de eerstvol gende werkdag wachten of niet? Levert het geen u wilt melden bijvoorbeeld een onveili ge situatie op, spreek dan een boodschap in op het antwoordapparaat. Als uw melding niet spoedeisend is, bel dan de eerstvolgen de werkdag op telefoonnummer (072 -) 535 68 68. Belangrijke nummers voor andere meldin gen De gemeente is niet voor alle zaken verant woordelijk. Hieronder volgt een lijstje met belangrijke telefoonnummers bij zaken waar de gemeente geen verantwoordelijkheid voor draagt. Als elke seconde telt: alarmnummer 112 Politie Heiloo: 072 - 533 76 76 Politie Noord-Holland Noord: voor niet-spoedeisende zaken: 0900 - 8844ljmtM^meLDArMn) PAGINA Burgerlijke stand gemeente Heiloo tot en met 15 maart 2001 Geboorten Ciara, d.v. R. Verbrugge en D.P. Coljée Jim R., z.v. A.J. Blei en M.A.C. Dorrestein Mees, z.v. A.L. Bakker en K.D.P. Kersten Elders geboren Sophie, d.v. J.P.M. Kaandorp en M.W. Bleeker Mike, z.v. P.J.N. Aaij en B. Huisman Fonteyn B., z.v. A.J. Bran bergen en M.P. Klaver Wie be D., z.v. M.A.M.M. Ranzijn en S. Lange Maximilliaan A., z.v. F.W. Schellevis en M.C. Kaandorp Noah, z.v. G.H.A. Schot en M.M. van der Made Huwelijksaangiften/aangiften geregistreerd partnerschap P.M. Vos en A. Viersma A.W.J. Pepping en E.A. Geutskens R.J. Homburger en L.C. Moreels P.J. Mokveld en P.M. Langereis M.J. Koekkoek en L.C.J. Klaassens R.R. de Graaf en B.W.C. Blom M.F. Kraakman en S.A. van Schagen M.M.J. Hoebe en A. Tilburgs G.H.J. Dekker en K. de Kimpe Huwelijken/geregistreerde partnerschap pen F. Kamp en A.M. Burger Overleden C.A. Lensing wv Touber W.J.E. van der Voort wv Noord man J. van der Meulen J.N. Kraakman E.C. Karskens wv Rozing I.C.J. Admiraal ev Kuyper Elders overleden A.A. Verkooijen J. W. La Rooij Burgemeester en wethouders van Heiloo maken hierbij bekend dat het Provinciaal Restauratie Uitvoerings Programma (PRUP) in het gemeentehuis ter inzage ligt tot 13 april 2001. In dit uitvoeringsprogramma staan de rijksmonumenten vermeld die zijn geselec teerd voor een subsidie uit het rijksbudget. Ter inzage U kunt het PRUP inzien aan de publieksbalie Bouwen en Wonen in het gemeentehuis van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 uur tot 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Belangstellenden kunnen tot genoemde datum hun zienswijze over dit PRUP kenbaar maken aan de Provincie Noord-Holland, Afdeling ZWC, Bureau Monumenten en Archeologie, Postbus 3007, 2001 DA Haarlem, ter attentie van de heer G. Dammers. Meer informatie Voor informatie op gemeentelijk niveau kunt u op donderdag en vrijdag contact opnemen met mevrouw A. van Breugel, telefoonnummer (072 -) 535 67 55. Werkzaamheden spoorweg overgang Kerkelaan/Belieslaan In de nacht van donderdag 22 maart op vrij dag 23 maart a.s. worden aan de overweg Kerkelaan/Belieslaan herstelwerkzaamheden verricht. In deze nacht wordt er gewerkt van 00.00 uur tot 06.00 uur. De spoorwegover gang is dan afgesloten voor het wegverkeer. Dit verkeer zal dan ook worden omgeleid. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer R. van der Meer van het Ingenieursbureau, telefoonnummer (072 -) 535 67 63. rrmrr fPHfTFTfS'SH EWN), d/J> IM yjJl U) of elektra: voor storingen 0800 - 1499 (dag en nacht, gratis) voor nieuwe aansluitingen/klantenservice: 0900 - 1499 (22 ct 0,10 euro min) PWN, als het gaat om de waterleiding en drinkwater: tijdens kantooruren: 0900 - 202 00 40 (22 ct I 0,10 euro min) buiten kantooruren: 0800 - 023 23 55 Multikabel voor uw kabelaansluiting radio en TV: 072 -512 82 00 Dierenambulance: 072 - 515 01 73 Brandweer, bij spoed: 112 of anders: 072 - 564 44 44 Waterschap het Lange Rond, voor het beheer van openbaar water: 072 -541 02 02 Openingstijden Afvalbrengplaats De Afvalbrengplaats aan het Rosendaal 2 is geopend van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 16.00 uur en iedere zater dag tussen 09.00 en 12.00 uur. Legitimatie De Afvalbrengplaats aan het Rosendaal is alleen bedoeld voor inwoners van Heiloo. Medewerkers kunnen daarom om uw legiti matie (lees: paspoort, rijbewijs of identiteits kaart) vragen. Wat kunt u NIET bij de Afvalbrengplaats kwijt? Niet alle materialen kunt u bij de Afvalbrengplaats aan het Rosendaal kwijt. Voor bijvoorbeeld bielzen, autobanden en bouw- en sloopafval kunt u terecht bij de stortplaats van G.P. Groot, Boekelerdijk 13A te Alkmaar. Deze stortplaats is iedere eerste zaterdag van de maand tussen 08.30 en 12.30 uur geopend en maandag tot en met vrijdag tussen 07.00 en 16.00 uur. Grofhuisafval Voor meldingen van grofhuisafval kunt u van maandag tot en met woensdag tussen 08.00 en 12.00 uur contact opnemen met telefoon nummer (072 -) 535 68 88. Meer informatie Voor meer informatie of algemene vragen over klein onderhoud van het dorp kunt u contact opnemen met de afdeling Beheer Openbare Ruimte, telefoonnummer (072 -) 535 68 68. TfTVcTCfSTTP^rfSTBTTST Verleende collectevergunningen Door burgemeester en wethouders is aan de volgende instellingen vergunning verleend voor het houden van een collecte in de vol gende periode. Nationaal Reuma Fonds voor de periode van 19 maart tot en met 24 maart 2001 Simavi voor de periode van 26 maart tot en met 31 maart De collectanten horen een legitimatiebewijs bij zich te hebben, waaruit blijkt, dat zij bevoegd zijn te collecteren. Ingediende bouwaanvragen Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde bouw aanvragen zijn ingediend. In dit stadium is nog niet bekend of aan de verzoeken meegewerkt kan worden. Eventuele bouwvergunningen en voornemens om vrijstelling te verlenen, wor den te zijner tijd gepubliceerd. Daarna bestaat de mogelijkheid de bouwplannen in te zien en eventuele bezwaren in te dienen. De Ronge 48 - plaatsen berging Arklaan 8 - vergroten woning en dakkapel Wentholtlaan 8 - plaatsen dakkapel Ewislaan 20 - plaatsen berging Havercamplaan 11 - vergroten woning Westerweg 21b- oprichten woning Heerenweg 46 - veranderen bankgebouw Stationsweg 82 - veranderen en vergroten woning tot restaurant Zuidergeeststraat 10- vergroten woning Ronde Laan 6 - plaatsen dakkapel Boekenstein 84 - plaatsen berging De Waard 3 - vergroten woning Kennemerstraatweg 614- vergroten woning Spanjaardslaan 14A- gewijzigd uitvoeren eer der verleende vergunning (kelder) E.J. Potgieterweg 54 - vergroten woning en plaatsen garage De Hucht 2 t/m 6- plaatsen noodlokaal Laan Eindeloos (rond trapveld) - plaatsen noodlokalen De Hoefsmid 25 - plaatsen noodlokalen Ronde Laan 16- plaatsen dakkapel Kennemerstraatweg 520 - plaatsen berging De Boog 59 - vergroten woning Ontwerp-Beschikking Drank en Horecawet Burgemeester en wethouders van Heiloo delen mee dat zij voornemens zijn een vergun ning als bedoeld in artikel 3 van de Drank- en Horecawet voor de uitoefening van een hore cabedrijf te verlenen aan; Tennisvereniging HSV voor de horeca-inrichting gevestigd in perceel; Bayerhoffweg 45, Heiloo De vergunning wordt verstrekt onder het stel len van de volgende voorwaarden/beperkingen^ 1 De vergunning geldt niet voor het verstrek ken van alcoholhoudende drank voor gebruik ter plaatse voor, tijdens of na bij eenkomsten van persoonlijke aard (bruilof ten en partijen etc.) als bedoeld in artikel 4, lid 2 onder a van de Drank- en Horecawet; 2 het is verboden bijeenkomsten van per soonlijke aard als bedoeld in artikel 4, lid 2 onder b van de Drank- en Horecawet open lijk aan te prijzen, hiermee te adverteren of reclame te maken. 3 deze vergunning geldt uitsluitend voor het verstrekken van alcoholhoudende drank voor gebruik ter plaatse, een uur voor, tij dens en een uur na in verenigingsverband georganiseerde bijeenkomsten met een sociale of culturele strekking, of in het kader van activiteiten van de instelling zelf als bedoeld in artikel 4, lid 2 onder c van de Drank- en Horecawet. De ontwerpbeschikking ligt vanaf vandaag gedurende vier weken ter inzage op het poli tiebureau, Mallegatsplein 2 te Alkmaar. Belanghebbenden kunnen gedurende de genoemde periode hun zienswijze over de ontwerp-beschikking kenbaar maken aan de chef van het district Noord Kennemerland West, van de politieregio Noord Holland Noord, postbus 186, 1800 AD Alkmaar. Informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de afdeling Bijzondere Wetten van het dis trict Noord Kennemerland West, van de politie regio Noord Holland Noord, telefoonnummer (072 -) 549 70 07. Raadhuisplein I Pb. I I850 AA Tel. Afd. Voorlichting 5356641. Gemeentehuis is open van 8.00 tot 12.30 uur Maandagavond van 18.00 tot 20.00 uur, tel. 5356666. Informatierubriek §\3t*3§\3id d\S UI'Hlitofl w)' f31 yaö

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2001 | | pagina 4