Open dag bij TCH 'Gestolen fietsen staan altijd op het station' Landelijke nationale scoutingdag in Heiloo fff t HÏTth brieven Aanleg kruising Belieslaan - Jan Boltenhof Verbetering bushalten Kennemerstraatweg (lijnen 167 en 168) Voorlichtingsavond bestemmingsplan 'Stationsomgeving 2001' UITKIJKPOST - 21 MAART 2001 Vervolg informatierubriek Reisdocumenten De Rijksministerraad heeft ingestemd met het voorstel om de rijksleges voor paspoorten per 1 april 2001 met fl. 27,50 te verlagen. De prijs voor een Europese identiteitskaart blijft dus gelijk. Om te waarborgen dat de verlaging hiervan ook daadwerkelijk ten goede komt aan de inwoners, is een wijziging van de plaatse lijke Legesverordening aan de gemeenteraad voorgelegd. De leges voor een paspoort bedragen na vaststelling per 1 april a.s. fl. 82,50. Deze situatie geldt slechts voor de periode dat de huidige generatie documenten nog wordt uitgereikt en dat is tot 1 oktober 2001. Daarna worden de Nieuwe Generatie Reisdocumenten uitgereikt en prijsbepaling daarvan is nog niet bekend. Meer informatie 9 Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de afdeling Burgerzaken, telefoonnummer (072 -) 535 6 7 20. Aanleggen parkeerplaatsen langs Nijenburgerweg In de zomer van vorig jaar is de Kennemerstraatweg, ter hoogte van Landgoed Nijenburg, gereconstrueerd. Er zijn middenge leiders aangebracht en omwille van de ver keersveiligheid zijn de parkeerplaatsen langs de Kennemerstraatweg verwijderd. Om de parkeerplaatsen te compenseren is tij delijk verwezen naar de parkeerterreinen bij De Beun en Stetlaan. Tegelijkertijd heeft de gemeente met de Vereniging Natuurmonumenten overleg gevoerd om langs de Nijenburgerweg parkeerplaatsen aan te leg gen. Inmiddels is er overeenstemming gevon den om een parkeergelegenheid voor onge veer 13 auto 's aan te leggen, waarbij twee plaatsen worden gereserveerd voor mindervali- den. Hiervoor worden de bermen verstevigd door deze te voorzien van een zogenaamde korrelmix. Volgens planning wordt in het voorjaar van dit jaar gestart met de werkzaamheden. Deze nemen een week in beslag, zodat de parkeer plaatsen in gebruik kunnen worden genomen voordat alles weer in het groen staat. Gedurende de werkzaamheden zal het verkeer uiteraard enige hinder ondervinden, waarvoor wij uw begrip vragen. Meer informatie Indien u nog vragen heeft omtrent deze werk zaamheden kunt u contact opnemen met de heer R. van der Meer van het Ingenieursbureau, telefoonnummer (072 -) 535 67 63. Verleende bouwvergunnin gen en geaccepteerde mel dingen bouwvoornemen Door het college van burgemeester en wethouders zijn de hieronder vermelde bouwvergunningen verleend en meldin gen positief bevonden. Stationsweg 87 - oprichten van 2 winkels en 4 appartementen na sloop van de bestaande winkel met woning Van Vladerackenlaan 31 - veranderen woning (achtergevel) Kerkeiaan 45 - vergroten schuur Ronde Laan 24 - vergroten woning Zwarte Laantje 2 - vergroten woning (dakopbouw op bestaande garage) Kennemerstraatweg nabij nr. 31, 208, nabij Katte berg aan beide zijden, 145, 121, 311, 512, 626, 377, 423 en nabij Lage laan - plaatsen 12 abri's met fiets parkeervoorzieningen Heerenweg 210 - vergroten woning, aan bouwen garage, (incl. inrit) Paapenhof 17 - vergroten woning en ber ging Oosterzijweg 88 - plaatsen hobbykas Schuine Hondsbosschelaan 65 - vergro ten woning en plaatsen berging Trompenburg 26 - vergroten woning Mariënstein 90 - vergroten woning Mariënstein 91 - vergroten woning en veranderen bijkeuken Ter inzage Deze bouwvergunningen/meldingen lig gen na telefonische afspraak met de bij behorende tekeningen en overige stuk ken ter inzage bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandag avond tussen 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na afspraak, telefoon nummer (072 -) 535 67 37 of 535 67 38. Procedure Degene, die de bouwvergunning/melding bouwvoornemen heeft aangevraagd, krijgt bericht van de afdeling VROM wan neer de bouwvergunning gereed is en wat de kosten zijn. Pas nadat de bouwle- ges zijn betaald en de vergunning is ont vangen, mag met de bouw worden begonnen. Het begin van de bouwwerk zaamheden moet nog wel tevoren bij de afdeling VROM worden gemeld. Dit kan onder telefoonnummer (072 -) 535 67 37 of 535 67 38. Voor de aansluiting van het plan 'De Egels hoek' wordt binnenkort gestart met de uitvoering van de kruising van de Belieslaan en het Jan Boltenhof. De werkzaamheden bestaan in grote lijnen uit het aanbrengen van drempels en middengeleiders in de Belieslaan en de uitritconstructie van het Jan Boltenhof. Ook worden oversteekvoorzieningen voor fiet sers en voetgangers aangebracht. De tekenin gen liggen gedurende 14 dagen voor de inwoners van Heiloo ter inzage in het gemeen tehuis bij de publieksbalie Bouwen en Wonen, geopend van maandag tot en met vrijdag van 08.00 tot 12.30 uur en iedere maandagavond van 18.00 tot 20,00 uur. Meer informatie Voor eventuele nadere informatie kunt u con tact opnemen met de heer M. Slippens, tele foonnummer (072 -) 535 6 7 67. Om het gebruik van het openbaar vervoer ver der te stimuleren wil de gemeente Heiloo in 2001 de kwaliteit van de bushalten verbeteren. Daarvoor worden de 12 opstapplaatsen langs de Kennemerstraatweg voorzien van een bus hokje, waarbij de bestaande hokjes eveneens door nieuwe worden vervangen. Verder worden de belangrijkste punten voorzien van een fiet senrek. De overzichtstekening, waarop de betreffende locaties van de bushalten worden aangege ven, ligt ter inzage in het informatiecentrum van het gemeentehuis, openingstijden op maandag tot en met vrijdag van 08.00 tot 12.30 uur en iedere maandagavond van 18.00 tot 20.00 uur. Tevens vermeldt deze over zichtstekening op welke wijze de opstapplaats aangepast wordt. Volgens de gemeente beantwoordt de moder nisering van de bushalten aan de behoeften van de inwoners van Heiloo. Toch willen wij u hierbij de gelegenheid bieden om uw reactie te geven. Deze kunt u schriftelijk indienen bij de gemeente en richten aan de heer M.J.J. Slippens. Meer informatie Indien u vragen heeft over genoemde aanpas singen kunt u contact opnemen met de heer M.J.J. Slippens van het Ingenieursbureau, telefoonnummer (072 -) 535 67 67. Aanstaande woensdag, 28 maart 2001 organiseert de gemeente een voorlichtingsavond over het bestemmingsplan 'Stationsomgeving 2001' wat in voorbereiding is. De avond begint om 19.30 uur en eindigt naar verwachting om 22.00 uur. De voorlichtingsavond wordt gehouden in het Trefpunt, Abraham du Boishof 2 in Heiloo. Tijdens de avond zal het beeldkwaliteitsplan Stationsomgeving, dat in principe de aanleiding vormt voor het bestemmingsplan, worden toege licht om de ontwikkelingen in de stationsomgeving en de noodzaak tot een nieuwbestemmingsplan duidelijk te maken. Ook wordt ingegaan op de ontwikkelde uitwerkingen van het beeldkwaliteitsplan in de vorm van parkeeronderzoeken en inrichtingsplannen. Daarnaast wordt een stand van zaken met betrekking tot diverse projecten worden gegeven. De voorlichtingsavond is bovenal echter bedoeld om de vertaling naar een bestemmingsplan toe te lichten en daarover met u van gedachten te wisselen. Hiervoor worden vanuit de gemeente voorzetten gegeven die worden vergeleken met de huidige situatie voor wat betreft het bestem mingsplan 'Stationsomgeving 1995'. U krijgt tijdens de avond de gelegenheid om uw zienswijze hierop bekend te maken. Uw inbreng wordt uit eindelijk betrokken bij de totstandkoming van een definitief concept van het bestemmingsplan. Het bestemmingsplan wordt daarna in procedu re gebracht in welk kader u opnieuw kunt reageren. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer M. Stijkel van de afdeling VROM, telefoonnummer (072)5356754. Startbijeenkomst Weidevogelbescherming Sans Atout Vrijwilligers Trefpunt op cursus Judotoernooi bij Ton van der Kolk Jaarvergadering Nivon Sans Atout Activiteiten Trefpunt Nationale collecte Simavi Nationale collecte spon sort G-team HSV HEILOO - De Werkgroep Weidevogel bescherming houdt op dinsdag 27 maart de startavond van een nieuw sei zoen. Dit gebeurt vanaf 20.00 uur in het Open Huis. Met de dreiging van uitbreken van mond- en klauwzeer in ons land, zoals gebeurd is in Engeland en Frankrijk, lijkt het niet al te gunstig voor de nest bescherming van de weidevogels. Het advies van Landschapsbeheer Noord- Holland in samenspraak met de Land en Tuinbouw Organisatie luidt 'tot na dere aankondiging het erf en het land van de veehouders niet betreden'. De weidevogelbeschermers hopen dat ook de eierrapers, meestal tevens con sumenten, dit advies ter harte zullen nemen. Het is nog steeds niet bij de wet verboden voor 8 april eieren te rapen en mee te nemen. Er is wel een verbod op het verhandelen van deze eieren. Omdat de vos verondersteld wordt de veroorzaker te zijn van de achteruit gang van het broedsu.cces van de wei devogels, wordt deze avond aandacht besteed aan het onderzoek dat de PWN in het duingebied heeft gedaan naar de bewegingen en het gedrag van de vos sen. De weidevogelgroep van Cas- tricum is naar aanleiding van dit onder zoek en de daaruit voortvloeiende maatregelen met ingang van dit jaar gestopt met het zoeken en beschermen van nesten. Gastspreker deze avond is Floor van der Vliet, veldmedewerker bij Land schapsbeheer Noord-Holland, die was ingeschakeld bij dit jarenlange onder zoek, waarbij gebruik werd gemaakt van elektronica om na te gaan waar de vossen zich bevonden en wanneer. De groep Heiloo kan nog enige mensen gebruiken bij haar activiteiten.^Belang stellenden zijn welkom. HEILOO - De uitslagen van dames bridgeclub Sans Atout van 14 maart zijn als volgt: A-lijn: 1. Middelbeek - v. Toornburg 62,50, 2. Kuiper - de Haan 60,83. B-lijn: 1Dekker - Bierman 56,67, 2. Cornelissen - Schreiber 55,83. C-lijn: 1. Blankendaal - Eikenaar 63,75, 2. v. Toornburg - de Vries 60,83. D-lijn: 1. Maas - v.d. Hulst 81,81, 2. Visser - Koster 59,36. HEILOO - Op donderdagmorgen 15 maart vertrok een enthousiaste groep van negen vrijwilligers van het Trefpunt naar De Zandhoeve in Bergen voor de tweedaagse cursus 'Beroep: vrijwilli ger', verzorgd door de Volks Hoge school Bergen. In het kader van het In ternationaal Jaar van de Vrijwilligers werd deze cursus aangeboden door de werkgroep IJV 2(X)1 van het Trefpunt. Het beroep vrijwilliger werd uitvoerig behandeld, veel aandacht werd besteed aan de persoonlijke kwalieiten van de vrijwilliger en de mogelijkheden om deze kwaliteiten in te zetten voor het vrijwilligerswerk. De cursus verliep in een plezierige sfeer onder leiding van docent John Stultiëns. Desondanks was het hard werken, samen met een groep vrijwilligers uit Amsterdam, Purmer- end en Alkmaar. ALKMAAR - Op zondag 18 maart deden 240 judoka's uit de omgeving van Alkmaar mee aan een wit- en gele banden-toernooi voor beginners bij Ton van de Kolk in Alkmaar. Dit toer nooi is bedoeld om beginnende judo ka's vertrouwd te maken met de wed strijdsport. De judoka's van Dojo 't Loo uit Heiloo waren hierbij ook aan wezig. Jack van Mourik moest in de ochtend het spits afbijten en verloor helaas al zijn partijen en werd vierde. Ook Jeffery van Duivenvoorde, Sam Vendel, Stijn Vendel, Thijs Lesterhuis, Jasper Henselmans, Daan Schuit, Wessel Wol ven, Richard Tol en Rens de Jong wer den vierde. Vooral de manier waarop Rens de Jong vierde werd was triest, hij won in de voorronde drie partijen met een ippon en verloor er een, helaas ging alleen de nummer een van elke poule door. Jan Guit won al zijn partijen in de voorron de, drie hiervan met ippon en een met een waza-ari, in de finalepoule won hij helaas maar een partij en werd hier door derde. Timo Lesterhuis won in de voorronde al zijn partijen en ging door naar de finale, hierin werd hij op een knappe manier tweede. Huub Kan deed het dit toernooi ook erg goed en werd door een paar mooie partijen tweede. Paul Tol won met gröte overmacht al zijn partijen met ippon en werd hierdoor eerste. Arnold Vreeker draaide ook een prima toernooi en won ook al zijn par tijen en werd ook eerste. HEILOO - De afdeling Heiloo van het Nivon houdt vanavond, woensdag 21 maart, in het Open Huis de jaarverga dering. Op de agenda staan naast de gebruikelijke punten de bestuursver kiezing en de plannen voor het volgen de seizoen. De vergadering begint om 20.00 uur. Na een korte pauze zal rond 21.15 uur Jan van Tiel van de Ver eniging Oud Heiloo een dialezing hou den. HEILOO - Bridgeclub Sans Atout heeft afgelopen maandag als volgt gespeeld: A-lijn: 1Nuyens - v. Zomeren 63,8,2. Bruyckere - de Waal 56,3. B-lijn: 1/2. Middelbeek - Broens 58,8, 1/2. v. Heivoort - v. Kleef 58,8. C-lijn: 1v. Baar - Haan 59,2,2. Fam. v.d. Klis 57,5. D-lijn: 1. Kuiper - Werdmuller 67,1, 2. Fam. Kemper 60. E-lijn: 1 .Vriend - v. Ophem 67,5, 2. Hardeveld - Post 57,5. F-lijn: 1. Fam. Kuiper 58,3,2/3 Fam. v.d. Horst en Hendriksen - Niele 55,4. HEILOO - Op zaterdag 24 maart is er in het Trefpunt een gratis les over de spelregels van het dartspel. Deze les begint om 15.30 en duurt tot 18.00 uur. Het Trefpunt hoopt dat men vervolgens zin heeft om wekelijks recreatief te dar ten. Op zaterdag 31 maart en zondag 1 april is er een creatieve expositie in het Trefpunt, waarbij alle cursisten hun werk laten zien. De expositie is beide dagen open van 10.30 tot 17.00 uur, de toegang is gratis. Voor meer informatie kunt u bellen naar Aktief 55 plus, 072- 5331297. Zaterdag 24 maart Fanfare Showband Heiloo, huis-aan- huis-actie, in plan Ypestein (noord) incl. de Dompvloetlaan, plan Zuid en plan West tussen Ewisweg, Het Zeven huizen, Het Malevoort incl. De Ronge en Boswijk en Pastoor van Muijenweg. Dozen en bundels gereed zetten op de rolemmer-verzamelplaatsen, voor 9.00 uur. Elke zaterdag Gymnastiek- en Turnvereniging Hei loo, container op parkeerterrein achter de Moeder Godskerk tussen 10.00 en 12.30 uur. Maandag Meander/Paulusschool, De Hucht 2, huis-aan-huis-actie, plan Ypestein zui delijk gedeelte. Dozen en bundels klaarzetten op de rolemmer-verzamel plaatsen, voor 19.00 uur. Brengen kan ook, tussen 18.00 en 19.00 uur naar de parkeerplaats bij de school. Maandag t/m vrijdag De Springschans, Sluijsweijdt 9 en Brcedelaan 6, brengen tussen 8.45 en 15.30 uur. De Zuidwester, Boekenstein 43, tijdens de schooluren, ook gebruikte kleding. Muziek- en Dansschool Heiloo, Het Veld 1, tussen 9.30 en 12.00 uur en 14.00 en 19.30 uur. Benedictusschool, J.P. Hasebroekweg 21, tussen 8.45 en 15.30 uur. Maandag t/m zaterdag Stichting Ouderenwerk Heiloo, contai ner achter het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2, tussen 9.00 en 17.00 uur. Dagelijks Hockeyvereniging De Terriërs, kantine op sportpark Het Vennewater. Alle dagen tussen 17.00 en 21.30 uur, op woensdag van 13.30 tot 18.00 uur, in het weekend ook tussen 10.00 en 17.00 uur. Willibrordschool, container naast A&P, hoek Westerweg/Ewislaan. HSV, container op parkeerterrein sportpark Bayershoffweg, ingang aan De Omloop. Foresters, container bij sportvelden aan de Vennewatersweg 23. Scouting Nederland, Victoriegroep Alkmaar-Heiloo, container nabij club gebouw De Bolder, hoek Kerkeiaan Westerweg. Base- en softbalclub Double Stars Heiloo, container bij het clubhuis op sportpark Het Vennewater, tijdens trai ningen en wedstrijden. Zwem- en poloclub De Spetters, con tainer op de parkeerplaats bij zwembad Het Baatje. Vogelvereniging Kleurenpracht Hei loo, container bij clubgebouw achter sporthal Het Vennewater, halen op verzoek tel. 5337339. Trias, kantine bij de atletiekbaan, Het Maalwater 1. Tennisvereniging Het Vennewater, con tainer bij de ingang van de tennisbanen op sportpark Het Vennewater. Stichting Uitkeringsgerechtigden, con tainer bij de Bergeonstraat 30. HEILOO - Ontwikkelingsorganisatie Simavi houdt in de week van 25 tot 31 maart een collecteweek. Ook in Heiloo zullen collectanten langs de deuren gaan. Simavi ondersteunt lokale orga nisaties in Afrika, Azië en Latijns- Amerika bij onder andere het opleiden van gezondheidswerkers, de realisatie van inentingsprogramma's en het inrichten var. (mobiele) klinieken. Tijdens de collecteweek komen de col lectanten van Simavi bij u aan de deur voor een bijdrage. Door uw bijdrage kunnen eenvoudige ziekten alsjnazelen, polio en geelzucht worden voorkomen. Zij eisen wereld wijd nog veel dodelijke slachtoffers. Dankzij inentingsprogramma's kunnen deze ziekten worden uitgebannen. De vernieuwde accommodatie van Trainings Centrum Heiloo. HEILOO - Het Trainings Centrum Heiloo (TCH) heeft met veel inspan ning van vrijwilligers de accommodatie grondig opgeknapt. Om dit te vieren en tevens de motivatie te bevorderen om aan de gezondheid te werken houdt TCH zondag 25 maart aan de Zeven- huizerlaan 116 een open dag. Iedereen is hierbij welkom. Buiten de gerenoveerde ruimten zal op deze dag onder meer de nieuwe cardio fitnessline, bestaande uit steppers, roei ers, fietsen en loopbanden, te zien zijn. De computergestuurde cardio fitnes- sapparatuur biedt de sporter een unie ke gelegenheid om op eigen niveau de conditie van hart en longen te verbete ren. Het gebruik van het cardio fitness equipement kan in de fitnesstraining worden ingepast. Het is echter ook mo gelijk om cardio fitness in circuitvorm te bedrijven. Hierbij volgt de deelner mer onder begeleiding van een docent een cardio groepsles op de verschillen de toestellen. Naast een demonstratie van het cardio en isotonic line fitness equipement zul len er ook aerobicslessen gegeven wor den. Zo zal er om 11.30 uur een steps demo zijn om 12.00 uur een keep-fit demo, voor 55-plus en tenslotte om 13.00 uur nog een total-workout demo. Tevens zijn er verschillende mensen in de fitnessruimte aanwezig voor uitleg over de toestellen. Tussen 11.00 en 15.00 uur is iedereen welkom. Uitsluitend tijdens de open dag geldt een korting van f 15,- bij in schrijving. Voor informatie kunt u bel len met 072-5337788 of 5340551. HEILOO - De bewering dat een gesto len fiets vaak terug te vinden is op het station bleek maar al te waar voor twee Heiloose meisjes, getuige de brief die de redactie van hen mocht ontvangen. Zij waanden zich zelf echte detectives, vooral toen zij na enig speurwerk de gestolen fiets van een vriendin terug wisten te vinden. Hieronder de beleve nissen van de twee: ,Wij, Anne en Anne kwamen laatst op een vrijdag,uit de gymzaal. Toen we buiten kwamen, bleek dat de fiets van onze vriendin Lorraine gestolen xwas, omdat ze hem niet op slot had gezet; Het was een blauwe Batavus Andorra met drie versnellingen. Elody, een meisje uit onze klas, zei voor de grap dat gestolen fietsen meestal bij het sta tion staan. Dit bracht ons allebei op het idee om er even te gaan kijken. Lorraine zei dat ze bij Elody ging spelen. Wij stapten op onze fiets en reden naar het station waar we altijd langs moeten om thuis te komen. Voor de zekerheid gingen we even een kijkje nemen in de fietsenstal lingen. Maar daar stond de fiets jam mer genoeg niet. Toen we weg wilden rijden keken we nog even om. Tot onze verbazing zagen we daar een blauwe Batavus Andorra tegen het hek staan. Wij sjeesden naar huis en belden daar Elody op en vroe gen aan Lorraine de beschrijving van de fiets. Alles klopte met de fiets die we bij het station hadden gezien. We spra ken af bij het station en tien minuten later, toen wij er al stonden kwamen ze aan geracet. Het was de fiets van Lorraine! Alleen het sleuteltje zat er natuurlijk niet meer in, maar dat was geen probleem want Anne fietste met Lorraine mee naar haar huis en haalde het reserve sleutel tje op. Het paste dus alles was weer goed gekomen. We gingen allemaal; naar huis.' Anne Beens en Anne Stikkers hebben nog wel een vraag aan de dief: Wil hij of zij het sleuteltje terugsturen? Dit kan desnoods anoniem gebeuren aan de re dactie van de Uitkijkpost. HEILOO - Van de nationale collecte voor verstandelijk gehandicapten heeft voetbalvereniging HSV een bijdrage! van f 1050,- gekregen voor haar G^ team. Dit is een groep verstandelijk ge-! handicapte voetballers, die wekelijks traint bij HSV. Het geld zal worden gebruikt voor het vervoer van deze jon gens en meisjes, de aanschaf van mate riaal en de huur van de trainingshal. HEILOO - Zaterdag 24 maart is de landelijke nationale scoutingdag. Een dag waarop alle scoutinggroepen in Nederland proberen hun activiteiten onder de aandacht te brengen van de plaatselijke bevolking. Ook dit jaar heeft de zeilgroep Victorie in het Heilooërbos weer een gratis doe- dag georganiseerd. Alle kinderen tus sen 5 en 7 jaar kunnen meedoen tussen 13.00 en 15.00 uur, in troephuis De Bolder op de hoek van de Westerweg en de Kerkeiaan. Om 13.15 en 14.15 uur start de speurtocht. Verder kan er binnen geknutseld worden en is er bui ten een heuse stormbaan opgesteld. Voor de kinderen is er limonade en voor de ouders een kop koffie. Nieuwe leiding gezocht De laatste vijf jaar heeft de zeilgroep Victorie een stormachtige ontwikkeling doorgemaakt. Naast de landactiviteiten als speurtochten, knutselen en kampe ren leren de jongens en meisjes zeilen en kunnen ook de nodige zeildiploma's behalen. Vanaf de welpengroep (8/9 jaar) wordt hiermee een begin ge maakt. De scoutinggroep heeft samen met een paar andere groepen een grote boerderij met kampeerweilanden en een jachthaven aan het Uitgeester- meer. De saamhorigheid tussen de leidingge venden, het bestuur en alle ouders heeft ervoor gezorgd dat iedereen zich snel thuis voelt bij Victorie. Bijna alle speltakken zijn helemaal vol. De groei van het aantal leidinggevenden houdt echter geen gelijke tred met de groei van de zeilgroep. Victorie is daarom op zoek naar jonge mensen vanaf 16 jaar die interesse hebben in leren leiding geven aan jongeren tot 15 jaar. Leiding en bestuur zijn zaterdag 24 maart van 18.00 tot 21.00 uur aanwezig om op alle vragen antwoord te geven. Voor infor matie kun je ook bellen met 072- 5338225 (clubgebouw) of het secretari aat, 072-5321211. Ingezonden brieven mogen maximaal 350 woorden zijn. De redactie behoudt zich het recht voor om brie ven in te korten of te weigeren. Anonieme brieven worden niet geplaatst. De zeilgroep van Scouting Victorie bivakkeert op het pannenkoekeneiland Dank Op vrijdagavond 16 maart is de slag boom op de Kuillaan in elkaar gereden. Dit ongeluk is veroorzaakt door een automobilist die te diep in het glas had gekeken en met hoge snelheid zijn weg koos via de Westerweg en Kuillaan naar de Kennemerstraatweg. Dat de snelheid hoog lag was af te leiden uit dé staat waarin de slagboom werd aange troffen: gedeukt, verwrongen en uit zijn voegen, een bevestigingspaal tegen de vlakte. Om 233)0 uur werd ik door de politie gebeld met deze melding. Ik was daar zeer door getroffen, temeer omdat erbij werd vermeld dat door de agenten die ter plaatse verschenen, nog een aantal padjes veilig in de berm was gezet. Ook wilden ze de gemeente ver zoeken om voor de nacht vervangende maatregelen te treffen. Een bijzonder woord van dank is daar om nu zeker op zijn plaats vöor dit ongevraagde initiatief. Ere wie ere toe komt. Ook de gemeente Heiloo deelt hierin. De slagboom moest worden meegenomen naar de buitendienst aan het Rosendaal. Daarvoor in de plaats kregen wij op zaterdagochtend twee dranghekken geleverd, inclusief de nodige lichten en aanwijzingsborden. Speciaal zijn lichte dranghekken gege ven met de gedachte de paddenbe- schermers het sjouwen te besparen! Op maandagochtend is de slagboom weer geplaatst op de Kuillaan en was alles weer in kannen en kruiken. Mannen en vrouwen van politie en gemeente Hei loo, dank u wel. E. Swart Paddenwerkgroep Heiloo

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2001 | | pagina 6