[mm Fusieplan in Tweede Kamer Hortus een bezoek waard 1 u UITKIJKPOST - 11 APRIL 2001 Sjonnies in d'Enterij L 1 T 1 E BERICHTEN LIMMEN Paasactiviteiten in De Vriendschap Aanmelden voor tuinkeuringen Paas-fancy fair Bridgeclub Limmen KVG Limmen TTY Limmen tin U//UHU/Ï 5052135. Collecte Hartstichting Jongens ontdekken de handbalsport Handbal Meervogels Wisseltrofee voor Zomerschoon Dojo 't Loo SV Oppositie Tennis Het Vennewater Klus voor 55-plus zoekt hulp LITIE ËMi gelezen worden Zwemdiploma's AKERSLOOT Diny Dijkman exposeert LIMMEN - Zaterdag 14 april is er in d'Enterij in Limmen vanaf 20.00 uur een avondvullend programma met tal van artiesten. Grootste blikvanger zijn de Sjonnies. Deze Nijmeegse feestband trad al een keer eerder op in d'Enterij en zorgde toen voor een feest van jewelste. Naast de Sjonnies is Country Wilma van de partij. Beiden genieten de nodige bekendheid in het Noord- Hollands uitgaansleven. Het verras singselement schuilt in het optreden van de travestiet dj Trudy Immergeil. De avond wordt afgesloten met veel muziek uit de seventies. De entreeprijs bedraagt f 25,-. Voor meer informatie kunt u bellen met sportcentrum d'Enterij, tel. 072-5052931 of de websi te raadplegen: www.enterij.nl. 9 «Noord-Holland Noord 'L 112 -V^ 0900-1 88 44 LIMMEN - Op 5 april werd in een win kelpand aan de Vuurbaak ingebroken. Met een stoeptegel werd een ruit naast de toegangsdeur ingegooid. Er werd een hoeveelheid scheermesjes, tele foonkaarten, .rook- en snoepwaar ge stolen. Een 17-jarige bromfietser raakte op 4 april omstreeks 14.30 uur bij een aan rijding gewond. De uit Amsterdam afkomstige knaap reed op het fietspad langs de Rijksweg ter hoogte van het benzinestation in de richting van Heiloo. Hij werd door een bromfietser met duopassagier schuin van achteren aangereden, kwam ten val en liep daar bij letsel op. De veroorzaker reed na de aanrijding door. Zijn bromfiets raakte zwaar beschadigd. Ondanks zijn ver wondingen zag hij kans naar vrienden in Uitgeest te rijden, waarna een arts werd geconsulteerd. Die constateerde zware schaafwonden aan zijn linkerzij de. De veroorzaker van deze valpartij en zijn passagier waren tussen de 16 en 18 jaar. De bestuurder droeg een blau we helm en was gekleed in een zwarte jas. Zijn passagier droeg een blauwe helm. Hun scooter was een Firefox Malagutti. Eventuele getuigen wordt verzocht zich bij de politie te melden. Verloren: sleutels in mapje, Renault autosleutel aan ring, zilveren halsket ting choker 8 mm, portemonnee met pasjes en geldbedrag, enkele zwarte fietstas. AKERSLOOT - Zaterdag 14 april wordt er in De Vriendschap een grote klaverjasdrive gehouden. Deze drive staat in het teken van Pasen. Er zijn grote paaseieren te winnen en tal van andere prijzen die betrekking hebben op het paasfeest. De eerste prijs van deze drive is een draagbare radio-cd speler, de tweede prijs een elektrische wok, grill en barbecue ineen en de derde prijs een*accu-boormachine. Ook kunt u het altijd proberen met de verloting, want al deze prachtige prij zen zijn ook dan te winnen. De aan vangstijd is 20.00 uur, opgeven kan on der nummer 0251-312866. Zondag 15 april staat de Noord-Hol landse topformatie Stampvast samen met Harry Slinger op de bühne van De Vrienschap. Vooral het jeugdige ent housiasme van deze groep werkt aan stekelijk en hun grote repertoire is voor velen een verrassing gebleken. Naast de topformatie uit Volendam is er deze avond ook een optreden van Harry Slinger. Deze rasartiest uit Am sterdam is en blijft een van de meest gevraagde artiesten in het vaderlandse popcircuit. CASTRICUM - Op 29 maart heeft de minister van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties het wetsvoorstel voor de CAL-fusie bij de Tweede Ka mer ingediend. Dit betekent weer een stap voorwaarts in de officiële samen voeging van de drie gemeenten. Het wetsvoorstel zoals opgesteld door de drie raden van de gemeenten is onge wijzigd ingediend bij de Tweede Ka mer.Vlet standpunt van de politieregio Kennemerland met betrekking tot de politieregio-inleiding van de nieuw te vormen gemeente heeft dus niet geleid tot een wijziging van het wetsvoorstel. Ook de discussie over Uitgeest heeft niet geleid tot wijziging. Uitgeest heeft aangegeven te kiezen voor zelfstandig heid en heeft aangegeven dat het zwaartepunt van de diverse samenwer kingsrelaties van de gemeente Uitgeest niet op het samenwerkingsgebied Noord-Kennemerland is gericht, maar op de IJmondgemeenten. De gemeentebesturen van Akersloot, Castricum en Limmen hebben aange geven zich te willen richten op het sa menwerkingsgebied Noord-Kennemer land. Naar mening van de minister is de nieuwe gemeente groot genoeg om voor langere tijd de gemeentelijke ta ken op een goede wijze te kunnen behartigen. Uit de toelichting op de financiële aspecten van de nieuwe ge meente blijkt dat gesproken kan wor den van een gezond financieel meerja renperspectief. Het wetsvoorstel be staat dus definitief uit een fusie tussen de drie gemeenten, Castricum, Aker sloot en Limmen. Door de fusiepartners zelf zijn geen voorstellen gedaan voor een nieuwe naam voor de nieuwe gemeente. Als naam voor de nieuwe gemeente is daar om gekozen voor 'Castricum', aange zien de huidige gemeente Castricum het grootste aantal inwoners heeft. De nieuwe raad kan nog voorstellen doen voor een andere naam. De nieuwe wet zal bij een spoedige behandeling in beide Kamers uiterlijk in de eerste helft van september 2001 in werking moeten treden om voor de voorbereiding van de herindelingsver kiezingen voldoende tijd te hebben. Het provinciebestuur van Noord-Hol land bepaalt de datum voor de herinde lingsverkiezingen, die doorgaans in november voor de datum van herinde ling plaatsvinden. De reguliere ge meenteraadsverkiezingen, die plaats vinden in maart 2002, kunnen in dat geval worden overgeslagen. De fusiege meenten vertrouwen er op dat de ter mijnen gehaald worden en dat per 1 januari 2002 de gemeenten Castricum, Akersloot en Limmen worden opgehe ven en samen gaan. LIMMEN - Nieuwe deelnemers aan de jaarlijkse tuinkeuringen, die plaatsvin den in de week van 17 tot 21 april, zijn nog welkom. U kunt zich tot uiterlijk zaterdag 14 april aanmelden bij Henk Segerius, Meidoornlaan 21, tel. 072- 5051772. Opgave zo mogelijk met ver melding van soort tuin: groot, klein, sfeer- of bollentuin. Deelnemers van vorig jaar hoeven zich niet opnieuw op te geven. LIMMEN - Pasen staat voor de deur en dat laat Conquista niet ongemerkt aan zich voorbij gaan. Maandag 16 april is er een grote fancy fair, waar het rad van avontuur volop zal draaien, op de rom melmarkt allerlei leuks te verkrijgen is en ook de kinderen niet overgeslagen worden. Van 12.00 tot 17.00 uur staan de deuren open en bent u welkom om binnen te lopen in Conquista, dat voor de gelegenheid in tropische sferen gehuld is. Heeft u nog spullen op zolder, in de kelder of in de rommelkast waar u geen gebruik meer van maakt? Die kan Conquista goed gebruiken voor de rommelmarkt. Op zondag 15 april kunt u deze inleveren van 12.00 tot 15.00 uur. De Hortus Bulborum. LIMMEN - In Limmen is alles in bewe ging gebracht om dit seizoen in de Hortus Bulborum nóg meer te bieden uit de roerige bloembollenkwekerij- geschiedenis dan men in de afgelopen faren al voorgeschoteld kreeg. Na tuurlijk is de bekende collectie bloeien de historische tulpen, narcissen en hya cinten op zich elk seizoen al een tripje naar de Hortus Bulborum waard. Maar om aantrekkelijk te blijven probeert de Hortus hier steeds weer een schepje bovenop te doen, om de kijkspanning en de beleefwaarde erin te houden. De tot in details geïnteresseerde vak man, maar ook de particulier die wat heeft met de bloembollenhistorie, wor den op hun wenken bediend. In bloei staat nu een grote groep zogenaamde 'wilde' en vroege tulpen en de komen de weken zullen meer dan 1200 species en cultivars in bloei komen. Daar zijn tulpen uit de 16de, 17de, 18de en 19de eeuw bij. Leerzaam is ook de landkaart waarop is aangegeven waar en welke soort zijn oorsprong vindt. Spectaculaire narcissen Spectaculair is de collectie narcissen, die voorheen bij Karei van der Veek in Maartensbrug stond. Door uitbreiding zijn er nu meer dan duizend oude en nieuwe soorten. Het educatieve van de opplant is dat deze meerdere jaren vast blijven staan. Dit opent volop gelegen heid om notities te maken over 'verwil deringspotenties' waarbij de steelpro- ductie over een flinke reeks jaren intact blijft. Dat vormt voer voor de liefheb bers die het helemaal niet begrepen hebben op het elk seizoen opnieuw planten van narcissen. Door de ver schillende bloeitijdstippen veranderen de kleuren in de Hortus te Limmen, daarom ook zijn meerdere bezoeken steeds de moeite waard, zo zeggen ingewijden. De fraaie bollentuin aan de Zuid- kerkenlaan 23a in Limmen is open tot en met 14 mei, maandag tot en met zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur. LIMMEN - Bridgeclub Limmen heeft op 4 april als volgt gespeeld: A-lijn: 1. Landstra - Tuinstra 58,04, 2. Fam. Kuin 57,14, 3. Korff - Straathof 55,80. B-lijn: 1. Alderlieste - De Groot 63,57, 2. V. Bellen - V. BergenHenegouw 57,14, 3. V. Roest - Strauss 53,57, C-lijn: 1. Brinkhorst - Tuinstra 60,36, 2. Fam. v. Wijk 60,00, 3. Witting - V. Straaten 58,93, D-lijn: 1. Dingerdis - Kruyswijk 62,14, 2. Walterkens - Balkenende 60,713. Lute - Apeldoorn 57,86, E-lijn: 1. Boom - Verhoeven 57,14, 2. Fam. v. Balen 53,57, Fam. Duykersloot 50.89. LIMMEN - Op woensdag 18 april houdt het Katholiek Vrouwengilde Limmen de gezamenlijke avond met de Vrouwen van Nu. De avond begint om 20.00 uur in de Burgerij. De muziek groep Starlight uit Alkmaar zal deze avond de muzikale omlijsting verzor gen, met een veelzijdig programma. LIMMEN - Het eerste seniorenteam van de tafeltennisclub uit Limmen heeft last van voorjaarsstuipjes; winst op De Victors 1 was verwacht, maar het verlies thuis tegen DOV 3 niet. Het tweede team lijdt niet alleen tijdens de wedstrijden, maar ook onder een zeer wisselende samenstelling. Dit biedt geen goede uitgangspositie voor weer wat aansprekende resultaten, zonder winst gaan ze ten onder in het geweld van deze derde klasse C. Het derde doet zoals voorheen nog steeds mee voor de bovenste plaats. Alleen Spirit 12 komt verrassend sterk meegeslopen en wist zelfs in de thuis wedstrijd in Oudkarspel de meeste punten binnen te halen en de heren Vasbinder, Krom en Schaap met een 4- 6 nederlaag huiswaarts te sturen. Cor Schaap bleef wel ongeslagen. Het vierde kwam uit tegen De Roemer in Medemblik ën won daar tot hun eigen verbazing met 6-4 van het zesde team, waarbij Sebastiaan Peek zeer goed draaide en drie partijen won, Wim Castricum en Wouter Bosman elk één en Wouter en Sebas ook nog eens heel sterk het dubbelspel binnenhaalden. Thuis, tegen Olympia 10, kwamen ze weer met beide benen op de grond; 2-8 verlies, waarbij aangetekend moet wor den dat Heiko Mes wel twee partijen won. Het vijfde speelde uit tegen Spirit 16 en won met 6-4. Weliswaar ging het dubbel verloren, rhaar Gert, Koos en Freek wonnen ieder twee enkelspelen. Tegen Duintreffers 9 ging het ook al beter dan bij de eerste ontmoeting; een kleine 4-6 nederlaag was het resultaat en dat was tweemaal.zo goed als eerder. Het zesde verloor onverwacht van Spirit 19 met 3-7, maar kwam dan ook in een heel onverwachte opstelling in het veld. Het jeugdteam blijft glanzend in vorm en poetst de plaat van de tegenstanders net zo stralend; de uitsla gen varieerden dan ook tussen 10-0 en 8-2. Tegen Olympia werd het 9-1 en in vT Obdam bij De Victors j.5 10-0. Dat gaat dus goed voor het kampioensfeest str aks eind april. Huisartsen Onder tel. 5051272 is altijd één van de doktoren bereikbaar. Tandartsen Tijdens het weekeinde en in de avon duren, uitsluitend voor spoedgevallen: tel. 06-53937620. Apotheek Limmen Kerkweg 29a. Geopend van 8.00 tot 18.00 uur. Tijdens het weekeinde en in de avonduren, uitsluitend voor spoed gevallen: tel. 5052620. Uitvaartverzorging Uitvaartverzorging Lia Groot, tel. 5053009. RIMA Regionale Instelling Maatschappelijke Dienstverlening, spreekuur: donderdag van 9.00 tot 10.00 uur in kamer 0.30 in het gemeentehuis (via achteringang), Zonnedauw 4. Tel. 5055363. Stichting Regionale Thuiszorg Tel. 072-5127127 (24 uur per dag, 7 da gen per week), zie verder de rubriek Medische diensten Heiloo. Artsenlaboratorium Trombosedienst (Starlet) Prikpunt Zorgcentrum De Cameren, Vredeburglaan 1, dinsdag en vrijdag tussen 8.00 en 8.30 uur. Verloskundige M.C.G. Groot-Valkering, Hoogeweg 72, Heiloo. Spreekuur na tel. afspraak (5052635). Gemeente Limmen Zonnedauw 4, 1906 HA Limmen, tel. 5051456. Open van 8.30 tot 12.30 uur. Grof vuil Tel. 5413533. Indicatiecommissie Aanvragen voor thuiszorg, verzorgings- en verpleeghuiszorg bij Regiobureau Zorgindicatie, Postbus 9331, Alkmaar, tel. 072-5670050. Ouderenwerk SWOL Secretaris mw. E. van Wieringen-van Wees, Oranjezon 3, 1906 VC Limmen, tel. 5051670. Openbare Bibliotheek Zonnedauw 2, 1906 HA Limmen, tel. Openingstijden: maandag 14.00-17.30 19.00-20.30 uur woensdag 10.00-12.00 14.00-17.30 uur vrijdag 14.00-17.30 19.00-20.30 uur H. Corneliuskerk Pastor J. Oiling, tel. 5051275 en fax 5054503, spreekuur dinsdag 8.30 tot 9.15 uur, donderdag 16.00 tot 17.00 uur in de pastorie. Voor afspraken bellen. Diensten zaterdag 19.00 en zondag 10.00 uur. Secretariaat open vrijdag van 14.00 tot 16.00 uur, tel. en fax 5053793. Ned. Hervormde Gemeente Predikant ds. H.C. van het Maalpad, Ypesteinerlaan 19, Heiloo, tel. 5331473. Scriba J.P. Hartog, tel. 5053403. Dienst: zondag 10.00 uur. Politiebureau Limmen tel. 0900-8844, geopend maandag van 9.00 tot 12.00 uur en donderdag van 14.00 tot 17.00 uur. Politiebureau Akersloot tel. 0900-8844, geopend maandag van 14.00 tot 17.00 uur en donderdag van 9.00 tot 12.00 uur. LIMMEN - Jaarlijks gaan er zo'n 55 collectanten in Limmen op pad om te collecteren voor de Nederlandse Hart stichting. Voor de collecte die gehou den wordt van 23 tot en met 28 april wordt nog gezocht naar enkele vrijwil ligers. Voor meer informatie kunt u bel len met Peter Valkering, tel. 072- 5052942. AKERSLOOT - Afgelopen zondag- ochtend was het een drukte van belang in de Akerslootse sporthal De Lelie. De handbalvereniging Dimtronic Meer- vogels organiseerde daar haar derde jongenshandbal toernooi. Bijna tachtig jongens hebben aan het toernooi mee gedaan en zo kennis gemaakt met de snelle teamsport handbal. Er werd in twee leeftijdscategorieën gespeeld, 8 tot 12 jaar en 12 tot 14 jaar, met groot enthousiasme en inzet. In de leeftijdscategorie 12 tot 14 jaar won een team uit Akersloot. In de leeftijdscate gorie 8 tot 12 jaar was na het spelen van het toernooi een spannende beslissing met strafworpen nodig. Na de serie strafworpen bleek de stand nog steeds gelijk. Uiteindelijk was het team van de Pax Christischool uit Limmen de win naar. Elke speler van de winnende teams kregen een mooi standaardje als prijs en herinnering mee. -Er deden teams mee uit Akersloot, Limmen, Uit geest en Heiloo. Jongens die ook geïn teresseerd zijn in handbal zijn welkom tot het eind van het seizoen op de gra tis training op donderdagavond. Voor informatie bel je Jan Berkhout 0251 - 310449 (na 16.00 uur). AKERSLOOT - Met een overwinning op E en O hebben de dames senioren van handbalvereniging Meervogels de zaalcompetitie van dit seizoen afgeslo ten. De twee teams waren gelijkwaar dig. Jeanette Krom opende in de twee de minuut de score, waarna er om en om gescoord werd en Meervogels de kansen die het kreeg ook benutte. Twee benutte strafworpen van Meervogels brachten een licht voordeel met de rust, 6-5. Ook na de rust gaven beide teams elkaar geen ruimte, halverwege was het voordeel voor E en O, 10-11. Meer vogels wist onder andere door een strafworp van Helma Krom een gat te slaan, 15-12. In de spannende laatste minuten benutte E en O twee strafwor pen, maar de winst bleef in Akersloot zodat de dames met opgeheven hoofd de zaal konden verlaten. De dames senioren 1 moesten op het veld aantreden tegen Legmeervogels. De geblesseerde doelvrouwe van 'Meervogels Kim Lute werd vervangen door Jeanine Geels. Het duurde tot de vijfde minuut voordat het eerste doel punt werd gescoord, het waren de gas ten die Geels verrasten. In dezelfde minuut had Laura Krom succes uit de tweede lijn, 1-1. Ellen Tiebie scoorde tweemaal uit de tweedelijn, 3-1. Er werd slecht geblokt door de tegenpar tij, wat ook resulteerde in een 7-4 rust stand. Had Meervogels voor de rust veel bal verlies, na de rust was het spel beter verzorgd en stond het halverwege de tweede helft 10-5. Mirjam Koomen had met lage ballen geen suces op de hoek, maar maakte alles goed door twee maal met hoge ballen te scoren. De gasten probeerden te forceren, maar dat had een averechtse uitwerking. Meervogels wachtte de kansen af en won met 14-9. Kansen verzilveren De heren senioren 1 traden eveneens aan tegen Legmeervogels. In de begin fase had Meervogels moeite met het verzilveren van de kansen. Meervogels kwam op voorsprong, maar ging verde digend enige malen in de fout en gaf de voorsprong weg, 2-2. Jeremy Duin nam te veel risico met het afspelen op de cir kel. Het balverlies bracht de gasten op voorsprong, 2-3. Meervogels staat met vier punten verschil op kop Van de eer ste divisie en met de ruststand 6-5 ging men met bange gevoelens rusten. Binnen drie minuten na de rust scoorde Meervogels drie maal, 9-5 en halverwe ge de tweede helft was er een gat van vijf doelpunten, 13-8. De Legmeer vogels probeerden alles om Meer vogels op het verkeerde been te zetten. Deze forse maar sportieve strijd werd terecht door Meervogels gewonnen, eindstand 18-13. r LIMMEN - Voor de'derde maal in de historie van de Oranje-Wit volleybal- stratencompetitie won het team van Zomerschoon de Frans Scheepmaker Wisseltrofee. Was het in de voorronde nog het team van Blue Wonder dat als eerste eindigde, in de beslissende pou lewedstrijden was het Zomerschoon dat deze keer, uit handen van Frans Scheepmaker, de wisseltrofee in ont vangst mocht nemen. Een zeer sterk team, dat aanvallend, in de verdediging en in de opbouw veel kwaliteit in huis heeft. Op de laatste speelavond hadden zij het tegen de titelverdediger Blue Wonder dan ook niet moeilijk (25-13 en 25-12). Tegen het dit seizoen verrassende Belletje Genoeg, in de verdediging en in de opbouw nogal wisselvallig, moest er iets meer gewerkt worden maar de winst ging toch naar de kampioen (25- 21 en 25-18). In de B-poule waren het De Laat bloeiers die hun zinnen erop hadden gezet om ongeslagen te eindigen. Maar het dit seizoen met personele proble men kampende team van 7 Bier en 1 Cola stak daar een stokje voor. Deze keer speelde dit team weer in hun ver trouwde'en sterkste opstelling en wer den De Laatbloeiers met flinke cijfers verslagen (25-12 en 25-9). Ook in hun allerlaatste wedstrijd van 7 Bier en 1 Cola (het team wordt opgeheven en zo zullen de biertjes en cola in de derde helft niet meer getapt worden), tegen het altijd goed spelende BN All Stars, werden de punten gepakt (25-21 en 25- 15). Overige uitslagen: A-poule: Blue Wonder - Schoolweg 25-21 en 25-18, Schoolweg - Belletje Genoeg 17-25 en 19-25. B-poule: De Laatbloeiers - De Wiekenders 25-18 en 25-13, De ^Viekenders - BN All Stars 13-25 en 25- 23. Eindstand A-poule: 1Zomerschoon 15, 2. Belletje Genoeg 7 (saldo -2), 3. The Old-Generation 7 (saldo -28), 4. Blue Wonder 6 en 5. Schoolweg 5. B- poule: 1. De Laatbloeiers 14, 2. BN.A11 Stars 8 (saldo 16), 3. 7 Bier en 1 Cola 8 (saldo -6), 4. De Wiekenders 7 en 5. Bartigon 3. HEILOO - In de 25ste ronde van de interne competitie van schaakvereni ging Oppositie kon Maas geen potten breken in zijn partij tegen koploper Van Etten. Maas speelde wat schichtig, povertjes zelfs, en dan kom je tegen een Van Etten in vorm niet ver. Langereis volgde het spoor van Van Etten. Te genstander De Jager had een gulle bui, want reeds op de zesde zet leverde hij zomaar een stuk in. Niet zelden kan het verdere verloop van zo'n partij toch nog spectaculair worden, want juist door een blunder wordt dan een soort alles of niets spel gespeeld. Dat pro beerde De Jager ook wel, maar het haalde niet veel uit omdat Langereis zich niet liet verleiden in te gaan op hachelijke avonturen. Hij bleef rustig en speelde de partij op zijn gemak uit. Hoogtepunt van deze ronde was de partij tussen Woudstra en Sauer. De goed presterende Woudstra kreeg na drie uur spelen de beste Kansen met het voordeel van de kwaliteit in een stelling waarin hij echter wel zijn stukken wat meer moest mobiliseren. In die fase zag Sauer kans een pionnetje naar voren te schuiven, waarvan direct een grote dreiging uitging. Woudstra greep hele maal mis toen hij in een penning trapte met als gevolg torenverlies en uiteinde lijk een verbrokkelde stelling. Met een wanhopig offensiefje probeerde hij Sauer van de wijs te brengen, doch deze speelde de partij voorbeeldig uit naar een fraaie overwinning. De uitslagen: Maas - Van Etten 0-1, Langereis - De Jager 1-0, Folkertsma - Limmen remise, V.d. Wal - Jongkind remise, Woudstra - Sauer 0-1, Bosma - Reus 0-1. Jongerius - Heeringa 0-1, Hassing - De Lange 1-0, Horninge - Bik 0-1, Koenders - Kraaijenbrink 1-0,. Neering - Blom 0-1Munk - Tuinstra 0-1 HEILOO - Op zaterdag 7 april moest de judocombinatie Dojo 't Loo Balance aantreden voor de volgende ronde van de Westfriese judocompeti tie. Deze ronde werd gehouden in Heemskerk bij judovereniging De Lan ge. De eerste tegenstander was judo club Nijhoff Phillipoom. Door overwinningen van Niels Dirk- son, Pim Schuit, Noman Kortwijk, Ger- ben van de Berg, Stefan Boerman en Tjade van Witmarschen werd met 12-8 gewonnen. De volgende tegenstander was judoclub Oyama. Niels verloor zijn partij, maar Pim bracht de boel weer in evenwicht. Hierna verloren Ivan en Niels Raven hun partijen, maar No- man, Hugo en Gerben brachten het team op een lichte voorsprong. Stefan bracht de overwinning nog dichterbij, maar door het verlies van Tjade en Sander werd de einduitslag 10-10. Op zondag 8 april moest het jeugdteam van Dojo 't Loo aantreden voor de laatste ronde van de Westfriese jeugd judocompetitie, gehouden bij judover eniging de Uitkomst in Anna Pau- lowna. Door twee wedstrijden te win nen en een te verliezen werd het team van coach Hans van der Linden vierde in deze competitie. Ook gingen er deze dag vijf judoka's naar het Ippon-toer- nooi te Heemskerk, dit toernooi wordt elke jaar georganiseerd door judover eniging Ippon. In de vroege ochtendu ren moesten Erik Jan Guit en Richard Tol de spits afbijten. Richard won maar liefst vijf partijen op rij met ippon, maar verloor helaas zijn laatste partij en werd hierdoor tweede. Erik Jan won al zijn partijen met ippon en werd eer ste. In de middaguren was Randy Bes- seling aan de beurt, die ook eerste werd door maar liefst zes partijen op rij te winnen met een ippon. Later in de middag moesten de senio ren Gerben van de Berg en Noman Kortwijk aantreden voor hun partijen. Gerben begon goed en won zijn partij. Hij hield aan zijn partij echter een bles sure over zodat hij genoodzaakt was om te stoppen. Noman won zijn eerste vijf wedstrijden met ippon en ging door naar de finale. In de finale werd het een zware strijd, maar door een beslissing van de scheidsrechter werd Noman als winnaar aangewezen. HEILOO - Zondag beleefde de lande lijke tenniscompetitie de eerste wed strijddag. Voor tennisvereniging Het Vennewater hielden heren 2 en dames 2 de eer hoog. Het heren 2 team onder leiding van captain Ton Sikkens wist een klinkende 5-1 zege te behalen op Spatter 3. Ook dames 2 begon voortva rend aan de competitie. Het team van aanvoerster Nathalie van Duuren had geen medelijden met de dames van Hippo 1: 5-1. Dames 3 moest naar Heemskerk, waar Commandeurs 1 te sterk was voor het Heiloose team. He ren 1 deelde de punten met Schagen 5, 3-3. Gemengd 1 had geen enkele kans tegen Bloemendaal 1 en ging met 1-7 ten onder. Reden tot vreugde was er ook niet bij gemengd 5. Het team van aanvoerder Eef Plugge verloor kansloos van War- menhuizen 2: 0-8. Invalster Eefje Pieterse stond na vele jaren weer eens op de baan. Gemakkelijk ging dat niet. Tijdens de langdurige enkelpartij kreeg eerst haar tegenstandster last van kramp. Kort daarna liep ze zelf een knieblessure op. Gemengd 2 ging op de eerste competitiedag naar Blaricum. Het werd geen succesvolle reis naar 't Gooi, want de dames en heren van Het Vennewater kregen met 6-2 klop. LIMMEN - Voor de vijfde maal gaan de 55-plussers van Limmen weer een werkstuk maken in de voortuin van Vredeburg voor de Bloemendagen 2001. De vaste prikploeg van 'Klus voor 55-plus' zal haar best doen om iets groots en moois te maken. Naast het echte artistieke werk is er ook veel voorbereidend werk nodig, wat door andere 55-plussers gedaan kan worden. Denk eens aan het steken van hyacin tennagels op spelden, de aan- en afvoer van materialen en het serveren van drankjes en andere versnaperingen. Het prikken van het werkstuk zelf en alle voorbereidende werkzaamheden vinden plaats in de SWOL-ruimten van Vredeburg van 9.00 tot 21.00 uur, of langer als dat nodig is. Het organiserend comité 'Klus voor 55- plus' nodigt elke Limmer 55-plusser uit om zijn steentje bij te dragen, zodat velen er weer een groots festijn van ma ken en het vijfjarig bestaan van de prik ploeg op uitbundige wijze gevierd kan worden. Geïnteresseerden kunnen in de week van 30 april tot en met 4 mei even om het hoekje kijken van de benedenverdieping van Vredeburg. Galerie Amber Vanaf zaterdag 14 april exposities van Janine van Stiphout, Peter Schelvis en Gerda Kooger. Geopend op donder dag, vrijdag en zaterdag en de eerste zondag van de maand van 14.00 tot 17.00 uur en op afspraak, Dusseldor- perweg 18, tel. 5051491. Conquista Donderdag darten van 19.30 tot 22.30 uur voor tieners en jongeren. Zaterdag voor kinderen van 4 tot 12 jaar paasha zen maken en eieren beschilderen, van 10.30 tot 12.15 uur, toegang f 1,50. Zaterdagavond van 19,00 tot 23.00 uur disco voor tieners van 12 tot 16 jaar. Vrijdag- en zaterdagavond van 20.30 tot 01.00 uur jongerencafé voor jonge ren vanaf 16 jaar. Maandag 16 april fancy fair van 12.00 tot 17.00 uur. Gemeentehuis Tot en met 2 mei expositie van beelden en schilderijen van Joop en Tónna Lucassen. Gemaal 1879 Tot en met eind mei expositie van Jaap en Afra Beentjes, zondag van 13.30 tot 16.30 uur, elke eerste zondag van de maand maaldag. Tevens expositie over watermolens, gemalen en archeologi sche vondsten, Fielkerweg 4 in Aker sloot. D'Enterij Zaterdag 14 april vanaf 20.00 uur de Sjonnies, Country Wilma en travestiet dj Trudy Immergeil, entree t 25,-. •Noord-Holland Noord HEILOO - Op zaterdag 7 april is er in zwembad 'LVennewater afgezwommen voor de volgende zwemdiploma's. A- diploma: Joel v.d. Zande,Teun Weyers, Tiffany Vlaar, Alessio Bart, Abel Kaandorp, Laurens Kruit, Emiel du Floo, Vivianne van der Linden, Nikki van Velzen, Mees Broersen, Ank de Boer, Mathijs Huizinga, Bob Leguit, Doris Konijnenberg, Dion Laan, Sophie Louter, Frank Eriks en Arjan Smit. B-diploma: Kelly Castricum, Vincent Meijering, Sander van den Berg, Lotte en Esmée, Esmée Röseler, Sem van Anouk Dekker, Kees van Duiven voorde, Daniël Beukers, Jeroen van Willigen, Inge en Lian Molenaar, Frank Ribbens, Jans Brouwer, Leon Verschure, Thomas Vink, Eric Schot, Inge Gimbel, Janine Bakker, Wouter Vrolijk, Lisa Madder, Luigi van Riel, Noah Eelman, Rick Klaver en Nick Baltus. C-diploma: Rian en Marlies Visser, Laura Lute, Dennis Kaandorp. Jeroen Maart, Denise Seignette. Thijs Kuys, Rhiao Beets, Sabina en Rozan Stam, Marieke Gimbel en Job Valkering. Goud: Matthijs Kaandorp, Judith Sui ker, Sanne Pepping en Yaelle Vleugel. AKERSLOOT - Op 5 april werd aan gifte gedaan van vernieling van enkele keten aan de Molenlei. Op zondag 1 april zag een getuige dat zes thermopa ne ramen en een aluminium schuifpui van de bouwketen door een groepje jongelui werden vernield. Het onder zoek is gaande. Gevonden: huissleutel; verloren: twee Axa-fietssleutels. AKERSLOOT - Sinds 9 april expo seert Diny Dijkman aquarellen in de openbare bibliotheek in Akersloot. Zij is lid van de schildersgroep Perspectief uit Castricum en werd begeleid door verschillende docenten. Aanvankelijk experimenteerde zij met alle technie ken, maar de laatste jaren heeft zij zich toegelegd op aquarel en acryl. Ze is de laatste jaren losser en impres- sionistischer gaan werken, waardoor haar werk sterker is geworden. Diny kijkt graag naar werk van bekende meesters. Niet om over te nemen, maar om de techniek te leren en het wezen van de werken te doorgronden. In het werk van haai is te zien dat zij geïnspi reerd is door Cees Verwey. Het uitzon derlijke plezier en enthousiasme waar mee zij werkt, maken het mogelijk zich zelf steeds op een niet geforceerde manier te verbeteren.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2001 | | pagina 11