I 1/V \jkI (©r t f HEI LÓO Ontwerpbestemmingsplan Blockhovepark Ronde Tafelgesprekken over de afvalinzameling in Heiloo Let op! Goedkeuring bestem mingsplan parapluplan prostitutiebeleid Goedkeuring bestem mingsplan 'Landelijk Gebied' Golfterrein G> De nieuwe inzamellijst voor Klein Chemisch Afval (KCA) Huishouden Medicijnkastje - Batterijen - Medicijnen - Spaarlampen/ - Kwikthermometers energiezuinige - Injectienaalden lampen - TL-buizen - Vloeibare gootsteenontstopper - Lampenolie - Petroleum - Bestrijdingsmiddelen/insecticiden Doe-het-zelf Hobby - Verf, Lak, Beits - Fotofixeer en houtverduur- - Foto-ontwikkelaar zamingsmiddelen - Etsvloeistoffen - Bij verven gebruikte zoals salpeterzuur producten zoals en zwavelzuur terpetine, thinner, - Zoutzuur verfafbijtmiddel, verfverdunner, kwastreiniger, kwastontharder en wasbenzine - Kwikschakelaars Vervoer - Accu 's - Benzine - Motorolie/ afgewerkte olie/ remolie - Oliefilters 'Staat dit logo op de verpakking? Dan is het KCA'. Raadhuisplein I Pb. I I850 AA Tel. Afd. Voorlichting 5356641. Gemeentehuis is open van 8.00 tot 12.30 uur Maandagavond van I8.00 tot 20.00 uur, tel. 5356666 UITKIJKPOST -11 APRIL 2001 Informatierubriek Burgemeester en wethouders maken ingevol ge het bepaalde in artikel 23 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat met ingang van donderdag 12 april 2001 geduren de vier weken het ontwerpbestemmingsplan Blockhovepark ter inzage ligt. Het ontwerp heeft betrekking op het gebied, globaal gelegen tussen de Heilooër Tolweg, de spoorlijn Alkmaar-Heiloo, het Heilooër bos en de weilanden van het landgoed Nijenburg. De bestaande bebouwing, het bestaande gebruik, het bestaande landschap en de bestaande natuurwaarden vormen de belang rijkste uitgangspunten in het plangebied. Ter inzage Het ontwerp kan worden ingezien bij de publieksbalie Bouwen en Wonen in het gemeentehuis op werkdagen tussen 8.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden kunt u terecht na afspraak, telefoonnummer (072 -) 535 67 53. Ook kunt u gedurende de opening stijden terecht in de openbare bibliotheek aan het Malevoort. Inbrengen van zienswijze Gedurende de termijn van ter inzage legging kan een ieder schriftelijk zijn zienswijze over het ontwerp kenbaar maken bij de gemeente raad, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer L. Bas van de afdeling VROM, telefoonnummer (072 -) 535 67 46. Gewijzigde openingstijden gemeentehuis en de gemeentelijke onderkomens In verband met Goede Vrijdag en Pasen zijn het gemeentehuis en de gemeentelijke onderkomens op vrijdag 13 april en maandag 16 april a.s. gesloten. De Afvalbrengplaats aan het Rosendaal is op zaterdag 14 april a.s. wel geopend. Eerstvolgende avondopenstelling De eerstvolgende avondopenstelling is op maandag 23 april 2001 van 18.00 tot 20.00 uur. Op 14 en 15 maart jl. hebben in totaal drie Ronde Tafelgesprekken plaatsgevonden om nieuwe manieren van afvalinzameling in Heiloo te inventariseren. Aan deze gesprek ken namen naast de leden van de commissie Grondgebied I, ook het Actiecomité Diftar Nee! en een groot aantal belangengroepen mee. Onder deze belangengroepen bevon den zich o.a. buurt- en wijkverenigingen, ouderenorganisaties, natuur- en milieu-organi saties, ondernemersverenigingen en organi saties op het gebied van huisvesting. Uit deze gesprekken is een aantal onderwer pen naar voren gekomen zoals: meer milieu straatjes/bakken, grofafval blijven ophalen, extra voorlichting, oplossen hoogbouwproble- men, verbeteringen afvalbrengplaats, voorstel len tot vermindering van afval, betalen per aangeboden (volle) bak, afvalstoffenheffing verdelen naar 1,2 en meerpersoons-huishou- dens, betalen naar tuingrootte, enz. Deze onderwerpen zullen een leidraad vor men voor de verdere ontwikkeling en uitwer king van de afvalinzameling en kostentoereke ning in Heiloo. Op 20 april a.s. volgt er intern een evaluatie gesprek met het actiecomité "Diftar Nee!" en de leden van de commissie Grondgebied zaken I. De gesprekken voor de tweede ronde zijn voorlopig gepland op 8 mei a.s. Ter inzage De verslagen van de Ronde Tafelgesprekken liggen vanaf 11 april 2001 ter inzage in het Informatiecentrum. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Meer informatie Voor meer informatie over dit onderwerp kunt u contact opnemen met mw. Ch. van Voorst (072 -) 535 66 40 (ma., do. en vr.) of dhr. J. Rijnbeek (072 -) 535 67 34. Commissie Bestuurszaken Dinsdag 17 april a.s. vergadert de commis sie Bestuurszaken. De vergadering begint om 20.00 uur in de B&W-kamer van het gemeentehuis. De vergadering is voor iedereen toegankelijk. Op de agenda staan onder meer de volgende punten: - Elzinga in Heiloo's perspectief: 'het vervolg' - Resultaten Omnibusonderzoek 2000 Politie en Veiligheid - Conceptantwoord op brief inzake de prijs van kopieën - Bespreking van brief inzake de mogelijke verplaatsing van transportonderneming Van der Steen Wijziging datum leging rolemmers Tweede Paasdag De groene rolemmers die normaliter op maan dag 16 april a.s. (Tweede Paasdag) zouden worden geleegd, worden nu op dinsdag 17 april a.s. geleegd. Op Goede Vrijdag worden de grijze rolem mers gewoon geleegd. Grofhuisafval Op maandag 16 april wordt géén grofhuisafval opgehaald. Belangrijk U wordt verzocht uw rolemmer om 07.30 uur buiten te zetten en tot na 16.00 uur te laten staan. Het legen van de rolemmers kan op dinsdag namelijk tot later dan 16.00 uur gebeuren. Meer informatie Voor meer informatie kunt u telefonisch contact opnemen met de afdeling Beheer Openbare Ruimte, tel. 072 - 535 68 68. Burgemeester en wethouders maken ingevol ge artikel 28, lid 6 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening (WRO) bekend dat het bestemmingsplan parapluplan prostitutiebe leid, vastgesteld bij raadsbesluit van 8 januari 2001, is goedgekeurd bij besluit van Gedeputeerde Staten van Noord-Holland van 28 maart 2001. In dit bestemmingsplan wordt de vestiging van seksinrichtingen in beginsel verboden in het gebied van alle bestemmingsplannen in de hele gemeente. Ter inzage Het goedgekeurde bestemmingsplan ligt met ingang van 12 april a.s. gedurende zes weken, dus tot en met 24 mei a.s., voor iedereen ter inzage bij de publieksbalie Bouwen en Wonen in de centrale hal van het gemeentehuis. Openingstijden van maandag tot en met vrij dag van 08.00 tot 12.30 uur en iedere maan dagavond van 18.00 tot 20.00 uur en in de Openbare Bibliotheek aan het Malevoort 13. Indienen van beroep Tegen de goedkeuring kan op grond van arti kel 56, lid 3 WRO gedurende de termijn van ter inzage legging beroep worden ingesteld door: - degene, die tijdig op grond van artikel 27, eerste of tweede lid WRO bedenkingen bij Gedeputeerde Staten heeft ingediend; - een belanghebbende die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest zich overeenkomstig artikel 27, eerste of twee de lid WRO tot gedeputeerde staten te wenden. Het beroepschrift moet worden ingediend bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag. Het goedkeuringsbesluit van Gedeputeerde Staten treedt in werking op de dag na afloop van de beroepstermijn. Totdat op het beroep is beslist, kan door de indiener van een beroep een verzoek om voorlopige voorzie ning worden ingediend bij de voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State. Meer informatie Nadere informatie over dit onderwerp kunt u verkrijgen bij de heer A.C. van der Jagt van de afdeling Bestuurszaken, telefoonnummer (072 -) 535 66 48. Burgemeester en wethouders van Heiloo maken op grond van artikel 28, lid 6 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat Gedeputeerde Staten van Noord-Holland bij besluit van 27 februari 2001 nr. 2001-35541 opnieuw goedkeuring hebben verleend aan het bestemmingsplan 'Landelijk Gebied' zoals verwoord in het dictum (uitspraak) van het goedkeuringsbesluit van 16 juni 1998 nr. 97- 715027. Dit naar aanleiding van de uitspraak van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State op 14 september 2000 inzake de inge stelde beroepen tegen het golfterrein (met de bestemming 'dagrecreatieve doeleinden, golf baan') ter hoogte van de Lagelaan. Deze uitspraak betekent, dat voor dat onder deel opnieuw een beslissing op grond van artikel 28, lid 2 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening ten aanzien van dit bestemmings plan dient te worden genomen. Ter inzage Het besluit van Gedeputeerde Stater) en het goedgekeurde bestemmingsplan liggen met ingang van dinsdag 17 april 2001 gedurende zes weken voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de pubJieksbalie Bouwen en Wonen op werkdagen tussen 8.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na afspraak, telefoonnummer (072 -) 535 67 46. Indienen van beroep Gedurende deze zes weken kan tegen het besluit van Gedeputeerde Staten schriftelijk beroep worden ingediend door: a. degenen die tijdig bij Gedeputeerde Staten schriftelijk bedenkingen tegen het bestemmingsplan hebben ingebracht; b. belanghebbenden, die kunnen aantonen, dat zij redelijkerwijs niet in staat zijn geweest tijdig schriftelijk bedenkingen tegen het bestemmingsplan bij Gedeputeerde Staten in te brengen; c. een ieder, voor zover het besluit van Gedeputeerde Staten strekt tot het niet goedkeuren. Het beroepschrift dient te worden verzonden aan de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag. Het besluit van Gedeputeerde Staten treedt in werking op de dag na afloop van de beroepstermijn. Indien binnen de beroepster mijn een verzoek om voorlopige voorziening bij de Voorzitter van de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State wordt ingediend, treedt het besluit niet in werking voordat op dat verzoek is beslist. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer L. Bas van de afdeling VROM, telefoonnummer (072 -) 535 67 46. Ingediende bouwaanvragen Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde bouwaanvragen zijn ingediend. In dit stadium is nog niet bekend of aan de verzoeken mee gewerkt kan worden. Eventuele bouwvergun ningen en voornemens om vrijstelling te verle nen, worden te zijner tijd gepubliceerd. Daarna bestaat de mogelijkheid de bouw plannen in te zien en eventuele bezwaren in te dienen. Commandeurslaan 8 - aanbouwen garage Westerweg 41a- plaatsen berging en over kapping Westerweg 45 - vergoten woning Van Merlenlaan 13 - vergroten woning Arklaan 16 - vergroten berging Nijverheidsweg 9 - veranderen en vergroten bedrijfspand (entree) Nijverheidsweg 9 - vergroten bedrijfspand Commissie Welzijnszaken en Burgerij Dinsdag 17 april a.s. vergadert de commis sie Welzijnszaken en Burgerij. De vergadering begint om 20.00 uur in de raadzaal van het gemeentehuis (oude ingang Raadhuisweg) en is voor iedereen toegankelijk. Op de agenda staan onder meer de volgende punten: - Startnotitie lokaal onderwijsbeleid - Ambulante jongerenwerker De meest .gestelde vragen over Klein Chemisch Afval (KCA) Sinds januari 2001 is er een nieuwe inzamellijst voor Klein Chemisch Afval die de oude Welles-Nietes-lijst vervangt. De nieu we lijst is veel kor ter. Dit komt door de sterk verbeter de techniek van afvalverbranding. De hoge temperatuur vernietigt de schadelij ke stoffen en de reinigingsinstallaties zuiveren de rookgassen. Daardoor kunnen steeds meer producten zond'er problemen met het restafval mee. Ze leveren geen gevaar meer op voor het milieu. De meest gestelde vragen over Klein Chemisch Afval staan hier vermeld. Vraag: Ik heb een product dat wel op de Welles-lijst staat, maar niet meer op de nieuwe KCA-lijst Wat moet ik hiermee doen? Antwoord: U kunt het gewoon bij het restafval doen. Vraag: Wat doe ik met een apparaat waarin nog een batterij zit? Antwoord: Apparaten met een batterij erin zijn elektrische of elektronische apparaten die tot het klein wit- en bruingoed horen. Deze appa raten kunt u inleveren bij de gemeentelijke afvalbrengplaats aan Rosendaal 2 of bij de winkelier. U kunt ook zelf de batterijen eruit halen en inleveren. De batterij wordt gerecy cled. Vraag: Welke lampen moeten gescheiden worden ingeleverd? Antwoord: Alleen spaarlampen en TL-buizen. Alle andere lampen zoals halogeenlampen en normale lampen mogen samen met het res tafval worden verwijderd. Vraag: Waarom staat vloeibare gootsteen ontstopper op de KCA-lijst? Antwoord: Vloeibare gootsteenontstopper is een agressieve stof die gevaarlijk is voor ogen en huid. Als er een (gedeeltelijk) gevul de fles in het restafval zit, kan de vuilnisman er mee in aanraking komen. Vraag: Waarom staan medicijnen op de KCA-lijst? Antwoord: Sommige medicijnen kunnen een risico vormen voor de gezondheid. Als ze in het restafval zitten, kan dat gevaar opleveren voor kleine kinderen (pillen lijken op snoep- jes). Vraag: Moet ik lege verfblikken ook gescheiden inleveren? Antwoord: Nee, dat hoeft niet. Als het blik 'schraap-leeg' is, kunt u het gewoon bij het restafval doen. Vraag: Waar kan ik KCA inleveren? Antwoord: U kunt KCA-producten als batterij en en verfresten bij diverse winkels inleveren of bij de gemeentelijke afvalbrengplaats aan Rosendaal 2 te Heiloo. Meer informatie? Voor meer informatie kunt u de folder 'Klein Chemisch Afval bij u thuis' bestellen onder telefoonnummer (072 -) 535 66 66. Deze fol der is tevpns verkrijgbaar bij het Informatiecentrum van de gemeente Heiloo, Raadhuisplein 1 te Heiloo. De openingstijden zijn op werkdagen van 8.00 uur tot 12.30 uur en iedere maandagavond van 18.00 uur tot 20.00 uur. Heeft u vragen of suggesties? Dan kunt u contact opnemen met de heer J.A. Rijnbeek van de afdeling VROM, telefoonnummer (072 -) 535 67 34. Op woensdag 18 april a.s. vergadert de Commissie Grondgebiedzaken I Burgerlijke stand gemeente Heiloo tot en met 9 april 2001 Op woensdag 18 april a.s. vergadert de commissie Grondgebiedzaken I in de raad zaal van het gemeentehuis (oude ingang Raadhuisweg). De vergadering begint om 20.00 uur en is voor iedereen toegankelijk. Op de agenda staan onder meer de volgende punten: - Planmatig onderhoud gemeentelijke gebouwen 2001 - Koersnotitie Heiloo, eindrapportage draagvlak en meerwaarde inzake (on)mogelijke aansluiting bij de milieudienst regio Alkmaar - Behandeling conceptantwoord op brief inzake handhaving geluidsnormen Kennemerstraatweg 425 - Behandeling conceptantwoord op brief inzake mogelijke verplaatsing van transportonderneming Van der Steen - Behandeling conceptantwoord op brief inzake vragen naar aanleiding van de verkoop van grond langs de Vennewatersweg aan de Rabobank - Behandeling conceptantwoord op brief inzake de gang van zaken rondom de geplande bouw van een manege aan de Zeeweg. Commissie Grondgebiedzaken II Donderdag 19 april a.s. vergadert de com missie Grondgebiedzaken II. De vergadering begint om 20.00 uur in de raadzaal van het gemeentehuis (oude ingang Raadhuisweg) en is voor iedereen toegankelijk. Op de agenda staan onder meer de volgende onderwerpen: - Parkeerbeleidsplan en parkeerfonds - Renovatie Brasemcroftlaan Geboren Maarten R. z.v. R.G.IJ. Kops en F.M. Bressers Gijs S.E. z.v. PC. Hopman en S.M. Hoogvorst Coos PM. d.v. T.W.H. Pruymboom en M.A.J. Poels Elders geboren Wouter J. z.v. B.W. Dobber I.C. Beentjes Billy S.E. z.v. T.J. van Zaal en Salinah Rosnilita Julius D. z.v. J.C. van der Werf en B. Namink Naïm z.v. A.D. van der Wal en S. Ber-Rahal Iris C. d.v. M. Moorman en Y.W.L. Buis Huwelijksaangiften/aangiften geregistreer de partnerschappen M. Giesselbach en A.L. Schintz E.J.M. Nanne en B.C.M. de Groot Huwelijken/geregistreerde partnerschappen F.B.E. van Monsjou en M.G.M. Veringa B.M.S. van Wijngaarden Lindhout en M.B. Eijbergen Overleden F.J. Jensch ev Reus E.L. van Veen ev Stoekenbroek J.J. Kraan Elders overleden C. Admiraal wv Stet

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2001 | | pagina 4