Spannende hoekjes in Het Deuveltje Jeugdlid Double Stars afgevaardigd naar Japan Heilooër danspaar Coen en Tineke Hekman verovert Super Holland Cup Drukbezochte open dag Hobbyfarm UITKIJKPOST - 11 APRIL 2001 Seniorenraad publiceert derde jaarverslag Handtekeningenactie dierenbescherming Salmon bij GGZ Willibrord Nationale collecte Hersenziekten en Psychische Ziekten Golden Moment in La Strada Donateursconcert Fanfare Showband Passieconcert Chanterelle in kapel Willibrord Opbrengst creatieve markt Kermis voor de reddingsboot GTH-turnsters Sans Atout Grote botenshow bij Bijvoet Boatservice HEILOO - De Seniorenraad Heiloo heeft zojuist haar derde jaarverslag gepubliceerd. Na een proefperiode van twee jaar en een grondige evaluatie kreeg de seniorenraad per 15 april 2000 een definitieve status, door een besluit van de gemeenteraad. Om tot een evenwichtige taakverdeling te komen zijn binnen de seniorenraad drie werk groepen geformeerd, Welzijn en Sociaal-Economische zaken, Wonen en Verkeer en Zorg. In het verslagjaar werden door de seni orenraad diverse gevraagde adviezen, pré-adviezen en ongevraagde adviezen uitgebracht. Onderwerpen als subsidie voor de internetcorner in Het Alter natief, buslijn 166, diftar, groepswonen voor ouderen, gehandicaptenbeleid en de OV-taxi werden besproken en behandeld. Voor meer informatie of een exemplaar van het jaarverslag kunt u zich wenden tot de secretaris, M van Roozendaal-Bersée, tel. 072-5330525. HEILOO - De afdeling Castricum Heiloo van de Dierenbescherming is 31 maart een handtekeningenactie gestart tegen het grootschalig ruimen van die ren. Volgens de Dierenbescherming zijn inmiddels bijna 5000 handtekenin gen verzameld. Donderdag 12 april staan van 14.00 tot 16.00 uur vrijwilli gers met lijsten klaar bij de ingang van winkelcentrum 't Loo. Zij hopen dat ook u wilt tekenen tegen de vernieti ging van dieren. Ook kunt u via de computer reageren. Op de website van www.dierenbescher- mingcastricum.nl kunt u de petitie ondertekenen en de handtekeningen lijst downloaden. De handtekeningen zullen symbolisch aan minister Brink horst van Landbouw en in concrete vorm via de landelijke vereniging aan de Europese Commissie worden aan geboden. HEILOO - De symfo-rockband Sal mon speelt op zaterdag 14 april in het ontmoetingscentrum van GGZ Willi brord, Kennemerstraatweg 464 in Hei loo. Het concert begint om 19.30 uur en is gratis toegankelijk. Salmon is een band waarvan het repertoire bestaat uit zelfgecomponeerde, zeer gevarieerde, authentieke symfo-rock. Je herkent in de muziek, naast de invloed van bands als Kajak, Camel, Rush, Marillion en Genesis, ook klassieke componisten als Bach en Stravinsky. De band bestaat uit Sven de Haan (bas gitaar, baspedalen en achtergrond zang), Jan Jaap Langereis (zang, toet sen en blokfluiten), Gerrit Hoogebeen (gitaren en achtergrondzang) en Ro bert Schuster (drums, percussie en ach tergrondzang). De band presenteert te vens de nieuw pas uitgekomen cd. In de Heilooër muziekschool, waar Langereis als docent werkt, werd voor de band een passende oefenruimte gevonden en een naam bedacht. De band werd Salmon gedoopt omdat deze vis tegen de stroom in zwemt om zijn broedplaats te bereiken. De band zwemt ook in tegen de gangbare mu- ziekstroom, omdat het gaat om muziek maken, puur om de muziek, zonder commerciële en muzikale concessies. Schuster speelt een 'thuiswedstrijd', hij is werkzaam bij de GGZ Heiloo. Gab en Mascha Schermer trots op nieuwe inrichting Het Deuveltje. (Fotostudio Star field) HEILOO - De showroom van Het Deuveltje antiek en curiosa is flink uit gebreid. Een stuk van de werkplaats werd opgeofferd om het oppervlak van de showroom te vergroten. Deze is nu 150 vierkante meter, tachtig vierkante meter meer dan vroeger. Volgens eige naar Gab Schermer was de verbouwing hard nodig: „Wanneer je de spullen wilde omwisselen of verzetten dan bleef het toch eigenlijk hetzelfde. De kast stond dan in plaats van links in de hoek rechts in de andere hoek. Door de verbouwing hebben we een veel speel sere ruimte gecreëerd, met spannende hoekjes. Kon je vroeger alles in één oogopslag overzien, nu moet je echt wel even rondlopen om alles te kunnen bekijken." Bij Het Deuveltje vindt u spullen uit vroeger tijden. Zo staan er gietijzeren bedden, oude thee- en koffieblikken, hangen ouderwetse vergieten aan het plafond, staan er spiegels en servies goed op de diverse houten tafels. „Met het maken van meubels, dressoirs en televisiekasten ben ik gestopt, daar had ik helaas geen tijd meer voor," vertelt de eigenaar. „Ik maak nog wel tafels, side-tables en kleine tafeltjes, maar dat is dan ook alles. Mijn grote liefde is om iets te kopen, helemaal op te knappen en ver volgens weer te verkopen. Soms koop ik kasten uit Roemenië, die buiten in de prut hebben gestaan. Daar moet ik eerst met de hogedrukspuit overheen. Moetje eens kijken hoe mooi zo'n kast dan toch weer wordt. Daar geniet ik gewoon van." De oude meubels die Schermer koopt komen voornamelijk uit de Oos tbloklanden. Roemenië, Tsjechië, Oe kraïne en Polen zijn hofleverancier. Zelf reist hij nog wel eens naar Frank rijk, om daar geschikte spullen op te sporen. „Het moeilijkst is het om klein goed te vinden, dat toch betaalbaar is. Vaak is het onbetaalbaar en dan koop ik het dus niet. Ik wil wel een beetje aan de goede kant blijven zitten met mijn prijzen, de klanten moeten niet van schrik meteen de winkel uitrennen." Openingstijden Bij Het Deuveltje vindt u veel grenen meubelen van eind 1800, begin 1900. Dat is volgens de eigenaar ook de mooiste houtsoort: „Grenen is tenmin ste echt oud, eiken komt voort uit de dertiger jaren en dat vind je ook nog wel in kringloopwinkels." Overigens wil de eigenaar benadrukken dat er in zijn Deuveltje voor ieder wat wils te vinden is. De klant kan terecht voor artikelen van f 10,- tot f 1000,-. „Ik heb een behoorlijke vaste klantenkring opgebouwd, die wekelijks komt kijken of er nog nieuwe spullen van haar gading bijzitten. Overigens zijn er ook veel mensen buiten Heiloo die de win kel bezoeken. Accessoires uit grootmoeders tijd blij ken nog altijd bij veel mensen tot de verbeelding te spreken. Naast oude bakkersmanden, koperen pannen en schalen, oud speelgoed en zinken em mers zijn bij Het Deuveltje ook houten banken, dekenkisten, ander kleingoed, terrassets en tuinartikelen te vinden. Het Deuveltje, dat overigens staat voor houten spijker, is geopend op woens dag, donderdag, zaterdag en elke eerste zondag van de maand van 13.00 tot 17.00 uur. Op tweede paasdag is de winkel ook geopend. Gab en zijn vrouw Mascha Schermer tonen u graag hun nostalgische waren op Industrieterrein Oosterzij 12c. Voor informatie kunt u bellen met tel. 072-5340836. HEILOO - Van 15 tot en met 22 april wordt in Heiloo de nationale collecte Hersenziekten en Psychische Ziekten gehouden. Het thema van deze week is 'Hersenen en ouderdomsziekten'. Veel voorkomende ziekten bij ouderen zijn dementie, depressie en Parkinson. Voor veel mensen wordt de oude dag letter lijk verziekt door de gevolgen van deze ziekten. In Heiloo zijn er nog weinig collectan ten voor dit doel op pad. Wie denkt vol gend jaar te willen collecteren kan nu alvast bellen met mevrouw Luikinga, tel. 072-5332061. HEILOO - 'The Golden Moment Ex tra Specials' staan zaterdag 14 april op het biljart van café La Strada aan de Kennemerstraatweg in Heiloo. De mu ziek van The Golden Moment Extra Specials is sterk beïnvloed door bands uit de jaren zeventig en tachtig. De groep onderscheidt zich door rijke, vierstemmige harmonisaties en veelal gedisciplineerde, ingetogen arrange menten. Hierbij dient gezegd te worden dat de composities soms gevaarlijk dicht in de buurt komen bij die van de vele voorbeelden van de groep, zoals Vitesse, The Simple Minds of Kenny Rogers. De band zelf zegt hierover dat 'in feite alle muziek, en zeker de hedendaagse populaire muziek, voortdurend op nieuw wordt opgebouwd uit dezelfde bestanddelen. Het doel van deze band is niet om geforceerd te proberen een nieuwe uitdrukkingsmogelijkheid te vinden. Belangrijk is niet de muziek op zichzelf, maar de interactie tussen de muziek en de luisteraar'. Het optreden van komende zaterdag is een voorproefje, want de band zal over drie weken opnieuw in Heiloo optre den op het Oranjebal op 30 april. De avond in La Strada kan gezien worden als een intiem optreden, waarbij de groep kans heeft zich van uiteenlopen de kanten te laten zien. Dat de band uit zeven muzikanten bestaat is in verband met de beschikbare podiumruimte in La Strada alleen al de moeite van het komen waard. Fanfare Showband Heiloo. HEILOO - Zaterdag 21 april geeft Fanfare Showband Heiloo haar jaar lijkse donateursconcert. In het ontmoe tingscentrum van GGZ Willibrord in Heiloo laten bandleden en majorettes zien wat ze muzikaal in huis hebben. Daaraan voorafgaand zal op het buitenterrein voor de kapel een straat show worden gepresenteerd. Speciaal voor de majorettes wordt het een bij zondere avond, omdat zij voor het eerst in hun nieuwe tenues zullen optreden. Vrijwilligster Thea Rood is avond aan avond bezig geweest om de kleding bij tijds af te krijgen. De donateursavond kent een sterk gevarieerd programma. Na het korte optreden buiten wordt het concert bin nen voortgezet. Het eind van het con cert staat gepland om 22.15 uur, waarna er nog wat kan worden nagepraat. Mogelijk wordt dit optreden muzikaal ondersteund door De Toffe Toeters, het dweilorkest van de Fanfare Showband Heiloo, dat onlangs nog acte de présen- ce gaf bij de wielerronde van Noord- Holland. Tijdens de pauze wordt weer een grote loterij gehouden. De zaal gaat open om 19.00 uur en het buitenoptreden begint om 19.30 uur. De toegangsprijs be draagt f 7,50 (inclusief een consump tie). Donateurs hebben gratis toegang. Muzikanten of majorettes die het leuk vinden op straat optredens te verzor gen, zijn nog altijd welkom. Zij kunnen voor informatie bellen met tel. 072- 5337150. HEILOO - In de kapel van GGZ Willibrord verzorgt het kamerkoor Chanterelle op woensdag 11 april een concert in passiesfeer. Chanterelle bestaat uit 25 zangers en zangeressen en is ruim tien jaar geleden opgericht door leerlingen van zangpedagoge Marlie Durge, die tevens dirigent van het koor is. Te beluisteren valt 'De Donkere Metten voor Pasen' van Da Palestrina. Dit werk is gebaseerd op de klaagliede ren van Jeremia en kent veel afwisse ling. Het stuk bevat delen voor zes stemmig gemengd koor, maar ook voor vierstemmig vrouwenkoor. Daarnaast worden uitgevoerd 'The Funeral Songs', die Purcell componeerde voor de begrafenis van Queen Mary. Ook delen uit de 'Mattheus Passion' van Bach staan op het programma. De koorwerken worden afgewisseld met gedichten van Martinus Nijhoff, zo wordt tijdens dit concert stilgestaan bij de veertien kruiswegstaties. Het concert begint om 20.00 uur en is vrij toegankelijk. De kapel bevindt zich op het terrein aan de Kennemerstraat weg 464 te Heiloo. HEILOO - Zaterdag 7 april was het in 't Kruispunt te Heiloo een komen en gaan van mensen naar de creatieve markt, georganiseerd door Passage (christelijk-maatschappelijke vrouwen beweging). In het kader van het aan staande vijftigjarig jubileum werd deze markt gehouden en de opbrengst heeft alle verwachtingen overtroffen. De naam van de hond (Daniël) werd niet geraden. Daar Rocco van der Mark te Heiloo als enige een naam had opgege ven beginnend met een D, werd de hond bij hem bezorgd. De knikkerpot bevatte 199 knikkers. Ook dit werd niet geraden. De familie Zanting uit Nieuw-Vennep raadde 198 knikkers en de familie Van 't Veen uit Heiloo schatte 200. De cadeaubon werd onder deze families verdeeld. Zes personen werden de gelukkige win naars van een lekkere taart. EG MOND - Net als voorgaande jaren komt er ook dit jaar een kleine kermis op het parkeerterrein aan de zuidbou levard in Egmond aan Zee. Een deel van de opbrengst komt ten goede aan de reddingsboot van de KNRM. De kermis wordt gehouden van zaterdag 14 tot en met maandag 16 april, ope ningstijden van 13.00 tot 23.00 uur. HEILOO - De districtswedstrijden toe- stelturnen, die afgelopen zaterdag wer den gehouden in Beverwijk, zijn voor de turnsters van Gymnastiek- en Turnvereniging Heiloo succesvol verlo pen. Pascal Wiebering werd met over macht eerste bij de instap. Zij behaalde een totaal van 36.20 punten. Jorien Meier behaalde 31.80 punten. Vanaf de categorie jeugd kon men zich plaatsen voor het Nederlands Kam pioen-schap. Jolien Dur turnde bij de jeugd in een sterk veld naar een uitste kende tiende plaats met 34.433 punten. Bij de junioren wist Pie van der Wind zich te plaatsen. Zij turnde zich naar een knappe zevende plaats met 35.666 punten. Lara van Vliet werd achtste met 35.316 punten en is daarmee als reserve geplaatst. HEILOO - Afgelopen zondag, het laat ste weekend voor de start.van de honk en softbalcompetitie, was een spannen de dag voor base- en softbalclub Dou ble Stars Heiloo. Uit handen van San dra Gouverneur, speelster bij het Ne derlands damessoftbalteam, ontving verenigingslid Kayleigh van der Gulik de oorkonde waarmee ze officieel was uitverkoren om samen met nog vier andere jonge honkballers en softbal- sters af te reizen naar Japan. Kayleigh (11) is na een aantal trainin gen in Hoorn door de Koninklijke Nederlandse Base- en Softbal Bond uitgekozen om Nederland te vertegen woordigen op de World Children's Baseball Fair 2001 (WCBF) in Kana- zawa in Japan. Dit evenement, dat plaatsvindt van 2 tot en met 10 augus tus, werd voor de eerste keer gehouden in 1990 in Los Angeles. Daarna is het elk jaar opnieuw georganiseerd en vond het onder andere plaats in Amerika en Canada. Vanuit verschil lende landen over de hele wereld komen jonge honkballers en softbal- sters tezamen om hun geliefde sport te beoefenen en om op die manier het honkbal bij de jeugd te promoten. Kayleigh is sinds 2,5 jaar lid van de ver eniging en speelt bij de softbalpupillen. Wil je ook eens meedoen met een spel letje honk- of softbal, ga dan op dins dag om 16.00 uur of woensdag om 17.00 uur naar het veld aan Het Vennewater. Voor meer informatie kun je bellen naar Gert Paul van der Horst, 072- 5337614. Kayleigh van der Gulik (l) krijgt de oorkonde van Sandra Gouverneur. HEILOO - De open dag bij de Hobbyfarm afgelopen zondag is druk bezocht. Veel belangstellenden kwamen een kijkje nemen bij de tentoongestelde werken. Voor de kinderen was er van alles te doen. Ze konden knutselen geschminkt worden en er werd aan een groot schilderij gewerkt. (Fotostudio Starfield) HEILOO - Bridgeclub Sans Atout heeft afgelopen maandag als volgt gespeeld: A-lijn: 1Dolmans - Schouten 60,2. Laan - de Nijs 55. B-lijn: 1. Haaf- kens - Schipper 57,9, 2. Cornelissen - Slob 55,8. C-lijn: 1. Corlien en Hermiel Broersen 65,8,2. Kuiper - Zijp 58,3. D- lijn: 1. Huting - Smit 64,2, 2. Fam. Kemper 59,2. E-lijn: 1Hardeveld - Post 68,8, 2. v. Veen - Maas 60,4. F-lijn: 1. Fam. Buitenen 65, 2. Magermans - Hutten 57,9. BROEK OP LANGEDIJK - Met het aanbreken van het watersportseizoen worden ook de meeste boten weer uit hun stalling gehaald. Heeft u geen boot of moeten er onderdelen aan uw boot vervangen of opgeknapt worden, dan bent u bij Bijvoet Boatservice aan de Dijk 10 in Broek op Langedijk aan het goede adres. Of het nu gaat om reparaties of herstel werk, de aanschaf van een boot of het kopen van een buitenboordmotor, de watersportzaak is van alle markten thuis. Om u een goede indruk te geven van het uitgebreide assortiment, vindt tijdens het paasweekend een grandioze paasbotenshow plaats. U kunt tevens bij Bijvoet terecht voor tijdelijke stalling van uw boot. Wilt u meer weten? Neem een kijkje tijdens op 13, 14,15 en 16 april of bel met tel. "0226-340660. Informatie is tevens ver krijgbaar via internet: www.bijvoet- boatpleasure.nl of e-mail: info@bijvoet- boatpleasure.nl. HEILOO - Zaterdag 31 maart was voor het danspaar Coen en Tineke Hekman opnieuw een succesvolle dansavond. Het paar werd in sporthal De Trefkoele te Dalfsen ballroomkam- pioen in de senioren 5 klasse en vero verde daarmee de Super Holland Cup. De meer dan honderd wedstrijddan sparen kwamen uit Nederland, België en Duitsland en werden gejureerd door een eveneens internationale jury. Het paar uit Heiloo wordt getraind door Silvan de Bruijn en komt uit voor dans school Christa de Bruijn-Bonel uit Alkmaar. „We hebben er hard voor moeten wer ken en het behalen van de eerste plaats heeft enorm veel inspanning gekost," kijkt Tineke Hekman samen met haar man terug op de zo succesvolle laatste wedstrijd. Op de vraag of zij hun leef tijd willen verklappen, luidt het eendui dige antwoord: „Is dat relevant dan? Wij horen dan wel in de categorie seni oren thuis, maar we zijn nog topfit, dat bewijzen we maar al te vaak." Het laatste is zonder meer waar. Op de schoorsteenmantel staan maar liefst acht prachtige bekers te glimmen, die behaald zijn in de laatste negen wed strijden. En dan te bedenken dat het paar nog maar een halfjaar bezig is met wedstrijddansen. Een training van zeven jaren ging vooraf, voordat ze zich in de echte strijd durfden te mengen. Toi op lieden mag over de resultaten niet worden geklaagd, twee maal werd een zesde plaats veroverd, een keer een vijfde, een vierde, twee maal een derde plek en twee keer mochten de Hei- Iooërs het hoogste treetje op het ere- schavot betreden. De kunst van het dansen Volgens Coen Hekman is het wed strijddansen niet zomaar iets. „Het is te vergelijken met een complete werkdag. We vertrokken om 14.30 uur naar Dalfsen. De wedstrijd begon om 18.00 uur. Je danst dan in de voorrondes, met eventueel een herkansingsronde. Dan volgt de halve finale en uiteindelijk de tinale. Dit betekent voornamelijk lang durig wachten, eerst komen namelijk de voorrondes van alle verschillende klassen aan de beurt. Het gebeurt dan ook wel dat je 's nachts om 02.00 uur de finale nog moet dansen!" De kunst van het dansen is volgens hem je lichaam zó correct bewegen dat het er heel beheerst en mooi uitziet, maar tegelijkertijd toch ontspannen oogt. Zijn vrouw voegt daar aan toe: „De vrouwen moeten tijdens het dan sen altijd hun glimlach tonen. Zie je het voor je, sta je een ingewikkeld figuur te dansen en moet je er nog bij lachen ook. Eigenlijk moet de man ook lachen, samen moet 'het plaatje' mooi zijn. Het is meestal de vrouw die het moet neer zetten, maar wanneer de man het laat afweten, vergeet het dan maar." Beiden zijn het er over eens dat er veel concentratie nodig is tijdens het dan sen. „Mensen denken vaak, hoe meer variatie in een dans wordt aangebracht, hoe beter het is. Dat is echter niet zo. De belangrijkste punten waar een jury op let zijn de techniek en de houding. Coen en Tineke Hekman. En dat vergt nu eenmaal veel concern tratie van de dansers." Naast de dansvloer Na de halve finales, die meestal met twaalf paren worden afgewerkt, volgt het nerveuze wachten op de finale. Wordt na de eerste ronde nog bekend gemaakt welke paren doorgaan naar de halve finale, bij de finale gaat het er anders aan toe. Alle paren uit de halve finale stellen zich op langs de dansvloer en moeten afwachten of hun startnum mer wordt opgenoemd. Hoor je niets, dan is de oefening dus ten einde. „Van de negen wedstrijden die wij heb ben gedanst, hebben wij dus acht maal in de finale gestaan," vermeldt Tineke Hekman niet zonder trots. „Eén keer ging het mis. Wij wilden vertrekken naar onze wedstrijd, toen wij tot de ont dekking kwamen dat onze auto een lekke band had. Grote schrik dus. Een geleende auto van een buurman bracht uitkomst, maar we gingen niet lekker op pad. Uiteindelijk vertaalde zich dat in de wedstrijd, waar we dus na de halve finales naar huis konden. Dat vind ik nog altijd jammer!" Het fanatisme straalt van het echtpaar af. Zij trainen vier keer per week. Om een goede danser te worden is het noodzakelijk dat je niet verlegen bent en je mag het niet vervelend vinden dat de schijnwerpers op je gericht staan. „Eigenlijk zijn dansers gewoon show mensen," vindt Tineke Hekman. „Je moet jezelf durven presenteren. Maar het moet ook weer geen uitsloverij worden." Het doel van het danspaar staat vast, doorgroeien naar een hogere klasse. „Wanneer wij twee klassen hoger kun nen komen, dan hebben we het goed gedaan, we worden er tenslotte niét jonger op. Laten we zeggen dat we het maximale willen bereiken wat er in zit. Waar die grens ligt, daar komen we vanzelf wel achter."

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2001 | | pagina 6