JA? 1 i ALCOHOL: een geboorte advertentie in de Voorjaar! Dus grofhuis- en tuinafval Goedkeuring bestemmingsplan Woonwagencentrum, eerste wijziging BS Vervolg informatierubriek i advertenties? üwr& IS geboren Isabelle ;KW DVW-zeevissen Monique Louter Cedee exposeert bij Inzet Tintoretto blikt vooruit Mogojoko Ledenvergadering wijkvereniging Ypestein KVG St. Monica Palmpasen in Overkerck en De Loet UITKIJKPOST - 11 APRIL 2001 Bijna elke vereniging of school krijgen graag uw oude eethoekbankstel, potten en pannen en klein huisraad voor een rommelmarkt. Ook de vrijmarkt op Koninginnedag komt er weer aan. Verder kunt u deze spullen bij een twee- dehandswinke! aanbieden. Wat kunt u doen als er écht niets mee te beginnen is? Dan kunt u uw grofhuisafval naar de Afvalbrengplaats van de gemeente aan het Rosendaal 2 brengen. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 16.00 uur en op zaterdag tussen 09.00 en 12.00 uur. Houd er rekening mee dat de dienstdoende ambtenaar naar uw legitimatie kan vragen wanneer u afval komt brengen. Grofhuisafval dat qua formaat in de grijze rol- emmer past mag u daar ook in doen. Als u grofhuisafval wilt laten ophalen, dan kunt u van maandag tot en met woensdag tussen 08.00 en 12.00 uur bellen met telefoonnummer (072- 535 68 88. De reinigingsdienst zorgt ervoor dat het grofhuisafval na uw telefoontje bij u wordt weggehaald. Nog enkele spelregels Zet uw afval zo laat mogelijk buiten en zet het zoveel mogelijk voor uw huis. Dit voorkomt dat buurtbewoners hun grofhuisafval bij het uwe leggen. Gebeurt dit wel, dan kan namelijk de maximale hoeveelheid van twee kuub worden overschreden. Bundel los afval, maar zorg ervoor dat de bun dels niet langer zijn dan anderhalve meter en niet zwaarder zijn dan twaalf kilo. Zet vooral géén plastic zakken bij uw grofhuisafval. Wat is géén grofhuisafval? Bedrijfsafval, bouw- en sloop afval, grond, puin, asbest, boomstammen en materiaal afkomstig van groot onderhoudswerk in uw huis en tuin is géén grofhuisafval. Dozen, krat ten, zakken en rolemmers met normaal huis houdelijk afval en/of gras en blad worden ook niet door de grofhuisafvaldienst meegenomen. Bouw- en sloopafval Dit wordt niet door de gemeente opgehaald en ook niet geaccepteerd op de Afvalbrengplaats. U kunt dit afval tegen beta ling aanbieden aan de Regionale Stortplaats, Boekelermeerdijk 13 Ate Alkmaar, telefoon nummer (072-) 541 35 50. Nieuw bouwplan via procedure art. 19 lid 3 Wet R.O. Burgemeester en wethouders zijn voorne mens om met toepassing van de vrijstellings mogelijkheid, als omschreven in artikel 19 lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, medewerking te verlenen voor het plaatsen van een erker aan de woning op het perceel Van Vladerackenlaan 6. Het bouwplan is in strijd met het, ter plaatse geldende, bestem mingsplan. Medewerking kan worden ver leend met toepassing van de hierboven genoemde vrijstellingsprocedure. Ter inzage Bovengenoemd bouwplan ligt met de daarbij behorende stukken vanaf donderdag 12 april 2001 gedurende vier weken voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na afspraak, telefoonnummer (072 -) 535 67 47. Indienen van bedenkingen Gedurende de termijn dat de stukken ter inzage liggen, kan een ieder tegen het voor nemen om voor bovenvermeld plan vergun ning te verlenen, schriftelijk gemotiveerd bedenkingen naar voren brengen bij het col lege van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Verleende collectevergunningen Door burgemeester en wethouders is aan de volgende instellingen vergunning verleend voor het houden van een collecte in de vol gende periode. - Nationaal Fonds Sport gehandicapten voor de periode van 9 april tot en met 14 april 2001 - Hersenstichting Nederland voor de periode van 16 tot en met 21 april De collectanten horen een legitimatiebewijs bij zich te hebben, waaruit blijkt dat zij bevoegd zijn te collecteren. Let op! Als u zelf verbouwwerkzaamheden uitvoert, is het niet de bedoeling dat u probeert via de grofhuisafvaldienst van uw afval af te komen. De verbouwkosten komen dan gedeeltelijk voor rekening van de gemeente, die dit dan weer doorberekent in de tarieven aan de inwo ners van ons dorp! Puin De gemeente neemt geen puin mee. U kunt schoon puin dat vrijkomt van klein onder houdswerk gratis brengen naar de Afvalbrengplaats. Wit- en bruingoed Met wit- en bruingoed worden grofweg alle elektrische huishoudelijke apparaten bedoeld met uitzondering van de koel- en vriesappara- tuur. Zulke apparaten kunt u afgeven aan de winkelier die nieuwe apparaten verkoopt of aan de gemeentelijke Afvalbrengplaats aan het Rosendaal. Apart houden is milieuvriendelijker, omdat materiaal-hergebruik dan beter mogelijk is. Wilt u wit- of bruingoed laten ophalen, meldt dit dan bij het grofhuisafvalnummer (072-) 535 68 88. Voorjaar en tuinafval Is het tuinafval te groot voor uw rolemmer, dan kunt u het aanbieden bij de Afvalbrengplaats. Niet alles kunt u zomaar als tuinafval aanbie den. Er is wel degelijk een aantal 'spelregels'. Oude schuttingen, verhardingen, bielzen, graszoden, overtollige grond, boomstronken en dergelijke zijn géén normaal tuinafval. Dit moet u beschouwen als 'Bouw en sloopafval'. Als u bundels normaal tuinafval tot twee kuub wilt laten ophalen, dan kunt u van maandag tot en met woensdag bellen tussen 08.00 tot 12.00 uur met telefoonnummer (072-) 535 68 88. Voorbereidingsbesluit De burgemeester van Heiloo maakt bekend, ter voldoening aan het bepaalde in artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, dat de gemeenteraad heeft besloten te verklaren, dat een bestemmingsplan wordt voorbereid voor een perceel grond achter en naast de woonhuizen Holleweg 133 t/m 149. Dit voor bereidingsbesluit is opnieuw vastgesteld in verband met een nog lopende bezwaarproce dure tegen de voorgenomen bouw van 18 garages en de aanleg van een ontsluitings- weg. Het besluit ligt met de daarbij behorende tekening voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na afspraak, telefoonnummer (072 -) 535 67 47. Het besluit zal in werking treden op donder dag 12 april 2001 Indienen van bezwaar Tegen bovengenoemde beschikking kunnen belanghebbenden op grond van de Algemene wet bestuursrecht binnen 6 weken na bekendmaking van dit besluit schriftelijk en gemotiveerd bezwaar maken bij de gemeenteraad van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Verleende sloopvergunning Door het college van burgemeester en wet houders is de hieronder vermelde sloopver gunning verleend. Holleweg 118 - slopen woning Ter inzage Deze sloopvergunning ligt na telefonische afspraak met de bijbehorende tekeningen en overige stukken ter inzage bij de publieksba lie Bouwen en Wonen. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tus sen 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na afspraak, telefoonnummer (072 -) 535 67 37 of 535 67 38. Indienen van bezwaar Zie voor de procedure voor het eventueel indienen van bezwaren de tekst bij het artikel 'verleende bouwvergunningen/meldingen' op deze informatiepagina. Burgemeester en wethouders van Heiloo maken op grond van artikel 28, lid 6 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat Gedeputeerde Staten van Noord-Holland bij besluit van 26 maart 2001, nr. 2001-3170, goedkeuring hebben verleend aan het bestemmingsplan Woonwagencentrum, eerste wijziging. Het bestemmingsplan heeft met name betrek king op planologische actualisering van het indertijd feitelijk in gebruik genomen terrein en op maximalisering van de bebouwingsmo gelijkheden en afmetingen van de woonwa gens. Ter inzage Het besluit van Gedeputeerde Staten en het goedgekeurde bestemmingsplan liggen met ingang van 12 april 2001 gedurende zes weken voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de publieksbalie Bouwen en Wonen, op werkdagen tussen 8.00 en 12.30 uur en ieder maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na afspraak, telefoonnummer (072 -) 535 67 46. Indienen van beroep Gedurende deze zes weken kan tegen het besluit van Gedeputeerde Staten schriftelijk beroep worden ingediend door de belang hebbende die kan aantonen redelijkerwijs niet in staat te zijn geweest zich tot Gedeputeerde Staten te wenden. Het beroepschrift dient te worden verzonden aan de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag. Het besluit van Gedeputeerde Staten treedt in werking op de dag na afloop van de beroep stermijn. Indien binnen de beroepstermijn een verzoek om voorlopige voorziening bij de Voorzitter van de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State wordt ingediend, treedt het besluit niet in wer king voordat op dat verzoek is beslist. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer L. Bas van de afdeling VROM, telefoonnummer (072 535 67 46 Verleende bouwvergunningen en geaccepteerde meldingen bouwvoornemen Door het college van burgemeester en wet houders zijn de hieronder vermelde bouwver gunningen verleend en meldingen positief bevonden. Geestakker 43 - vergroten woning (entree/erker) Kennemerstraatweg 644 - vergroten woning Laan van Zeeman 11 - vergroten woning Blinkenlaan 4 - gewijzigd uitvoeren van eer der veleende vergunning (vergroten woning) De Ronge 61 - plaatsen dakopbouw Vennewatersweg 21hs. 50 - vergroten woning (kap) Zevenhuizerlaan 5 - plaatsen dakkapel Zevenhuizerlaan 7 - plaatsen dakkapel Kerkelaan 22 - vergroten woning Butterlaan 8 - vergroten woning Oosterboslaan 5 (kavel 7) - oprichten woning De Boog 55 - vergroten woning (serre) Brasemcroftlaan 24 - vergroten woning Hoogeweg 62 - oprichten bedrijfswoning (incl. uitrit/uitweg) Ter inzage Deze bouwvergunningen/meldingen liggen na telefonische afspraak met de bijbehorende tekeningen en overige stukken ter inzage bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na afspraak, telefoon nummer (072 -) 535 67 37 of 535 67 38. Procedure Degene, die de bouwvergunning/melding bouwvoornemen heeft aangevraagd, krijgt bericht van de afdeling VROM wanneer de bouwvergunning gereed is en wat de kosten zijn. Pas nadat de bouwleges zijn betaald en de vergunning is ontvangen, mag met de bouw worden begonnen. Het begin van de bouwwerkzaamheden moet nog wel tevoren bij de afdeling VROM worden gemeld. Dit kan onder telefoonnummer (072 -) 535 67 37 of 535 67 38. *-~4 a* "nu en dan over de rand?" Alcohol biedt gevaarlijke verge telheid. De gevolgen zijn li ook bekend: verkeersdoden, kapotte huwelijken, vrouwenmishande ling. mislukte carrières, enz. Ligenlijk weet u reeds alles. Maar... MAAR: als u desondanks nu nog problemen met drank hebt en uw omgeving steeds negatiever reageert, u zich isoleert....- NATIONAAL FONDS GEESTELIJKE VOLKSGEZONDHEID I... GRATIS INFOBROCHURES i Bet NFGV (030) 2971197 of schrijf naar NFGV, postbus 5103, 3502 JC Utrecht Internet: www.nt9v.nl 1 november 2000 Mirjam Ger.^erü Bob vo Dan^m^dl 5, 566 GF Alkmaar «Si: IS:;.. •i- diverse collecties kaarten liggen ter inzage klaar Drukkerij Uitkijkpost De Hoefsmid 5, Heiloo tel. 072 5330175 HEILOO - Het Waddenzee-vissëizoen van DVW is afgelopen zondag weer van start gegaan met een herfstachtige, winderige dag op de ms. Rival uit Ou- deschild. Een dame en negentien heren wisten het tegenvallende aantal van zestig botjes te vangen met een totaal gewogen gewicht van nog geen elf kilo. Een groot aantal mocht weer verder zwemmen en de zwaardere vissen zijn mee naar huis gegaan. Vier heren zijn met lege handen naar huis gegaan, maar niet Gerrie Unsen, want die wist door een bijna evenaring van het botrecord meer grammen op de weegschaal te zetten met de vangst van vijf botten dan Jaap van der Wal met acht stuks. Emil Wijckelsma werd derde voor Jerry de Jong, Jan Walta en Jan Stoop. Op 28 april staat de volgende wedstrijd gepland, strandvissen bij Bakkum. Daarna gaat DVW weer met de ms. Rival waddenvissen op zaterdag avond 23 juni en wrakvissen met de ms. Mercuur op 8 juli. Voor opgave of verdere informatie kunt u bellen met E. Wijckelsma 072- 5337330 of R. Blok 072-5336108. Tijdens de jaarvergadering van Heiloo en Alkmaar afgelopen maandag is tij dens de rondvraag een vraag gesteld over de mond- en klauwzeercrisis die Nederland teistert. De vraag was of de hengelsporters beperkingen hebben tij dens het uitoefenen van hun hobby, op plaatsen waar de vereniging de loop rechten heeft. „Er is duidelijk gewor den dat ook in deze. regio zeer voorzichtig moet worden omgegaan met mogelijke verspreiding van dit virus," vertelt Emil Wijckelsma, voor zitter van De Vroegte Wint. „Naar boe ren en instanties die aangeven dat toe gang voor het publiek niet langer is toe gestaan, moet goed geluisterd worden. Gebieden die niet op een normale wijze betreden kunnen worden, moeten dan ook niet betreden worden. Er gaan geruchten dat de boetes kunnen oplo pen tot 1500 gulden en dat alle visspul len (en dat kan ook uw vervoermiddel zijn) vernietigd kunnen worden. U zult begrijpen dat de boeren niet zitten te wachten op mensen die zonder toe stemming hun land betreden. U kunt op de televisie zien wat de gevolgen kunnen zijn en dat wil toch niemand op zijn geweten hebben," aldus de voorzit ter. HEILOO - De Heiloose beeldend kun stenares Monique Louter Cedee expo seert de hele maand april bij Inzet lijs- tenatelier. Tijdens de tentoonstelling is onder andere een aantal naakten te zien. De kunstenares noemt de schoon heid van het menselijk lichaam en het werken naar model fascinerend, de snelheid en dynamiek van deze vorm van werk heeft ze ontwikkeld tot een geheel eigen stijl. Andere werken zijn olieverfschilderij en en reisimpressies. Een selectie is te zien op maandag van 13.00 tot 18.00 uur, dinsdag tot en met vrijdag van 9.00 tot 18.00 uur en zaterdag van 9.00 tot 17.00 uur. Inzet lijstenatelier is te vin den aan de Raadhuisweg 10. Voor inlichtingen kunt u bellen met tel. 072- 5336433. Een doek van Monique Louter-Cedee. HEILOO - Bij schildersvereniging Tintoretto ligt het programma voor 2001/2002 klaar en dat betekent dat de inschrijving voor de diverse activiteiten kan beginnen. Want in september start het nieuwe schilderseizoen bij Tintoret to, dé schildersvereniging van Heiloo (sinds 1945), met zo'n 95 leden uit eigen dorp en omgeving. De club is ge schikt voor iedereen die plezier heeft in tekenen en schilderen en zich hier ver der in wil bekwamen. Nieuw is de basiscursus voor nieuws gierige beginners. Deze start op dins dagmiddag 11 september en bestaat, net als alle andere activiteiten, uit vijf tien blokken van 2,5 uur. De cursus is bedoeld als een eerste verkenning onder vakkundige begeleiding, om te ontdekken hoe leuk het kan zijn om met tekenen en schilderen bezig te zijn. Bij Tintoretto kan ook op woensdag middag de etskunst beoefend worden. Deze zeer oude druktechniek, waar voor de kennis en apparatuur in het atelier aanwezig is, biedt ongekende artistieke mogelijkheden. Ook kunnen er houtsnedes worden gemaakt. An dere activiteiten zijn schilderen met olieverf en aquarel, werken met pastel, gouache en vele andere gevarieerde materialen, soms gecombineerd in een cursusblok. Elke donderdag is er vrije deelname aan de clubavond, van 19.30 tot 22.00 uur.Tintoretto zorgt voor een model en eenmaal per maand is er een naaktmo del. In het voorjaar wordt er een speci aal buiten-schilderweekend georgani seerd, 's zomers zijn er vier buiten- schilderactiviteiten in de omgeving van Heiloo en rond de kerstdagen expose ren de leden in eigen atelier. Voor meer informatie kun je bellen met secretaris Marlo Boots, 072- 5331120. Het atelier is gevestiggd in De Hofdijk, Mariënstein 178a te Heiloo. HEILOO - Zaterdag 14 april om 21.00 uur verzorgt Mogojoko de paaswake in de Willibrorduskerk. Het thema van deze viering is 'Ontsteek jezelf in vuur en vlam'. Dit is de eerste paaswake in de vernieuwde Willibrorduskerk. Mo gojoko is tevens op zoek naar nieuwe leden. Jongens en meisjes vanaf 15 jaar zijn'welkom. U kunt komen kijken, lui steren of gewoon meezingen bij deze groep. Mogojoko repeteert op vrijdag avond van 20.00 tot 22.15 uur in de Willibrorduskerk. Voor informatie kun u contact opnemen met Marian van Velzen, tel. 072-5336254. HEILOO - Het bestuur van wijkver eniging Ypestein nodigt haar leden uit om op 17 april, aanvang 20.00 uur, de algemene ledenvergadering bij te wo nen die gehouden wordt in wijkgebouw de Ypsalon. In deze vergadering wor den de activiteiten van de wijkvereni ging over 2000 besproken en toegelicht. Er is ook ruimte voor eigen inbreng van de leden over onderwerpen die de wijk(vereniging) aangaan. HEILOO - Woensdag 18 april houdt het Katholieke vrouwengilde St. Monica de slotavond van het seizoen. Op deze avond komt de zang- en caba retgroep 'Het is zomaar wat' uit Andijk het verenigingsjaar vrolijk afsluiten. Tijdens de pauze zal er een verloting gehouden worden. Deze feestelijke slotavond begint om 20.00 uur in het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2. Niet- leden zijn ook welkom, zij betalen f7,50 inclusief een kopje koffie of thee. Voor informatie belt u met tel. 072- 5336137 of 5334234. HEILOO - Afgelopen vrijdag was er feest in woon- en zorgcentrum Over kerck. De bewoners zaten al op tijd in de recreatiezaal vol spanning te wach ten op de kleuters van de Willi- brordschool. Even na 10.00 uur kwa men 31 kleuters binnen met hun palm- pasenstok, begeleid door de juf, ouders en opa's. Zij werden met luid applaus begroet. De kleuters zongen een aantal zeer herkenbare liedjes en gingen daar na nun palmpasenstokken uitdeien, üie in dank aanvaard werden. Na limona de, koek en veel zwaaien gingen ze weer terug naar school. Op hetzelfde tijdstip arriveerden een heleboel kleuters van de Benedic-tus- school in zorgcentrum De Loet. Daar werden de kinderen in twee groepen verdeeld. Een groepje ging bij de bewo ners op de kamer hun palmpasenstok brengen en een groepje verraste de mensen van de dagverzorging met hun palmpasenstok. Natuurlijk werd in De Loet ook dapper gezongen en de limo nade en koek ging er goed in. Palmpasen in de zorgcentra. i

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2001 | | pagina 8