Wie bewoonden het Slot op den Hoef? n brieven Activiteiten Egmond Activiteiten Heil UITKIJKPOST - 18 APRIL 2001 Zuidwester op paaswandeling Museumweekend in het Kachelmuseum Donateursavond Stichting Historisch Egmond Lintje voor Egmonder Voorlichtingsavond over bevallen Nu ook Slank Klup op woensdagochtend Tennisclub Hogedijk Expositie bij Galerie 1719 KNVB huldigt Egmonder Annet Haar Zaak tijdelijk mobiel TY Heiloo Dansmiddag Open Huis Kampioenskansen bij Terriërs Musicalvereniging de Hanswijckers Nieuw kruispunt bij De Egelshoek Galerie De Kapberg Tot en met 13 mei expositie van Peter Bes en Rob Verkerk met schilderijen, foto's en werk op papier, op zaterdag en zondag van 13.30 tot 17.00 uur en na tel. afspraak, 072-5062645. Galerie Conny van Kasteel Tot en met 13 mei tentoonstelling van Pino di Gennaro en Anneke Klein Kra- nenbarg, geopend van donderdag tot en met zondag van 15.00 tot 19.00 uur en op afspraak, tel. 5067151, Noorder straat 4, Egmond aan Zee. Historisch Informatie Centrum Tot en met 28 oktober expositie 'Het Slot op den Hoef', elke zondag van 14.00 tot 17.00 uur, aan de Slotweg 46, Egmond aan den Hoef. Galerie Om de Noord Tekeningen, aquarellen, olieverfschil derijen en grafiek van Ewoud de Groot en anderen, van donderdag tot en met zondag van 12.00 tot 18.00 uur, Prinses Marijkestraat la in Egmond aan Zee. Het beeld van Lamoraal van Egmont in de slotgracht. Hoewel de expositie aanvankelijk vooral door de inwoners van Egmond werd bezocht, weten de overige inwo ners van Noord-Holland nu ook de weg naar de expositie over het Slot te vin den. „Het kasteel is toch wel bekend bij de mensen binnen Noord-Holland," meent Leijen. „Archeologische werk groepen, oudheidkundige genoot schappen, geïnteresseerden in de oud heid, maar toch ook toeristen brengen een bezoek aan het Slot. De laatste groep is overigens zeker tijdens het zomerseizoen goed vertegenwoordigd, wanneer in samenwerking met de VVV een dagtocht wordt georganiseerd." De voorzitter hoopt overigens dat de expositie op een later tijdstip uitge breid wordt met nog veel meer opge graven materiaal. ,,ln Egmond is maar een klein gedeelte van de opgravingen te zien, de rest ligt opgeslagen in een centraal verzamelpunt van archeologi sche vondsten in Wormer. Wanneer wij hier een permanent bezoekerscentrum mogen huisvesten, dan hoop ik dat de andere spullen eveneens een mooi plaatsje kunnen krijgen. De rest moet hier dan ook te zien zijn, vind je niet? Deze spullen komen uiteindelijk toch uit Egmond." Geïnteresseerden kunnen tot 28 okto ber elke zondag van 14.00 tot 17.00 uur de expositie bezoeken. Elke laatste zondag van de maand is het mogelijk om een rondleiding door het dorp te krijgen met aansluitend een wandeling over de fundamenten van het Slot. De wandeling vindt voor de eerste maal plaats op zondag 29 april. Deelname kost f 3,- voor volwassenen en f 1,- voor kinderen tot 12 jaar. Verz amelpunt is het bezoekerscentrum van de Stichting Historisch Egmond aan de Slotweg 46 te Egmond aan den Hoef. Deelnemers dienen zich vooraf aan te melden bij mevrouw Wolf, tel. 072-5062344. Scholen kunnen eventu eel op afspraak terecht. Twee Zuidwester-haasjesheel parmant... HEILOO - De kleuters van basisschool De Zuidwester troffen woensdag op hun 'paaswandeling' naar het Indianendorp twee parmantige paasha zen aan. De ene blies de fluit, de ander sloeg de trommel, maar de jager was gelukkig in geen velden of wegen te zien. Die was waarschijnlijk al wegge stuurd door de kinderen van de groe pen 3 en 4, die eerder die ochtend al een bezoek aan de paashazen hadden gebracht. Na het zingen van een paar liedjes mochten ook de kleuters gaan zoeken naar de paaseieren die de hazen voor ieder kind hadden verstopt. Uiteraard zagen de volwassenen erop toe dat de eieren van de broedende eend daarbij ongemoeid werden gelaten. ALKMAAR - Zaterdag 21 en zondag 22 april is weer het Nationale Mu seumweekend. Het Nederlands Ka chelmuseum, Bierkade 10 in Alkmaar, is dan gratis toegankelijk. Met ingang van dit weekend is een apart ingerichte zaal te zien met een keuze uit de col lectie noodkacheltjes uit de Tweede Wereldoorlog. Deze kacheltjes dateren uit de jaren 1940-1945 en waren vooral bedoeld om op te koken. De openingstijden zijn op zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur en zondag van 12.00 tot 17.00 uur. Foresters, die met hun club verhuisd zijn naar de Vennewatersweg. De Egelshoek werd aangewezen als Voor beeldproject Duurzaam en Energie zuinig Bouwen. De boerderij aan de Laan van Muys, pal naast de eerste inrit van de wijk, werd daarvoor als infor matiecentrum ingericht. Overigens staat het naastliggende terrein van voetbalvereniging HSV ook nog een herschikking te wachten. De velden worden anders ingedeeld en er wordt gesproken over woningbouw. EGMOND - Op donderdag 19 april houdt de Stichting Historisch Egmond haar jaarlijkse donateursavond. De avond vangt aan om 20.00 uur en vindt plaats in dorpshuis Hanswijk, Hanswijk 1 te Egmond aan den Hoef. Ook niet- donateurs zijn welkom. De toegang is gratis. Deze avond zal in het teken staan van de ontstaansgeschiedenis van Alkmaar. De Alkmaarse stadsarcheoloog Peter Bitter houdt over dit onderwerp een lezing en zal een en ander aan de hand van beeldmateriaal van zijn recente opgravingen toelichten. Verder ver zorgt de plaatselijke historicus Jan Lute een kleine expositie waaruit de invloed van Egmond op het ontstaan en de ont wikkeling van Alkmaar zal blijken. Tijdens de pauze is er een verloting waarbij interessante historische pren ten en boekjes zijn te verdienen. EGMOND - Burgemeester de Winter van Bergen reikte dinsdagavond om 20.15 uur in dorpshuis Hanswijk in Egmond aan den Hoef, tijdens de repe titieavond van muziekvereniging La moraal van Egmont, een koninklijke onderscheiding uit aan J. Peetom. Peet om, afkomstig uit Egmond aan den Hoef, ontving de onderscheiding van wege zijn langdurige vrijwillige inzet voor de Egmondse muziekvereniging Lamoraal van Egmont. Hij is vanaf 1 april 1950 lid van deze muziekvereni ging. Naast zijn muzikale inbreng voor de vereniging is Peetom ook al jaren actief in het bestuur van de vereniging. Buiten het werk voor de muziekvereni ging heeft hij zich als vrijwilliger ook ingezet voor vele zaken in de gemeente Egmond. Zo was hij gemeenteraadslid in de voormalige gemeente Egmond van 1966 tot 1974. Voor zijn inzet kreeg Peetom de onderscheiding Lid in de orde van Oranje Nassau. De Hanswijckers. ALKMAAR - Op woensdag 25 april houdt afdeling Verloskunde van het MCA een voorlichtingsavond over be vallen. Deze bijeenkomst is bestemd voor vrouwen die op de datum van de bijeenkomst 28 weken of langer zwan ger zijn en hun naasten. De voorlich ting is van 19.30 tot 21.30 uur. Tijdens de voorlichtingsavond komen de poliklinische-, klinische- en de thuis bevalling aan de orde. Sprekers zijn gynaecoloog J. Bais en M. Broersen, teamleider van de afdeling Verloskun de. Na afloop is er ruimschoots gele genheid om vragen te stellen. Aan melden kan bij het MCA, telefoon 072- 5483500. HEILOO - Nu het voorjaar is aange broken is het een uitgelezen moment om voor de zomer nog wat kilo's kwijt te raken. Bij Slank Klup kunt u daar voor uitstekend terecht. Of het nu gaat om een paar winterkilo's of een over gewicht waar u al een tijd mee tobt, Slank Klup biedt de oplossing. Tijdens het wekelijks Klup-uur ontvangt u een weekmenu dat garant staat voor een goed uitgebalanceerde, gezonde en vooral ook lekkere manier van eten. De menu's zijn zo samengesteld dat er producten op staan die vrijwel dage lijks in alle huiskamers op tafel komen. Apart koken, dure voedingsmiddelen en pillen zijn dus niet nodig en het hele gezin eet mee. Naast gezonde voeding is er ook ruimte voor lekkernijen, want ook dat hoort bij gezond afslanken. Tij dens het Klup-uur is er gelegenheid om over diverse onderwerpen te praten die met afslanken te maken hebben. De leidster geeft voorlichting en informa tie over gezonde voeding en voedings middelen. Daarnaast wordt er ook aan dacht besteed aan andere voorwerpen, zoals het omgaan met feestjes en eten tjes, het verkrijgen van inzicht in het eigen eetgedrag en het versterken van het zelfvertrouwen. Uiteraard is er ook gelegenheid om met clubgenoten te praten en ervarin gen uit te wisselen. Wegens grote be langstelling op de maandagavond is er vanaf 25 april wekelijks een nieuw Klup-uur op de woensdagochtend in de Ypsalon van 10.00 tot 11.00 uur. Geïnteresseerden kunnen voor meer informatie bellen naar C. Reus, tel. 072- 5401185 of langs gaan in de Ypsalon. EGMOND - Bij Tennisclub Hogedijk is de competitie 2001 begonnen. Op zon dag 8 april ging de landelijke competi tie van start; de eerste speeldag in de districts-zaterdagcompetitie was een week later op 14 april. Het eerste ge mengde zondagteam, vorig jaar kam pioen geworden en nu uitkomend in de vierde klasse, speelde verdienstelijk gelijk tegen Festina 3. Na de enkelspelen was er bepaald geen reden voor optimisme. Alleen Susanne van der Poel wist haar partij te winnen. Dankzij drie van de vier gewonnen dubbelspelen werd er toch nog een gelijkspel van het French Court-gravel gesleept. Heren 1 van captain Frank Heeremans, dat uitkomt in de' vierde klas, won de drie singles, maar liet het afweten in de dubbels, waardoor de te genstander met een gelijkspel naar Obdam terug kon keren. De start van de zaterdagcompetitie was wat het weer betreft allesbehalve feil loos. Het kwik kwam niet veel hoger dan enkele graden boven nul en 's mid dags zorgde de gestaag neervallende regen voor omstandigheden een zo mersport onwaardig. Dankzij de French Court-banen konden alle thuis wedstrijden uitgespeeld worden. Een enkeling' wenste dat hij nu liever gewoon gravel had gehad, want dan was hem het spelen onder deze winter se omstandigheden vermoedelijk be spaard gebleven. In sportief opzicht verliep de eerste speeldag in de districtscompetitie voor de meeste Hogedijk-teams redelijk suc cesvol.' Gemengd 1 (vierde klas) van aanvoerder Jan Spaans behaalde een nuttige overwinning op Enkhuizen 2 (4-1). Heren 1 (derde klas) moest zijn meerdere erkennen in Vennewater 1. Helaas moest Robert Wesseling zijn enkelpartij door een blessure opgeven. Ongetwijfeld zullen Erik Kingma en zijn teamgenoten deze competitie de nodige overwinningen behalen. In de zaterdagavondcompetitie werd door het slechte weer slechts één wed strijd gespeeld. Het eerste team van aanvoerder Ted Bakker (eerste klas) won knap van TC Uitgeest met 5-3. Uitslagen: Zondag 8 april: Gemengd - Hogedijk 1 - Festina 3 4-4, Hogedijk 4 - 't Woud 1 5-3, Heren Hogedijk 1 - Obdam 1 3-3, Heren 35+ Hogedijk 1 - Schagen 1 2-4, Kogge 1 - Hogedijk 2 2-4, Hogedijk 3 - Ursem 3 2-4. Zaterdag 14 april: Gemengd - Hogedijk 1 - Enkhuizen 2 4-1, Dijkzicht 4 - Hoge dijk 2 1-4, Heren Hogedijk 1 - Ven newater 1 2-4, Hogedijk 2 - Hoorn 2 4- 2, Hogedijk 3 - Limmen 2 1-5, As sendelft 3 - Hogedijk 4 3-3, Vennewater 9 - Hogedijk 5 1-5, Hogedijk 7 - Lim men 9 5-1, Gemengd 35+ Hogedijk 1 - Julianadorp 1 0-4, Jeugd gem. t/m 12 jr. Hogedijk 1 - Bakkum 2 6-0, Jeugd gem. t/m 14 jr. Hogedijk 1 - Twiske 1 6-0, Za- terdagavondcompetitie: Hogedijk 1 - TC Uitgeest 5-3. Een beeldhouwwerk van Dick Aerts. ALKMAAR - Carlo van Kervel (1928) en Dick Aerts (1956) zijn de exposan ten de komende periode in Galerie 1719. Terwijl het voor Aerts de vierde maal is dat hij in deze galerie expo seert, is Van Kervel een nieuwkomer. Hoewel hij een veelzijdig beeldend kunstenaar is, die zich heeft bekwaamd in verschillende technieken zoals kera miek en beeldhouwwerk, toont hij in de huidige expositie alleen schilderijen in olieverf. Opvallend bij de schilderijen is het gebruik van dikke lagen verf, die hij verwerkt met het schildersmes. Van Kervel is een landschapsschilder bij uit stek. Mens en dier komen niet voor in zijn, toch wel duidelijk figuratief, werk. Er bestaat de neiging tot een vorm van expressionisme in zijn onstuimige ver beelding van de natuur. Zijn inspiratie vindt hij in het Hollandse landschap: de heide, de Noord-Hollandse watergebie den en de Brabantse bossen. Van Kervel is geen plaatjesschilder. Zijn fotografisch geheugen stelt hem in staat de waargenomen beelden in het atelier tot uitdrukking te brengen. Het kleurgebruik is sober maar toch leven- dig. De bronzen plastieken van Aerts vor men een goede harmonie met de wer ken van de schilder. Ook de werkwijze van Aerts laat zich omschrijven als expressionistisch met een zeer beweeg lijk modelé in de wijze van boetseren. Het materiaal waarin de plastieken uit eindelijk worden uitgevoerd, is brons. Dit brons wordt niet volgens een stan daardprocedure gepatineerd, maar aangepast aan de specifieke expressie van het beeld. Er zijn beelden met een prachtige zwarte huid, die enkele vrou wenfiguren een bijzonder esthetische expressie geven, terwijl enkele dierfigu ren het patin van bodemvondsten heb ben. Galerie 1719 is gevestigd aan het Ver- dronkenoord 29 te Alkmaar, geopend op donderdag, vrijdag en zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur en op zondag 29 april van 14.00 tot 17.00 uur. EGMOND - Piet Kramer uit Egmond- Binnen is in het kader van 'Vrijwilligers ontmoeten vrijwilligers' eregast van de KNVB rondom de WK-kwalificatie- wedstrijd van het Nederlands elftal te gen Cyprus op woensdag 25 april in Eindhoven. Bij grote evenementen zet de KNVB op basis van een thema een elftal vrijwilligers in het zonnetje van wege hun verdiensten voor hun voet balvereniging. Het centrale thema bij de wedstrijd tussen Nederland en Cy prus is 'de wedstrijdsecretaris'. Kramer loopt al tegen de zeventig, maar leeft voor zijn club SV Sint Adelbert. Hij is vijftig jaar lid en speel de tien jaar geleden nog mee bij de veteranen. Hij is al heel lang wed strijdsecretaris, lid van de VUT-onder- houdsploeg, houdt het terreindiens trooster bij, heeft contacten met de gemeente over het onderhoud van de velden, kent bijna elke scheidsrechter, stopt op zijn knieën graspollen terug en vult de papieren in bij alle wedstrijden. Bovendien staat voor zijn huis het wed strijdenbord met alle opstellingen en afgelastingen, in de volksmond 'Het bord van Piet geheten'. De vrijwilligers die voorgedragen kon den worden, zijn afkomstig uit het hele land. Het management betaald en ama teurvoetbal heeft het definitieve elftal vastgesteld, bestaande uit negen vrij willigers uit het amateurvoetbal en twee vrijwilligers uit het betaald voet bal. Het elftal vrijwilligers wordt voor afgaand aan de wedstrijd Nederland tegen Cyprus een diner en een rondlei ding door het stadion aanboden. Tot slot kunnen zij de wedstrijd bijwonen. Ingezonden brieven mogen maximaal 350 woorden zijn. De redactie behoudt zich het recht voor om brieven in te korten of te weigeren. Anonieme brieven worden niet geplaatst. Oud Heiloo moet blijven! Kan dit gemeentebestuur niet leren, of wil ze het niet? Moet er na 'Heiloo houden zo' en 'Diftar nee' nu ook nog een actie komen 'De Oude Pastorij ja'? Wat bezielt het gemeentebestuur om 'een rendabeler exploitatie' van een historisch gebouw te willen? Is het geldgebrek zo groot? De gemeente is geen bedrijf. Dat kun nen we zien aan de manier waarop enorme sommen geld besteed worden aan een nieuwe bibliotheek en een 'ge zellig' Stationsplein met zitjes boven op een, door de directe omgeving zeker niet gewenste, ondergrondse parkeer garage. Hoe rendabel zijn deze prestigeobjec ten? Het lijkt er op dat de gemeente zich zoveel lasten op de nek heeft ge haald, dat nu uit alle hoeken en gaten de laatste paar centen gewrongen moe ten worden. Behalve met de directe financiële rendabiliteit zal de gemeente ook met maatschappelijke en culturele waarden rekening moeten houden. Gerucht wil dat de Oude Pastorij aan een accountantskantoor verkocht gaat worden. Een zo met geschiedenis bela den pand gaan inrichten als kantoor ruimte is gewoon cultuurbarbarij. We hebben in Heiloo al niet zo veel histori sche gebouwen meer. Waar nu de Woningstichting gehuisvest is, is ooit een kapitaal pand afgebroken om een architectonisch onding voor de toenmalige AMRO-Bank neer te zet ten. Het meer dan verschrikkelijke politiebureau staat op de plaats waar vroeger De Rustende Jager stond. De ABN-AMRO Bank is gehuisvest in een verkrampt rustiek aandoend gebouw waar eens De Oude Herberg onderdak vond. Voor de bouw van 't Loo is een groot aantal karakteristieke huizen verdwenen. Ook de oude villa van het gemeentehuis is ooit slechts op het nip pertje de dans ontsprongen. Het wordt tijd voor wat historisch besef. Laten we zuinig zijn op wat we hebben en het goed gebruiken. Oud Heiloo draagt met zijn vrijwilligers en leden bij tot dat historisch besef. Voor haar activiteiten heeft de vereniging adequate en bij haar doelstellingen passende huisvesting nodig. Als er één organisatie recht heeft op huisvesting in een van de weinige gebouwen die een belangrijke rol in het verleden van Heiloo hebben gespeeld, dan is wel Oud Heiloo. Wat er nu dreigt te gebeu ren, kan en mag gewoon niet doorgaan! Als u met ons eens bent dat de Oude Pastorij voor Oud Heiloo behouden moet blijven, laat ons dat dan weten. M. van Gelder-Kop, Stationsweg 14, tel. 072-5330973, fax 072-5333372; H. van Gelder, e-mail hvgelder@xs4all.nl; T. ten Hoope, Boekenstein 23, tel. 072- 5334479. De Beun Woensdag 18 april cabaret met Marc- Marie Huijbregts, aanvang 20.15 uur. Uitverkocht. Sociëteit Alleenstaanden Bijeenkomst op 23 april over stenen en hun natuurlijke krachten. Het Trefpunt Donderdag 19 april lezing over astrolo gie, om 14.00 uur, entree f 3,50. GGZ Willibrord Zaterdag 21 april donateursconcert van Fanfare Showband Heiloo, vanaf 19.00 uur, entree f 7,50, donateurs gratis. Open Huis In april foto-expositie van Heilooër Amateur Fotoclub, thema 'vervoer'. Horizon College Expositie van Crena de Jong, Rechte Hondsbosschelaan 24a. Het Trefpunt Tot 1 mei expositie van infraroodfoto's van Jaap Los. Het Alternatief Expositie schilderijen van Gerard van Velzen in de ontvangstruimte. Dierenartsen Schaap en de Jong In april en mei expositie aquarellen van dieren, beelden en klokken van Marianne Eugster-Boonstra. Bibliotheek Zaterdag 21 april Nationale Tuinont- werdag, tussen 10.00 en 12.30 uur, met twee tuinarchitecten. Hema Expositie landschapsfoto's over de Schotse Hooglanden van Cees Been tjes uit Limmen. Rayonkantoor Thuiszorg In het kantoor aan de Nijverheidsweg 33 expositie van foto's van Sjoekie Tip en schilderijen van Wim Twaalfhoven, te zien op werkdagen tussen 9.00 en 17.00 uur. Atelier TP Atelier Tine Poelsma, Termijen 189, heeft wisselende exposities, open elke woensdag van 10.00 tot 16.00 uur en na tel. afspraak op 5334596. Momenteel expositie tekeningen naar model en schilderijen, acryl op linnen. Atelier Marijke Dekker Aan de Westerweg 22 is op zaterdag van 13.00 tot 16.00 uur geopend het keramiekatelier Marijke Dekker. Inzet lijstenatelier In april exposeren cursisten hun werk, in uiteenlopende materialen, aquarel, acryl, krijt en potlood. Ook werk van beeldend kunstenares Monique Louter Cedee, Raadhuisweg 10, tel. 072- 5336433. Casa Design Expositie van schilderijen van Rina Snel. Tot 29 april expositie van Alice Buhre met thema 'Mens en vorm' en 'maskers'. HEILOO - Vanaf maandag 23 april gaat er een verbouwing plaatsvinden bij Annet Haar Zaak. Deze verbouwing gaat drie weken duren. Volgens de eige nares is de zaak na zeven jaar drastisch toe aan deze verbouwing. De nieuwe zaak wordt dan ook een salon die niet meer te vergelijken is met de huidige inrichting. Tijdens de verbouwing is de kapsalon natuurlijk niet te gebruiken en daarom is voor drie weken een mobiele kapsa lon gehuurd. Deze mobiele kapsalon is van alle gemakken voorzien, zodat de klanten gewoon kunnen bellen voor een afspraak of het zo kunnen probe ren.. Tijdens de verbouwing kunnen klanten dus gewoon bij Annet Haar Zaak terecht. De mobiele kapsalon zal naast de zaak geplaatst worden, naast de postbussen en de telefooncel. Op dinsdag 15 mei hoopt het team de deuren van de nieu we zaak te kunnen openen. HEILOO - Tennisvereniging Heiloo heeft zaterdag 14 april als volgt ge speeld in de districtscompetitie: gem. jeugd t/m 12 Heiloo 1 - Langedijk 2 4-2, jongens t/m 18 Heiloo 1 - Overdan 1 2- 4, heren Heiloo 3 - Heb Durf 1 3-1, gem. senioren Heiloo 1 - Dog 1 5-0, he ren 35-plus Heiloo 1 - Warmenhuizen 5 2-2. Maandag 16 april speelden gem. senioren Heiloo 2 tegen Uitgeest 3, de uitslag was 5-0. EGMOND - Stichting Historisch Eg mond liet onlangs weten dat de exposi tie 'Het Slot op den Hoef' wegens suc ces h verlengd. Tijdens deze expositie maakt de bezoeker kennis met de geschiedenis van wat ooit het grootste slot van Nederland was. Het ontstaan van het kasteel, de families die het bewoonden en de graven van Egmond komen uitvoerig aan bod. Aan de hand van foto's, gemaakt door onder andere de PWN en de Rijks universiteit Leiden, prenten en teke ningen, plattegronden, archeologische vondsten, een maquette en een doorlo pende diapresentatie, krijgt de bezoe ker een idee van hoe het kasteel in Egmond aan den Hoef er ooit uitgezien moet hebben. Wie een kijkje neemt tussen de opge graven spullen ziet bouwmaterialen, landbouwgereedschap, eet- en drinkge rei, kruikjes en wapentuig. Na het be zoek aan de expositie, waar overigens voor de kinderen een 'heuse' ridder de ingang bewaakt, worden middels een rondleiding door het oude centrum van Egmond aan den Hoef diverse panden bekeken en de historische achtergron den verteld. Daarnaast is een bezoek aan de Slot kapel mogelijk. De Slotkapel is on losmakelijk verbonden met het Slot op den Hoef. De ridders van Egmond brachten buiten de muren van het kas teel een bezoek aan de kapel, voor zover het kasteel niet belegerd was ten minste. „Doorgaans ligt een kapel binnen de kasteelmuren, maar in Egmond is dat dus niet het geval. Waarom niet, ik heb geen idee. Wanneer het kasteel bele gerd was konden de mensen dus niet naar de kapel. Maar wat de reden daar voor was, ik zou het echt niet weten." Rob Leijen (35) is de voorzitter van Stichting Historisch Egmond. Hij weet veel te vertellen over de geschiedenis van Egmond en haar bevolking, maar het antwoord op bovenstaande kwestie moet hij schuldig blijven. Rondlopen over de oude muren Tijdens de rondleiding door het oude centrum, die elke laatste zondag van de maand wordt gehouden, krijgen deel nemers de kans om over de oude fun damenten van het Slot te lopen. „De gemeente kijkt momenteel of de aanleg van een brug mogelijk is, zodat altijd een wandeling over de overblijfselen gemaakt kan worden. Nu neemt een gids de mensen mee, niet iedereen is namelijk op de hoogte van de plaats waar je de gracht kunt oversteken." HEILOO - Op zondag 22 april wordt weer de maandelijkse dansmiddag in het Open Huis gehouden, met muziek van het Inter Ned Kwartet onder lei ding van Jaap de Haas. Van 14.00 tot 17.00 uur is iedereen welkom. De entree is f5,-. HEILOO - De laatste weken van de hockeycompetitie van De Terriërs wor den spannend. Heel wat teams maken kans op het kampioenschap, waaronder drie jeugd-meisjesteams. Bij de senio ren kan heren 2 het kampioenschap ei genlijk niet meer ontgaan. Zij staan zes punten voor en hebben twee wedstrij den minder gespeeld dan nummer twee. Aanstaande zondag kan het feest al gevierd worden. Heren 3 maakt ook nog kans, maar dan moet de koploper wel een puntje laten liggen. Bij de 'oudjes' maakt veteranen B een goed seizoen door met een voorlopige eerste plek. De ploeg mag echter niks meer verliezen om inderdaad kam pioen te worden. Het vlaggenschip van de Terriërs heren 1 staat fier aan kop. Met vijf punten voorsprong en een veel beter doelsaldo ligt het kampioenschap en daarmee rechtstreeks promotie naar de tweede klasse voor het grijpen. In het jaar dat het 50-jarig bestaan van de Heiloose club gevierd wordt een extra feestelijke gebeurtenis, waarvoor bo vendien ver in de geschiedenis terugge gaan moet worden. Dames 1 bereikte vorig jaar al deze klasse, maar bevindt zich nu in de onderste regionen en moet dus nog knokken om zich hele maal veilig te stellen. EGMOND - Op zaterdag 21 april om 15.00 en 20.00 uur en op zondag 22 april om 15.00 uur zal de jongste jeugd van musicalvereniging de Hanswijckers de musical 'De Moorse markies' opvoeren. Het verhaal gaat over een kostbare col lectie schilderijen van oude Spaanse meesters die gestolen worden. Er wordt een beloning uitgeloofd van 1(X).0(X) pes eta's voor de gouden tip om de boeven te vangen. Al gauw valt de verdenking op de plaatselijke zigeuners. Om hun onschuld te bewijzen en de echte dieven op te sporen bedenken zij een list. Carmensita, een zigeunermeisje, lijkt als twee druppels water op Pepita, het nichtje van de markies Ximenez. Pepita zit op een kostschool en als de twee meisjes elkaar op een dag ontmoeten, besluiten zij van plaats te ruilen. Zo vertrekt Carmensita naar het paleis van de markies Ximenez en gaat Pepita met de zigeuners mee. Pepita valt van de ene verbazing in de andere. Zo veel vrijheid en vrolijkheid is zij niet gewend. Haar leven bij de markies en op de kostschool is aan strenge regels verbonden. Carmensita daartegen heeft het maar moeilijk. Netjes eten, netjes praten, op je manie ren letten, ze wordt er gek van. Vlak voor het feest van de markies ont dekt Carmensita wie de schilderijen hééft gestolen en waar ze opgeslagen liggen. Wie wil weten hoe het Car mensita en Pepita vergaat en wie de echte schilderijendieven zijn, is welkom in dorpshuis Hanswijck in Egmond aan den Hoef. Voor informatie over de kaartverkoop kunt u bellen met tel. 072-5064912 of 5061603. rij, en De Dors. In de eerste fase van het woonplan wer den 85 koopappartementen met het karakter van een eengezinswoning gebouwd. De twintig zogeheten bosvil- la's met daarin drie, vier of vijf apparte menten, zijn verdeeld over twee of drie bouwlagen. In de tweede fase volgden nog eens tachtig eengezinswoningen en twintig duo-villa's, ofwel twee-onder één-kap woningen. De wijk is gebouwd op de overgang van strandwal naar strandvlakte, op de voormalige voetbalvelden van De Het nieuwe kruispunt op de hoek van de HEILOO - De nieuwe woonwijk De Egelshoek is zo goed als klaar. De afge lopen weken werd een kruispunt aan gelegd, om de aansluiting van De Egelshoek op de Belieslaan te realise ren. De kruising is voorzien van mid dengeleiders en een uitritconstructie voor het Jan Boltenhof. Behalve via dit kruispunt is de wijk ook in te rijden via de Laan van Muys, bij de oude boerde-

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2001 | | pagina 6