f 4 SAMEN VERSTOPPERTJE SPELEN...?? LUXE LENTE-SNIT -f f(l V gemeente J Activiteiten Limmen Linda Pepping (I) en Richard de Rooy buigen zich over een slachtoffer onder het toeziend oog van EHBO'er Martha van der Steen. EHBO-examens Pax Christi LIMMEN - In januari hebben de leer lingen van groep 8 van basisschool Pax Christi uit Limmen de eerste EHBO- lessen gevolgd. De lessen werden elke maandagmiddag gegeven door me vrouw Hollander en andere vrijwilli gers. Er werden verbanden omgedaan, er werd beademd en de vijf belangrijk ste punten van de EHBO werden door genomen. Op dinsdag 10 april was de grote dag en werd het eindexamen afgenomen door dokter Bremmers en mevrouw Hollander. De kinderen moesten verbanden aanleggen en kre gen veel theoretische vragen. Ook moest een bepaalde ligging bij bewus teloosheid worden getoond, 's Middags was de diploma-uitreiking en iedereen was geslaagd. Expositie beelden van Karin Zomerdijk AKERSLOOT - Vanaf 20 april expo seert Karin Zomerdijk beelden in de openbare bibliotheek van Akersloot. Karin is geboren en getogen in Lim men. Zij is erg creatief; wat haar ogen zien maken haar handen. Zij heeft twaalf jaar aquarellen gemaakt waar onder bloemen, dieren en kinderpor tretten. Zij is daarna gaan beeldhou wen bij Perspectief in Castricum en bij de Ypsalon in Heiloo. Zij is hiermee vier jaar bezig en gaf ondertussen ook workshops waar gewerkt werd met lood. Zelf werkt zij met verschillende mate rialen en technieken, waaronder was, speksteen, albast en tuinbeelden van beton gieten in een mal van gips. Bij voldoende belangstelling wil zij works hops gaan geven over 'Beeldhouwen met was'. Voor inlichtingen kunt u bel len met tel. 072-5052112. Fietstocht met Kennemer Sportief CASTRICUM - Op zondag 29 april houdt Kennemer Sportief een fiets tocht van Castricum door de duinen naar Egmond-Binnen van 55 kilome ter. Vervolgens fietst u door de duinen weer terug naar Castricum. Een duin- kaart is verplicht en verkrijgbaar bij in schrijving en tijdens de tocht bent u verzekerd. Tussen 09.30 en 10.00 uur kunt u een route krijgen in sporthal de Bloemen te Castricum. Ook kunt u gezamenlijk om 10.00 uur met een groep vertrekken achter voorrijders die met een maxi mum snelheid van 20 a 22 kilometer per uur zullen fietsen. De kosten bedra gen voor niet-leden f 2,50, leden NTFU verenigingen f 1,50 en leden KSI gratis. Inlichtingen omtrent deze tocht kunt u krijgen bij J. Veenstra, tel. 0251-310051 of J. Vriend tel. 072-5339458. Plusactiviteiten Bonhoeffercollege CASTRICUM - Op zaterdag 19 mei zijn diverse workshops te volgen bij de Plusactiviteiten van het Bonhoeffer college, aan de Pieter Kieftstraat 20 te Castricum. Zo is er 'Ver-beeld-en', een workshop waarin afwisselend geschre ven en geschilderd wordt. Onder lei ding van Diewertje Bogaards en Duuf de Waard-Kleyn kunt u van 10.00 tot 15.45 uur tefecht. De kosten bedragen f 190,-. Tevens is er een workshop 'Sprookjes', onder leiding van Laura Gulickx, van 10.00 tot 13.45 uur. De kosten zijn f 75,- Deelnemers leren de kracht van een sprookje zien en ervaren, waarom gru welheden en geweld in een sprookje nodig zijn en mogen zelf een sprookje schrijven. De workshop 'Bloesemremedies.' wordt gehouden van 10.00 tot 15.45 uur en kost f 110,-. Marianne Bakker leert u een groot aantal remedies kennen en deze ook daadwerkelijk toe te passen. De workshop 'Huidverzorging' tenslot te leert u wat een goede huidverzorging allemaal kan doen. Het tweede gedeel te van de workshop is een praktijkge deelte onder leiding van een gediplo meerde schoonheidsspecialiste. Jennifer Peperkamp en Ans Grefte staan van 10.00 tot 15.00 uur klaar om uitleg te geven aan de f 125,- kostende workshop. De kosten voor alle works hops zijn inclusief materiaal, lunch, kof fie en thee. Voor meer informatie en inschrijving kunt u bellen met tel. 0251- 659119. Schoolkinderen naar De Cameren LIMMEN - Vorige week woensdag werden de bewoners van zorgcentrum De Cameren in Limmen verrast met een bezoek van de kinderen van groep 5 van de Pax Christischool uit Limmen. De kinderen hadden in de voorgaande periode hard gewerkt aan een palmpa sen-stok en voordracht en liederen. Een kleine vijftig bewoners werden getrakteerd op een stok met veel lek kers en op gedichten en liederen die met de lente (een nieuw begin) en met Pasen te maken hadden. De locatie manager G. Hoefman toonde zich ver heugd over dit initiatief en nodigde de kinderen en de leerkrachten uit om ook eens op andere momenten liederen voor de ouderen ten gehore te brengen onder het motto 'Kinderen voor oude ren'. Ritsers gezocht LIMMEN - Nog maar een paar weken en dan is het weer zover. De Bloemen dagen komen met rasse schreden dich terbij. De medewerkers van de Stich ting Bloemendagen Limmen hebben het nu op hun drukst. Daarom kunnen zij elke hulp die beschikbaar is hard gebruiken. Voor het ritsen van de hya cintennagels (het plukken en snijden van de hyacintenbloemen) is er hulp nodig op: zaterdag 21 en zondag 22 april van 9.00 tot 13.00 uur en van 13.00 tot 17.00 uur, dinsdag 24, woensdag 25, donderdag 26 en vrijdag 27 april 's avonds vanaf 18.30 uur en zaterdag 28 april van 9.00 uur tot 13.00 uur en van 13.00 tot 17.00 uur. Vrijwilligers kun nen zich aanmelden bij Jan Pepping, tel. 072-5054359. Galerie Amber Exposities van Janine van Stiphout, Peter Schelvis en Gerda Kooger. Geopend op donderdag, vrijdag en zaterdag en de eerste zondag van de maand van 14.00 tot 17.00 uur en op afspraak, Dusseldorperweg 18, tel. 5051491. Conquista Donderdag darten van 19.30 tot 22.30 uur voor tieners en jongeren. Zaterdag voor kinderen van 4 tot 12 jaar spaar potten maken en versieren, van 10.30 tot 12.15 uur, toegang f 1,50. Zater dagavond van 19.00 tot 23.00 uur film voor tieners van 12 tot 16 jaar, entree f 1,50. Vrijdag- en zaterdagavond van 20.30 tot 01.00 uur jongerencafé voor jongeren vanaf 16 jaar. Beperkte activiteiten wegens mond- en klauwzeer CASTRICUM - Om elke kans op be smetting van vee door publiek uit te sluiten, heeft Het Noord-Hollands Landschap de toegangsbepalingen in een aantal terreinen verscherpt. Het is een uitbreiding van de al eerder geno men maatregelen. In enkele terreinen van Het Noord-Hollands Landschap zijn excursies afgelast, flora- en fauna inventarisaties gestopt en werkzaamhe den uitgesteld. Veel van de natuurge bieden van Het Noord-Hollands Land schap worden begraasd of zijn verpacht aan boeren. Zo zijn er de komende weken geen ex cursies naar Hempolder bij Akersloot, Fort Krommeniedijk, Eenden-kooi van der Eng bij Uitgeest en het Limmerdie bij Heiloo. Verder zijn enkele insteek- wegen afgesloten in de Groot-Lim- merpolder bij Limmen. Het betreft al lemaal gebieden waar vee loopt of kan lopen. Het Noord-Hollands Landschap hoopt dat de maatregelen van korte duur zijn. Juist dit jaar was er een groot aantal activiteiten georganiseerd vanwege het lustrumjaar en de aandacht die de stichting wilde geven aan de kleine natuurgebieden. Gelukkig gaat een groot aantal activiteiten wel door. Voor informatie over deze activiteiten kunt u bellen met de informatie winkel, tel. 0251-362762. De Vredeburgers zoekt materiaal voor expositie LIMMEN - Voor de expositie 'De Vre deburgers 25 jaar' op 20 mei in cultu reel centrum Vredeburg is het gemengd koor De Vredeburgers op zoek naar materiaal over de afgelopen periode. Heeft u foto's, programma's, krantenar tikelen etcetera beschikbaar dan wordt u verzocht om contact op te nemen met Huub Kramer, tel. 072-5051825 of Ria Hooijboer, tel. 072-5052235. Bridgeclub Limmen Helderziende waarnemingen LIMMEN - Bridgeclub Limmen heeft op 11 april als volgt gespeeld: A-lijn: 1. Fam. Kuin 64,73, 2. de Klerk - Ettema 62.05,3. Min - Valkering 53,57. B-lijn: 1 v. Buytenen - Kuiper 61,98, 2. Bom - Kruyswijk 60,94, 3. Fam. v.d. Molen 55,21. C-lijn: 1. Fam. Slob 61,07, 2. Hulsebosch - Zeeman 57,14, 3. v. Straaten - Witting 54,29. D-lijn: 1. Fam. Kiebert 64,64, 2. de Bloois - Vendel 56,07, 3./4. Apeldoorn - te Buck, Fam. Maas 55,36. E-lijn: 1Fam. de Nijs 64,73, 2. Groenhof - Mooij 60,71, 3. Koppes - Zijp 54,02. ALKMAAR - Op maandag 23 april zal medium Leo Govers helderziende waarnemingen doen via door u meege nomen bloemetjes. De avond vindt plaats in de Remonstrantse kerk aan het Fnidsen 33 te Alkmaar. De aanvang is om 20.30 uur, de entree is f 10,-, dona teurs f 3,50. Voor inlichtingen belt u met tel. 072-5334280. £i 'es gelezen worden Auto gestolen AKERSLOOT - In de nacht van zater dag op zondag, tussen 19.00 en 7.45 uur, is aan de Geesterweg te Akersloot een auto gestolen. De Mercedes 300 SL Ca briolet was zwart van kleur en was voorzien van het Duitse kenteken CUX-CC-200. Palmpasen in De Cameren. Als actieve bakkers wachten we uw antwoord niet af..., we hebben zelf al iets verstopt: pak de 5 advertenties er maar bij en zet één of meerdere letters uit een kopregel achter elkaar en 2 verrukkelijke producten vormen de uitkomst, geniet ondertussen van deze... van f 13,50 voor maar f 11,50 Proef de zalige lente en u komt direct in een zonnige stemming!* i Oplossing:i i Naam: J Adres: Pc/Plaats: i Telefoon: Gecombineerde Openbare commissievergadering Algemeen Bestuur, Financiën, Grondgebied Welzijn, Economie, Verkeer en Volkshuisvesting Informatierubriek van de gemeente Limmen. Inlichtingen en reacties: Zonnedauw 4, 1906 HA Limmen. Telefoon 072 5051456 Goedkeuring bestemmingsplan Kerkweg-Noord Leerlingenvervoer Collectevergunning V Ontvangen aanvragen bouwvergunning en meldingen bouwvoornemen d.d.: Voorgenomen medewerking Voorgenomen medewerking Vergunning voor het innemen van een standplaats De veegmachine komt in het Dorp Belemmering van de openbare weg UITKIJKPOST - 18.APRIL 2001 6 pers. krijgen er extra energie van...!) Lever onderstaande bon in, én bij een juiste oplossing ligt er een lekkere verrassing voor u klaar! i Aanbieding geldt alleen op vrijdag en zaterdag a.s. Limmen Hogeweg 159 ■M™È072-5051562 Akersloot, Juiianaweg 17 Uitgeest, Langebuurt 55, tel. 0251-312342 men tijdstip donderdag I 9 april 2001 om 20.00 uur plaats gemeentehuis, Zonnedauw 4 te Limmen agenda 1. Opening 2. Verslag van de vergadering van 22 maart 2001 3. Ingekomen stukken en mededelingen 4. Tussenstand/evaluatie verkeersplan Limmen en Duurzaam Veilig; kredietaanvraag ad. 300.000,- (136.365,- Vaststelling (geactualiseerde) planschade-procedureverordening Limmen Vaststelling inspraakverordening Limmen Verzoek tot wijziging prostitutiebeleid Opheffing bestuursacademie Randstad Vaststelling jaarrekening 2000 GTD Voorjaarsnota 2001 Bestuurlijke planning 2e kwartaal 2001 Bovenstaande commissievergadering is openbaar. Wanneer u tijdens de vergadering over een van de te behandelen onderwerpen uw mening wilt geven, kunt u van het spreekrecht gebruik maken. U moet dat wel van te voren afspreken met de voorzitter. Inzage en afhalen van commissiestukken: In het gemeentehuis en de bibliotheek kunt u de stukken van deze vergadering inzien. Houders van een abonnement zonder portokosten, kunnen de commissiestukken afhalen bij de receptie van het gemeentehuis. 5. 6. 7. 8. 9. 10. I I. vanaf 19 april 2001 gedurende vier weken voor een ieder in het gemeentehuis (afdeling Ruimtelijke Ordening) ter inzage. Tijdens deze inzageperiode kan een ieder zijn zienswijze over het bouwplan naar voren brengen bij het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Limmen, Zonnedauw 4, 1906 HA te Limmen. Burgemeester en wethouders van Limmen maken ter voldoening aan het bepaalde in artikel 28, lid 6 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend dat met ingang van 18 april 2001 gedurende zes weken (tot en met 29 mei 2001) ter inzage ligt het door Gedeputeerde Staten van Noord-Holland bij besluit van 3 april 2001 kenmerk 2000-36145 goedgekeurde bestemmingsplan Kerkweg-Noord. Het betreffende bestemmingsplan Kerkweg-Noord ligt ter inzage in het gemeentehuis, afdeling ruim telijke ordening (ma. t/m vr. van 09.00 tot 12.30 uur; buiten deze tijden is inzage op telefonische afspraak 072-5051456 mogelijk) en in de Openbare Bibliotheek (tijdens de reguliere openingstijden). Degene die tijdig bedenkingen tegen het vastgestelde bestemmingsplan bij Gedeputeerde Staten heb ben ingebracht alsmede de belanghebbende die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest zich tijdig tot Gedeputeerde Staten te wenden, kan tegen het goedkeuringsbesluit gedurende de bovengenoemde inzagetermijn beroep instellen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Het goedkeuringsbesluit treedt in werking daags na afloop van de beroepstermijn tenzij binnen deze termijn een verzoek om voorlopige voorziening is ingediend bij de voorzitter van de genoemde Afdeling. In dat geval treedt het goedkeuringsbesluit niet in werking voordat op dat verzoek is beslist. Burgemeester en wethouders van de gemeente Limmen hebben een collectevergunning verleend aan de Nederlands Hartstichting in de periode van 22 april 2001 t/m 28 april 2001. 06.04.01 Visweg 65 oprichten/plaatsen dakkapel 10.04.01 Enterij I I vergroten woning van Alkemadelaan 6 oprichten/plaatsen tuinberging 12.04.01 Enterij 21 vergroten woning Theebos 36 vergroten woning De aanvragen en meldingen kunt u inzien in het gemeentehuis bij de afdeling Bouw- en Woningtoezicht. Burgemeester en wethouders zijn voornemens om met toepassing van de vrijstellingsmogelijkheid, als omschreven in artikel 17 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, medewerking te verlenen aan: - het plaatsen van een tijdelijke woonunit op het perceel Schoolweg I 3 achter de voormalige woning. Het bouwplan is in strijd met het ter plaatse geldende bestemmingsplan. Medewerking kan worden verleepd met toepassing van de hierboven genoemde vrijstellingsprocedure. Het verzoek ligt vanaf 19 april 2001 gedurende twee weken voor een ieder in het gemeentehuis (afdeling Ruimtelijke Ordening) ter inzage. Tijdens deze inzageperiode kan een ieder zijn zienswijze over het bouwplan naar voren brengen bij het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Limmen, Zonnedauw 4, 1906 HA te Limmen. Burgemeester en wethouders zijn voornemens om met toepassing van de vrijstellingsmogelijkheid, als omschreven in artikel 19 lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, medewerking te verlenen aan het realiseren van: vier dakkapellen en het realiseren van een kantoorruimte aan de woning op het perceel Dusseldorperweg 39 diverse bouwkundige opties in het woningbouwplan 'Kerkweg Noord' als hieronder aangegeven: Kamvaren 17 het vergroten van de woning Ratelaar I het vergroten van de woning en het plaatsen van een dakkapel Ratelaar 9 het plaatsen van een dakkapel Nachtorchis 2 het vergroten van de woning Nachtorchis 4 het vergroten van de woning en het plaatsen van een dakkapel Rietorchis 2 het vergroten van de woning Rietorchis 4 het vergroten van de woning Rietorchis 6 het plaatsen van een dakkapel Rietorchis 10 het vergroten van de woning De bouwplannen zijn in strijd met het ter plaatse geldende bestemmingsplan. Medewerking kan wor den verleend met toepassing van de hierboven genoemde vrijstellingsprocedure. De verzoeken liggen Vooruitlopende op de daadwerkelijke fusie per I januari 2002 tussen de gemeenten Castricum, Akersloot en Limmen zal de verzorging van het leerlingenvervoer van kinderen uit Limmen met ingang van heden worden verzorgd door mevrouw P.M. Harmse van de afdeling Welzijn, Bestuurszaken en Onderwijs van de gemeente Castricum. Voor inlichtingen en/of aanvragen leerlingenvervoer kunt u contact opnemen met mevrouw Harmse tijdens kantoortijden op maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag, op telefoonnummer 0251 661355. Mocht u mevrouw Harmse niet kunnen bereiken, dan kunt u contact opnemen met mevrouw Philips van de afdeling Welzijn gemeente Limmen, telefoonnr. 072 5051456. De ouders/verzorgers van kinderen die van het leerlingenvervoer voor het lopende schooljaar 2000/2001 gebruik maken, zullen binnenkort door mevrouw Harmse worden benaderd voor het doen van een nieuwe aanvraag voor het komende schooljaar. Ook zal over het leerlingenvervoer binnen kort een publicatie verschijnen in het Nieuwsblad voor Castricum en De Uitkijkpost. Bij besluit van 12 april 2001 heeft het college van burgemeester en wethouders van Limmen een ver gunning afgegeven voor het gebruik van het grasveld gelegen tussen de Vuurbaak, de Middenweg, de Enterij en de Wanne ten behoeve van een Guinness Book Recordpoging om de grootste alcohol vrije cocktail te presenteren op zondag 6 mei. Belanghebbenden bij dit besluit kunnen op grond van artikel 7:1 van de Algemene wet bestuursrecht binnen zes weken een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij de burgemeester van Limmen, Postbus 9, 1906 ZG te Limmen. Het besluit wordt hierdoor niet automatisch geschorst. Indien onverwijlde spoed dit vereist, kan hangende de bezwaarschriftenprocedure, een voorlopige voorziening worden gevraagd aan de president van de rechtbank te Alkmaar (Postbus 252, 1800 AG). De griffierechten hier voor bedragen ƒ.200,-- 90,76 voor natuurlijke personen en 400,- 45,38 voor rechtsperso nen. Op maandag 23 april, dinsdag 24 april en woensdag 25 april 2001 worden de straten in de gemeente Limmen geveegd met een veegmachine van de Bemo. Om de straat zo goed mogelijk schoon te maken wordt u verzocht om zoveel mogelijk uw auto weg te zetten. Uiteraard niet bij de buren voor de deur maar op de inrit of in de garage. De vorst is weer uit de grond en de winter lijkt op z'n eind te lopen. Verbouwingen gaan weer van start en tuintjes worden opgeknapt. Bij een verbouwing en/ of tuinrenovatie zijn vaak grote pakketten stenen en andere materialen nodig. Omdat deze materialen vaak veel ruimte in beslag nemen en gauw gelost moeten worden, worden ze vaak op het trottoir of op de rijbaan geplaatst. Het plaatsen van dergelijke materialen op de openbare weg is in strijdt met artikel 2.1.5.1(Voorwerpen of stoffen op, aan of boven de weg) van de APV (Algemeen Plaatselijke Verordening) van de gemeente Limmen. In dit artikel staat vermeld dat de weg of een weggedeelte niet anders als overeenkomstig de bestem ming daarvan gebruikt mag worden. Het plaatsen van materialen op de openbare weg kan voor de weggebruiker gevaarlijke gevolgen heb ben. De obstakels zijn in het donker slecht zichtbaar en staan op een onverwachte plaats, een aanrij ding is dan niet ondenkbaar. Bij het plaatsen van voorwerpen op het trottoir zullen voetganger? genoodzaakt zijn om van de rijbaan gebruikt te maken met alle gevolgen van dien. Vanaf heden gaat de gemeente strenger optreden tegen het plaatsen van voorwerpen of stoffen welke geplaatst worden op de openbare weg, om op deze manier ongelukken te voorkomen. Indien u geen mogelijkheid heeft om dergelijke voorwerpen of stoffen op eigen terrein te plaatsen dan kunt u een vergunning aanvragen bij het college van burgemeester en wethouders om deze materia len tijdelijk op de openbare weg te plaatsen.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2001 | | pagina 8