BBL 30 April zonder mozaïeken Pi 'aatselijk n i m u '-V' UITKIJKPOST - 25 APRIL 2001 Koninginnedag Akersloot als vanouds Koninginnewandeltocht Zorgcentrum De Cameren wacht op uitspraak rechter LITIE BERICHTEN Uitslag tuinkeuringen Finale Driebanden Kampioenschap Roeiwedstrijd van Akersloot naar Alkmaar Grootste cocktail van de Benelux - ■HHhmB Kaartverkoop zwembad Dampegheest Opbrengst klaverjasdrive LITI AKERSLOOT BER ICJ 4TEN Repetities musicalgroep The Cast in volle gang Kampioenschap lijkt beslist bij SV Vredeburg J2 2 o» 3 gelezen worden Rabopoldertrimloop bij Meervogels Handbal Meervogels Rookvrije busdagtocht Expositie Gonny van Dongen Schelpenexpositie in bezoekerscentrum de Hoep Met de boswachter op stap Bridgeclub Limmen Ui AKERSLOOT - Als vanouds gaat heel Akersloot volgende week maandag Koninginnedag vieren op het handbal complex van de Meervogels aan de B.oschweg. Van 10.00 tot 14.00 uur is er een vrijmarkt. Bij de ijskraam op het feestterrein kunnen kinderen tekenin gen inleveren, die door een heuse kun stenaar zullen worden beoordeeld. Van 11.00 tot 15.30 uur staat er tevens een mini-kermis met tien onderdelen. Om 12.00 uur is het tijd voor de kinder optocht. Vanaf De Lelie kunnen de kids per versierde fiets achter de muziek aan naar het gemeentehuis rijden voor een aubade in aanwezigheid van de burgemeester. Daarna voert de tocht naar het feestterrein aan de Boschweg. Daar zijn deze dag allerlei leuke spelle tjes te doen, zoals bungee-running (11.00 tot 15.30 uur), korf mikken (11.00 tot 12.00 uur), spijkerbroekhan gen (12.00 tot 13.00 en 14.00 tot 15.00 uur), een mini-stepwedstrijd (14.00 tot 15.00 uur), een ballonnenwedstrijd (14.45 uur), er kan gedart worden (15.00 tot 16.00 uur) en tot slot hand- bal- en voetbal wedstrijdjes (15.00 tot 16.00 uur). Maar er is nog meer. Madame Futura voorspelt tussen 12.00 en 14.00 uur de toekomst; van 13.00 tot 13.30 uur is er kindertheater van Sint-Willibrordus, aansluitend is er een modeshow tot 14.30 uur en de brandweer verzorgt demonstraties tussen 13.30 en 15.00 uur. Ook demonstreert Scouting Aker sloot deze dag haar kunnen en de festi viteiten duren tot 17.00 uur. Oranjebal Dit jaar krijgt Akersloot een echte 'Koninginnenacht', en wel de avond van tevoren, op zondag 29 april dus, in café De Vriendschap. The Reno Brot hers uit Brabant komen hun opwach ting maken met swingende rock 'n roll muziek, gestoken in een jaren '60 jasje. In de pauzes komt optreden shanty- koor de Schulpeners uit Bakkum, met Hollandse zeemansliederen. De aan vang van dit alles is om 20.30 uur en de toegang is f 7,50. AKERSLOOT - Dit jaar organiseert de wandelcommissie van de Akersloter Marathon Klub voor de vijfde maal een Koninginnewandeltocht. Niet op 30 april, maaf op zondag 6 mei om zo meer wandelaars de kans te geven om deel te nemen. De routes van 15,25 en 40 kilometer gaan voornamelijk door de prachtige weilanden en bos- en duinrijke gebieden in de omliggende gemeenten, de kortste afstand van tien kilometer gaat door Akersloot. Er kan ingeschreven worden met of zonder herinnering. Het inschrijfgeld bedraagt respectievelijk f 4,- of f 2,50 en de wandelaars die aangesloten.zijn bij een wandelorganisatie, krijgen op vertoon van hun wandelkaart een reductie van twee kwartjes. Zowel bij de start als de finish ontvangen alle deelnemers een versnapering die wordt aangeboden en gesponsord door enke le leden van de vereniging. Vorig jaar gingen in Akersloot 534 wandelaars van start, de organisatie rekent tijdens de lustrumviering op zeker net zoveel deelnemers. De start is in de kantine van handbal vereniging Meervogels, Boschweg 3 te Akersloot. De starttijden zijn: 40 km van 7.30 tot 9.00 uur, 25 km van 9.00 tot 10.30 uur en de 10 en 15 km tussen 10.00 en 13.00 uur. De sluiting is om 16.30 uur. Voor meer informatie: C. Bakker, tel. 0251-310272 of B. van Diepen 0251-313886. LIMMEN - Hoewel de gemeente de benodigde bouwvergunning voor zorg centrum De Cameren uit Limmen al enige tijd geleden heeft afgegeven, wordt er nog altijd niet gebouwd aan de Vredeburglaan 1. Inmiddels is wel be gonnen met de sloop van een deel van de oude aanleunwoningen, maar het is nog niet zeker wanneer er met de nieuwbouw gestart mag worden. Door dat een bewoner van de Van Alke- madelaan bezwaar bij de rechtbank heeft aangetekend tegen de verleende bouwvergunning van de gemeente, ligt de uitvoering van de bouwplannen nu in handen van de rechter. Volgens directeur G. Hoefman van De Cameren mocht wel een begin gemaakt worden met de voorbereidende werk zaamheden als slopen, maar is het ver der afwachten. Persvoorlichter Kees Lute van het zorgcentrum liet weten dat de stichtingen De Rietlanden en Woonzorg Lage Weide, waaronder zorgcentrum De Cameren valt, voor zichtig hopen dat op 25 mei met de bouw begonnen kan worden. „Er is nog geen datum vastgesteld wan neer wij voor de rechter moeten ver schijnen," laat hij weten. „Er is inder daad bezwaar van een bewoner uit de omgeving die schorsing van de bouw vergunning heeft aangevraagd. Hoewel aanvankelijk veel meer mensen be zwaar maakten en dan met name tegen de hoogte van het bouwplan en de mas saliteit van het gebouw, zijn deze pro testen inmiddels van de baan." Overigens laat Lute weten dat niet De Cameren maar de gemeente voor de rechtbank wordt gedaagd. „De ge meente wordt gedaagd, zij heeft im mers de bouwvergunning afgegeven. Wij zijn dan ook geen gedaagde partij. Toch is de uitspraak uiteraard wel van enorm belang en wij hopen natuurlijk dat deze zaak voor ons goed afloopt." Wanneer dat het geval is, start in juni het heiwerk. -Noord-Holland Noord 4 112 -U-0900-1 L 88 44 1 Ook deze Koninginnedag is er weer vermaak voor de jeugd in het dorps park. (Archieffoto) LIMMEN - Even leek het erop dal Koninginnedag en de Bloemendagen dit jaar in Limmen samen zouden val len, maar de weergoden hebben hier toch een stokje voor gestoken. Dat neemt niet weg dat er aan het begin van een spannende prikweek toch een léuk Koninginnedagprogramma ligt, voor jong en oud. Om 9.00 uur begint de vrijmarkt op het noordelijk deel van het dorpspark aan de Vuurbaak. Tot 13.00 uur kunnen de jeugdige handelaren er hun waren uit stallen en verkopen. Tussen 10.00 en 11.30 uur worden de routebeschrijvin gen voor de fietstocht uitgedeeld. De activiteiten langs de 6 kilometer lange rpute kunnen tot 14.30 uur bezocht worden. Aan deelname zijn prijzen ver bonden en de uitslag wordt bekendge maakt om 15.30 uur in het park. Fietsers kunnen ook binnenstappen bij Voetbalvereniging Limmen, die dit jaar zeventig jaar bestaat en bij de Hortus Bulborum, waar enthousiaste vrijwilli gers klaarstaan om te vertellen over de geschiedenis van de bollenteelt. Poppentheater Voor kinderen tot 11 jaar is er een pop pentheater in de oefenruimte van har monie Excelsior bij de brandweergara ge. De voorstellingen, die elk twintig minuten duren, beginnen om 10.30, 11.30 en 12.30 uur. Op de Koningsdam houdt de brandweer tussen 10.30 en 14.00 uur een demonstratie en er is een spuitwedstrijd. Een pendelbus brengt belangstellenden naar het nieuwe bedrijf van Winder Limmen in de Boekelermeer in Alkmaar. 's Middags staat het dorpspark cen traal, met levende muziek van de har monie, vanaf 12.00 uur spelletjes voor de jeugd en natjes en droogjes voor iedereen. Het feest in het dorpspark duurt tot 17.00 uur, maar de gezellig heid mag voortduren tot in de late uur tjes... LIMMEN - Vorige week dinsdag von den de tuinkeuringen plaats. De uitslag volgt hieronder: Bollentuinen groot: 1. J. Valkering Hogeweg 88 74,5 punten (met lof van de jury),Th. Laan Dus-sel- dorperweg 127 73, 2. A. Koot Dusspl- dorperw.eg 121 69,5, De Came-ren Vredeburglaan 1 68. Eervolle vermel dingen: J. Kaandorp Dusseldorperweg 142 63,5, P. Zonneveld Hogeweg 48 63,5, J. Hageman Hogeweg 44 61,5. Bollentuinen klein: 2. S. Koot Mid denweg 63 68, B. Winder Vuurbaak 6 65. Eervolle vermeldingen: P. Kaan dorp Plantraam 2 63,5, J. Tijms-S. Koot Theebos 8-10 61, E. Zigterman Barti- gon 29 61. Sfeertuinen groot: 1. C. Groot Vaart kant 6 72, 2. N. Haaster/R. Schefferlie Koningsdam 53-55 66,5. Eervolle ver meldingen: A. Oosterveen Pagelaan 11 64,5, L. Post Hogeweg 11 64, P. Hage man Visweg 67 63,5, H. Hoogervorst Rijksweg 160A 63,5, F. Splinter Dam- pegheestlaan 15 62,5, A. Mooij School- laan 15 62,5, Fam. Dirkson Uitgees- terweg 4 62, B. Kuyper Pagelaan 12 62, C. van Beek Westerweg 102 61,5, M. Baltus Pagelaan 13 61, G. Hageman Kapelweg 7A 61, P. Pronk Oudeweg 7 60,5. Sfeertuinen klein: 2. C. v.d. Wagen/FI. v.d. Kogel Roelat 38-40 68,5, J. Castri- cum Visweg 7 68,5, C. Vleugel/E. Rijs Hogeweg 137-139 68,5, J. Zeeman/H. Tromp Hogeweg 21-23 66, C. Kroon Middenweg 24 65,5, M. Stet Burg. Nieu- wenhuijsenstr. 80 65,5, T. Dorrestijn Vislaantje 3 65, J. Kabel Vuurbaak 12 65, C. de Boer Molenweg 34 65, M. Molenaar Eriterij 64 65. Eervolle ver meldingen: Dames Hart Vislaantje 63,5, N. Schouws Zomerschoon 85 63, C. Dekker Bogerdlaan 5 62, T. Mooij-M. Groenhof Hogeweg 26 62, E. Groot Ostara 6 61, C. Bakkum Middenweg 50 60,5, H. Mooij Kerkweg 38 60,5, P. Min Visweg 23 60, P. van Stralen Hofstee 2 60. AKERSLOOT - Op vrijdag 27, zater- dag 28 en zondag 29 april wordt de finale gespeeld van het 13de drieban den kampioenschap van Akersloot. Na een lange weg door de voorronden en de. halve finale zijn acht deelnemers erin geslaagd door te dringen tot de finale van dit kampioenschap. De acht finalisten zijn Jan Velzeboer, Han Duin, Gerard Oud, Ab Roeme- ling, Siem Schoon, Henk Simons, Jack Veldt en Ron Out. Kanshebbers zijn moeilijk aan te wijzen, al spreken de resultaten van Jack Veldt, die in de hal ve finale al zijn partijen wist te winnen, eri Ab Roemeling, zeer sterk spelend in de halve finale, voor zich. De finale begint vrijdag om 19.00 uur. De deelnemers spelen deze avond drie partijen. Het vervolg is op zaterdag avond, ook weer om 19.00 uur en ook dan spelen zij drie partijen. Op zondag middag is de laatste ronde. Deze begint om 15.00 uur. AKERSLOOT - Op zondag 29 april houdt de ARZV, de Alkmaarsche Roei- en Zeilvereeniging, voor de acht tiende maal de AA race, een wedstrijd over 6,5 en 5 kilometer. Er worden twee heats gevaren, de starttijden zijn om 11.30 en 15.00 uur. Voor toeschou wers is de race goed te volgen, omdat er langs het Noord-Hollands kanaal een uitstekend ?icht is op het wedstrijdge- beuren. Zowel aan de noord- als aan de zuidkant van hét kanaal is het mogelijk om mee te fietsen en de roeiers aan te moedigen. De wedstrijd beslaat diverse nummers; skiff, twee met en zonder stuurman, vie ren en achten. Behalve voor de skiff is er dan ook nog het verschil of er met één of met twee riemen geroeid wordt (board roeien of scullen). Hoewel de achten voor de gewone toeschouwer wellicht het meest spectaculair zijn, maakt het grotere veld van skiffs, tweeën en vieren dat geheel minstens zo spannend. De heren roeien een parcours van 6,5 km en starten bij het pontje van Aker sloot. Voor de dames, mixed teams en junioren is de afstand 5 km, zij starten bij de betoncentrale. De finish is bij de Accijnstoren in Alkmaar. Sportievelingen die ook zin hebben om te roeien kunnen contact opnemen met Clubhuis ARZV, Beverdam 1 te Alk maar, tel. 072-614839 of bezoek de web site www.arzv.nl. Galerie Amber Exposities van Janine van Stiphout, Peter Schelvis en Gerda Kooger. Geo pend op donderdag, vrijdag en zaterdag en de eerste zondag van de maand van 14.00 tot 17.00 uur en op afspraak, Dusseldorperweg 18, tel. 5051491. Conquista Donderdag darten van 19.30 tot 22.30 uur voor tieners en jongeren. Zaterdag voor kinderen van 4 tot 12 jaar bingo, van 10.30 tot 12.15 uur, toegang f 1,50. Zaterdagavond van 19.00 tot 23.00 uur computernight met games en internet voor tieners van 12. tot 16 jaar, entree f 1,50. Vrijdag- en zaterdagavond van 20.30 tot 01.00 uur jongerencafé voor jongeren vanaf 16 jaar. Zaterdag dj Rob met de beste Nederlandse hits. Gemeentehuis Tot en met 2 mei expositie van beelden en schilderijen van Joop en Tónna Lu- cassen. Gemaal 1879 Tot en met eind mei expositie van Jaap en Afra Beentjes, zondag van 13.30 tot 16.30 uur, elke eerste zondag van de maand maaldag. Tevens expositie over watermolens, gemalen en archeologi sche vondsten, Fielkerweg 4 in Aker sloot. Bibliotheek Akersloot Expositie beelden van Karin Zomer dijk en aquarellen van Diny Dijkman, Rembrandtsingel 1 LIMMEN - Op 18 april werd aangifte gedaan van vernieling van een perso nenauto. De rode Opel Kadett werd in de nacht van 14 op 15 april vernield ter wijl deze geparkeerd stond op de Middenweg. Het dak van de auto werd vernield en de auto werd ook bekrast. In diezelfde nacht werd op de Mid denweg een heg van ongeveer 25 meter lang op diverse plaatsen vernield en be schadigd. Tevens werd een groene PTT brievenbus vanaf de gevel van de wo ning meegenomen. Gevonden: fietscomputer, sleutels aan groen ijzerdraad, volleybalmedaille. Verloren: sleutels aan geel label, zilve ren halsketting, gouden armband, zwar te portemonnee met inhoud. LIMMEN - Carnavalsvereniging de Uylenspieghels houdt op zondag 6 mei een groots spektakel om (voor de fusie met Castricum en Akersloot in 2002) het dorp Limmen in al zijn zelfstandig heid in de publiciteit te zetten. De ver eniging wil proberen het record 'Grootste cocktail van de Benelux' te verbreken en een vermelding in het Guiness Book of Records te krijgen. De cocktail, die Limmer Orange Juice 2001 gaat heten, is geschikt voor jong en oud en zal zo'n 2001 liter aan gemix te dranken bevatten. Op zondag 6 mei begint 's ochtends vroeg het vullen en uiteraard wordt dit alles door een notaris en officiële toe zichthouders gecontroleerd. De record poging xvordt gedaan in het dorpspark aan de Vuurbaak in Limmen. Na het vullen van het 4,5 meter hoge glas kan men de cocktail proeven. Dit tegen een geringe vergoeding die zal worden aan geboden aan de Stichting Bloemen dagen Limmen, de Oranjevereniging en carnavalsvereniging de Uylenspieg hels. LIMMEN - Al is het op dit moment nog een beetje fris, de voorbereidingen zijn in volle gang om zwembad Dam pegheest in de eerste week van mei te kunnen openen. Schoonmaak- en onderhoudswerkzaamheden zijn opge pakt en straks loopt het bad vol met helder water. Binnenkort zal de ver vanging van onder meer de kleedruim ten en het plaatsen van extra speeltoe stellen plaatsvinden. Het zwembad be schikt over een aantal kano's, waarmee leuke tochten door de polder gemaakt kunnen worden. De verkoop van de abonnementen is weer gestart. Bestellen kan via de bon elders in dit blad. LIMMEN - De op vrijdag 16 maart gehouden klaverjasdrive ten bate van de Pax Christi school in Limmen heeft f 3.403,70 opgebracht. De school is erg tevreden met het behaalde resultaat. ■Noord-Holland Noord AKERSLOOT - De eigenares van een paarse Mercedes A 190 zag op donder dagmorgen 19 april dat het raamrubber van de auto weggedrukt was. Niet dui delijk is of het een voorbereiding is ge weest tot diefstal van de auto of dat het een vernieling betrof. De auto stond geparkeerd op de Hoocamp. Op zaterdag 21 april werd op het par keerterrein van Hotel Akersloot in twee personenauto's ingebroken. Na dat de portiersloten van beide voertui gen waren vernield werden de autora dio's meegenomen. Verloren: dubbel focusbril met goud kleurig montuur. De leden van The Cast zijn druk aan het repeteren. ALKMAAR - Op 15 mei wordt in theater De Vest in Alkmaar het start schot gegeven voor de nieuwe musical- próduktie van de semi-professionele Castricumse musicalgroep The Cast: Magical Mystery Case. Het leven van alle leden en het artistiek team staat sinds enigè tijd in het teken van repete ren, repeteren en nog eens repeteren. Doorgaans wordt alleen op de'woens- dagavond gerepeteerd. Maar sinds enkele weken zijn daar ook de zaterda gen en dinsdagen bijgekomen. Afge lopen weekeinde en het weekend van 12 en 13 mei staan geheel in het teken van de productie, want dan is het Clusius College in Castricum het décor van de marathonrepetities van de musi calgroep. Een verschil met de twee voorgaande shows is dat het verhaal inclusief alle teksten speciaal voor The Cast is geschreven, afgewisseld met een divers aantal bestaande, soms bekende, soms onbekende nummers. De voorstellin gen zijn op 15 mei in theater de Vest in Alkmaar en op 22, 23 en 25 mei in de stadsschouwburg in Velsen. Kaarten a f 30,- zijn telefonisch te reserveren bij Jessica van Yperen (tel. 0251-311420). Voor meer info kijk op internet: www.thecast.nl. LIMMEN - Vorige week vrijdag speel de schaakvereniging Vredeburg ronde 24 van de interne competitie. In deze voorlaatste ronde streden de enige twee kanshebbers voor de titel een sleutelpartij tegen elkaar. Het betrof de jeugdige K. Kramer tegen de ervaren J. Admiraal. In een Franse verdediging probeerde Kramer met wit een pion- nenaanval op de koningsvleugel. Admi raal brak terecht de f-lijn open en wist eerst de witte rokade te verhinderen en later via een dubbelaanval de belangrij ke witte centrumpionnen te veroveren. Kramer gaf zich hierna gewonnen, waarna het kampioenschap Admiraal nauwelijks meer kan ontgaan. H. Ebels leek een dodelijke konings- aanval te hebben, maar gaf B. Stolp tegenkansen, waarna het uiteindelijk Stolp was die met een stuk meer de winst in handen had. In tijdnood over zag Stolp een beslissende torenwinst en wist Ebels zodanige dreigingen te behouden dat er verrassend tot remise werd besloten. G. Hafkamp vertoonde na lange tijd weer zijn oude vorm tegen R. v.d. Storm. Ondanks taai verdedigen van deze laatste maakte Hafkamp met scherpe precisie de partij uit. R. Rommel verzuimde in een oogstre lende koningsaanval de beslissende torenzet tegen E. Stolp, die vervolgens zijn verdediging kon mobiliseren en de partij remise kon houden. H. Levering profiteerde van de onregelmatige ope ning van B. Kerkhof en won een stuk en niet lang daarna de partij. Uitslagen: Groep A: K. Kramer - J. Admiraal 0-1, H. Ebels - B. Stolp remi se, G. Hafkamp - R. v.d. Storm 1-0, E. Stolp - R. Rommel remise, P. v.d. Heijdt - D. Schut 0-1D. Aafjes - R. Termes 0- 1, H. Levering - B. Kerkhof 1-0, J. Levering - P. Zwart remise, K. Keijzer - T. Al 0-1G. Pouw - J. Tebbens 0-1J. de Graaf - M. Wester 1 -0, E. van Duin - C. Pepping 1-0, H. de Hoog - N. Pepping 1-0. Groep B: S. Sofan - D. Keijzer 0-1, N. van Leen - J. Duin 0-1T. Witkamp - B. Schijf 0-1,1. Mooij - B. Blekemolen 0-1, M.Tijm - M. van Rees 0-1W. van Leen - T. Castelein 1-0, V. Kaandorp - J. Valkering 0-1M. Koot - J. Levering 0-1 Een roeiwedstrijd door het Noordhollands kanaal. AKERSLOOT - Zondag 29 april wordt de laatste Rabopoldertrimloop gelopen van dit seizoen. Deze serie van trimlo- 'pcn trok ook dit seizoen weer vele deelnemers. Het parcours loopt als van ouds door en langs het dorp Akersloot. De afstanden zijn 4 km (speciaal voor de jeugdigen) en 8 en 14 km voor vol wassenen en veteranen. Inschrijven kan vanaf 9.00 uur in de kantine van de handbalvereniging aan de Boschweg, waar om 10.30 uur de start is. Kleed- en douchegelegenheid is aanwezig. Deze lopen gelden voor het trimloop- boekje van de KNAU. De eerste drie, de eerste dame, de eerste veteraan en de eerste jeugdige beneden de 15 jaar worden beloond met eremetaal. Hel inschrijfgeld tot 15 jaar is f 2,50, vanaf 15 jaar f 3,50. Met aandenken betaalt u f 1,- extra. AKERSLOOT - De dames senioren 1 van Dimtronic Meervogels speelden uit tegen Tornado 2. Doordat het doel (dat door enige vandalen was vernield) eerst moest worden gerepareerd, was er sprake van een rommelige start. Pas in de vijfde minuut opende Tornado de score. Het antwoord kwam van Moni que Kerssens en Annelies van der Eng, die door strafworpen en schoten vanuit de tweedelijn zorgden dat de dames met een 3-7 voorsprong gingen rusten. Meervogels slaagde er niet in de voor sprong uit te breiden en na een gemiste strafworp kwam Tornado even terug, 6- 9. In de slotminuten scoorden Wendy Krom en Carola Kaandorp en eindigde deze sportieve wedstrijd in een over winning voor Meervogels, eindstand 18-12. De heren senioren 1 speelden uit tegen AHC 90. In de beginfase was Meer vogels niet overtuigend wat het benut ten van kansen betrof. Pas in de zesde minuut had William Kerssens succes en scoorde enige malen uit de hoek. Was er aanvallend fraai handbal te zien, ver dedigend waren de mannen van Meer vogels voor de rust zeer zwak. Dankzij hattricks van Jacco en William Kerssens werd de stand van 6-6 halverwege de eerste helft omgebogen in een 9-12 ruststand. Na rust begon AHC met meer fysieke kracht in de aanval. Ook verbaal tegen de arbiters waren ze duidelijk aanwe zig, zodat veel tijdstraffen werden gege ven. De Alkmaarse formatie slaagde er niet in op voorsprong te komen. Na de twintigste minuut was Meervogels het betere team en met nog vijf minuten te spelen was er een gat van vijf doelpun ten, 19-24. Meervogels won deze span nende wedstrijd met 21-24 en behoudt vier punten voorsprong op de nummer twee. En met nog vier wedstrijden te gaan is dit een gunstig vooruitzicht. Zondag is de derby tegen Volendam 1. ALKMAAR - De werkgroep Rook vrije Ontspanning van het Nederlands Astma Fonds, afdeling Noord-Ken-ne- merland, organiseert een rookvrije (bus)dagtocht voor mensen met lucht wegaandoeningen, hun partners, bege leiders of familieleden. Op dinsdag 8 mei om 8.30 uur vertrekt de bus vanaf het station Alkmaar-Noord naar het Friese Koudum. Na een uitgebreide lunch wordt de reis vervolgd naar Hindeloopen voor een bezoek aan het Schaats- en Schilder kunst Museum. De dag wordt afgeslo ten met een drankje. Rond 18.00 uur bent u weer terug in Alkmaar. Voor informatie en aanmeldingen kunt u bellen naar I. Camoenié, tel. 072- 5714227 of P. Droomer, tel. 072- 5054251. ALKMAAR - Tot eind september exposeert Gonny van Dongen een aan tal van haar bloemenaquarellen op afdeling COM 4/217 van het Medisch Centrum Alkmaar, Wilhelminalaan 12 te Alkmaar. Kleurige bloemen als stil leven geschilderd, maar ook een enkele bloem sterk vergroot, sieren tot na de zomer de wanden van deze afdeling. De expositie is te zien tijdens de be zoektijden van 16.00 tot 20.00 uur. CASTRICUM - Tot en met 31 mei is in bezoekerscentrum de Hoep, Johannis- weg 2 te Castricum, de schelpenexposi tie 'Een wondere wereld van schelpen' te zien. De expositie is samengesteld door Jans en Piet van Pel. De expositie is aangekleed met strandvondsten vanaf het Castricumse strand, beschikbaar gesteld door strandvonder Thijs Bak ker. Gedurende de expositie worden twee lezingen en een schelpenspreek uur onder leiding van Piet van Pel georganiseerd. van Pel is een schelpendeskundige en verzamelaar. Samen met zijn vrouw heeft hij na ruim veertig jaar verzame len een collectie van ongeveer 6500 soorten schelpen opgebouwd. Van Pel verricht veel werk ten behoeve van de schelpencollectie van het Zoölogisch Museum van de Universiteit van Am sterdam. De expositie bestaat uit een kleine vijfhonderd soorten schelpen. Niet alleen de schelpen van de Ne derlandse stranden zijn te zien, maar ook schelpen uit de diepere Noordzee, de Atlantische Oceaan en uit de we reldzeeën, veelal tropische wateren. Tijdens de expositie is een Doopvont schelp te zien. Kinderen kunnen als zij er in passen in de schelp gaan zitten. Van Pel heeft voor deze expositie een informatieboekje geschreven. Op vrijdag 18 mei om 20.00 uur en op zaterdag 19 mei om 11.00 uur verzorgt Van Pel in de filmzaal van de Hoep een dialezing over de schelpen. Aan de lezing van 19 mei kan een lunch, ver zorgt door restaurant Johanna's Hof, gekoppeld worden. Op zaterdag 19 mei om 13.30 uur kunt u met uw eigen schelpen naar de Hoep komen om meer informatie over de door u gevon den schelpen te krijgen. De kosten voor de lezingen bedragen f 12,50, de lunch en de lezing kosten f27,50 en het infor matieboekje is voor f 3,- verkrijgbaar. Aanmelden en informatie 0900- 7966288 (22ct/m), of bij de balie van de Hoep, geopend van dinsdag tot en met zondag van 10.00 tot 17.00 uur. CASTRICUM - Bezoekerscentrum de Hoep in Castricum houdt op 2 en 6 mei excursies onder leiding van de bos wachter. Op 2 mei om 14.00 uur is er een fietstocht door het infiltratiegebied Castricum met uitleg over de waterwin ning. Op 6 mei om 10.00 uur is er een wandeling naar het natuurbouwproject de Wei van Brasser. De boswachter geeft uitleg over dit natuurbouwpro ject. De excursies starten bij de Hoep en duren ongeveer 1,5 uur. De kosten voor kinderen van 6 tot 12 jaar zijn f2,- en voor personen vanaf 12 jaar f 3,50. Deelnemers dienen in het bezit te zijn van een geldig toegangsbewijs voor het Noordhollands Duinreservaat. Aan melden kan tot een dag voor de excur sie aan de balie van de Hoep of via 0900-7966288 (22ct/m). De Hoep is open van dinsdag tot en met zondag van 10.00 tot 17.00 uur. Koninginnedag gesloten. LIMMEN - Bridgeclub Limmen heeft op 18 april als volgt gespeeld: A-lijn: 1. Valkering - Witting 58,04, 2. Korff - Straathof 54,46, 3. Landstra - Tuinstra 53,13. B-lijn: 1. Glorie - v.Toornburg 60.71.2. v. Bellen - v. BergenHenegouw 61.07.3. Alderlieste - de Groot 58,57. C- lijn: 1. Fam. Nierop - Groot 57,50, 2. Fam. v.d. Wulp 57,50, 3. Noordenbos - v.Straaten 55,71. D-lijn: 1. de Nijs - te Buck 61,79, 2. Liefting - Blommert 59,64,3. Dingerdis - Kruyswijk 57,86. E- lijn: 1. Fam. Duykersloot 61,16, 2. Groenhof - Mooij 60,71, 3. Fam. Maas 58,04.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2001 | | pagina 11