Geen Koninginnedag zonder vrijmarkt Altijd blije gezichtjes op mini-kermis m I m 072 5331895 PRIMAUCHT LIMMEN krant «si Taxatie nodig? ROEKMAN ra BORDEN NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN l.v.m. Koninginnedag GEZOCHT! A P E L L A Uw huis verkopen? www.heiloo-online.nl (072)5351000 25 APRIL 2001 J (U nJU j Drukkerij uitkijkpost bv 66e JAARGANG NO. 17 de kopij en advertenties voor de Uitkijkpost a.u.b. inleveren voor vrijdag a.s. 15.00 uur. Drukkerij Uitkijkpost is 30 april GESLOTEN Mini-playbackshow in Oranjebal-tent Tweedehands boekenmarkt 'Een Hart voor Polen' zoekt nog twee gastgezinnen BEZORGER Sursum Corda voor een wijk in Heiloo, 1x per week. Voor info: 072 - 533 01 75 Visverbod door mkz Activiteiten Tendenz Gemeente alert op mkz Gevonden voorwerpen Thea Beekman signeert in 't Loo Bij inlevering van deze Uitkijkpostbon krijgt u Tel. 072-515 08 88 www.halmakelaardij.nl ...thuis in Heiloo. Contactavond Kleurenpracht Keuze uit duizenden lampen Zeer veel kleinmeubelen - spiegels Exclusieve verkoop alle topmerken Speciaal ingericht voor ondernemers Parkeren voor de deur SCH0NG SCHILDERWERKEN B.V. 06-53576089/072-5338472 C. HACHMANG Redactieacquisitie en administratie: De Hoefsmid 5 -1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 e mail redactie: redactie@uitkijkpost.nl Openingstijden kantoor: maandag t/m vrijdag: 8.00-17.30 uur Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 0226 331020 (Nieuw nummer Rodi verspreiding bv) ;X; ;X X De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 16.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Redactionele kopij en advertentie-opgave moeten uiterlijk maandag om 15.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 87 cent (excl.BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden n~ aanzienlijk lagere mm-prijzen. verzorgt tevens al uw drukwerk; van briefpapier tot full-color brochures. Vraag offerte! HEILOO - Zondag krijgt in Ypestein het kleine talent de kans om te schitte ren in een mini-playbackshow. De talentenjacht wordt gehouden in de tent waar een dag later het Oranjebal zal losbarsten. In deze omgeving is alle ruimte aanwezig om de Anouks en Borsato's van de toekomst boven zich zelf uit te laten stijgen. De editie van vorig jaar was een groot succes met originele, maar ook heel knappe acts. Solo-optredens, duo's, dance-acts en complete popgroepen zorgden voor een gevarieerd en flit send programma. Op dit moment is er nog plaats voor enkele deelnemers. Wie mee wil doen, kan contact opne men met Mieke de Vries, tel. 072- 5338509 of ga gewoon kijken op zondag 29 april om 15.30 uur in de tent in Ypestein. HEILOO - Op zaterdag 28 april van 10.00 tot 13.00 uur wordt in het Trefpunt weer een tweede hands boekenmarkt gehouden. De op brengst is zoals altijd bestemd voor de door de Stichting Ouderenwerk geor ganiseerde sociaal-culturele activitei ten en goede doelen. Als u nog boeken en platen over heeft, dan heeft de stich ting daar dus een goede bestemming voor. Wanneer u belt met tel. 072- 5331297 dan worden de boeken bij u opgehaald. U mag de spullen natuurlijk ook zelf even langsbrengen. HEILOO - Op 8 juli worden 22 Poolse kinderen van 9 tot 11 jaar in Heiloo verwacht. Alhoewel de aanmeldingen van gastouders redelijk verlopen zijn, kan de Stichting Een Hart voor Polen toch nog niet alle kinderen geplaatst krijgen. Daarom doet deze stichting een laatste oproep aan de bewoners van Heiloo en omgeving om zich te melden als gastouder. Kinderen van Heiloos zusterstad Swie- tochlowice uit arme en soms probleem gezinnen worden door de Stichting Een Hart voor Polen uitgenodigd voor een gezonde, ontspannen en leerzame va kantie. Het is de bedoeling van de stich ting dat deze kinderen voor 2,5 week bij gemotiveerde gastouders even bij komen, gezonde lucht inademen en lichamelijke en geestelijke weerstand opbouwen. De stichting verzorgt verschillende activiteiten, te beginnen met vijf Poolse lessen, waarvan de eerste op 7 mei begint. Tijdens het verblijf van de kin deren worden verder samen met de gastouders allerlei speelse activiteiten georganiseerd, waaronder een sport- en speldag, een strandwandeling en een verwendag met poppenkast. Na al die activiteiten wordt als laatste een af scheidsfeest gehouden, waarna de kin deren donderdag 26 juli weer bijge tankt terugkeren naar Swietochlowice. Om het taalprobleem voor zowel de gastouders als voor de kinderen niet te groot te maken, worden per gastgezin twee kinderen geplaatst. Gastouders, jong of oud, die deze kinderen een warm hart toedragen, kunnen zich opgeven bij T. van Langen, secretaris, tel. 072-5157889 of J. Rood, voorzitter, tel. 072-5335297. Een van de hoogtepunten van Koninginnedag: de versierde fiets-optocht in Plan Oost. (Archieffoto) van ma. t/m do. 8.00 - 17.30 uur. HEILOO - Het afgelopen weekeinde leek het er al een beetje op. Opeens brak de zon door, konden ramen en deuren eens opengezet worden en mochten de wintertruien in de kast blij ven liggen. En nu maar bidden dat dit fraaie voorjaarsweer aanhoudt tot ko mende maandag, wanneer we allemaal weer naar buiten gaan om Koninginne dag te vieren... Wie Koninginnedag zegt, zegt vrij markt. De meest fervente vrijmarkt- gangers trekken deze dag doorgaans naar Amsterdam, maar wie van klein schaligheid houdt kan in Heiloo ook heel erg goed terecht. Want daar begint om 9.00 uur de gezellige en inmiddels vermaarde kindervrijmarkt op het grote plein bij winkelcentrum 't Loo. Kinderen tot en met 12 jaar kunnen daar vanaf 8.00 uur terecht om hun spulletjes uit te stallen, muziek te gaan maken of zelfgemaakte etenswaren aan HEILOO - De minikermis die afgelo pen week bij winkelcentrum 't Loo stond heeft voor veel vreugde bij de kinderen gezorgd. De draaimolen maakte overuren, maar ook van de brandweerspuit, suikerspin en oliebol- lenkraam werd dankbaar gebruik ge maakt. In samenwerking met diverse ondernemers van 't Loo waren twee duizend vrijkaartjes uitgedeeld. Eige naar van de kermis is de familie Braak. Wat drijft hen om met een kermis rond te trekken? „Mijn opa is met de kermis begonnen, heeft deze overgedragen aan mijn vader Cock (75) en uiteindelijk ben ik er zelf ook in gerold," laat Klaas Braak (41) uit Egmond aan den Hoef weten. „Mijn vader is eigenaar van de suiker- spinwagen, zelf beheer ik de zweefmo len, de draaimolen en de brandweer spuit." Inmiddels staan vader en zoon Braak al een aantal jaar met hun ker mis in Heiloo. Doorgaans staan de twee vanaf Pasen enkele dagen met hun ker mis bij 't Loo (tijdens de drukke koop zondag), maar omdat deze dit jaar niet werd gehouden werd besloten om de mini-kermis een week te verschuiven. Doordat het zonnetje verscholen gaat achter een dik wolkendek, zijn er don derdagmiddag wat minder klanten dan verwacht. „Dat is altijd zo," weet Braak „wanneer het mooi weer is dan zijn de mensen een stuk vrolijker en kan er veel meer. Doordat de onder nemers van 't Loo al zoveel kaartjes hebben opgekocht om uit te delen, ben ik echter verzekerd van een bepaald inkomen. Deze kaartjes worden, weer of geen weer, zeker opgemaakt!" Volgens de kermisbeheerder zijn de kinderen van nu nog steeds tevreden met een ritje in de draaimolen, al merkt hij wel op dat kinderen sneller toe zijn aan spectaculaire en snellere attracties: „Tot een jaar of tien is de draaimolen nog leuk, daarna eigenlijk niet meer." Nostalgie in de draaimolen Hoelang de kermis al in de familie is durft Braak junior niet met zekerheid te zeggen, maar het moet toch al gauw 'een jaar of 85' zijn. „Jammer dat mijn vader niet aanwezig is, hij is wat meer nostalgisch aangelegd en onthoudt zul ke jaartallen beter dan ik." Overigens is de huidige draaimolen van het begin af aan in handen van de familie Braak geweest. Het mooie aan de molen is dat deze zowel als zweef- en als draaimolen gebruikt kan worden. „Veel mensen weten helemaal niet dat dit kan, maar we bouwen in bepaalde plaatsen dè molen op als zweefmolen en in andere plaatsen worden de paarden en auto's er in geplaatst. Vorige week bijvoor beeld stonden we nog in Egmond aan Zee en daar is het apparaat als zweef molen gebruikt." Omdat het onderhoud aan de appara tuur behoorlijk prijzig is, doet de fami lie Braak veel zelf. Zo heeft de eigenaar van de draaimolen zelf de onderbouw en de binnenkant van de molen ge maakt. „Je moet wel allround zijn in dit beroep, denk maar aan schilderen, las sen en onderhoud plegen. Dat kost bakken met geld. Alleen de dingen die ik echt niet zelf kan zal ik uitbesteden." Om de vraag of hij soms ook eigenhan dig de paarden en auto's die in de molen staan heeft gemaakt moet hij hartelijk lachen: „Welnee zeg, die spul len worden in België gemaakt en geïm porteerd. Het onderhoud doe ik wel zelf, zo spuit ik bijvoorbeeld een nieuw verfje op de auto's wanneer de lak eraf gaat." Het leuke aan het rondreizen met dc kermis vindt Braak de contacten die je legt in elke plaats. „Ik heb overal ken nissen voor een week, de mensen zijn vaak blij met mijn komst, want er staat immers een verzetje voor de deur. Kermis betekent toch altijd nog feest in het dorp." de man te brengen. Commerciële acti viteiten zijn hier niet welkom. Har monievereniging Caecilia zorgt deze ochtend voor gezellige muziek in de muziektent. De vrijmarkt duurt tot 12.00 uur. In de speeltuin Heiloo telt nog een vrijmarkt, namelijk die in Boekenstein en Baetenburg. Daar is een gezellig programma samen gesteld voor kinderen tot 12 jaar, bij mooi weer in de speeltuin van Boeken stein, bij slecht weer gaat het helaas niet door. Om 9.30 uur kunnen de kin deren met de fanfare meelopen door Boekenstein en Baetenburg, om 10.00 uur beginnnen de spelletjes. Na 11.00 uur is er een vrijmarkt voor de kinde ren op het fietspad tussen de wijken. En daar blijft het niet bij, want om 19.00 uur heeft de oranjecommissie nog een voetbalwedstrijd tussen de wijken op het programma staan, voor kinderen tussen 9 en 12 jaar. Deze wordt ge speeld in de Zuiderneg. Versierde fietsoptocht Ook Plan Oost staat op de Koningin nedag-kaart. Om 12.30 uur start de ver sierde fiets-, step- of skelteroptocht bij wijkgebouw het Oosthonk aan de Oostkanter. De Fanfare- en Showband Heiloo zorgt voor muzikale begelei ding tijdens de rondgang door de wijk. Na afloop krijgen de kids een vaantje ter herinnering. Daarna, om 13.30 uur, beginnen de kinderspelen bij het Oosthonk. Pret- kaarten hiervoor zijn ter plekke te koop. Ook zijn er een springkussen en een schminkhoek en er worden ballon nen opgelaten. Hapjes en drankjes zijn verkrijgbaar in het smulhonk, waar ook een ijskar staat. Muziek uit de vijftiger en zestiger jaren wordt deze middag gespeeld door het Inter Ned Kwartet onder leiding van Jaap de Haas. Ook in Ypestein zijn er 's middags allerlei leuke spelletjes voor de jeugd. Bij mooi weer worden ze gehouden voor wijkgebouw De Ypsalon aan De Hucht, bij slecht weer wordt er uitge weken naar de Oranjebal-tent. Inschrij ven kan van 12.00 tot 14.00 uur, de spel letjes duren tot 15.00 uur. Alleen kinde ren die lid zijn van de wijkvereniging kunnen meedoen, tegen betaling van een knaak. Wie meer wil weten kan bel len met Joke Beers, 072-5337818 of Ivonne Kroon, 072-5332670. Oranjebal Wie niet van voetballen houdt kan 's avonds ook 'afreizen' naar Ypestein, waar traditiegetrouw het Oranjebal plaatsvindt. 'Voor Heilooërs, door Hei looërs' is dit jaar het motto. Een en ander gaat om 16.30 uur van start met kinderkoor de Ypetypes, met de trots van de eigen cd nog in de stem en de steun van een eigen begeleidingsband in de rug. Ruggengraat van het Oran jebal is natuurlijk de Heilooër formatie The Change. Met hun eigen, pakkende sound weten zij hoogstwaarschijnlijk weer de juiste sfeer in de tent te bren gen. Nieuw van de partij is The Golden Mo ment Extra Special, een negenmans formatie inclusief een aantal blazers en bomvol Heilooërs. En nog is de Oranje- koek niet op, want tevens is er deze avond het debuut van CCRevival. Met Frank Niemans (Between) heeft deze band de stem in huis om de Creedence Clearwater Revival Band te laten her leven. Rond de klok van 22.00 uur sluit The Change het bal voor dit jaar af. HEILOO - Voorzitter P. Scholten van visvereniging De Vroegte Wint laat de jeugdleden weten dat er momenteel niet gevist mag worden vanwege de ziekte mond- en klauwzeer. Het is daar om verboden om het land in te gaan. Wie dit wel doet riskeert een bekeuring van f500,- en alle visspullen worden ter plekke in beslag genomen door de poli tie. Ook DVW krijgt hier problemen mee en dat wil de vereniging niet op haar geweten hebben. HEILOO - Op woensdag 25 april is er in Tendenz film op groot scherm. Het begint om 15.00 uur en de entree is f 1,50. Vrijdagavond 27 april is er weer een super special dance. Tendenz zal wor den omgetoverd in een waar tropisch paradijs. Ook worden er heerlijke (al coholvrije) cocktailtjes bereid. De me dewerkers komen deze avond tropisch gekleed en het is leuk als de bezoekers dit ook doen. Dus haal je minirok, korte broek, hemdje, slippers en zonne bril maar uit de kast en bezoek Tendenz voor een swingend, zwoel, tropisch avontuur. Van 20.00 tot 23.00 uur staan de deuren open. De entree is f 1,50 en met pas f 1,-. Zaterdagavond 28 april is er voor de groepen 8 uit Heiloo base dance, in dezelfde tropische stijl als op de vrij dagavond. De entree is gratis en het duurt van 19.30 tot 22.00 uur. In de mei vakantie organiseert Tendenz op woensdagmiddag 2 mei een playsta- tioncompetitie, van 14.00 tot 17.00 uur. De entree is gratis. Op donderdagmid dag 3 mei gaat Tendenz naar buiten voor een partijtje voetbal. Tussen 14.00 en 14.15 uur is het vertrek vanaf Tendenz. Er wordt gevoetbald tot 17.00 uur. HEILOO - De gemeente Heiloo heeft onlangs alle agrarische bedrijven in Heiloo een brief gestuurd naar aanlei ding van de mond- en klauwzeeruit- braak. In deze brief schrijft de gemeen te dat zij zich kan voorstellen dat de agrariërs zich ernstig zorgen maken over datgene wat er elders in het land gebeurt en de zorg en druk die daar door dagelijks voelbaar is, door de on zekerheid of ook het eigen bedrijf door de verspreiding van het virus wordt ge troffen. De gemeente laat weten zeer mee te le ven met de agrariërs en treft daarnaast maatregelen door het maken van nood scenario's die in het geval dat in of in de nabijheid van de gemeente Heiloo mkz wordt geconstateerd in werking zullen treden. Deze draaiboeken worden op gesteld in nauw overleg met het minis terie van Landbouw, de commissaris van de koningin in deze provincie en de politie van de regio Noord-Holland Noord. Om de communicatie tussen de ge meente en de agrariërs zo soepel moge lijk te laten verlopen probeert de ge meente het faxnummer of e-mailadres van deze bedrijven te achterhalen. Contactpersoon binnen de gemeente lijke organisatie is H. Overdevest, die tijdens kantooruren bereikbaar is onder tel. 072-5356735. Wanneer u vra gen of opmerkingen hebt waarbij u een mogelijke actie van de gemeente op prijs stelt dan kunt u eveneens faxen naar 072-5356788 of mailen met hei- loo@multiweb.nl. HEILOO - De volgende voorwerpen zijn bij het politiebureau in Heiloo als gevonden opgegeven: diverse sleutels, gouden hangertje, bril met zwart mon tuur en ovalen glazen, paar leren dameshandschoenen, zwarte stoffen portemonnee met inhoud, kinderfiet stasje rood-zwart met clown, blauwe regenponcho, zilverkleurige step, kin derboekjes en kinderschort nog in ver pakking. HEILOO - Zaterdag 28 april komt kin derboekenschrijfster Thea Beekman signeren in winkelhof 't Loo van 14.00 tot 16.00 uur. Thea Beekman heeft een zeer omvangrijk oeuvre op haar naam waarbij de boeken 'Kruistocht in spij kerbroek', 'Zwerftocht met Korilu' en de trilogie over de honderdjarige oor log onuitwisbare indrukken hebben achtergelaten bij duizenden Neder landse kinderen. Thea Beekman is een heel groot vertel talent en ondanks haar leeftijd van 77 jaar weet zij de huidige problematiek van de jeugd goed te treffen. Veel jonge lezers herkennen zich in haar persona ges en dat de boeken met heel veel ple zier worden gelezen blijkt wel uit de talrijke herdrukken en het verschijnen van haar boeken in een twaalftal vert alingen. Thea Beekman neemt plaats op het middenplein voor 't Loo en ie dereen kan zijn boeken gaan laten sig neren. Uitvaartverzorging Heiloo e.o. Henny Stoop Tel: 072 - 532 03 45 Geopend van 10.00-17.00 uur 's zondags van 12.00-17.00 uur t/m zondag 1 3 mei 2001 NVM RSGROEP Kennemerstraatweg 129 te Heiloo tel.: 072 5335330 'Met 4 kantoren actief in de regio! (Alkmaar (2), Heiloo en Heerhugowaard). Zeeweg 20,1852 CR Heiloo info@vosmakelaardij.nl www.vosrnakelaardtj.nl HEILOO - Vogelvereniging Kleuren pracht houdt dinsdag 8 mei om ,20.00 uur haar maandelijkse contactavond in het verenigingsgebouw aan het Zeven huizen 50 te Heiloo, achter sporthal Het Vennewater. Voor deze contact avond is uitgenodigd de heer Bruining uit Leek (Groningen), die een dialezing zal verzorgen over de kleur- en pos tuurkanaries en hun bastaarden. De entree is gratis, ook niet-leden zijn wel kom. ALKMAAR boven TOYS 'RUS Noorder Arcade Koopavond donderdag LIMMEN t.o Ten Dam Parket Rijksweg 43 Koopavond vrijdag Erkend schilder- wandafwerkingsbedrijf. Bel voor vrijblijvend offerte De mini-kermis van Klaas Braak trok vele kinderen. (Fotostudio Starfield) VAN DER Makelaar sinds 1933 www.vanderborden.nl Regio Noord- Kermemertand Als bijlage in dit Nieuwsblad de Woningkrant Regio Noord-Kennemerland. Deze Woningkrant komt twee keer per maand uit en wordt huis-aan-huis verspreid met het Heerhugowaards Nieuwsblad, Alkmaars Nieuwsblad, De Uitkijkpost en Langedijker Nieuwsblad. In de Woningkrant publiceren de woningcorporaties de leeggekomen én de toegewezen huurwoningen in de hele regio Noord-Kennemerland. In deze krant is ook alles te lezen over de nieuwe aanpak van woningtoewijzing. INSTALLATIEBEDRIJF Badkamerinstallatie Droonecampstraat 13 Centrale verwarming 1851 TH Heiloo Dakbedekking Telefoon 072-533 50 85 Loodgieterswerk Werkplaats: Holleweg 19

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2001 | | pagina 1