I I Nieuwe voorrangsregel: rechts gaat voor o Geef het door, rechts gaat voor HEILOO Verleende toestemming voor plaatsen van een feesttent Let op! Looplein in Heiloo blijft open voor verkeer Koninginnedag: Vrijmarkt 2001 op Winkelhof 't Loo plein UITKIJKPOST - 25 APRIL 2001 G> HEILOO Vanaf 1 mei 2001 moeten bestuurders op gelijkwaardige kruisingen voorrang verlenen aan alle bestuurders die van rechts komen. Op kruisingen waar de voorrang is geregeld door verkeerslichten, voorrangsborden, haai- entanden of een inrit-luitritconstructie veran dert de voorrangssituatie niet. Verder blijven bestuurders op onverharde wegen verplicht voorrang geven aan bestuurders op verharde wegen. Vanaf 1 mei gaan alle bestuurders die van rechts komen, op gelijkwaardige kruisingen, altijd voor. Automobilisten moeten vanaf die datum dus ook stoppen voor fietsers, bromfiet sers en bestuurders van invalidenvoertuigen die van rechts komen. En hoewel het minder vaak voorkomt, krijgen ook paard en wagen, ruiters en mensen die paarden of vee begelei den en op een gelijkwaardige kruising van rechts komen, voorrang. Voetgangers, skaters, skeelers en steppers zijn geen bestuurders en krijgen dus geen voorrang. Mensen in een rol stoel, elektronisch of handmatig voortbewo gen, die op het voetpad rijden, worden beschouwd als voetgangers. Rijden zij echter op de rijbaan, dan zijn zij bestuurder. De nieuwe regel in de praktijk De nieuwe verkeersregel heeft als voordeel dat de (brom-)fietser voortaan als gelijkwaardi ge partij ten aanzien van autoverkeer wordt - beschouwd. Dit komt het comfort voor de fiet ser ten goede en past binnen het landelijk en gemeentelijk verkeersbeleid. Een nadeel van de regel kan zijn dat op onoverzichtelijke kruispunten en/of op plekken waar het auto verkeer relatief snel rijdt, de kans reëel is dat aan (brom-)fietsers van rechts geen voorrang wordt verleend. Dit kan ernstige ongevallen tot gevolg hebben. Om deze reden gaat Heiloo tien kruispunten in de gemeente aanpassen. Onoverzichtelijke kruispunten wil het college beter markeren en lof de snelheid van het autoverkeer verlagen. Aanpassingen kruispunten Heiioo In totaal worden in Heiloo 10 kruispunten aangepast: Spillaan/De Spanring/Op de Wieken, Van Vladerackenlaan/De Wildtlaan/Trompenburg, BayershoffweglRomplaan, Dokterslaan/Maas Geesteranusweg, Middelhof/De Laghe Weijdt, Pijlemeeth/De Hoghe Weijdt, Pijlemeeth/De Laghe Weijdt, Ringweg/Bayershoffweg, Ringweg/Van Vladerackenlaan/Spillaan, Ringweg/Laan van Muijs. Op sommige kruispunten worden zogenaam de punaisesaangebracht. Dat wil zeggen ronde drempels met als doel het kruispunt extra te benadrukken en snelheid af te rem men. Op andere kruispunten komt een verho ging in asfalt of klinkers. De gemeente ver wacht de meeste kruispunten voor 1 mei aan gepast te hebben. Meer informatie Voor meer informatie kunt u de website www.geefhetdoor.nl raadplegen of contact opnemen met de afdeling Bestuurszaken, mevrouw C. van Voorst, telefoonnummer (072 -) 535 66 40 of met de heer R. van der Meer van het Ingenieursbureau, telefoonnummer (072 -) 535 67 63. Ook kunt u folders over deze nieuwe voorrangsregel verkrijgen bij de bibliotheek en bij het Informatiecentrum in het gemeentehuis, openingstijden van maandag tot en met vrijdag van 08.00 tot 12.30 uur en iedere maandagavond van 18.00 tot 20.00 uur. De burgemeester van Heiloo heeft op grond van artikel 2.1.4.1. van de Algemene Plaatselijke Verordening 2000 toestemming verleend tot plaatsing van een feesttent in het wijkpark aan de Ypesteinerlaan vanaf zaterdag 28 april tot en met dinsdag 1 mei 2001. In de tent wordt op Koninginnedag 30 april 2001 van 17.00 tot 22.00 uur met levende muziek het traditionele Oranjebal gevierd. Op zondag 29 april wordt er van 16.00 tot 18.00 uur een miniplaybackshow gehouden. Ter ver hoging van de feestvreugde worden snacks, frisdranken en (uitsluitend op maandag 30 april tijdens het Oranjebal) licht alcoholische dranken verstrekt. Ook is ingestemd met het organiseren van tra ditionele Koninginnedagspelletjes op de schoolpleinen van De Meander en de Paulusschool en gedeeltelijk in de parkeervak ken voor wijkcentrum De Kring aan De Hucht 4 op maandag 30 april 2001 tussen 12.00 en 15.00 uur. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer G.J.N.A. Tervoort van de afdeling Bestuurszaken, telefoonnummer (072 -) 535 66 45. Verleende collectevergunning Door burgemeester en wethouders is aan de volgende instelling vergunning verleend voor het houden van een collecte in de volgende periode. - Nederlandse Hartstichting in de periode van 23 april tot en met 28 april 2001 De collectanten horen een legitimatiebewijs bij zich te hebben, waaruit blijkt dat zij bevoegd zijn te collecteren. Wijziging datum leging rolemmers Koninginnedag De groene rolemmers die normaliter op maandag 30 april 2001 zouden worden geleegd, worden nu op dinsdag 1 mei 2001 geleegd. Belangrijk U wordt verzocht uw rolemmer om 07.30 uur buiten te zetten en tot na 16.00 uur te laten staan. Het legen van de rolemmers kan op dinsdag 1 mei a.s. namelijk tot later dan 16.00 uur gebeuren. Bevrijdingsdag Op zaterdag 5 mei a.s. is de gemeentelij ke Afval breng plaats aan het Rosendaal gesloten. Meer informatie Voor meer informatie kunt u telefonisch contact opnemen met de afdeling Beheer Openbare Ruimte, tel. 072 - 535 68 68. Ingediende bouwaanvragen Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde bouwaanvragen zijn ingediend. In dit stadium is nog niet bekend of aan de verzoeken mee gewerkt kan worden. Eventuele bouwvergun ningen en voornemens om vrijstelling te verle nen, worden te zijner tijd gepubliceerd. Daarna bestaat de mogelijkheid de bouw plannen in te zien en eventuele bezwaren in te dienen. Kennemerstraatweg 179 - vergroten woning Nic. Beetsweg 35 - plaatsen garage/berging Zeeweg 37 - vergroten woning Heiloo trekt besluit tot afsluiting Looplein in Bezwaren (gedeeltelijk) gegrond verklaard De gemeente Heiloo trekt het eerder geno men besluit om het Looplein in Heiloo voor gemotoriseerd verkeer af te sluiten, in. Dit besluit vloeit voort uit het (gedeeltelijk) gegrond verklaren van de binnengekomen bezwaren van bewoners van onder andere de Kerkelaan, Holleweg en van ondernemers aan de Raadhuisweg en Van Aostastraat. In totaal waren 75 bezwaarschriften ingediend tegen het besluit dat het college in september had genomen om het plein af te sluiten. De com missie bezwaarschriften heeft het college na het horen van de bezwaren geadviseerd het eerder genomen besluit in te trekken. Volgens de commisie zijn er onvoldoende onderbouwde argumenten aangevoerd om het Looplein af te sluiten. Ook zouden moge lijke alternatieven, vastgelegd en onder bouwd, onderdeel hebben moeten uitmaken van de afweging om het Looplein af te sluiten. Het college besloot in september na een openbare voorbereidingsprocedure van het Verkeersplan in 1999, het Looplein af te slui ten voor gemotoriseerd verkeer. Hiertoe besloot het college omdat het, gezien de ster ke verblijfsfunctie van het plein, volgens het verkeersplan wenselijk is om deze weg voor gemotoriseerd verkeer af te sluiten. Het besluit van het college betrof overigens in eerste instantie een proefafsluiting voor een jaar. Meer informatie Voor vragen of meer informatie kunt u contact opnemen met het ingenieursbureau, dhr R. van der Meer telefoonnummer (072 -) 535 67 63 V M De Vrijmarkt van dit jaar wordt gehouden op maandag 30 april a.s. van 09.00 uur tot 12.00 uur op Winkelhof 't Loo plein. De organisatie van de Vrijmarkt is in handen van de Organisatiecomité Vrijmarkt R.K. Basisschool St. Radboud in samenwerking met de afdeling Welzijn van de gemeente Heiloo. De kinderen uit Heiloo tot en met 12 jaar kun nen vanaf 08.00 uur een mooi plaatsje uitzoe ken om hun spulletjes van zolder of uit hun kamer te stallen. Ze kunnen ook gewoon muziek komen maken of hun zelfgemaakte etenswaren verkopen en zo een leuk zakcent je voor de vakantie verdienen. Let op Er mogen géén commerciële activiteiten plaatsvinden! Tevens willen wij vragen om geen rommel achter te laten. Het afval graag zélf deponeren in aanwezige containers óf mee naar huis nemen! De organisatie zorgt voor koffie, thee en koe ken tegen een kleine bijdrage. De kinderen krijgen gratis limonade met een verrassing. Er is levende muziek van het Heilooër Harmonieorkest Caecilia, zij spelen van 09.30 uur tot 11.30 uur in de muziektent. Kortom, het belooft weer een gezellig feest te worden. Jong en odd zijn van harte welkom rondom Win kei hof 't Loo. Tot maandag 30 april 2001 van 09.00 uur tot 12.00 uur! Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met mevrouw A.A.M. Busso-Besseling van de afdeling Welzijn, telefoon (072 -) 535 66 82. DODENHERDENKING IN HEILOO Op vrijdag 4 mei 2001 wordt ook in Heiloo de jaarlijkse Dodenherdenking gehouden. U kunt meelopen met de Stille Tocht vanaf de hoek Bergeonstraat/Holleweg naar het monu ment De Man van Vught', waar twee minuten stilte in acht wordt genomen. Voorafgaand aan de Stille Tocht is er een oecumenische viering in de Moeder Gods Kerk aan de Holleweg, aanvang 19.00 uur. Deze viering gaat uit van alle kerken van Heiloo. De dodenherdenking wordt afgesloten met een muzikale afsluiting in de Witte Kerk. Programma van de dodenherdenking 18.00 uur: vlaggen half stok Vanaf dit tijdstip hangen de vlaggen van alle openbare gebouwen half stok. Ook particulie ren worden verzocht deze gedragslijn te vol gen. 19.40 uur: start van de Stille Tocht Op dit tijdstip vertrekt de Stille Tocht vanaf de Bergeonstraat/hoek Holleweg naar het monu ment De Man van Vught'. ledereen kan aan deze Stille Tocht deelnemen. 19.50 uur: aankomst van de Stille Tocht bij het monument. Harmonie Caecilia zal toepasselijke muziek ten gehore brengen. Na het spelen van 'The last post' door een solist van Fanfare Showband Heiloo wordt om: 20.00 uur: twee minuten stilte in acht genomen Na de twee minuten stilte wordt door enkele gidsen en/of verkenners namens het college van burgemeester en wethouders een krans gelegd bij het monument. Daarna zijn particu lieren in de gelegenheid bloemen bij het monument neer te leggen. 20.10 uur: samenzang Na het leggen van de bloemen wordt de plechtigheid bij het monument afgesloten met het gezamenlijk zingen van twee coupletten van het Wilhelmus. 20.30 uur: aanvang herdenkingsconcert in de Witte Kerk De dodenherdenking wordt in de Witte Kerk afgesloten met een herdenkingsconcert. Het concert wordt dit jaar verzorgd door Marcelo Bussi - Fortepiano en Job ter Haar (cellist Concertgebouworkest) - cello. Het programma is samengesteld uit werken van Bach, Mozart, Boccherini, Van Beethoven en Schubert. Het herdenkingsconcert duurt ongeveer 35 minuten. De toegang is gratis. Aanwezigen worden verzocht na afloop van het concert de kerk in stilte te verlaten (dus geen applaus). Meer informatie Als u nog vragen heeft dan kunt u contact opnemen met de heer J. Beelen van de afde ling Welzijn, telefoonnummer (072 -) 535 66 83. Burgerlijke stand gemeente Heiloo tot en met 18 april 2001 Geboorten Wouter N.F., z.v. F.J. Kaandorp en M.J.N. Kaan Celine H.M., d.v. J.C.J.M. Panis en S.M. Zoon Elders geboren Dinand A., z.v. W.A.J. van Eist en J.A.H. Slomp Yoran D., z.v. R.H. Jak en C.I.C. Klaase Denise M.D., d.v. R.C.J. Koppes en D.F.J. de Haas Meike, d.v. E. Koomen en C.C.A. Adrichem Joyce, d.v. D. Keppel en M.W.C. Adrichem Rijck C.W., z.v. J.A.E. van Aken en J.C. Duijn Ardian S., z.v. J.M. van Graafeiland en A. Gustiatiningsih Brechtje, d.v. J.W. van Haneghem en A.M.M. van der Steen Victor F.H., z.v. PT. Wories en E. Henderson Huwelijksaangiften/aangiften geregistreerde partnerschappen D.P McGarry en I.L.M. Buijs C.M. Roozen en E. Zwarts P.C. Kops en C.G.M. Baij M. Pastijn en E.T. de Pree Overleden J. Tebbenhoff M. Molenaar wv Ooijevaar W. van Dijk wv Hoogland C.J. Bulte H. Mirck Elders overleden A.J.M. Uijttewaal T.M.M. Burgmeijer Gewijzigde openingstijden gemeentehuis en gemeentelijke onderkomens In verband met Koninginnedag zijn het gemeentehuis en de gemeentelijke onderko mens aan het Rosendaal op maandag 30 april a.s. gesloten. Bevrijdingsdag De gemeentelijke Afvalbrengplaats aan het Rosendaal is op zaterdag 5 mei a.s. gesloten. Eerstvolgende avondopenstelling De eerstvolgende avondopenstelling van het gemeentehuis is op maandag 7 mei 2001 van" 18.00 tot 20.00 uur Verleende bouwvergunningen en geaccepteerde meldingen bouwvoornemen Door het college van burgemeester en wet houders zijn de hieronder vermelde bouwver gunningen verleend en meldingen positief bevonden. Belieslaan 28 - plaatsen berging Heerenweg 145 - vergroten woning Mariënstein 103 - vergroten woning De Hoghe Weijdt 32 - vergroten woning (dakopbouw) Rector Frederiklaan 9 - oprichten berging/garage Vennewatersweg 21hs. 13 - wijzigingen op eerder verleende vergunning De Hoefsmid 9 - veranderen bedrijfspand tot kinderdagverblijf Zevenhuizerlaan 65 - plaatsen berging met duiventil Ronde Laan 16 - plaatsen dakkapel (recht zijvlak) Ter inzage Deze bouwvergunningen/meldingen liggen na telefonische afspraak met de bijbehorende tekeningen en overige stukken ter inzage bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na afspraak, telefoon nummer (072 -) 535 67 37 of 535 67 38. Procedure Degene, die de bouwvergunning/melding bouwvoornemen heeft aangevraagd, krijgt bericht van de afdeling VROM wanneer de bouwvergunning gereed is en wat de kosten zijn. Pas nadat de bouwleges zijn betaald en de vergunning is ontvangen, mag met de bouw worden begonnen. Het begin van de bouwwerkzaamheden moet nog wel tevoren bij de afdeling VROM worden gemeld. Dit kan onder telefoonnummer (072 -) 535 67 37 of 535 67 38. Raadhuisplein I Pb. I I850 AA Tel. Afd. Voorlichting 5356641. Gemeentehuis is open van 8.00 tot 12.30 uur Maandagavond van 18.00 tot 20.00 uur, tel. 5356666. Informatierubriek

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2001 | | pagina 4