Lintjes voor Egmonders KOOK verkoop Kinderboekenschrijfster signeert werk Oud-papieracties in Heiloo Bevrijdingsdag RECTIFICATIE G ttN TB HEILOO wék In verband met Bevrijdingsdag is de gemeen telijke Afvalbrengplaats aan het Rosendaal op 5 mei a.s. gesloten. Verleende bouwvergunningen en geaccepteerde meldingen bouwvoornemen Door het college van burgemeester en wet houders zijn de hieronder vermelde bouwver gunningen verleend en meldingen positief bevonden. Pijlemeeth 2 - vergroten woning en plaatsen garage Nicolaas Beetsweg 35 - plaatsen garage/berging Het Zandstuk 136 - vergroten woning Ter inzage Deze bouwvergunningen/meldingen liggen na telefonische afspraak met de bijbehorende tekeningen en overige stukken ter inzage bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na afspraak, telefoon nummer (072 -) 535 67 37 of 535 67 38. Procedure Degene, die de bouwvergunning/melding bouwvoornemen heeft aangevraagd, krijgt bericht van de afdeling VROM wanneer de bouwvergunning gereed is en wat de kosten zijn. Pas nadat de bouwleges zijn betaald en de vergunning is ontvangen, mag met de bouw worden begonnen. Het begin van de bouwwerkzaamheden moet nog wel tevoren bij de afdeling VROM worden gemeld. Dit kan onder telefoonnummer (072 -) 535 67 37 of 535 67 38. Ingediende bouwaanvragen Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde bouwaanvragen zijn ingediend. In dit stadium is nog niet bekend of aan de verzoeken mee gewerkt kan worden. Eventuele bouwvergun ningen en voornemens om vrijstelling te verle nen, worden te zijner tijd gepubliceerd. Daarna bestaat de mogelijkheid de bouwplan nen in te zien en eventuele bezwaren in te dienen. Schuine Hondsbosschelaan 12-vergroten woning Commandeurslaan 11 - vergroten woning (entree) Het Zandstuk 48 - gewijzigd uitvoeren eerder verleende vergunning (vergroten woning) Baetenburg 95 - plaatsen berging Bayershoffweg 30 - vergroten dakkapel Vredenoord 13 - plaatsen dakkapel Vossenakkers 3 - vergroten woning (erker) De Ronge 60 - vergroten woning DODENHERDENKING IN HEILOO Op vrijdag 4 mei 2001 wordt ook in Heiloo de jaarlijkse Dodenherdenking gehouden. U kunt meelopen met de Stille Tocht vanaf de hoek Bergeonstraat/Holleweg naar het monument 'De Man van Vught', waar twee minuten stilte in acht wordt genomen. Voorafgaand aan de Stille Tocht is er een oecumenische viering, die dit jaar wordt gehouden in de Witte Kerk aan de Heerenweg, aanvang 19.00 uur. Deze vie ring gaat uit van alle kerken van Heiloo. De viering is afgelopen om 19.30 uur, zodat bezoekers die wensen deel te nemen aan de Stille Tocht de gelegenheid hebben, zich te begeven naar de hoek Bergeonstraat/Holleweg. De dodenherden king wordt afgesloten met een herden kingsconcert in de Witte Kerk. Programma van de dodenherdenking 18.00 uur: vlaggen half stok Vanaf dit tijdstip hangen de vlaggen van alle openbare gebouwen half stok. Ook particulieren worden verzocht deze gedragslijn te volgen. 19.40 uur: start van de Stille Tocht Op dit tijdstip vertrekt de Stille Tocht vanaf de Bergeonstraat/hoek Holleweg naar het monument 'De Man van Vught'. ledereen kan aan deze Stille Tocht deelnemen. 19.50 uur: aankomst van de Stille Tocht bij het monument. Harmonie Caecilia zal toepasselijke muziek ten gehore brengen. Na het spelen van 'The last post' door een solist van Fanfare Showband Heiloo wordt om: 20.00 uur: twee minuten stilte in acht genomen Na de twee minuten stilte wordt door enke le gidsen en/of verkenners namens het col lege van burgemeester en wethouders een krans gelegd bij het monument. Daarna zijn particulieren in de gelegenheid bloemen bij het monument neer te leggen. Er wordt vriendelijk verzocht de plastic verpakking van de bloemen te verwijderen, 20.10 uur: samenzang Na het leggen van de bloemen wordt de plechtigheid bij het monument afgesloten met het gezamenlijk zingen van twee cou pletten van. het Wilhelmus. 20.30 uur: aanvang herdenkingsconcert in de Witte Kerk De dodenherdenking wordt in de Witte Kerk afgesloten met een herdenkingscon cert. Het concert wordt dit jaar verzorgd door Marcelo Bussi (fortepiano) en Job ter Haar (cellist bij het concertgebouworkest). Het programma is samengesteld uit werken van Bach, Mozart, Boccherini, Van Beethoven en Schubert. Het herdenkingsconcert duurt ongeveer 35 minuten. De toegang is gratis. Aanwezigen worden verzocht na afloop van het concert de kerk in stilte te verlaten (dus geen applaus). Meer informatie Als u nog vragen heeft dan kunt u contact opnemen met de heer J. Beelen van de afdeling Welzijn, telefoonnummer (072 -) 535 66 83. Aanvraag monumentenvergunning Burgemeester en wethouders van Heiloo maken bekend, dat op grond van artikel 14 van de Heilooër Monumentenverordening 1994 op 5 april 2001 een aanvraag voor ver gunning is ingediend door M. Galavazi voor het wijzigen van het gemeentelijke monument Kennemerstraatweg 179. De aanvraag betreft het vergroten van een woonhuis aan de ach- terzijde. Ter inzage De vergunningaanvraag ligt met ingang van 3 mei gedurende 14 dagen ter inzage bij de publieksbalie Bouwen en Wonen in het gemeentehuis. Deze is geopend van maan dag tot en met vrijdag tussen 08.00 uur en 12.30 uur en elke maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na afspraak met mevrouw Van Breugel van de afdeling VROM, telefoonnummer (072 -) 535 67 55. Indienen van zienswijzen Gedurende de genoemde periode kunnen zienswijzen worden ingediend bij burgemees ter en wethouders. Deze bekendmaking is nog geen aankondiging van het insturen van de betreffende aanvraag als bouwaanvraag. Nieuw bouwplan (vrijstelling bestemmingsplanvoorschriften) Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voornemens zijn een bouwvergunning te verlenen voor het vergroten van de woning en het plaatsen van een dakkapel op het per ceel Arklaan 8. Ter inzage Het bouwplan en de daarbij behorende stuk ken liggen vanaf donderdag 3 mei 2001 gedurende twee weken voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de publieksba lie Bouwen en Wonen. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na afspraak, telefoonnummer (072 -) 535 67 47. Indienen van bedenkingen Gedurende de termijn dat de stukken ter inza ge liggen, kan een ieder tegen het voorne men om voor bovenvermeld bouwplan vrijstel ling te verlenen van de voorschriften van het ter plaatse geldende bestemmingsplan schrif telijk bedenkingen naar voren brengen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Verleende uitwegvergunning Het college van burgemeester en wethouders heeft de volgende uitwegvergunning verleend. - Het maken van een uitweg op de openbare weg op het perceel Westerweg 267 (tussen Pastorie en begraafplaats) te Heiloo ten behoeve van incidenteel gebruik. Ter inzage De uitwegvergunning ligt met de bijhorende stukken ter inzage in het gemeentehuis bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Procedure Degene, die de uitwegvergunning heeft aan gevraagd, krijgt bericht van de afdeling Beheer en Openbare Ruimte wanneer deze vergunning gereed is en wat de kosten zijn. Pas nadat de kosten zijn voldaan en de ver gunning is verstrekt, verzorgt deze afdeling het maken van de uitweg. Indienen van bezwaren Als u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van de bovengenoemde uitwegver gunning, dan kunt u hiertegen binnen zes weken na deze publicatie een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Wanneer u bezwaar maakt, dan kunt u ook om een voorlopige voorziening vragen bij de President van de Rechtbank in Alkmaar. Gemeenteraadsvergadering van 7 mei 2001 De gemeenteraad vergadert maandag 7 mei а.s. in de raadzaal van het gemeentehuis. De vergadering begint om 20.00 uur en is voor iedereen toegankelijk. U bent van harte welkom. Agenda 1a. Loting volgorde van stemmen over zaken b Inventarisatielijst en volgorde van sprekers over van een unaniem positief commissie advies voorziene akkoordstukken 2. Eventuele mondelinge mededelingen 3. Vaststelling notulen van raadsvergadering d.d. 9 april 2001 4. Ingekomen stukken Bespreekstuk 5. Beslissing op bezwaarschrift van ouders van leerlingen St. Radboudschool tegen raadsbesluit d.d. 8 januari 2001 tot beschikbaarstelling vergoeding voor uitbreiding schoolgebouw Akkoordstukken Beschikbaarstelling krediet ad 613.200,00 voor het verrichten van planmatig onderhoud aan gemeentelijke gebouwen 2001 7. Beschikbaarstelling krediet ad 325.000,00 voor uitvoering renovatie Brasemcroftlaan Raadhuisplein I Pb. I 1850 AA Tel. Afd. Voorlichting 5356641. Gemeentehuis is open van 8.00 tot12.30 uur Maandagavond van 18.00 tot 20.00 uur, tel. 5356666. Nederlands kampioenschap fietscrossen Sportcentrum voorlopig nog dicht Kofferbakmarkt Airspray bouwt aan de toekomst tiviteiten Heiloo Tennisclub Hogedij'k ■MMMM oi i r\ur\ruo i - c~ iv11i c.kj\j i Informatierubriek 1 1 HEILOO - Op zondag 6 mei wordt op de fietscrossbaan van FCC De Boscros- sers, gelegen aan het sportcomplex Het Vennewater te Heiloo, de tweede wed strijd voor het Nederlands kampioen schap verreden, aanvang 11.30 uur. In totaal zullen zo'n 425 deelnemers hun krachten meten en zoveel mogelijk punten bij elkaar fietsen. De Bos- crossers dingen met zo'n 25 rijders mee naar deze titel. De thuisbaan voor deze jongens en meisjes kan op deze dag in het voordeel zijn. Zaterdag 5 mei ko men de crossers uit het hele land trai nen, zodat ook zij goed voorbereid aan de start verschijnen. EGMOND - Het Sportcentrum aan de Watertorenweg in Egmond aan Zee blijft voorlopig nog dicht. De renovatie aan het zwembad gaat langer duren dan aanvankelijk voorzien was. De ver wachting is dat half juni het sportcen trum weer open gaat. HEILOO - Afgelopen zaterdag signeerde kinderboekenschrijfster Thea Beekman haar boeken in winkelhof 't Loo. De boeken van Beekman zijn nog altijd geliefd bij de kinderen en naar verluidt ook nog steeds bij hun ouders. Fotostudio Stcirfield) EGMOND - Burgemeester de Winter van de fusiegemeente Bergen heeft vorige week vrijdag in de Slotkapel in Egmond aan den Hoef weer een aantal koninklijke ondescheidingen uitge reikt. Onder de gedecoreerden bevond zich de uit Egmond aan den Hoef afkomstige M.H. Mors. Vanwege zijn langdurige vrijwillige inzet voor de Egmondse gemeenschap kreeg hij de onderscheiding Lid in de Orde van Oranje Nassau. Mors is in 1977 bij de voormalige gemeente Eg mond gaan werken in de algemene dienst en vervult momentcel tevens de functie van marktmeester en is paraat voor incidenten op het strand en voor de gladheidsbestrijding. Sinds 1959 is hij een zeer actief lid van voetvalver eniging Zeevogels. Daarnaast zet hij zich in voor de begraafplaats bij de Slotkapel. In de Egmonden is Mors een bekende, markante en zeer gewaardeerde per soonlijkheid. Er zijn weinig activiteiten waar hij niet beroepsmatig of vrijwillig bij betrokken is. Dit heeft hem de bij naam 'Burgemeester van Egmond aan de Hoef' opgeleverd. J.M. Imming uit Egmond aan den Hoef kreeg dezelfde onderscheiding. Hij startte zijn loopbaan als bulldozerma chinist en werd daarna voorman bij een bouwbedrijf. Na een ongeluk dat hem in 1985 overkwam was hij niet meer in staat tot betaald werk. Zijn lintje kreeg hij vanwege zijn langdurige inzet voor wielrenvereniging Alcmaria Victrix. Hij was jeugdleider en -trainer, beheer de het jeugdsecretariaat, onderhield de fietsen en leverde een groot aandeel aan de totstandkoming van de over kapping van de wielerbaan. Sinds 1987 nam hij samen met zijn vrouw een gedeelte van het kantinebeheer voor zijn rekening. Zijn werk voor de vereni ging beperkt zich momenteel tot het vervaardigen van reclameborden. De onderscheiding Lid in de Orde van Oranje Nassau ging afgelopen vrijdag ook naar P.A. Belleman uit Egmond aan den Hoef. Vrijwel haar hele leven is Belleman, die lange tijd gewerkt heeft bij de gelijknamige drukkerij, vrijwillig ster bij vele activiteiten op sociaal, maatschappelijk, cultureel en kerkelijk terrein. Zo maakte zij deel uit van het stich tingsbestuur Dorpshuis Hanswijk, organiseerde het Sint-Nicolaasfeest voor de jeugd van Egmond aan den Hoef, is bestuurslid van de rooms- katholieke parochie en actief lid van kerkkoor Soli Deo Gloria, het 4 mei comité Egmond en de oecumenische werkgroep De Egmonden en werkt als vrijwilliger voor de Wereldwinkel. De vierde, uit Egmond afkomstige gedecoreerde, was J. Knevel uit Egmond aan Zee. Sinds 1972 is Knevel werkzaam bij de Prins Hendrik Stichting als hoofd technische dienst en later tevens als waarnemend algemeen directeur. Daarnaast is hij conservator van het museum Prins Hendrik Stich ting, mede-oprichter van de Stichting Welzijn Ouderen en secretaris van de schaakvereniging. Tevens is hij actief bij de KNRM, sinds 1985 als secretaris en penningmeester en momenteel alleen nog als penningmeester. EGMOND - Op het terrein aan de Herenweg in Egmond aan den Hoef wordt op zondag 6 mei van 11.00 tot 16.00 uur een kofferbakmarkt gehou den. Deelnemers kunnen vanaf 9.00 uur hun spulletjes uitstallen. Voor bezoekers is de toegang gratis en er is tevens gratis parkeergelegenheid op het terrein. Verkopers kunnen hun spullen direct naast de auto uitstallen en hebben een ruime plek om te verko pen. Voor meer informatie kunt u bel len met tel. 06-55346385. ALKMAAR - Op zaterdag 5 mei houdt de Stichting KOOK weer haar maandelijkse verkoop. U kunt dan van 10.00 tot 14.00 uur in het pand aan het Victoriepark 2 in Alkmaar Voor weinig geld allerlei tweedehands huisraad en kleding kopen. De opbrengst wordt gebruikt om ontwikkelingsprojecten in de Derde Wereld te financieren. Over de maand maart bedroeg de opbrengst f 20.830,-. Heeft u nog bruikbare spullen, dan kunnen die worden afgeleverd bij de familie de Boer, Schuine Hondsbos schelaan 2, tel. 072-5330086. Indien u spullen wilt laten ophalen dan kunt u bellen met 072-5117891, op maandag en woensdag van 9.00 tot 15.00 uur en op de overige werkdagen van 15.30 tot 16.30 uur. Zaterdag 5 mei Paulusschool, papier gebundeld neer zetten bij het Brunogebouw tussen 9.00 en 11.00 uur. Tevens huis-aan-huisactie Past. van Muyenweg, Ewisweg, Het Zevenhuizen en de Westerweg. Dozen en bundels ge reed zetten op de rolemmerverzamel- plaatsen voor 9.00 uur. Elke zaterdag Gymnastiek- en Turnvereniging Hei loo, container op parkeerterrein achter de Moeder Godskerk tussen 10.00 en 12.30 uur. Dinsdag 8 mei Huis-aan-huisactie zwem- en poloclub De Spetters, tussen spoorlijn, Zeeweg, Past. van Muyenweg, Het Malevoort incl. Harrelaers en De Rietvink, De Omloop en Belieslaan. Dozen en bun dels gereed zetten op de rolemmerver- zamelplaatsen voor 19.00 uur. Maandag t/m zaterdag Stichting Ouderenwerk Heiloo, contai ner achter het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2, tussen 9.00 en 17.00 uur. Dagelijks Hockeyvereniging De Terriërs, kantine op sportpark Het Vennewater. Alle dagen tussen 17.00 en 21.30 uur, op woensdag van 13.30 tot 18.00 uur, in het weekend ook tussen 10.00 en 17.00 uur. Willibrordschool, container naast A&P, hoek Westerweg/Ewislaan. HSV, container op parkeerterrein sportpark Bayershoffweg, ingang aan De Omloop. Foresters, container bij sportvelden aan de Vennewatersweg 23. Scouting Nederland, Victoriegroep Alkmaar-Heiloo, container nabij club gebouw De Bolder, hoek Kerkelaan J Westerweg. Base- en softbalclub Double Stars Hei loo, container bij het clubhuis op sport park Het Vennewater, tijdens trainin gen en wedstrijden. Zwem- en poloclub De Spetters, con tainer op de parkeerplaats bij zwembad Het Baafje. Vogelvereniging Kleurenpracht Hei loo, container bij clubgebouw achter sporthal Het Vennewater, halen op verzoek tel. 5337339. Trias, kantine bij de atletiekbaan, Het Maalwater 1. Tennisvereniging Het Vennewater, con tainer bij de ingang van de tennisbanen op sportpark Het Vennewater. Stichting Uitkeringsgerechtigden, con tainer bij de Bergeonstraat 30. ALKMAAR - Op maandag 23 april werd bij Airspray NV in Alkmaar de eerste paal geslagen voor de uitbrei ding van het bedrijfspand. Productie- en opslagruimte worden met 700 m2 uitgebreid. De bouw is noodzakelijk vanwege de hoge groei bij het Alk- maarse bedrijf. De eerste paal werd ge slagen door Hugo Boreel, die op 1 juni Bert Molenaar opvolgt als directie voorzitter. Airspray, een aan de beurs genoteerd bedrijf, ontwikkelt en produceert ge specialiseerde dispensers, met name unieke schuimdispensers. Open Huis Maandag 7 mei bijeenkomst Sociëteit Alleenstaanden. Bibliotheek In mei expositie 'Afrika' voor volwas senen en 'Op de fiets, let op het ver keer' voor kleuters. Horizon College Expositie van Crena de Jong, Rechte Hondsbosschelaan 24a. Het Alternatief Expositie schilderijen van Gerard van Velzen in de ontvangstruimte. Dierenartsen Schaap en de Jong In mei expositie aquarellen van dieren* beelden en klokken van Marianne Eugster-Boonstra. GGZ Willibrord Zaterdag 6 mei is het museum geo pend, Kennemerstraatweg 464, van 14.00 tot 16.00, toegang vrij. Hema Expositie landschapsfoto's over de Schotse Hooglanden van Cees Been tjes uit Limmen. Rayonkantoor Thuiszorg In het kantoor aan de Nijverheidsweg 33 expositie van foto's van Sjoekie Tip en schilderijen van Wim Twaalfhoven, te zien op werkdagen tussen 9.00 en 17.00 uur. Atelier TP Atelier Tine Poelsma, Termijen 189, wisselende exposities, open elke woens dag van 10.00 tot 16.00 uur en na tel. afspraak op 5334596. Atelier Marijke Dekker Aan de Westerweg 22 is op zaterdag van 13.00 tot 16.00 uur geopend het keramiekatelier Marijke Dekker. Casa Design Expositie van schilderijen van Rina Snel, EGMOND - Op de derde competitie speeldag van Tennisclub Hogedijk her stelde het 1ste gemengde zondagteam zich van de forse nederlaag (1-7) die het vorige week leed tegen Kromme nie. De baansoort (kunstgras) was be slist in het nadeel van het team van cap tain Daniël Meure en de uitslag gaf een enigszins vertekend beeld van de ware krachtsverhoudingen. Op het eigen gravel revancheerde het team zich ten koste van Bakkum 4. Na de enkelspelen en het dames dubbel was de stand 3-2 in het nadeel van Hogedijk. Het heren dubbel ging in een spannende en goede driesetter naar Daniël Meure en Erik van der Poel, waarna ook de beide mixpartijen in winst eindigden. De team die na drie speeldagen nog ongeslagen zijn: ge mengd 2 van Michael Kick, gemengd 3 (Rick Kranenburg c.s.) en dames 1. In de zaterdagcompetitie won gemengd 1 (aanvoerder Jan Spaans) voor de derde keer in successie. Ook het gemengde jeugdteam t/m 14 jaar van Robert Jong en heren 7 (Mare Zag- wijn) zijn nog ongeslagen. De uitslagen: Dinsdag 24 april (dames district): Hogedijk 1 - Juliana 2 0-6, Oudorp 2 - Hogedijk 2 5-1zaterdag 28 april: gemengd Hogedijk 1 - Limmen 2 4-1, Hoorn 3 - Hogedijk 2 3-2, heren Hogedijk 1 - Oudorp 1 4-2, Hogedijk 2 - HH.Waard 3 2-4, Hogedijk 3 - Anna Paulowna 2 2-4, Westerzijderveld 3 - Hogedijk 4 2-4, Obdam 3 - Hogedijk 5 3-3, Hogedijk 7 - Uitgeest 7 6-0, Uitgeest 9 - Hogedijk 8 3-3, gemengd 35+ Hogedijk 1 - Westerkogge 1 0-4, jeugd gem. t/m 12 jr. Hogedijk 1 vrij, jeugd gem. t/m 14 jr. Hogedijk 1 - Neckslag 3 6-0, meisjes t/m 15 jr. Schoorl 1 - Hogedijk 1 5-1, gemengd Hogedijk 1 - Bakkum 4 5-3,Toolenburg 1 - Hogedijk 2 4-4, Topspin/WSOV - Hogedijk 3 2-6, Hogedijk 4 vrij, dames Overdan 1 - Hogedijk 1 2-4, heren 35+ Hogedijk 1 - Het Nieuwe Land 1 2-4, Gouwtje 1 - Hogedijk 2 4-2, Hogedijk 3- Uitgeest 1 0-6, zaterdagavondcompe titie: zaterdag 28 april Zaanstad Zuid 1 - Hogedijk 1 7-1, De Gouw - Hogedijk 3 4-4.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2001 | | pagina 4