I or Verrassende winnaar Bloemendagen n m J 'sr i Atelier een bezoek waard 1 i Uylenspieghels drinken zich Guinness Book in 1 1E0L f-i UITKIJKPOST - 9 MEI 2001 Sterke winnaar driebandentoernooi Opbrengst collecte Zomeravondbridge AKERSLOOT Veteranen atletiekwedstrijden Handbal Meervogels P L I T I E 2_i BERICHTEN Matige wit vis wedstrijd Informatiemiddag over euro Magnetiseur al vijftien jaar werkzaam tJ/Urnm^i j£ue Galerie Amber Geopend op donderdag, vrijdag en zaterdag en de eerste zondag van de maand van 14.00. tot 17.00 uur en op afspraak, Dusseldorpcrweg 18, tel. 5051491. Tijdens de Bloemendagen (nog t/m 10 mei) elke dag open van 12.00 tot 17.00 uur. Conquista Donderdag darten van 19.30 tot 22.30 uur voor tieners en jongeren. Zaterdagochtend van 10.30 tot 12.15 uur moederdagcadeautjes maken voor kinderen van 4 tot 12 jaar, entree f 1,50. Zaterdagavond van 19.00 tot 23.00 uur disco voor tieners van 12 tot 16 jaar. Vrijdag- en zaterdagavond van 20.30 tot 01.00 uur jongerencafé voor jonge ren vanaf 16 jaar. Zondagmiddag open van 14.00 tot 17.00 uur. Geniaal 1879 Tot en met eind mei expositie van Jaap en Afra Beentjes, zondag van 13.30 tot 16.30 uur, elke eerste zondag van de maand maaldag. Tevens expositie over watermolens, gemalen én archeologi sche vondsten, Fielkerweg 4 in Akersloot. Bibliotheek Akersloot Expositie beelden van Karin Zomerdijk en aquarellen van Diny Dijkman, Rembrandtsingel 1. AKERSLOOT - Gerard Oud uit Akersloot is er afgelopen zondag in geslaagd om het sterk bezette drieban- den-invitatietoernooi van café De Vriendschap te winnen. Dit toernooi, dat in twee poules van acht spelers was ingedeeld, kende een sterke bezetting, wat ook blijkt uit het toernooigemid- delde van 0.60. De latere winnaar Oud begon op de eerste avond met een nederlaag, maar gaandeweg het toernooi wist hij door sterk spel een koppositie te veroveren in de B-poule. In de A-poule werd de Alkmaarder Rob Koning verrassend eerste en zo kon op zondagmiddag de laatste partij beginnen om het kam pioenschap tussen Oud en Koning. Koning ging van acquit af met een hoogste serie van twaalf caramboles en de verwachting was dat Oud op dat moment al verslagen was, maar niets was minder waar. Deze speelde rustig verder en kwam via gedegen spel lang zaam maar zeker in de buurt van Koning. Met een korte serie van zes caramboles wist hij de leiding zelfs over te nemen om kort daarna subliem deze partij naar zich toe te trekken met een moyenne van 0.874. Koning moest zich tevreden stellen met een tweede plaats, terwijl Tom Boerhof uit Heiloo een derde plaats voor zich op wist te eisen. Vierde werd Ide Min uit Alkmaar. De hoogste serie was voor Koning met twaalf caramboles en het hoogste partijmoyenne was voor Boerhof met 1.176. LIMMEN - In de week van 23 tot 28 april zijn er weer vijftig collectanten op pad gegaan om in Limmen voor de Nederlandse Hartstichting te collecte ren. De opbrengst van deze collecte bedroeg f 6227,15. v -Xv Het winnende mozaïek van de 49ste editie van de Limmer Bloemendagen van Effe biere na viere. (fotostudio Siarjietd) LIMMEN - De 49ste editie van de Limmer Bloemendagen, die dit jaar geopend werd door waarnemend bur gemeester Henk van het Kaar, heeft een verrassende winnaar opgeleverd. Arjan Kaapdorp,die {sani,en met.;!?jj$, .vriendengroep Effe biere na viere de- maker is van het winnende mozaïek, i,s enorm trots op de behaalde prijs. Zijn grote jackpot met daarop de vraag 'Gaat Alexander maximaal scoren?' kreeg dankzij de score van 160 punten de Zilveren Tulp toebedeeld. „We had den het eigenlijk helemaal niet ver wacht dat wij als winnaar uit de strijd zouden komen," bekent hij eerlijk. „Hoewel wij elk jaar wel bij de eerste vijf horen, is het de eerste keer dat wij de Zilveren Tulp in de wacht weten te slepen." Opa Kaandorp (92), die ook aanwezig is bij het winnende mozaïek, ïs blij dat zijn kleinzoon met zijn ploeg de prijs heeft binnengehaald. „Ik heb zelf in het verleden ook een paar keer de Zilveren Tulp gewonnen en' ook de vader van Arjan is een keer eerste geweest. Nu kan ik tenminste zeggen dat drie generaties Kaandorp al met de hoogste eer zijn gaan strijken." Rob Springintveld, eveneens lid van Effe biere na viere, vindt het een eer dat de Zilveren Tulp dit jaar op de Zomerschoon 65 terechtgekomen is. „We hebben een week aan het stuk gewerkt," vermeldt hij. „De ploeg van Effe biere na viere bestaat uit vijftien medewerkers. Arjan Kaandorp heeft samen met Gerard Bruin het voorbe- rjei<ten4$/werk op zich genomen." Deze vertelt: „Het heeft zo'n zes weken geduurd voordat we het geraamte in elkaar hadden geknutseld. De Bloemendagen zijn voor mij net een ziekte, een virus dat toeslaat en niet zomaar je lichaam verlaat. Ik kan eigenlijk geen jaar zonder mozaïeken. Toen het even onduidelijk was of van wege de mkz de Bloemendagen wel door konden gaan, heb ik mijzelf voor gehouden om toch een mozaïek te maken, al was het maar voor de inwo ners van Limmen." Overigens is het opschrift van de jack pot vlak voor de presentatie van het stuk nog veranderd. „Ja, dat was even slikken," aldus Kaandorp. „In eerste instantie hadden we als spreuk 'Gokje wagen, parlement vragen'. Totdat het koninklijke stel de verloving een paar weken geleden bekendmaakte en het parlement zijn zegen aan het toekom stige huwelijk al had gegeven.Toen was ons idee ineens niet actueel meer, maar achterhaald. Vandaar dat we met 'Gaat Alexander maximaal scoren' op de proppen kwamen." Actuele thema's Langs de mozaïekenroute was Willem- Alexander en zijn Argentijnse schone vaker vertegenwoordigd. Ook vader Zorreguieta moest het ontgelden, net als zijn eventuele komst naar Nederland. In het jaar van Verdi mocht een werkstuk van deze componist natuurlijk niet ontbreken, evenals werkstukken van het 100- en 25-jarig bestaan van respectievelijk Dik Trom en Sesamstraat. Uit ditzelfde Sesamstraat werd Lex Goüdsmit met een mooi portret geëerd. Natuurlijk was er ook aandacht voor de mond- en klauwzeercrisis. Mozaïeken met droevig kijkende koeien en ander afgebeeld dierenleed lieten aan duide lijkheid niets te wensen over, evenals het mozaïek 'Kont en douw zeer'. Ook de NS moest het ontgelden, met het gehate 'rondje om de kerk'. Volgens de makers van het stuk moest vooral de pastoor gek worden van een trein die continu rond zijn kerk rijdt en niet de conducteur of machinist. Ook werd duidelijk hoe enkele Limmenaren over Willibrord Frequin dachten en zijn reality-tvshow. Hij werd vrolijk kijkend afgebeeld en met de microfoon onder de neus van een slachtoffer van een ongeluk vragend: „Hoe voelt u zich?" De mozaïekenroute, die wederom vele duizenden bezoekers uit de wijde omgeving op de pedalen bracht, vorm de een prachtige entourage voor het dorp Limmen. Op zondagmiddag was het zelfs zo druk, dat er haast geen auto het dorp meer in of uit kon komen. Onder een heerlijk lentezonnetje werd vanaf de fiets of vanuit de auto van de creatieve inspanningen van de prik- ploegen genoten en nog eens nagedis- cussieerd over de gewonnen prijzen. LIMMEN - Bridgeclub Limmen houdt ook deze zomer weer een speciale bridgedrive, de 'Zomeravondbridge'. Vanaf vandaag, 9 mei, tot en met 22 mei wordt er wekelijks gespeeld in Vredeburg op de woensdagavond, aan vang 19.40 uur. Bridgers kunnen zich aanmelden aan de zaal. De kosten zijn tien gulden per paar. Per avond zijn er enkele prijzen. Deelnemers krijgen bonuspunten voor een plaats in de fina le, die begin oktober gehouden wordt. Noord-Holland Noord Uitslagen Bloemendagen Werkstukken: EITe biere na viere, Zomerschoon 65, Gaal Alexander maxima(al) scoren?, 160, eer ste goud. 't Lamme Handje/Pinlprikkers, Wanne 10,153.0, tweede goud. De Plakkers, Hogeweg 105, Kont en douw /eer 152,0, derde goud. De Gaasverwerkers, Rijksweg 184, Stadhuis van Middelburg, 144.0, tweede zilver. De Wup-lnn, Zwanebloem 4, Reality TV, 138.0, eerste brons. Vinkenprikkers, Hogeweg 37, Heeft u een minuut je? 135.5, tweede brons. Volgend Jaar Beter, Meidoornlaan 43, Draaierig, 135,0, tweede brons. Achtkanters, Achtkant 18, 135.0, tweede brons. De Koningsprikkers, Koningsdam l/o 59, Loch Stel, 134.50, tweede brons. Koppie Toe, Theebos 28, Sesamstraat 25 jaar, 128.0 eervolle vermelding. Traditioneel mozaïek: Prikploeg Caslricum, Koningsdam 37, The making of, 136.0, eerste prijs. Fam. Koot, Dusseldorperweg 19, In memoriam, 130.0, tweede pri js. De Cameren, Vredeburglaan 1, Jaar v/d vrijwilligers, 129.0, derde prijs. De Molenlienters, Molenweg 17, Rondje MKZ, 128.0. We doen 'l met de buren, Ostara 5, Visquota, 127.5. Straat versiering: Roelal/Planlraam/Kopman, Roelat, 100ste druk van Dik Trom, 99.0/ eerste prijs. Kerkweg, Kerkweg, Kerkweg, Iokel'lenwÖg, 95.0, tweede prijs. Middenweg, Middenweg, Bloemen en muziek, 82.0, derde prijs. Vuurbaak, Vuurbaak 2-14, 74.0. De Valkeniers, Jan Valkeringlaan, 74.0. Pagenlaan, Pagenlaan, 73.0. De Tormenlil.Tormenlil 10, Hiep Hiep Hoera, hel is feest, 64.0. D. Heijne, Bogerdlaan, 64,0. De Wiekenders, De Wieken 51-69, 64.0. We doen 'l met de buren, Zomerschoon/Ostara, 64,0. Bartigondiörs, Barligon, Sesamstraat 25 jaar, 60,0. Mozaïckcn/Prikstukkcn: De Gouden Vetpan, Enlerij 24, Actueel onderwerp, 156,5, eerste goud. Spijkers met Koppijn, Enlerij 23-25, 149,0, eerste zilver. 55 Plus, Dusseldorperweg 64, Viva Verdi, 140,0, derde zilver. Jeanette, Molenweg 7, De Boer is Troef, 140.0, derde zilver. Oude Nieuwenhuijsen, Nieuwenhuijsenslr 68, Protesterende koeien, 139.5, eerste brons, Om de hoek, Koningsdam 39, 'n geschikt moment, 138.0, eerste brons. Wiekenders, De Wieken 51-69, Celibaat of celi- bed?, 137.5, eerste brons. Bollenluig, Plantraam/Kopmand, 100ste druk van Dik Trom, 136.0, eerste brons. Barligondiërs, Barligon 22, Sesamstraat 25 jaar, 134.0, tweede brons. De Bogerdprikkers, Bogerdlaan 44-46, Ik vraag asiel aan in India, 134.0, tweede brons. Schoolweg Prikkers, Schoolweg 22, (be)lrouwbaar vlees, 133.5, tweede brons. De Hofstekers, De Hofstee 1, Winnie de Poen, 825 miljoen!, 133.0 derde brons. De Tormentil, Tormenlil 10, Vriendjes voor altijd, 132.5, derde brons. De Bosmaaljes, Bosmalaan 24, Broeikaseffect?, 132.0, derde brons. De Doorzetters, Achtkant 4-6, Sluitingstijd Prostituees Alkmaar, 129.5, eervolle, vermelding. The Neighbours, Hogeweg 15, Hoezo jonger!-?, 128.0, eervolle vermelding. De Brouwmeesters, Meidoornlaan 27, MKZ, 127.0, eervolle vermel ding, Highway Prikkers, Hogeweg 163, Oma's plekkie, 124.5. Prikploeg Jan,Theebos 20, Suske en Wiske, 124.0. West Zoid, Westerweg 25, Bier maakt meer kapot, 123.0. Oude en Nieuwenhuijsen, Nieuwenhuijsenslr. 74, Crimineel Goed Bezig, 121.5. Raymond Weijers, Middenweg 14, Ieder zijn muziek 118.0. Michelle van het Hof, Dampegheesllaan 27, Sterrenhemel, 102.0. Jeugd 8-10: De Kids-prikkers, Brugstraat 10, Van rups lot vlinder, 102.5, eerste prijs. Kinderen Wiekenders, De Wieken 51-69, Tweety, 93.5, twee de prijs. De Donderstraalljes, Dusseldorperweg 84, Joris op voetbal, 93.0, tweede prijs. Marlijn Kranendonk, Dampegheestlaan 33,Tai, 92.5, derde prijs. Schoolweg Jeugd, Schoolweg, 22, Cruelteen boeven, 91.0, derde prijs. De AchlkanttfenenC Achtkant 11, Ik neem hem, 89.0, derde prijs.' Niels en Manon Duin, Stetlaantje 2, Laaf Lusser, 86.0. De Redderljes, Dusseldorperweg 1, Sesamstraat, 82.5. Marcel Kranendonk, Dampegheestlaan 33, Yokomon, 79.5. Melisa Kumas, Bosmalaan 24, Dol lijn, 77.5. Kinderen Kerssens, Molenweg 41, Is er wel zinvol geweld, 77,5. De Hofstekerljes, De Hofstee 1, Ieoor en knorretje, 76.0. Simon en Jos Gaarlhuis, Nieuwenhuijsenslr. 99, Verrassing, 75.0. Jeugd 4-7: De Mini Achtkanters, Achtkant 11, Lente, 105.0, eerste prijs. De Molenprikkertjes, Molenweg 22, Pablo de pinguin, 94.0, tweede prijs. Kinderdagverblijf, Sportlaan 25, 75.0. Shivanne Idema, Rooinap 7,64.0. Jeugd 11-13: De Theeklanljes, Theebos 14, Winnie de Poeh, Tl3.0, eerste prijs. T-Team, Theebos 20, Panda, 111,5, tweede prijs. De Dusseldorpcrtjes, Dusseldorperweg 101, Dik Trom 100 keer, 103.0, tweede prijs. Allegaartje, Stetlaantje l. Dragonbal 2, 99.5, derde prijs. De Schilpad rangers, Ostara 3, Ruimte, 97.5, derde prijs De Omlopertjes, Molenweg 105, Van Pietje Bell tol koppenvel, 94.0, derde prijs. Visweg-prikkertjes, Visweg 15, Jip en Janneke, 92.5. De Sportlaanljes, Sportlaan 8, Samen op de wereld, 91.5. De Koningsprikkers, Koningsdam 7. Mond en Cow zeer, 86,5. De Prikkertjes, Kerkweg 51, Vlinder,83.5. De Gouden prikkertjes, Enlerij 26,81.0. Jan en Monica Nanne, Bosmalaan 23, Deep Blue Sea.79.0. De Valkeniers, Jan Valkeringlaan 14, De werkende kabouter, 77.0. Hlocmsicrkunst: Rooinap, Rooinap 5, Vrije Expressie, 145.0, eerste prijs. Corry Bakkum, Middenweg 50, Fantasie, 138.5, tweede prijs. John Groot, Molenweg 39, 133.5, derde prijs. Mevr. Mooij, Kerkweg 38, 126.0. De Valkeniers, Jan Valkeringlaan 27, ledereen heeft 'n kruiwagen nodig, 118.0. J M. Caslricum, Visweg 7, 113.5. G. Kuijper-Bruschke, Bosmalaan 10, Hollands trots, 105.0. A Kroon, Hyacinthenlaan 9, 99.0. Fam. Kroon, Hyacinthenlaan 8,96.5. LIMMEN - Zondag werden in Amsterdam, op de nieuwe Chris Bergerbaan, wedstrijden gehouden voor atleten boven de 35 jaar. Door de gure wind waren de omstandigheden niet gunstig voor goede atletiekpresta- ties. Toch sneuvelden er verschillende Nederlandse records. Arend Koet uit Limmen (AV Castri- cum) had een groot aandèel in deze verbeteringen. In de leeftijdsgroep TO TS jaar deed hij mee op de nummers verspringen, hoogspringen, 200 m hard lopen en hink-stap-sprong. Op al deze onderdelen verbeterde hij het Nederlands record in zijn leeftijds groep. Het record op de 200 m hield echter niet lang stand, want even later werd dat weer gebroken. De records zijn nu bij het hoogspringen 1.30 m, verspringen 3.80 m, hink-stap-sprong 8.01 m en 200 m hardlopen in 31.21. LIMMEN - Niet alleen tijdens de Bloemendagen, maar het gehele jaar door op afspraak te bezichtigen, het atelier van Tineke Kramer-Pijnappel, aan de Rijksweg 176 in Limmen. Op de foto een ets in aquatintgetiteld Het kind in mijn dromen AKERSLOOT - Vorige week donder dag werd uit een woning aan de Delving een videocamera met toebeho ren gestolen. Omdat geen braaksporen werden aangetroffen, vermoedt de politie dat de dief mogelijk met een valse sleutel binnen is gekomen. In een personenauto op de Delving werd zondag ingebroken. Nadat de achterruit van het rechterportier van de grijze Opel Zafira was ingeslagen, wer den een fotocamera, een radardetector en een motorjack gestolen. Bewoners van een woning aan de Kerklaan ontdekten maandag rond 05.00 uur dat,er was ingebroken. Men was binnen gekomen door gaatjes te boren in een raamkozijn in de woonka mer. Uit een wandmeubel is een lade met daarin een portefeuille met inhoud gestolen. Deze spullen werden later op het erf teruggevonden, de portefeuille zonder inhoud. Verloren: blauw schort, drie sleutels, bankpasje en een gsm Motorola. AKERSLOOT - De dames senioren 1 van handbalvereniging Dimtronic Meervogels liepen in Hoorn tegen Zwaluwen tegen een gevoelige neder laag op. Het Zwaluwenteam was vooral op de cirkel gevaarlijk en het afstoppen ging voor de rust ten koste van zeven strafworpen. Meervogels wist de eerste helft weinig kansen te creëren en ging met een achterstand van zeven doel punten rusten, 9-2. Na rust liep het allemaal wat beter, er werd niet fors maar doeltreffend verde digd. Het gat van zeven doelpunten met de rust was echter niet meer te dichten, 1T-12, zodat de dames punt loos naar huis keerden. De riante voor sprong is tot vier punten geslonken, maar bij winst zondag tegen DSOV kan de kampioensvlag alsnog gehesen wor den. De, heren senioren 1 van Meervogels zijn nog steeds in de race voor het kam pioenschap. in D55 ontmoette het een tegenstander die zich niet zo makkelijk gewonnen gaf. Peter Schagen was samen met Ron-Out goed op dreef en bracht de teams op gelijke hoogte, 3-3. Er werd door beide teams fors verde digd, maar de scheidsrechter hield de heren goed in bedwang. Doordat de teams om en om scoorden, werd de rust met de stand 11-11 bereikt. Direct na rust werd balverlies aan Meervogelszijde door DDS afgestraft, 12-11. Ook nu werd weer om en om gescoord met DDS steeds aan de goede kant van de score. Het geniep zat in de laatste vijf minuten, bij de stand 20-20 nam Meervogels afstand. Jacco Kerssens en Ruud Out verasten de DDS doelman vanuit de tweedelijn. William Kerssens scoorde met een fraai doelpunt uit de hoek de eindstand 21- 26 op het bord. Zondag is de derby tegen CSV, aan vang 14.15 uur op sportpark Wouterland in Castricum. %t3 «Noord-Holland Noord -vi-0900- L 8844 LIMMEN - Vorige week woensdag vond rond 08.00 uur een aanrijding plaats op de Rijksweg, tussen de Hogeweg en de Burgemeester Nieuw- enhuijsenstraat. Bij het ongeval waren drie personenauto's betrokken. Een 33- jarige uit Heiloo afkomstige automobi list had te laat in de gaten dat zijn voor ganger stopte om voorrang te verlenen. Hij probeerde nog uit te wijken, maar botste daarbij niet alleen op zijn voor gangster maar ook op een tegenligger. Er was alleen materiële schade. Gevonden: fiestcomputer Cat Eye, vol leybal, telefoon Motorola, groene brie- venbusnr. 4, zilveren kinderarmband met drie bedeltjes, rode portemonnee met blauwe.rand met inhoud. Verloren: zwarte portemonnee met inhoud, sleu tel met rood label en doublé armband. LIMMEN - 'Vissen zijn koudbloedige dieren. De lichaamstemperatuur is gelijk aan de temperatuur van het water. Hoe lager deze is, des te passie ver gedraagt de vis zich. Bijkomend verschijnsel is dat deze dan weinig voedsel nodig heeft.' Zo tracht de Limmer1 hengelaarsvereniging de mati ge vangsten van de eerste witviswed- strijd te verklaren. In de A-klasse was het nieuwkomer Jan Walta, die met 1800 gram de eerste plaats wist te pak ken. C. Bakker werd met 950 gram tweede, op de voet gevolgd door P v.d. Heijdt en R. Jak met 920 gram. In de B-klasse bleven zelfs twee man zonder vis. Hier waren de winnaars 1. C. Dekker met IT stuks, 2. C. Levering 11 stuks en 3. J. Leurs 5 stuks. René Levering, gespecialiseerd in het baar zen, voelde zich erfigszins verplicht van wege zijn nieuwe bestuursfunctie de witvishengel uit het stof te Halen. Hij behaalde een mooie vierde plaats door vier vissen te vangen. In totaal deden vijftien hengelaars aan deze eerste vin geroefening mee. LIMMEN - De SWOL heeft voor don derdag 10 mei het 'Nationaal Forum Euro' uitgenodigd, voor een informa tiemiddag waar u niet alleen veel te weten komt over de invoering van de euro, maar waar u ook vragen kunt stel len. Welke gevolgen heeft de euro voor uw spaargeld, voor uw pensioen, uw verzekeringen en uw hypotheek? Alle 55-plussers uit Limmen zijn welkom op deze middag, die om 14.00 uur begint in Vredeburg. /na van Duin-Nieuwenhuis. LIMMEN - Volgende maand is het vijftien jaar geleden dat magnetiseur Ina van Duin-Nieuwenhuis officieel haar praktijk begon in Limmen. Zij werd daarbij toegelaten bij de beroeps vereniging de NFPN. Zij is de laatste jaren vooral bezig met het preventief onderzoeken van haar cliëntèle. Doordat zij heldervoelend is gebeurt het wel eens dat zij iets in een lichaam opspoort waar de patiënt zelf nog geen wpet van heeft. Als zij denkt dat er iets niet in orde is stuurt zij de klant door naar een arts, die dan verder kijkt. Zelf schrijft zij geen medicijnen voor en doorkruist de behandeling van een arts nooit. Voor meer informatie over magnetiseren kunt u op de homepage van Van Duin- Nieuwenhuis kijken, http://home.hcc- net.nl/s.duin. Voor een behandeling kunt u bellen met 0T2-505253T. KIJK OP www.kankerbestrijding.nl OF BESTEL DE GRATIS FOLDER GENIET VAN DE ZON, MAAR MAAK 'T NIET TE GEK' BIJ NEDERLANDSE KANKERBESTRIJDING/KWF, Si SOPHIALAAN 8, 1075 BR AMSTERDAM. De geslaagde recordpoging van carnavalvereniging De Uylenspieghels is hopelijk goed voor een plaatsje in het Guinness Book of Records. (Fotostudio Starfield) LIMMEN - Het dorp Limmen zal altijd blijven bestaan. Ook na de fusie met Castricum en Akersloot staat het bollendorp als zelfstandig Limmen in de boeken. In het boék van het Guinness Book of Records dan ten minste. Na de succesvolle recordpoging van het vullen van een enorm cocktail glas met 2001 liter gemixte drankjes, mag Limmen zich officieel nieuw recordhouder noemen. André Koopman, hoofd ludieke acties van carnavalsvereniging De Uylen spieghels, glundert van trots. „Wij zijn er dubbel en dwars voor gegaan, een nieuw record neerzetten en Limmen voor eeuwig in de boeken krijgen." Beide wensen gingen afgelopen zondag in vervulling, toen het oude record van 1800 liter werd gebroken en in Limmen maar liefst 2100 liter drank in een enorm glas werd gemixt. De cocktail bevatte 100 liter ijs, 900 liter jus d'oran- je, 900 liter fanta, 100 liter sinaasappel likeur, 90 liter sinaasappelcider en 22 liter oranjebitter. Om T.00 uur startte de recordpoging, onder toeziend oog van toezichthou ders Cees Rood en notaris M. Prins uit Alkmaar. Om 9.45 uur klonk er een luid gejuich, toen daadwerkelijk het glas tot het beoogde streepje gevuld was. De actie, die overigens volledig gesponsord werd door diverse bedrijn- ven, was daarmee nog niet afgelopen. De cocktail mocht worden geproefd en gekocht, met het doel zo veel mogelijk geld op te halen voor de organiserende vereniging. „Het verdiende geld wordt eerlijk ver deeld," legt Koopman uit. „Er gaat een derde deel naar De Uylenspieghels, een derde deel naar de Oranjevereniging .en een derde deel naar de B\oe- mendagen. In eerste instantie hadden wij rond Koninginnedag onze poging willen doen, maar door het verzetten van de Bloemendagen werd dit een week later. Maar de opbrengst van de cocktail wordt gewoon netjes gedeeld." Een opbrengst, die na telling f 2400,- bedroeg. Overigens was het nog kantje boord met de recordpoging. „Een grote kraanwagen heeft het enorme glas van Heiloo, waar het gemaakt is, naar het grasveld aan de Vuurbaak gebracht, maar die sloeg bijna om! Het liep gelukkig met een sisser af, maar je moet er niet aan denken dat het glas werke lijk was gevallen."

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2001 | | pagina 15