I I Voorjaarsnota en Meerjarenbeleidsplan Heiloo wmmm Onkruidbestrijding op verhardingen Afsluiting Belieslaan Kledinginzamelingsactie UITKIJKPOST - 9 MEI 2001 G G HEILOO Algemene Beschouwingen 28 mei Ambitieniveau handhaven met getemperde lastenverhoging Vanaf 2002 reële verhoging onroerende zaakbelastingen per jaar met 2,75% en oplopend met 1per jaar tot en met 2005 Inzet budgetreserve die vooral is ont staan uit de verkoop van aandelen Algemene reserve van 15,6 miljoen gulden voldoende: indexering niet nodig Verdere afbouw individuele vervoers voorziening WVG nog niet duidelijk Uit de Voorjaarsnota van de gemeente Heiloo blijkt dat de begroting van 2001 een tekort ver toont van ongeveer 3,5 miljoen gulden. Hiervan was ongeveer 3 miljoen gulden voor zien bij het vaststellen van de begroting in november van het vorige jaar. Het college streeft naar handhaving van het huidige voorzieningenniveau en vindt het niet nodig om te schrappen in geplande uitgaven en investeringen zoals die zijn afgesproken in de Voorjaarsnota van 2000. Hebgaat hierbij onder meer om extra uitgaven in verband met gifvrije onkruidbestrijding, uitgaven voor het geautomatiseerd beheer informatievoorzie ning, extra straatverlichting vanaf 2001 en extra uitgaven voor het actualiseren van bestemmingsplannen alsmede onderhoud en reconstructie van wegen. Verder betreft het ook uitgaven voor geluidsschermen langs delen van de spoorlijn, geluidsscherm Blockhovepark en geluidswal Oost. De komende jaren wil het college zich richten op een goede uitvoering van alle plannen zoals deze onder meer in de Voorjaarsnota van vorig jaar zijn afgesproken. Het gaat daar bij om bijvoorbeeld de nieuwe huisvesting voor de bibliotheek, de ontwikkelingen in de Stationsomgeving, het actualiseren van bestemmingsplannen, de uitbreiding van het scholencomplex in Ypestein en dergelijke. Handhaving van de voorzieningen en de uit voering van de hierboven genoemde zaken kosten veel geld de komende jaren. Door de inzet van de hoge reserves en samen met andere maatregelen zoals het verhogen van de onroerende zaakbelastingen per jaar met 2,75vanaf 2002 plus 1% per jaar extra tot en met 2005 voor het opvangen van de kosten van de hertaxaties en dergelijke, is op middellange termijn een vrijwel financieel slui tend meerjarenperspectief mogelijk. De ver wachte voeding van de reserves in de toe komst, bieden voldoende middelen om de vrij wel tot nihil terug gebrachte tekorten uit de prognoses van dit moment te dekken. Vanaf 2005 is dan sprake van een nagenoeg finan cieel sluitend meerjarenperspectief. Het college van burgemeester en wethouders wil het huidige voorzieningenpeil handhaven. Dit betekent dat geen ombuigingen te ver wachten zijn op het gebied van voorzieningen in de brede zin. Voorjaarsnota en Meerjarenbeleidsplan In de Voorjaarsnota en het Meerjarenbeleidsplan geeft het college een beeld van de financiële positie voor 2001 en volgende jaren. De gemeenteraad zal zich daarover uitspreken in de raadsvergadering van 28 mei en eventueel ook op dinsdag avond 29 mei. De eerste termijn wordt schrif telijk afgehandeld. De mondelinge tweede ter mijn vindt plaats op 28 mei vanaf 16.00 uur tot 18.00 uur met een vervolg vanaf 20.00 uur. In de week van 14 mei spreken eerst de raads commissies zich uit over de stukken. Bij de behandeling van de Voorjaarsnota worden ook de algemene beschouwingen gehouden. Reserves Het college stelt de gemeenteraad voor om in twee stappen totaal 25 miljoen gulden van de budgetreserve in te zetten voor het vormen van een onderhoudsreserve. Deze onder- houdsreserve wil het college gedurende 15 jaar inzetten voor planmatige onderhoudslas- ten vanaf 2002. Deze planmatige onderhouds kosten waren overigens al ingerekend in de begroting en het meerjarenperspectief. De budgetreserve is per 1 januari 2001 31 miljoen gulden, voornamelijk als gevolg van de ver koop van de aandelen Multikabel zoals bekend. Het college stelt voor om het indexeren van de algemene reserve tot en met 2002 met 2% per jaar stop te zetten. Het college is van mening dat een alge mene reser ve van 15,6 miljoen gul den voldoen de is. Onroerende zaakbelas tingen Op basis van de afspraken welke vorig jaar zijn gemaakt bij de Voorjaarsnota, stelt het col lege voor om de onroerende zaakbelastingen per jaar reëel te verhogen met 2,75en dit door te trekken naar het jaar 2005. Daarnaast wil het college vanaf 2002 1% verhoging toe passen, oplopend tot 4in 2005, om de kos ten voor herwaardering onroerende zaken en de inningskosten in de tarieven op te nemen. Verlaging uitgaven Uit een evaluatie van het functioneren van het collectieve vervoerssysteem (OV-taxi van Connexxion sedert juni 2000) en de Servicetaxi moet in juli van dit jaar blijken in hoeverre de OV-taxi naar wens functioneert. Indien dit systeem toereikend is, wil het colle ge de gemeenteraad adviseren de individuele vervoersvoorziening verder af te bouwen. Dan pas kan concreet aangegeven worden om hoeveel geld het gaat. Overigens komt dit overeen met het besluit zoals dat in 1999 is genomen bij de evaluatie van de Wet voorzie ningen gehandicapten. Voor meer informatie Voor meer informatie en/of vragen kunt u contact opnemen met dhr. W. Knaap van de afdeling Financiën, telefoonnummer (072 -) 535 66 10. Ook dit jaar gaat de gemeente Heiloo door met vermindering van het gebruik van chemi sche onkruidbestrijdingsmiddelen. In het jaar 2000 is het gebruik van chemische middelen teruggebracht van 118 liter naar 77 liter. Dit jaar wordt er naar gestreefd om het gebruik van chemische bestrijdingsmiddelen verder te reduceren tot 25 liter. Om deze vermindering te bereiken is het gebied uitgebreid dat met de borstelmachine wordt behandeld. Chemische bestrijding Als chemisch bestrijdingsmiddel wordt Roundup ECON 400 gebruikt, waaraan een biologisch (milieuvriendelijk) middel is toege voegd. Hierdoor wordt de werking van Roundup verhoogd. Om zo min mogelijk onkruidbestrijdingsmiddel te gebruiken, wordt gebruik gemaakt van een moderne infrarood spuitmachine, waardoor er alleen bestrijdingsmiddel op het onkruid terechtkomt. Chemische bestrijdingsmiddelen worden alleen nog toegepast op de volgende locaties: op middengeleiders van de doorgaande wegen in de gemeente rondom winkelhof 't Loo rondom winkelcentrum Het Hoekstuk winkelgebied Stationsomgeving rond A P Ypestein Mechanische bestrijding Op alle andere plaatsen waar onkruidgroei op de verharding ontstaat, wordt het onkruid ver wijderd met een borstelmachine. Voordat er bij u in de straat wordt geborsteld, wordt u via een huis-aan-huis brief verzocht om uw auto tijdelijk elders te parkeren, zodat er zoveel mogelijk verharding kan worden ontdaan van onkruid. Wij hopen dan ook op uw medewer king om er voor te zorgen dat de verharding er verzorgd uitziet. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer H. Bekker van het Ingenieursbureau, telefoonnummer (072 -) 535 67 62 of de heer C. Hartland van de afdeling BOR, telefoonnummer (072-) 535 68 11. Verleende sloopvergunningen Door het college van burgemeester en wet houders is de hieronder vermelde sloopver gunning verleend. Kleijne Olven 18 - diverse sloopwerkzaamheden Ter inzage Deze sloopvergunning ligt na telefonische afspraak met de bijbehorende tekeningen en overige stukken ter inzage bij de publieksba- lie Bouwen en Wonen. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na afspraak, telefoonnummer (072 -) 535 67 37 of 535 67 38. Indienen van bezwaar Zie voor de procedure voor het eventueel indienen van bezwaren de tekst bij het artikel Verleende bouwvergunningen/meldingen' op deze informatiepagina. In maart jl. zijn bij de kruising Belieslaan-De Dors en ter hoogte van de Stetlaan middenge leiders aangebracht om de verkeersveiligheid te verbeteren. Op dit moment dient alleen nog het asfaltwerk rondom deze middengeleiders aangebracht te worden. Tijdens deze werk zaamheden wordt de Belieslaan vanaf de Westerweg tot voorbij de kruising met De Dors voor alle verkeer afgesloten. Ook fietsers kun nen gedurende de werkzaamheden hinder ondervinden. Indien de weersomstandigheden het toelaten, vindt de afsluiting plaats van donderdag 10 mei tot en met vrijdag 11 mei 2001. Omleidingroutes zullen worden aangegeven. Meer informatie Voor eventuele nadere informatie kunt u contact opnemen met de heer M. Montauban van het Ingenieursbureau, telefoonnummer (072 -) 535 67 65. Verleende bouwvergunningen en geaccepteerde meldingen bouwvoornemen Door het college van burgemeester en wet houders zijn de hieronder vermelde bouwver gunningen verleend en meldingen positief bevonden. De Kleijne Olven 18 - vergroten woning Schuine Hondsbosschelaan 34 - vergroten woning Vredenoord 122 - plaatsen dakkapel Nijverheidsweg 9 - vergroten bedrijfspand (vergroten kantoorruimte) De Waard 11 - vergroten woning Ter inzage Deze bouwvergunningen/meldingen liggen na telefonische afspraak met de bijbehorende tekeningen en overige stukken ter inzage bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na afspraak, telefoon nummer (072 -) 535 67 37 of 535 67 38. Procedure Degene, die de bouwvergunning/melding bouwvoornemen heeft aangevraagd, krijgt bericht van de afdeling VROM wanneer de bouwvergunning gereed is en wat de kosten zijn. Pas nadat de bouwleges zijn betaald en de vergunning is ontvangen, mag met de bouw worden begonnen. Het begin van de bouwwerkzaamheden moet nog wel tevoren bij de afdeling VROM worden gemeld. Dit kan onder telefoonnummer (072 -) 535 67 37 of 535 67 38. Indienen van bezwaar Als u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van een bouwvergunning of het accepteren van een melding, dan kunt u hier tegen binnen 6 weken na deze publicatie een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij bur gemeester en wethouders van Heiloo, Postbusl, 1850 AA Heiloo. Wanneer u bezwaar maakt, kunt u ook om een voorlopige voorziening vragen bij de President van de Rechtbank te Alkmaar, Postbus 251, 1800 BG Alkmaar. Nadere infor matie ove de mogeijkheden om bezwaren in te dienen of een voorlopige voorziening te vragen kunt u inwinnen bij de afdeling VROM. Ingediende bouwaanvragen Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde bouwaanvragen zijn ingediend. In dit stadium is nog niet bekend of aan de verzoeken mee gewerkt kan worden. Eventuele bouwvergun ningen en voornemens om vrijstelling te verle nen, worden te zijner tijd gepubliceerd. Daarna bestaat de mogelijkheid de bouw plannen in te zien en eventuele bezwaren in te dienen. De Ronge 26 - vergroten woning Westerweg 177 - vergroten woning Westerweg 156a - vergroten woning en garage Butterlaan 13 - plaatsen garage/berging Kennemerstraatweg 634 - vernieuwen berging/opslag Groenelaan 38 - vergroten woning Commissie Grondgebiedzaken II Donderdag 17 mei a.s. vergadert de com missie Grondgebiedzaken II. De vergadering begint om 20.00 uur in de raadzaal van het gemeentehuis, ingang Raadhuisweg en is voor iedereen toegankelijk. Op de agenda staan onder meer de volgende onderwerpen: - Concept-voorjaarsnota 2001 - Meerjarenonderhoud Kennemerstraatweg - Nota Cultuurhistorische Waarden - Monumentale bomen Het college stemt in met de bescherming van de gemeentelijke bomen en van de door de Bomenstichting aangemerkte par ticuliere monumentale bomen. Voorbereid wordt een bomenverordening - Bespreking van conceptantwoord op brief inzake de aanleg van een fietsenkelder onder het NS-station Commissie Welzijnszaken en Burgerij Dinsdag 15 mei a.s. vergadert de commis sie Welzijnszaken en Burgerij. De vergadering begint om 20.00 uur in de raadzaal van het gemeentehuis, ingang Raadhuisweg en is voor iedereen toegankelijk. Op de agenda staat onder meer het vol gende punt: - Concept-voorjaarsnota 2001 Het college is voornemens de raad voor te stellen de concept-voorjaarsnota 2001 vast te stellen. Viermaal per jaar wordt in Heiloo aan een charitatieve instelling toestem ming verleend om kleding huis aan huis op te halen. Op vrijdag 11 mei a.s. is Kleding Inzameling Charitatieve Instellingen (KICI) aan de beurt voor een kle ding- en schoeneninzamelingsactie in Heiloo. Op de 'goedzak' van KICI, die huis aan huis wordt verspreid, staat vermeld dat u de zak ken 's ochtends vóór 09.00 uur aan de straat kunt zetten. In de zak van KICI, plus eventuele andere plastic zakken, kunt u uw gebruikte kleding, huishoudtextiel en schoenen (per paar gebonden) kwijt. Wat doet KICI I KICI is één van de grootste charitatieve kle- dinginzamelaars in Nederland en heeft het CBF-keurmerk ontvangen. Een fondsvenwer- vende organisatie met een CBF-keurmerk is een instelling die zich op een verantwoorde wijze inzet voor het 'goede doel'. KICI zamelt al sinds 1975 kleding en schoenen in via kle- dingbakken en huis-aan-huisacties. Van de ingeleverde spullen wordt 95% hergebruikt. De opbrengst van de verkoop gaat naar goede doelen met als hoofdbegunstigde Amnesty International. Daarnaast steunt KICI ook projecten en hulporganisaties op het gebied van educatie, mensenrechten, milieu, gezondheidszorg en geeft het ook financiële steun ten tijde van rampen en noodsituaties. De opbrengst van deze actie wordt bekend gemaakt bij de volgende actie. Bij de vorige inzameling op 28 februari jl. heeft de Stichting Humana 1.408 kg kleding ingezameld. Als uw zak niet is meegenomen Mocht uw 'goedzak' onverhoopt niet zijn opgehaald, dan kunt u de kleding deponeren in één van de zeven in Heiloo geplaatste groene kledingbakken. In Ypestein staat een ondergrondse container. Deze is oranje van kleur. Ook kunt u het tijdens de openingsuren afgeven bij de Afvalbrengplaats aan het Rosendaal 2, van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 16.00 uur en iedere zaterdag tussen 09.00 en 12.00 uur. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met KICI, telefoonnummer 070 - 383 03 06. Raadhuisplein I Pb. I I850 AA Tel. Afd. Voorlichting 5356641. Gemeentehuis is open van 8.00 tot 12.30 uur haandagavond van 18.00 tot 20.00 uur, tel. 5356666. Informatierubriek t A Halve zool?!

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2001 | | pagina 4