Broodsoorten in opkomst met tuinkruiden en zaden bestelling van geboortekaartjes een geboorte advertentie in de Giro 145 Bezoekersenquête zwembad Het Baafje m Fleur UITKIJKPOST - 9 MEI 2001 Vervolg informatierubriek 2 Vanaf maandag 14 tot en met woensdag 23 '.mei a.s. zal in zwembad Het Baafje in Heiloo een aantal uren per dag een enquêtrice aan- wezig zijn. Zij zal door middel van een vragen lijst proberen om een beter beeld te krijgen van de wensen van de klant op het gebied van activiteitenfaciliteiten, openingstijden en andere onderwerpen. Dit onderzoek gebeurt in opdracht van de gemeente Heiloo en wordt uitgevoerd door de Hogeschool Alkmaar. De uitkomst van de enquête kan als basis die nen voor mogelijke veranderingen in het zwembad. Voor iedereen die bereid is even tijd te nemen om de enquête in te vullen, wacht een kleine attentie. Meer informatie Voor vragen of meer informatie kunt u contact opnemen met de heer G. Presburg van de gemeente Heiloo (Accommodatiebeheer), telefoonnummer (072 -) 535 66 81. Nieuwe bouwplannen via procedure art. 19, lid 3 Wet R.O. Burgemeester en wethouders van Heiloo maken bekend, dat zij voornemens zijn om met toepassing van de vrijstellingsmogelijk- heid, als omschreven in artikel 19 lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, medewer king te verlenen aan de hieronder vermelde bouwplannen. De Schoren 17 - vergroten van de berging Vossenakkers 3 - plaatsen van een erker Ter inzage Bovengenoemde plannen liggen met de daarbij behorende stukken vanaf donderdag 10 mei 2001 gedurende vier weken voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na afspraak, telefoon nummer (072 -) 535 67 47. Indienen van bedenkingen Gedurende de termijn dat de stukken ter inzage liggen, kan een ieder tegen het voor nemen om voor bovenvermelde bouwplan nen vrijstelling te verlenen van de ter plaatse geldende bestemmingsplanvoorschriften, schriftelijk gemotiveerd bedenkingen naar voren brengen bij het college van burge meester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Commissie Grondgebiedzaken I Op woensdag 16 mei a.s. vergadert de com missie Grondgebiedzaken I in de raadzaal van het gemeentehuis, ingang Raadhuisweg. De vergadering begint om 20.00 uur en is voor iedereen toegankelijk. Op de agenda staan onder meer de volgende punten: - Concept-voorjaarsnota 2001 - Herontwikkeling locaties 't Hoekstuk en Zeskant - Verkoop van gemeentegrond langs de Egmondervaart, ten zuiden van de Zeeweg, aan Waterschap Het Lange Rond - Bestemmingsplan Blockhovepark - Nota 'Richtlijnen voor de Welstand' - Conceptraadsvoorstel inzake opnieuw vaststellen van drie voorbereidingsbeslui- ten Het college is voornemens de raad voor te stellen opnieuw de voorbereidings- besluiten vast te stellen voor: 1.een perceel grond, globaal gelegen achter een aantal woningen aan de Westerweg tot aan de spoorbaan en ten zuiden van Hoog en Laag (voormalige oude Trefpunt-terrein), t.b.v. de bouw van 35 sociale huurwoningen; 2.een perceel grond van de voormalige fietsenstalling nabij zwembad Het Baafje voor de bouw van een kinderdagverblijf; 3.het gebied van de Stationsomgeving Oost en West, dat valt in het in voorbe^ reiding genomen voorontwerp-bestem mingsplan 'Stationsomgeving 2001'. - Gewijzigd bouwplan Pony- en Paardenclub aan de Zeeweg - Bespreking van conceptantwoord op brief inzake het verzoek aan de raad om af te zien van de plannen voor het Stationsgebied, zoals die gepresenteerd worden in de Uitkijkpost en te zien zijn bij de publieksbalie - Bespreking van conceptantwoord op brief van Milieudefensie en Landelijk Overleg Autovrije Zondag te Amsterdam inzake het verzoek om 22 september 2001 uit te roepen tot autovrije zondag. Mededelingen van de afdeling Beheer Openbare Ruimte De gemeente is verantwoordelijk voor het klei ne dagelijks onderhoud van de woonomge ving. De afdeling Beheer Openbare Ruimte die voor dit onderhoud zorgt, is van maandag tot en met vrijdag bereikbaar tussen 08.00 en 16.00 uur op telefoonnummer (072 -) 535 68 68. Bereikbaarheid buiten reguliere opening stijden voor spoedgevallen De gemeente is voor spoedgevallen over het dagelijks onderhoud ook buiten de reguliere openingstijden telefonisch bereikbaar. Heeft u een spoedmelding dan kunt u bellen naar telefoonnummer (072 -) 535 68 68. Buiten de reguliere openingstijden hoort u een bood schap op een antwoordapparaat. Luister goed naar dit bericht en spreek uw naam, adres, telefoonnummer en de aard van uw spoedeis ende melding in. De dienstdoende medewer ker wordt na het inspreken van uw bood schap automatisch per semafoon gewaar schuwd. Hij belt u zo snel mogelijk terug. Let op! Bedenk, vóór u buiten de reguliere opening stijden belt, goed of uw melding écht spoed eisend is. Kan het tot de eerstvolgende werk dag wachten of niet? Levert hetgeen u wilt melden bijvoorbeeld een onveilige situatie op, spreek dan een boodschap in op het ant woordapparaat. Als uw melding niet spoedei send is, bel dan de eerstvolgende werkdag naar telefoonnummer (072 -) 535 68 68. Belangrijke nummers voor andere meldingen De gemeente is niet voor alle zaken verant- Commissie Bestuurszaken Maandag 14 mei a.s. vergadert de commis sie Bestuurszaken. De vergadering begint om 20.00 uur in de raadzaal van het gemeente huis, ingang Raadhuisweg. De vergadering is voor iedereen toegankelijk. Op de agenda staan onder meer de volgende punten: - Concept-voorjaarsnota 2001 - Vervanging bedrijfsmiddelen brandweer - Meldkamer CPA/Brandweer Noord-Holland Noord Het college stelt de raad onder meer voor: in te stemmen met de rekening 1999, de rekening 2000, de begroting 2001, de begrotingswijziging 2001 en de begroting 2002 van de Meldkamer CPA Brandweer Noord-Holland Noord en de de financiële bijdrage voor 2002 vast te stellen op 6,15 per inwoner (incl. 0,89 voor de vor ming van een reservefonds). - Beslissing op bezwaarschrift tegen toepassing Wet voorkeursrecht gemeenten - Wijziging Algemeen Plaatselijke Verordening (APV) Het college is voornemens de raad voor te stellen te besluiten tot wijziging van de APV door: 1.herinvoering van een algemeen verbod tot gebruik of voorhanden hebben van alcoholhoudende drank op de openbare weg door de bepaling, dat dit verbod uit sluitend geldt op de weg, die deel uit maakt van een door burgemeester en wethouders aangewezen gebied, uit arti kel 2.4.8 te schrappen; 2.herinvoering van een algemeen verbod tot het langer dan drie achtereenvolgen de dagen parkeren van caravans e.d. op de (openbare) weg door de bepaling, dat dit verbod uitsluitend geldt op een door burgemeester en wethouders aan gewezen weg, uit artikel 5.1.5. van de APV te schrappen. De bij de laatste wijzi ging van de APV ingevoerde beperkin gen, dat dit verbod alleen geldt, indien het parkeren naar het oordeel van burge meester en wethouders buitensporig is met het oog op de verdeling van de beschikbare parkeerruimte of schadelijk is voor het uiterlijk aanzien van de gemeente, kunnen gehandhaafd blijven. - Vervanging en aanpassing servers - Aanschaf basisapplicatie PIV4all incl. gekoppelde modules (suite) Het college is voornemens de raad voor te stellen in te stemmen met de vervanging van de Burgerzaken-applicatie. - Eerste wijziging SNK-begroting 2001 - Beoordeling conceptdocument 'Visie Heiloo digitaal' Het traject beoogt het creëren van draag vlak in de organisatie en succesvolle implementatie van de gemeentelijke websi te. Dit conceptdocument wordt ter bespre king voorgelegd aan de commissie. - Behandeling van conceptantwoord op de brief inzake het verzoek aan de raad om een viertal met name genoemde kadastra le secties van het perceel Krommelaan 9 buiten de invloedssfeer van de Wet voor keursrecht gemeenten te rekenen. woordelijk. Hieronder volgt een lijstje met belangrijke telefoonnummers bij zaken waar de gemeente geen verantwoordelijkheid voor draagt. Als elke seconde telt: alarmnummer 112 Politie Heiloo: 072 - 533 76 76 Politie Noord-Holland Noord: voor niet-spoedeisende zaken: 0900 - 8844 (30 ct 0,14 euro min) NUON (voorheen EWN), als het gaat om gas of elektra: voor storingen 0800 - 1499 (dag en nacht, gratis) voor nieuwe aansluitingen/klantenservice: 0900 - 1499 (22 ct 0,10 euro min) PWN, als het gaat om de waterleiding en drinkwater: tijdens kantooruren: 0900 - 202 00 40 (22 ct 0,10 euro min) buiten kantooruren: 0800 - 023 23 55 Multikabel voor uw kabelaansluiting radio en TV: 072 - 512 82 00 Dierenambulance: 072 - 515 01 73 Brandweer, bij spoed: 112 of anders: 072 - 564 44 44 Waterschap het Lange Rond, voor het beheer van openbaar water: 072 - 541 02 02 Openingstijden Afvalbrengplaats De Afvalbrengplaats aan het Rosendaal 2 is geopend van maandag tot en met vrijdag tus sen 08.00 en 16.00 uur en iedere zaterdag tussen 09.00 en 12.00 uur. Legitimatie De Afvalbrengplaats aan het Rosendaal is alleen bedoeld voor inwoners van Heiloo. Medewerkers kunnen daarom om uw legiti matie (lees: paspoort, rijbewijs of identiteits kaart) vragen. Wat kunt u NIET bij de Afvalbrengplaats kwijt? Niet alle materialen kunt u bij de Afvalbrengplaats aan het Rosendaal kwijt. Voor bijvoorbeeld bielzen, autobanden en bouw- en sloopafval kunt u terecht bij de stortplaats van G.P Groot, Boekelerdijk 13A te Alkmaar. Deze stortplaats is iedere eerste zaterdag van de maand tussen 08.30 en 12.30 uur geopend en maandag tot en met vrijdag tussen 07.00 en 16.00 uur. Grofhuisafval Voor meldingen van grofhuisafval kunt u van maandag tot en met woensdag tussen 08.00 en 12.00 uur bellen naar telefoonnummer (072 -) 535 68 88. Meer informatie Voor meer informatie of algemene vragen over klein onderhoud van het dorp kunt u contact opnemen met de afdeling Beheer Openbare Ruimte, telefoonnummer (072 -) 535 68 68. Nieuw bouwplan (vrijstelling bestemmingsplanvoorschriften) Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voornemens zijn een bouwvergunning te verlenen voor het vergroten van de woning op het perceel Laan van Muijs 18. Ter inzage Het bouwplan en de daarbij behorende stuk ken liggen vanaf donderdag 10 mei 2001 gedurende twee weken voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de publieksba lie Bouwen en Wonen. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tus sen 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na afspraak, telefoonnummer (072 -) 535 67 47. Indienen van bedenkingen Gedurende de termijn dat de stukken ter inza ge liggen, kan een ieder tegen het voorne men om voor bovenvermeld bouwplan vrij stelling te verlenen van de voorschriften van het ter plaatse geldende bestemmingsplan schriftelijk bedenkingen naar voren brengen bij het college van burgemeester en wethou ders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Verleende collectevergunningen Door burgemeester en wethouders is aan de volgende instellingen vergunning verleend voor het houden van een collecte in de vol gende periode. - Nationaal Fonds Kinderhulp in de periode van 7 mei tot en met 12 mei 2001 - Nederlands Astma Fonds in de periode van 14 mei tot en met 19 mei 2001 De collectanten horen een legitimatiebewijs bij zich te hebben, waaruit blijkt dat zij bevoegd zijn te collecteren. Wilt u ook een EKO-lunch? ilj? diverse collecties kaarten liggen ter inzage klaar. Drukkerij Uitkijkpost De Hoefsmid 5, Heiloo tel. 072 5330175 ZO'N VAKANTIE IS ONBETAAL BAAR 'OOK IK HELP MEE' Informatiedag DVW High Tea in De Hout Concert Bergens Symfonie Orkest de Zonnebloem Is er geen biologische catering op uw werk? Maak er werk van! Lekker en gezond lunchen is belangrijk voor iedereen. Het biologische assortiment van cateraars is tegenwoordig zeer uitgebreid. Breng het nu ter sprake! Stuur bijvoorbeeld een elektronisch kaartje naar uw facility- (f) (f) manager en vraag iiiii j|j om een EKO-lunch. L-lL uJ kijk op www.milieudefensie.nl/catering Biologische producten met het EKO keurmerk zijn gemaakt zonder gebruik van chemische bestrijdingsmiddelen, zonder genetische manipulatie jcT<U en met respect voor Natuurlijk f kan het anders. 1& oktober 2000 Nico Ilse Blauw De Band 60, 1851 VC Heiloo W# Ir te M k-é Dit jaar gaan weer ruim 6200 lang durig zieken en zwaar lichamelijk gehandicapten met de Zonnebloem op vakantie. Het gaat om mensen die afhankelijk zijn van- intensieve verpleging en verzorging. Omdat zij door hun ziekte of handicap boven dien vaak ongewild aan huis gebon den zijn, is zo'n vakantie voor hen onbetaalbaar. U kunt de Zonnebloem helpen Doe mee aan de 'Actie Zonnebloemvakanties' Giro 145, Breda. Overheerlijk oreganobrood kun je niet weerstaan. Broodsoorten met kruiden en zaden maken een gestage opmars in Neder land. Niet alleen bij bakkers maar ook in de horeca. Daar worden broden met typische mediterrane kruiderij als tijm, basilicum en oregano al langer gesigna leerd, samen met tapenade. Deze grove pasta van olijven, kappertjes, knoflook en olijfolie vergezelt vaak het geurige kruidenbrood. Ook geurige olijfolie en neutrale spreads als gezouten boter of verse roomkaas zijn perfecte begelei ders van deze nieuwe broodsoorten. Aromatische zaden Steeds meer Nederlandse bakkers experimenteren met verse en gedroog de tuinkruiden, zoals het weelderig geurende basilicum, oregano, tijm en rozemarijn. De kruiden geven de bro den een karakteristieke smaak en geur. Vroeger werden tuinkruiden ook wel 'toekruiden' genoemd, hetgeen precies aangeeft wat hun functie is: ze voegen iets extra's toe aan brood. Bij het aan snijden, of beter, het aanbreken van het verse brood stijgt meteen een weldadi ge geur van tuinkruiden op. Behalve met kruiden experimenteren de bakkers tevens met aromatische zaden, zoals anijszaad, sesamzaad, maanzaad, lijnzaad en karwijzaad. Sesamzaad en het blauwe maanzaad worden meer ter decoratie van brood en broodjes gebruikt. De fijne nootach tige smaak van sesamzaad wordt door veel consumenten op prijs gesteld. In Duitsland en Oostenrijk is het gebruik van de sterk aromatische kummel (kar wijzaad) in donker brood van oudsher bekend. Kaas en appel laten zich zeer goed combineren met karwijbrood. In Engeland is het momenteel mode om het deeg van sommige broodsoorten te vermengen met fijn geraspte kaas, olijf olie, tijm en knoflook. Vooral in de trendy eetgelegenheden en winebars van Londen ligt dit brood op de plank. Borrelbrood Kruidenbrood doet het heel goed als borrelbrood, mits neutraal besprenkeld of bestreken met olie, boter of verse roomkaas. Het heeft immers al een vrij nadrukkelijke smaak van zichzelf. De jonge Engelse televisiekok Jamie Oli ver besmeert kruidenbrood met in de oven gepofte knoflooktenen. Als de buitenschil helemaal donkerbruin is, kan het zacht geworden binnenste er zo worden uitgeknepen en als crème over het kruidenbrood worden uitgesmeerd. Volgens hem hoef je niet bang te zijn dat de knoflook dan nog te sterk ruikt of smaakt. Het mediterrane karakter van kruiden brood leent zich als vanzelfsprekend voor gebruik bij een mediterrane bui tenmaaltijd of bij de barbecue. Ook is het geurige brood heel lekker als ondergrond voor bruschette of als grove croutons over salades. Tot slot is het in repen gesneden en geroosterd in een grillpan heerlijk bij een maaltijds oep en kun je er natuurlijk ook verruk kelijke sandwiches van maken. HEILOO - Zaterdag 12 mei houdt hen gelsportvereniging De Vroegte Wint Heiloo samen met collega-vereniging Alkmaar en Omstreken de Infodag 2001Verleden jaar werd deze informa tiedag in Alkmaar gehouden, dit jaar is Heiloo plaats van handeling. De info dag wordt gehouden tussen 10.00 en 16.00 uur in het Kruisgebouw aan de Mas Geesteranusweg. Naast diverse kraampjes van de vereni gingscommissies is ook een aantal hen gelsportzaken uit Heiloo en de regio aanwezig met verschillende leuke aan biedingen. Verder zijn er demonstraties van onder andere vliegvissen en Belly- Boaten. Er is ook een occasionmarkt. Artikelen hiervoor kunnen ingebracht worden op vrijdag van 19.00 tot 20.00 uur en zaterdag van 09.00 tot 10.00 uur, ook in het Kruisgebouw. Meer informa tie over al deze activiteiten geeft H. de Jong, tel. 072-5337239. ALKMAAR - Op Moederdag, 13 mei, wordt op het grasveld voor de muziek- nis in de Alkmaarderhout een High Tea gehouden. Dit is een Engelse uitgebrei de thee met diverse soorten gebak (waaronder scones) en sandwiches. Dit theefeest duurt van 14.00 tot 17.00 uur en wordt geopend door burgemeester Marietje van Rossen. Op het grote grasveld treden in diverse partytenten de Big Band van Hogeschool Alkmaar en Vocalgroep Bounce op. Ook zijn er diverse attrac ties voor de kinderen. De prijzen zijn vanaf f 7,50. Dit evenement wordt geor ganiseerd door de vrouwelijke service club Soroptimist International afdeling Alkmaar en omstreken. Deze serviceclub voor vrouwen met een beroep of bedrijf zet zich in voor lokale en sociale doelen en is een wereldwijde organisatie met clubs in 110 landen. Het goede doel dat dit keer gesteund wordt is het inrichten van een speelplaats voor de kindercrèche van de Vluchthoef alsmede computers en enkele fietsen voor het Alkmaarse Blijf van mijn Lijfhuis. Voor meer informatie kunt u bellen met 072-5894995 of Ü72jr 5332652. REGIO - Op zaterdag 26 mei geeft het Bergens Symfonie Orkest een concert in het Witte Kerkje aan de Dokter van Peltlaan 31 in Bergen. De toegang bedraagt tien gulden, inclusief een kopje koffie. Kaarten zijn verkrijgbaar aan de kerk voor het concert. Op het programma staan de ouverture De Hebriden van Mendelssohn en de Symfonie nr. 104 van Haydn. Het orkest, dat onder leiding staat van Arno van Raaphorst, houdt een openbare repetitie op zondag 20 mei in de Hervormde Kerk aan de Dorpsstraat in Castricum, aanvang 15.00 uur. Nieuwe leden - vooral aan strijkers is behoefte - zijn hier welkom, of kunnen naar de wekelijkse repetitie op zater dagmorgen in Bergen gaan, in het gebouw aan de Kogendijk 42A, van 9.30 tot 11.45 uur. Voor meer informa tie kunt u bellen met Paul Meijer, 072- 5814240 of Douwe Plat, 072-5065086. AT ION A L E VERE f Gemeente Heiloo Algemeen: tel. 5356666, fax 5356788. Woon-Zorgloket Voor aanvragen voor de WVG, huisves ting in een verzorgingshuis, zorgwo- ning, alarmering en warme maaltijden kunt u terecht in het gemeentehuis van maandag tot en met vrijdag van 8.00 tot 12.30 uur, tel. bereikbaar op nummer 5356703. RIMA Regionale Instelling Maatschappelijke Dienstverlening, Slimpad 16, tel. 5330984. Spreekuren maandag, woens dag en vrijdag van 9.00 tot 10.00 uur. Terminale Thuiszorg Vrijwilligersorganisatie, die belange loos de helpende hand wil bieden. Info: tel. 5334383,5334828 of 5338850. Telefonische Hulpdienst Voor een gesprek van mens tot mens, dag en nacht bereikbaar: tel. 0900-0767. Unie van Vrijwilligers Heiloo Info: I.G. Niessink, de Spanring 33 in Heiloo, tel. 5333332. Rode Kruis Heiloo Rode Kruisgebouw: Slimpad 16c, 1851 LB Heiloo, tel. 5333399. Secretariaat: W.G.A. Meijer, Kenne- merstraatweg 389,1851 NE Heiloo, tel. 5331122. De Zonnebloem Vereniging tot bevordering van het welzijn der zieken van alle gezindten, voor bezoek thuis, ziekenhuis of ver pleeghuis. Secr. A. Hoedjes, Holleweg 119, Heiloo, tel. 5335268. Rolstoelbus Heiloo Dagelijks beschikbaar, inlichtingen en afspraken: tel. 5333695. Servicetaxi Noord-Kennemerland Elke dag beschikbaar van 9.00 tot 24.00 uur. Rijdt in alle gemeenten van Noord-Kennemerland. Iedereen kan van de taxi gebruik maken, in het bij zonder ouderen en gehandicapten. Minimaal een uur van tevoren bestel len, tel. 0900-8878. Stichting Uitkeringsgerechtigden Bergeonstraat 30, tel. 5339885, open maandag de hele dag, dinsdag tot en met vrijdag 13.30 tot 17.00 uur. Stichting Ouderenwerk Heiloo Activiteiten en voorzieningen voor 55- plussers. Abraham du Bois-hof 2, 1852 EZ Heiloo, tel. 5331297. ANBO Belangenbehartiging en sociaal-cultu rele activiteiten voor 50-plussers. Inlichtingen: secretariaat C.M.W. van Aalst-Ruiters, Vrieswijk 11, 1852 VA Heiloo, tel. 5331451. KBO Belangenbehartiging voor ouderen. Inlichtingen: mw. J. Kleene-Verbeek (secr.), Boekenstein 29, 1852 WS Heiloo, tel. 5340097 of 5331458 toestel 13. Woningstichting Heiloo Kennemerstraatweg 380, 1851 BK Heiloo, tel. 5338536. Technische dienst: tel. 5330430. Bereikbaar op werkdagen van 9.00 tot 11.00 uur. Politiebureau Heiloo Tel. 0900-8844, dagelijks geopend van 9.00 tot 17.00 uur.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2001 | | pagina 6