Expositie Iwan de Groot Zilveren jubilaris gefêteerd De Egmonden Planten op een voetstuk Bgmon UITKIJKPOST - 9 MEI 2001 Sans Atout Willem-Alexander en Maxima bij Gulle Bottelier Danspaar gepromoveerd TV Het Vennewater Kinderkunst over astma Nieuwe regio-website Voorspeelavonden en open dag Van Etten clubkampioen bij SV Oppositie Telefonische Hulpdienst zoekt vrijwilligers Ledenvergadering en Lagerhuisdebat Rabobank Sponsormaaltijd Indonesië Paulusschool houdt Bobita-avond Kampioenschap Foresters dames 1 op het veld Europa Kinderhulp zoekt gastgezinnen Informatiemap infectieziekten Belgen exposeren in Hoeve Overslot Excursie naar het Zeedorpenlandschap Rondom het kabinetorgel Voorlichting voeding voor hartpatiënten Bouw gemeentehuis 'X p SOW-jeugd steunt vluchtelingen TV Heiloo Bibliotheek Maandag 14 mei lezing over Beelddenken door schrijfster en reme dial teacher Marion van Coolwijk, aan vang 20.00 uur, kosten f 5,-, aanmelden tel. 072-5199214. In mei expositie 'Afrika' voor volwassenen en 'Op de fiets, let op het verkeer' voor kleuters. Horizon College Expositie van Crena de Jong, Rechte Hondsbosschelaan 24a. Het Alternatief Expositie schilderijen van Gerard van Veizen in de ontvangstruimte. Dierenartsen Schaap en de Jong In mei expositie aquarellen van dieren, beelden en klokken van Marianne Eugster-Boonstra. Hema Expositie landschapsfoto's over de Schotse Hooglanden van Cees Beentjes qit Limmen. Rayonkantoor Thuiszorg In het kantoor aan de Nijverheidsweg 33 expositie van foto's van Sjoekie Tip en schilderijen van Wim Twaalfhoven, te zien op werkdagen tussen 9.00 en 17.00 uur. Atelier TP Atelier Tine Poelsma, Termijen 189, wisselende exposities, open elke woens dag van 10.00 tot 16.00 uur en na tel. afspraak op 5334596. Atelier Marijke Dekker Aan de Westerweg 22 is op zaterdag van 13.00 tot 16.00 uur geopend het keramiekatelier Marijke Dekker. Casa Design Expositie van schilderijen van Rina Snel. Galerie 1719 Expositie van schilderijen in olieverf van Carlo van Kervel en bronzen plas tieken van Dick Aerts, geopend op donderdag, vrijdag en zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur, Verdronkenoord 29. Nederlands Kachelmuseum Collectie kachels uit onder andere de Tweede Wereldoorlog, aan Bierkade 10, geopend van 1 april tot 1 oktober op vrij dag en zondag van 12.(X) tot 16.00 uur. MCA Tot 30 juni expositie schilderijen met olieverf op doek van Theo Leering, op Hoofdstraat DB3. Tot eind september expositie van bloemenaquareilen van Gonny van Dongen, tijdens bezoektij den van 16.00 tot 20.00 uur, afdeling COM 4/217. Cantina Architectura Expositie van schilderijen en mandala's van Anke Glas en houten beelden van Ton Verplanke, Geestersingel 11, tus sen 11.00 en 22.00 uur en op afspraak, tel. 072-5113265. HEILOO - De uitslagen van de maan dag gespeelde wedstrijden bij dames bridgeclub Sans Atout zijn: A-lijn: 1. Lute - Laan 59,2, 2. H. en G. Schipper 56,7. B-lijn: 1Haafkens - V.d. Eng 60,8, 2. V. Toornburg - De Vries 58,8. C-lijn: 1Fam. v.d. Klis 60,8,2. Fam. Mooij 59,6. D-lijn: 1. Kuiper - Werdmuller 61,5, 2. Toornburg - De Vries 54,7. E-lijn: 1. Vriend - V. Okkem 63,5, 2. V. Veen - Maas 63,0. F-lijn: Fam. Buitenen 62,12. Interna - v.d. Linden 60,9. HEILOO - Hoog bezoek bij Gulle Bottelier Cees Opdam, de slijter die eind vorig jaar het tienjarig bestaan van zijn zaak vierde. Deze weken bevolken namelijk kroonprins Willem-Alexander en zijn kersverse verloofde Maxima Zorreguieta deze altijd verrassende slijterij aan de Heerenweg. „Niet in levenden lijve hoor," stelt Opdam ons meteen gerust, „want dan zouden er waarschijnlijk dranghekken voor de winkel geplaatst moeten wor den. Nee, het gelukkige paar staat afge beeld op het etiket van een fles konink lijke wijn, een gloedvolle Cötes du Rousillon Villages." De Gulle Bottelier heeft ter gelegen heid van de verloving en het aanstaan de huwelijk begin volgend jaar deze speciale wijn laten bottelen en voorzien van een stijlvol etiket, met bijzonder geslaagde afbeeldingen van het geluk kige paar. Een lekker flesje wijn, dat voor f 7,95 van eigenaar verwisselt. Wat Willem-Alexander van dit wijntje vindt, of van de vermaarde Heilooër kruidenbitter, is niet bekend bij de Gulle Bottelier. De kroonprins schijnt namelijk, net als Opdam zelf, meer van het vorstelijk gerstenat te houden. Waarvoor hij natuurlijk ook prima terecht kan bij Gulle Bottelier aan de Heerenweg 242. 4Stadje in Spanjeeen doek van Iwcin de Groot. HEILOO - De Heilooër kunstschilder Iwan J.A. de Groot is al meer dan twin tig jaar actief bezig met schilderen en tekenen in allerlei technieken. In mei heeft hij een tentoonstelling bij Silhouet Binnenhuisarchitectuur aan de Kennemerstraatweg 99.Tijdens deze expositie wil hij een overzicht geven van zijn ontwikkeling in de afgelopen jaren. Ontwikkelen, altijd verder zoeken, experimenteren, niet stil blijven staan, zijn voor hem essentieel. „Momenteel ben ik in mijn blauwe periode, zolang als dat duurt. Maar wie weet gooi ik binnekort het roer weer om. Ik ben altijd zoekende," zegt hij glimlachend. De schilderijen van De Groot zijn altijd kleurrijk, helder, sterk en zeer pasteus geschilderd. „Licht in een schilderij ontstaat slechts dankzij het donker in datzelfde schilde rij," verduidelijkt hij verder. „Verder is de realiteit voor mij alleen maar aanlei ding en uitgangspunt, geen eindpunt. Dan kun je beter een foto maken. De kleuren in hun schitterende contrasten, in hun heerlijke harmonie, zijn veel belangrijker voor me dan een zorgvul dige gelijkenis met de werkelijkheid." Zijn schilderijen zijn dan ook een feest van kleur. Iwan de Groot schildert bijna altijd op een expressionistische, zelfs fauvisti- sche wijze. Zijn zuidelijk temperament, gevoed door zijn vele schilderreizen naar Frankrijk, Italië, Spanje, Portugal, maar vooral Marokko, Tunesië, Egypte en Griekenland hebben hem tot een colorist pur sang gemaakt. Het Hollandse landschap met zijn vaak prachtige hoge luchten met schitteren de wolkenpartijen schildert hij ook, maar dan op zijn eigen wijze in prachti ge warme tonen met oneindig veel nuances. HEILOO - Afgelopen zaterdag behaalde Heilooër danspaar Coen en Tineke Hekman hun vierde kam pioensschap van dit jaar. Het paar werd in sportcentrum Emergo te Amstel veen ballroomkampioen in de senioren 5 klasse en veroverde daarmee de Let's Dance Championships 2001 Trophy. Het paar kreeg drie promotiepunten toegekend, wat hun totaal op vijftien bracht, ruim voldoende om te promo veren naar de senioren 4 klasse. Aan de wedstrijd namen meer dan 170 danspa ren deel, afkomstig uit Nederland, Bel»ië en Duitsland. ALKMAAR - Van 13 mei tot en met 8 juni wordt in het MCA de expositie 'Kinderkunst over astma' gehouden bij de hoofdingang. Kinderen van basis school De Kring uit Alkmaar vestigen met deze tentoonstelling de aandacht op de collecteweek van het Astma Fonds, die van 13 tot en met 19 mei gehouden wordt. Het project 'Kinderkunst over astma' moet vooral de problemen van kinde ren met astma onder de aandacht bren gen bij leraren en leeftijdgenootjes. REGIO - Met ingang van begin mei heeft Noord-Holland de beschikking over een eigen regiowebsite, www.noordhoIlandweb.nl. Deze websi te vormt de 'voordeur' naar een twaalf tal regiosites, van Denhelderweb.nl tot aan Zaanstreekweb.nl. Deze sites zijn ook afzonderlijk te hertaderen. De sites bieden een regiogids met een compleet overzicht van winkels en bedrijven, lokaal en regionaal nieuws, politieberichten, spelletjes, een aanbie dingenpagina, een uitgaansagenda, kleurplaten voor de kinderen en een gratis advertentierubriek. HEILOO - Maandag 14 mei wordt een voorspeelavond gehouden door de saxofonisten van Muziek- en Dansschool Heiloo. Saxofoondocenten Jack Kat en Floor Wittink hebben bewust gekozen voor een presentatie alleen door saxofonisten, om zodoende het populaire instrument met al zijn mogelijkheden goed tot zijn recht te laten komen. Zowel solistisch als in een klein ensemble zullen verschillende muzieksoorten en -stijlen te horen zijn. HEI LOG - Afgelopen week was Ria Molenaar 25 jaar in dienst bij de Baza Shopserviceeen Heiloose groothandel in zadenbloembollen en allerlei andere artikelen. Vrijdag werd deze jonge jubilaris in het zonnetje gezet door haar collega's en familie tijdens een gezellig etentje. Op de foto Ria met haar zonen Kevin en David. HEILOO - In de laatste ronde van de interne competitie van schaakvereni ging Oppositie moesten Van Etten en Langereis in een onderlinge wedstrijd uitmaken wie er zich dit seizoen club kampioen mag noemen. De overige partijen waren niet meer van belang en hadden eigenlijk, gezien de vele remi ses, schriftelijk kunnen worden afge daan. De strijd om het clubkampioenschap kon niet spannender eindigen. Koploper Van Etten had de beste papieren en Langereis moest dus win nen. De laatste koos voor de Caro Kann-opening, die bekend staat als een passieve verdediging maar met zeer veel tactische finesses. De strategie was om Van Etten met een verrassende wending en een flitsende combinatie met zo'n bijzonderheid beentje te lich ten. Maar deze was uitstekend op de hoogte van het wel en wee van deze opening en na een wat afwachtend begin pakte hij brutaal het initiatief op de damevleugel. Langereis zocht zijn heil op de konings vleugel en even zag het er naar uit dat hij een kansrijke mogelijkheid had gevonden. In de drukbezochte perska mer, waar deze enerverende partij door kenners op de voet werd gevolgd, werd echter al snel duidelijk dat Van Etten de betere kansen had. Met een doortas tende pionzet brak hij het centrum open om vervolgens met een elegante combinatie de partij naar zich toe te trekken. Na een lang seizoen mag hij zich terecht de nieuwe clubkampioen noemen. De uitslagen: Van Etten - Langereis 1-0, Kracht - Reus remise, Folkertsma - Sauer remise, V.d. Wal - Maas remise, Jongkind - De Jager remise, V.d. Werff - Bosma remise, V.d. Brink - Munk 1-0, Hassing - Jonkheer remise, Horninge - Jongerius remise, Kraaijenbrink - Bik 1 -0, De Lange - Tuinstra 0-1 REGIO - De SOS Telefonische Hulpdienst Noordwest is op zoek naar nieuwe vrijwilligers: mannen en vrou wen vanaf 23 jaar, die tijd beschikbaar willen stellen voor een gesprek van mens tot mens. Mensen hebben proble men, zorgen, verdriet, piekeren of voe len zich alleen. Op dat soort momenten kunnen mensen bellen naar de Telefonische Hulpdienst. Om stoom af te blazen, om hun verhaal kwijt te kun nen of om weer grip op de situatie te krijgen. Geheimhouding en anonimiteit staan hierbij voorop. In sommige gesprekken is luisteren al voldoende. In andere gevallen probeer je, samen met degene die belt, het pro bleem te verhelderen en mogelijke alternatieven te onderzoeken. De SOS Telefonische Hulpdienst Noordwest is 24 uur per dag bereikbaar, zeven dagen per week. Dit betekent dat vrijwilligers een aantal dagdelen per maand, waar onder een nacht, beschikbaar moeten zijn. Aan de telefoon werken zowel mannen als vrouwen. Natuurlijk is een goede voorbereiding op dit werk noodzakelijk. Deze bestaat uit een basistraining van circa drie maanden, gevolgd door een inwerkpe- riode. Nieuwe medewerkers kunnen tevens rekenen op begeleiding en trai ning door ervaren beroepskrachten, een collegiale sfeer, een boeiende en zinvolle werkplek, reiskostenvergoe ding na de opleiding, en dat alles in een goedlopende organisatie die aangeslo ten is bij de landelijke Federatie van THD's. Alle activiteiten vinden plaats op een centraal punt in Alkmaar, goed bereik baar met het openbaar vervoer en voor hen die met eigen auto komen is er ruime parkeergelegenheid. Op donder dag 7 juni wordt een informatie-avond gehouden, om 20.00 uur in Alkmaar. Voor aanmelding en nadere informatie (onder andere het adres van de infor matie-avond) kunt u op werkdagen tus sen 09.00 en 14.00 uur bellen naar het kantoor van de dienst, tel. 072-5621044. HEILOO - Afgelopen zaterdag en zon dag is bij tennisvereniging Het Vennewater de vierde ronde in de zaterdag- en zondagtenniscompetitie gespeeld. Zaterdag heren 1 bevestigde opnieuw dat de derde klasse eigenlijk te licht is voor het team. ZAP 1 werd met een forse nederlaag naar huis gestuurd: 6-0. Gemengd junioren 1 redde het niet tegen Daalmeer 1:1-7. In de landelijke competitie zondag boekte dames 1 een goed resultaat door een 4-2 zege op Merlenhove. Ook heren 2 proefde na een zware strijd tegen Westerkogge 1 het zoet van de overwinning: 1-5. De uitslagen: zaterdag, district gemengd 2 t/m 14 jaar - Neckslag 2 4-2, gemengd 1 t/m 16 jaar - Juliana 1 1-5, heren 1 - ZAP 1 6-0, heren 2 - Hogedijk 2 5-1, heren 3 - Grootslag 2 5-1, heren 8 - Wings 3 4-2, Alkmaar 9 - Vennewater 9 6-0, heren 10 - Bakkum 9 2-4, gemengd 5 - Limmen 4 2-3, Westerkogge 3 - gemengd 6 0-5, heren 2 (35+) - De Gouw 3 3-1, Elckerlyc 1 - gemengd 1 (35+) 4-0, gemengd 2 (35+) - KLTV 2-2, gemengd 3 (35+) - Neckslag 1 2-2, heren 1 veteranen - DEM 1 1-3, heren 2 vete ranen -'t Zand 4-0. Zondag, district heren 1 - Assumburg 10-6, heren 3 - Assumburg 3 1-5, TOB 2 - gemengd 1 3-2, Krommenie 2 - gemengd 2 7-1. Landelijk, gemengd 2 - Hoogerheide 2 4-4, gemengd 3 - Kwadijk 1 4-4, gemengd 4 - Castricum 4 4-4, dames 1 - Merlenhove 1 4-2, TC IJsbaanpad - dames 1 2-4, Westerkogge 1 - heren 2 1-5, gemengd junioren 1 - Daalmeer 1 1-7. HEILOO - Op 18 juni houdt de Rabobank West-Kennemerland haar algemene vergadering in Golden Tulip Heiloo. Behandeling van de jaarreke ning, een statutenwijziging en afscheid van enkele leden van het bestuur en de raad van toezicht zijn de belangrijkste agendapunten van het eerste deel van de vergadering. In het tweede deel komen leden en klanten uitgebreid aan het woord. Door middel van een discussie in de vorm van een zogenaamd 'Lagerhuisdebat', naar het televisiepro gramma van Paul Witteman, kunnen de aanwezigen zich uitspreken over verde re verbetering van de kwaliteit van de dienstverlening. Naast leden zijn ook klanten van Rabobank West- Kennemerland welkom. EGMOND - Op zaterdag 19 mei om 17.00 uur kunt u in de ontmoetings ruimte van de RK kerk in Egmond aan den Hoef terecht voor een Indo nesische maaltijd, ter ondersteuning van het project Harapan Jaya. Dit jaar hebben de jongeren van het jongeren pastoraat in Egmond aan den Hoef dit project geadopteerd in Sumatra, Indonesië. In Sumatra is een grote locatie waar in het bijzonder kinderen verblijven die gehandicapt zijn of brandwonden heb ben opgelopen, geopereerd worden en therapie krijgen. Het is een project van een Nederlandse zuster die onder steund wordt door veel Nederlandse artsen. Deze gaan er regelmatig naar toe om operaties uit te voeren. De kos ten bedragen f 30,- per persoon, inclu sief een drankje. Voor dit bedrag krijgt u een voorgerecht, een buffet met diverse Indonesische gerechten, een toetje en koffie toe. U kunt zich inschrijven middels formu lieren achter in de RK kerk te Egmond aan den Hoef of telefonisch bij: Judith Belleman, Slotweg 28, tel. 072-5067289, Hans Mathot, Anna van Burenlaan 17, tel. 072- 5064908, Rob Leijen, Anna van Burenlaan 48, tel. 072-5067856. Vingerafdrukken zetten in hetpolitiebureau van de Raulusschool. HEILOO - Vlak voor de schoolvakan tie stond de Paulusschool geheel in het teken van Foster Parentskind Bobita. De kinderen van deze school hebben Bobita geadopteerd en zorgen er voor dat zij jaarlijks een bedrag bij elkaar verdienen voor Bobita en haar familie in India. Dat doen zij door een aantal weken hard te werken aan een school- thema, waarin voorbereidingen getrof fen worden vQor de grote Bobita- avond. Dit jaar was gekozen voor het thema 'beroepen' en elke klas koos een eigen beroep. Na zes weken voorbereiding konden vervolgens de ouders zien, horen, voelen en proeven wat de leer lingen geleerd en gemaakt hadden. Er werden beroepen als kunstenaar, bak ker, ruimtevaarder, archeoloog en apo theker uitgeoefend. De ouders konden tegen betaling genieten van al het werk dat de kinde ren hadden geleverd. De bakkers ver kochten koekjes, in de kunstgalerie waren kunstwerken te koop en een voorstelling over sprookjes of een lezing over archeologie kon worden bijgewoond. In het politiebureau wer den vingerafdrukken genomen en in het restaurant was gelegenheid voor een lekkere versnapering. De school laat weten dat de belangstelling van ouders, oma's en opa's en anderen bij zonder groot was en daarmee ook de opbrengst van deze avond. HEILOO - Met ongelooflijk veel inzet en doorzettingsvermogen heeft het dames 1 team van De Foresters hand bal ook de titel gepakt op het veld. Dit seizoen zijn zij nog ongeslagen, zowel op het veld als in de zaal, een prachtige prestatie van het team van coach Bertus Minnes. Afgelopen zondag moest worden gespeeld tegen Zuider- meer. In een zeer prettige sfeer verliep de wedstrijd naar behoren, hoewel het voor de rust nog spannend werd bij 8-5 voor Foresters, maar verder mochten de gasten niet komen. Zuidermeer werd na rust geheel overspeeld, zodat uiteindelijk 32-13 op het scorebord stond. Een zeer duidelijke score die echt ver- diend,was voor de dames van Foresters, die na de wedstrijd in de bloemen wer den gezet en uiteraard een feestje kon den bouwen samen met de voetballers van Foresters 1 die hun laatste thuis wedstrijd speelden tegen EVC. Met muziek, een hapje en een drankje werd het seizoen nog niet afgesloten, maar wel al een beetje beklonken door dit vroege kampioenschap van dames 1. Dames 1 staat ook nog in de kwartfina le van de beker en die wedstrijd wordt waarschijnlijk volgende week dinsdag afgewerkt in Heiloo om 19.00 uur. Ook de Dl heeft nog kampioenschapkan sen, zij zitten ook in de kwartfinale van de beker. Het seizoen duurt nog een aantal weken voor alle teams, maar het komend weekend is er voor de voetbal en handbaljeugd een jeugdkamp op het Forestersterrein. REGIO - Europa Kinderhulp zoekt op dit moment nog een aantal gastgezin nen, waaronder ook reservegezinnen. Vanwege de mond- en klauwzeercrisis in Nederland zijn er gastgezinnen die dit jaar geen gastkind kunnen ontvan gen. Toch wil Europa Kinderhulp deze kinderen niet teleurstellen. De organi satie is daarom druk bezig voor deze kinderen een plaatsje in onze regio te vinden. Door bemiddeling van Europa Kinderhulp komen er jaarlijks ruim 2500 kansarme Europese kinderen naar Nederland. Deze kinderen hou den hier drie weken vakantie. Het zijn kinderen tussen 6 en 12 jaar, die in kind-onvriendelijke woonwijken op groeien in Europese steden zoals Parijs, Lille, Hannover, Berlijn. Er zijn ook kinderen uit Nederland bij. Het is niet nodig om er een dure logeerpartij van te maken, gewoon meedraaien in het gezin is voldoende. Om problemen te voorkomen, besteedt Europa Kinderhulp veel aandacht aan de voorbereiding en begeleiding in de verblijfsperiode. Wie geïnteresseerd is, kan contact opnemen met de familie Pool, tel. 023-5272560, Vera Ver- zijlenberg, 072-5052827 of Jolanda Langedijk, 072-5039231. Op internet is de organisatie te vinden op www.euro- pakinderhulp.nl. REGIO - Donderdagmidag presen teert de GGD de informatiemap infec tieziekten aan de medewerkers van kindercentra in Noord-Kennemerland. De GGD hoopt dat deze map een bij drage zal leveren aan de gezondheid van kinderen in kindercentra. Voor en na de presentatie is er gelegenheid om stands te bezoeken met informatie over allerlei onderwerpen betreffende het welzijn van kinderen. Bij kleine kinderen zijn gezondheid en welzijn belangrijke factoren. Leidsters EGMOND - Vanaf zaterdag 12 mei exposeren de leden van de kunstkring KIVT uit Zottegem samen met de leden van de Egmondse kunstgenoot schappen Hafre en Hallem in Hoeve Overslot. Sinds een aantal jaren vindt er op cultureel gebied geregeld een uit wisseling plaats tussen Egmond en Zottegem. Deze laatste plaats wordt wel 'de Egmont stede' genoemd, omdat de Graaf van Egmond ook in Zottegem een kasteel had staan en in de crypte van de plaatselijke kerk aldaar begra ven ligt. De expositie wordt zaterdag om 16.00 uur geopend door Ineke Braak-van Kasteel, voorzitter van de stichting Kunst en Cultuur Egmond, en is te zien tot en met 27 mei op zaterdag en zon dag van 14.00 tot 17.00 uur in Hoeve Overslot aan de Slotweg in Egmond aan den Hoef. EGMOND - Op donderdag 10 mei gaat PWN-boswachter Kees van Veldhuizen om 19.00 uur met belang stellenden op pad in de duinen bij Egmond aan Zee. Hij is een kenner van dit gebied, dat de sporen draagt van het vroegere gebruik van de duinen door de Egmonders. Mede daardoor is het unieke Zeedorpenlandschap ontstaan. De deelname is beperkt tot 25 perso nen. Aanmelden kan via bezoekerscentrum De Hoep, tel. 0900-7966288, te bereiken van dinsdag tot en met zondag tussen 10.00 en 17.00 uur. Deelname bedraagt f 5,- voor volwassenen en een rijksdaal der voor kinderen. Daarnaast is een geldig toegangsbewijs voor het Noord- Hollands Duinreservaat nodig. De excursie vertrekt vanaf de parkeer plaats aan de Van Oldenborghweg te Egmond aan den Hoef. EGMOND - Op woensdag 16 mei is er in de Hervormde kerk aan de Abdijlaan in Egmond-Binnen weer een concert in de serie 'Rondom het kabi- netorgel'. Deze keer de aflevering 'Een uur muziek', met een programma dat bijzonder goed past in de intieme sfeer en de prachtige akoestiek van de kerk. Er zal muziek klinken voor zang, luit en orgel. José Jonkers, sopraan, zingt liede ren uit de renaissance en de barok, daarbij op de luit begeleid door Frits Sandkuijl en op orgel door Johan de Wit. Luitist en organist spelen ook solo stukken. De a'a'nVang is óm 20.00 uur, de toegang is .gratis. Bij de uitgang wordt een collecté gehouden om de kosten te bestrijden. ALKMAAR - Op dinsdag 15 mei is er een voorlichtingsbijeenkomst in het MCA over goede voeding bij hart- en vaatziekten, tijdens de openbare leden vergadering van de hartpatiëntenver eniging. Iedereen is welkom bij deze informatieve bijeenkomst, die plaats vindt van 19.30 tot 20.30 uur. Aansluitend wordt dan de ledenverga dering gehouden. Aanmelden kan op tel. 072-5483500, de toegang is gratis. BERGEN - Burgemeester en wethou ders van de fusiegemeente Bergen gaan de gemeenteraad voorstellen een nieuw gemeentehuis te bouwen aan de Elkshove. Of het oude gemeentehuis, eventueel gedeeltelijk, in stand kan worden gehouden is nog niet bekend. Verder wil het college aan de raad voorstellen een klankbordgroep in het leven te roepen, die bestaat uit leden van de gemeenteraad en drie omwo nenden van de Elkshove. Door de samenvoeging op 1 januari van de gemeente Egmond, Bergen en Schoorl zijn het bestuur en de ambte naren tijdelijk gevestigd in een kan toorpand aan de Jan Ligthartstraat in Alkmaar, totdat er een nieuw gemeen tehuis is. i V Prins Hendrik Stichting Tot 4 juni tentoonstelling olieverfschil derijen van Ellen O'Leary, dagelijks te bezoeken van 9.30 tot 17.00 uur. Galerie De Kapberg Tot en met 13 mei expositie van Peter Bes en Rob Verkerk met schilderijen, foto's en werk op papier, op zaterdag en zondag van 13.30 tot 17.00 uur en na tel. afspraak, 072-5062645. Galerie Conny van Kasteel Tot en met 13 mei tentoonstelling van Pino di Gennaro en Anneke Klein Kranenbarg, geopend van donderdag tot en met zondag van 15.00 tot 19.00 uur en op afspraak, tel. 5067151, Noorderstraat 4, Egmond aan Zee. Historisch Informatie Centrum Tot en met 28 oktober expositie 'Het Slot op den Hoef', elke zondag van 14.00 tot 17.00 uur, aan de Slotweg 46, Egmond aan den Hoef. Galerie Om de Noord Tekeningen, aquarellen, olieverfschil derijen en grafiek van Ewoud de Groot en anderen, van donderdag tot en met zondag van 12.00 tot 18.00 uur, Prinses Marijkestraat la in Egmond aan Zee. EGMOND - Zondag 13 mei is er om 10.00 uur een speciale dienst in de NH- kerk in Egmond aan Zee. De jongeren groep van 11 tot 15 jaar vond het een goed idee om iets extra's te doen voor de vluchtelingen in het AZC in Egmond aan den Hoef. Voor deze men sen zal tijdens de dienst gecollecteerd worden voor de aanschaf van sportma- terialen. De dienst wordt opgeluisterd door het koor Expecto uit Egmond- Binnen. HEILOO - Tennisvereniging Heiloo heeft in de districtscompetitie de afge lopen periode als volgt gespeeld. Dinsdag 1 mei: dames Niedorp 1 - Heiloo 1 1-5, 't Zand 1 - Heiloo 2 2-4, dames 50+ Heiloo 1 - Hhwaard 2 2-2, Heiloo 2 - Hhwaard 4 0-4. Vrijdag 4 mei: heren 50+ De Hulk 2 - Heiloo 1 1- 3, Heiloo 2 - Julianadorp 3 4-0, Schagen 3 - Heiloo 3 0-4. Zaterdag 5 mei: gem. jeugd t/m 12 Bakkum 2 - Heiloo 1 1-5, t/m 14 Heiloo 1 - Oudorp 2 0-6, jongens t/m 18 Julianadorp 2 - Heiloo 1 1-5, heren Poelstars 3 - Heiloo 3 0-5, gem. senioren LTVZ 1 - Heiloo 1 0-5, Heiloo 2 - Zaandam 4 4-1, Heiloo 3 - Spatter 2 3-2, heren 35+ Balletuin 3 - Heiloo 1 2- 2. Zondag 6 mei: gem. senioren Heiloo 1 - Marquette 1 4-1. Een plant in een fraaie sierpot of een kuip oogt heel anders dan diezelfde plant in de volle grond tussen alle ande re planten. Vooral kleine heesters ko men perfect tot hun recht wanneer ze op zo'n manier op een voetstuk worden gezet. Een wat hoger geplaatste pot of kuip geeft een nog betere kijk op de plant. Geen wonder dat sierpotten en kuipen zo populair zijn. Ze zijn als het ware zil veren schaaltjes waarop planten op hun allerbest worden gepresenteerd. Een goed voorbeeld van een plant die het in een pot of kuip prachtig doet, is pieris japonica. Het is een uitzonderlijk sier lijk heestertje. Behalve de groene pier is japonica zijn er ook enkele bonte soorten. Vooral de pieris 'forest flame' is een unieke plant. In het voorjaar loopt deze plant met vlammende kleu ren uit, vandaar die mooie naam. Door de pot hierop goed af te stemmen, maakt u er iets heel moois van. Stamboompje in pot De cotoneaster is een veel gebruikte heester in de tuin. Toch zijn er hele fraaie, kleinblijvende cotoneasters waarvan de schoonheid juist in een pot of in een kuip volledig tot uiting komt. Er zijn cotoneasters met of zonder witte bloemetjes, terwijl ze in de herfst bijna allemaal rode bessen krijgen. Er zijn trouwens ook nog cotoneasters op stam; een klein boompje dus. Bij buxus zijn het vooral de geknipte vormen zoals de bolletjes die in een pot of kuip iets extra's krijgen. Met deze planten geeft u aan het terras of het balkon een bijzondere uitstraling. Op het tuincen trum of bij de bloemist staan nog veel meer heestertjes die in een pot of kuip op een voetstuk kunnen worden ge plaatst. in kindercentra, zoals peuterspeelzalen en kinderdagverblijven, worden vaak direct of indirect geconfronteerd met allerlei aspecten van gezondheid. De laatste jaren is met name de toena me van de kindercentra ook het aantal vragen aan de GGD toegenomen. Om tegemoet te komen aan de vraag om meer informatie rondom infectieziek ten en hoe te handelen in bepaalde situaties is deze landelijke informatie map samengesteld. Voor meer informa tie kunt u contact opnemen met de GGD Noord-Kennemerland afdeling Algemene Gezondheidszorg, tel. 072- 5662662.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2001 | | pagina 8