CS5ÏS Wij geven het beste advies gratis weg! Romantiek in de tuin Popkoor High-Low klaar voor de Melkweg Eldorado Curiosa sinds kort verhuist De BERG SCELTERDEALER VL AAR Reuma en ontslag. hoe zit dat? MET BERG TOYS BELEEF JE MEER! www.definanciëlewereld.nl voor Heiloo en Omstreken. Oud-papieracties in Heiloo Liliane om dit ËMi gelezen worden UITKIJKPOST - 23 MEI 2001 Na afspraak ook op donderdagavond geopend Kennemerstraatweg 125 1851 BC Heiloo Tel. 072 - 532 03 22 Uw adviseur: Remco Steijlen Overige vestigingen: Alkmaar Haarlem Heerhugowaard Noord-Scharwoude Purmerend Santpoort-Noord V' giro 7 800 800 Prijswinnaars kofferactie GEORGE TWEEWIELERSPECI AALZAKEN o 3 Vraag het De Nationale Reumalijn 22 cpm op werkdagen van 10.00 tot 16.00 uur De Nationale Reumalijn is een initiatief van de Reumapatiëntenbond en het Nationaal Reumafonds. fCBFc Uw gift op giro 324 is altijd VÜ*/* welkom. GOEDE DOELEN Hypotheek adviseur Dé Hyiffjtheekwinkel KIJK OP WWW. kankerbestrijding.nl OF BESTEL DE GRATIS FOLDER 'GENIET VAN DE ZON, MAAR MAAK BIJ NEDERLANDSE KANKERBESTRIJDING/ KWF, SOPHIALAAN 8, 1075 BR AMSTERDAM. 0 XI Het speciale fonds voor kinderen met een handicap in ontwikkelingslanden HEILOO - Wie het winkeltje in antiek en curiosa van Trudy Dekker nog aan de Stationsweg 3c in Heiloo probeert te vinden, is tevergeefs op zoek. „Ik zit nu 35 meter verder, aan de Heerenweg 205," vertelt de eigenaresse. Deze ver huizing leverde een ruimer pand op waar plaats is voor nog meer antieke spulletjes. En, niet geheel onbelangrijk, de winkel ligt aan een doorgaande weg waar veel mensen langslopen. Omdat langslopen dikwijls leidt tot even bin nen neuzen, is Dekker erg blij met haar nieuwe stek. „Ik heb best lekker in het vorige pand gezeten hoor," geeft ze desgevraagd toe. „Maar het was wel een pijpenla, ik kon mijn spullen er amper in kwijt. Bovendien zijn er de laatste tijd veel winkels aan de Stationsweg gesloopt, zodat ik daar op het laatst bijna alleen zat. Toen de Trendsetter ook nog eens ging verhuizen was voor mij de maat vol. De verhuizing van de Gelaarsde Kat, de vorige exploitant van deze win kel, kwam dan ook als een geschenk uit Galerie 1719 Expositie van schilderijen in olieverf van Carlo van Kervel en bronzen plas tieken van Dick Aerts, geopend op donderdag,, vrijdag en zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur, Verdronkenoord 29. Nederlands Kachelmuseum Collectie kachels uit onder andere de Tweede Wereldoorlog, aan Bierkade 10, geopend van 1 april tot 1 oktober op vrijdag en zondag van 12.00 tot 16.00 uur. MCA Tot 30 juni expositie schilderijen met olieverf op doek van Theo Leering, op Hoofdstraat DB3. Tot eind september expositie van bloemenaquareilen van Gonny van Dongen, tijdens bezoektij den van 16.00 tot 20.00 uur, afdeling COM 4/217. Cantina Architectura Expositie van schilderijen en mandala's van Anke Glas en houten beelden van Ton Verplanke, Geestersingel 11, tus sen 11.00 en 22.00 uur en op afspraak, tel. 072-5113265. Trudy Dekker is met haar Eldorado Curiosa tegenwoordig aan de Heerenweg te vinden. (Fotostudio Starfield) De gelukkige winnaars van de kofferactie met hun prijzen. HEILOO - In de maand januari heeft Holland International ter promotie van het nieuwe boekingsseizoen een kofferactie gehouden. Elke klant die een brochure kwam halen voor de i zomer (met vertrek vanaf 1 april tot en met 31 oktober) kreeg een formulier mee met een lotnummer. Bij boeking kon de klant een poging wagen om met zijn/haar lotnummer de koffer te ope nen. Al zij geen geluk hadden met de koffer maakten zij nog kans om door middel van een slagzin een leuke prijs in de wacht te slepen. De gelukkige prijswinnaars konden onlangs hun prijzen ophalen. De fami lie H. Schong was winnaar van de hoofdprijs van f 500,-, familie G. Rozemeijer werd winnaar van de twee de prijs, f 250,-, familie C. Haak won de derde prijs, f 100,-. De familie J. Putter kreeg een badjas met het schrijven van de meest originele slagzin. Winkelcentrum "De Hoef' van Ostadelaan 258, Alkmaar Tel.: 072-5155740 Stationsweg 2, Heiloo Tel.: 072-5335596 MAANDAG-MIDDAG OPEN»! Je hebt romantische rozen met bloe men waar de nostalgie als het ware vanaf druipt. Sommige andere heesters hebben dit ook. Als je die ziet en ruikt, dan bekruipt je zo'n gelukzalig gevoel. Zo moeilijk is het niet om met deze heesters in uw tuin een romantische sfeer te scheppen. Wat zijn eigenlijk romantische hees ters? Dat is een moeilijke vraag om te beantwoorden. Toch heeft iedereen bij het begrip 'romantische heester' wel bepaalde voorstellingen. Wie vlinders in zijn buik heeft, ziet de wereld om zich heen in een roze waas. Knijp je ogen een beetje dicht en alles om je heen wordt een stuk zachter en warmer om te zien. Men heeft het dan wel eens over een omfloerste blik. Het is duide lijk dat bij zo'n blik geen felle, schreeu wende kleuren passen. Romantische heesters hebben die dan ook niet. Hier vieren de pasteltintn hoogtij, of zijn de bloemen zuiver wit. Maagdelijk wit Tot de laatste categorie hoort de exo- chorda racemosa. De plant heeft een bijna onuitspreekbare naam, maar is oh zo mooi... Hij bloeit in mei met prachti ge trossen van witte bloemen. Een van de exochorda-soorten heet 'The Bride', de bruid. Die naam zegt al genoeg. De verwijzing naar het ongerepte van de bruid, komen we ook tegen bij de deutzia. Deze heester heet in gewoon Nederlands bruidsbloem; alsof dat al niet romantisch genoeg is! Bruidsbloe- men zijn er in tal van soorten en maten. Zo is er een groep van deutzia's die niet veel hoger worden dan 1 tot uiterlijk 1,5 m. Die laten zich uitstekend toepas sen vooraan in een heesterborder. Als solitaire heestertjes zijn ze ook prach- Een andere groep haalt de 2 m wel. Die zijn dus meer geschikt voor de wat gro tere tuin. De meeste bruidsbloemen zijn wit, maar er zijn er ook met een roze zweem, of zelfs helemaal roze. Roze beauty Uitgesproken roze bloeit de kolkwitzia. In het Engels heet deze struik Beauty- bush. Daarmee is niets te veel gezegd, want kolkwitzia is een beauty. De 2 m hoog wordende heester lijkt een beetje op de wat meer bekende weigela, waar aan hij ook verwant is. De roze bloe men zijn groot en klokvormig. De kal mia doet wat het blad betreft een beet je denken aan de rododendron. Net als de bekende struik is ook de kalmia win tergroen. Dat is plezierig want een goed ingerichte tuin kan niet zonder wintergroene struiken. De bloemen zijn overigens wel heel anders dan van de rododendron. De breedbladige kal mia latifolia bloeit met 2,5 cm grote zachtroze bloemen en wordt wel 3 m hoog. Het smalbladige zusje heet kal mia angustifolia. Die is met een maxi male hoogte van 1 m bij uitstek ge schikt voor de kleinere tuin. De soort 'rubra' bloeit heel rijk met karmijnrode bloemen. Geur speelt bij de beleving van een tuin ook een grote rol. Neem de sering of de kamperfoelie. De geuren daarvan dra gen bij tot het gevoel van romantiek in de tuin. Maar pas op: zet niet te veel zwoele 'geurders' bij elkaar. Dan wordt het namelijk al gauw te veel. Net zo min als de romantische tuin geen kakofonie van kleuren kan zijn, moet ook met de geuren enigszins subtiel worden omge sprongen. Zaterdag Zaterdag 26 mei Radboudschool, Slimpad 18, tussen 9.00 en 12.00 uur. Fanfare Showband Heiloo, huis-aan- huisactie tussen Pastoor van Muijenweg, Ewisweg, Het Zevenhuizen en de Westerweg. Dozen en bundels gereed zetten op de rolemmer-verza- melplaatsen, voor 9.00 uur. Elke zaterdag Gymnastiek- en Turnvereniging Heiloo, container op parkeerterrein achter de Moeder Godskerk tussen 10.00 en 12.30 uur. Maandag Maandag 28 mei Meander/Paulus- school, De Hucht 2, huis-aan-huisactie, plan Ypestein zuidelijk gedeelte. Dozen en bundels gereed zetten op de rolemmer-verzamelplaatsen, voor 19.00 uur, of brengen naar de parkeerplaats van de school, tussen 18.00 en 19.00 uur. Maandag t/m vrijdag De Springschans, Sluijsweijdt 9 en Breedelaan 6, brengen tussen 8.45 en 15.30 uur. De Zuidwester, Boekenstein 43, tijdens de schooluren, ook gebruikte kleding. Muziek- en Dansschool Heiloo, Het Veld 1, tussen 9.30 en 12.00 uur en 14.00 en 19.30 uur. Benedictusschool, J.P. Hasebroekweg 21, tussen 8.45 en 15.30 uur. Maandag t/m zaterdag Stichting Ouderenwerk Heiloo, contai ner achter het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2, tussen 9.00 en 17.00 uur. Dagelijks Hockeyvereniging De Terriërs, kantine op sportpark Het Vennewater. Alle dagen tussen 17.00 en 21.30 uur, op woensdag van 13.30 tot 18.00 uur, in het weekend ook tussen 10.00 en 17.00 uur. Willibrordschool, container naast A&P, hoek Westerweg/Ewislaan. HSV, container op parkeerterrein sportpark Bayershoffweg, ingang aan De Omloop. Foresters, container bij sportvelden aan de Vennewatersweg 23. Scouting Nederland, Victoriegroep Alkmaar-Heiloo, container nabij club gebouw De Bolder, hoek Kerkelaan/Westerweg. Base- en softbalclub Double Stars Heiloo, container bij het clubhuis op sportpark Het Vennewater, tijdens trai ningen en wedstrijden. Zwem- en poloclub De Spetters, con tainer op de parkeerplaats bij zwembad Het Baafje. Vogelvereniging Kleurenpracht Heiloo, container bij clubgebouw achter sporthal Het Vennewater, halen op verzoek tel. 5337339. Trias, kantine bij de atletiekbaan, Het Maalwater 1 Tennisvereniging Het Vennewater, con tainer bij de ingang van de tennisbanen op sportpark Het Vennewater. Stichting Uitkeringsgerechtigden, con tainer bij de Bergeonstraat 30. Bloeiende heester voor romantiek in de tuin. C/9 ,2 ggji HEILOO - De eerste vijftien lessen van het Heiloose popkoor High-Low zitten er op en het repertoire van de Blues Brothers kunnen zij inmiddels dromen. Tijdens de laatste twee lessen is choreografe Petra Beers hard bezig geweest om de bijbehorende danspas jes aan te leren, zodat het geheel er nu erg swingend en gezellig uitziet. Op 29 en 30 mei is de grote generale repetitie, samen met vier andere pop koren uit de regio onder leiding van Jasper Teule en Reiniet Vrieze in De Kade in Zaandam. Op 9 juni is het con cert met 250 koorleden te zien en te lui steren in de Melkweg in Amsterdam, middels twee optredens. Voor informa tie over het optreden in de Melkweg kunt u bellen met tel. 020-5318181. Op dinsdag 21 augustus van 14.00 tot 15.00 uur start popkoor High-Low weer met een nieuw repertoire. Dit keer is het thema Zuid-Amerikaans, met onder andere liedjes van Santana, Gloria Esiefan enzovoort. Voor opgave en informatie kunt u bellen met Brigit van Trigt, tel. 072-5337069 of naar Martine Schouten, tel. 072-5338576. Niet alleen vrouwen, maar ook mannen zijn wel kom. De kosten bedragen f 150,- voor vijftien lessen. Popkoor High-Low kent alle nummers van de Blues Brothers. (Fotostudio Starfield) de hemel. Ik zag mijn kans schoon en betrok dit pand op de hoek van de Stationsweg en Heerenweg." Opvallen doet Dekker zeker met haar zaak. Het pand ziet er aan de buitenzij de al schitterend uit en vormt met het antieke interieur een prima combinatie. Door de ruiten straalt het licht van een enorme glazen kristallen kroonluchter naar buiten en ook de etalage ziet er sfeervol uit. Zolders opruimen Veel van de antieke artikelen haalt de eigenaresse uit België en Frankrijk. Maar ook particulieren die hun zolder opruimen en daarbij antiek tegenko men kunnen met hun inbreng bij Eldorado Curiosa terecht. „Ik vind het heerlijk om antiekmarkten af te strui nen, op zoek naar spullen voor mijn winkel. Ook zoek ik vaak in opdracht van mensen, wanneer zij iets speciaals zoeken dan probeer ik het voor ze te vinden." Vervolgens duikt Dekker onder de toonbank om daar onder vandaan te komen met een dik boek. „Mijn opdrachtenboek," verduidelijkt ze. „Alles wat hierin staat moet ik nog op zien te sporen." Overigens heeft Dekker al genoeg mooie antiquiteiten wel weten te vinden. In haar winkel vinden de liefhebbers onder andere kroonluchters, spiegels, serviesgoed, oude meubels, grenen kasten, tafels en stoelen, kandelaars en glaswerk. Eldorado Curiosa is tevens depot voor Stomerij Propershop. Wanneer de kle ding bij Dekker wordt ingeleverd garandeert zij dat enkele dagen later de kleding keurig gereinigd klaar hangt in haar zaak. „Vanwege de heropening van Eldorado Curi.osa houd ik een ope ningsactie met te stomen kleding: zo kosten drie pantalons momenteel f 25,- een colbert f 11,- en een trui f 6,-. Oh ja, mijn openingstijden zijn ook anders ten opzichte van vroeger. Op maandag ben ik nog steeds vanaf 13.30 uur geo pend, maar op de andere dagen ben ik al om 11.00 uur open. Kan dat er nog even bij vermeld worden?" 0900 - 2030300

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2001 | | pagina 10