Kampioenskan krant Kememer,and Kampioen van Nederland Benedictusschool viert 30-jarig bestaan 533 03 44 Aankooppimen? Broekman U^Bokma l BORDEN GESLOTEN Kuipplanten parade (072)5351000 Tennis Vennewater 4-Limmen 6 www.heiloo-online.nl Thuis in uw regio! SCHONG SCHILDERWERKEN B.V. 06-53576089/072-5338472 NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OAASTREKEN a.s. donderdag en vrijdag is drukkerij Uitkijkpost A P E L L A www.vanderborden.nl a.s. zaterdag C- HACHMANG Regio Noord- Redactieacquisitie en administratie: 23 MEI 2001 jr LeJU JDrukkerij uitkijkpost bv 66e JAARGANG NO. 21 j JDrukkerij uitkijkpost bv Taxatie van munten Instuif bij De Foresters Verkoop afgeschreven materialen Badminton reünie druk bezocht GTH-turnster naar NK LOS-hoog Groot Peanuttoernooi Helderziende waarne- bij Double Stars Jeugdgemeenteraadsdag in Heiloo mingen Vrouw gewond na val uit raam Straatmarkt in de Nic. Beetsweg Rijden onder invloed Tweedehands boekenmarkt 21 mei t/m lé> juni Fuchsia piramide. Rijkbloeiende kuip-/terrasplant in de vorm van een piramide, ca. 70 cm hoog. Tel. 072-515 08 88 www.halmakelaardij.nl Aanvoeder: Jurg Koopman Locatie: Limmen www.vosmakclaardij.nl INSTALLATIEBEDRIJF - Badkamerinstallatie Droonecampstraat 13 - Centrale verwarming 1851 TH Heiloo - Dakbedekking Telefoon 072-533 50 85 - Loodgieterswerk Werkplaats: Holleweg 19 Terrasplanten in alle soorten en maten Erkend schilder- wandafwerkingsbedrijf. Bel voor vrijblijvend offerte ZAANDAM - Pieter Ghijsenlaan 9a ZUIDOOSTBEEMSTER - Purmerenderweg 43a Woensdag 23 mei extra koopavond. Hemelvaartsdag geopend van 10.00-17.00 uur. prfinstituut i bet vennewater for wellness Fysiotherapie Aerobics Fit Walk Fitness/Bedrijfsfitness Inline Skating Gezondheidscursussen Solarium In de sporthal Het Zevenhuizen 48 1852 JC Heiloo Als bijlage in dit Nieuwsblad de Woningkrant Regio Noord-Kennemerland. Deze Woningkrant komt twee keer per maand uit en wordt huis-aan-huis verspreid met het Heerhugowaards Nieuwsblad,Alkmaars Nieuwsblad, De Uitkijkpost en Langedijker Nieuwsblad. In de Woningkrant publiceren de woningcorporaties de leeggekomen én de toegewezen huurwoningen in de hele regio Noord-Kennemerland. In deze krant is ook alles te lezen over de nieuwe aanpak van woningtoewijzing. De Hoefsmid 5 - 1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 e mail redactie: redactie@uitkijkpost.nl e mail advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl Openingstijden kantoor: maandag t/m vrijdag: 8.00-17.30 uur Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 0226 331020 (Nieuw nummer Rodi verspreiding bv) De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 16.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Redactionele kopij en advertentie-opgave moeten uiterlijk maandag om 15.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 87 cent (excl.BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden nr=^ aanzienlijk lagere mm-prijzen. verzorgt tevens al uw drukwerk; van briefpapier tot full-color brochures. Vraag offerte! IvÏmelaIrsgroep Kennemerstraatweg 129 te Heiloo tel.: 072 5335330 'Met 4 kantoren actief in de regio! (Alkmaar (2), Heiloo en Heerhugowaard). n Floortje Prein wordt gehuldigd in de kamer van burgemeester en wethouders. (Fotostudio Star field) HEILOO - Op zaterdag 26 mei van 11.00 tot 16.00 uur wordt er in het Golden Tulip Hotel, Kennemerstraatweg 425 te Heiloo een kosteloze taxatie-bijeenkomst op het gebied van munten, penningen en bankbiljetten gehouden. Deze bijeen komst is een gezamenlijk initiatief van drie beroepsnumismaten, die in navol ging van soortgelijke activiteiten op ander terrein, bijvoorbeeld Kunst en Kitsch, vastgesteld hebben dat deze taxatie-bijeenkomsten op het gebied van munten, penningen en bankbiljet ten in een behoefte voorzien. Dankzij dit samenwerkingsverband kan het publiek profiteren van een uit gebreide kennis op het gebied van de numismatiek en krijgt u een onafhan kelijk en betrouwbaar advies. HEILOO - Op dinsdag 29 mei en 5 juni houdt zowel de handbal- als het voet balafdeling van De Foresters een instuif voor alle jongens en meisjes van 4 tot en met 12 jaar. Doel van deze avonden is om kinderen de kans te geven om kennis te maken met het voetbal en handbal. Onder leiding van ervaren trainers worden er oefeningen verzorgd en uiteraard ontbreekt het bekende partijtje niet. Tevens zijn er bestuursleden aanwezig om uw eventu ele vragen te beantwoorden. De instuif duurt van 19.00 tot 20.00 uur en wordt gehouden op het hoofdveld van De Foresters aan de Vennewatersweg. Uiteraard zijn leden ook welkom. HEILOO - Op vrijdag 25 mei houdt de bibliotheek in Heiloo weer een ver koop van afgeschreven materialen. De verkoop vindt plaats in de hal van de bibliotheek, van 15.00 tot 17.30 uur en van 18.00 tot 20.30 uur. Zowel 's mid dags als 's avonds worden jeugd- en volwassenboeken, cd's, tijdschriften enzovoort verkocht. De prijzen zijn: jeugdboek f 1,50, volwassen boek f 3,-, cd's f2,50 en f5,-. HEILOQ - Het 25-jarig bestaan van 't Vennewater badminton is afgelopen zaterdag afgesloten met een feest. Het hele seizoen zijn er diverse activiteiten geweest. Afgelopen zaterdag kwamen heel veel oud-leden naar de reünie. Zij konden nog even meedoen aan een klein toernooitje. Naast bekende ex- competitiespelers (Annelies Jonker, Jos Jonker, Raymond en Rob Berger) deden veel oud-recreantspelers mee. De oudste deelnemers waren Nelly en Joop Koorn, beiden inmiddels 69 jaar. Verleerd waren deze sportieve mensen het spel nog niet. Nelly Koorn behaalde bij de dames zelfs de eerste plaats. Annelies Jonker werd tweede. Bij de mannen was de beste Bart Klaasse met als goede tweede Raymond Berger. Het grote slotfeest dat na het toernooi plaats vond mocht zich verheugen in een geweldige belangstelling. Nog vee! meer oud-leden en huidige leden kwa men naar de badmintonhal op sport complex 't Vennewater. Voorzitter Jan Maas bedankte nog even de vertrek kende competitiespelers voor hun jarenlange inzet voor de club. De Coverband, bestaande uit Jasper Timmerman, Daniël en Joffrey Bruin en Wouter Boers, zorgde voor sfeervol le muziek, 't Vennewater badminton kan terug zien op een zeer geslaagd jubileumjaar. De voorbereidingen voor het nieuwe seizoen zijn reeds in volle gang gezet. HEILOO - Pie van der Wind heeft zaterdag 19 mei meegedaan aan het Nederlands kampioenschap LOS-hoog in Hilversum. Het is al weer even gele den dat Gymnastiek- en Turn vereniging Heiloo aan het NK heeft mogen meedoen. Drie jaar geleden is dat voor het laatst geweest in de D-lijn. Nu heeft de Koninklijke Nederlandse Gym Unie een apart systeem ontwik keld dat Landelijk Oefen Systeem (LOS) heet, met een heel ander soort beoordeling dan in de D-lijn. Pie deed mee met de junioren (LOS 2). Ze begon bij de vloer waar ze 8.15 pun ten behaalde. Doordat ze met een knie blessure kampt, ging de sprong niet helemaal naar wens, hiervoor kreeg ze 7.55 punten. De brug ging uitstekend en werd beloond met 9.15 punten. Tenslotte kreeg ze voor de balk 7.97 punten. Met deze cijfers is deze turn ster 33ste van Nederland geworden. HEILOO - Of Floortje Prein de slin gers en versierselen ter ere van haar 12- jarige verjaardag nog even. had laten hangen is niet bekend, maar anders konden ze op 16 mei direct weer van zolder worden gehaald. Sinds vorige week woensdag mag Floortje Prein uit Heiloo zich namelijk een jaar lang Nationale Voorleeskampioen van Nederland noemen. De scholiere van de Willibrordschool bleef in Utrecht Tim Hille en Margriet Dorresteijn voor, die tweede en derde in de voor- leeswedstrijd werden. Hoewel ze zeer nerveus aan de wed strijd begon deed ze het prima. Uit han den van Janine Kastelijn, de winnares van vorig jaar, kreeg ze de grote bron zen voorleestrofee uitgereikt. Daarnaast kreeg ze een trofee voor haar zelf, een boekenbon en een oor konde. Met een fragment uit haar boek Het was circus op de Benedictuscchool. Fietsen op een eenwieler bleek echt niet zo eenvoudig. (Fotostudio Starfield) 'De lachende engel van Ida Vos wist ze de jury, bestaande uit Isa Hoes, Bram Bart, Loretta Schrijver en Marijke Troelstra het meest te bekoren. Gisteren om 10.30 uur werd Floortje samen met haar ouders door het voltal lige college op het gemeentehuis ont vangen. In een reactie zei burgemeester Henk den Boon trots te zijn op de twaalfjarige kampioene en het feit dat er zo'n voorleestalent in Heiloo woori- achtig is. De trotse kampioene las daar bij een stukje voor en ontving uit han den van de burgemeester een cadeau tje Iedereen die nieuwsgierig is naar de voorleeskwaliteiten van de Voorlees kampioen 2001 kan op woensdag 30 mei naar de openbare bibliotheek van Heiloo aan Het Malevoort komen. D$ar zal Floortje van 13.30 tot 14.00 uur een stukje voorleden. HEILOO - De kinderen van de Benedictusschool hebben een te gekke week achter de rug. Vanwege het 30- jarig bestaan van de school werd vorige week uitgebreid feest gevierd. Hoogte punt van de feestweek was een circusop treden, waarin de kinderen zelf de hoof drol mochten spelen. Op donderdag was het tijd om de ingestuurde kunsten te presenteren aan het hooggeëerd publiek, dat massaal was opgekomen. Directeur Theresia Winder van de Benedictusschool klapt haar handen bijna stuk. „Geweldig hè?", straalt ze. Ze geniet met volle teugen van 'haar' kinderen die het publiek weten te ver maken met hun optreden. De artiesten voor een dag lopen op grote houten bal len, gooien diabolo's hoog in de lucht, wankelen op stelten, balanceren op het koord, vormen levende piramides, rijden op fietsen met maar één wiel, spelen voor clown, of zijn gevaarlijke tijgers. Vanaf groep vier hebben de kinderen de kunstjes zelf bedacht, samen met enkele helpende ouders en de ervaren krachten van circus Jopie. Alle attributen en kle ding, ervaren artiesten, alsmede het decor en een mooi pistezeil zijn geleverd door het circus, dat gespecialiseerd is in het in korte tijd opleiden van kinderen, zodat zij zelfstandig een optreden kun nen verzorgen. De kleuters en leerlin gen van groep drie spelen toneel in de piste, zij zijn bijvoorbeeld gevaarlijke tij gers of leeuwen. „Voor deze doelgroep zijn de kunstjes nog wel wat te moei lijk," weet het schoolhoofd uit ervaring. Overigens was het circusoptreden niet de enige leuke activiteit die vorige week plaatsvond op de Benedictusschool, het was immers de hele week feest. „Op maandagochtend hebben we de eigen Benedictusvlag gehesen, met aanslui tend een buitenviering. Een Benedictijn van de Egmondse Abdij heeft de kinde ren daarna alles verteld over het ont staan van Benedictus. Daarbij zijn de leerlingen goed doordrongen van het feit dat het niet overal feest in de wereld is. We hebben een Foster Parents actie op touw gezet en door middel van een gesponsorde fietstocht geld opgehaald. Inmiddels hebben we al f 4000,- geteld, maar er komt nog steeds geld binnen." Ook dinsdag stond de dag bol van fees telijke activiteiten. De bovenbouw zorg de voor verschillende gezellige stands waarop van alles te doen was voor de onderbouw. Daarnaast werd de jeugd vermaakt met een groot springkussen, waarvan natuurlijk driftig gebruik gemaakt werd. Dinsdagavond werd de enorme (gesponsorde) 'circustent' alvast opgezet. Jong en oud samen Op woensdag was het tijd voor de voor bereiding van het circusoptreden. De ouders werden geïnstrueerd en de ver schillende technieken werden met hen doorgenomen. De kinderen mochten een dag later met de circusattributen aan de slag. Donderdagochtend hebben de kinderen met de artiesten van circus Jopie en de aanwezige ouders alle mate rialen uitgeprobeerd. Zij mochten ver volgens één onderdeel uitkiezen en dit nog eens extra oefenen. Vervolgens mochten ze zelf bedenken welke kunst jes ze met dit attribuut wilden uithalen, 's Middags konden zij hun inspanningen aan het publiek tonen. Het publiek, dat voornamelijk uit ouders en trotse leerkrachten bestond, bevatte toch ook een aantal ouderen. Trotse oma's en opa's misschien? „Nee," legt Winder uit, „wij hebben de bewo ners van De Loet en De Horn ook uit genodigd. Onze kinderen maken dik wijls gebruik van de ontmoetingsruimte in het bejaardentehuis, op deze manier kunnen wij eens iets leuks voor de bewoners terugdoen." Overigens was met het circusoptreden de spreekwoordelijke koek nog niet op. De rest van de middag en avond werd er enthousiast doorgefeest, met een disco en een optreden van Bertje Doperwtje. Ter afsluiting van de feestweek mochten de kinderen ballonnen met naamkaart jes oplaten, waarmee mooie prijzen te winnen zijn. 's Avonds werd een woord van dank uitgesproken en kreeg de school twee schilderijen cadeau met daarop afbeeldingen van, hoe toepasse lijk, enkele circusonderdelen. Ook meneer Maas, de eerste directeur van de Benedictusschool, was daarbij aanwezig. De kinderen mochten tot slot nog een zakje met daarin een feestneus, een sleu tel met een herdenkingsboekje en een clowntje met daarop het logo van de school mee naar huis nemen. En natuur lijk hopen dat hun ballon ergens ver weg gevonden wordt, om zodoende met nog meer plezier op deze geslaagde fees tweek terug te kunnen kijken. HEILOO - Zondag 27 mei laten opnieuw de allerjongsten van de ver eniging Double Stars zich van hun beste kant zien op de velden in Heiloo. Dit keer tijdens het Midzomer Peanut Toernooi. Ter gelegenheid van het 25- jarig bestaan van het Peanutbal in Noord-Holland wordt dit regionale toernooi door Double Stars georgani seerd onder auspiciën van de bond (de KNBSB). Deelnemende verenigingen zijn onder andere Flying Petrels uit Purmerënd, Herons uit Heerhugo waard, Almere Indians uit Almere en Cromtigers.uit Krommenie. Peanutbal is de voorloper van honk- en softbal en kan vanaf vierjarige leeftijd worden gespeeld. Aan dit toernooi zul len zestien teams deelnemen. Van de kant van Double Stars Heiloo zijn er twee teams. Het team met de wat oude re kinderen onder leiding van Rick Smit, zij spelen in de groep 'opgooi'. In deze categorie wordt met de kinde ren al geoefend om te slaan op een opgegooide bal, terwijl het tweede team deel neemt aan de groep 'paaltje'. Deze wat jongere groep, die onder lei ding staat van Gert Paul van der Horst, slaat de bal nog vanaf een paaltje. Beide teams worden voor deze gele genheid aangevuld met een aantal nieuwe spelers en speelstertjes uit Ypestein. Er wordt gespeeld op vier velden en tij dens de pauzes zijn er diverse leuke spelletjes te doen. Het toernooi begint om tien uur en is om ongeveer vier uur afgelopen. Geïnteresseerden die willen zien wat peanutbal is, kunnen een kijkje nemen. Wanneer je een keertje mee wilt trai nen om te kijken of je het leuk vindt, bel dan met Gert Paul van Horst, tel. 072-5337614. HEILOO -Het college van burgemees ter en wethouders van Heiloo stelt geld beschikbaar voor een jeugdgemeente raadsdag. Deze jeugdgemeenteraads dag wil het college begin 2002 in samenwerking met de basisscholen organiseren. Het project wordt uitbe steed aan het Instituut voor Publiek en Politiek en richt zich op leerlingen van groep 7 en 8 van het basisonderwijs. De jeugdgemeenteraadsdag is één van de voorgenomen acties verwoord in de nota jeugdbeleid van april 1999 van de gemeente Heiloo. Ook stond het orga niseren van zo'n dag opgenomen in het beleidsprogramma 1998-2002. Reeds gerealiseerde acties binnen het jeugd beleid zijn bijvoorbeeld het inzetten van een ambulant jongerenwerker, renovatie van speelplaatsen, renovatie van het Brupogebouw, het schooladop tieplan en het realiseren van een skate- boardbaan. Met het organiseren van een jeugdge meenteraadsdag wil de gemeente kin deren kennis laten maken met de wijze waarop democratische besluitvorming plaatsvindt. Ook kunnen de leerlingen kennismaken met het functioneren van de gemeente. Onderwerpen die aan bod komen, zijn bijvoorbeeld besluit vorming ondanks meningsverschillen en invloed van burgers op het gemeen telijk bestuur. Daarnaast kunnen de kinderen ervaring opdoen met verga deren, discussiëren, luisteren naar andere opvattingen, overtuigen en het nemen van besluiten. Verder vormt de jeugdgemeenteraads dag ook een bron van informatie voor de gemeente Heiloo. Ideeën van de. jeugdige inwoners van Heiloo over hun leefomgeving .of jeugdvriendelijkheid van bepaalde wijken kunnen naar voren komen. Het project bestaat uit een lespakket, te gebruiken op school en een projectdag op het gemeentehuis waarbij ook de raadsleden en het colle ge betrokken zijn. Per school kunnen kinderen een pro jectvoorstel kiezen binnen een budget van f 5000,-. Op het gemeentehuis die nen de leerlingen van de scholen met elkaar te overleggen over de voors en tegens van de ingediende voorstellen. Hierbij worden ook raadsleden betrok ken. Uiteindelijk zullen tijdens een jeugdcommissievergadering de stand punten verdedigd worden en moeten kritische vragen worden beantwoord. Onder leiding van de voorzitter, de burgemeester, moeten de jeugdige ver tegenwoordigers van de scholen zelf standig tot een keuze komen. De gemeente verplicht zich tot het uitvoe ren van het voorstel. HEILOO - Vrijdag 25 mei wordt er een avond met helderziende waarnemingen gehouden in de Ypsalon aan De Hucht 2 te Heiloo. Deze avond begint om 20.00 uur. U mag een foto of voorwerp op tafel leggen, waarna Hidma zijn waarnemingen doet. U wordt verzocht om op tijd aanwezig te zijn. De entree is f 10,-. Voor meer informatie kunt u bel len naar tel. 072-5402471. HEILOO - Vrijdagmorgen is de bewoonster van een woning aan de Holleweg gewond geraakt na een val uit het raam. De vrouw bevond zich op de eerste verdieping en wilde het slaap kamerraam schoonmaken. Zij leunde hierbij tegen het middenstuk van het raamkozijn dat vervolgens brak. De vrouw viel vervolgens uit het raam en kwam op de grond terecht. Zij raakte gewond aan haar hoofd en mogelijk haar rug. Zij is overgebracht naar het ziekenhuis. HEILOO - Op 2 juni wordt voor het derde jaar een straatmarkt gehouden door dë bewoners van de Nic. Beetsweg. Voor deze markt wordt de garage, schuur en zolder opgeruimd en allerlei goede en zelfgemaakte spullen in de verkoop gezet. Er is van alles te koop. Omdat er nog wat open plekken zijn kunnen bewoners van Plan-Oost ook meedoen. Zij kunnen zich melden vanaf 28 mei op tel. 072-5337728. HEILOO - Op vrijdag 18 mei werd 's nachts een 33-jarige man uit Zuid- Afrika aangehouden op de Zeeweg waar hij als bestuurder van zijn auto reed. Controlerende agenten roken dat hij alcohol had gebruikt. Bij de adem analyse blies hij ruim boven de maxi maal toegestane norm van 220 ugl. Hij blies namelijk 615 ugl (microgram alco hol per liter uitgeademde lucht). Het rijbewijs van de man is ingenomen. Op zaterdag 26 mei van 10.00 uur tot 13.00 uur wordt weer een tweedehands boekenmarkt in 't Trefpunt,aan de Abraham du Boishof 2 in Heiloo gehouden. Dit is de laatste verkoopdag voor de grote vakantie. De opbrengst is zoals altijd bestemd voor de door de Stichting Ouderenwerk georganiseerde sociaal culturele activiteiten en goede doelen. Wanneer u nog boeken en platen over heeft, dan heeft de stichting daar dus een goede bestemming vóór. De boe ken en platen worden na een telefoon tje bij u opgehaald, tel. 072-5331297, maar brengen naar 't Trefpunt kan natuurlijk ook. Uitvaartverzorging Heiloo e.o. Henny Stoop Tel: 072 - 532 03 45

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2001 | | pagina 1