o HEILOO Ontwikkeling nieuw bestemmingsplan Zuid-West Extra fietsenrekken bij Winkelhof 't Loo Parkeerbeleidsplan en instelling parkeerfonds in raad Sluiting gemeentehuis tweede pinksterdag Invoering verbod vracht verkeer >12 meter op 1 juni a.s. De sirene heeft u iets te vertellen Let op! Let op! Let op! UITKIJKPOST - 30 MEI 2001 De dagelijkse leefomgeving waarin wordt gewoond is voor iedereen belangrijk. Voor u omdat u daar dagelijks mee te maken heeft en voor ons omdat het 'wonen' één van de kern taken van de gemeente is. De gemeente geeft vanuit verschillende invalshoeken invulling aan het brede begrip wonenzoals de vernieuwing van woningen en wijkeninrichting van de woonomgeving en openbare ruimteleefbaarheid en nieuwbouw. Het bestemmingsplan is een belangrijk instru ment voor de gemeente om haar taak uit te voeren, omdat daarin wordt vastgelegd wat wel en wat niet aan bebouwing is toegestaan, welke functies gebouwen en buitenruimte hebben en hoe de inrichting van het betreffen de plangebied er uit ziet. Binnenkort start het college met de ontwikke ling van een bestemmingsplan voor het zuid westelijk deel van Heiloo. Dit gebied wordt in het oosten globaal begrensd door het spoor en in het noorden door de Zeeweg, met inbe grip van de woningen aan De Rietvink en het sportcomplex Het Vennewater. Bij de ontwikkeling van het nieuwe bestem mingsplan wil het college vanaf het begin de gebruikers van het plangebied betrekken. Deze inbreng, wensen, feitelijke kennis van de bestaande situatie enz. stelt de gemeente in staat de verschillende belangen zo goed mogelijk af te wegen, voordat de wettelijke procedure wordt gestart. Op deze manier wordt het college in de gelegenheid gesteld u op de hoogte te houden van de planontwikke ling en krijgt het plan een zo groot mogelijk draagvlak. Klankbordgroep Het overleg dat hiervoor nodig is wil het colle ge vorm geven via een zogenaamde klank bordgroep waarin vertegenwoordigers vanuit de bewoners- en buurtorganisaties, Woningstichting Heiloo, scholen en vereni gingsleven zitting kunnen hebben. Het college stelt voor dat de klankbordgroep Het verkeersbeleid van Heiloo richt zich onder meer op het stimuleren van het fietsgebruik. Hiertoe plaatst de gemeente onder andere voldoende fietsenrekken in de buurt van de diverse voorzieningen in Heiloo, zoals winkel centra, bibliotheek, theater en zwembad. Daarom is samen met de winkeliersvereniging Winkelhof 't Loo bekeken of er extra fietsen rekken rondom het Winkelhof 't Loo moesten worden geplaatst en zo ja hoeveel. Als resul taat van deze gesprekken zijn er afgelopen week 48 fietsenrekken aan het areaal toege voegd. De winkeliersvereniging draagt de helft van de kosten voor het aanschaffen en het plaatsen van de rekken en de gemeente betaalt de andere helft van de kosten. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer R. van der Meer van het Ingenieursbureau, telefoonnummer (072 -) 535 67 63. In de gemeenteraad van 2 juli 2001 stelt het college de raad voor het parkeerbeleidsplan Heiloo vast te stellen. In dit plan staat aange geven hoe de gemeente de problemen met parkeren wil aanpakken of wil voorkomen. Ook zal de raad een besluit nemen over het instellen van een parkeerfonds. Ter inzage De stukken die betrekking hebben op deze onderwerpen liggen vanaf vandaag geduren de 4 weken ter inzage in het Informatiecentrum in het gemeentehuis. Openingstijden zijn maandag tot en met vrij dag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer R. van der Meer van het Ingenieursbureau, telefoonnummer (072-) 535 67 63. op vier momenten bijeen komt, te weten: bij de start van het project bij de afronding van de inventarisatie van het plangebied bij de afronding van het formuleren van het beleid bij de afronding van het conceptbestém- mingsplan. Volgens planning heeft de eerste bijeenkomst in september 2001 en de laatste bijeenkomst in maart 2002 plaats. Belanghebbende wijkverenigingen en bewo nerscommissies alsmede de Woningstichting Heiloo en de in het plangebied gevestigde scholen hebben wij schriftelijk op de hoogte gebracht van deze ontwikkeling en hen tevens verzocht zitting te nemen in de genoemde klankbordgroep. Voor zover u als organisatie of vereniging geen bericht heeft ontvangen, dan kunt u zich uiterlijk binnen vier weken alsnog telefonisch aanmelden. Meer informatie Voor aanmeldingen en/of eventuele vragen kunt u contact opnemen met de heer L. Bas van de afdeling Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu, telefoonnummer (072 -) 535 67 46. Het gemeentehuis en hgt gemeentelijk onderkomen zijn op maandag 4 juni 2001 in verband met tweede pinksterdag gesloten. Geen avondopenstelling Op maandag 4 juni a.s. is er ook geen avondopenstelling. De eerstvolgende avondopenstelling is op maandag 11 juni a.s. tussen 18.00 en 20.00 uur. Op 6 februari van dit jaar heeft het college van burgemeester en wethouders besloten om een verbod voor vrachtverkeer langer dan 12 meter in te voeren in het centrumgebied van Heiloo. Met deze maatregel hoopt de gemeente de verkeersleefbaarheid op met name de Heerenweg, de Kerkelaan en de Stationsweg te verbeteren. Globaal gaat het om het gebied tussen de Kennemerstraatweg, de Zevenhuizerlaan, de Westerweg en de Kerkelaan (inclusief Westerweg en Kerkelaan). De lengtebeperking is tot stand gekomen in nauw overleg met de Ondernemersorganisatie voor logistiek en transport (EVO) en Transport Logistiek Nederland (TLN). Samen met de genoemde organisaties, de Kamer van Koophandel en de winkeliersver enigingen van de Stationsomgeving en Winkelhof 't Loo zijn criteria opgesteld voor ontheffingsmogelijkheden. Ondernemers en vervoerders die in aanmerking willen komen voor een ontheffing kunnen deze schriftelijk aahvragen bij het college van burgemeester en wethouders, postbus 1, 1850 AA Heiloo. Nu de bezwarentermijn is verstreken en de diverse belanghebbenden de mogelijkheid hebben gekregen om de nodige maatregelen te treffen, is de tijd rijp om het verbod daad werkelijk in te voeren. Dit zal dan ook het geval zijn op 1 juni a.s. Met de politie is afge sproken dat ze de eerste twee weken alleen waarschuwingen zal uitdelen. Hierna zal ech ter verbaliserend worden opgetreden. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer R. van der Meer van het Ingenieursbureau, telefoonnummer (072-) 535 67 63. Verleende collectevergunningen Door burgemeester en wethouders is aan de volgende instellingen vergunning verleend voor het houden van een collecte in de vol gende periode. - Prins Bernhardfonds/Anjerfondsen in de periode van 28 mei tot en met 2 juni 2001 - Nationaal Epilepsiefonds/Anjerfondsen in de periode van 4 tot en met 9 juni 2001 De collectanten horen een legitimatiebewijs bij zich te hebben, waaruit blijkt dat zij bevoegd zijn te collecteren. Woensdag 6 juni jaarlijks landelijk proef alarm De sirene gaat: een waarschuwing. Er is iets aan de hand! Wat? Het kan van alles zijn. Gevaarlijke stoffen die vrijkomen bij een brand, een zwaar onge val, een dreigende overstroming.In elk geval heeft die sirene u iets te vertellen. Ga daarom naar binnen en zet radio of tv op de lokale zender en wacht verdere instructies af. En als de sirene niet gaat? De sirene is een hulpmiddel om mensen te waarschuwen voor een ramp. Maar soms gaan rampen zo snel dat de sirene te laat komt. Als er een vliegtuig neerstort. Of als zich een grote explosie voordoet. Dan is het kwaad al geschied en heeft een sirene weinig zin meer. Tenzij.Tenzij u gewaarschuwd moet worden voor de gevolgen van zo'n ramp. Giftige stoffen die dreigen vrij te komen. Of nog meer explosiegevaar. Ook een dreigende overstroming is zo'n voorbeeld. Uw lokale radio- of tv-zender vertelt u wat er precies aan de hand is. En welke maatregelen u verder moet nemen. Bij u in de buurt Er staan zo'n 3800 sirenes door heel Nederland. Ze worden allemaal bediend door de lokale overheid. Dat wil zeggen: de sirene bij u in de buurt gaat alleen als u ergens voor gewaarschuwd moet worden. Woont u in Heiloo en er gebeurt een ramp in Zeeland, dan zal de sirene bij u in de buurt hoogstwaar schijnlijk zwijgen. Zoals gezegd: de sirene is een hulpmiddel om u te waarschuwen. Maar niet het enige. Het kan ook zijn dat er een radiowagen door de straat komt. Of de politie bij u aan de deur. Belangrijk is in elk geval dat u de instructies van de lokale of nationale autoriteiten opvolgt. Belangrijk voor uw eigen veiligheid. Jaarlijkse test Elk jaar, op de eerste woensdag van juni 's-middags om 12 uur, worden de sirenes in Nederland getest. Die test is nodig om na te gaan of de apparatuur nog allemaal goed werkt. De gemeente, de eigenaar van de sire ne, zou dat ook op een ander willekeurig tijd stip kunnen doen. Alleen: dan zou u ervan kunnen schrikken. U zou dan kunnen denken dat er iets ernstigs aan de hand is. Want als de sirene gaat, is er iets ernstigs aan de hand. Dit jaar worden de sirenes dus getest op woensdag 6 juni om 12.00 uur precies. U weet dan: er is niets aan de handdit is een test. Als op een andere dag van het jaar de sirene gaat, kunt u het signaal niet negeren: er is dan echt iets aan de hand. Folder De test van de sirenes op 6 juni herinnert u er ook aan dat u moet weten wat u moet doen als de sirene gaat. U leest dat in de folder 'Weet wat je moet doen als de sirene gaat'. U kunt de folder ophalen bij de gemeente in het Informatiecentrum tijdens de openingsuren, alle werkdagen van 08.00 tot 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 uur en 20.00 uur. Of bestellen bij Postbus 51. Meer informatie Voor meer informatie of vragen kunt u contact opnemen met mevrouw P. van der Last, veiligheidscoördinator van de gemeente Heiloo, telefoonnummer (072) 535 66 44. Wijziging datum legen rolemmers vanwege tweede pinksterdag. De grijze rolemmers die normaliter op maan dag 4 juni zouden worden geleegd, worden nu donderdag 7 juni a.s. geleegd. Belangrijk U wordt verzocht uw rolemmer om 07.30 uur buiten te zetten en tot na 16.00 uur te laten staan. Het legen van de rolemmers kan op donderdag 7 juni a.s. namelijk tot later dan 16.00 uur gebeuren. Bij voorbaat dank voor uw medewerking! Op maandag 4 juni a.s wordt geen grofhuisaf- val en/of worden geen takken opgehaald. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de afdeling Beheer Openbare Ruimte, telefoonnummer (072 -) 535 68 68. Nieuw bouwplan via procedure art. 19 lid 3 Wet R.O. Verleende bouwvergunningen en geaccepteerde meldingen bouwvoornemen Door het college van burgemeester en wet houders zijn de hieronder vermelde bouwver gunningen verleend en meldingen positief bevonden. Baijershoffweg 30 - plaatsen dakkapel Jan Schuijtlaan 2 - plaatsen berging Rechte Hondsbosschelaan 13 - plaatsen berging Vennewatersweg 19 - veranderen/vergroten woning Van Vladerackenlaan 6 - vergroten woning (erker) Ter inzage Deze bouwvergunningen/meldingen liggen na telefonische afspraak met de bijbehorende tekeningen en overige stukken ter inzage bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na afspraak met de heer F.H. Goedhart, telefoonnummer (072 -) 535 67 37 of met de heer J.M. Schoorl, tele foonnummer (072 -) 535 67 38 van de afde ling VROM. Procedure Degene, die de bouwvergunning/melding bouwvoornemen heeft aangevraagd krijgt bericht van de afdeling VROM wanneer de bouwvergunning gereed is en wat de kosten zijn. Pas nadat de bouwleges zijn betaald en de vergunning is ontvangen mag met de bouw worden begonnen. Het begin van de bouwwerkzaamheden moet nog wel tevoren bij de afdeling VROM worden gemeld. Dit kan ook onder de telefoonnummers (072 -) 535 67 37 of 535 67 38. Indien u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van een bouwvergunning of het accepteren van een melding, kunt u hiertegen binnen 6 weken na deze publicatie een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij bur gemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Indien u bezwaar maakt, kunt u tevens om een voorlopige voorziening vragen bij de pre sident van de rechtbank te Alkmaar, Postbus 251, 1800 BG Alkmaar. Nadere informatie over de mogelijkheden om bezwaren in te dienen of een voorlopige voorziening te vragen kunt u inwinnen bij bovenstaande telefoonnummers van de afdeling VROM. Burgemeester en wethouders zijn voorne mens om met toepassing van de vrijstellings mogelijkheid, als omschreven in artikel 19 lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, medewerking te verlenen voor het plaatsen van een berging op het perceel Baetenburg 95. Het bouwplan is in strijd met het ter plaat se geldende bestemmingsplan. Medewerking kan worden verleend met toepassing van de hierboven genoemde vrijstellingsprocedure. Ter inzage Bovengenoemd bouwplan ligt met de daarbij behorende stukken vanaf donderdag 31 mei 2001 gedurende vier weken voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na afspraak met de afdeling VROM, telefoonnummer (072 -) 535 67 47. Indienen van bedenkingen Gedurende de termijn dat de stukken ter inzage liggen kan een ieder tegen het voornemen om voor bovenvermeld plan ver gunning te verlenen, schriftelijk gemotiveerd bedenkingen naar voren brengen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 11850 AA Heiloo. Vergadering van de Monumentencommissie Op woensdag 6 juni a.s. vindt om 15.30 uur de openbare vergadering van de Monumentencommissie plaats in de BenW-kamer van het gemeentehuis. Agendapunten zijn: - Opening - Rondvraag - Mededelingen en ingekomen stukken - Notulen van de vergadering van 28 maart jl. - Bouwplannen: - Kennemerstraatweg 197 - Bedevaartkerk op het Kapelterrein Onze Lieve Vrouwe ter Nood - Archeologie (o.a. TRAP-route), - Welstandsnota - Open Monumentendag - Sluiting Meer informatie Voor meer informatie kunt u op donderdagen en vrijdagen contact opnemen met mevrouw A. van Breugel van de afdeling VROM, telefoonnummer (072-) 535 67 55 Alles over het gebruik van zonne-energie vindt u op de informatiemarkt Zonne-energie. Zaterdag 9 juni 2001 van 9.00 uur 's ochtends tot 17.00 uur 's middags in winkelcentrum de Noorderarcade. Ontdek hoe voordelig u Raadhuisplein I Pb. I I850 AA Tel. Afd. Voorlichting 5356641. Gemeentehuis is open van 8.00 tot 12.30 uur Maandagavond van 18.00 tot 20.00 uur, tel. 5356666. Informatierubriek Pieken op de vierkante meter

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2001 | | pagina 4