Architectenbureau gaat voor uniek Concert in NH kerk HIER DROMEN VADERS VAN...!! i 15 Hl r gemeente LIMMEN, LET OP!!!, Zeer exclusieve BOOMSTAM Activiteiten Limmen gelezen worden Iedere vrijdag van 8.30 tot 14.00 uur op de Vuurbaak!! Deze vrijdag UITKIJKPOST - 13 JUNI 2001 Pl(LITIEiü BERICHTEN LIMMEN Tweemaal goud voor veteraan Politieberichten Akersloot Noordhollandse Dagfietsvierdaagse Vissen met HSV Bibliotheek exposeert keramiek Meervogels-dames pakken dubbel Hij hoeft geen thee op bed, maar verwen hem met deze heerlijke primeurdie chocolade, bavarois én z'n favoriete drankje bevat, om de hele dag intens van te genieten... voor I f mam Hier wordt hij beslist vrolijk van.want we hebben het opgemaakt in de vorm van een lachend gezicht PS) Dit is 'n eenmalige topper, dus profiteer ervan! Aanbieding geldt alleen op vrijdag en zaterdag a.s. tfuMe.vi.- fFfwcialvtviten N Sportplan start met 'spinning' klasse 1 Jonagold, 6 pond5,00 clementina mandarijnen, 3 pond 5,00 krop sla komkommer, samen 1,50 supermooi witlof, per kilo 1.50 SINNIGE'S AARDAPPELENGROENTEN EN FRUIT Hèt adres voor de beste kwaliteit en de laagste prijzenlf Verleende bouwvergunningenl-toestemming d.d.: Ontvangen aanvragen bouwvergunning en meldingen bouwvoornemen d.d.: Voorgenomen medewerking Collectevergunning Informatierubriek van de gemeente Limmen. Inlichtingen en reacties: Zonnedauw 4, 1906 HA Limmen. Telefoon 072 5051456 Verwijderen rode brievenbus Verbranden afval in de openlucht Defecte openbare verlichting Limmen 2001 AHeldingen in het kader van de Wet Milieubeheer AKERSLOOT - Sinds april heeft Akersloot een kersvers architectenbu reau binnen de gemeentegrenzen. John Kerssens en Peer de Ruiter hebben er bewust voor gekozen om hun bureau in Akersloot te vestigen. „De strategische ligging en de goede bereikbaarheid van het kantoor speelden een rol bij deze keuze. Bovendien is John Kerssens geboren en getogen in Akersloot, dus toen de mogelijkheid zich aandiende om zich te vestigen aan het karakteris tieke Alkmaardermeer. was de beslis sing snel genomen," aldus De Ruiter. In het kantoor' van de voormalige bouwmaterialenhandel Ruige waard hebben Kerssens en De Ruiter Architecten hun onderkomen gevon den. Samen met grafisch ontwerpbu reau Sierra240 en automatiseringsbe drijf SSD - die hier al gevestigd waren - vormen ze zo een creatief cluster. Door deze combinatie kunnen de bedrijven elkaar op het gebied van cre ativiteit prikkelen en inspireren. Essentie van architectuur De twee architecten hebben elkaar ont moet in 1993 op de Academie van Bouwkunst in Amsterdam. In 2000 zijn beiden afgestudeerd: Kerssens op Het Cultureel Podium Alkmaar (Canada plein) en De Ruiter op Het Amsterdams Conservatorium (Ooster- dokseiland).* Vanaf hun eerste contact bleek al dat ze beiden op dezelfde manier dachten over de essentie van architectuur. Een belangrijk onderdeel van de studie wordt gevormd door de dagelijkse praktijk op een architectenbureau. Allebei deden ze ervaring op bij diver se bureaus. De Ruiter deed veel ont- werpervaring op bij Meyer en Van Schooten Architecten uit Amsterdam, waar hij van 1992 tot 1999 werkzaam was. Een bekend gebouw dat door dit bureau is ontworpen is het ING hoofd kantoor aan de ringweg van Amsterdam, dat op dit moment gereali seerd wordt. Kerssens werkte van 1992 tot 2001 als ontwerper bij Böhm Architectuur in Limmen. Vervolgens werkten zij van 1999 tot 2001 samen bij dit bureau. «Noord-Holland Noord ■\-i~0900- Peer de Ruiter (l) en John Kerssens. Het uitgangspunt van het bureau is om elke opgave als een uniek project te beschouwen. ,,Er worden dus geen kant-en-klare ontwerpen uit de la getrokken. Wij zijn van mening dat elk project, ongeacht soort en grootte, ont worpen dient te worden volgens de wensen van de opdrachtgever én de specifieke locatie. Deze denkwijze leidt steeds tot unieke projecten met een eigentijdse vormgeving," zegt Kerssens. De werkwijze van de architecten sluit mooi aan bij de actuele landelijke dis cussie over woningbouw, en dan vooral over de woonkwaliteit van Vinexlocaties: de nieuwe woonwijken zouden zich kenmerken door gebrek aan sfeer en fantasie. Bovendien zou je in deze tijd waarin de samenleving sterk individualiseert veel meer wonin gen verwachten die in opdracht van de bewoners zelf zijn gebouwd. De regering deelt deze mening en is dan ook van plan om in de toekomst een op de drie huizen in opdracht van de bewoners zelf te laten bouwen. De kans bestaat dat veel van deze bewo ners dan zullen kiezen voor een catalo guswoning en niet voor een ontwerp van een architect. De reden hiertoe zou kunnen zijn dat de architect vaak als lastig wordt gezien en dat hij, en niet de opdrachtgever, alles bepaalt. Vooroordeel weerleggen Kerssens en De Ruiter zien het daarom als een belangrijke taak om dit voor oordeel te weerleggen en de meerwaar de van het inhuren van een architect aan te tonen. De bedrijfsfilosofie van het bureau is er dan ook op gericht om de opdrachtgever tijdens het hele pro ces intensief te begeleiden en daar waar nodig te adviseren. De betrokkenheid van een architect stopt volgens beiden dan ook niet bij het ontwerp, maar duurt voort tot na de oplevering. Deze werkwijze is een waarborg voor de kwaliteit voor het uiteindelijke pro duct. De twee hopen in de komende jaren in elk geval projecten te realiseren die tot de verbeelding spreken: unieke projec ten waar de liefde voor architectuur en de bureaufilosofie vanaf straalt. Kerssens en De Ruiter Architecten zijn te vinden aan 't Stet 17 te Akersloot, tel. 0251-659635. AKERSLOOT - De sopraan Ivera Musch en de pianiste Marianne Habets geven zaterdagavond 16 juni een con cert met als thema 'Sound of Dreams'. Op het programma staan liederen er» aria's van Schubert, Haydn, Purcell, Strauss, Ives Gounod, Purcell en piano- werken van Mendelssohn en Debussy. Ivera Musch en Marianne Habets geven elk jaar een aantal concerten met een thema. Dit optreden is een vervolg op het succesvoile concert 'Lente en Romantiek', dat vorig jaar ten gehore is gebracht. Ivera Musch begon haar zangopleiding bij Maartje Kliffen aan het Conservatorium te Alkmaar. Onder lei ding van Erna Spoorenberg vervolgde zij haar studie aan het Sweelinck Conservatorium te Amsterdam, waar zij in 1983 het solistendiploma behaal de. Tevens volgde zij aan hetzelfde con servatorium de opera-opleiding die zij in 1984 afsloot. Na haar opleiding volgde zij lessen bij Herman Woltman, Anne Marie Dur en Jeanne de Compagne. Al vele jaren treedt zij regelmatig op in oratoria, opera's, operettes en concerten. Zij trad op voor radio en televisie en was veel vuldig te beluisteren in liederen. Zij gaf concerten in Nederland, Duitsland en Engeland. Marianne Habets studeerde piano en orgel aan het Conservatorium van Maastricht bij Jo Dusseldorp en Jean Wolfs. Zij sloot beide disciplines af met een diploma en het einddiploma solo- spel piano met onderscheiding. Hierna vervolgde zij haar opleiding piano aan het Conservatorium van Amsterdam bij Edith Grosz. Zij studeerde enige tijd bij Josef Dichler in Wenen en sloot deze meesterklas af met een eerste prijs. Voor het liedrepertoire volgde zij masterclasses bij Elly Ameling en Rudolf Jansen. Met het Noord-Hollands Philharmonisch Orkest onder leiding van Henri Arends speelde zij pianocon certen van Mozart en maakte radio opnamen met solowerken van Debussy, Alban Berg en hedendaagse Nederlandse componisten. Zij gaf con certen in Duitsland, Zwitserland, Oostenrijk en Nederland. Sinds 1976 is zij hoofdvakdocente piano en pianobe geleiding aan het Conservatorium van de Hogeschool Alkmaar. Het concert vindt plaats in de Nederlands Hervormde Kerk aan het Dielofslaantje. Het begint om 20.00 uur, de toegang is f 17,50 (CJP en Pas 65-plus f 15,-). Toegangskaarten zijn verkrijgbaar bij de ingang van de kerk of te reserveren via tel. 0251-310032 of e-mail naar mhconcertmail@sonera- mail.nl. LIMMEN - Zondag werden in Dordrecht de Nederlandse atletiek- kampioenschappen op de baan voor veteranen gehouden. Arend Koet uit Limmen (lid van AV Castricum) behaalde goud op zovyel hoogspringen als polstokhoogspringen in de catego rie mannen 70-75 jaar. Tevens vestigde hij op beide nummers nieuwe Nederlandse records in zijn leeftijds groep in 1.32 m en 2.20 m. LIMMEN - Op 10 juni werd omstreeks 03.30 uur brand gemeld op de Vuurbaak. Ter plaatse bleek brand te zijn ontstaan in een kledingcontainer. De brandweer van Limmen was in staat het brandje te blussen. Gevonden: sleutels in bruin etui, sleu tels met oa VW autosleutel, bos met zeven sleutels, kinderbril met groen montuur. Verloren: donkerblauwe leren handschoenen, gsm Siemens, zwarte rugzak met gymspullen, vier sleutels. AKERSLOOT - Op dinsdag 5 juni werd aangifte gedaan van diefstal uit een caravan op het terrein van een jachthaven aan de Kerklaan. Een aan tal spullen, waaronder een stereoset met boxen, werd uit de caravan gesto len. De diefstal werd tussen 1 en 4 juni gepleegd. Gevonden voorwerpen: zilveren pols kettinkje met 'Janneke 16.4.00', pijp in bruin etui. De politie heeft aangekondigd deze week veelvuldig snelheidscontroles te houden op de Kanaaldijk, de weg tus sen Alkmaar en Akersloot en op de Boekei te Akersloot. SCHOORL - Le Champion houdt van 26 juni tot en met 29 juni vanuit Schoorl voor de vijftiende maal in suc cessie de Noordhollandse Dagfiets vierdaagse vanuit Schoorl, in een schit terend gebied van polders, strand, zee, bos en duinen. Startplaats is café-res taurant De Viersprong in het centrum van het dorp, Laanweg 1, Schoorl. De starttijd is dagelijks van 08.00 tot 12.00 uur. De eindcontrole sluit om 17.00 uur. De afstanden bedragen 40, 60 en 100 km, waarbij men elke dag kan wisselen van afstand. Ook meedoen voor min der dan vier dagen is mogelijk. Alle afstanden zijn uitgepijld, hetgeen het fietsen vereenvoudigt. Bij voorinschrijving voor 6 juni bedraagt het inschrijfgeld f 17,50. Gezinnen van minimaal vier personen krijgen een korting van f 5,- per per soon; in dat geval worden maximaal twee herinneringen verstrekt. Inschrij ven kan door overmaking van het ver schuldigde bedrag op bankrekening nummer 519635736 ten name van Dagfietsvierdaagse te Schoorl. Bij inschrijving na 6 juni bedraagt het inschrijfgeld f 22,50. Inlichtingen zijn te krijgen bij G. van Tuijl, 072-5055066, R Aarsen, 072- 5092296 en J. Versteeg, 0251-235910. LIMMEN - Bracht de eerste jeugdwed strijden van Samen Beet geen vis in het net, de tweede leverde een totaal van 109 stuks op. Gekozen werd dit maal voor de Dunantvijver in Castricum. Er waren grote verschillen in de top drie van de A-klasse. Er mag gezegd worden dat Jens Castricum eenzaam aan de top staat. Hij ving zestien vissen, terwijl de Stefan Nuijens en Erik Mooy met respectievelijk en twee vissen de twee de en derde plaats bezetten. De hengelaars van de B-klasse (t/m 10 jaar) zijn duidelijk serieus met de sport bezig, want hier werd meer vis gevan gen. De uitslag was hier 1. Rick Beers 16 st, 2. Brit Beers 14 st, 3. Robin Zwertbroek 10 st. De ouderen van HSV Limmen bevisten de Oostertocht nabij Heerhugowaard. Hier pakte Jan Walta de derde jaarzege (4250 gram) en is daarmee meteen kampioen van het jaar geworden. De tweede plaats was voor C. Bakker met 12(H) gram. Werden J. Jak en G. Tuijn een dag eerder bij het open Limmer Kampioenschap palingroken nog respectievelijk derde en vierde, de vis wedstrijd gaf dezelfde uitslag met 1150 gram en 8(H) gram. Kampioen palingro ken werd Bertus Kerssens. Uitslag B-klasse: 1R. Levering 20 st, 2. T. Kroon 17 st, 3. J. Hageman en M. Bakkum 12 st. Er was sprake van een eventuele verplaatsing van de volgende witwedstrijd. De viskalender laat ech ter geen alternatieve datum toe dus zal de wedstrijd toch op zondag 24 juni plaatsvinden. AKERSLOOT - Vanaf vrijdag 15 juni exposeert Nel Koppes keramiek in de openbare bibliotheek van Akersloot.Te zien zijn objecten, bolvormen en scha len, die geschikt zijn voor zowel binnen als buiten. Door te experimenteren met glazuren heeft Koppes verrassende resultaten bereikt. AKERSLOOT - De vijf deelnemers aan de handbalbekercompetitie van Midden Noord Holland behaalden allen de finale, waarvan dames 2 en BI van Meervogels de finale wonnen. Dames 2 won zaterdag de finale van VZV 2 en moest zondag een beslis singswedstrijd spelen tegen CSV 3. Deze tegenstander liet verstek gaan en bezorgde Meervogels hiermee de titel in de vierde klasse. Dames BI had in de competitie slechts één wedstrijd verloren en promoveerde naar de eerste klasse. Zij moesten de bekerfinale spelen tegen ZAP, een tegenstander waarvan in de zaal twee maal werd verloren. Beide teams leg den in de beginfase het accent öp fel verdedigen en lieten aanvallend weinig zien. Pas in de tiende minuut opende ZAP de score en had ook het betere van het spel. Ruststand was 2-4. Direct na rust scoorde ZAP 2-5. Coach Frans Blokker liet zijn team, de tweede lijn gebruiken, hetgeen lukte waardoor ook op de cirkel meer ruimte ontstond. Er werd nu ook vanaf de cirkel ges coord en Meervogels stond met nog twee minuten te spelen op 7-6. ZAP probeerde in de eindfase het man-op- manspel, maar de overwinning kwam niet meer in gevaar. Verlies voor heren Heren 1 van Meervogels verloren het beslissingsduel van Volendam met 26- 16. Meervogels is er niet in geslaagd het beslissingsduel om het kampioenschap in de regio Noord West te winnen. Meervogels had in Zaandam, waar dit duel gespeeld werd, duidelijk zijn dag niet. Het team van trainer Jos Post (die ook volgend jaar het herenteam zal trainen en coachen) was verdedigend de mindere, terwijl aanvallend veel kansen door onzuiver schieten en onnodig balverlies verprutst werden. Het team van Volendam was versterkt met de nodige zaalhandballers uit het eerste team, profiteerde hiervan en liet Meervogels kansloos. Te snel liep Meervogels tegen een ach-; terstand van vijf doelpunten op. Ook keeper Sander Verduin kon het falende team niet redden. Zijn collega Cees Wevers was door interland-verplichtin-* gen met het Marineteam niet beschik* baar en Verduin moest de klus dus alleen klaren. Ruststand was 6-10. Na rust was er geen verbetering. Het fysiek en hardspelende Volendam dief teerde de wedstrijd. Na een elleboog^-1 stoot, die jammer genoeg ook bij hef handbal zijn intrede heeft gedaan* kreeg een Volendammer een rod6 kaart voorgeschoteld. Na deze toch wet verdiende winst gaat Volendam deelne^ men aan de landelijke veldhandbalfina-» le. Het besluit van Volendam volgend seizoen alleen aan de zaalcompetitie deel te nemen wordt met gejuich; begroet, want dan zal er pas sprake zijrv van een echte competitie. Galerie Amber Expositie schilderijen van Jaap^ Hoeksma, keramiek van Susan Ohler* en beelden van Gerda Kooger, Peter* Schelvis en Tónna Lucassen. Geopend; op donderdag, vrijdag en zaterdag erf zondag 17 juni 11.00 tot 17.00 uur en opi afspraak, Dusseldorperweg 18, tel. 5051491. Serre Nella van Os Expositie met wisselend werk van fami-* lie van Os, onder andere bronzen beel-; den, keramiek, acryl, olieverfschilderij-- en en aquarellen, elke zondag van 13.00 tot 18.00 uur, Westerweg 39. Conquista Donderdag darten van 19.30 tot 22.30 uur voor tieners en jongeren. Vrijdag en zaterdagavond van 20.30 tot 01.00* uur jongerencafé voor jongeren vanaf 16 jaar. Zondagmiddag open van 14.00 tot 17.00 uur. Bibliotheek Akersloot Expositie beelden van Karin Zomerdijk, Rembrandtsingel 1. Limmen Ho gé weg 159 072-5051562 f l Akersloot, JuJianawcg 17 9 Uitgeest, Laiigebuurt 55, tel 0251-312342 UITGEEST - Met ingang van 25 juni zal SportPlan Uitgeest starten met 'spinning'. Spinning is eigenlijk simpel weg fietsen op een speciale daartoe ontwikkelde indoor spinning bike. Het bijzondere van spinning schuilt in de combinatie van muziek, het trainen op je eigen niveau en de eenvoud (geen chóreografie of pasjes). Op muziek worden sprints, colletjes en rustmomenten afgewisseld. Er is geen competitie. Spinning is dus voor ieder een bereikbaar, voor jong en oud, voor man en vrouw. Ook mensen met knie-, enkel of rugklachten hebben veelal baat bij spinning. SportPlan heeft geko zen voor de Schwinn Indoor Bike. Schwinn is sinds 1895 actief in fietsen- fabricage en is een van de meest voor aanstaande fietsfabrikanten en tevens grondlegger van spinning. SportPlan Uitgeest wordt 'Official Spinning Center'. SportPlan is verder van alle sportmarkten thuis. Een afslankcursus a la Big Diet inclusief spinning, slender en de geroemde power plate. Aanmelden kan bij SportPlan Uitgeest, Populierenlaan 45 A te Uitgeest, tel. 0251-311231. Voor verenigingen (schaats en wieier-) is het mogelijk aparte (trainings)uren in te roosteren voor bijvoorbeeld het win terseizoen. (Deze aanbiedingen gelden alléén vrijdag 15 juni in Limmen) Voor kinderen met een handicap is vakantie heel ver weg Maak het bereikbaar. Met mensen en middelen. Geef ze een vakantie om nooit te vergeten. Steun de zomer- projecten van de Nederlandse Stichting voor het Gehandicapte Kind. Dank u wel. Jochem van Gelder www nsgk.nl mam oprichten/plaatsen berging onder carport wijzigen voorgevel oprichten/plaatsen garage/carport en legalisering van een woning vergroten woning vergroten woning 04.06.01 - Theebos 12 05.06.01 - Kerkweg 7 - Pagenlaan 9 - Molenweg 15 - Theebos 36 06.06.01 - het Achtkant I dakopbouw op een garage en oprichten/plaatsen carport Tegen bovengenoemde beschikking(en) kunnen belanghebbenden op grond van de Algemene wet be stuursrecht binnen 6 weken na de datum van verzending schriftelijk en gemotiveerd bezwaar maken bij het college van burgemeester en wethouders. Nadere inlichtingen kunt u krijgen bij de sector Algemene Zaken. 31.05.01 - Jan Valkeringlaan 21vergroten woning 05.06.01 - Vuurbaak I vergroten winkelruimte 06.06.01 - Rietorchis 4 wijzigen voorgevel garage t.b.v. berging De aanvragen en meldingen kunt u inzien in het gemeentehuis bij de afdeling Bouw- en Woningtoezicht. Burgemeester en wethouders zijn voornemens om met toepassing van de vrijstellingsmogelijkheid, als omschreven in artikel 19 lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, medewerking te verlenen aan het realiseren van: - vergroten van de woning op het Vuurbaak 20 - vergroten van de woning op Sportlaan 26 De bouwplannen zijn in strijd met het ter plaatse geldende bestemmingsplan. Medewerking kan wor den verleend met toepassing van de hierboven genoemde vrijstellingsprocedure. De verzoeken liggen vanaf 14 juni 2001 gedurende vier weken voor een ieder in het gemeentehuis (afdeling Ruimtelijke Ordening) ter inzage. Tijdens deze inzageperiode kan een ieder zijn zienswijze over het bouwplan naar voren brengen bij het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Limmen, Zonnedauw 4, i 906 HA te Limmen. Burgemeester en wethouders van de gemeente Limmen hebben een collectevergunning verleend aan de Maag Lever Darm^tJchting^in^de^penode^wtn^^j^^^ In week 23 is de rode brievenbus, ter hoogte van Rijksweg 120 (voorheen Spar) door de PTT ver wijderd. Het postagentschap is nu ondergebracht bij Albert Heijn, Vuurbaak I. Zodra de werkzaamheden in plan "Kerkweg-Noord" voltooid zijn wordt hier een rode brievenbus geplaatst aan de Rietorchis. Bij besluit van 22 mei 2001 heeft het college van burgemeester en wethouders een notitie verbran den afval in de open lucht vastgesteld. Deze notitie omvat nadere regels die worden gehanteerd bij de beoordeling van verzoeken om ontheffing voor vreugdevuren, het verbranden van riet en ver branden van ziek hout op grond van artikel 5.5.1 van de Algemeen Plaatselijke Verordening. Deze no titie zal gedurende twee weken gedurende werkdagen ter inzage worden gelegd in het gemeentehuis aan de Zonnedauw 4 te Limmen. Defecte lichtmasten in onderhoud bij de gemeente Limmen, worden een keer per maand gerepa reerd. Niet werkende lichtmasten kunnen tijdens kantooruren worden gemeld bij de Gemeenschappelijke Technische Dienst Limmen/Akersloot, telefoonnummer 0251 - 314253 (tussen 8.30-9.30 uur), of bij de receptie van het gemeentehuis telefoonnummer 5051456, wilt u bij melding de straatnaam en het lichtmastnummer aangeven. Vanaf dinsdag 19 juni 2001 liggen de volgende meldingen ter inzage: ingevolge het Besluit detailhandel en ambachtsbedrijven milieubeheer meldt: P.J.M. Lute (de Hofsteede) het van toepassing worden van het Besluit detailhandel en ambachtsbedrijven milieubeheer voor de verkoop van meubels en een meubelmakerij; aan adres: Uitgeesterweg 5, 1906 NW Limmen. Ingevolge het Besluit Olie en transport meldt: R.W. Tromp het van toepassing worden van het genoemde besluit op de inrichting voor de verkoop (zonder opslag) van gevelstenen; aan adres: Rijksweg 31 A, 1906 BC Limmen. Inzage: De stukken liggen gedurende 4 weken, met ingang van dinsdag 19 juni 2001, ter inzage in het ge meentehuis van Limmen, Zonnedauw 4, 1906 HA te Limmen, op werkdagen van maandag tot don derdag 9.00 tot 12.30 en 13.30 tot 17.00 uur en op vrijdag van 9.00 tot 12.30 uur. Informatie: Milieudienst Regio Alkmaar, tel. (072) 514 22 38.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2001 | | pagina 14