I^NTfT I HEILOO ia Aanpassing Algemene subsidieverordening gemeente Heiloo Werkzaamheden spoor wegovergang Schuine Hondsbosschelaan Verkoop appartementen boven nieuwe bibliotheek Onderhoud asfaltverhardingen 6 5 weken ter inzage 13 juni t/m 18 juli 2001 Belanghebbenden Besluitvorming aangepaste ASVH 28 augustus 2001 Besluit B&W 11 september 2001 Advies commissie Welzijn Burgerij 1 oktober 2001 Besluit door de gemeenteraad Raadhuisplein I Pb. I I850 AA Tel. Afd. Voorlichting 5356641. Gemeentehuis is open van 8.00 tot 12.30 uur Maandagavond van 18.00 tot 20.00 uur, tel. 5356666. UITKIJKPOST-13 JUNI 2001 Informatierubriek vervolg informatierubriek op pagina 8 Het college van burgemeester en wethouders is voornemens de raad in oktober 2001 voor te stellen om de Algemene subsidieverordening gemeente Heiloo (ASVH) aan te passen. Op 3 april 2000 heeft de gemeenteraad de ASVH vastgesteld. Deze verordening is op 15 april 2000 in werking getreden. Vervanging van de verordening uit 1987 was noodzakelijk vanwege de inwerkingtreding van de derde tranche van de Algemene wet bestuursrecht (Awb) op 1 januari 1998. Gemeenten hebben vanaf deze datum vier jaar de tijd gekregen om hun bestaande beleid en verordening hierop aan te passen. Op 1 januari 2002 moeten gemeenten een subsidiebeleid en -verorde ning hebben in overeenstemming met de derde tranche. Gezien de naderende datum van 1 januari 2002 vindt het college van burgemeester en wethouders het wenselijk de verordening van 3 april 2000 juridisch te toetsen aan de Awb. Deze toetsing heeft voornamelijk geleid tot redactionele verbeteringen. Beleidsinhoudelijk is de ASVH dus niet gewijzigd. Subsidieplafond en verdeelregels Ter uitwerking van hoofdstuk 4 van de ASVH is het college van burgemeester en wethouders voornemens de raad voor te stellen verdeelre gels vast te stellen. De voorgestelde verdeelre gels zijn gebaseerd op de nota Subsidiebeleidvastgesteld door de raad in november 1999 en de recentelijk gehouden Algemene beschouwingen. Belangrijkste beleidsuitgangspunten zijn: - subsidie is een beleidsinstrument, een middel; - er wordt uitgegaan van een beleidscyclus van vier jaar te beginnen met de periode 2001-2004; - de gemeente Heiloo wil het huidige voorzieningenniveau in Heiloo handhaven. Bovenstaande betekent dat de gemeente Heiloo zich in de eerste plaats ten doel stelt te 'sturen op inhoud' en zich in de tweede plaats ten doel stelt het huidige voorzieningenniveau in stand te houden. Om deze doelstellingen te bereiken wil het college van burgemeester en wethouders de raad de volgende verdeelre gels voorleggen: 1. Indien een subsidieplafond dreigt te worden overschreden geeft het college van de gemeente Heiloo bij verdeling van het beschikbare bedrag die aanvragen voorrang, waarvan de inwilliging in vergelij king met andere aanvragen naar verwach ting meer bijdraagt aan de verwezenlijking van de door de gemeente gewenste maat schappelijke effecten. 2. Indien met toepassing van het eerste lid geen voorrang is bepaald, verdeelt het col lege van de gemeente Heiloo het beschik bare subsidiebedrag in volgorde van 'oud gaat voor nieuw'. Met 'oude' subsidieaan vragers worden die aanvragers bedoeld die: - in de op dat moment geldende beleidsperiode subsidie hebben ontvangen van de gemeente en - zich naar tevredenheid van het gemeentebestuur hebben gehouden aan de voorwaarden en verplichtingen die verbonden waren aan de subsidieverlening. De tweede verdeelregel draagt bij aan de realisatie van de doelstelling van het gemeen tebestuur het huidige voorzieningenniveau te handhaven. Wij sluiten aan bij het voorzienin genniveau van de op dat moment geldende beleidsperiode. Nu geldt de periode 2001- 2004. Voor de aanvragen 2002 wordt dus alleen teruggekeken naar het begrotingsjaar 2001. Voor alle duidelijkheid merken wij op dat op het moment dat een 'oude' subsidieaanvrager voor het komende begrotingsjaar meer subsi die aanvraagt dan het subsidiebedrag van het voorgaande begrotingsjaar plus het gemeen telijk loon- en prijsindexpercentage, dit ver schil wordt beschouwd als een nieuwe aan vraag. Deze verdeelregels worden van toepassing verklaard op de volgende producten genoemd in hoofdstuk 2 van de ASVH, te weten: - Kunst en cultuur - Integraal jeugdbeleid - Integraal ouderenbeleid - (Maatschappelijke) zorg en gezondheidszorg - Immateriële hulpverlening - Sportsubsidiëring en -sportstimulering Ter inzage De aangepaste Algemene subsidieverorde ning gemeente Heiloo en de verdeelregels lig gen vanaf donderdag 14 juni 2001 gedurende vijf weken voor een ieder ter inzage in het informatiecentrum van het gemeentehuis. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na telefonische afspraak met mevrouw Y. Kersten van de afdeling Welzijn, telefoonnummer (072 -) 535 66 85. Indienen van bedenkingen Gedurende de termijn dat de stukken ter inza ge liggen, kan een ieder tegen het voornemen om een aangepaste Algemene subsidieveror dening gemeente Heiloo vast te stellen schrif telijk en gemotiveerd bedenkingen naar voren brengen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Nieuw bouwplan (vrijstelling bestemmings planvoorschriften) Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voornemens zijn een bouwvergunning te verlenen voor het vergroten van de woning op het perceel Westerweg 184. Ter inzage Het bouwplan en de daarbij behorende stuk ken liggen vanaf donderdag 14 juni 2001 gedurende twee weken voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de publieksba- lie Bouwen en Wonen. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tus sen 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na afspraak met de heer S. de Haan van de afdeling VROM, telefoonnummer (072 -) 535 67 47. Indienen van bedenkingen Gedurende de termijn dat de stukken ter inza ge liggen, kan een ieder tegen het voorne men om voor bovenvermeld bouwplan vrij stelling te verlenen van de voorschriften van het ter plaatse geldende bestemmingsplan schriftelijk bedenkingen naar voren brengen bij het college van burgemeester en wethou ders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. In de nacht van donderdag 14 juni op vrijdag 15 juni a.s. worden aan de overweg Schuine Hondsbosschelaan herstelwerkzaamheden verricht. In deze nacht wordt er gewerkt van 00.00 uur tot 06.00 uur. De spoorwegover gang is dan afgesloten voor het wegverkeer. Dit verkeer zal worden omgeleid. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer R. van der Meer van het Ingenieursbureau, telefoonnummer (072 -) 535 67 63. Verleende collectevergunningen Door burgemeester en wethouders is aan de vol gende instellingen vergunning verleend voor het houden van een collecte in de volgende periode: - Algemene Nederlandse Gehandicapten Organisatie (ANGO) voor de periode van 11 juni tot en met 16 juni 2001 - Maag Lever Darm Stichting voor de periode van 18 juni tot en met 23 juni 2001 De collectanten horen een legitimatiebewijs bij zich te hebben, waaruit blijkt dat zij bevoegd zijn te collecteren. Boven de nieuwe bibliotheek en een vestiging van de Rabobank op de hoek Stationsweg/Westerweg worden 21 koop appartementen gerealiseerd, project 'De Egelantier'. Hiervan worden 16 appartementen toegewezen door de gemeente Heiloo. Hoe zien de appartementen eruit? De appartementen zijn verschillend van groot te. De koopprijzen zijn vanaf 715.000,00 v.o.n. voor appartementen met 3 kamers en een oppervlakte van 110 m2. De bouw start medio september 2001 en de oplevering vindt eind 2002 plaats. Toewijzingscriteria voor de appartementen Belangrijk vóór de inschrijvers is de wijze waarop de koopwoningen worden toegewezen. Bij de gemeente Heiloo geregistreerde woning zoekenden en inwoners van de gemeente Heiloo hebben voorrang bij woningtoewijzing. 1. 30% van de woningen is beschikbaar voor woningzoekende starters afkomstig uit Heiloo. 2. 45% van de woningen is beschikbaar voor doorstromers afkomstig uit Heiloo die bij verhuizing een huurwoning in Heiloo vrijmaken die door de gemeente binnen de verdelingsregels van de Huisvestings verordening kan worden toegewezen. Prioriteit heeft degene die het langst in de huidige huurwoning in Heiloo woont. De laatste verhuisdatum is hierbij maatgevend. 3. 25% van de woningen is beschikbaar voor doorstromers afkomstig uit Heiloo die bij verhuizing een koopwoning vrijmaken. Met deze groep worden gelijkgesteld degenen die een huurwoning vrijmaken die niet onder de verdelingsregels van de Huisvestingsverordening valt. Prioriteit heeft degene die het langst in de huidige woning in Heiloo woont. De laatste verhuis datum is hierbij maatgevend. Inschrijving Verkoop en inschrijving geschiedt via Vos Makelaardij. Op 16 juni 2001 houdt Vos Makelaardij op afspraak een mini-woningmarktdag. Nadere informatie en toelichting Nadere informatie over de appartementen zoals indeling, ligging, opties, inschrijvings procedure en toewijzing is verkrijgbaar bij Vos Makelaardij, telefoonnummer (072 -) 533 18 95. Commissie Welzijnszaken en Burgerij Dinsdag (let op!) 19 juni a.s. vergadert de commissie Welzijnszaken en Burgerij. De ver gadering begint om 20.00 uur in de raadzaal van het gemeentehuis, ingang Raadhuisweg en is voor iedereen toegankelijk. Op de agenda staan onder meer de volgende punten: - Emancipatiebeleid - Nota vrijwilligersbeleid Burgemeester en wethouders zijn voornemens de raad voor te stellen: 1.kennis te nemen van de notitie vrijwilligersbeleid; 2.in te stemmen met de voorgestelde actiepunten in Heiloo, te weten: a) onderzoek naar collectieve verzekeringen vrijwilligers; b) meer voorlichting te geven over de regeling deskundigheidsbevordering vrijwilligers; c) inventarisatie Heilooër vrijwilligerswerk; d) opzetten project 'vrijwilligerswerk gemeentepersoneel' e) het uitreiken van een jaarlijks lokaal compliment. 3.voor nieuw beleid het volgende te begroten: voor de jaren 2002 en 2003 de post deskundigheidsbevordering vrijwilligers 30115040 te verhogen met 5.000,00 per jaar voor financiële bijscholing instellingen, dekkings- voorstel: incidentele subsidies B04.03; voor het jaar 2002 eenmalig 5.000,00 te bestemmen voor vrijwilligerswerk gemeentepersoneel, dekkingsvoor- stel: incidentele subsidies B04.03. - Onderhoudswerkzaamheden atletiekbaan - CWI regio Alkmaar Burgemeester en wethouders zijn voornemens de raad voor te stellen: 1.de inkomensintake per 1 juli 2001 onder te brengen bij het CWI regio Alkmaar; 2.akkoord te gaan met de eenmalige financiële bijdrage m.b.t. de periode 1 juli tot en met 31 december 2001 ten bedrage van 7.000,00. Dekking kan plaatsvinden via de formatiegelden van de afdeling Welzijn. In het kader van onderhoud aan asfaltverhar dingen worden de volgende werkzaamheden in de week van 11 tot en met 15 juni 2001 uit gevoerd: - De toegangsweg van de Kanaalweg naar de parallelweg van de A9 verkeert in slech te staat. Vorig jaar is een deel van deze weg gerepareerd, nu wordt het resterende deel hersteld. Naar verwachting is de weg op woensdag 13 juni en donderdag 14 juni a.s. voor alle verkeer afgesloten. - De Vlooiendijk wordt voorzien van een nieuwe deklaag, afhankelijk van de weer somstandigheden op donderdag 14 juni en vrijdag 15 juni a.s.. De Vlooiendijk is dan afgesloten voor het verkeer. - Reparatiewerk aan de Kennemerstraatweg ter hoogte van de aansluiting met de Hoogelaan op de rijbaan en het fietspad wordt uitgevoerd op donderdag 14 juni a.s. tussen 19.00 en 23.00 uur. De Kennemerstraatweg wordt niet afgesloten. Het verkeer wordt geregeld met verkeers lichten. De Hoogelaan wordt wel enige tijd afgesloten ter plaatse van de aansluiting op de Kennemerstraatweg. Uiteraard wordt geprobeerd om de overlast tij dens de werkzaamheden voor het verkeer en omwonenden zoveel mogelijk te beperken. Meer informatie Voor nadere informatie kunt u contact opnemen de heer M. Slippens van het Ingenieursbureau, telefoonnummer (072 -) 535 67 67. Ingediende bouwaanvragen Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde bouwaanvragen zijn ingediend. In dit stadium is nog niet bekend of aan de verzoeken mee gewerkt kan worden. Eventuele bouwvergun ningen en voornemens om vrijstelling te verle nen, worden te zijner tijd gepubliceerd. Daarna bestaat de mogelijkheid de bouw plannen in te zien en eventuele bezwaren in te dienen. De Hucht 2 t/m 6 - veranderen en vergroten scholencomplex De Kring Westerweg 292 - oprichten berging/garage De Krommert 22 - vergroten woning Groenelaan 17 - vergroten woning Vennewatersweg 21, hs. 27 - plaatsen dakopbouw Commissie Bestuurszaken Maandag (let op!) 18 juni a.s. vergadert de commissie Bestuurszaken. De vergadering begint om (let op!) 20.30 uur in de raadzaal van het gemeentehuis, ingang Raadhuisweg. De vergadering is voor iedereen toegankelijk. Op de agenda staan onder meer de volgende punten: - Vervanging hefkussens. Burgemeester en wethouders zijn voorne mens de raad voor te stellen: bij begrotingswijziging een krediet van 15.850,00 (incl. BTW) te voteren voor vervanging van hefkussens, af te schrijven in 7 jaar, ten laste van de jaarschijf 2001 van het meerjarenbeleidsplan 2001-2005; in te stemmen met een overschrijding van 3.350,00 in het jaar 2001 akkoord te gaan met het bedrag van 15.300,00 dat gemeld zal worden in de 1e marap van de voorjaarsnota 2002 ter dekking van de uitgaven van de 2e bestelling in 2002. - Beoordeling eindrapport 'Heiloo digitaal'. Het college heeft ingestemd met het eind rapport 'Heiloo digitaal' dat als basis dient voor het creëren van intern draagvlak en feedback te genereren en legt dit ter bespreking voor aan de commissie. - Voorbespreking agenda lunchbespreking met het college Alkmaar op 28 augustus a.s. Het college legt het agendapunt 'Evaluatie van de convenantafspraken betreffende de Boekelermeer' voor. - Bespreking van de brieven van de colleges van burgemeester en wethouders van Alkemade en Beemster inzake het verzoek steun te betuigen aan de unaniem door de raden van die gemeenten aanvaarde moties, die ertoe strekken om de minister van Landbouw, Natuurbeheer en Visserij op te roepén alles in het werk te stellen om het voorbehoedend enten tegen mond- en klauwzeer mogelijk te maken. Commissie Onderzoek Gemeenterekeningen Op maandag 18 juni a.s. om 19.00 uur vergadert de commissie Onderzoek Gemeenterekeningen in de B&W-kamer van het gemeentehuis. De vergadering is open baar. Agenda Op de agenda staat het onderzoek naar de gemeenterekening en het jaarverslag van de gemeente over het jaar 2000. Ter inzage De stukken liggen ter inzage in het informa tiecentrum van het gemeentehuis. De ope ningstijden zijn van maandag tot en met vrij dag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. De stukken zijn tegen betaling van de kosten verkrijgbaar. De rekening en het jaarverslag worden geagendeerd voor de raadsvergadering van 2 juli a.s. Voorbereidingsbesluit De burgemeester van Heiloo maakt bekend, ter voldoening aan het bepaalde in artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, dat de gemeenteraad in zijn vergadering van 5 juni 2001 opnieuw heeft besloten te verklaren, dat bestemmingsplannen worden voorbereid voor de hieronder vermelde percelen grond. De door de gemeenteraad eerder vastgestel de voorbereidingsbesluiten hebben een gel digheidsduur van één jaar en zullen op 15 juni 2001 vervallen. Een nieuw besluit is noodzakelijk in verband met lopende bezwaar- en beroepsprocedures. 1. een perceel grond globaal gelegen achter een aantal woningen aan de Westerweg tot aan de spoorbaan en ten zuiden van Hoog en Laag (voormalig Trefpunt-terrein) ten behoeve van de bouw van 35 sociale huurwoningen; 2. een perceel grond van de voormalige fietsenstalling nabij zwembad Het Baafje voor de bouw van een kinderdagverblijf; 3. het gebied van de Stationsomgeving Oost en West, dat valt in het, in voorbereiding genomen voorontwerp-bestemmingsplan "Stationsomgeving 2001". De besluiten liggen met de daarbij behorende tekeningen voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na afspraak met de heer S. de Haan van de afdeling VROM, telefoonnummer (072 -) 535 67 47. De besluiten zullen in werking treden op don derdag 14 juni 2001. Nieuwe bouwplannen via procedure art. 19, lid 3 Wet R.O. Burgemeester en wethouders van Heiloo maken bekend, dat zij voornemens zijn om met toepassing van de vrijstellingsmogelijk heid, als omschreven in artikel 19 lid 3 van dé Wet op de Ruimtelijke Ordening, medewer king te verlenen aan de hieronder vermelde bouwplannen. De Blomhof 11 - vergroten woning Westerweg 75 - bouw nieuw woonhuis na sloop bestaande woning Zeeweg 37 - vergroten woning Ter inzage Bovengenoemde plannen liggen met de daar bij behorende stukken vanaf donderdag 14 juni 2001 gedurende vier weken voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na afspraak met de heer S. de Haan van de afdeling VROM, tele foonnummer (072 -) 535 67 47. Indienen van bedenkingen Gedurende de termijn dat de stukken ter inza ge liggen, kan een ieder tegen het voorne men om voor bovenvermelde bouwplannen vrijstelling te verlenen van de ter plaatse gel dende bestemmingsplanvoorschriften, schrif telijk gemotiveerd bedenkingen naar voren brengen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2001 | | pagina 4