n brieven Excelsior zwaait Cock van der Molen uit Dirigent vindt het nu 'mooi geweest' RENAULT .Scénic Activiteiten Egmond Adressen Heiloo Andere adressen UITKIJKPOST - 27 JUNI 2001 - PAGINA 10 DVW voor jong en oud Braderieconcert in oud-katholieke kerk Met water wint uw tuin aan sfeer Nu tijdelijk op de Renault Seénie Expression, het Pack Vacances voor f 995 Basisschoolschutters bij Flashing Heiloo HEILOO - De zeevissers van De Vroegte Wint hebben afgelopen zater dagavond hun tweede Wadden wedstrijd gevist met de ms Rival uit Oudeschild. In totaal waren 31 dames en heren aan boord en deze hebben tezamen slechts 65 visjes gevangen. Een tegenvallend aantal, aldus de club, dat alleen uit bot bestond. Door de geringe vangsten lagen de puntenaan- tallen érg dicht bij elkaar. Zo was het verschil tussen de vierde en de negende plaats slechts 75 punten. Toch waren er vissers die beter pres teerden. Nico Mooy wist iedereen voor te blijven met 5 vissen en 1800 punten, voor René Lute en Jan Walta met ieder 4 vissen en 1300 punten. Mart Sengers werd vierde met 1125 punten en ook 4 vissen. Op 8 juli gaat DVW wrakvissen met de ms Mercuur vanuit Den Helder, er zijn nog plekken vrij. Zondag 12 augustus is de laatste kantviswedstrijd, ook hier zijn nog plekken vrij en zaterdag 20 oktober wordt het jaar afgesloten met de laatste Waddenviswestrijd met de ms Rival. Deze wedstrijd is al volge boekt. Voor opgaven of verder informatie kunt u bellen met E. Wijckelsma, 072- 5337330 of R. Blok, 5336108. Jeugdvissen De Vroegte Wint hield vorige week woensdag een viswedstrijd voor de jeugd. In de categorie van 5 tot 10 jaar eindigde op de eerste plaats Nikke Schouten met 10 stuks, tweede werd Brenda Schouten met 9 stuks en een gedeelde derde plaats was er voor Maaike Schut en Tom Hafkamp met ieder 7 stuks. Bij de vissertjes van 11 tot 15 jaar werd Patric Vogel eerste en tweede werd Stefan Lub, ieder met slechts één visje. De derde viswedstrijd is op woensdag 4 juli. Om 18.00 uur wordt er verzameld op de parkeerplaats bij wijkgebouw De Ypsalon aan De Hucht. Het inschrijf geld bedraagt f 2,50. EGMOND - Op woensdagavond 4 juli zal er in de oud-katholieke kerk te Egmond aan Zee een braderieconcert gegeven worden door muziekvereni ging Lamoraal van Egmont. Het con cert begint om 20.30 uur en is vrij toe gankelijk. Het programma omvat een breed scala aan originele fanfaremuziek, muziek van The Alan Parsons Project en ook bewerkingen van de muziek van Bach. Waarschijnlijk zal ook een violist mee spelen. De oud-katholieke kerk staat aan de Voorstraat in het centrum van Esmond aan Zee. Museum van Egmond Kleine thematentoonstelling 'Het museum te kijk', zondag tot en met vrij dag van 14.00 tot 16.00 uur, op dinsdag, woensdag en donderdag ook van 19.00 tot 21.00 uur, Zuiderstraat 7. Galerie Om de Noord Tekeningen, aquarellen, olieverfschil derijen en grafiek van Ewoud de Groot en anderen, van donderdag tot en met zondag van 12.00 tot 18.00 uur, Prinses Marijkestraat la in Egmond aan Zee. Galerie Conny van Kasteel Expositie van objecten van Roel Teeuwen en schilderijen van Inge Besgen, donderdag tot en met zondag van 16.00 tot 20.00 uur en volgens afspraak op tel. 072-5067151 aan de Noorderstraat 4. Prins Hendrik Stichting Expositie van maritieme kunst van Thijs Zwart, Leo Bersee en Simon Kansen, dagelijks van 9.00 tot 17.00 uur, Voorstraat 141 Hoeve Overslot Expositie portretten, beelden en licht- objecten van John Hollenberg, Peter Swidde en Ans Post, zaterdag en zon dag van 14.00 tot 17.00 uur, Slotweg 42. Historisch Informatie Centrum Expositie 'Het Slot op den Hoef', elke zondag van 14.00 tot 17.00 uur, aan de Slotweg 46, Egmond aan den Hoef. Alles Nobelhuis Expositie van schilderijen, beeldhouw werk en keramiek van Afie, Carla en Ria tot en met 1 juli van 13.00 tot 17.00 uur, Mooyeveld 4, entree f 5,-. Abdijkaarsen Expositie van schilderijen van Mieke Kemming-Stork en beeldhouwwerk van Gemma van Vliet-Schreiner, tot 30 juni van maandag tot en met zaterdag van 10.30 tot 16.30 uur aan de Vennewatersweg 27. NH kerkje Expositie van werk van Janny Veenstra op zaterdag en zondag van 14.00 tot 17.00 uur in het kerkje aan de Abdijlaan. Ingezonden brieven mogen maximaal 350 woorden zijn. De redactie behoudt zich het recht voor om brieven in te korten of te weigeren. Anonieme brieven worden niet geplaatst. Een oorkonde, veel woorden van dank en natuur lijk waren er ook bloemen voor Cock van der Molen Milieubewegingen in beroep Als er niet elke keer zoveel geld mee gemoeid zou zijn, was het wel grappig. Het onbegrip en de beperkte blik van de milieubewegingen (Milieu Contact Heiloo en Milieufederatie Noord- Holland). Zij zijn opnieuw in beroep gegaan tegen de golfbaan omdat het gebied straks ongeschikt gaat zijn voor weidevogels. Dit zou best waar kunnen zijn. Ondanks mijn landbouwkundige oplei ding heb ik daar niet zo'n kijk op. Maar ik golf wel. En wat mij dan treft is de rust die er heerst, het klein wild dat er huist en de heerlijke hoeveelheid groen om mij heen. Wat mij in, maar vooral rond Heiloo opvalt is de toenemende bebouwing en industrialisering van de omgeving. Het gebruik van de ruimte om ons heen moet verdeeld worden over de groeien de vraag van de industrie, de groeiende vraag naar huisvesting en de helaas daaruit voorvloeiende afname van de groene ruimte. Ik ben hier niet blij mee, maar dat is de realiteit. Wij zijn niet van plan Nederland op slot te doen of de economie stop te zetten, dus dit gaat nog wel even door. Dat het gebied aan de zuid-oostkant van Heiloo uiteindelijk ook nog eens ten prooi valt aan deze behoefte ligt voorlopig niet voor de hand, maar kun je op lange termijn nooit uitsluiten. Want ook over twintig, dertig jaar rpoet het zwaarst wegen wat dan het zwaarst telt en wie weet is dat dan niet de groe ne ruimte. Tenzij er nu een golfbaan wordt neer gelegd. De investeringen die daarmee zijn gemoeid, zijn van dien aard dat het ook op lange termijn grote garantie biedt op een indrukwekkend stuk groen dat zich (mocht die behoefte ont staan) slecht laat bebouwen. Leg dus zo snel mogelijk de golfbaan aan en treedt (als milieubewegingen) in overleg met het bestuur van de golfclub om er zo goed mogelijk voor te zorgen dat het groen (dat op elke golfbaan aanwezig is) zodanig kan worden ingericht dat het optimale kansen biedt voor flora en fauna. Maar Don Quichotte is ook bekender is geworden met het vechten tegen wind molens dan met verstand overleggen. C. Oosters Heiloo HEILOO/LIMMEN - In 1975 ging hij een keertje met Piet Gaarthuis mee naar een repetitie, omdat deze eigenlijk wilde stoppen als dirigent van Harmonie Excelsior in Limmen. „Toen we teruggingen was de sollicitatiepro cedure meteen afgerond: ik was aange nomen," lacht Heilooër Cock van der Molen (51) dertig jaar later. Afgelopen vrijdagavond nam hij afscheid van 'zijn' muziekvereniging, die vorig jaar nog haar 75-jarig jubileum vierde, tijdens een vrolijk en feestelijk concert in de Burgerij in Limmen. De baton werd overgedragen aan Raymond Munnecom (33). Sinds 1997 is deze nieuwe dirigent van Excelsior verbonden aan het Koninklijk Concertgebouw Orkest als bastrombo- nist. Verder geeft hij onder andere les aan het conservatorium van Amster dam, maakt deel uit van het Nederlands Fanfare Orkest en dirigeert naast Excelsior Limmen ook het Noordhollands Fanfare Orkest. Met het kiezen van de nieuwe dirigent heeft Van der Molen zich bewust niet beziggehouden. „Ik heb nog wel geno teerd aan welke eisen de nieuwe diri gent volgens mij zou moeten voldoen, maar daar is het bij gebleven. Er zijn zo'n zeven a acht kandidaten op proef geweest, maar met de uiteindelijke keuze heb ik me niet bemoeid." Volgens dochter Linda (20), die hobo speelt bij Excelsior, bevalt de nieuwe dirigent tot nu toe goed. Er zijn al repe tities met hem geweest (Munnecom dirigeerde vrijdagavond ook een aantal stukken) en de verwachtingen zijn positief. „En daarom laat ik met een gerust hart de dirigeerstok vallen," RIMA Regionale Instelling Maatschappelijke Dienstverlening, Slimpad 16, tel. 5330984. Spreekuren maandag, woens dag en vrijdag van 9.00 tot 10.00 uur. Terminale Thuiszorg Vrijwilligersorganisatie, die belange loos de helpende hand wil bieden. Info: tel. 5334383,5334828 of 5338850. Telefonische Hulpdienst Voor een gesprek van mens tot mens, dag en nacht bereikbaar: tel. 0900-0767. Unie van Vrijwilligers Heiloo Info: I.G. Niessink, de Spanring 33 in Heiloo, tel. 5333332. Rode Kruis Heiloo Rode Kruisgebouw: Slimpad 16c, 1851 LB Heiloo, tel. 5333399. Secretariaat: W.G.A. Meijer, Kennemerstraatweg 389, 1851 NE Heiloo, tel. 5331122. De Zonnebloem Vereniging tot bevordering van het welzijn der zieken van alle gezindten, voor bezoek thuis, ziekenhuis of ver pleeghuis. Secr. A. Hoedjes, Holleweg 119, Heiloo, tel. 5335268. Rolstoelbus Heiloo Dagelijks beschikbaar, inlichtingen en afspraken: tel. 5333695. Stichting Uitkeringsgerechtigden Bergeonstraat 30, tel. 5339885, open maandag de hele dag, dinsdag tot en met vrijdag 13.30 tot 17.00 uur. knipoogt Van der Molen, die volgens zijn dochter tijdens de repetities zijn baton nog al eens uit zijn handen laat glippen. Incomplete harmonie Zoals dat bij elk afscheid het geval is, blikt ook Van der Molen nog eens terug naar de beginjaren van zijn vereniging. Zo'n dertig jaar geleden was het maar een klein clubje van twintig, hooguit vijfentwintig man. Meest oudere leden, dus toch" lichtelijk vergrijzend. Gerepeteerd werd aanvankelijk in het Parochiehuis, later in Vredeburg, waar je nog wat na kon zitten, en daarna in het eigen clubgebouw bij de brand weerkazerne. En gaandeweg begon het orkest te groeien. Dankzij de vele inspanningen van het bestuur, dankzij de geboden opleidingen, telt Excelsior nu een kleine zestig leden, het leerlin genorkest niet meegerekend. Volgens de scheidende dirigent is die groei voor een groot deel ook te dan ken aan het gezellige karakter van de vereniging. Naar de jaarlijkse 'perso- neelsavond' wordt al ruim van tevoren reikhalzend uitgekeken. En ook op muzikaal gebied was er sprake van groei. Aanvankelijk spelend in de derde afdeling, klom de club op tot het niveau 'uitmuntendheid'. Dat is de op twee na hoogste klasse voor harmonie, fanfare en brassorkesten. Een van de hoogtepunten was het landskampioen schap in Doetinchem. Opmerkelijk genoeg vindt Van der Molen het niveau waarop de club speelt niet zo belangrijk. „Het gaat eigenlijk maar om één ding: het maken van muziek. Niet het behalen van pres taties is voor mij het doel, maar het samen spelen, dat is het voornaamste. Commercieel denken, zo noemt Van der Molen zijn opvatting over preste ren ook wel. ,Je zit altijd met een bepaald spanningsveld. Als je teveel van de leden eist, te streng bent, dan lopen ze op den duur waarschijnlijk weg. Daarom heb ik altijd geprobeerd het zo leuk mogelijk te houden, rustig aan te doen. Het publiek zit toch niet op technische hoogstandjes te wach ten." Dat misschien niet, maar je moet toch wel zo goed spelen dat datzelfde publiek graag blijft komen, want anders houd je het met de club ook niet lang vol. En of het publiek graag komt, hangt vanzelfsprekend ook weer af van de muziek die op het programma staat. Excelsior houdt niet van moeilijke, ingewikkelde stukken. Van die ver plichte zware kost die op concoursen gespeeld wordt. Liever speelt de club wat klassieker getinte werken, maar ook de musical, opera en filmmuziek worden graag gespeeld. En met succes, zo blijkt. Denk maar eens aan de suc cesvolle Proms, die de afgelopen jaren hebben plaatsgevonden. Moeilijk opladen Maar hoe leuk het ook was, nu, dertig jaar later, vindt Van der Molen het mooi geweest. Letterlijk en figuurlijk. Hij vindt het moeilijk om steeds weer nieuwe energie te vinden, om zich steeds weer op te laden. Want een muziekvereniging is geen constante. „Elke keer gaan er leden weg en komt er weer nieuwe aanwas. Je volgt dus geen rechte lijn, maar zit dan weer op een wat hoger niveau, dan weer wat lager. En elke keer moet je als dirigent voldoende gemotiveerd zijn om er weer met volle kracht tegenaan te gaan." En, het mag gezegd worden, na dertig jaar wordt zelfs het dirigeren van een har monie-orkest wel eens een beetje een sleur. Bang om in een zwart gat te vallen is de dirigent af dan ook niet. Met Nico Jan Kroone, de voorzitter van Excelsior, heeft hij een goede bezoekregeling getroffen, grapt hij, zodat ze hem nog vaak genoeg zullen zien. Daarnaast heeft hij zijn werk als functioneel beheerder bij KPN in Den Haag, genoeg hobby's om avonden lang mee door te brengen en last but not least is daar nog zijn gezin. Cock van der Molen leunt eerst maar eens rustig ach terover. Hij laat het allemaal rustig op zich afkomen... Over de balk De lezers die reageerden op het diftar- item in het programma 'Over de balk' verwijten GroenLinks en Heiloo 2000 uit te zijn op goedkoop succes, terwijl die partijen ook voorstander van diftar waren. Echter, als zij de discussie in de raad goed gevolgd hadden, dan hadden zij geweten dat deze partijen in princi pe geen bezwaar tegen diftar hadden maar dat zij, alvorens een eindoordeel daarover gegeven kon worden, eerst wilden zien hoe alle problemen die met diftar samenhingen opgelost zouden kunnen worden. B en W en de meerderheid van de raad vonden dat diftar gewoon ingevoerd moest worden en dat de problemen dan als sneeuw voor de zon zouden ver dwijnen en dat tegenstanders binnen de kortste keren de'mogelijke voorde len van diftar zouden gaan inzien. Geen ruimte meer dus voor heroverweging, zoals die door o.a. GroenLinks en Heiloo 2000 was bepleit, maar gewoon doorgaan met de invoering van diftar. Dit geloof van B en W in eigen opvat ting en geen aandacht voor het groei end verzet, heeft er toe geleid dat er in diftar fors is geïnvesteerd. Met name door het goede werk van het comité Diftar Nee hebben B en W zich genoodzaakt gezien invoering uit te stellen etv, de tijd zal het leren, mis schien wel af te stellen. Het is juist die genoegzame houding die B en W in het diftarroject hebben ingenomen die in het programma 'Over de balk' door vertegenwoordigers van GroenLinks en Heiloo 2000 terecht aan de kaak is gesteld. Tijmen Valkering Heiloo Vóór diftar Er zijn twee redenen om voor diftar te zijn: 1een beperking van het afval en 2. een eerlijke verdeling van de kosten. Daar stond en staat GroenLinks voor, laat dat duidelijk zijn. De hele opposi tie heeft tegen de investering van 1,5 miljoen gestemd. GroenLinks was tegen deze investering omdat er nog niet genoeg draagvlak was en omdat nog onduidelijk was hoe problemen met diftar opgelost zouden worden. Milieuvoordelen zijn volgens ons alleen met medewerking van de inwo ners te bereiken. Wij zijn ervan over tuigd dat veel inwoners voor een beper king van de afvalberg zijn en ook voor een eerlijke verdeling van de kosten. In het interview heb ik aangegeven voor diftar te zijn, maar niet voor de manier waarop dit in Heiloo aangepakt is. Niet het hele interview is uitgezonden. Het programma 'Over de Balk' ging over de slechte besteding van overheidsgeld en niet over afvalbeperking. Carla Coenders Heiloo Servicetaxi Noord-Kennemerland Elke dag beschikbaar van 9.00 tot 24.00 uur. Rijdt in alle gemeenten van Noord-Kennemerland. Iedereen kan van de taxi gebruik maken, in het bij zonder ouderen en gehandicapten. Minimaal een uur van tevoren bestel len, tel. 0900-8878. Stichting Ouderenwerk Heiloo Activiteiten en voorzieningen voor 55- plussers. Abraham du Bois-hof 2, 1852 EZ Heiloo, tel. 5331297. ANBO Belangenbehartiging en sociaal-cultu rele activiteiten voor 50-plussers. Inlichtingen: secretariaat C.M.W. van Aalst-Ruiters, Vrieswijk 11, 1852 VA Heiloo, tel. 5331451. KBO Belangenbehartiging voor ouderen. Inlichtingen: mw. J. Kleene-Verbeek (secr.), Boekenstein 29, 1852 WS Heiloo, tel. 5340097 of 5331458 toestel 13. Water geeft de tuin iets bijzonders. Of het nu een vijver, een moerasje of een bronsteen is, het maakt niet uit. Water zorgt voor die hele speciale sfeer in de tuin. Het geeft rust. Is de tuin groot genoeg, dan is een vijver natuurlijk prachtig. Maar ook in een kleine tuin is plaats voor water, ja zelfs op een terras of balkon. Soms is een forse metselkuip of een half eikenhouten vat met waterplanten op het terras of balkon zelfs nog mooi er. Ze brengen de schoonheid van waterplanten heel dichtbij. Zittend op uw tuinstoel kunt u van zo'n waterland schap in miniatuurvorm genieten. Een grote, platte schaal kan ook al voldoen de zijn om de sfeer van water in de tuin te halen. Met bijvoorbeeld drijvende plantjes, die toe te passen zijn in ondiep water. Het vlotvarentje (salvina natans) en de grote kroosvaren (azolla filiculoi- des) lenen zich daar uitstekend voor. Winterhard zijn ze niet, net zoals het mosselplantje of de schelpbloem (pistia stratiotes). Toch kan zo'n schaal met drijvertjes op de tuintafel maandenlang de sfeervolle blikvanger op het terras zijn. Dwerg-waterlelie Een kuip of bak biedt de mogelijkheid om een complete minivijver in te rich ten, compleet met waterlelie. Vanzelf sprekend moeten we dan vooral aan kleine soorten denken, zoals de zacht gele, kleinbloemige nymphaea 'pygma- ea helvola'. De naam maakt het al dui delijk: pygmee kan niet groot zijn. Een andere dwerg onder de waterlelies is 'pygmaea alba'. Deze bloeit wit. De derde in de rij 'pygmaea rubra' bloeit rozerood. De bloemen verkleuren zelfs naar diep purperrood. Al deze pygmee-waterlelies kunnen gedijen in water van enkele decimeters diep. Dat wil zeggen dat de rand van de pot of de mand waarin de waterlelie geplant is, niet meer dan 20 tot 40 cm onder de waterspiegel mag komen. Bij een goede verzorging belonen zij u van juni tot zeker september met een over weldigende bloei. Wie het vijverleven gezond wil houden, doet er goed aan om een paar zuurstof planten in het water te laten groeien; ook al is die vijver niet groter dan een bak of kuip. Grond hebben die planten niet nodig. Ze 'zweven' als hét ware in het water. In hun ondergedoken bestaan hebben zij een heel belangrijke functie. Zij produceren zuurstof. Voor beelden zijn klein gedoomd hoornblad (ceratophyllum demersum), sterrekroos (callitriche palustris) en aarvederkruid (myriophyllum spicatum). Mini-moerasje Een bak of kuip is ook in te richten als een mini-moerasje. Dat geeft op het terras of balkon wel een heel bijzonder contrast. Het is dan vooral het frisse groen in alle mogelijke nuances dat sfeer met zich meebrengt. Heel sierlijk is bijvoorbeeld de slanke weegbree (alisma lanceolatum). Deze wordt 40 tot 50 cm hoog. De bekende rietsigaar of lisdodde wordt veel groter. Toch bestaat daar ook een kleine versie van die best in een bak of kuip past. De kleine lisdodde (typha minima) houdt het met 50 cm voor gezien. Het blauw bloeiende snoekkruid (pontede- ria cordata) behoort volgens veel vij verliefhebbers tot de mooiste water planten die er zijn. Ook deze plant met een hoogte variërend van 50 tot 100 cm redt het in een kuip of bak. Genoeg mogelijkheden dus om compleet met waterplanten een sfeervol wateraccent in uw tuin, op het terras of op het bal kon te maken. Elke Renault Scénic Expression is standaard uitgerust met: J|l ABS met noodstopbekrachtiging Electronic Stability Program (niet op automaat) lip front- en zij-airbags zij rüit-air bags centrale portiervergrendeling met afstandsbediening elektrisch bedienbare ramen vóór Kooiplein2, 1901 VW Castricum. Tel. 0251-655475, fax 0251-655473. Westerweg 226, 1852 AP Heiloo. Tel. 072-5331133, fax 072-5335981. RENAULT Drive-in Service De Renault Scénic is er vanaf f 41.495,-/€l 8.829,61 incl. BTW en BPM, excl. verwijderingsbijdrage, teges en kosten rijklaar maken. Het getoonde model kan afwijken van de standaarduitrusting. Informeer ook naar het Pack Vacances op de andere Scénic-modellen. 12 jaar plaatwerkgarantie. Leaseprijs van af f 973,-/€ 441,53 per maand via Renault Financial Services. Full operational lease excl. BTW, brandstof en vervangend vervoer op basis van 48 maan<fen/20.000 km per jaar. Min./max. verbruikr 5,7-9,51/100 km, resp. 17,5-10,b km/1, CQ2-uitstoot resp. 152-224 g/km. Prijs- en specificatiewijzigingen voorbehouden. De basisschoolschutters bij Flashing Heiloo. HEILOO - In verband met het 25-jarig bestaan van Basketbalvereniging Flashing Heiloo werd er door jongens en meisjes van de basisscholen in Heiloo gestreden om de titel 'beste schutter/schutster van Heiloo'. Zes meisjes en vijf jongens traden aan in sporthal Het Vennewater om hun gevoel voor de basketbal te tonen. Geen van hen had ervaring met basket bal, waardoor het een eerlijke competi tie werd. Vanaf verschillende plaatsen in het veld moest de bal door de ring gegooid worden. Dit bleek een lastige opgave te zijn. Voor alle kinderen, die enorm hun best deden, was er een medaille. De beste schutster werd Amber Hageman van De Zuidwester en de beste schutter David Bastiaansen van de Paulusschool. Nu nog completer met Pack Vacances: elektrisch dubbel sunroof radio/cd-speler met satellietbediening elektronisch geregelde airconditioning www.renault.nl Uw voordeel op het Pack Vacances Expression is f 2.795,-/€ 1268,32

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2001 | | pagina 10