|UtNTe I wmmmmmmmmmmmmmmmmmmm o Werk boven uitkering: Regionaal Centrum voor Werk en Inkomen (CWI) Invoering 30 km/uur Wet milieubeheer Uitbreiding Scholencomplex De Kring aan De Hucht 2 t/m 6 via procedure art. 19 Wet R.O. Aanleg tijdelijke bouwweg ter hoogte van Hoog en Laag 1 en 2 Verslag ronde tafelgesprek 22 mei over afvalinzameling in Heiloo Rectificatie Wegafsluiting Heerenweg tussen Van der Veldenstraat en Stationsweg/Zeeweg UITKIJKPOST - 27 JUNI 2001 - PAGINA 4 HEILOO Alleen aanvraag uitkering via CWI Inwoners van de gemeenten Heerhugowaard, Langedijk, BergenHeiloo, Akersloot Limmen, Graft-de Rijp en Schermer die een aanvraag voor een uitkering levensonderhoud (Abw, IOAWIOAZ) willen doen, moeten daar voor vanaf 1 juli 2001 in het Centrum voor Werk en Inkomen (CWI) Regio Alkmaar zijn. De inwoners van de gemeente Alkmaar maken al vanaf 1 oktober 1999 van deze gelegenheid gebruik. Dit is het gevolg van de samenwer king tussen de gemeenten en het CWI. Inwoners uit de genoemde gemeenten die ouder zijn dan 65 jaar en /of inwoners die in een verzorgingshuis wonen, kunnen voor het aanvragen van een uitkering bij de desbe treffende gemeente terecht. Ook de aanvragen voor cliënten welke zijn opgenomen in Psychiatrisch Centrum Willibrord worden rechtstreeks ingenomen op de afdeling Welzijn van de gemeente Heiloo. Het adres van het Centrum voor Werk en Inkomen is Achter de Vest 1, 1811 JZ te Alkmaar, telefoonnummer (072 -) 520 18 00. Het CWI is geopend van 09.00 uur tot 16.00 uur. Inschrijving als werk zoekende of eventuele aanvraag voor uitkering kan tussen 09.00 uur en 12.30 uur. Het CWI neemt alleen de intake voor haar rekening, dat wil zeggen: het verstrekken en weer innemen van het aanvraagformulier voor een uitkering in levensonderhoud en de bewijsstukken en de controle van de ingevulde aanvraagformulieren en de bewijsstukken. Voor de verdere uitvoering, zoals onderzoek, uitbetaling, klantencontacten en het inleveren Het college van burgemeester en wethouders van Heiloo heeft besloten een maximale snel heid van 30 km /uur in te voeren op de Oosterzijweg, tussen De Oosterzij en Maria 's Hof, de Warmoezierslaan, Maria 's Hof en De Nollen. Met deze maatregel wil de gemeente de verblijfsfunctie van deze straten benadruk ken. Ter inzage De stukken die betrekking hebben op deze besluiten liggen vanaf vandaag gedurende 6 weken ter inzage in het Informatiecentrum in het gemeentehuis. Openingstijden zijn maan dag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Indienen van bezwaar Als u het niet eens bent met dit besluit dan kunt u hiertegen binnen 6 weken na de dag waarop dit besluit is bekend gemaakt een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burge meester en wethouder van Heiloo, postbus 1, 1850 AA Heiloo. Meer informatie Vcor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer R. van der Meer van het Ingenieursbureau, telefoonnummer (072 -) 535 67 63. Burgemeester en wethouders van de gemeen te Heiloo maken bekend dat zij de volgende meldingen hebben ontvangen. Dit ingevolge artikel 8:40 Wet milieubeheer (algemene regels voor niet-vergunningplichtigen). Besluit Horeca-, Sport- en Recreatie-inrichtingen Dance Fitstudio 115, Stationsweg 115 Besluit Akkerbouwbedrijven Fa. W. de Ruijter, Krommelaan 1 Besluit Detailhandel en Ambachtsbedrijven Bakkerij Kaandorp, Kennemerstraatweg 506 Besluit Woon- en Verblijfsgebouwen Mevas B.V., Nijverheidsweg 9 Verum, Nijverheidsweg 9 Kits Oonlie, De Hoefsmid 9 Besluit Opslag- en Transportbedrijven Handels Onderneming Beers, Handelsweg 6 B Besluit Popaan in de Bouw/Opslag propaan Nelis Infra, Belieslaan N. Beentjes, Kennemerstraatweg 132 van de inkomstenbriefjes blijft het gemeente huis in Heiloo het centrale punt. Ook de bij standsconsulenten blijven hun werkplek hou den in het gemeentehuis van Heiloo. Voor werk naar het CWI Het motto van het Centrum voor Werk en Inkomen is Werk boven uitkering. Het vinden van een baan staat voorop. Pas als dit echt niet lukt, kunnen mensen zonder werk een uitkering aanvragen. Doordat het Arbeidsbureau, Gemeenten en Uitvoeringsinstellingen (GAK, Cadans, SFB en GUO) met elkaar samenwerken op één loca tie, zal de consulent van het CWI de werkzoe kende allereerst confronteren met alle moge lijkheden om (weer) aan de slag te gaan. Het CWI is daartoe helemaal ingericht. In het Job Center staan zuilen met veel vacatures, ook van diverse uitzendbureaus. Ook staan er zeven internet-PC's voor klanten. Een werkzoekende die toch een aanvraag voor een uitkering moet doen, krijgt direct een gesprek met een consulent over de kansen op de arbeidsmarkt. Als er geschikte vacatures zijn, is de werkzoekende verplicht daarop te solliciteren. Met werkzoekenden voor wie niet direct een baan beschikbaar is of die nog geen sollicitatieplicht hebben, en die op dat moment een aanvraag voor een uitkering wil len doen, maakt de consulent een afspraak om binnen 5 dagen op het CWI terug te komen. Dan zal in het CWI de aanvraag voor een uitkering worden ingenomen. Inwoners uit de gemeenten Alkmaar, Heerhugowaard, LangedijkBergen, Heiloo, Akersloot, Limmen, Graft-de Rijp en Schermer die een aanvraag voor een uitkering indienen, krijgen hiervoor van het CWI een aanvraagformulier. Dit formCilier moeten zij invullen en voorzien van bewijsstukken op de afspraak voor de inkomensintake op het CWI meenemen. Het ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid wil met de inrichting van 131 CWI's in het land zorgen voor één loket voor werk en inkomen. Op 1 januari 2002 moeten alle CWI's in het land werken. Meer informatie Voor vragen over werk en inkomen kunt u bellen met het CWI regio Alkmaar, telefoon nummer (072 -) 520 18 00. Burgemeester en wethouders van Heiloo maken bekend, dat zij voorne mens zijn om met toepassing van de vrijstellingsmogelijkheid, als omschre ven in artikel 19 lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, medewerking te verlenen aan het hieronder vermelde bouwplan. De Hucht 2 t/m 6 (scholencomplex De Kring) - veranderen en vergroten van het basisscholencomplex Ter inzage Bovengenoemd bouwplan ligt met de daarbij behorende stukken vanaf don derdag 28 juni 2001 gedurende zes weken ter inzage in het gemeentehuis bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na telefonische afspraak met de heer L. Bas of de heer S. de Haan van de afdeling VROM, telefoonnummer. (072 -) 535 67 46 of 535 67 47. Indienen van bedenkingen Gedurende de termijn dat de stukken ter inzage liggen, kan een ieder tegen het voornemen om voor het bovenver meld bouwplan vrijstelling te verlenen van de ter plaatse geldende bestem mingsplanvoorschriften, schriftelijk gemotiveerd bedenkingen naar voren brengen bij het college van burgemees ter en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Door het college van burgemeester en wet houders zijn de hieronder vermelde bouwver gunningen verleend en meldingen positief bevonden. Vennewatersweg 21hs. 62 - plaatsen zonnepanelen Westerweg 173 - veranderen berging Westerweg 45 - vergroten woning Westerweg 124 - vergroten woning Schuine Hondsbosschelaan 64 - vergroten garage Kleijn Barlaken 12 - vergroten woning Groot Barlaken 48 - vernieuwen en vergroten schuur Groot Barlaken 50 - vernieuwen en vergroten schuur Groenelaan 38 - vergroten woning De Waard 3 - vergroten woning De Kuilenaar 15 - vernieuwen en vergroten vogelverblijf Baijershoffweg 64 - vergroten woning (erker) Zevenhuizerlaan 98 - vergroten woning Ter inzage Deze bouwvergunningen/meldingen liggen na telefonische afspraak met de bijbehorende tekeningen en overige stukken ter inzage bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na afspraak met de heer F.H. Goedhart, telefoonnummer (072 -) 535 67 37 of met de heer J.M. Schoorl, tele foonnummer (072 -) 535 67 38 van de afde ling VROM. Procedure Degene, die de bouwvergunning/melding bouwvoornemen heeft aangevraagd, krijgt bericht van de afdeling VROM wanneer de bouwvergunning gereed is en wat de kosten zijn. Pas nadat de bouwleges zijn betaald en de vergunning is ontvangen, mag met de bouw worden begonnen. Het begin van de bouwwerkzaamheden moet nog wel tevoren bij de afdeling VROM worden gemeld. Dit kan ook onder de telefoonnummers (072 -) 535 67 37 of 535 67 38. Indien u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van een bouwvergunning of het accepteren van een melding, kunt u hiertegen binnen 6 weken na deze publicatie een gemo tiveerd bezwaarschrift indienen bij burge meester en wethouders van Heiloo, Postbus 1/? 1850 AA Heiloo. Indien u bezwaar maakt, kunt u tevens om een voorlopige voorziening vragen bij de pre sident van de rechtbank te Alkmaar, Postbus 251, 1800 BG Alkmaar. Nadere informatie over de mogelijkheden om bezwaren in te dienen of een voorlopige voorziening te vragen kunt u inwinnen bij bovenstaande telefoonnummers van de afdeling VROM. Burgemeester en wethouders van Heiloo maken bekend dat zij van plan zijn om voor maximaal vijf jaar vrijstelling te verlenen van de voorschriften van het, ter plaatse van Hoog en Laag 1 en 2 geldende bestemmingsplan 'Stationsomgeving'. Het gaat om een vrijstel ling voor de aanleg van een tijdelijke bouwweg op die plek. Dit gebeurt op grond van artikel 17 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. De Woningstichting is namelijk van plan 35 wonin gen te bouwen op het Oude Trefpuntterein. Ter inzage Het plan ligt met de daarbij behorende stukken vanaf 28 juni 2001 gedurende twee weken voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na afspraak met de afde ling VROM, telefoonnummer (072 -) 535 67 47. Indienen van bedenkingen Gedurende de termijn dat de stukken ter inza ge liggen, kunt u tegen het voornemen om voor de tijdelijke bouwweg vrijstelling te verle nen van de ter plaatse geldende voorschriften, schriftelijk gemotiveerd bedenkingen naar voren brengen. Deze bedenkingen kunt u zenden aan het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Uitbreiden van voorzieningen zoals milieustraatjes Kringloopwinkel wenselijk Aandacht voor hoogbouw en ouderen Voorlichting extra aandacht Op 22 mei jl. heeft voor de tweede keer een ronde tafelgesprek plaatsgevonden over manieren om in de toekomst huishoudelijk afval in Heiloo beter te scheiden en te beper ken. Daarbij is van gedachten gewisseld en zijn ideeën geïnventariseerd over een andere manier van afvalinzameling. Ook is de vraag aan de orde geweest of een andere wijze van kostentoerekening daarbij een rol zou kunnen of moeten spelen. Tijdens het tweede ronde tafelgesprek hebben vertegenwoordigers van organisaties en instellingen uit Heiloo, zoals wijkverenigingen, ouderenbonden, wonings tichting, ondernemersvereniging en actieco mité 'Diftar Nee!' aangegeven waar zij de hoogste prioriteit aan geven. Bij dit gesprek waren ook leden van de commissie Grondgebiedzaken I aanwezig. Belangrijkste conclusies In het kort kan de conclusie getrokken worden dat de gespreksdeelnemers van mening zijn dat: Het huidige inzamelsysteem voor huishou delijk afval niet rigoureus gewijzigd hoeft te worden Dat het belangrijk is om voorzieningen (infrastructuur) uit te breiden en daarbij denken de gespreksdeelnemers aan het uitbreiden van milieustraatjes (zowel qua locaties als qua mogelijkheid om meer soorten afval te scheiden) Dat een kringloopwinkel wenselijk is Dat er aandacht is voor hoogbouw met gebruiksvriendelijke voorzieningen voor ouderen Dat er meer korte, krachtige en pittige (minder vriendelijke) voorlichting wordt gegeven gericht op feitelijke informatie: wat gaat er goed en wat de consequenties zijn. Wat gebeurt er met goed gescheiden afvalstromen Een andere kostentoerekening is bespreekbaar met voorkeur voor 1- ,2- en meerpersoonshuishoudens. Het huidige systeem kent twee tarieven voor één- of meerpersoonshuishoudens. Dat kleine hoeveelheden bouw- en sloop afval gezien worden als grof huisafval. Inmiddels is in een overleg tussen het college van burgemeester en wethouders, het actie comité 'Diftar Nee!' en leden van de commis sie Grondgebiedzaken I gesproken over de uitkomsten van het tweede ronde tafelgesprek en is ook de voortgang besproken. Afgesproken is dat in het najaar een dorpsge sprek gaat plaatsvinden waarbij concrete en uitgewerkte voorstellen worden voorgelegd aan belangstellende inwoners van Heiloo. Hierbij vormen de uitkomsten van de gehou den gesprekken het uitgangspunt. Het college van Burgemeester en wethouders bereidt de concrete voorstellen in overleg met het actiecomité 'Diftar Nee!' voor. Na rugge spraak met de leden van de commissie Grondgebiedzaken I worden de concrete voorstellen gezamenlijk gepresenteerd tijdens het te organiseren dorpsgesprek. De aanwezi ge belangstellenden kunnen vervolgens reageren op de voorstellen. De op- en aan merkingen worden serieus bekeken en daar waar mogelijk verwerkt. De definitieve voor stellen legt het college uiteindelijk voor aan de commissie en de gemeenteraad. Gezien de voorbereidingstijd en de aanko mende vakantieperiode is de verwachting dat het dorpsgesprek op zijn vroegst eind oktober zal plaatsvinden. Ter inzage Het verslag van het tweede ronde tafelge sprek van 22 mei jl. ligt ter inzage in het Informatiecentrum in het gemeentehuis. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag van 08.00 tot 12.30 uur en iedere maandagavond van 18.00 uur tot 20.00 uur. Het verslag ligt ook ter inzage in de biblio theek. Voor meer informatie of vragen over dit onder werp kunt u contact opnemen met de heer J. Rijnbeek, telefoonnummer (072 -) 535 67 34 van de afdeling VROM. Parkeren in bermen en grasstroken Bij de medewerkers van de afdeling Beheer Openbare Ruimte komen er soms klachten binnen over het niet volledig maaien van ber men en grasstroken. Vaak zijn het in de berm geparkeerde auto's die het werk van de bestuurders van de maaimachines bemoeilij ken. De maaimachines leggen elke veertien dagen een bepaalde route door het dorp af. Wij vragen uw begrip voor deze situatie en verzoeken u, indien mogelijk, uw auto niet meer in bermen of grasstroken te parkeren, zodat overal in het dorp dezelfde kwaliteit geboden kan worden. Meer informatie Voor nadere informatie kunt u contact opne men met de heer H. Bake of de heer W. Kesting van afdeling Beheer Openbare Ruimte, telefoonnummer (072 -) 535 68 68. Tijdens de jaarmarkt op woensdag 11 juli a.s. wordt het gedeelte van de Heerenweg tussen de Van der Veldenstraat en de rotonde Stationsweg/Zeeweg voor alle verkeer afgeslo ten tussen 08.00 en 24.00 uur. Als u uw auto normaliter daar langs de rijweg parkeert, dan vragen wij u deze reeds de avond ervoor ergens anders neer te zetten. De markt wordt namelijk al vroeg opgebouwd. De verbinding tussen de Van der Veldenstraat en de Van Aostastraat blijft voor het verkeer open. Als er speciale wensen zijn of als er iets is waarmee de organisatie van de jaarmarkt rekening moet houden, dan kunt u dit bekend maken aan Evenementen Midden Holland uit Gouda, tele foonnummer (0182 -) 52 77 52 en faxnummer (0182 -) 58 26 22. Woensdagavond om 24.00 uur hoopt de organisatie de Heerenweg weer vrij en schoon open te stellen. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer T. van der Meijs van de afdeling VROM, Milieu, telefoonnummer (072 -) 535 67 36. De gemeenteraad vergadert maandag 2 juli a.s. in de raadzaal van het gemeentehuis. De vergadering begint om 20.00 uur en is voor iedereen toegankelijk. U bent van harte welkom. Agenda 1 a. Loting volgorde van stemmen over zaken b. Inventarisatielijst en volgorde van spre kers over van een unaniem positief com missieadvies voorziene akkoordstukken 2 Eventuele mondelinge mededelingen 3 Vaststelling notulen van raadsverga deringen d.d. 28 en 29 mei 2001 (wordt nagezonden) 4 Ingekomen stukken Bespreekstukken 5 Vaststelling rekening 2000 6 Instelling parkeerbeleidsplan en parkeer- fonds en mandatering uitvoering aan college 7 Beschikbaarstelling krediet ad 1.600.000,00 voor bouw van geluids scherm langs Heilooër Tolweg ten behoeve van Blockhovepark Akkoordstukken 8 Vaststelling nota Vrijwilligersbeleid 9 Onderbrengen van inkomensintake per 1 juli 2001 bij CWI regio Alkmaar 10 Beschikbaarstelling krediet ad 455.000,00 voor aanleg van resterende persleiding van gemaal aan Zeeweg naar Kanaalweg 11 Begrotingswijzigingen: a. vervanging hefkussens brandweer Door burgemeester en wethouders is aan de volgende instelling vergunning verleend voor het houden van een collecte: - Nederlandse Rode Kruis voor de periode van 25 juni tot en met 30 juni 2001 De collectanten horen een legitimatiebewijs bij zich te hebben, waaruit blijkt dat zij bevoegd zijn te collecteren. Raadhuisplein I Pb. I I850 AA Tel. Afd. Voorlichting 5356641. Gemeentehuis is open van 8.00 tot 12.30 uur Maandagavond van 18.00 tot 20.00 uur, tel. 5356666. Informatierubriek vervolg informatierubriek op pagina 6 Verleende bouwvergunningen en geaccepteerde meldingen bouwvoornemen Gemeenteraadsvergadering 2 juli 2001 Verleende collectevergunning

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2001 | | pagina 4