811151 -u-wacht nog tot 1 oktober ■H Toekomstig bedrijventerrein Boekelermeer Zuid 3 ft Afval apart 'oe je Mmen rf Stand van zaken planologische procedure bestemmingsplan I h C? HEILOO UITKIJKPOST -11 JULI 2001 - PAGINA 4 liii WKKÈ Raadhuisplein 1 Pb. 1 1850 AA Heiloo afd. Voorlichting 535 66 41. Gemeentehuis dagelijks open van 8.00 -12.30 uur en maandagavond van 18.00-21.00 uur. Gaat u op vakantie en heeft u een reisdocument nodig? Of is uw paspoort binnen kort verlopen? Vraag voor 1 oktober 2001 uw nieuwe reisdocument nog aan, want tot die tijd is deze klaar terwijl u wacht. Vanaf 1 oktober worden reisdocumenten op één centrale plek in Nederland gemaakt, waardoor u een week op uw reisdocu ment moet wachten. U wilt een reisdocument aanvragen? Dan maakt u eerst de keuze tussen een paspoort, dat wereldwijd geldig is en f 89,50 kost, en een Europese Identiteits kaart voor het reizen in de meeste Europese landen en dat f 39,60 kost. Beide reisdocumenten zijn vijf jaar geldig en kunnen worden aangevraagd door iedereen die de Nederlandse natio naliteit bezit. Op de Europese Identiteitskaart kunnen geen kinderen worden bijgeschreven, dit kan wel op een paspoort Aanvragen reisdocument Bij het aanvragen van een nieuw reisdo cument neemt u het volgende mee: IWee identieke, recente pasfoto's van 3 x 4 cm (geen schoolfoto's, digitale foto's of stickerfoto's). Pasfoto's zijn zowel in kleur als zwart- wit toegestaan. Vanaf 1 sep tember 2001 moeten de pasfoto's recht van voren genomen zijn en een egaal lichte achtergrond hebben. De reisdocumenten (paspoort, Europese dentiteitskaart) die u in uw bezit heeft of waarin u staat bijge schreven, ook al is de geldigheids duur verlopen. Voor alle duidelijkheid: de aanvraag van een paspoort en/of een Europese Identi teitskaart moet u persoonlijk doen. Reisdocumenten kunnen niet worden verlengd en het reizen met een verlopen reis document is niet toegestaan. Het eigenhandig wijzigen of aanvullen van een paspoort is niet toegestaan en kan zelfs leiden tot intrekking van uw reisdocument. Het reisdocument blijft immers W eigendom van de staat. ij| Indien u uw paspoort 7 ongeldig terug wenst te raadscommissies Hoorzittingen commissie voor Bezwaarschriften De commissie voor Bezwaarschriften houdt deze maand op maandag 16 juli a.s. hoorzit tingen voor de behandeling van de volgende bij de gemeenteraad ingediende bezwaar schriften: 20.00 uur: Diverse bezwaarschriften tegen plaatsing objecten/panden op de gemeentelijke monumentenlijst. Deze hoorzittingen worden gehouden in de raadzaal van het gemeentehuis (toegang via de ingang van het gemeentehuis aan de Raad- huisweg tegenover de Witte Kerk). De hoorzittingen zijn in beginsel openbaar. Ambtshalve of op verzoek van belangheb benden kan de zitting om persoonlijke of andere bijzondere redenen besloten worden gehouden. Ter inzage De stukken van de vorengenoemde zaken liggen, voor zover deze niet om persoonlijke of andere gewichtige redenen niet openbaar zijn, tot de datum van de hoorzitting op werkdagen tijdens de bezoekuren van het gemeentehuis van 9.00 tot 12.30 uur ter inzage bij de secretaris van de commissie voor Bezwaarschriften, de heer A.C. van der Jagt, afdeling Bestuurszaken, telefoon nummer (072 -) 535 66 48. Buiten de bezoekuren kunnen de stukken alleen op afspraak met de secretaris van de commissie worden ingezien. Meer informatie Voor nadere informatie over het voren staande of de behandeling van bezwaar of beroep in het algemeen, kunt u eveneens terecht bij de secretaris van de commissie. De commissie voor Bezwaarschriften verga dert elke derde maandag van de maand. De eerstvolgende vergadering is op maandag 20 augustus a.s. Ingediende bouwaanvragen Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde bouwaanvragen zijn ingediend. In dit sta dium is nog niet bekend of aan de verzoeken meegewerkt kan worden. Eventuele bouw vergunningen en voornemens om vrijstelling te verlenen, worden te zijner tijd gepubli ceerd. Daarna bestaat de mogelijkheid de bouwplannen in te zien en eventuele bezwaren in te dienen. Tulpencroftlaan 25 - vergroten woning Kennemerstraatweg 357 - plaatsen dakkapel Wethouder Tomsonbos 39 en 41 - twee woningen Nieuw bouwplan via procedure art. 19, lid 3 Wet R.O. Burgemeester en wethouders van Heiloo maken bekend, dat zij voornemens zijn om met toepassing van de vrijstellingsmogelijk heid, als omschreven in artikel 19 lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, medewer king te verlenen aan het hieronder vermelde bouwplan. Westerweg 156a - vergroten woning en garage. Ter inzage Bovengenoemde plannen en de daarbij beho rende stukken liggen vanaf 12 juli a.s. gedurende vier weken voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de publieks- balie Bouwen en Wonen. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na afspraak met de afdeling VROM, telefoonnummer (072 -) 535 67 47. Indienen van bedenkingen Gedurende de termijn dat de stukken ter inzage liggen, kan een ieder tegen het voor nemen om voor bovenvermelde bouwplannen vrijstelling te verlenen van de ter plaatse geldende bestemmingsplanvoor schriften, schriftelijk gemotiveerd bedenkingen naar voren brengen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Verleende uitwegvergunning Het college van burgemeester en wethouders heeft de volgende uitwegvergunning verleend. krijgen wegens curiositeit, moet u dat bij de aanvraag voor het nieuwe reisdo cument aangeven. Reisdocumenten voor kinderen Minderjarigen moeten voor de aanvraag van een paspoort schriftelijk toestem ming hebben van hun wettelijke vertegenwoordiger^} onder overlegging van zijn/haar legitimatiebewijs. Voor het verkrijgen van een Europese Identiteits kaart is deze toestemming nodig tot 12 jaar. Kinderen kunnen tot hun 16e jaar worden bijgeschreven in het paspoort van één of beide ouders, als deze ouder het ouderlijk gezag uitoefent. Hiervoor moet schriftelijk toestemming worden verleend door de andere ouder en zijn/haar legitimatiebewijs moet worden meegenomen. Deze bijschrijving kan bij de aanvraag van het paspoort gebeuren, maar kan ook op een later tijdstip. Kin deren die alleen reizen, of met anderen dan degenen in wiens paspoort ze staan bijgeschreven, moeten ongeacht hun leeftijd in het bezit zijn van een eigen reisdocument. Meer informatie Meer informatie en uw reisdocument haalt u bij de pubiieksbalie Burgerzaken tijdens de openingstijden van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 1230 uur en iedere maandagavond van 18.00 uur tot 20.00 uur. U kunt ook bellen naar de afdeling Burgerzaken, (072 -) 535 67 22. - Het maken van een uitweg op de openbare weg ten behoeve van het perceel Tulpencroft laan 23. Ter inzage De uitwegvergunning ligt met de bijhorende stukken ter inzage in het gemeentehuis bij de pubiieksbalie Bouwen en Wonen. Openings tijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandag avond tussen 18.00 en 20.00 uur. Procedure Degene, die de uitwegvergunning heeft aan gevraagd, krijgt bericht van de afdeling Beheer en Openbare Ruimte wanneer deze vergunning gereed is en wat de kosten zijn. Pas nadat de kosten zijn voldaan en de ver gunning is verstrekt, verzorgt deze afdeling het maken van de uitweg. Indienen van bezwaren Als u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van de bovengenoemde uitweg vergunning, dan kunt u hiertegen binnen zes weken na deze publicatie een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Wanneer u bezwaar maakt, dan kunt u ook om een voorlopige voorziening vragen bij de President van de Rechtbank in Alkmaar. Verleende bouwvergunningen en geaccepteerde meldingen bouwvoornemen Door het college van burgemeester en wet houders zijn de hieronder vermelde bouwvergunningen verleend en meldingen De gemeente Heiloo gaat een bovenlokaal bedrijventerrein, genaamd Boekelermeer Zuid 3 realiseren. Dit bovenlokale bedrijventerrein grenst aan het toekomstige regionale bedrijventerrein Boekelermeer Zuid 2 in Alkmaar. Voor de ontwikkeling van het bedrijventerrein Boekelermeer Zuid 3 moet de gemeenteraad een bestem mingsplan vaststellen. De provincie moet zo'n bestemmingsplan vervolgens goedkeuren. De bestemmingsplanprocedure start over niet al te lange tijd. De voor bereidingen zijn in volle gang. Na de vakanties wordt met diverse belanghebbenden gesproken over de verkavelingsopzet. De wettelijke procedure vereist de goed keuring van het plan door de provincie. De provincie baseert de goedkeuring op het streekplan Noord-Holland-Noord, waarvoor op dit moment een partiële streekplanherziening in procedure is. Het bedrijventerrein Boekelermeer Zuid 3 is in de herziening opgenomen. De herziening van het streekplan wordt naar verwachting eind 2001 vastgesteld. Start bouwrijp maken en uitgifte grond Het is op dit moment nog niet bekend wanneer gestart kan worden met het bouwrijp maken van het bedrijventer rein en de uitgifte van gronden. Wij houden u via Heiloo Contact op de hoogte van de ontwikkelingen. Inventarisatie Begin dit jaar heeft de gemeente de wensen en de gegevens geïnventari seerd van de bedrijven die in vestiging geïnteresseerd zijn. De inventarisatie biedt de gemeente een beter zicht op de wensen en daarmee op de afstemming tussen vraag en aanbod. Aan de inventa risatie werkten in totaal 64 bedrijven mee* Het inventarisatieformulier werd geretourneerd door 47 bedrijven uit Heiloo, acht bedrijven uit Limmen, één bedrijf uit Egmond, twee bedrijven uit Akersloot, twee bedrijven uit Alkmaar, één bedrijf uit Castricum en drie bedrijven van buiten de regio. De ruim tebehoefte door de bedrijven aangegeven bedraagt 163.500 m2. Het aantal te verwachten arbeidsplaatsen schatten de bedrijven in op ca. 800. Toewijzingsbeleid Het definitieve toewijzingsbeleid moet de gemeente nog vormgeven. Uitgangs punt is onder andere dat het bedrijventerrein bedoeld is voor het ver plaatsen van bedrijven die hinder veroorzaken in de woonomgeving. Daar naast biedt het bedrijventerrein ruimte voor groeimogelijkheden aan bestaande bedrijven. De toewijzing zal mede afhankelijk zijn van de milieucategorie en de ruimtebehoefte van het bedrijf. Bestemmingsplan Boekelermeer Zuid 3 In een bestemmingsplan staat aange geven wat de inrichtings- en bestem mingsmogelijkheden voor een gebied zijn. Voor het bovenlokale bedrijventer rein Boekelermeer Zuid 3 is de inrichting gericht op duurzaamheid. Dit betekent dat er in het plan onder andere extra aandacht gegeven zal worden aan de waterhuishouding, groenstructuur, bebouwingsdichtheid en parkeren op eigen erf. Meer informatie Heeft u nog vragen dan kunt u contact opnemen met de heer Th.J. van de Water van de afdeling Volkshuisvesting, Ruim telijke Ordening en Milieu, bereikbaar van 8.30 tot 12.30 uur op telefoon nummer (072 -) 535 67 49. positief bevonden. De Ronge 20 - plaatsen berging De Hoefsmid 25 - plaatsen zeven noodlo- kalen, incl. buiteninrichting; met een instandhoudingstermijn van 1,5 jaar De Hucht 2-6 - plaatsen noodlokaal, incl. buiteninrichting; met een instandhou dingstermijn van 1,5 jaar De Boog 16 - vergroten woonwagen Poortweijdt 13 - vergroten woning De Brink 11 - vergroten berging Westerweg 184 - vergroten woning Kanaalweg 23 - vergroten werktuigenberging Westerweg 21 d - oprichten woning Rector Frederiklaan 10 - vergroten woning en oprichten garage Ter inzage Deze bouwvergunningen/meldingen liggen na telefonische afspraak met de bijbehorende tekeningen en overige stukken ter inzage bij de pubiieksbalie Bouwen en Wonen. Openings tijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandag avond tussen 18.00 en 20.00 urn:. Op andere tijden alleen na afspraak met de heer F.H. Goedhart, telefoonnummer (072 -) 535 67 37 of met de heer J.M. Schoorl, telefoonnummer (072 -) 535 67 38 van de afdeling VROM. Procedure Degene, die de bouwvergunning/melding bouwvoornemen heeft aangevraagd, krijgt bericht van de afdeling VROM wanneer de bouwvergunning gereed is en wat de kosten zijn. Pas nadat de bouwleges zijn betaald en de vergunning is ontvangen, mag met de bouw worden begonnen. Het begin van de bouwwerkzaamheden moet nog wel tevoren bij de afdeling VROM worden gemeld. Dit kan ook onder de telefoonnummers (072 -) 535 67 37 of 535 67 38. Indien u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van een bouwvergunning of het accepteren van een melding, kunt u hiertegen binnen 6 weken na deze publicatie een gemo tiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Indien u bezwaar maakt, kunt u tevens om een voorlopige voorziening vragen bij de pre sident van de rechtbank te Alkmaar, Postbus 251,1800 BG Alkmaar. Nadere informatie over de mogelijkheden om bezwaren in te dienen of een voorlopige voorziening te vragen kunt u inwinnen bij bovenstaande telefoonnummers van de afdeling VROM. Verleende sloopvergunningen Door het college van burgemeester en wet houders zijn de hieronder vermelde sloopvergunningen verleend. Raadhuisweg 3 - slopen schuur/garage Westerweg 173 - slopen kap van de berging en schoonheidssalon Ter inzage Deze sloopvergunningen liggen na telefoni sche afspraak met de bijbehorende tekeningen en overige stukken ter inzage bij de pubiieksbalie Bouwen en Wonen. Openings tijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandag avond tussen 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na afspraak met de heer F.H. Goedhart, telefoonnummer (072 -) 535 67 37 of met de heer J.M. Schoorl, telefoonnummer (072 -) 535 67 38 van de afdeling VROM. Indienen van bezwaar Zie voor de procedure voor het eventueel indienen van bezwaren de tekst bij het artikel "verleende bouwvergunningen/meldingen" op deze informatiepagina. èefomgeving Botulisme In een langdurige periode van warmte kunt u in of langs vijvers, vaarten, sloten en plassen, zieke of dode eenden of andere watervogels aantreffen. De kans is groot dat deze dieren zijn besmet met botulisme. Wat is botulisme? Botulisme is een vorm van voedselvergifti ging die verlamming veroorzaakt. Elke dode watervogel of vis kan een bron van besmet ting zijn en moet daarom snel en hygiënisch worden opgeruimd. Als besmette dieren blijven liggen, kan de ziekte zich al snel ver spreiden onder andere watervogels en vissen. Zo kan een gezondheidsrisico ontstaan voor waterrecreanten, kinderen en andere dieren dan vissen en vogels, zoals bijvoorbeeld honden. Hoe kunt u helpen? Waarschuw de gemeente als u verlamde of dode dieren vindt. De gemeente zorgt er dan voor dat zieke vogels naar het asiel gaan en dat kadavers snel worden opgehaald en ver nietigd. Zo kunt u helpen bij de bestrijding van botulisme. Meer informatie Voor meer informatie kunt u telefonisch con tact opnemen met de afdeling Beheer Openbare Ruimte, telefoonnummer (072 -) 535 68 68. Wat te doen als u last heeft van een wespennest? Met de zomer is ook de wespentijd aange broken. De gemeente krijgt regelmatig meldingen van bewoners die last hebben van een wespennest en vragen aan de gemeente om deze weg te halen. Het beleid van de gemeente Heiloo is echter, dat de gemeente hier niets aan doet, tenzij het om een wes pennest op openbaar terrein gaat. Welke wespen veroorzaken soms overlast? De wespen die het ons lastig maken in de zomer, en dan vooral in de tweede helft van de zomer, behoren vrijwel altijd tot de soort limonade wespen. In een goed ontwikkeld wespenvolk kunnen soms wel 5.000 of meer individuen voorkomen. Wespen kunnen als zij in het nauw gedreven worden of wanneer hun nest verstoord wordt tot steken overgaan. Sommige mensen zijn zö gevoelig voor wes pengif dat zij zich na een wespensteek in verbinding moeten stellen met een arts. Wespen zijn nuttige dieren. Zij vangen en eten veel lastige en schadelijke insecten, zoals kamervliegen en steekvliegen. Bovendien zorgen zij voor het bestuiven van bloemen. Als een wespennest geen gevaar oplevert voor mens of huis, dan dient dit ongemoeid gelaten te worden. En als u wèl last heeft van een wespennest? Soms bevindt een wespennest zich wel op een plaats in of rond uw huis, zodat u er veel last van heeft. Probeer dan in ieder geval nooit de uitvliegopening(en) van het nest dicht te stoppen! De wespen zullen dan net zolang zoeken of knagen tot zij een andere uitgang hebben gevonden. Lees verder op pagina 6 Belangrijke nummers Alarmnummer: 112 Brandweer: 564 44 44 Politie: 512 22 22 v, I

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2001 | | pagina 4