i Lekker tuinieren mét Ton van der Molen Tl Niets in de natuur is overbodig Dierenbescherming I UITKIJKPOST - 11 JULI 2001 - PAGINA 6 HEILOO Raadhuisplein 1 Pb. 1 1850 AA Heiloo afd. Voorlichting 535 66 41. Gemeentehuis dagelijks open van 8.00 -12.30 uur en maandagavond van 18.00-21.00 uur. Wet Milieubeheer Ontwerp-Besluit Wet milieubeheer Laatste geslaagden zwembad Loos Kermis met kabouter Plop Excursie naar natte duinvalleien Viswedstrijden DVW Sylvia en Jos van Onna in Noordeinder Vermaning s4j|lÊA - y> Heiloo contact mmmmmmmm m j W& 8 vervolg van pagina 4 Kunt of durft u een wespennest niet zelf te bestrijden, dan kunt u contact opnemen met één van de hierna genoemde bedrijven. Zij zijn gespecialiseerd in het bestrijden van wes pennesten. Tegen betaling zorgen zij dat een wespennest uitgeroeid wordt. 1. Ratvang, Kerkdijk 50,1852 BG, Bergen (NH), telefoonnummer (072 -) 589 97 62 (0226 -) 3417 32; 2. Altack Pestcontrol, Buys Ballotstraat 6, 1704 SK, Heerhugowaard, telefoonnummer 0800 - 02 42 000; 3. Terminix Ongediertebestrijding, Schapenweide 6,4824 AN, Breda, telefoonnummer 0800 - 02 22 662. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de afdeling Beheer Openbare Ruimte, telefoonnummer (072-) 535 68 68. Burgemeester en wethouders van Heiloo delen mee dat zij op de hieronder vermelde aanvraag voor een vergunning, ingevolge artikel 8.1 van de Wet milieubeheer (W.m.), hebben besloten vergunning te verlenen aan; H. Korthouwer, Hoogeweg 56 A, 1851 PJ te Heiloo, voor het oprichten en in werking hebben van een tuinbouwbedrijf met bedekte teelt, gelegen op het perceel Hoogeweg 56 A, 1851 PJ te Heiloo. Het besluit en andere stukken die op de zaak betrekking hebben, liggen vanaf donderdag 12 juli 2001 tot en met donderdag 23 augustus 2001 ter inzage bij de publieksbalie Bouwen en Wonen in het gemeentehuis van Heiloo. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. In de middag kunt u op afspraak terecht. Desgewenst kunt u bij de publieksbalie Bouwen en Wonen afschriften van de stukken tegen kostprijs verkrijgen. Het besluit is ten opzichte van het ter inzage gelegde ontwerpbesluit niet gewijzigd. Beroepstermijn De beroepstermijn bedraagt zes weken en begint na datum van deze kennisgeving (beroep tot en met 23 augustus 2001). Het beroepschrift moet worden gericht aan de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 BA te Den Haag. Tegen een besluit staat, volgens artikel 20.6 lid 2 Wet milieubeheer, beroep open bij de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State voor: a. degenen die bedenkingen hebben ingebracht tegen het ontwerp van het besluit; b. de adviseurs die gebruik hebben gemaakt van de gelegenheid advies uit te brengen over het ontwerp van het besluit; c. degenen die bedenkingen hebben tegen wijzigingen die bij het nemen van het besluit ten opzichte van het ontwerp daarvan zijn aangebracht; d. belanghebbenden, aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen bedenkingen te hebben ingebracht tegen het ontwerp van het besluit. Het besluit wordt na afloop van de beroepstermijn van kracht. Het beroep schorst de werking van het besluit niet. Wel is het mogelijk om, als u beroep instelt, de Voorzitter van de afdeling Bestuursrecht spraak van de Raad van State te verzoeken om een voorlopige voorziening te treffen. Aan het verzoek om voorlopige voorziening en het instellen van beroep zijn kosten verbonden. Natuurlijk persoon f 200," verzoek voorlopige voorziening f 200," instellen beroep Rechtspersoon f 400," verzoek voorlopige voorziening f 400,- instellen beroep Belangstellenden kunnen een folder inzake "Bezwaar en beroep tegen een beslissing van de overheid" kosteloos afhalen bij het gemeentehuis. Informatie Voor meer informatie of het maken van een afspraak kunt u contact opnemen met de afdeling Volkshuisvesting, Ruimtelijke Orde ning en Milieu, de heer H. Overdevest, telefoonnummer (072 -) 535 67 35. Burgemeester en wethouders van Heiloo maken bekend, dat zij van plan zijn om op de hieronder vermelde aanvraag om een vergun ning positief te beschikken. Dit ingevolge artikel 8.1 van de Wet milieubeheer (W.m.) en onder oplegging van een aantal voorschriften in het belang van de bescherming van het milieu: Gashandel Zoon Heiloo B.V., Kanaal weg 15 te Heiloo, voor het veranderen van een gasfles- senvulstation en voor het in werking hebben na die verandering van die onderdelen van de inrichting, waarmee de verandering samen hangt, gelegen op het perceel Kanaal weg 15 te Heiloo. Ter inzage De aanvraag, het ontwerp-besluit en andere stukken die op de zaak betrekking hebben, liggen vanaf donderdag 12 juli 2001 tot en met donderdag 9 augustus 2001, ter inzage bij de publieksbalie Bouwen en Wonen in het gemeentehuis van Heiloo. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. In de middag kunt u op afspraak terecht. Indien u een mondelinge toelichting wenst, kunt u het beste telefo nisch een afspraak maken met een medewerker van de afdeling Volkshuisves ting, Ruimtelijke Ordening en Milieu (VROM), de heer H. Overdevest, telefoon nummer (072 -) 535 67 35. Desgewenst kunt u bij de publieksbalie Bouwen en Wonen afschriften van de stukken tegen kostprijs verkrijgen. Na 10 augustus 2001 kunt u de stukken inzien tot het einde van de termijn waar binnen beroep tegen het besluit kan worden ingesteld, na afspraak met de afdeling VROM (Milieu). Indienen van bedenkingen Ingevolge artikel 3.24, eerste lid van de Algemene wet bestuursrecht kunt u binnen 4 weken na dagtekening van deze kennisge ving tegen het ontwerp van het besluit schriftelijke bedenkingen inbrengen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo. Diegene die schriftelijke bedenkingen inbrengt, kan gelijktijdig in de brief ver zoeken zijn/haar persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Indien daarom telefonisch wordt verzocht, kan gedurende de termijn dat de stukken ter inzage liggen een openbare zitting tot gedachtewisseling worden gehouden. Tijdens deze zitting kunt u mondelinge bedenkingen inbrengen. Belanghebbenden kunnen dan over de aanvraag en het ontwerp van het besluit van gedachten wisselen met het col lege van burgemeester en wethouders, eventueel de aanvrager en de overige aanwe zigen. Alleen zij die tijdig schriftelijk of mondeling bedenkingen hebben ingebracht tegen het ontwerp van het besluit, kunnen later beroep instellen bij de afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, tenzij wordt aange toond dat men redelijkerwijs niet in staat is geweest (tijdig) bedenkingen in te dienen, danwel de besluitvorming straks afwijkt van het ontwerp van het besluit. Informatie Voor meer informatie of het maken van een afspraak kunt u contact opnemen met de afdeling Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu, de heer H. Overdevest telefoonnummer (072 -) 535 67 35. Leerlingen van zwembad Loos gaan te water voor hun diploma. (Fotostudio Starfield) HEILOO - Onlangs deden leerlingen van zwembad Loos het laatste examen van het seizoen in zwembad de Beeck te Bergen. Voor het A-diploma moes ten de kinderen gekleed van het start blok springen met de voetsprong (on der water gaan), 15 seconden water trappen en aansluitend 12,5 meter schoolslag en 12,5 meter rugslag zwem men. In badkleding moesten zij duiken, 3 meter onder water zwemmen en door een gat in een zeil gaan. Daarna volgde 50 meter schoolslag en 50 meter rug slag, drijven op borst en rug, 8 meter borstcrawl, 8 meter rugcrawl en 60 seconden watertrappen met een draai om de lengte-as. Op het programma voor het B-diploma stond een voetsprong en 30 seconden watertrappen, aansluitend 25 meter schoolslag en 25 meter rugslag. In bad kleding moesten de leerlingen duiken en zich onder water oriënteren en daar na 6 meter onder water door een gat in een hangend zeil zwemmen. Daarna volgde 75 meter schoolslag en drie keer voetwaarts richting de bodem zakken, 75 meter rugslag, drijven op borst en rug, 10 meter borstcrawl met armen over het water, 10 meter rugcrawl en 60 seconden watertrappen met de handen vast in de zij. Het A-diploma ging naar Shawni v.d. Akker, Ted Amson, Lisette van Balen, Denise de Jong, Iris de Jong, Merel Kloots, Jim Leijen, Sjoerd Smit, Mat- thijs Tooien en Fleur Wallis. Het B- diploma werd behaald door Sanne Bakker, Frenneke Blokker, Elieke Deenik, Shance van Dijk, Swen van Haperen, Romy Lijfering, Mike Schong en Modeste de Wit. EGMOND - Op woensdag 11 juli be gint op de boulevard in Egmond aan Zee de jaarlijkse kermis. Op deze ker mis, die duurt tot en met woensdag 18 juli, staan weer diverse leuke attracties opgesteld, zoals een Autoscooter, de Polyp, een Roud-up, een draaimolen en dit jaar voor het eerst de zogeheten 'Baby Flug'. Maar er is nog meer te doen tijdens deze kermis, want op maandagavond rond 19.00 uur komen kabouter Plop en mevrouw Kwebbel in hoogsteigen persoon naar Egmond aan Zee, om met de kleinste kermisvierders een uurtje door te brengen. Zij delen hierbij vrij- kaartjes en versnaperingen uit. Dins dagavond is het dan tijd voor het vuur werk, daf rond 22.45 uur op het strand zal worden afgestoken. De verwachting is dat dit weer een hoop toeschouwers op de been zal brengen. De laatste ker misdag wordt ook een zeer gezellige, want dan is er tevens braderie in Egmond aan Zee. EGMOND - Op zaterdag 14 juli gaat PWN-boswachter Kees van Veldhuizen om 10.00 uur met belangstellenden op pad in de duinen bij Egmond. Hij is een kenner bij uitstek van dit gebied. Met de opkomst van het zogenaamde zee dorpenlandschap zijn veel van de natte duinvalleien verdwenen. De excursie voert naar het Reggers Sandersvlak, een van de laatste natuurlijke natte duinvalleien in Nederland. Met name in de late lente en de vroege zomer een feest voor het oog. Onder andere de parnassia staat dan in bloei. Doordat de duinen werden gebruikt voor de drinkwaterwinning en de land bouw waren de lage gedeeltes in het duin vochtig tot nat. Er waren duinme- ren zoals Groot Vogelwater en Klein Vogelwater. Daar groeiden bij het natte milieu horende planten, zoals orchi deeën, parnassia en addertong. Aanmelden kan via bezoekerscentrum De Hoep, 0900-7966288 (dinsdag tot en met zondag tussen 10.00 en 17.00 uur). De kosten bedragen vijf gulden per vol wassene en een rijksdaalder voor kin deren. Daarnaast is een geldig toe gangsbewijs voor het Noordhollands Duinreservaat nodig. De excursie ver trekt vanaf de parkeerplaats van het Noordhollands Duinreservaat aan de Middenweg te Egmond-Binnen. HEILOO - De vissers van hengelsport vereniging De Vroegte Wint vertrok ken zondagochtend naar het water van de Oosttangent te Heerhugowaard om daar de strijd aan te binden tegen de mannen uit Limmen, Akersloot en Castricum om de felbegeerde Limmer- poldercup. Een verslag van deze wed strijd kunt u vinden op het Limmer Die. De volgende wedstrijd van DVW wordt gehouden op zondag 15 juli in de Egmonder binnenvaart. Ze vissen dan uitsluitend op witvis en verzamelen om 7.30 uur bij de Witte Kerk. Opgeven is mogelijk tot vrijdag 19.00 uur bij J. Walta, tel. 072-5063111. Zeevissen Zondag 8 juli heeft DVW het wrakvis- sen voor dit jaar afgesloten. Van de achttien heren hebben er vijftien hun vangsten laten wegen. Na enige discus sie met de schipper van de ms Mercuur dreigde het merendeel van de vissers van boord te stappen omdat er niet vol gens de afspraak op de wrakken zou worden gevist maar alleen op makreel. Daar hadden de DVW-vissers geen zin in en met hen ook anderen aan boord. Gelukkig kwam alles weer goed en moesten er met spoed zeepieren van Wieringen naar Den Helder worden 'overgevlogen' door de overdonderde zeepierhandelaarster die ook niet op de hoogte was. Toch werd het een beste visdag want door de bovengenoemde heren werd ruim 157 kilo vis geland. Emil Wijckels- ma is de Wrakviskampioen 2001 ge worden door de eerste plaats te beha len voor Gerrit IJnsen, Ron Boven en Roland Klaver. Dick Oosterling werd mede door een nieuw DVW-record van de zeer gevaarlijke kleine pieterman en een gedeeltelijke verbetering van het DVW-record voor makreel keurig vijf de, Jan Stoop heeft een nieuw DVW- record voor pollak neergezet en Jos Herber uit Almere wist ook een gedeel telijke verbetering van het DVW-re cord voor makreel te veroveren. De volgende wedstrijd is op 12 augus tus, dan gaan de mannen kantvissen en op 20 oktober sluiten ze het seizoen af op de Waddenzee. Voor opgave of ver dere informatie kunt u bellen met E. Wijckelsma 072-5337330 of R. Blok 072-5336108. Jeugdvissen Onder tropische omstandigheden heeft de DVW-jeugd op woensdag 4 juli goed gevist. Twee vissertjes raakten te water, maar gelukkig waren ze de zwemkunst goed meester. De uitslag bij de visser tjes van 12 t/m 15 jaar is als volgt: 1. Ingmar de Vries 16 stuks, 2. Richard Apeldoorn 6 stuks, 3. Jessica Haak 3 stuks. Bij de vissertjes van 5 t/m 11 jaar was het resultaat 1. Maaike Sanches 20 stuks, 2. Alex Mors 13 stuks, 3. Tim Sanches 12 stuks. De volgende wedstrijd is op 22 augus tus. Verzamelen is om 18.00 uur op de parkeerplaats bij de Ypsalon aan De Hucht. GRAFT - Op vrijdag 13 juli gaat in de Noordeinder Vermaning in Noord einde, Graft een bijzondere expositie van start. Te zien zijn bronzen en stenen beelden van Sylvia en Jos van Onna uit Heiloo en schilderijen met energie van Tiny ten Dam Olij uit Alkmaar. Sylvia van Onna maakte in 1993 kennis met het beeldhouwen en schilderen, na twintig jaar actief te zijn geweest in de klassieke Javaanse dans. Onder leiding van diverse kunstenaars werkte zij aan haar eigen expressie. In de loop der jaren werkte ze met verschillende materialen zoals steen, brons, aquarel en acryl. Jos van Onna heeft een bouwkundige studie gevolgd, waarna hij werkzaam was bij het ministerie van VROM. Zijn werk had veel te maken met architec tuur en monumentale werken. Na zijn pensionering ontstond het verlangen om zich door middel van vrije expressie te uiten. Dit bracht hem ertoe beelden te vervaardigen. De derde exposant in de Noordeinder Vermaning, Tiny ten Dam Olij, is van kind af aan al creatief bezig. Ze volgde de modevakschool en werkte daarna als coupeuse en etaleuse. Een cursus aquarelleren was een eerste aanzet om haar creativiteit verder te ontplooien. Een beeld van Jos van Onna. De tentoonstelling is te zien tot en met 29 juli, op vrijdag, zaterdag en zondag van 11.0(5 tot 17.00 uur en na telefoni sche afspraak (072-5124288 of 5153766). Algemene informatie: 072-5332879 Vermiste en gevonden dieren: 072- 5616106 Knaagdieren: 072-5119998 Honden en katten Akersloot: 0251- 310079 Asiel: 072-5114861 Dierenambulance Noord-Kennemer- land: 072-5150173 (alarm) en 072- 5150085 (informatie) Stichting Zwerfdier: 072-5612482 Kids for animals: 072-5336180 Vermist Grijszwart cyperse gec. kater, 1 jr. Page- veld, Limmen. Grijszwarte gec. cyperse kater, zwarte neus, wit befje, voorpoten witte tenen, achterpoten witte sokjes en witte buik, Bakkerstraat, Egmond aan Zee. Gevonden Roodcyperse poes, wit befje, Het Male- voort, Heiloo. Grijszwart cyperse ongec. kater, witte bef en wit op de buik, voor witte tenen en achter sokjes, Prins Hendriklaan, Egmond aan Zee. Zwartgrijs cyperse kater, witte bef, buik, staartpunt en snoet, 4 witte poten, Het Maalwater, Heiloo. Rode poes, rood bandje met magneetje, Den Burglaan, Limmen. HEILOO - 'Tuinieren met een glim lach' is het motto van het tuinontwerp en onderhoudsbedrijf van Heilooër Ton van der Molen (42). Deze niet-alle- daagse bedrijfsfilosofie maakt dit nieu we hoveniersbedrijf anders. Fris. Eigen tijds. Wat is er dan zo anders aan, vraagt u zich af. Welnu,Ton heeft van zijn hobby zijn beroep gemaakt. Dat doen er wel meer, denkt u, dat is nog niet anders dan anderen. Nee, inderdaad. Maar Ton is honderd procent betrokken bij wat hij ontwerpt, aanlegt en onderhoudt. Nog steeds niets nieuws onder de zon, denkt u, en u begint een beetje onge duldig te raken. Niet nodig. Het andere, het verfrissende in Tons aanpak, is dat hij niet vóór de opdrachtgever maar mét de opdrachtgever de tuin ontwerpt en aanlegt. Hij betrekt de klant bij elke stap in het proces en tijdens de aanleg moet de klant ook daadwerkelijk de handen uit de mouwen steken. „Want," zo vertelt Ton, „een tuin gaat pas leven als je weet wat er in gebeurt. Als je zelf in de aarde hebt gewroet en je het gevoel hebt dat het helemaal van jou is. Dan geniet je des te meer als je er in zit of werkt. Tuinieren is leuk en ont spannend, een prima medicijn tegen stress. Ik leg niet alleen tuinen aan, maar probeer tegelijkertijd mijn passie voor alles wat groeit en bloeit over te brengen. En als je van iets geniet, dan glimlach je." „Daarnaast hoop ik door mijn vormge ving en materiaalgebruik de mensen te verrassen," vervolgt Ton. „Door af en toe buiten het geëigende ontwerppad te lopen, krijgt zo'n tuin een speels karakter. Zo heb ik hier (Ton laat een foto van een tuin in Bergen zien) alu minium golfplaten als afscheiding ge bruikt. Dat luchtige in mijn tuinen is ook de glimlach uit het logo. Ik streef ernaar om, al is het maar met iets kleins, een glimlach op je gezicht te to veren als je door de tuin loopt. Dat je denkt: wat leuk, dat had ik hier niet ver wacht, of: hé, kun je dit materiaal ook in de tuin gebruiken." Hofje van Eden Zijn liefde voor de natuur is er van jongs af aan. „Ik weet nog dat ik als kleine jongen miniatuurtuinen maakte. De grasspriet in het midden was de boom in mijn hofje van Eden en ik was uren bezig om alles precies zo te krij gen als ik het bedoelde. Als het niet lukte, wat vaak het geval was, mocht ik als troostprijs mijn moeder helpen in de tuin." Je zou denken 'die wordt hovenier' maar nee, Ton wordt kok en verwent ja renlang de bewoners in Verzorgings huis Agnes in Egmond aan Zee met smakelijke maaltijden. In zijn vrije tijd haalt hij uit hobbyisme het hoveniers diploma. Hij werkt graag en veel in de tuin, maar het muntje valt nog niet. Op een gegeven moment bekruipt hem het gevoel 'wat ga ik met de volgende veer tig jaar van mijn leven doen? Hetzelfde of ik nu echt voor waar mijn hart ligt?' Het resultaat mag inmiddels dui delijk zijn, Ton heeft voor zijn grote liefde gekozen. Zijn tuin aan de Holleweg is tot in de puntjes verzorgd. Een grote, strakke vijver trekt de aandacht en de opzet is ruim en licht. Het geheel doet oosters aan. „Het is nog niet helemaal naar wens," vertelt Ton, „maar dat is een kwestie van geduld. Het groeit nu een maal niet harder omdat jij dat zo graag wilt." Werken geblazen Op de vraag hoe hij te werk gaat als een potentiële opdrachtgever hem be nadert, gaat hij van enthousiasme op het puntje van zijn stoel zitten. „Ik kijk eerst naar de mogelijkheden en praat uitgebreid met de klant over wat hij of zij mooi vindt. Dat is een kwestie van elkaar goed begrijpen. Neem het woord zomertuin: iedereen bedoelt daarmee een weelderige, kleurige tuin, maar in mijn voorstelling kan hij er heel anders uit zien dan de klant voor ogen heeft." „Je moet die dingen dus heel concreet benoemen," gaat hij verder. „Knip plaatjes uit van wat je aanspreekt en geef je ogen de kost, zeg ik vaak. Aan de hand van die voorkeuren en mijn vakmanschap en creativiteit kom ik tot een ontwerp. Daarna is het werken geblazen en leggen de klant en ik sa men de tuin aan. Onderwijl geef ik tips, aanwijzingen en vertel bijzonderheden, bijvoorbeeld over hoe je moet snoeien. Begrijp me trouwens niet verkeerd, de opdrachtgever geeft zelf aan in hoever re hij wil meewerken. Het is natuurlijk geen verplichting." Voorjaarsschoonmaak beter Ton vertelt verder dat hij niet alleen nieuwe tuinen ontwerpt, maar ook bestaande aanpast en verandert. Onderhoud behoort ook tot zijn dien stenpakket, maar op het woord 'winter- klaar' schudt hij zijn hoofd. „Nee, win- terklaar is de tuin vanzelf. Niets in de natuur is overbodig en de bladeren en afgestorven planten zorgen voor bescherming tijdens de koude periode. Het is niet goed om voor de winter uit gebreid te snoeien en op te ruimen. Het ziet er misschien wat rommelig uit, ver velend, maar op die manier zorgt de natuur voor zichzelf. Ik kom liever voor de voorjaarsschoonmaak." Trots laat hij foto's zien van door hem ontworpen en aangelegde tuinen in Heiloo en omstreken. Eén daarvan is van de voortuin aan de Heerenweg 70 in Heiloo. „Het is nog niet helemaal klaar," verontschuldigt Ton zich, „het smeedijzeren hek is nog in de maak." Toch heeft hij liever niet dat mensen eerst zijn werk zien en dan pas naar hem toe komen voor een nieuw ont werp. Dat beïnvloedt misschien te veel en dat vindt hij zonde. Hij werkt op maat en dat is elke keer verfrissend anders. Tuinontwerp- en onderhoudsbedrijf Ton van der Molen vindt u aan de Holleweg 58, 1851 KJ Heiloo, tel. 072- 5340257 of 06-54946545. SsSgg« /x~' Ton van der Molen tuiniert met een glimlach(Fotostudio Starfield)

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2001 | | pagina 6