WÊÊÊÊ Jaarmarkt zonnig en zeer druk bezocht gemeente Activiteiten Limmen Activiteiten Heitoo Wegwerkzaamheden N203 POLITIE 2l(. BERICHTEN llkWiUMm Op stap met de boswachter .LITIE -ê- A 112 BERICHTEN AKERSLOOT wekelijks in de krant voste plaats in de krant bereikbaar vanaf elke ploots en op elk tijdstip interesse? bel 072 5330175 SINNIGE'S AARDAPPELEN, GROENTEN EN FRUIT Hèt adres coor de beste kwaliteit en de laagste prijzen!! Stanghangen Jeugdvis wedstrijd Vissen om de Limmerpoldercup Grote drukte op de jaarmarktonder andere bij het ballonnen opblazen. (Fotostudio Starfieid) Kinder-talentenjacht in de Burgerij Kandidatenlijst VVD-CAL Deze vrijdag Super Elstar, 6 pond 5,00 Hollandse aardbeien, 2 pond5,00 Sappige nectarines, 10 stuks 3.50 Hollandse bloemkool, 2 stuks2.50 Verse bos worteltjes, 2 stuks2,50 Ontvangen aanvragen bouwvergunning en meldingen bouwvoornemen d.d.: Ontvangen aanvragen sloopvergunning d.d. Voorgenomen medewerking Ligplaatsen aan het Stet Informatierubriek van de gemeente Limmen. Inlichtingen en reacties: Zonnedauw 4, 1906 HA Limmen. Telefoon 072 5051456 UITKIJKPOST - 11 JULI 2001 - PAGINA 8 Gemeentehuis Limmen Foto-expositie van leerlingen van de Pax Christischool, te zien tot 2 augustus aan de Zonnedauw 4. Galerie Amber Expositie Hans Verschoor, Inez War- naar en Tónna Lucassen. Geopend op donderdag, vrijdag, zaterdag van 14.00 tot 17.00 uur en op afspraak, Dussel- dorperweg 18, tel. 5051491. Serre Nella van Os Expositie met wisselend werk van fami lie van Os, onder andere bronzen beel den, keramiek, acryl, olieverfschilderij en en aquarellen, elke zondag van 13.00 tot 18.00 uur, Westerweg 39. Conquista Donderdag darten van 19.30 tot 22.30 uur voor tieners en jongeren. Vrijdag en zaterdagavond van 20.30 tot 01.00 uur jongerencafé voor jongeren vanaf 16 jaar. Zondagmiddag open van 14.00 tot 17.00 uur. Bibliotheek Akersloot Expositie van schilderijen van Inge van der Heijdt, Rembrandtsingel 1. Gemaal 1879 Expositie van Joyce Wolters en Jannie Neppelenbroek met schilderijen en beelden, geopend zondag van 13.30 tot 16.30 uur of na tel. afspraak, 0251- 313286, aan de Fielkerweg 4. Toegang f 2,-, kinderen tot 12 jaar gratis. Beeldentuin en galerie Akermare Vrijdag en zaterdag van 11.00 tot 17.00 uur en de eerste en derde zondag van de maand, Uiterdijk 2, tel. 0251-312598. De Oude Pastorij Expositie van de Vereniging Oud Hei- loo over het gemeentehuis van Heiloo, dinsdag van 19.00 tot 21.00 uur en zaterdag van 14.00 tot 17.00 uur in de Oudheidkamer aan de Nicolaas Beets- weg 94. Bibliotheek Tot 30 augustus tentoonstelling in de kleuterafdeling over 'Vakantie aan het strand', Het Malevoort 13. Horizon College Expositie van Crena de Jong, Rechte Hondsbosschelaan 24a. Dierenartsen Schaap en de Jong Tot en met juli expositie foto's van de heer Habraken uit Limmen in de prak tijk aan de Commandeurslaan 1. Hema Expositie landschapsfoto's over de Schotse Hooglanden van Cees Been tjes uit Limmen. Rayonkantoor Thuiszorg In het kantoor aan de Nijverheidsweg 33 expositie van foto's van Sjoekie Tip en schilderijen van Wim Twaalfhoven, te zien op werkdagen tussen 09.00 en 17.00 uur. Atelier TP Atelier Tine Poelsma, Termijen 189, wisselende exposities, open na tel. afspraak op 5334596. Beeldentuin Ditta Engel Expositie beeldende kunst, bronzen en gietstenen beelden. Te bezichtigen op zaterdag en zondag van 13.00 tot 17.00 uur, of na tel. afspraak op 5336266 aan de Westerweg 182. Casa Design Expositie van schilderijen van Rina Snel. Silhouet Expositie van schilderijen van Mieke Verdegaal en Mary Manikus. LIMMEN - In verband met markeringswerkzaamheden zal de Provincialeweg N203 tussen de Gees- terweg te Uitgeest en de Zeeweg (N513) in Castricum worden afgesloten voor verkeer. Deze afsluiting, die nood zakelijk is met het oog op de veiligheid van de wegwerkers, vindt plaats op 17 juli van 20.00 tot 06.00 uur. Het is niet uitgesloten dat de werkzaamheden lan ger of korter zullen duren. Het verkeer zal gedurende deze tijd via de Geesterweg en de Uitgeesterweg worden omgeleid. De omleidingsroute zal door borden worden aangegeven. Het (brom)fietsverkeer zal geen hinder van de werken ondervinden. w •Noord-Hoffcnd Noord 112 0900-1 L 8844 LIMMEN - Op maandag 2 juli werd tussen 10.30 en 11.15 uur in een woning aan de Rijksweg ingebroken. De inslui per zag kans de woning te betreden door een openstaand slaapkamerraam. Laden en kasten werden doorzocht. Een in de hal staande damesfiets werd gestolen. Uit een niet-afgesloten schuur achter de woning werd een racefiets meegenomen. öp de Rijksweg tussen de Enterii en de Hogeweg vond omstreeks 17.30 uur een aanrijding tussen twee personen auto's plaats. Een 56-jarige automobi list remde om een fietser te laten over steken. Een 39-jarige automobilist zag dit te laat en kon zijn voertuig niet meer op tijd tot stilstand brengen. Er was alleen materiële schade. Verloren: 2 gouden herenringen, da meshorloge goud-wit double met zwar te wijzerplaat. CASTRICUM - Vanaf vandaag kunt u in juli en augustus onder leiding van een boswachter een wandel- of fietsen- excursie meemaken in het Noordhol lands Duinreservaat. De excursies star ten op woensdag om 19.00 uur en op zondag om 10.00 uur vanaf bezoekers centrum de Hoep, Johannisweg 2 in Castricum. Tijdens de tochten laat de boswachter u een gedeelte van het Noordhollands Duinreservaat zien. Hij vertelt over de bomen, planten, dieren en wat er meer te vertellen is over de duinen. Op woensdag 11 en 25 juli en op woensdag 8 en 22 augustus is er een fietsexcursie. De overige excursjes zijn wandelingen. De kosten bedragen f 3,50 voor volwassenen en f 2,- voor kinderen van 6 tot 12 jaar. Kinderen onder de 6 kunnen gratis mee. Deel nemers dienen in het bezit te zijn van een geldig toegangsbewijs voor het Noordhollands Duinreservaat. Aanmelden kan tot een dag voor de excursie aan de balie van bezoekers centrum de Hoep of per telefoon 0900- 7966288 (22ct/min). De Hoep is gratis toegankelijk en geopend van dinsdag tot en met zondag van 10.00 tot 17.00 uur, in de periode van 9 augustus tot en met 26 augustus ook op maandag. Vlinders in de duinen In de Hoep is de hele maand augustus de wisselexpositie 'Vlinders in de dui nen' te bezichtigen. De tentoonstelling gaat over vlinders in de duinen. Op houten panelen wordt informatie gege ven over de biologie (van ei tot volwas sen vlinder) en de ecologie (waar leeft de vlinder) van vlinders. Daarnaast wordt per zone in de duinen aangege ven welke vlinders er te vinden zijn. In de expositie is een video met de meest uiteenlopende vlindersoorten te zien. Voor de kinderen zitten er speelele- menten in de tentoonstelling. 0900-1 4 88 44 VP •Noord-Holland Noord AKERSLOOT - Op 5 juli werd in een bedrijfspand aan de Molenlei ingebro ken. Eerst werd geprobeerd een zijdeur te forceren. Toen dit niet lukte werd een onderruit naast deze deur gefor ceerd. Hierdoor was men in staat een opslagruimte te betreden. Dit deed het alarm afgaan. Ondanks het alarm was men in staat een hoeveelheid kleding te stelen, een gedeelte daarvan werd later in Heiloo teruggevonden. Op de Buurtweg tussen de Johann Strauszlaan en de Handelstraat vond omstreeks 15.20 uur een kop-staart aanrijding tussen twee personenauto's plaats. Een 35-jarige automobiliste had te laat in de gaten dat haar voorganger stilstond. Er was alleen materiële scha de. Vanaf een bedrijfsterrein aan de Boe kei werd op zaterdag 7 juli tussen 09.20 en 10.00 uur een aanhangwagen gesto len. De tandemasser van het merk Tonca (grijs met houten opbouw) stond gekoppeld maar niet afgesloten aan een personenauto. Op de oostelijke rijbaan van de A9 vond omstreeks 14.20 uur een aanrij ding tussen twee personenauto's plaats. Op dat tijdstip reed het verkeer als gevolg van werkzaamheden in file. Een 45-jarige automobilist uit Brussel zag dit te laat en kon niet meer tijdig rem men. Er was alleen materiële schade. UW WEBADRES IN LIMMEN - Op de jaarmarkt van de afgelopen week kon de Limmer jeugd haar kracht en uithoudingsvermogen testen bij het stanghangen, georgani seerd door de Limmer IJsclub. Veel kinderen deden een poging om zo lang mogelijk te blijven hangen en dat onder enthousiaste aanmoedigingen van fa milie en omstanders. Onder de bezielende leiding van tijd- waarnemer Peter Hollenberg en krachtpatser Frank Rijs en de mede werking van Winder Limmen werd het een geslaagd evenement. De winnaars kunnen hun prijs ophalen bij B. Meijer- Koot, Dusseldorperweg 65 in Limmen. De uitslag: Meisjes t/m 9 jaar: 1. Annemiek Wei- boren 38.23, 2. Aaniek Rietveld 35.38, 3. Melanie v. Diepen 31.65. Jongens t/m 9 jaar: 1. Joep Tessel 110.22, 2. Jordij Siepel 51.19, 3. Koen Seignette 40.26. Meisjes 10 t/m 12 jaar: 1. Rosemarijn Pronk 113.29, 2. Cindy Groot 46.59, 3. Claudia Drost 41.47. Jongens 10 t/m 12 jaar: 1. Renzo Bijl 115.66, 2. Cristiaan Korving 100.13,3. Rick Seignette 56.59. Meisjes 13 en ouder: 1. Cindy Groot 46.59, 2. Saskia v. Dijk 40.11, 3. Mandy Nuijens 36.80. Jongens 13 jaar en ouder: 1Jens Korving 109.912. Rutger Versteeg 50.59, 3. Marcel Bloedjes 44.32. LIMMEN - Jeugdvisclub Samen Beet houdt op zaterdag 14 juli de derde jeugdviswedstrijd van dit seizoen. Deel nemers verzamelen zich om 18.30 uur bij de parkeerplaats Dampegheest. Auto te water Op deze jaarmarkt is het voor de ver andering niet de politie die je beste vriend is, maar de brandweer. Bezoeker Wils Groot uit Limmen (39) kijkt nieuwsgierig naar de door het korps beschikbaar gestelde testauto. De bedoeling wordt hem uitgelegd door brandweercommandant Anton van den Kommer. Hij leert de braderiebezoe kers namelijk hoe je makkelijk uit de veiligheidsriem komt als de auto op zijn kop te water ligt. Moedig stapt Wils in de testauto, luistert aandachtig naar de instructies en maakt zich vast. Met één druk op de knop draait de auto om zijn as en bekijkt Wils de wereld onderste boven. Met zijn arm tegen het dak duwt hij zich rustig een stukje naar beneden, plaatst zijn voeten op het dashboard, maakt de riem los en kruipt uit de auto. Het ziet er simpel uit en nu maar hopen dat hij het nooit in het echt hoeft te doen. Ook de kinderen komen ruim aan hun trekken met het grote springkussen, het stanghangen met zweethanden, een ritje op de pony, de draaimolen voor de allerkleinsten en, als je je moeder lief aankijkt, met een mooie gekleurde haarvlecht... Fleur (9) en Saskia (9), twee vriendin nen uit Limmen, hebben het helemaal slim aangepakt. In plaats van geld uit te geven, laten zij hun eigen kassa flink rinkelen. Voor één gulden kun je kiezen uit Snuffie, Droppie en Knabbel, drie stercavia's, en ze onder luide aanmoe digingen door een hindernisbak laten lopen. Aan het einde van de bak staat een planx met een aantal poortjes. Wat je wint hangt af van welk poortje het beestje kiest: de lollypoort, de chipspoort of helaas, de pechpoort. Op de vraag aan Saskia of zij het verdiende geld zelf mag houden, kijkt zij snel naar haar moeder. Die knikt instemmend. LIMMEN - Zondag 8 juli visten 26 vis sers te Heerhugowaard de tweede ronde van de Limmerpoldercup. De vangsten waren redelijk tot goed en het werd een spannende wedstrijd. Door dat er zowel voor gewicht als voor het aantal gevangen vissen punten te ver dienen zijn, was het een zaak van keu zes maken. De vissers van HV Cas tricum visten nagenoeg allemaal op aantal en dat resulteerde in twee vak overwinningen voor Rien Faasse en Theo van Ewijk, plus de tweede en der de plaats bij de dagprijzen. De vissers van HSV Limmen kozen voor gewicht en scoorden redelijk tot goed, waarbij de dagprijs was voor Pe ter van der Heijdt, die naast het vissen op zware brasem ook nog af en toe wat kleine vis wist te vangen. HSV de Sander moest zich tevreden stellen met tweede en derde plaatsen voor Sjaak Veldt en M. Acquoi. DVW uit Heiloo kwam met te weinig deelnemers en kon' geen rol van betekenis spelen. De uitslag: Teams: 1. HV Castricum 12 punten, 2. HSV Limmen 18 punten, 3. De Sander 22 punten, 4. DVW 44 pun ten. Individueel: 1. Peter van der Heijdt, HSV Limmen 33 stuks, 6675 gram totaal 7325 punten, 2. Rien Faas- se, HV Castricum 113 stuks, 1650 gram 7300 ptn, 3. Theo van Ewijk, HV Cas tricum 102 stuks, 2100 gram 7200 ptn, 4. Sjaak Veldt, de Sander 51 stuks, 5000 gram 6550 ptn, 5. Rob Jak, HSV Limmen 12 stuks, 5950 gram 6550 ptn, 6. Co Duinmeijer, HV Castricum 59 stuks, 3000 gram 5950 ptn. Nico Schouws (Limmen), Co Bakker (Lim men) en M. Acquoi (de Sahder) wer den derde in hun vak. De volgende wedstrijd om de Limmerpoldercup is op zondag 22 juli. Er wordt gevist in het Maalwater te Heiloo. Opgeven voor deze wedstrijd bij Peter van der Heijdt, tel. 0251- 310429, tot vrijdag 20 juli 20.00 uur. Vertrek zondagochtend vanaf garage Schilder om 07.00 uur. LIMMEN - TVaditiegetrouw brengt de Limmer Ondernemers Vereniging (LOV1 op de laatste woensdagavond voor ae schoolvakantie, dit jaar dus op 4 juli, met de jaarmarkt flink wat reu ring in het doorgaans rustige dorpsle ven. Muziek, dans, koopjes, hapjes, drankjes, tweedehands spullen, infor matie, kinderevenementen en niet te vergeten de kramen voor het goede doel; in totaal zo'n 130 stands. Dit keer heeft Limmer Siem Kerssens (58), belangeloos organisator van de braderie, echt alles onder controle, zelfs het weer. De stralende zomerzon lokt de mensen van heinde en ver naar de drukbezette braderie. Desgevraagd vertelt Siem dat hij geen idee heeft van het totale aantal jaarmarktbezoekers: „Sorry, maar dat kan ik je niet vertel len. Ik weet wel dat het altijd onwijs druk is." En dat is het op woensdag avond inderdaad. Op een gegeven mo ment kun je over de hoofden lopen. Ook geheel volgens de traditie stelt de LOV een aantal plaatsen ter beschik king aan liefdadigheidsorganisaties. Het Rode Kruis, de Dierenbescher ming, de Wereldwinkel, de Werkgroep Ontwikkelingssamenwerking Limmen en Foster Parents maken daar graag gebruik van. Ook de Zonnebloem is present. Mevrouw Siepel-Plat, met haar tachtig jaar de oudste vrijwilligster van de Limmer afdeling van de Zonne bloem, staat voor de grote marktkraam. Enthousiast probeert zij al haar loten te verkopen. „Ik sta hier elk jaar, volgens mij is dit minstens de tiende keer," vertelt zij. „Met de opbrengst van de loterij kun nen wij zulk dankbaar werk doen. Wij organiseren bijvoorbeeld een dagje Keukenhof voor onze leden. Duur hoor, alleen de bus huren kost al twaalfhonderd gulden. Ja, die moet natuurlijk wel geschikt zijn voor rol stoelgebruikers. Gelukkig worden wij gul gesponsord. Het LOV betaalt de kraamhuur van vanavond en de prijzen in de loterij zijn allemaal kosteloos ter beschikking gesteld door de winkeliers. Fantastisch. U ook een lot?" Wat Saskia ermee gaat doen, weet zij nog niet. „Verdelen, denk ik," zegt zij, maar verder heeft ze niets dringends op haar verlanglijstje staan. Dat zal wel overgaan naarmate zij ouder wordt. Reusachtige zonnebloemen De braderie biedt niet alleen gezellig heid, maar ook cultuur. Limmer cul tuur, wel te verstaan. In de stand van de Stichting Oud Limmen liggen deelna meformulieren voor de wedstrijd 'Her ken uw dorp'. Dit jaar moeten de be woners de straatnaam of de eige naars/bewoners opschrijven van tien Limmer boerderijen, prachtig gefoto grafeerd door Peter Valkering. Over wat er te winnen valt, hebben de vrij willigers van de stichting nog geen be slissing genomen. „Een boekenbon of zo," is het antwoord. Dit weerhoudt de bezoekers er niet van massaal mee te doen. Uiteindelijk is meedoen toch leu ker dan winnen. Ter gelegenheid van de komende fusie van Limmen met Castricum en Aker sloot hebben enkele leden van de stich ting een nieuw boek samengesteld, getiteld 'Van Heren en Burgers'. Het is een geschiedschrijving over het lokale bestuur vanaf het jaar 740 tot heden. Het boek is over enige tijd verkrijg baar, maar in de stand kan men vast intekenen. De zaken lopen goed, veel mensen reserveren het boek. Een tocht langs de kramen levert veel begeerlijks op, voor ieder wat wils. Zo is er een stand met indianenbeelden en aanvullende attributen. Droogloop- matten, zelfgemaakte BabyBornkle- ding, felicitatiekaarten en handbeschil derde dakpannen, planten, reusachtige zonnebloemen, schoudertassen in de vorm van een korte spijkerbroek, twee dehands speelgoed waarop de verko per is uitgekeken en de koper hartstik ke blij mee zal zijn. Honger gekregen onderweg? Die kan worden gestild met onder andere pitti ge satés van de slager, ouderwetse olie bollen, Vietnamese loempia's, Parijse soesen van de bakker, nasihapjes, patat, ijs en vele andere zoete en hartige lek kernijen. Dorst gekregen van het snac- ken? Op de terrassen is het goed toe ven onder het warme zonnetje. De bij passende muzikale omlijsting wordt verzorgd door de harmonie en het jeugdopleidingorkest van Excelsior. De jaarmarkt is een festijn waar Lim men trots op mag zijn. Zoveel bezoe kers en er valt geen onvertogen woord te horen of andere narigheid te bespeu ren. Gewoon een oergezellig dorps feest. LIMMEN - Kinderen uit' de regio Limmen krijgen de gelegenheid om hun talenten voor een breder publiek te tonen. Dit evenement heeft plaats op zondag 28 oktober in de Burgerij om 14.00 uur. Het gaat hier om zang, dans, muziek, variété en allerlei andere podi umkunsten behalve playbacken. Kin deren van de basisschool-leeftijd mo gen dan voor publiek optreden op een echt toneel met alle faciliteiten van licht en geluid. Als je wilt meedoen, kun je ie opgeven bij Lettie Dekker, telefoon 072- 5052791. Van haar hoor je dan ook nadere bijzonderheden over deze talentenjacht. Alle deelnemers krijgen een presentje en de winnaar, die door een deskundige jury wordt aangewe zen, een prijs. De presentatie is in han den van Peter Dekker. De opbrengst gaat naar de Stichting Doe een Wens voor ernstige zieke kinderen met een onzekere toekomst. REGIO - Vorige week woensdag vond in Hotel Borst te Bakkum een algeme ne ledenvergadering plaats van de VVD-CAL. Er waren ongeveer vijftig mensen aanwezig. Doel was onder andere de kandidatenlijst vast te stellen voor de komende verkiezingen. Voor de stemming presenteerden de kandidaten zich aan de aanwezigen. Na de stemming kwam de uiteindelijke lijst er als volgt uit te zien: 1. Mariam Bijvoet, lijsttrekker, 2. Christel Porter gies, 3. Fred de Haan, 4. Jan Jonker, 5. Fred van Wieringen, 6. Hans Holtslag, 7. Inge Ruymgaart, 8. José van den Berg, 9. Nick Posthumus, 10. Menno Haga, 11. Tom Koster, 12. Pim Droo- mer. Het VVD-programma kunt u via e-mail krijgen door u aan te melden op vvd- cal.redactie@planet.nl of door een briefje te sturen naar de Van Haerlem- laan 34,1901 JP te Castricum. (Deze aanbiedingen gelden alléén vrijdag 13 juli in Limmen) De VVD-kandidaten bijeen. 02.07.01 Sportlaan 21 vergroten woning 03.07.01 Kerkweg 2 veranderen voorgevel bank/reisbureau 04.07.01 Rietorchis 32 oprichten/plaatsen dakkapellen 03.07.01 Kerkweg 2 slopen voorgevel t.p.v. de begane grond De aanvragen en meldingen kunt u inzien in het gemeentehuis bij de afdeling Bouw- en Woningtoezicht. Deze publicatie houdt niet in dat bouwvergunning en/of bouwtoestemming wordt verleend. Burgemeester en wethouders zijn voornemens om met toepassing van de vrijstellingsmogelijkheid, als omschreven in artikel 19 lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, medewerking te verlenen aan het realiseren van: het vergroten van een woning op het perceel de Wieken 63 het vergroten van een woning op het perceel Dusseldorperweg I 14 het vergroten van een woning op het perceel Rijksweg 55 (legalisering) Het bouwplan is in strijd met het ter plaatse geldende bestemmingsplan. Medewerking kan worden verleend met toepassing van de hierboven genoemde vrijstellingsprocedure. Het verzoek ligt vanaf donderdag 12 juli 2001 gedurende vier weken voor een ieder in het gemeentehuis (afdeling Ruimtelijke Ordening) ter inzage. Tijdens deze inzageperiode kan een ieder zijn zienswijze over het bouwplan naar voren brengen bij het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Limmen, Zonnedauw 4, 1906 HA te Limmen. Burgemeester en wethouders van Limmen maken hierbij bekend dat een ieder die géén ligplaats overeenkomst heeft en wel gebruik wenst te maken van een ligplaats aan het Stet, hiervoor contact op kan nemen met de receptioniste van het gemeentehuis. Tevens willen zij er op wijzen dat het niet is toegestaan boten langs de walkant of op de walkant te plaatsen. Aanleggen van boten is alleen toegestaan op de daarvoor bestemde officiële ligplaatsen. Wij verzoeken een ieder die nog een boot op de niet daarvoor bestemde plaats heeft liggen deze te ver wijderen of een ligplaatsovereenkomst bij de receptie van het gemeentehuis af te sluiten. Informatie omtrent huur van de ligplaatsen kan worden ingewonnen bij de receptie van het gemeen tehuis, telefoon: 505 14 56.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2001 | | pagina 8