Adressen Limmen Europese kunstenaars exposeren in Egmond Open tuindagen met kunst- en hobbyroute Klederdrachten schitteren in museum Broeker Veiling Wat gaat er op de barbecue? Adressen Heiloo Ga vooral Wijs op Reis webwijzer I' Excursie door het zeedorpenlandschap Cursusgids Esperanto verschenen Activiteiten Heiloo Oud'papieracties in Heiloo Tuinkeuringen Groei en Bloei i Aétiviteiten Alkmaar UITKIJKPOST - 18 JULI 2001 - PAGINA 6 LET OP DIT KEURMERK ALS U AAN EEN GOED DOEL WILT GEVEN pet< lue. EGMOND - In galerie Conny van Kasteel begint op 27 juli een zomerex- positie met werk van vijf Europese kunstenaars. Te zien is constructieve, abstracte en geometrische kunst van Yvonne Kracht, Henk van THgt, Go de Graaf, E.R. Nele en Pino Barilli Yvonne Kracht (Amsterdam) is gefas cineerd door mathematische vormen. Ze ontdekt dat het abstracte wiskundi ge denken een oneindig aantal beel dende variaties mogelijk maakt. Zo komt zij in de dialoog met haar werk tot een verstandelijke benadering van vorm en vlak in de ruimte. Het werk van Henk van THgt (Sant poort) wordt tot het constructivisme gerekend. Harmonie en schoonheid vervullen een doorslaggevende rol in zijn werk, dat ontstaat in een span ningsveld tussen gevoel en verstand. Vorm en kleur worden - in een balans tussen geest en materie - voortdurend tegen elkaar afgewogen. Hij ontwikkelt met potloodschetsen een basisidee, dat idee kan uitgaan van de vormen, een ritme of is gebaseerd op de kleur. De tekening wordt op het doek overge bracht en tijdens het schilderen blijven intuïtief genomen schilderkunstige ver anderingen en aanpassingen een be langrijke rol spelen. Magische werking Go de Graaf (Alkmaar) maakt gebruik van kleurwaarde, -verhouding, -combi natie, de vorm van de vlakken en hoe deze zich verhouden tot elkaar. Zo tracht zij stemmingen en/of ruimtege voel over te brengen. Vorm en kleur- verhoudin^en zijn altijd gevoelsmatig. Kleur heeft een grote magische wer king. Al tastend, wikkend en wegend wordt gewerkt naar een eindresultaat dat beantwoordt aan het gevoel of de stemming die zij over wil brengen. Go de Graafmaakt ook boekjes en mapjes in kleine oplagen in zeefdruk, andere drukvormen of met lijntekeningen. Soms wordt beeld gecombineerd met eigen tekst. De menselijke gestalten in de sculptu ren van E.R. Nele (Frankfurt, Duits land) drukken in hun lichaamstaal een innerlijke houding, stemmingen en gevoelens uit. Een belevingswereld waarin je eigen gevoelens en ervarin gen kunt herkennen. Hoewel de beel dengroepen een homogene eenheid vormen,behoudt elke figuur binnen en buiten de groep toch zijn zelfstandig heid. De 'Kettenmensehen' (1990) ver tolken op indringende wijze verschei dene stadia van het menselijk lijden. Nele bracht ze niet terug tot de grond vormen vna het menselijk lienaam, maar stelde ze samen uit geomctrisch- hoekige vormen. Pino Barilla (Viterbo, Italië) stelt zich in zijn schilderijen en beeldhouwwer ken ten doel een vertrekpunt te creëren voor een nieuwe, experimenteel/weten schappelijke code van visuele kunst, begiftigd met een ethisch standpunt aangaande de confrontatie met een veranderende sociale, artistieke en cul turele realiteit. Ziin werk als geheel openbaart zich in de ruimte door deze te testen. De tentoonstelling loopt tot en met 23 september en is te bekijken van don derdag tot en met zondag tussen 16.00 en 20.00 uur aan de Noorderstraat 4 in Egmond aan Zee. Een afspraak maken kan ook, op tel.072-5067151. De galerie is gesloten van 23 augustus tot en met 2 september. EGMOND - Op dinsdag 24 juli om 19.00 uur gaat PwN-boswachter Henk Wim Teunissen met belangstellenden op pad in de Wimmenummerduinen bij Egmond. Dit duinterrein werd in 1994 door de familie Six verkocht aan de provincie en PWN. Het gebied kent een boeiende geschiedenis die tijdens deze wandelexcursie uitgebreid aan bod komt. In de Wimmenummerduinen is het huisjesterrein 'de Nollen' te vinden, dat van belangjs geweest voor de ontwik keling van het gebied. Na de aankoop van de Wimmenummerduinen heeft PWN in opdracht van de provincie een beheerplan opgesteld. Hiervan maken onder andere het inrichtingsplan voor de Nollenvallei en het natuurbouwpro- ject Starrevlak deel uit. In dit duingebied vinden we ook voor beelden van het zeedorpenlandschap rondom duindorpen. Dit specifieke landschapstype ontstond doordat de dorpsbewoners het duin gebruikten. Zo werden duinvalleien afgegraven om wat gewassen te verbouwen, struwelen gekapt voor brandhout, was er lokale begrazing en beweiding, en vond je hier en daar aardappellandjes. Al deze kleinschalige activiteiten leidden tot het ontstaan van zeldzame vegetatiety pen. Er zijn veel bijzondere planten te vinden, juist in het voorjaar. Van de droge duinvegetaties zijn die van het zeedorpenlandschap het meest soor ten- en bloemrijk. Aanmelden voor deze excursie kan via bezoekerscentrum De Hoep, 0900- 7966288. Dit telefoonnummer is van dinsdag tot en met zondag tussen 10.00 en 17.00 uur te bereiken. De deelname kosten bedragen 5 gulden per volwas sene en een rijksdaalder voor kinderen. Daarnaast is een geldig toegangsbewijs voor het Noord-Hollands Duinreser vaat nodig. De excursie vertrekt vanaf de parkeerplaats aan het Nachtegalen- pad in Egmond. ■L pEGIO - Esperanto-Centrum Noord- Holland heeft voor het seizoen 2001- 2002 weer de cursusgids Esperanto uit gegeven. In deze gids staan alle begin nerscursussen vermeld, die in de pro vincie vanaf september van start gaan. Tevens worden de mogelijkheden voor een schriftelijke cursus en een cursus pp internet genoemd. Esperanto, de internationale taal die in ie wereld miljoenen sprekers telt, komt $eer en meer in de belangstelling te s{aan, met name binnen Europa, waar menigeen voorziet dat de toename van het aantal talen binnen de Unie zal lei den tot een steeds groter wordend ta lenprobleem. Esperanto kan hierbij een oplossing bieden. Deze neutrale taal is democra tisch, want hij is niemands moedertaal en biedt dus gelijkwaardigheid aan internationale gesprekspartners. Nie mand behoeft de moedertaal van een ander te leren. Bovendien is Esperanto zo logisch en knap opgebouwd, dat het leren ervan maar een fractie kost van de tijd die nodig is om een nationale taal te leren, aldus de esperantisten. De kennis van Esperanto leidt tot wereldwijde contacten met mensen uit andere culturen, ook al door de uitge breide literatuur, muziek, toneel, film, enzovoort. De taal kan met name een nuttige functie vervullen bij het contact tussen bewoners van zustersteden. De cursusgids is op aanvraag gratis ver krijgbaar bij Esperanto-Centrum Noord-Holland,Taxusstraat 7,1505 AA Zaandam, tel. 075-6166931, ko.ham- mer@troiiwweb.nl. In Heiloo start op 20 september een huiskamercursus voor beginners, die bestaat uit veertien lessen van ander half uur. De kosten zijn f 100,-. Aanmelden kan bij J. Heijstra, tel. 072- 5332344. ÉfEERHUGOWAARD - De open (Jagen van volkstuindersvereniging De Groene Waard worden dit jaar op zaterdag 4 en 5 augustus gehouden op cjomplex 'Oosterwaard' aan de Kruse- manlaan. De tuinen zijn dan op z'n mooist. Om de open dagen nog aan trekkelijker te maken is er ook een kunst- en hobbyroute georganiseerd. Verspreid over het hele complex, in tui nen en tuinhuisjes zullen zo'n 25 (ama- teur)kunstenaars en hobbyisten hun creatieve producten exposeren. Ook zijn er twee exposities met werk van tuinleden: een foto-expositie met als thema 'Laat zien hoe leuk tuinieren is' en de traditionele expositie van tuin- producten. Er zijn informatiekramen, voor de kleintjes is er poppenkast en bij droog weer kan elke liefhebber probe ren draaiorgel te spelen. Kortom: een bezoekje meer dan waard. t Natuurlijk tuinieren Het thema van de open dagen is 'Tuin ^n recreatie'. Steeds meer wordt het tuinieren een gezonde ontspanning in onze jachtige samenleving. Steeds meer kiezen jonge mensen voor deze hobby. Om op een rustige plek, in een prachti ge omgeving, het hoofd lekker vrij te maken van de dagelijkse drukte en beslommeringen. Dat kan bij volkstuin dersvereniging De Groene Waard. Tij dens de open dagen kan elke belang stellende daar kennis mee maken. Te zien is dat je kunt kiezen voor elke vorm van tuinieren. Er zijn leden die kiezen voor een moes tuin, een kruidentuin, een siertuin, een heemtuin, een fruittuin of een combi natie van deze mogelijkheden. Veel leden op het complex Oostertocht heb ben een tuinhuisje en een kasje ge plaatst en brengen dagelijks, in hun weekend of tijdens vakanties veel tijd door op de tuin. Of zeg maar gerust paradijsje, want dat hebben velen ervan gemaakt. Behalve tuinieren kun je uiteraard ook lekker, in alle rust, een boek lezen of andere hobby's uitoefe nen. Naast het genot van tuinieren en ontspannen in een mooie omgeving heb je ook nog het genot van de over heerlijke smaak van eigen groenten, fruit en kruiden. Het verschil in smaak met gekochte producten is enorm. En: je weet zelf wat en vooral hoe je teelt. Kunst- en hobbyroute Waar kun je mooier je kunst- of hobby producten exposeren dan tussen de bloemen, in de boomgaard of in een romantisch tuinhuisje? Dat is de me ning van zo'n 25 (amateur)kunstenaars en hobbyisten die hun medewerking aan de open dagen hebben toegezegd. Het aanbod van creatieve producten is enorm gevarieerd. Te zien zijn onder meer schilderijen (olieverf, acryl, aqua rel en airbrush), diverse soorten kera miek, tekeningen, houtsnijwerk, weven, patchwork, papier maché, diverse soor ten kaarten, bloemenkinderen, spek steen en vast nog meer. Bij de ingang van het complex krijgt elke bezoeker een plattegrond van de tuinen met daarop een overzicht van wat waar te zien is. Informatiemarkt Tijdens de open dagen is er ook een kleine informatiemarkt, met kramen over ecologisch tuinieren, weidevogels, bijen houden, natuurmonumenten, een milieukraam van de gemeente Heer- hugowaard, hobbykassen, het wijngilde (zelf wijn maken) en de inkoopwinkel van de vereniging. De open dagen worden gehouden op zaterdag 4 augustus van 10.00 tot 17.00 uur en op zondag 5 augustus van 11.00 tot 17.00 uur. Voor meer informatie kunt u terecht bij Adriaan van Won deren, tel. 072-5714016 of Nelly Wuis, tel. 072-5714550. De Oude Pastorij Expositie van de Vereniging Oud Hei loo over het gemeentehuis van Heiloo, dinsdag van 19.00 tot 21.00 uur en zaterdag van 14.00 tot 17.00 uur in de Oudheidkamer aan de Nicolaas Beets- weg 94. Bibliotheek Tot 13 augustus tentoonstelling in de afdeling voor volwassenen over 'Uit waaieren in eigen land'. Het Malevoort 13. Horizon College Expositie van Crena de Jong, Rechte Hondsbosschelaan 24a. Dierenartsen Schaap en de Jong Tot en met juli expositie foto's van de heer Habraken uit Limmen in de prak tijk aan de Commandeurslaan 1 Hema Tot 20 augustus expositie van schilde rijen van l Eifring-Ruiter. ugustus expt T Elfring-Ri Rayonkantoor Thuiszorg In net kantoor aan de Nijverheidsweg 33 expositie van foto's van Sjoekie Tip en schilderijen van Wim T\vaalfhoven, te zien op werkdagen tussen 09.00 en 17.00 uur. Atelier TP Atelier Tine Poelsma, Termijen 189, wisselende exposities, open na tel. afspraak op 5334596. Beeldentuin Ditta Engel Expositie beeldende kunst, bronzen en gietstenen beelden. Te bezichtigen op zaterdag en zondag van 13.00 tot 17,00 uur, of na tel. afspraak op 5336266 aan de Westerweg 182. Casa Design Expositie van schilderijen van Rina Snel. Silhouet Tot 1 augustus expositie van schilderij en van Mieke Verdegaal en Mary Ma- nikus. Zaterdag 21 juli Radboudschool, Slimpad 18, tussen 09.00 en 12.00 uur. Elke zaterdag Gymnastiek- en Turnvereniging Hei loo, container op parkeerterrein achter de Moeder Godskerk tussen 10.00 en 12.30 uur. Maandag t/m zaterdag Stichting Ouderenwerk Heiloo, contai ner achter het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2, tussen 09.00 en 17.00 uur. Dagelijks Hockeyvereniging De Terriërs, kantine op sportpark Het Vennewater. Alle dagen tussen 17.00 en 21.30 uur, op woensdag van 13.30 tot 18.00 uur, in het weekend ook tussen 10.00 en 17.00 uur. Willibrordschool, container naast A&P, hoek Westerweg/Ewislaan. HSV, container op parkeerterrein sportpark Bayershoffweg, ingang aan De Omloop. Foresters, container bij sportvelden aan de Vennewatersweg 23. Scouting Nederland, Victoriegroep Alkmaar-Heiloo, container nabij club gebouw De Bolder, hoek Kerkelaan Westerweg. Base- en softbalclub Double Stars Hei loo, container bij het clubhuis op sport park Het Vennewater, tijdens trainin gen en wedstrijden. Zwem- en poloclub De Spetters, con tainer op de parkeerplaats bij zwembad Het Baafje. Vogelvereniging Kleurenpracht Hei loo, container bij clubgebouw achter sporthal Het Vennewater, halen op verzoek tel. 5337339. Trias, kantine bij de atletiekbaan, Het Maalwater 1. Tennisvereniging Het Vennewater, con tainer bij de ingang van de tennisbanen op sportpark Het Vennewater. Stichting Uitkeringsgerechtigden, con tainer bij de Bergeonstraat 30. Want altafóf* wijze geld inzamelen en besteden krijgen het CBF-Keur. Voor vragen over het CBF-Keur: Centraal Bureau Fondsenwerving. Tel. 0900-2025592 |75ct./mln,) of Internet? VOOR www.cbf-keur.nl ooeoeqöelcn HEILOO - Zoals in Heiloo al jaren de gewoonte is, gingen dertien lekenkeur- ders voor Groei en Bloei op stap om in evenzovele wijken tien voor- en/of zij tuinen uit te zoeken die in hun ogen in aanmerking konden komen voor een prijs. Het bleef lang koud in het voor jaar, maar een prachtige warme tijd bracht daarna niet alleen alle tuinlief- hebbers aan het werk, ook alle groene vrienden lieten zien dat zij er weer zin in hadden. Zoals vorig jaar werd besloten, keurde de vaste tuinkeuringscommissie alle tuinen geen drie-, maar tweemaal. Dat systeem beviel goed, want bij de twee de keuring stond alles er nog fris bij. In augustus is dat met heel veel tuinen niet meer het geval. De vakanties zijn natuurlijk ook niet bevorderlijk en de gevolgen van veel warmte zijn later in de zomer ook duidelijk zichtbaar. Natuurlijk zijn er vraagtekens te plaat sen en met name waarom bepaalde tui nen niet werden beloond. Het ant woord is eenvoudig, volgens Groei en Bloei. De lekenkeurders bepalen welke tuinen er worden beoordeeld en over smaak valt niet te twisten. Ook als de commissie vindt dat een andere tuin, die niet op de lijst staan, meer in aan merking zou komen, dan wordt er toch niet gekeurd. Wie denkt dat zijn tuin ook wel eens beoordeeld mag worden en niet afhan kelijk wil zijn van de smaak van een lekenkeurder, kan zichzelf opgeven, dan voegt de tuinkeuringscommissie die tuin volgend jaar extra in. Wie het wel eens leuk vindt tuinen uit te zoe ken, kan zich ook aanmelden of infor matie opvragen. Iedereen mag en kan het doen; een handleiding wordt bijge leverd. Opgeven kunt u zich in beide evallen bij mevrouw Kempers, tel. 172-5337747 of de heer Boersen, 072- 5052483. Winnende tuinen Er werd dit jaar in vier categorieën gekeurd. De winnende tuinen zijn te vinden op onderstaande adressen. Zeer klein: Eervolle vermelding Termijen 20. Klein: 1niet uitgereikt, 2. Bosrank 1,3. Baetenburg 53. Groot: 1. Spoorlaan 5, 2. Westerweg 187, 3. Kennemerstraat- weg 167, eervolle vermelding Zeeweg 49. Zeer groot: 1. Frederika's Hof 4, 2, Oosterzijweg 60,3. Van Foreestlaan 16, eervolle vermelding Laan van Zeeman IA. Dit jaar heeft de commissie haar uiter ste best gedaan een nieuwe kampioen te vinden en in het voorjaar waren er tuinen die daarvoor zeker hoge ogen gooide. Bij de tweede keuring werd nog eens heel kritisch gekeken en de harcL werkende tuinvrouw Ria Middelbeek aan de Frederika's Hof 4 kwam beide keren als beste uit de bus. Alle eervolle vermeldingen krijgen hun oorkonde en de prijswinnaars hun oorkonde en prijs uitgereikt op de eerste lezingavond van het komenae winterseizoen op dinsdag 9 oktober. LANQEDIJK - Museum Broeker Vei ling staat op dinsdag 24 juli volledig in het teken van klederdrachten. De ver eniging tot behoud van het Westfries kostuum heeft een kleurrijk program ma samengesteld dat groter, mooier, interessanter en vrolijker is dan ooit tevoren. Maar liefst acht showgroepen zijn die dag aanwezig uit het hele land. Zo kan het publiek kennismaken met de show groep Urk, de groep Eem- en Gooi land, de klederdrachtengroep Nuwens- ete cr\ de Edesche Folkloregroep Fe- diverse groepen zullen zich in hun prachtige historische kostuums met regelmaat tonen aan het publiek en de diverse leden hebben natuurlijk alle tijd om persoonlijk op vragen uit het publiek in te gaan. Maar er is meer. De dansgroep Opper den zal er zijn en een aantal malen de folkloristische dansen uit het verleden laten zien. Uiteraard ook in kostuum. En er is muziek. Een accordeontrio zorgt voor passende muzikale omlijs ting. Er zijn demonstraties kantklossen, spinnen, weven en kralenbreien. Visfeest in het museum Op dinsdag 31 juli pakt de Broeker Veiling uit met de visserijdag, van 10.00 tot 17.00 uur. De actieve vissers komen volop aan hun trekken en ook vislief- hebbers op culinair gebied kunnen hun hart ophalen. Vissers kunnen deze dag meedoen aan een viswedstrijd. In di verse leeftijdscategorieën zijn er prij zen te winnen voor de grootste vis en de meeste vis. Visvereniging de Schele Posch organiseert de wedstrijd en vraagt iedere deelnemer een eigen hen gel en emmer mee te nemen. De wed strijd wordt gehouden in de wateren rond de Broeker Veiling, en voor deel nemers geldt de gebruikelijke entree prijs voor het museum. Inschrijven voor 10.30 uur. De visroker is aanwezig en die zorgt de hele dag voor vers gerookte vis. De vis wordt gerookt waar u bij staat. Op het programma staat het roken van ma kreel, forel, zalmforel en paling. De vis wordt gerookt op eikenhout en kan ter plaatse worden genuttigd of worden meegenomen. Het restaurant serveert die dag diverse broodjes vis en warme, gebakken vis. Ook valt er te genieten van diverse andere bezigheden. Zo is er de nettenboeter die zijn oude ambacht uitoefent en ook worden er diverse malen de fuiken gelicht die rondom het museum liggen. Natuurlijk is er op de visserijdag vol doende gelegenheid om zelf als hande laar te veilen in het klassieke afmijnlo- kaal. Door zelf de veilingklok stil te zetten kan men (kleine hoeveelheden) groente en fruit kopen als een echte handelaar. Ook vaart de gehele dag de rondvaartboot door het rijk der dui zend eilanden. Museum Broeker Vei ling is te vinden aan de Museumweg 2 in Broek op Langedijk, tel. 0226- 313807. De entree voor volwassenen is f 10,50, kinderen betalen f 6,-. Eindelijk breekt de tijd weer aan dat we volop kunnen barbecuen. Gezellig met z'n allen buiten eteneen mooi aange klede tafel, een koel drankje en het lek kerste varkensvlees ligt klaar om gegrild te worden. Want varkensvlees is bij uit stek geschikt voor de barbecue. Varkens vlees leent zich uitstekend voor marine renkoken, kruiden of naturel inpakken in aluminiumfolie. Hierbij een kleine selectie uit de oneindige variatie in var kensvleesproducten voor de barbecue én enkele tips om het barbecuen ook gezellig te houden. Vlees met een langere bereidingstijd, zoals bijvoorbeeld schouderkarbona des, kunt u het best bijna gaar koken in bouillon. De schouderkarbonade kan dan verder garen op de barbecue. Eventueel extra kruiden toevoegen voor de fijne smaak. Spareribs kunt u (na het voorkoken in bouillon) marine ren in bijvoorbeeld een mengsel van olie, ketjap, sambal, bruine suiker en verschillende kruiden en specerijen en dan langzaam barbecuen. Ook voor verse worst of sausijsjes geldt: eerst even koken en dan op de barbecue, dan knappen ze niet. Als u zelf gehaktballetjes of hamburgers maakt, kunt u ze ook het best even voorkoken. Dan vallen ze op de barbe cue niet uit elkaar. Voor een heel ver rassend varkensfiletlapje maakt u een mengsel van appelstroop, mosterd, cajunkruiden en slaolie. Een uurtje laten intrekken en dan op de barbecue. Waar moet u op letten? Om uitdrogen van het vlees te voorko men, kunt u het beste nd het barbecuen het vlees zouten. Speciale hapjes, zoals varkensvleesreepjes met groentecom binaties of aardappelen met kruiden boter, kunnen prima in aluminiumfolie worden geroosterd. Als u houten saté- Huisartsen Onder tel. 5051272 is altijd één van de doktoren bereikbaar. Tandartsen Tijdens het weekeinde en in de avon duren, uitsluitend voor spoedgevallen: tel. 06-53937620. Apotheek Limmen Kerkweg 29a. Geopend van 08.00 tot 18.00 uur. Tijdens het weekeinde en in de avonduren, uitsluitend voor spoed- evallen: tel. 5052620. itvaartverzorglng Uitvaartverzorging Lia Groot, tel. 5053009. RIMA Regionale Instelling Maatschappelijke Dienstverlening, spreekuur: donderdag van 09.00 tot 10,00 uur in kamer 0.30 in het gemeentehuis (via achteringang), Zonnedauw 4. Tel. 5055363. Stichting Regionale Thuiszorg Tel. 072-5127127 (24 uur per dag, 7 da gen per week), zie verder de rubriek Medische diensten Heiloo. Artsenlaboratorium Trombosedlenst (Starlet) Prikpunt Zorgcentrum De Gameren, Vreaeburglaan 1, dinsdag en vrijdag tussen 08.00 en 08.30 uur. Verloskundige M.C.G. Groot-Valkering, Hoogeweg 72, Heiloo. Spreekuur na tel. afspraak (5052635). t üieente iiieente Limmen Zonnedauw 4, 1906 HA Limmen, tel. 5051456. Open van 08.30 tot 12.30 uur. Grofvuil Tel. 5413533. Indicatiecommissie Aanvragen voor thuiszorg, verzorgings- en verpleeghuiszorg bij Regiobureau Zorgindicatie, Postbus 9331, Alkmaar, tel. 072-5670050. Ouderenwerk SWOL Secretaris mw. E. van Wieringen-van Wees, Oranjezon 3, 1906 VC Limmen, tel. 5051670. Openbare Bibliotheek Zonnedauw 2, 1906 HA Limmen, tel. 5052135. Openingstijden: maandag 14.00-17.30 19.00-20.30 uur woensdag 10.00=12.00 14.00-17.30 uur vrijdag 14.00-17.30 19.00-20.30 uur H. Cornelluskerk Pastor J. Oiling, tel. 5051275 en fax 5054503, spreekuur dinsdag 08.30 tot 09.15 uur, donderdag 16.00 tot 17.00 uur in de pastorie. Voor afspraken bel len. Diensten zaterdag 19.00 en zondag 10.00 uur. Secretariaat open vrijdag van 14.00 tot 16.00 uur, tel. en fax 5053793. Ned. Hervormde Gemeente Predikant ds. H.C. van het Maalpad, Ypesteinerlaan 19, Heiloo, tel. 5331473. Scriba J.P. Hartog, tel. 5053403. Dienst: zondag 10.00 uur. Politiebureau Limmen tel. 0900=8844, geopend maandag van 09.00 tot 12.00 uur en donderdag van 14.00 tot 17.00 uur. Politiebureau Akersloot tel. 0900-8844, geopend maandag van 14.00 tot 17.00 uur en donderdag van 09.00 tot 12.00 uur. Gemeente Heiloo Algemeen: tel. 5356666, fax 5356788. RIMA Regionale Instelling Maatschappelijke Dienstverlening, Slimpad 16, tel. 5330984. Spreekuren maandag, woens dag en vrijdag van 09.00 tot 10.00 uur. Terminale Thuiszorg Vrijwilligersorganisatie, die belange loos de helpende hand wil bieden. Info: tel. 5334383,5334828 of 5338850. Telefonische Hulpdienst Voor een gesprek van mens tot mens, dag en nacht bereikbaar: tel. 0900-0767. Unie van Vrijwilligers Heiloo Info: I.G. Niessink, de Spanring 33 in Heiloo, tel. 5333332. Rode Kruis Heiloo Rode Kruisgebouw: Slimpad 16c, 1851 LB Heiloo, tel. 5333399. Secretariaat: W.G.A. Meijer, Kcnne- merstraatweg 389,1851 NE Heiloo, tel. 5331122. De Zonnebloem Vereniging tot bevordering van het welzijn der zieken van alle gezindten, voor bezoek thuis, ziekenhuis of ver pleeghuis. Secr. A. Hoedjes, Holleweg 119, Heiloo, tel. 5335268. Rolstoelbus Heiloo Dagelijks beschikbaar, inlichtingen en afspraken: tel. 5333695. Servicetaxi Noord-Kennemerland Elke dag beschikbaar van 09.00 tot 24.00 uur. Rijdt in alle gemeenten van Noord-Kennemerland. Iedereen kan van de taxi gebruik maken, in het bij zonder ouderen en gehandicapten. Minimaal een uur van tevoren bestel len, tel. 0900-8878. Stichting Uitkeringsgerechtigden Bergeonstraat 30, tel. 5339885, open maandag de hele dag, dinsdag tot en met vrijdag 13.30 tot 17.00 uur. Stichting Ouderenwerk Heiloo Activiteiten en voorzieningen voor 55- lussers. Abraham du Bois-hof 2,1852 Z Heiloo, tel. 5331297. ANBO Belangenbehartiging en sociaal-cultu rele activiteiten voor 50-plussers. In lichtingen: secretariaat C.M.W. van Aalst-Ruiters, Vrieswijk 11, 1852 VA Heiloo, tel. 5331451. KBO Belangenbehartiging voor ouderen. Inlichtingen: mw. J. Kleene-Verbeek (secr.), Boekenstein 29, 1852 WS Hei loo, tel. 5340097 of 5331458 toestel 13. Woningstichting Heiloo Kennemerstraatweg 380, 1851 BK Heiloo, tel. 5338536. Technische dienst: tel. 5330430. Be reikbaar op werkdagen van 9.00 tot 11.00 uur. Openbare Bibliotheek Heiloo Het Malevoort 13,1852 KZ te Heiloo, tel. 5330670. Openingstijden: Dinsdag 10.00-12.00 14.00-20.30 Donderdag 10.00-12.00 14.00-20.30 Vrijdag 10.00-12.0014.00-20.30 Uitleenpost Ypestein (tot 12 jr) woens dag open van 14.00 tot 16.30 uur, m.u.v. 18 en 25 juli en 1 en 8 augustus. Uit- leenposten De Loet en Overkerck, ook bestemd voor oudere bewoners uit de omgeving, geopend op dinsdag en vrij dag van 09.30 tot 11.30 uur. Politiebureau Heiloo Tel. 0900-8844, dagelijks geopend van 09.00 tot 17.00 uur. stokjes eerst een uurtje in water in de koelkast legt, verbranden ze niet. Gebruik nooit spiritus, petroleum of wasbenzine bij het aanmaken van de barbecue, maar veilige aanmaakblokjes en speciale aanmaakvloeistof. Leg be reid vlees nooit bij rauw vlees (kruisbe- smetting), maar gebruik hiervoor altijd schone schalen en borden. Zorg ervoor dat het vlees niét ver brandt of zwart wordt. Snijd eventueel verbrande randjes van het vlees af. Verse producten vereisen extra aan dacht. Houd het vlees daarom zo lang mogelijk in de koelkast door het op verschillende kleinere schalen te leg gen en er pas uit te halen als u het gaat gebruiken. Ook voor de kinderen hebben we leuke en lekkere tips, zodat ze mee kunnen genieten van het heerlijke varkensvlees van de barbecue. Rijg blokjes ham, ge braden gehakt of rookworst aan een spies. Doe tussen de stukjes varkens vlees stukjes groente en fruit. Verpak een stukje varkensfilet met wat groente en fruit in aluminiumfolie en leg dit op de barbecue. Niet alleen lekker voor de kinderen! REGIO - Eindelijk vakantie! U hebt er zorgvuldig voor gekozen, maanden naar uitgekeken en veel geld in gesto ken. En dan gaat er iets mis. Een verlo ren tas, een gerolde portemonnee... Gelukkig hoeft door zo'n gebeurtenis uw vakantie niet in het water te vallen. Maar dan is wel een beetje extra voor bereiding nodig. Vooral het noteren van belangrijke gegevens maakt een groot verschil. Problemen zijn dan een stuk sneller opgelost, zodat u langer kunt genieten van uw vakantie. Peter weet er alles van. Elke zomer runt hij met zijn broer een camping in Zuid-Frankrijk. En om de paar dagen ziet hij wel een Nederlandse toerist met problemen. „Portemonnee op een ter rasje laten liggen, tas kwijt, de pinpas weg..." vertelt hij. „Sommigen zijn zo slim geweest om ergens het blokkeer- nummer van hun pinpas op te schrij ven. Die zijn er met een paar telefoon tjes uit. Maar andere mensen zijn er heel veel tijd mee kwijt. Doodzonde van je vakantie." Daar kan Carla zeker over meepraten. Een paar jaar geleden was ze op een zonnig Grieks eiland opeens haar pas poort kwijt. Vervelend, dacht ze, maar zo opgelost. Maar dat viel tegen. Van de toch al krappe tien dagen gingen er drie op aan regelwerk, (dure) telefoontjes en moeizame gesprekken, want zo goed bleek haar Grieks ook weer niet. „Ik baalde ontzettend. Je denkt: er komen hier zoveel Nederlanders en we hebben één Europa, dus dat is zo gebeurd. Begrijp me niet verkeerd: de Grieken waren heel begrijpend en iedereen deed zijn best voor ons. Maar het kost te wél veel tijd, die je liever anders gebruikt." Paspoortnummer noteren Chantal, Carla's dochter, zal dat niet snel gebeuren. Carla: „Bij de Nederlandse ambassade zeiden ze: als we uw paspoortnummer hadden, was het een stuk sneller gegaan. Dat heb ik in m'n oren geknoopt. Dus als Chantal van de zomer voor het eerst zonder ons weg gaat, krijgt ze een velletje papier mee met al dat soort gegevens. Zo'n meid, alleen met de bus naar Spanje. Nou ja, met haar vriendinnen. Je moet er toch niet aan denken dat haar vakan tie in duigen valt!" Carla gaat verder: „Jongeren zijn vaak heel nonchalant in die dingen: 'mij gebeurt niks', denken ze. Daarom heb ik voor Chantal ook de brochure 'Wijs op Reis' gehaald. Hartstikke handig en vol praktische tips en adviezen!" Zelf moet Chantal bekennen de bro chure nog niet te hebben gelezen. Maar haar moeder wel. Carla: „Ik heb haar verteld waar ze op moet letten. Dat ze niet met een huisdier thuiskomt en geen pakjes voor anderen meeneemt. Ze zijn op die leeftijd toch nog wat goedgelovig." Chantal, voor wie de maat nu vol is: „Ik weet echt wel waar ik op moet letten. Ik heb een goeie reis verzekering afgesloten en het telefoon nummer, ook wel alarmnummer, daar van heb ik op zak." Mochten er toch problemen zijn, dan kan ik op het thuis front rekenen: daar liggen kopieën van alle belangrijke papieren." Carla: „Voor het geval dat... Je weet maar nooit. Uiteindelijk ben je als ouder toch wat bezorgd als je kinderen zelfstandig op vakantie gaan." Gratis brochure De brochure maakt deel uit van de campagne 'Wijs op Reis' en is gratis verkrijgbaar bij alle ANVR-reisbu- reaus, GG en GD, gemeenten (afdeling burgerzaken) en Rabobankverkoop- punten. U kunt de brochure ook aan vragen bij het ministerie van Buitenlandse Zaken, fax 070-3484820 of e-mail dvl-vm-log@minbuza.nl (onder vermelding van titel en bestel code BZDR 5073/N). Het ministerie geeft ook reisadviezen. Nadere infor matie is te vinden op internet: www.minbuza.nl, onder 'Reizen en bur gerzaken'. Grote Sint Laurenskerk Tot en met zondag 9 september exposi tie met werk van Pablo Picasso en George Braque, te zien van dinsdag tot en met zondag van 10.00 tot 17.00 yur, entree f 15,-, kortingskaarthouders f 12,50. Stedelijk Museum Alkmaar Tot en met 9 september tentoonstelling Neerlands Trots, de veelzijdigheid van de Noord-Hollandse polders, van dins dag tot en met vrijdag van 10.00 tot 17.00 uur, zaterdag en zondag van 13.00 tot 17.00 uur, entree volwassenen f7,50, kinderen 4 tot 12 jaar f 3,75. Nederlands Kachelmuseum Collectie kachels uit onder andere de Tweede Wereldoorlog, aan Bierkade 10, vrijdag en zondag van 12.00 tot 17.00 uur. MCA Tot eind september expositie van bloe- menaquarellen van Gonny van Don gen, tijdens bezoektijden van 16.00 tot 20.00 uur, afdeling COM 4/217.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2001 | | pagina 6